PDA

View Full Version : Μότο γραφείο



SHOOTER045
09/06/2014, 14:18
Δεν ξέρω πόσοι από εσάς είσαστε σε αυτή την θέση η έστω σε παρόμοια
Σήμερα του Αγίου πνεύματος, όπως και πέρυσι και άλλες χρονιές παλαιότερα,καθομαι στο φορητό μου γραφείο.Σημερα και λίγα χρόνια πριν είναι ένα TRANSALP 700 πριν ένα ζευγάρι BMW f 650 GS ποιο πριν ένα V strom 650 ακόμα ποιο πριν ένα Transalp 650,και κυρίως ένα gsx 750p
Από θεμα ανεσης το gsx ήταν μακράν το κορυφαίο
Διπλό σταντ, βαλίτσες πλαινες, καρατιμονα για καφέ σάντουιτς νερά αναψυκτικά κλπ
Σήμερα παλι εγώ και αυτή
Μόνοι μας κάτω από την σκιά ενός δέντρου
Έχουμε μπροστά μας τον δρόμο που βγαίνει από την Έδεσσα, και σας βλέπουμε. Βλέπουμε πολλά ζευγάρια με ον Οφ με ss,άλλοι πάνε άλλοι έρχονται
Είναι και η πανελλήνια πάλι, αλλά είναι και καλή μέρα σήμερα και πολλοί πήρατε την καλή σας να την πάτε και να σάς πάει.
Να την ταξιδέψετε και να σας ταξιδέψει.
Και εμείς εδώ και σας βλέπουμε
Εγώ και αυτή
Ο συνεργάτης μου,το γραφείο και εργαλείο μου, η δουλειά και η ζωή μου πάνω της.
Την προσέχω για να με προσέχει σαν νεροφίδα είναι δικιά μου, μόνο που αυτή με ταΐζει μόνο που αν ήταν δικιά μου δεν θα ήμουν τόσες ώρες κάθε μέρα, κάθε εβδομάδα μήνα και χρόνο πάνω της.
Δεν θα ήμασταν με τις ώρες σε διάφορα σημεία να σας βλέπουμε εγώ και αυτή, για να μην κάνει κάποιος κάφρος την μαλακία του.
Θα θελαμε
Βόλτα, ταξιδάκι εγώ και αυτή,αλλα για δουλειά μας είναι εδώ.
Και για 50.000 και κάτι χλμ δεν με εγκατελειψε ποτέ,ουτε και εγώ όμως τα service στην ώρα της, καινούρια καθαρά πατουμενα επίσης,βρωμικη δεν την αφήνω ποτέ,λαδωμενη πάντα και μάχιμη.
Και όλο αυτό το χαρίζω σε αυτή, δουλειά μου,γραφειο μου, τραπέζι φαγητού και πολλά άλλα.........

Dbnn
09/06/2014, 14:29
Δε με λες ρε αδερφέ.... Μήπως να ανέβω πάνω με τον καρβουνιάρη να γυρίσουμε όλη την Ελλάδα?

SHOOTER045
09/06/2014, 14:34
Άν παρκάρω τα μικρά στα πεθερικά μου
Μέσα....

Dbnn
09/06/2014, 14:36
Ψήσου ψήσου....

chester24
09/06/2014, 14:59
:beer: Ωραιος ο Shooter... :beer:

(Μοτο)Αστυνομικος αποτι εχω καταλαβει, που λειτουργει με σωστη συνειδηση, αν κρινω βασει ολων αυτων που λες. Διοτι για να συμπεριφερεσαι σωστα στο "γραφειο" σου, δειχνεις ταυτοχρονα οτι συμπεριφερεσαι σωστα και στους συμπολιτες σου...

Καλους δρομους να εχεις και να προσεχεις εκει εξω με τους παλαβους!!

Μια που εισαι εκει στο δεντρακι, παρε ενα κολατσιο και μια παγωμενη, χωρις αλκοολ φυσικα, επεδη εισαι on duty!!!!

318099

SHOOTER045
09/06/2014, 15:10
Ευχαριστώ chester
Κερνάω καφέ σε πλαστικό σε όποιον έρθει κατά δω

chester24
09/06/2014, 15:17
Πεφτω λιγο μακρια απο εκει που εισαι..

Αλλα μονο κ μονο που το σκεφτεσαι, ειναι σαν να εγινε.... :beer:

Gi_4ce
09/06/2014, 15:20
Ντελίβερι 3 χρόνια, αγάπησα και εγω το γραφείο μου!

Να σαι καλά ρε φιλε!!!

gixxerpap
09/06/2014, 15:23
να μη μπορείς να ταξιδέψεις, επειδή υπάρχουν κάφροι ...

είναι άδικη η ζωή τελικά ...

zami
09/06/2014, 15:43
Τα GSX ηταν κορυφη! Θεωρω απο τα πιο ολοκληρωμενα για το σκοπο...(ενταξει, τωρα το ελληνικο δαιμονιο, εκανε την δουλεια του με τις πατεντες πανω του) .

