PDA

View Full Version : ΒΕΛΤΙΩΣΗ KAZER-R TOY 2000



ydravlikos1970
21/05/2014, 16:47
την καλησπερα μου σε ολα τα παιδια. λοιπον εχω το kazer του 2000 το οποιο εχει αλλαχτει το γραναζι της 2 και η καδενα. εχει μπει μπιελα αναλογη της γνησιας και πιστονι φτηνο 54 mm και ρεκτιφιε 54 στον κυλινδρο. καρμπυρατερ το μαμα 18 αρι με τα δικα του ζικλερ γραναζι μπροστα 14-38 πισω τελικη 90 χιλιομετρα σπασμενο. εξατμιση την μαμα και εχει 25000 χιλιομετρα μεχρι τωρα . ελεγα να αλλαξω εκεντροφορο εναν πιο βελτιωμενο μεχρι 50 ευρο και ενα καλυτερο πιστονακι 54 mm ελαφρωμενο φλατ . και ενα ζικλερωμα στο καρμπυρατερ και μια εξατμιση. θελω την βοηθεια σας

THEOD
21/05/2014, 17:16
50.000 δίσκοι :a014:

est
21/05/2014, 17:26
Λοιπόν, μιας και σε βρήκα εδώ πέρα και φαίνεσαι να ξέρεις να σε ρωτήσω κάτι.. είναι ένα φιλαράκι που έχει ένα άστρα γραντ σούπρα και θέλει να το βελτιώσει γιατί έτσι όπως το έχει μαμά δεν πάει ούτε για τσάι.
Έχεις να προτείνεις κάτι για βελτίωση γιατί του παιδιού, αν και έχει μοτοσυκλέτα, του λένε διάφορα όπως πχ να βάλει λέει καρμπιλατέρ απο δυομισάρι δίχρονο!
Για πες καμία πρόταση.
(Α ρε Άκο..για σένα δουλεύω!!)

cosgili
21/05/2014, 17:34
Έχουμε πήξει στα παπαροπόστ...
Κούρεμα με το καλημέρα...:moutza:

vaska
21/05/2014, 18:01
Έχουμε πήξει στα παπαροπόστ...
Κούρεμα με το καλημέρα...:moutza:

έλα ρε μην κάνεις έτσι, δυο φιλαράκια είναι που θέλουν να γαργαλήσουν τα παπιά τους για να τα στήσουν. Ο ένας θα βάλει κάρμπ από δίχρονο, ο άλλος φιλτροκούτι από κετερπίλαρ. Άσε να δούμε που θα καταλήξει.

:bawl:

sam4g
21/05/2014, 18:26
ρε παλικάρια με τα παπιά σταματήστε επιτέλους να δίνεται τα ωραία σας μετρητούλια σε μετατροπές που το μόνο που θα σας δώσουν παραπάνω είναι επισκέψεις στα μαστόρια.. ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΗΧΑΝΗ ΟΥΤΕ ΤΟ KAZE R ΟΥΤΕ ΤΑ ASTREA ΚΑΙ ΤΟΥΡΜΠΙΝΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ... Προφανώς είστε πιτσιρικάδες και θέλετε να πουλήσετε λίγο μούρη.. το καταλαβαίνω κι έχετε κι εσείς τα δίκια σας.. Αλλά χαλάστε αλλού τα λεφτά.. όχι στις πάπιες.. ειλικρινά είναι χαμενα λεφτα που αύριο μεθαύριο θα λέτε γτ δεν τα κρατούσα τότε να μάζευα σιγά σιγά κι άλλα λίγα να έπαιρνα κάτι καλύτερο..

δεν τα λέω με κακία.. συμβουλή δίνω!! όποιος θέλει την ακούει

vaska
21/05/2014, 18:38
ρε παλικάρια με τα παπιά σταματήστε επιτέλους να δίνεται τα ωραία σας μετρητούλια σε μετατροπές που το μόνο που θα σας δώσουν παραπάνω είναι επισκέψεις στα μαστόρια.. ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΗΧΑΝΗ ΟΥΤΕ ΤΟ KAZE R ΟΥΤΕ ΤΑ ASTREA ΚΑΙ ΤΟΥΡΜΠΙΝΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ... Προφανώς είστε πιτσιρικάδες και θέλετε να πουλήσετε λίγο μούρη.. το καταλαβαίνω κι έχετε κι εσείς τα δίκια σας.. Αλλά χαλάστε αλλού τα λεφτά.. όχι στις πάπιες.. ειλικρινά είναι χαμενα λεφτα που αύριο μεθαύριο θα λέτε γτ δεν τα κρατούσα τότε να μάζευα σιγά σιγά κι άλλα λίγα να έπαιρνα κάτι καλύτερο..

δεν τα λέω με κακία.. συμβουλή δίνω!! όποιος θέλει την ακούει

Μπα μη σκας, δεν......

Ότι και να πεις θα χώνουν (εδώ χώνω εγώ που έχω τον κρύπτονα και άλλες 4 μοτο).

