PDA

View Full Version : Όταν σε λέω ότι τα Honda πετάνε, δεν με πιστεύετε!



pissaman
26/05/2014, 15:08
https://www.youtube.com/watch?v=bI3HBtpS2Go

Bob_o_mastoras
26/05/2014, 15:19
Πωωωω. Ασχημο! Το φαγε στη μαπα το μηχανακι!!! :priest:

PetranGR
26/05/2014, 15:36
https://www.youtube.com/watch?v=bI3HBtpS2Go

τους ξέρω ,απο άλλο φόρουμ του εξωτερικού ...

Όντως κρίμα το παλικάρι, ζούνε ευτηχώς όλοι τους.

DrBig
26/05/2014, 15:39
εδω και χρονια...
https://www.youtube.com/watch?v=q4KaXwGu2eo

Bob_o_mastoras
26/05/2014, 15:49
Honda και ξερο ψωμι λεμε!!!! Να μην επασχε και απο design σε αρκετα μοντελα (στα μηχανακια, στα αμαξια μαμαει το design τους) και να βγαζε και λιγο περισσοτερα και δεν θα παιζοταν απο κανεναν. (ειδικα απο κατι τυχαιους Ευρωπαιους.. :a13: :lol: )

:ninja:

bruno
26/05/2014, 15:59
Ti να σας κανω που δεν μπορω να βρω το βιντεο με το ρομποτ asimo,που περπαταει σαν χεσμενο και μετα πεφτει απ'την σκαλα.:bawl:

PetranGR
26/05/2014, 16:04
Honda και ξερο ψωμι λεμε!!!! Να μην επασχε και απο design σε αρκετα μοντελα (στα μηχανακια, στα αμαξια μαμαει το design τους) και να βγαζε και λιγο περισσοτερα και δεν θα παιζοταν απο κανεναν. (ειδικα απο κατι τυχαιους Ευρωπαιους.. :a13: :lol: )

:ninja:

αυτό είναι το θέμα, λίγο σχεδιασμό να είχε καλύτερο ,δεν θα υπήρχε άλλη εταιρία ... γιατί απο μηχανικά δεν την φτάνει κανείς!

theofilos888
26/05/2014, 16:06
Ti να σας κανω που δεν μπορω να βρω το βιντεο με το ρομποτ asimo,που περπαταει σαν χεσμενο και μετα πεφτει απ'την σκαλα.:bawl:

Ναι οκ επεσε απο τη σκαλα. Μηπως εμεις γεννηθηκαμε κανοντας παρκουρ;

Bob_o_mastoras
26/05/2014, 16:09
Φαντασου δηλαδη τα ευρωπαικα ρομποτ τι θα καναν. :dizzy: Ποια ευρωπαικα;;;; :rotflmao:

Ρε πραγματικα αν η Χοντα δεν ηταν τοσο συντηριτικη σε καποια θεματα και ειχε λιγο καλυτερο design θα ηταν κορυφη της κορυφης. Και τωρα, πανω κατω, κορυφη ειναι αλλα της λειπουν καποια πραγματα στο θεμα μηχανακια.

taisteal
26/05/2014, 16:11
Ο λιιιιιγο καλυτερος σχεδιασμος λειπει στα honda...
To πιστευετε κιολας


:lol::lol::lol:

bruno
26/05/2014, 16:21
Ναι οκ επεσε απο τη σκαλα. Μηπως εμεις γεννηθηκαμε κανοντας παρκουρ;

Καλα..πως κανεις ετσι,δεν την ειπα (την Honda)και καμπουρα!:lol:Ο.κ πλακα κανω,είναι πολύ μπροστα.

PetranGR
26/05/2014, 16:29
Ο λιιιιιγο καλυτερος σχεδιασμος λειπει στα honda...
To πιστευετε κιολας


:lol::lol::lol:

εγώ το έχω ξανα πεί.

Honda με σχεδιασμό ιταλού (που έτσι και αλλίως απο την Honda εκλάπησαν) + ηλεκτρονικά απο γερμανό .

