PDA

View Full Version : Λαδια TORCO T-4SR



sfigas
03/06/2014, 13:16
Καλησπερα σε ολους. Εχω φαει τον κοσμο και δν τα βρισκω πουθενα. Ξερεις κανεις καποιον που να εχει στοκ? Ευχαριστω προκαταβολικα.

sapila racing
03/06/2014, 13:28
Λαμπριανίδης
http://www.trade-wind.gr/moto/lubricants/brand/torco.html

To 10-40 ειναι εκτός αποθεματος, 20-50 έχει.
Παρε τηλ να ρωτησεις, κανει συχνα εισαγωγες.

toyar
03/06/2014, 14:03
7 χρονια δουλευω το cbf με torco απο εκει παρολο που μου πεφτει μακρυα γιατι ειναι αποκλειστικος εισαγωγεας και δεν υπαρχουν αλλου
τωρα του τελειωσε το στοκ και περιμενει παραλαβη ιουλιο
δεν τη θεωρω σωστη αντιμετωπιση στον πελατη οποτε κοιταω αλλου πλεον (ipone ή castrol)

sfigas
03/06/2014, 14:06
Ο Λαμπριανιδης δν εχει στοκ. Ειναι δυνατον σε ολη την Ελλαδα να μην υπαρχει στοκ? Καποιος αλλος που ισως φερνει? Γνωριζει κανεις?

spyrakos35
03/06/2014, 14:09
Ο Λαμπριανιδης δν εχει στοκ. Ειναι δυνατον σε ολη την Ελλαδα να μην υπαρχει στοκ? Καποιος αλλος που ισως φερνει? Γνωριζει κανεις?

κανείς άλλος (δεν φέρνει)

εγώ για να μην ψάχνομαι τελευταία στιγμή, στοκάρω όποτε φέρνει..... ;)

sapila racing
03/06/2014, 14:14
Ο Λαμπριανιδης δν εχει στοκ. Ειναι δυνατον σε ολη την Ελλαδα να μην υπαρχει στοκ? Καποιος αλλος που ισως φερνει? Γνωριζει κανεις?

Για δοκιμασε εδω
http://www.motomad.gr/proddetail.asp?prod=Full%5FSynthetic%2DT4SR%2D10W40

sfigas
03/06/2014, 14:28
Για δοκιμασε εδω
http://www.motomad.gr/proddetail.asp?prod=Full%5FSynthetic%2DT4SR%2D10W40

Μολις τον πηρα τηλεφωνο. Μου ειπε οτι ο Λαμπριανιδης το σταματησε και δν θα το φερει αλλο. Ο ιδιος περιμενει τον προηγουμενο μηνα μηπως φερει αλλα τιποτα. Απελπισια?

Bob_o_mastoras
03/06/2014, 14:29
Τα Torco τα εμαθα απο 'δω μεσα, απο κατι θρεντ που διαβαζα. Μπηκα στη σελιδα τους και ειδα τι παιζει. Πρεπει να 'ναι πολυ καλα. Αλλα δεν νομιζω να αξιζει η ταλαιπωρια ή η αναμονη ειδικα αμα δεν υπερσκιζεις το μηχανακι συνεχεια.
Εσεις που τα εχετε δοκιμασει τι λετε;;

Εγω παντα Castrol εβαζα και συνθετικα και ημι και ημουν πληρως ευχαριστημενος.

Bob_o_mastoras
03/06/2014, 14:31
Μολις τον πηρα τηλεφωνο. Μου ειπε οτι ο Λαμπριανιδης το σταματησε και δν θα το φερει αλλο. Ο ιδιος περιμενει τον προηγουμενο μηνα μηπως φερει αλλα τιποτα. Απελπισια?

Χαρμανηδες θα μεινετε!!! χαχαχαχαχα!
:lol: :p

devil's animal
03/06/2014, 14:32
μολις μου ηρθαν σπιτι 5 λιτρακια red line μετα απο παραγγελια στον Λαμπριανιδη...
ενα τσικ καλυτερα απο τα torco...(μιλαμε παντα για full synthetic)...
και επειδη ΟΝΤΩΣ δεν ειχε torco ουτε για δειγμα και ηθελα ορυκτελαιο για το cbf, πηρα ενα λιτρo bell ray (επισης αμερικανικο)...για να δουμε..