Προχθές είχα πάει για καφέ Άμφισσα και είδα local καγκούρι που είχε βάλει αυτόματο τεντωτήρα αλυσίδας. Γελάσαμε με τους υπόλοιπους και είπαμε ότι αν είναι κανένας επώνυμος τύπου rizoma θα κάνει έναν σκασμό λεφτά. Ίσα ίσα για το μάτι, γιατί σιγά το σπουδαίο που είναι να τεντώσεις αλυσίδα σε πάπια.

Έψαξα σήμερα νετ και τον βρήκα

316554

Ευτυχώς έχει μόνο 30 ευρόπουλα η χρυσαφένια κινεζιά Apido που σημείωσε βγάζει τα πάντα όλα racing.

:bawl:

SHOOTER045
21/05/2014, 19:25
Μπα μη σκας, δεν......

Ότι και να πεις θα χώνουν (εδώ χώνω εγώ που έχω τον κρύπτονα και άλλες 4 μοτο).

Προχθές είχα πάει για καφέ Άμφισσα και είδα local καγκούρι που είχε βάλει αυτόματο τεντωτήρα αλυσίδας. Γελάσαμε με τους υπόλοιπους και είπαμε ότι αν είναι κανένας επώνυμος τύπου rizoma θα κάνει έναν σκασμό λεφτά. Ίσα ίσα για το μάτι, γιατί σιγά το σπουδαίο που είναι να τεντώσεις αλυσίδα σε πάπια.

Έψαξα σήμερα νετ και τον βρήκα

316554

Ευτυχώς έχει μόνο 30 ευρόπουλα η χρυσαφένια κινεζιά Apido που σημείωσε βγάζει τα πάντα όλα racing.

:bawl:

Άντε ρε και συ πουρο κάγκουρα...

Dbnn
21/05/2014, 19:46
Μπα μη σκας, δεν......

Ότι και να πεις θα χώνουν (εδώ χώνω εγώ που έχω τον κρύπτονα και άλλες 4 μοτο).

Προχθές είχα πάει για καφέ Άμφισσα και είδα local καγκούρι που είχε βάλει αυτόματο τεντωτήρα αλυσίδας. Γελάσαμε με τους υπόλοιπους και είπαμε ότι αν είναι κανένας επώνυμος τύπου rizoma θα κάνει έναν σκασμό λεφτά. Ίσα ίσα για το μάτι, γιατί σιγά το σπουδαίο που είναι να τεντώσεις αλυσίδα σε πάπια.

Έψαξα σήμερα νετ και τον βρήκα

316554

Ευτυχώς έχει μόνο 30 ευρόπουλα η χρυσαφένια κινεζιά Apido που σημείωσε βγάζει τα πάντα όλα racing.

:bawl:

Το έψαξες βλέπω, έμαθες τιμή βλέπω, το παραγγέλνεις όπου να ναι....

:lol:

akis_trevor
21/05/2014, 20:44
Το έψαξες βλέπω, έμαθες τιμή βλέπω, το παραγγέλνεις όπου να ναι....

:lol:

ταιριαζει και το χρυσο χρωματακι με τις ομοιες λεπτομερεις του κρυπτον του...κουφετο λεμε!!:lol:

vaska
21/05/2014, 22:59
Το έψαξες βλέπω, έμαθες τιμή βλέπω, το παραγγέλνεις όπου να ναι....

:lol:

Το έβαλα παραγγελιά σε καμιά βδομαδούλα θα σηκώσω και φωτό με το μπλιμπλίκι φορεμένο και άσε τους άλλους να παιδεύονται με σφιξίματα και κόντρα παξιμάδια.

:bawl::bawl:

vaska
21/05/2014, 23:00
ταιριαζει και το χρυσο χρωματακι με τις ομοιες λεπτομερεις του κρυπτον του...κουφετο λεμε!!:lol:

Ρε κοίτα να βάλεις κι εσύ στο εργαλείο σου λέμε κι άσε την κριτική

:bawl:

akis_trevor
21/05/2014, 23:19
Ρε κοίτα να βάλεις κι εσύ στο εργαλείο σου λέμε κι άσε την κριτική

:bawl:

εγω θελω ασημι...στειλε λινκ αν δω αν βγαινει!!:cry:

Dbnn
22/05/2014, 00:19
Το έβαλα παραγγελιά σε καμιά βδομαδούλα θα σηκώσω και φωτό με το μπλιμπλίκι φορεμένο και άσε τους άλλους να παιδεύονται με σφιξίματα και κόντρα παξιμάδια.

:bawl::bawl:

Βάλε και χάντρα για το κακό το μάτι.... :lol: :lol: :lol: :lol:

taisteal
22/05/2014, 02:00
Μπα μη σκας, δεν......

Ότι και να πεις θα χώνουν (εδώ χώνω εγώ που έχω τον κρύπτονα και άλλες 4 μοτο).

Προχθές είχα πάει για καφέ Άμφισσα και είδα local καγκούρι που είχε βάλει αυτόματο τεντωτήρα αλυσίδας. Γελάσαμε με τους υπόλοιπους και είπαμε ότι αν είναι κανένας επώνυμος τύπου rizoma θα κάνει έναν σκασμό λεφτά. Ίσα ίσα για το μάτι, γιατί σιγά το σπουδαίο που είναι να τεντώσεις αλυσίδα σε πάπια.