Θα έχουμε πανυγήρι :P

Bob_o_mastoras
26/05/2014, 16:37
Φανταστειτε ομως ΜΖ με design Honda (στα κακα της) και ηλεκτρονικα απο Ιταλο.
Εκει να δεις πανηγυρι.. :rotflmao:

Bob_o_mastoras
26/05/2014, 16:45
Δεν λεω ΚΤΜ με τα παραπανω για να μην δεχθω απειλες για τη ζωη μου απο τους ενθερμους οπαδους τους.
:p

taisteal
26/05/2014, 16:48
Οδηγησε κανενα KTM πρωτα και οταν ανεβεις στο xt κλαψε ελευθερα....



:bawl:

Bob_o_mastoras
26/05/2014, 16:51
Νατος! Τσιμπισε. Εχω οδηγησει φιλαρακι μου. Lc4 motard και εντουρακι και το 525 εντουρο. Γαμανε προφανως!!! Αλλα αμα δεν σας κανουμε και λιγο χαβαλε εσας τους ΚΤΜαδες τι νοημα θα ειχε η ζωη;;; :lol:

:beer:

PetranGR
26/05/2014, 16:53
Νατος! Τσιμπισε. Εχω οδηγησει φιλαρακι μου. Lc4 motard και εντουρακι και το 525 εντουρο. Γαμανε προφανως!!! Αλλα αμα δεν σας κανουμε και λιγο χαβαλε εσας τους ΚΤΜαδες τι νοημα θα ειχε η ζωη;;; :lol:

:beer:

είδα και εγώ που οδήγησα στο event όλα τα ΚΤΜ και συγκεκριμένα αρκετές βόλτες το Super Duke 1290 ... ... ... θες να μιλήσω;

taisteal
26/05/2014, 16:53
Νατος! Τσιμπισε. Εχω οδηγησει φιλαρακι μου. Lc4 motard και εντουρακι και το 525 εντουρο. Γαμανε προφανως!!! Αλλα αμα δεν σας κανουμε και λιγο χαβαλε εσας τους ΚΤΜαδες τι νοημα θα ειχε η ζωη;;; :lol:

:beer:


Δεν εχω ΚΤΜ φιλος.;)
Ανταποδιδω τις μπυρες


:beer::beer:


Petran να μιλησεις να πεις τι;;;
Γραψε κανενα χιλιομετρο πρωτα χωρις να αγχωθεις και το ξανασυζηταμε.

Bob_o_mastoras
26/05/2014, 16:57
Ασχετο! απαντησα δυο φορες;; Κατι παιχτηκε με το pc μου νομιζω.

Bob_o_mastoras
26/05/2014, 17:01
Οκ το φτιαξα το θεμα με το pc, διεγραψα την δευτερη απαντηση.

Παντως ειδικα το 525 που το πηγα χωμα μου εκανε φοβερη εντυπωση. Χωρις να το καταλαβαινεις πας αβιαστα και χαλαρα πολυ γρηγορα και το μηχανακι τρενο. Πολυ απολαυστικο ακομα και με μενα τον κουλο. Και κουκλι. Να 'χαν και μοτερ Honda... :p

vaska
26/05/2014, 17:50
εδω και χρονια...
https://www.youtube.com/watch?v=q4KaXwGu2eo

Ρε Άγη η Honda aircraft δεν είναι είδηση, είδηση θα ήταν η Lifan Aircraft by Lifan's aerospace program.

:lol:

PetranGR
26/05/2014, 19:18
Δεν εχω ΚΤΜ φιλος.;)
Ανταποδιδω τις μπυρες


:beer::beer:
Petran να μιλησεις να πεις τι;;;
Γραψε κανενα χιλιομετρο πρωτα χωρις να αγχωθεις και το ξανασυζηταμε.