McGyver
03/06/2014, 14:51
Εγώ που πήρα τηλέφωνο την προηγούμενη εβδομάδα στο Λαμπριανίδη για το απλό T4, μου είπαν πως αναμένεται παραλαβή τέλη Ιουλίου. Είδωμεν...

sfigas
03/06/2014, 14:55
Εγώ που πήρα τηλέφωνο την προηγούμενη εβδομάδα στο Λαμπριανίδη για το απλό T4, μου είπαν πως αναμένεται παραλαβή τέλη Ιουλίου. Είδωμεν...

Στο motomad Που πηρα μου ειπε οτι ο Λαμπριανιδης δν εχει στοκ εδω και 2 μηνες περιπου. Μου λεει απο την στιγμη που εδω και 2 μηνες δν εχει φερει, λογικα δν θα ξαναφερει. Να θες να αλλαξεις λαδια και να μην βρισκεις.

sfigas
03/06/2014, 14:55
μολις μου ηρθαν σπιτι 5 λιτρακια red line μετα απο παραγγελια στον Λαμπριανιδη...
ενα τσικ καλυτερα απο τα torco...(μιλαμε παντα για full synthetic)...
και επειδη ΟΝΤΩΣ δεν ειχε torco ουτε για δειγμα και ηθελα ορυκτελαιο για το cbf, πηρα ενα λιτρo bell ray (επισης αμερικανικο)...για να δουμε..

Τα RedLine τι λενε σαν λαδια? Σε τι μηχανακι θελεις να τα βαλεις?

McGyver
03/06/2014, 15:00
Στο motomad Που πηρα μου ειπε οτι ο Λαμπριανιδης δν εχει στοκ εδω και 2 μηνες περιπου. Μου λεει απο την στιγμη που εδω και 2 μηνες δν εχει φερει, λογικα δν θα ξαναφερει. Να θες να αλλαξεις λαδια και να μην βρισκεις.

Δεν ξέρω από πότε έχει εξαντληθεί το στοκ του Λαμπριανίδη, απλά μετέφερα ό,τι μου είπαν στο τηλέφωνο οι ίδιοι στο τηλέφωνο.
Αν έχουν φέρει μέχρι την επόμενη αλλαγή μου καλώς, δε θα σκάσω κιόλας για τα λάδια του παπιού :lol:.

sapila racing
03/06/2014, 15:20
Πωλούνται 4 λίτρα Torco T4R 10-40 σε τιμή ευκαιρίας, 15 Ευρω το λίτρο. :lol:

devil's animal
03/06/2014, 15:20
Τα RedLine τι λενε σαν λαδια? Σε τι μηχανακι θελεις να τα βαλεις?

τα red line τα χρησιμοποιω κοντα 3 χρονια τωρα σε gsxr1000 και σε xr650r...
ενας απο τους λογους που πηγα στα red line ηταν και το γεγονος οτι ο Λαμπριανιδης δεν ειχε παντα στοκ torco t4sr...
παραπλησια σε τιμη με τα torco αλλα λιγο καλυτερα ως προς τα συνθετα (συμφωνα με τον μηχανικο μου που τις ξερει και τις δουλευει και τις 2 μαρκες αρκετα χρονια...)

οσον αφορα το δουλεμα, εννοειται οτι δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα παρ'οτι ειναι 2 διαφορετικης φιλοσοφιας και αποδοσης μοτερ...

devil's animal
03/06/2014, 15:25
Πωλούνται 4 λίτρα Torco T4R 10-40 σε τιμή ευκαιρίας, 15 Ευρω το λίτρο. :lol:

ρε αγιογδυτη, 16 εχουν τα red line που ειναι full synthetic...και εσυ δινεις τα ημι, 15€??:p

toyar
03/06/2014, 15:27
εγω ρωτησα τηλεφωνικα και μου ειπαν γενικα ιουλιο θα φερουν torco
μου την εδωσε γιατι αλλαζοντας μαρκα ειμαι αναγκασμενος να αλλαξω φιλτρο λαδιου μαζι με ορινγκ που δεν θα χρειαζοταν και μου εμεινε αμανατι και μισο λιτρο torco απο την προηγουμενη αλλαγη για να λαδωνω μεντεσεδες

devil's animal
03/06/2014, 15:30
εγω ρωτησα τηλεφωνικα και μου ειπαν γενικα ιουλιο θα φερουν torco
μου την εδωσε γιατι αλλαζοντας μαρκα ειμαι αναγκασμενος να αλλαξω φιλτρο λαδιου μαζι με ορινγκ που δεν θα χρειαζοταν και μου εμεινε αμανατι και μισο λιτρο torco απο την προηγουμενη αλλαγη για να λαδωνω μεντεσεδες

αν βαλεις το ιδιο ιξωδες γιατι ν'αλλαξεις φιλτρο και o-ring?:confused:
αν αδειασεις καλα το καρτερ, το λαδι που μενει στο φιλτρο και γενικα στο μοτερ ειναι ελαχιστο... και να ανακατευτει μια πολυ μικρη ποσοτητα απο το παλιο λαδι με το καινουργιο δεν θα καταστραφει ο κοσμος...

toyar
03/06/2014, 15:39
σιγουρα δεν θα καταστραφει ο κοσμος ακομα κι αν κρατησω τα ιδια λαδια μεχρι να φερει ξανα
ομως το μοτερακι ειναι μονοκυλινδρο αεροψυκτο τα λαδακια ειναι η ζωη του και το δουλευα μεχρι τωρα με μια μαρκα γιατι δεν μου αρεσει να φτιαχνω χαρμανια γιαυτο και οταν ανοιξα να μετρησω βαλβιδες η κεφαλη του ελαμπε
το θεμα ειναι οτι ως εισαγωγεας οφειλεις να εχεις παντα στοκ και να προγραμματιζεις σωστα τις παραγγελιες σου

devil's animal
03/06/2014, 15:52
σιγουρα δεν θα καταστραφει ο κοσμος ακομα κι αν κρατησω τα ιδια λαδια μεχρι να φερει ξανα
ομως το μοτερακι ειναι μονοκυλινδρο αεροψυκτο τα λαδακια ειναι η ζωη του και το δουλευα μεχρι τωρα με μια μαρκα γιατι δεν μου αρεσει να φτιαχνω χαρμανια γιαυτο και οταν ανοιξα να μετρησω βαλβιδες η κεφαλη του ελαμπε
το θεμα ειναι οτι ως εισαγωγεας οφειλεις να εχεις παντα στοκ και να προγραμματιζεις σωστα τις παραγγελιες σου

αλλο σου λεω εγω...αλλο μου λες εσυ...
ποιος σου ειπε να κρατησεις τα ιδια λαδια μεχρι να φερει ξανα ο Λ??
και εννοειται οτι πιθανοτατα θα εχεις προβλημα εφ'οσον ειναι μονοκυλινδρο αεροψυκτο...

ανεξαρτητως του τι θα κανει τελικως ο εισαγωγεας και αν κανει καλο προγραμματισμο στις παραγγελιες του ή οχι, εσυ οφειλεις να αλλαξεις λαδια στο μοτερ σου γιατι οποιες συνεπειες δημιουργηθουν θα ειναι ολες δικες σου...

και σου ξαναλεω:
στραγγιξε καλα το καρτερ σου απο το παλιο λαδι και βαλε καινουργια λαδια ιδιου ιξωδες με αυτα που εχεις ηδη μεσα, ΧΩΡΙΣ ν'αλλαξεις φιλτρο λαδιου και τσιμουχακια...
το μοτερ σου δεν θα παθει ΤΙΠΟΤΑ απολυτως...

sfigas
03/06/2014, 15:59
Και ρωταω εγω. Για cbr 1000 πηγαιναμε για Torco t4sr. Λαδι αντιστοιχο η καλυτερο?

toyar
03/06/2014, 16:04
το μοτερ δεν θα παθει κατι..........κουβεντα να γινεται
θα αλλαξω και φιλτρο γιατι θελω να δουλεψει η νεα μαρκα ανοθευτη για να μπορω να συγκρινω

VASOS
03/06/2014, 16:26
BEL RAY EXP 10W-40 (PAO/ESTER).