Έψαξα σήμερα νετ και τον βρήκα

316554

Ευτυχώς έχει μόνο 30 ευρόπουλα η χρυσαφένια κινεζιά Apido που σημείωσε βγάζει τα πάντα όλα racing.

:bawl:


Επρεπε να το περιμενω οτι θα το εψαχνες και θα την αγοραζες τη μαλακεια :lol:
Κοιτα μονο μην σε τσακισει πουθενα η κινεζοπαπαρια και γελανε και τα τσιμεντα μετα

:lol::lol:

vaska
22/05/2014, 07:03
Επρεπε να το περιμενω οτι θα το εψαχνες και θα την αγοραζες τη μαλακεια :lol:
Κοιτα μονο μην σε τσακισει πουθενα η κινεζοπαπαρια και γελανε και τα τσιμεντα μετα

:lol::lol:

Μωρέ ντιπ χαζό είσαι??? Την έψαξα από περιέργεια να μάθω τιμή αλλά δεν την αγόρασα.

Περιμένω να μου την κάνουν δώρο οι φίλοι μου

:lol:

SHOOTER045
22/05/2014, 07:21
Μην ξεχάσεις να πάρεις το σκατουλακι για την λίπανση της αλυσίδας
Γιατί σε κόβω για πολύ χιλιόμετρο με το παπί...

vaska
22/05/2014, 08:19
Μην ξεχάσεις να πάρεις το σκατουλακι για την λίπανση της αλυσίδας
Γιατί σε κόβω για πολύ χιλιόμετρο με το παπί...

We accept any gift my friend.

:D

GFawkes
22/05/2014, 08:32
την καλησπερα μου σε ολα τα παιδια. λοιπον εχω το kazer του 2000 το οποιο εχει αλλαχτει το γραναζι της 2 και η καδενα. εχει μπει μπιελα αναλογη της γνησιας και πιστονι φτηνο 54 mm και ρεκτιφιε 54 στον κυλινδρο. καρμπυρατερ το μαμα 18 αρι με τα δικα του ζικλερ γραναζι μπροστα 14-38 πισω τελικη 90 χιλιομετρα σπασμενο. εξατμιση την μαμα και εχει 25000 χιλιομετρα μεχρι τωρα . ελεγα να αλλαξω εκεντροφορο εναν πιο βελτιωμενο μεχρι 50 ευρο και ενα καλυτερο πιστονακι 54 mm ελαφρωμενο φλατ . και ενα ζικλερωμα στο καρμπυρατερ και μια εξατμιση. θελω την βοηθεια σας

Φιλε το εγαρλειο τω εχης τουμπανω...
οι μαιτατρωπυ σου στα γραναζια πρεπει να οργωνει την ασραλτο αφου πεια το μιχανακη βγαζει 20 χιλιομετρα λιγοτερα τελικη.
Θελεις την βωηθια μας...παρτην και τουμπανιασε το να περνα τα vasko-γσ απο πανω ναουμ.

ydravlikos1970
22/05/2014, 18:56
αυτα για τους καζερακιδες για βαλβιδες 316621 316620

ydravlikos1970
26/05/2014, 12:24
Το παπι ειναι 3 χερι μου το δωσανε με αυτα που εγραψα δεν το εχω φτιαξει εγω το εχω περιπου 2 χρονια και πατιναρει δεν εχουνε αλλαξει την καμπανα του φυγοκεντρικου και σιαγονες φυγοκεντρικου μαλλον για αυτο πατιναρει η δισκοι του ειναι οκ 5000 χιλιομετρα .αν καποιος εχει το ιδιο παπι και εχει κανει μετατροπη ας μου πει τι του εχει βαλει πιστονι μπιελα κεφαλη βαλβιδες κυλινδρο εκεντροφορο στροφαλα ρευματα αν εχει κανει ροικη εξελιξη και τι λεφτα εδωσε υλικα και στον μαστορα αυτα παιδια ευχαριστω εκ τον προτερων

mikes
26/05/2014, 21:10
:smokin::smokin::smokin:

http://www.forums.gr/showthread.php?30738-Kawasaki-Kazer-67mm#.U4ORM3brxPk

vaska
27/05/2014, 06:16
:smokin::smokin::smokin:

http://www.forums.gr/showthread.php?30738-Kawasaki-Kazer-67mm#.U4ORM3brxPk

Ρε μλκ Μικέ το διάβασα όλο, χαχαχα είναι τέλειο. Παίζουν και πολλές παραλλαγές του σε αρκετά φόρα με μηχανάκια. Τρελό τυπάκι ο Μικρός Μηχανικός.

Να 'σαι καλά, μου 'φτιαξες τη μέρα.

GFawkes
27/05/2014, 08:05
Τελικα δεν την ειδα την φωτο...

τα εβαλε τα 3 δισκοφρενα ο μικρος ή οχι....