πολύ επιθετικό ύφος είδα αλλά το παρεβλέπω, λόγω οτι έχω κάποιες γνώσεις απλά να σου πώ οτι το 1290 Που το πήρα στα χέρια μου, 4 φορές πήγε στο συνεργείο ξανά γιατί την μία έφτυνε λάδια την άλλη έβγαζε μόνο του Oil Level is Low και αυτό ήταν σχεδόν φούλ και πολλά ακόμα.
Όσο για τα χλμ. μια χαρά γράφω χλμ. εσύ γράφεις;

taisteal
26/05/2014, 22:10
πολύ επιθετικό ύφος είδα αλλά το παρεβλέπω, λόγω οτι έχω κάποιες γνώσεις απλά να σου πώ οτι το 1290 Που το πήρα στα χέρια μου, 4 φορές πήγε στο συνεργείο ξανά γιατί την μία έφτυνε λάδια την άλλη έβγαζε μόνο του Oil Level is Low και αυτό ήταν σχεδόν φούλ και πολλά ακόμα.
Όσο για τα χλμ. μια χαρά γράφω χλμ. εσύ γράφεις;


Παραβλεψε το.
Βασικα δεν πολυκανω χιλιομετρα γιατι δεν θελω να προκαλω φθορες στο μηχανακι μου...

Bob_o_mastoras
26/05/2014, 22:40
Μην αναλωνεστε παιδια σε προσωπικες εριδες και ας συγκεντρωθουμε στο θεμα του ποσο μαμανε τα Honda και ποσο σαβουρια ειναι τα ΚΤΜ.
:a15:

:lol:

PetranGR
26/05/2014, 23:11
Παραβλεψε το.
Βασικα δεν πολυκανω χιλιομετρα γιατι δεν θελω να προκαλω φθορες στο μηχανακι μου...

βάλε το σε ένα σαλόνι να το κοιτάς.

Bob_o_mastoras
26/05/2014, 23:26
Για να σας βοηθησω:

Ο LC4 στο φυσικο του περιβαλον:

317006

:lol:

byron
26/05/2014, 23:31
Honda με σχεδιασμό ιταλού (που έτσι και αλλίως απο την Honda εκλάπησαν)

Τι εκλάπησαν απ΄την honda, το design των Ιταλών? :lol:

PetranGR
26/05/2014, 23:34
Τι εκλάπησαν απ΄την honda, το design των Ιταλών? :lol:

απο το πρώτο RC-166 αν θυμάμαι καλά απο οτι είχα διαβάσει σε άρθρα η Ducati "έχει κλέψει" το κόκκινο χρώμα της Honda, τον κλασσικό κωδικό R-157 και το επόμενο που διάβασα ήταν το πρώτο ξυροκάμπανο το έκανε η Honda .

taisteal
26/05/2014, 23:59
βάλε το σε ένα σαλόνι να το κοιτάς.


Εδω το εχω στο σαλονακι...
Μαντης εισαι..
Πηγαινε να κοψεις καμμια κληση τροχαιας τωρα

kokkiklhs
27/05/2014, 11:43
Φανταστειτε ομως ΜΖ με design Honda (στα κακα της) και ηλεκτρονικα απο Ιταλο.
Εκει να δεις πανηγυρι.. :rotflmao:

Αν είναι ΜΖ, όσο και να χτυπιέσαι μεγάλε, θα είναι σπέσιαλ!!!
:smokin::boxing::a2:

PetranGR
27/05/2014, 11:51
Εδω το εχω στο σαλονακι...
Μαντης εισαι..
Πηγαινε να κοψεις καμμια κληση τροχαιας τωρα

υπάρχουν και άλλοι έξυπνοι σαν εσένα για είσαι απο αυτούς τους αυτοαποκαλούμενους wanna be thundercat ;
αλλά δεν θυμάμαι να σε το κάνω Quote σε εσένα και να σου απευθύνω τον λόγο ,αλλά οκ !

byron
27/05/2014, 14:32
απο το πρώτο RC-166 αν θυμάμαι καλά απο οτι είχα διαβάσει σε άρθρα η Ducati "έχει κλέψει" το κόκκινο χρώμα της Honda, τον κλασσικό κωδικό R-157 και το επόμενο που διάβασα ήταν το πρώτο ξυροκάμπανο το έκανε η Honda .