Εξαιρετική σχέση απόδοσης/ποιότητας/τιμής.

Για αυξημένες απαιτήσεις λίγο πιο μεγάλο ιξώδες (15W-50) είναι μια χαρά.

vaska
03/06/2014, 16:42
Αντικαταστήστε τα τορκο με ρεντ λάιν όπως είπε ο Ντεβίλο και δεν υπάρχει θέμα.

RaGe_Raptor
03/06/2014, 17:05
Castrol 10w-50 Power 1 Racing 100% συνθετικά σε τιμή κάτω απο 10€/l χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια σε GSXR 1000 K6. Κουβέντα να γίνεται:wave2:

DoctoR_k6
03/06/2014, 17:33
Καλα δεν τελειωσε ο κοσμος επειδη δεν θα ξαναερθουν τα τορκο!!Παιζουν πολλα κ καλα λαδια για εμας τους αναβατες που οοοοσα χλμ κ να κανουμε δεν θα εχουμε κανενα θεμα!!
Θες castrol? motul? belray? red line κ ουτω καθεξης...Τωρα ποια ειναι τα καλυτερα ειναι υποκειμενικο οποτε οτι σου κανει εσενα δουλεψε!!
Εγω βαζω 15-50 motul εδω κ 85000 με μια ενδιαμεση σε castrol που τα εβγαλα σε 1000χλμ γιατι μου κοπαναγε το κιβωτιο.
Τωρα ο αλλος πινει νερο στο ονομα αλλης μαρκας κ ο αλλος βριζει νυχθημερον οποτε αρχισε κ δες τι σου αρεσει κ δουλεψε το!!:wave2:

MikeG
03/06/2014, 18:19
Έβαζα Torco και μόλις δοκίμασα το IPone δε πρόκειται να ξαναβάλω Torco. Καλύτερα το Motul που φορούσα πριν το Torco.

gior-gos
03/06/2014, 18:59
Πολυ καλα λαδια ειναι τα Silkolene.

sapila racing
03/06/2014, 18:59
ρε αγιογδυτη, 16 εχουν τα red line που ειναι full synthetic...και εσυ δινεις τα ημι, 15€??:p

Ε τωρα απέκτησαν αξία που έγιναν δυσεύρετα. :p

Τωρα χωρίς πλάκα, όπως είπε κι ο DoctoR_k6, και να λείψουν τα Torco δεν χάθηκε ο κόσμος, υπάρχουν πολλά καλά λάδια στην αγορά.

sfigas
03/06/2014, 22:16
μηπως να οργανωσω ψηφοφορια για καλυτερο λαδι σε Supersport? Και τωρα ερωτημα. Συνθετικα η ημι?

RaGe_Raptor
03/06/2014, 22:45
μηπως να οργανωσω ψηφοφορια για καλυτερο λαδι σε Supersport? Και τωρα ερωτημα. Συνθετικα η ημι?

Εφόσον πληροί τις προβλεπόμενες προδιαγραφές δε βλέπω το λόγο να μην βάλεις 100% συνθετικά. Και πιο συγκεκριμένα η JASO:MA2 είναι αυτή που μας ενδιαφέρει. Με τα castrol,το ξαναλέω, δεν είχα ποτέ πρόβλημα (πατινάρισμα συμπλέκτη)

panagiotis dim
04/06/2014, 08:55
λοιπόν ,

τελευταία εβαλα τα ακυκλοφόρητα ακόμα ΄φυτικά ( παρακαλώ) λάδια στο ΧΧ.


πρίν αγόραζα οτι εβρισκα μπροστά μου .

Ομως οταν βρήκα τα φυτικά λάδια το αποφάσισα αμέσως.

Είναι λάδια από ινδική κάναβη εισαγωγής και αυτά είτε από ανατολικές σε μας χώρες είτε νότια ( χαμηλά κάτω..)

Τώρα το μοτέρ .στις χαμηλομεσαίες ψιλοχασμουριέται, οταν ανεβάζω στροφές μου δημιουργεί δισταγμούς και μία αναισθησία γενικά τώρα είναι πιό ήρεμο!!