Dbnn
09/06/2014, 16:50
Μόλις έλαβα φωτογραφία απο τον Μήτσο....

Και σας παρουσιάζω ενα ξεχωριστό γραφείο!
318101

George_Sp
09/06/2014, 16:56
χαχα αυτοκολλητάκι decepticon :lol:

SHOOTER045
09/06/2014, 17:07
Θενκς Μήτσο για τον κόπο
George επειδή οι καλοί transformers έχουν γίνει σουπα, και έχω και συμπάθεια στα κακα παιδιά, γι αυτό desepticon

teogtp
09/06/2014, 17:11
Θενκς Μήτσο για τον κόπο
George επειδή οι καλοί transformers έχουν γίνει σουπα, και έχω και συμπάθεια στα κακα παιδιά, γι αυτό desepticon

Χμμμμ!Τρανς και κακος.........
:D

Dbnn
09/06/2014, 17:25
Θενκς Μήτσο για τον κόπο
George επειδή οι καλοί transformers έχουν γίνει σουπα, και έχω και συμπάθεια στα κακα παιδιά, γι αυτό desepticon

Για ποιό λόγο θενξ? 4 κλίκ και ενα enter πάτησα :lol:

bobber
09/06/2014, 17:58
Ε ρε φιλε που με πηγες τωρα......1995 μεραρχεια εδεσσα .....πολλες ωρες αγναντι......θεα να τη φας με το κουταλακι του γλυκου!!!!!!!!

yes-u
09/06/2014, 18:12
Δε μου λες ρε μαν, διαβάζει η γυναίκα σου αυτά που γράφεις για τη μοτό?
Μάλλον θα κατηγορηθείς για σεξουαλική παρενόχληση στον εργασιακό σου χώρο...

PetranGR
09/06/2014, 18:25
Δεν ξέρω πόσοι από εσάς είσαστε σε αυτή την θέση η έστω σε παρόμοια
Σήμερα του Αγίου πνεύματος, όπως και πέρυσι και άλλες χρονιές παλαιότερα,καθομαι στο φορητό μου γραφείο.Σημερα και λίγα χρόνια πριν είναι ένα TRANSALP 700 πριν ένα ζευγάρι BMW f 650 GS ποιο πριν ένα V strom 650 ακόμα ποιο πριν ένα Transalp 650,και κυρίως ένα gsx 750p
Από θεμα ανεσης το gsx ήταν μακράν το κορυφαίο
Διπλό σταντ, βαλίτσες πλαινες, καρατιμονα για καφέ σάντουιτς νερά αναψυκτικά κλπ
Σήμερα παλι εγώ και αυτή
Μόνοι μας κάτω από την σκιά ενός δέντρου
Έχουμε μπροστά μας τον δρόμο που βγαίνει από την Έδεσσα, και σας βλέπουμε. Βλέπουμε πολλά ζευγάρια με ον Οφ με ss,άλλοι πάνε άλλοι έρχονται
Είναι και η πανελλήνια πάλι, αλλά είναι και καλή μέρα σήμερα και πολλοί πήρατε την καλή σας να την πάτε και να σάς πάει.
Να την ταξιδέψετε και να σας ταξιδέψει.
Και εμείς εδώ και σας βλέπουμε
Εγώ και αυτή
Ο συνεργάτης μου,το γραφείο και εργαλείο μου, η δουλειά και η ζωή μου πάνω της.
Την προσέχω για να με προσέχει σαν νεροφίδα είναι δικιά μου, μόνο που αυτή με ταΐζει μόνο που αν ήταν δικιά μου δεν θα ήμουν τόσες ώρες κάθε μέρα, κάθε εβδομάδα μήνα και χρόνο πάνω της.
Δεν θα ήμασταν με τις ώρες σε διάφορα σημεία να σας βλέπουμε εγώ και αυτή, για να μην κάνει κάποιος κάφρος την μαλακία του.
Θα θελαμε
Βόλτα, ταξιδάκι εγώ και αυτή,αλλα για δουλειά μας είναι εδώ.
Και για 50.000 και κάτι χλμ δεν με εγκατελειψε ποτέ,ουτε και εγώ όμως τα service στην ώρα της, καινούρια καθαρά πατουμενα επίσης,βρωμικη δεν την αφήνω ποτέ,λαδωμενη πάντα και μάχιμη.
Και όλο αυτό το χαρίζω σε αυτή, δουλειά μου,γραφειο μου, τραπέζι φαγητού και πολλά άλλα.........

κανόνισε να κοιτάς στον δρόμο σε λίγες μέρες μόλις παραλάβω τα όπλα,και σου έρχομαι για καφεδάρα μεγάλη :D Μη ,σε πω και μεσημεριανό φαγητό ,ψήνομαι άγρια να ξανά έρθω...