Τι σχέση έχει το design με τα παραπάνω, δεν μπορώ να φανταστώ.
Η Ducati χρησιμοποίησε το κόκκινο απ΄τα πρώτα "αγωνιστικά" Marianna του 1955
Ο κλασσικός κωδικός R-157 δεν έχει καμμία σχέση με την Ducati, αλλά είναι ο κωδικός χρώματος του Italian Red που βάφει η Honda τα μηχανάκια της.
Τα ξηροκάμπανα δεν εμφανίστηκαν ούτε από Honda ούτε από ducati. Τεχνολογία αυτοκινήτων από την δεκαετία 20-30 είναι.

taisteal
27/05/2014, 14:48
Πολλες γνωσεις βλεπω εχεις... :lol:

sniper
27/05/2014, 14:57
υπάρχουν και άλλοι έξυπνοι σαν εσένα για είσαι απο αυτούς τους αυτοαποκαλούμενους wanna be thundercat ;
αλλά δεν θυμάμαι να σε το κάνω Quote σε εσένα και να σου απευθύνω τον λόγο ,αλλά οκ !

Φρόνιμα.... Κι επειδή έτυχε να ανέβεις (ή όχι αν όντως το συγκεκριμένο μηχανάκι παρουσιάσε προβλημα - που δεν ξέρεις βεβαια ποιος/ποιοι το είχε και τι του έκανε πριν το τεστ ride) δεν σε κάνει γκουρού του 2τροχου κόσμου μας και τιμητή των ΚΤΜ....

Χαλάρωσε με το RR σου και προσεχε μην σε περάσει κανένα Morini απ' εξω σε καμιά στροφή και αρχίσεις να ψάχνεις γιατί ξεφουσκωσε η αλυσίδα σου....

sniper
27/05/2014, 14:58
Τι σχέση έχει το design με τα παραπάνω, δεν μπορώ να φανταστώ.
Η Ducati χρησιμοποίησε το κόκκινο απ΄τα πρώτα "αγωνιστικά" Marianna του 1955
Ο κλασσικός κωδικός R-157 δεν έχει καμμία σχέση με την Ducati, αλλά είναι ο κωδικός χρώματος του Italian Red που βάφει η Honda τα μηχανάκια της.
Τα ξηροκάμπανα δεν εμφανίστηκαν ούτε από Honda ούτε από ducati. Τεχνολογία αυτοκινήτων από την δεκαετία 20-30 είναι.

Ναι αλλά τα Η πετάνε.... omg & 3 lol (® byron)

Bob_o_mastoras
27/05/2014, 15:46
Προσκυνατε:

317025
317026

:a012:

Bob_o_mastoras
27/05/2014, 15:47
Ουτε στον υπνο τους καποιοι με τα oxbow:

317027

byron
27/05/2014, 15:59
Προσκυνατε:

317025
317026

:a012:

Μας φύγανε τα τσίσα...http://www.telegraph.co.uk/motoring/motorbikes/2717225/An-almost-perfect-marriage.html

PetranGR
27/05/2014, 18:17
Τι σχέση έχει το design με τα παραπάνω, δεν μπορώ να φανταστώ.
Η Ducati χρησιμοποίησε το κόκκινο απ΄τα πρώτα "αγωνιστικά" Marianna του 1955
Ο κλασσικός κωδικός R-157 δεν έχει καμμία σχέση με την Ducati, αλλά είναι ο κωδικός χρώματος του Italian Red που βάφει η Honda τα μηχανάκια της.
Τα ξηροκάμπανα δεν εμφανίστηκαν ούτε από Honda ούτε από ducati. Τεχνολογία αυτοκινήτων από την δεκαετία 20-30 είναι.

Μα το θέμα,δεν είναι για το που εμφανίστηκαν στα αμάξια ή στον δίτροχο κόσμο, απλά το είπα σε άρθρο που είχα διαβάσει αν είναι τόσο λάθος οι πληροφορίες μου , πάω πάσο.


υπάρχουν και άλλοι έξυπνοι σαν εσένα για είσαι απο αυτούς τους αυτοαποκαλούμενους wanna be thundercat ;
αλλά δεν θυμάμαι να σε το κάνω Quote σε εσένα και να σου απευθύνω τον λόγο ,αλλά οκ !

Φρόνιμα.... Κι επειδή έτυχε να ανέβεις (ή όχι αν όντως το συγκεκριμένο μηχανάκι παρουσιάσε προβλημα - που δεν ξέρεις βεβαια ποιος/ποιοι το είχε και τι του έκανε πριν το τεστ ride) δεν σε κάνει γκουρού του 2τροχου κόσμου μας και τιμητή των ΚΤΜ....