συνθετικά λάδια απο ινδική κάνναβη. ισως το αυριο στην λίπανση!!!

McGyver
04/06/2014, 09:04
Ομως οταν βρήκα τα φυτικά λάδια το αποφάσισα αμέσως.

Είναι λάδια από ινδική κάναβη εισαγωγής και αυτά είτε από ανατολικές σε μας χώρες είτε νότια ( χαμηλά κάτω..)

συνθετικά λάδια απο ινδική κάνναβη. ισως το αυριο στην λίπανση!!!


Τώρα το μοτέρ .στις χαμηλομεσαίες ψιλοχασμουριέται, οταν ανεβάζω στροφές μου δημιουργεί δισταγμούς και μία αναισθησία γενικά τώρα είναι πιό ήρεμο!!

Μάλλον τσιμπάει λαδάκι το μοτέρ σου κι όταν το καίει μαστουρώνει...

GIXXERAKIAS
04/06/2014, 09:51
Μάλλον τσιμπάει λαδάκι το μοτέρ σου κι όταν το καίει μαστουρώνει...


Κλαίω....:bawl:

sfigas
04/06/2014, 09:52
λοιπόν ,

τελευταία εβαλα τα ακυκλοφόρητα ακόμα ΄φυτικά ( παρακαλώ) λάδια στο ΧΧ.


πρίν αγόραζα οτι εβρισκα μπροστά μου .

Ομως οταν βρήκα τα φυτικά λάδια το αποφάσισα αμέσως.

Είναι λάδια από ινδική κάναβη εισαγωγής και αυτά είτε από ανατολικές σε μας χώρες είτε νότια ( χαμηλά κάτω..)

Τώρα το μοτέρ .στις χαμηλομεσαίες ψιλοχασμουριέται, οταν ανεβάζω στροφές μου δημιουργεί δισταγμούς και μία αναισθησία γενικά τώρα είναι πιό ήρεμο!!

συνθετικά λάδια απο ινδική κάνναβη. ισως το αυριο στην λίπανση!!!


Αν παμε για μαζικη παραγγελια λες να εχουμε θεμα? Μεχρι ποσα ml θεωρειτε προσωπικη χρηση???

Bob_o_mastoras
04/06/2014, 11:44
λοιπόν ,

τελευταία εβαλα τα ακυκλοφόρητα ακόμα ΄φυτικά ( παρακαλώ) λάδια στο ΧΧ.


πρίν αγόραζα οτι εβρισκα μπροστά μου .

Ομως οταν βρήκα τα φυτικά λάδια το αποφάσισα αμέσως.

Είναι λάδια από ινδική κάναβη εισαγωγής και αυτά είτε από ανατολικές σε μας χώρες είτε νότια ( χαμηλά κάτω..)

Τώρα το μοτέρ .στις χαμηλομεσαίες ψιλοχασμουριέται, οταν ανεβάζω στροφές μου δημιουργεί δισταγμούς και μία αναισθησία γενικά τώρα είναι πιό ήρεμο!!

συνθετικά λάδια απο ινδική κάνναβη. ισως το αυριο στην λίπανση!!!

:bawl: :rotflmao:

Ηπιε και ηρεμησε το μοτορι!
-40 bhp

andreas 400
04/06/2014, 14:21
παιδια δειτε και τα amsoil εκ των κορυφαιων εταιριων μαζι με red line,maxima,torco και πολυ καλες τιμες,εγω ψωνιζω απευθειας απο τον αγγελοπουλο γιατι πολλα εχω ακουσει για μοτουλ κ αμσοιλ απο αλλα καταστηματα:rolleyes::rolleyes:

viper1
04/06/2014, 15:28
Και ρωταω εγω. Για cbr 1000 πηγαιναμε για Torco t4sr. Λαδι αντιστοιχο η καλυτερο?

