PDA

View Full Version : Anthrakonimata...



620
18/10/2005, 13:02
Kserei kapoio kalo paizaki kanenan pou na kobei anthrakonima :confused: Exw ena komati pou thelw na prosarmoso kapou alla gia ligo den xwraei kai thelw na to faw ligo sthn akri.
Ante na elafrosoume ligaki :smokin:

GST
18/10/2005, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Kserei kapoio kalo paizaki kanenan pou na kobei anthrakonima :confused: Exw ena komati pou thelw na prosarmoso kapou alla gia ligo den xwraei kai thelw na to faw ligo sthn akri.
Ante na elafrosoume ligaki :smokin:

αν θελεις να προσαρμοσεις καρινα απο μονστερ στο μουλτι και δεν χωραει λογου του λαιμου.....λιγο χλωμο δεν χωραει ...δοκιμασανε και αλλοι

:lol:

620
18/10/2005, 14:38
Oxi den thelw gia karina mia patenta thelw na kanw gia piso ftero kai thelw 2 trypoules na kanw kai na kopso ena meros tou giati briskei.
Kapoios re gmt tha yparxei me to katallhlo tool gia kopsimo se carbon:(

GST
18/10/2005, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Oxi den thelw gia karina mia patenta thelw na kanw gia piso ftero kai thelw 2 trypoules na kanw kai na kopso ena meros tou giati briskei.
Kapoios re gmt tha yparxei me to katallhlo tool gia kopsimo se carbon:(

το καψιμο θελει ειδικο πριονακι και το τρυπημα ειδικο τριπανακι....δεν ειναι κατι δυσκολο απλα πο περισσοτεροι το αποφευγουν γιατι ειναι καρκινογονο...σκονη ανθρακα...δεν ξερω καποιον σιγουρα ..ρωτα στο σαβαιδη στην καλλιροης και στο μοτοπλαστ τηλ 2621891

xtzanos
19/10/2005, 15:42
Εχω πειραματιστει να φτιαξω κανα δυο ανθρακονήματα και τα τρυπισα με κανονικό τρυπανακι (εύκολα). Τα εκοψα με ψαλίδι (δυσκολα).

Τα κομματια που εφτιαξα ηταν σχετικα λεπτα γιατι ειχαν 2 στρωσεις ανθρακονηματος.

Επίσης μετα τα ετριψα με σμυριδοχαρτο οπου ειχαν ατελειες.

Τα δικα σου δεν ξερω ποσο χοντρα ειναι οποτε δεν ειμαι σιγουρος αν θα τα καταφερεις.

Εχω την αισθηση οτι θα κοβοντουσαν με οτι (τροχος πετρα) θα μποσουσε να κοψει μεταλλο.