Χαλάρωσε με το RR σου και προσεχε μην σε περάσει κανένα Morini απ' εξω σε καμιά στροφή και αρχίσεις να ψάχνεις γιατί ξεφουσκωσε η αλυσίδα σου....


Φρόνιμος είμαι.Πήγα να πώ την άποψη μου και μόνο που δεν με φάγατε.
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΚΟΥΡΟΥ,είδες πουθενά να το λέω αυτό; Είπα απλά να μιλήσω; να μιλήσω; γιατί θα έλεγα αυτά που εντώπυσα ούτε μηχανικός είμαι ούτε "οδηγός" αγώνων.

Επίσης αυτή η επιθετικότητα επειδή έχω 600RR ,απο που προέρχετε,για να καταλάβω "Χαλάρωσε με το RR και να προσέχω μην με περάσει κανένα Morini;" δηλαδή , είπα κάτι τέτοιο οτι είμαι "και γαμώ τους οδηγούς;" και ότι ξέρω γώ μ@μ@ω και δέρνω στην μηχανή ; αν το είπα πουθενά πες μου το και μετά έλα μου πες για το να χαλαρώσω.

Μη παρεξηγηθούμε κιόλας!

sniper
27/05/2014, 20:31
....
Μη παρεξηγηθούμε κιόλας!

A δεν παρεξηγούμαστε...

1. Αν δεν εισαι γκουρού, οδήγησε πρώτα το 1290 σε πολη, βουνά, καμπους και λαγκάδια για λιγο καιρό κι έλα μετά να μας πεις την άποψή σου για το μοτοσακό...
2. καμία επιθετικότητα για το RR, απλά αυτό έχεις... Και μου αρεσει κιόλας... Α... το μορίνι σε μπέρδεψε.... Ναι, υπάρχουν λοιπον κάτι μπουρδέλ@ που δεν τα ξέρεις καν που με τον κατάλληλο οδηγό σε κάνουν να κλαις..
3. Κατάλαβε ότι μόλις πρόσφατα απέκτησες μηχανάκι και κάποιοι (όχι εγω, κι εγω χθεσινός είμαι) που εχουν κάτι 100δες χιλιαδες χιλιομετρα πάνω σε διάφορα μηχανάκια μπορεί να ξέρουν 1-2 πραγματακια παραπάνω και να θίγονται απο το υφος σου...

PetranGR
27/05/2014, 20:53
A δεν παρεξηγούμαστε...

1. Αν δεν εισαι γκουρού, οδήγησε πρώτα το 1290 σε πολη, βουνά, καμπους και λαγκάδια για λιγο καιρό κι έλα μετά να μας πεις την άποψή σου για το μοτοσακό...
2. καμία επιθετικότητα για το RR, απλά αυτό έχεις... Και μου αρεσει κιόλας... Α... το μορίνι σε μπέρδεψε.... Ναι, υπάρχουν λοιπον κάτι μπουρδέλ@ που δεν τα ξέρεις καν που με τον κατάλληλο οδηγό σε κάνουν να κλαις..
3. Κατάλαβε ότι μόλις πρόσφατα απέκτησες μηχανάκι και κάποιοι (όχι εγω, κι εγω χθεσινός είμαι) που εχουν κάτι 100δες χιλιαδες χιλιομετρα πάνω σε διάφορα μηχανάκια μπορεί να ξέρουν 1-2 πραγματακια παραπάνω και να θίγονται απο το υφος σου...

1. Κοίταξε το πήρα σε πόλη ,και μάλιστα αρκετά χλμ. για ένα απλο test drive,έβγαλε της παναγιάς τα θέματα σε κάποια φάση δεν έπαιρνε καν μπρός αφού το βάλανε 4 φορές συνεργείο και είχαν ξενερώσει οι περισσότεροι, δεν μπορούσαν να βρούν τι έχει.
2. Το ξέρω το Morini δεν με μπέρδεψε μην ανησυχείς, αλλά δεν αντιλέγω υπάρχουν οδηγοί που όχι με κάνουν να κλαίω,αλλά με κάνουν και με δείνουν θάρρος να γίνομαι καλύτερος κάθε φορά,και να παρακολουθώ.
3. Το γέλιο δεν είναι το ύφος μου, είναι το οτι απλά πήγα να γράψω την άποψη μου σε κάτι που έγραψα αρκετές βόλτες πριν το αφήσω, εννοώντας όλη μέρα για το ΚΤΜ Event. Ενώ το Enduro πχ και το 690 σπέρνανε. Το 1290 δεν μπόρεσα να κλείσω καν τα ηλεκτρονικά που είναι το ίδιο μοτίβο με το adventure και το 690 και πήγαινε σαν πτώμα.