RED LINE και AMS OIL και τα 2 τα φέρνει ο Λαμπριανίδης. Πάντως πληροφοριακά τα motul 300v έχουν βγει σε μελέτη/τεστ τα καλύτερα λιπαντικά με δεύτερα τα AMS OIL

sfigas
04/06/2014, 17:40
RED LINE και AMS OIL και τα 2 τα φέρνει ο Λαμπριανίδης. Πάντως πληροφοριακά τα motul 300v έχουν βγει σε μελέτη/τεστ τα καλύτερα λιπαντικά με δεύτερα τα AMS OIL

Αυτες τις περιβοητες μελετες μπορουμε να τις βρουμε καπου?

vassat
04/06/2014, 18:01
Τα amsoil τα φέρνει πλέον η autoturbo,
αλλά πέρα από αυτό σαν αίσθηση*,
όπου τα έχω χρησιμπποιήσει δεν με άφησαν τις καλύτερες εντυπώσεις.
/ ΒΣ

*αίσθηση είναι η σαφώς μπακαλική θεώρηση, μέσω αφής, όσφρησης, απόκρισης κιβωτίου κτλ

sfigas
04/06/2014, 18:15
Οποτε motul 300v σαν επιλογη? Πραγματικα εχω μπερδευτει απιστευτα.

vassat
04/06/2014, 18:53
Και τα ΙΡΟΝΕ 10w50, είναι πολύ καλή επιλογή, από oilsmotoauto.
/ B

jimmis5
04/06/2014, 22:22
λοιπόν ,

τελευταία εβαλα τα ακυκλοφόρητα ακόμα ΄φυτικά ( παρακαλώ) λάδια στο ΧΧ.


πρίν αγόραζα οτι εβρισκα μπροστά μου .

Ομως οταν βρήκα τα φυτικά λάδια το αποφάσισα αμέσως.

Είναι λάδια από ινδική κάναβη εισαγωγής και αυτά είτε από ανατολικές σε μας χώρες είτε νότια ( χαμηλά κάτω..)

Τώρα το μοτέρ .στις χαμηλομεσαίες ψιλοχασμουριέται, οταν ανεβάζω στροφές μου δημιουργεί δισταγμούς και μία αναισθησία γενικά τώρα είναι πιό ήρεμο!!

συνθετικά λάδια απο ινδική κάνναβη. ισως το αυριο στην λίπανση!!!

Σημασια εχει να κανει τον ιδιοκτητη του χαρουμενο -χαμογελαστο ειδικα αν καιει λιγα λαδακια ...:bawl::bawl::a44::a44:

teogtp
04/06/2014, 23:03
Σημασια εχει να κανει τον ιδιοκτητη του χαρουμενο -χαμογελαστο ειδικα αν καιει λιγα λαδακια ...:bawl::bawl::a44::a44:


λοιπόν ,

τελευταία εβαλα τα ακυκλοφόρητα ακόμα ΄φυτικά ( παρακαλώ) λάδια στο ΧΧ.


πρίν αγόραζα οτι εβρισκα μπροστά μου .

Ομως οταν βρήκα τα φυτικά λάδια το αποφάσισα αμέσως.

Είναι λάδια από ινδική κάναβη εισαγωγής και αυτά είτε από ανατολικές σε μας χώρες είτε νότια ( χαμηλά κάτω..)

Τώρα το μοτέρ .στις χαμηλομεσαίες ψιλοχασμουριέται, οταν ανεβάζω στροφές μου δημιουργεί δισταγμούς και μία αναισθησία γενικά τώρα είναι πιό ήρεμο!!

συνθετικά λάδια απο ινδική κάνναβη. ισως το αυριο στην λίπανση!!!
Τωρα η εκφραση "Σκαστο μια να το ακουσουμε" αλλαζει πραγματικα νοημα!
"Σκαστο μια να την ακουσουμε" ..............................

andreas 400
05/06/2014, 13:55
RED LINE και AMS OIL και τα 2 τα φέρνει ο Λαμπριανίδης. Πάντως πληροφοριακά τα motul 300v έχουν βγει σε μελέτη/τεστ τα καλύτερα λιπαντικά με δεύτερα τα AMS OIL

το αντιθετο εχω δει σε τεστ δημοσιευμενα στο νετ!!

andreas 400
05/06/2014, 13:56
Τα amsoil τα φέρνει πλέον η autoturbo,
αλλά πέρα από αυτό σαν αίσθηση*,
όπου τα έχω χρησιμπποιήσει δεν με άφησαν τις καλύτερες εντυπώσεις.
/ ΒΣ

*αίσθηση είναι η σαφώς μπακαλική θεώρηση, μέσω αφής, όσφρησης, απόκρισης κιβωτίου κτλ

χωρις να ερχομαι σε αντιπαραθεση πρεπει να σαι ο μοναδικος η¨ απο τους ελαχιστους τελος παντων που δεν σ αρεσαν τα αμσοιλ:(

anco
07/06/2014, 15:24
Οταν βρει καποιος που εχει τα δυιλιστιρια η Amsoil ας μας το πει, γιατι απ'οτι ξερω τα δινει σε αλλους.

