PDA

View Full Version : πινακιδα!



peterTHErider
12/06/2014, 00:52
καλησπερα σε ολους.εχω μια ερωτησουλα ρε παιδες και ειμαι σιγουρος πως μπορειτε να μου δωσετε απαντηση.αν και η αληθεια ειναι πως ηθελα να την κανω σε τροχαιο ετσι να γελασω λιγο και με την αντιδραση του αλλα δεν τους πετυχαινω πια συχνα...:confused::confused:
επειδη εδω κατω στην κρητη θυμηθηκαν να βαλουν καμερες στον βοακ για κλησουλες στο σπιτι εγω σκεφτομαι να κανω το εξης και θελω να μαθω τις συνεπειες!
ας υποθεσουμε λοιπον πως η πινακιδα μου ειναι γεματη λασπη αρα με μη εμφανη στοιχεια,η με ενα κομματακι απο φαρδια καφε κολλητικη ταινια,οχι μεγαλο αλλα ισα ισα να μην φαινονται ολα τα στοιχεια,με τα ιδια λοιπον αποτελεσματα τι συνεπειες θα εχω σε ενδεχομενο μπλοκο?ποσο ειναι το προστιμο?σας εχει τυχει ποτε κατι παρομοιο?
η τελευταια εικονα που εχω ειναι πριν καμια δεκαετια με το dt,που ειχα την πινακιδα κατω απο σελα,ξερετε,χωμενη πανω απο την πισω ροδα που με ειχαν γραψει καμια 30αρια ευρω αν θυμαμαι καλα για μη εμφανη πινακιδα νομιζω!

McTalas
12/06/2014, 01:01
Παλια τα 30 τωρα ειναι 300 ειτε δεν την γορας ειτε ειναι δισδιακρητη

MAIK72
12/06/2014, 01:06
Να σου πω.. αν οι κάμερες είναι σε σημεία καρμανιόλες καλά κάναν και τις έβαλαν. Αν είναι μόνο εισπρακτικό το μέτρο (που δεν νομίζω)κατεβάστε τις να σας έρθει πιο οικονομικά. Ρίξτε λάσπη στις κάμερες

peterTHErider
12/06/2014, 01:15
φιλε μου ολος ο βοακ ειναι μια καρμανιολα αλλα εχει και μερικα καλα κομματακια αλλα μας το χαλασαν και αυτο με τα ρανταρ.
mctalas 300αρι τωρα??ακριβες ποσο μου λες?

SHOOTER045
12/06/2014, 01:15
Δυσδιακριτη λερωμένη κλπ πινακίδα =300 πληρώνεις τα μισά εντός 10 ημερών
Ταινίες μονωτικες,λευκες ,μαύρες καφέ κλπ
Είναι παραποίηση και πλαστογραφία πέρα απ το πρόστιμο έχει και μυνηση


Εντάξει γελάσαμε τώρα?

peterTHErider
12/06/2014, 01:18
Δυσδιακριτη λερωμένη κλπ πινακίδα =300 πληρώνεις τα μισά εντός 10 ημερών
Ταινίες μονωτικες,λευκες ,μαύρες καφέ κλπ
Είναι παραποίηση και πλαστογραφία πέρα απ το πρόστιμο έχει και μυνηση


Εντάξει γελάσαμε τώρα?

ειπαμε κατι αστειο και δεν το καταλαβα?

SHOOTER045
12/06/2014, 01:22
Εσύ δεν το ειπες<να γελάσω λίγο με την αντίδραση του,>στο πρώτο σου ποστ

peterTHErider
12/06/2014, 01:27
ναι γιατι φανταστηκα την απορια στο προσωπο του απο μια αρκετα ασυνηθιστη ερωτηση.στην ερωτηση για το ποσο θα μου κοστισει η παρανομια μου.
με αυτο ισως και να γελουσα λγο μεσα μου πονηρα,η ερωτηση σου αν γελασαμε δεν καταλαβα που αποσκοπουσε.ειχε καποιο αλλο νοημα εκτος της ειρωνειας?θα χαρω να μου το εξηγησεις...

MAIK72
12/06/2014, 01:31
φιλε μου ολος ο βοακ ειναι μια καρμανιολα αλλα εχει και μερικα καλα κομματακια αλλα μας το χαλασαν και αυτο με τα ρανταρ.
mctalas 300αρι τωρα??ακριβες ποσο μου λες?

Απ 'οτι είδα όλοι κάνουν υπερβαση στα αρχαιολογικά όρια ταχύτητας.Είναι όμως έτσι όταν μου λες ότι όλος ο δρόμος είναι καρμανιόλα;;Δεν ξέρω να σου πω γιατί δεν τον ξέρω τον δρόμο.Μάλλον όχι . Τ'ωρα για τα καλά κομματάκια με λασπωμένες πινακίδες μου ακούγεται κάπως ...

McGyver
12/06/2014, 08:20
H ερώτηση απαντήθηκε.

Κλειδώνεται για να μην έχετε ντράβαλα.