Αυτά είχα να πώ...

stefanos
27/05/2014, 20:57
2. καμία επιθετικότητα για το RR, απλά αυτό έχεις... Και μου αρεσει κιόλας... Α... το μορίνι σε μπέρδεψε.... Ναι, υπάρχουν λοιπον κάτι μπουρδέλ@ που δεν τα ξέρεις καν που με τον κατάλληλο οδηγό σε κάνουν να κλαις..



morini?:confused:

PetranGR
27/05/2014, 21:01
morini?:confused:

πλεόν θα το γράφω γιατί θα με φάνε εδώ πέρα, και θα μου ορμήξουν οτι το παίζω έξυπνος .

Αγορίνα στο γράφω φιλικά χωρίς να σου την πώ η κάτι τέτοιο το τονίζω :P

Ορίστε : http://en.wikipedia.org/wiki/Moto_Morini

Αυτά είναι τα λεγόμενα Morini.

stefanos
27/05/2014, 21:10
Αυτά είναι τα λεγόμενα Morini.

Που με τον κατάλληλο οδηγό περνάνε τα rr?

PetranGR
27/05/2014, 21:17
Που με τον κατάλληλο οδηγό περνάνε τα rr?

απο οτι,λένε ... μάλλον ...

εγώ ,δεν ξέρω να οδηγώ μάλλον :) (δεν έχω θέμα,αλλά μάλλον τα χλμ. που έχω κάνει δεν είναι πολλά!)

byron
27/05/2014, 21:26
Αν πω οτι δεν μου κάνει για Honda, θα είμαι off topic? :tooth:

Κάτι σε 675 μου κάνει. :confused:

317037

317038

317039

Takata Dome
27/05/2014, 21:29
675 είναι...οπότε άκυρο το thread,πάλι τάφοι είναι τα Honda :p

daz
27/05/2014, 22:12
Που με τον κατάλληλο οδηγό περνάνε τα rr?

Σε συνδυασμό με τον ακατάλληλο οδηγό στα υπόλοιπα, τι δεν καταλαβαίνεις? :lol:

daz
27/05/2014, 22:13
675 είναι...οπότε άκυρο το thread,πάλι τάφοι είναι τα Honda :p

:lol:

stefanos
27/05/2014, 22:37
Σε συνδυασμό με τον ακατάλληλο οδηγό στα υπόλοιπα, τι δεν καταλαβαίνεις? :lol:

Νόμιζα ότι στα ευρωπαϊκά την διαφορά την έκανε ο καλός μηχανικός;)

SHOOTER045
27/05/2014, 23:38
Που με τον κατάλληλο οδηγό περνάνε τα rr?

Ναι
Γιατί σου φαίνεται παράξενο?
Άμα ο χ οδηγός rr πάει ρελαντί και ο ψυχολόγος οδηγός μορινι τάπα περνάει το. Rr η όχι?
Εξ ου και αν το βρει σταματημένο, πάλι πέρασμα είναι

Bob_o_mastoras
27/05/2014, 23:52
Ρε παιδια οκ. Τα ευρωπαικα ειναι τελεια απο καθε αποψη και πιο αξιοπιστα και απο μαντεμενια ξυλοσομπα. Οκ;; Ηρεμησατε τωρα;;
"Ασ'τον τρελο στη τρελα του" που λεει και το τραγουδι. Ουτε χαβαλε δε σηκωνετε πλεον.
Παρτε οτι γουσταρετε, τσολιας στην τσεπη σας δεν θα γινω ουτε 'γω ουτε κανενας.