Εκτος οτι η Blackstone από πισω ως θυγατρικη, και τα τεστ ειναι..........

Οσο για τα Redline δεν συγκρινονται με τα αλλα, τα αλλα ειναι καλα για λαδωμα στην αλυσιδα.

Υ.Σ τα μονα που ειναι αξιολογα απο τα αλλα ειναι τα BELL RAY.

DrEvil
07/06/2014, 20:09
Οταν βρει καποιος που εχει τα δυιλιστιρια η Amsoil ας μας το πει, γιατι απ'οτι ξερω τα δινει σε αλλους.



Δεν εχω συγκεκριμενη αποψη, αλλα σε οτι αφορα τα συνθετικα λαδια δεν εχει καμια απολυτως σημασια το που διυλιζονται, αλλα το πως (αντε και το που) επεξεργαζονται/κατασκευαζονται.

nikos force
13/06/2014, 21:57
οταν με το καλο ερθουν τα τορκο ,υπαρχει και μια περιπτωση σοβαρης ανατιμησης , που ισως απομακρυνει καποιους

McGyver
24/07/2014, 20:58
320699

Εγώ μόλις παράγγειλα το λαδάκι της χρονιάς...

:wave2:

McGyver
25/07/2014, 10:06
Εγώ μόλις παράγγειλα το λαδάκι της χρονιάς...

Και μέχρι το μεσημέρι θα τα έχω στα χέρια μου :D...

Julius
25/07/2014, 10:39
Και μέχρι το μεσημέρι θα τα έχω στα χέρια μου :D...

ε πες απο που ρε τύπε. ;)

αντε και θέλω 3,5λτ 10-40 για το Zephyr

McGyver
25/07/2014, 10:41
ε πες απο που ρε τύπε. ;)

αντε και θέλω 3,5λτ 10-40 για το Zephyr

Λαμπριανίδη λέμε...

Julius
25/07/2014, 10:44
Λαμπριανίδη λέμε...

οκ οκ το είδα :hypnotize::a10:

Bob_o_mastoras
25/07/2014, 11:00
Ναι ναι, θα παρω και 'γω για ενα xlr 250 και ενα astrea ενος φιλου.. Μονο full synthetic!!! :lol::lol::lol:

DrBig
25/07/2014, 12:33
υπαρχει κι ενα μαγαζι στα πατησια oilsautomoto η κατι τετοιο τελως παντων που τα στελνουν τσαμπα για αγορες πανω απο 40 ευρω αν θυμαμαι καλα. Απο κει παιρνω συνθετικα IPONE με 50κατι ευρω το 4λιτρο.

nikos force
25/07/2014, 23:26
τα μονα τελικα που πηραν τα πανω τους στη τιμη ειναι ta gp7 , απο 10ικακι ανεβηκαν αρκετα

turist
26/07/2014, 19:54
http://www.sportrider.com/oils-well-ends-well-part-2?image=2

chr1s_86
28/07/2014, 15:28
ELF βάζει κανείς ;

http://www.elf-lub.jp/lub/content/NT000A7276.jpg

andreastwin
23/08/2014, 11:08
ipone και BELL RAY. θεωρω οτι ειναι οτι καλυτερο. ipone βαζω σε μεγαλες μοτο γιατη το δουλευω χρονια και ειμαι πολυ ευχαριστημενος,και το bell ray μιας και δεν το εχω βαλει σε μεγαλη μοτο το βαζω στο παπι και ειναι σαν καινουργιο το μοτερ του.αλλα και το bell ray θεωρω οτι ειναι κορυφαιο λαδι.