Εγω απλα ξερω οτι οποιον μηχανικο εχω γνωρισει στη ζωη μου και καναμε λιγο παρεα, πινει νερο σε ονοματα οπως Honda, Toyota (τα παλια), Mitsubishi, Subaru, Yamaha, Suzuki κλπ.
Εσεις παρτε οτι γουσταρετε απλα θα το πληρωσετε στο θεμα αξιοπιστιας. Εχουν πολλα πλεονεκτηματα τα ευρωπαικα (αμαξια, μηχανακια) απλα δεν ηταν ποτε και απ'οτι φαινεται δεν θα γινουν ουτε στο μελλον αξιοπιστα. (εδω οι Ιαπωνεζοι αρχισαν τα περιεργα, οι ευρωπαιοι θα στρωσουν;;).

Παρε ενα golf 4αρι για παραδειγμα. Πλεον ακουγονται σαν ντιζελ και τα ηλεκτρικα ή ειναι ψοφια ή στα τελευταια τους και ανεκαθεν ηταν προβληματικα. Ακου και ενα civic 20ετιας και θα καταλαβεις τη διαφορα. Και μιλαμε για Volkswagen, αμα παμε προς Γαλλια, Ιταλια (lol) ή αλλου κλαφτα. Μονο τα Ford διαφερουν και αυτα ειναι κατα το ημιση Ευρωπαικα και τα Volvo λιγο που ειναι πλατφορμες Ford και εταιρια που σεβεται τον πελατη. Εξαιρουνται φυσικα BMW και Mercedes αλλα εκει τα σκας χοντρα.

daz
28/05/2014, 00:06
Νόμιζα ότι στα ευρωπαϊκά την διαφορά την έκανε ο καλός μηχανικός;)

:lol:
Δίκιο έχεις.

Με τον κατάλληλο μηχανικό λοιπόν, περνάνε τα rr.

daz
28/05/2014, 00:13
Ρε παιδια οκ. Τα ευρωπαικα ειναι τελεια απο καθε αποψη και πιο αξιοπιστα και απο μαντεμενια ξυλοσομπα. Οκ;; Ηρεμησατε τωρα;;
"Ασ'τον τρελο στη τρελα του" που λεει και το τραγουδι. Ουτε χαβαλε δε σηκωνετε πλεον.
Παρτε οτι γουσταρετε, τσολιας στην τσεπη σας δεν θα γινω ουτε 'γω ουτε κανενας.

Εγω απλα ξερω οτι οποιον μηχανικο εχω γνωρισει στη ζωη μου και καναμε λιγο παρεα, πινει νερο σε ονοματα οπως Honda, Toyota (τα παλια), Mitsubishi, Subaru, Yamaha, Suzuki κλπ.
Εσεις παρτε οτι γουσταρετε απλα θα το πληρωσετε στο θεμα αξιοπιστιας. Εχουν πολλα πλεονεκτηματα τα ευρωπαικα (αμαξια, μηχανακια) απλα δεν ηταν ποτε και απ'οτι φαινεται δεν θα γινουν ουτε στο μελλον αξιοπιστα. (εδω οι Ιαπωνεζοι αρχισαν τα περιεργα, οι ευρωπαιοι θα στρωσουν;;).

Παρε ενα golf 4αρι για παραδειγμα. Πλεον ακουγονται σαν ντιζελ και τα ηλεκτρικα ή ειναι ψοφια ή στα τελευταια τους και ανεκαθεν ηταν προβληματικα. Ακου και ενα civic 20ετιας και θα καταλαβεις τη διαφορα. Και μιλαμε για Volkswagen, αμα παμε προς Γαλλια, Ιταλια (lol) ή αλλου κλαφτα. Μονο τα Ford διαφερουν και αυτα ειναι κατα το ημιση Ευρωπαικα και τα Volvo λιγο που ειναι πλατφορμες Ford και εταιρια που σεβεται τον πελατη. Εξαιρουνται φυσικα BMW και Mercedes αλλα εκει τα σκας χοντρα.

Φιλαράκ εδώ είναι moto.gr όχι car.gr :lol:

Bob_o_mastoras
28/05/2014, 00:20
Ναι αλλα οτι ισχυει στα αυτοκινητα ισχυει και στα μηχανακια μεσες ακρες, στο θεμα αυτο.
(Εβαλα και Yamaha για ξεκαρφωμα ;) )

:beer:

theofilos888
28/05/2014, 01:16
Ναι αλλα οτι ισχυει στα αυτοκινητα ισχυει και στα μηχανακια μεσες ακρες, στο θεμα αυτο.
(Εβαλα και Yamaha για ξεκαρφωμα ;) )

:beer:

Η οποια yamaha σχεδιαζει ολες τις κεφαλες απο τα toyota....

Ζεύκας
28/05/2014, 03:24
Α ωραία μιας και που είναι 675 πείτε στο παλικάρι να το κάνει παρέα με το δικό μου

317080

Bradipous
28/05/2014, 07:51
Φιλαράκ εδώ είναι moto.gr όχι car.gr :lol:

γιατι ειδες να βαζει καμια αγγελια; :confused:

:lol:

PetranGR
28/05/2014, 11:33
Σε συνδυασμό με τον ακατάλληλο οδηγό στα υπόλοιπα, τι δεν καταλαβαίνεις? :lol:

εσένα αγόρι μου και πατίνι να σε δώσουνε Hayabusha περνάς :P :D

SHOOTER045
28/05/2014, 11:48
Και λίγα λες....

Bob_o_mastoras
28/05/2014, 12:02
Αναλογως και το πατινι βεβαιως-βεβαιως..

317085

:lol:

daz
28/05/2014, 12:04
γιατι ειδες να βαζει καμια αγγελια; :confused:

:lol:

:lol: :beer:


εσένα αγόρι μου και πατίνι να σε δώσουνε Hayabusha περνάς :P :D

Μόνο με τα 1290 τα βρίσκω σκούρα..

οταν δουλεύουν! :tomates:

PetranGR
28/05/2014, 12:06
:lol: :beer:



Μόνο με τα 1290 τα βρίσκω σκούρα..

οταν δουλεύουν! :tomates:


οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο οοοοοοοοοοοοοοοταν!

Έχασες που δεν ήρθες στο event που είχε, θα έριχνες το γέλιο της αρκούδας! ( Μη σε πω οτι θα γούσταρες το adventure αρκετά!)

sapila racing
28/05/2014, 16:27
οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο οοοοοοοοοοοοοοοταν!

Ρε συ Petran, που είσαι και λιγουλάκι αγχώδης τύπος....
Εκεί που το πάρκαρες το RR για να βγάλεις την φωτό που εχεις avatar, δεν αγχώθηκες?
Και καλά τότε, πες οτι εβαλες το αυτί σου στις ράγες σαν Ινδιάνος κι έλεγξες την αποσταση απο το επόμενο τραίνο...

Τωρα που βλέπεις συνέχεια αυτη την φωτό δεν αγχώνεσαι μην έρθει ξαφνικά το τραίνο? :confused:


:lol:

SHOOTER045
28/05/2014, 16:31
Του την έβγαλα εγώ κρυφά την φώτο
Δεν είχε ιδέα ο πετρακης

Μικe777
28/05/2014, 17:03
ωραια!!φωτο..:a10:

PetranGR
28/05/2014, 18:11
Ρε συ Petran, που είσαι και λιγουλάκι αγχώδης τύπος....
Εκεί που το πάρκαρες το RR για να βγάλεις την φωτό που εχεις avatar, δεν αγχώθηκες?
Και καλά τότε, πες οτι εβαλες το αυτί σου στις ράγες σαν Ινδιάνος κι έλεγξες την αποσταση απο το επόμενο τραίνο...

Τωρα που βλέπεις συνέχεια αυτη την φωτό δεν αγχώνεσαι μην έρθει ξαφνικά το τραίνο? :confused:


:lol:

σούτ το σκέφτομαι και αγχώνομαι! Αλλά τα κανόνισε ο Shooter ;)

Bradipous
28/05/2014, 23:36
σούτ το σκέφτομαι και αγχώνομαι! Αλλά τα κανόνισε ο Shooter ;)

ειχε κανει μπλοκο παρακατω και σταματησε το τρενο; :lol:

SHOOTER045
29/05/2014, 07:17
Αχαχαχα

Ακριβώς

PetranGR
29/05/2014, 15:12
ειχε κανει μπλοκο παρακατω και σταματησε το τρενο; :lol:

τέτοιος είναι, τι να τον κάνω...