PDA

View Full Version : όχι αλλο κάρβουνο..... ΕΛΕΟΣ.....



spyrakos35
12/06/2014, 08:09
δεν το αντέχω πλέον το πράμα στη δουλειά...

όχι άλλο κάρβουνο, η μαλακί@ χτυπάει κόκκινο, ήμαρτον....

δεν μπορώ άλλες/άλλους κωλοτούμπες.....



@#$%^&*@%^&#^#^$%*@#$^ μέσα....


έπρεπε κάπου να τα πω..... :sad:

MG-KTiNoS
12/06/2014, 08:10
παντού τα ίδια...

Bowleno
12/06/2014, 08:13
Τόσο χάλια ρε Σπυράκο; :(

Σε νιώθω...τα ίδια τραβούσα στην προηγούμενη δουλειά μου.

Υπομονή ρε φίλε.....

GIXXERAKIAS
12/06/2014, 08:13
Γ@μησέ τα όλοι τα ίδια σκ@τά τραβάμε......πιό πολύ σιχαίνομαι τους γλύφτες που κάνουν τέτοιες κ@λοτούμπες για να είναι εκείνοι κομπλέ και να γ@μήσουν εσένα,που θές να τους σπάσεις τα μούτρα με όποιο κόστος.....

DrBig
12/06/2014, 08:15
δεν το αντέχω πλέον το πράμα στη δουλειά...

όχι άλλο κάρβουνο, η μαλακί@ χτυπάει κόκκινο, ήμαρτον....

δεν μπορώ άλλες/άλλους κωλοτούμπες.....



@#$%^&*@%^&#^#^$%*@#$^ μέσα....


έπρεπε κάπου να τα πω..... :sad:


Ολα περναν......




























































αλλα αφηνουν τρυπα :rolleyes:

akis_trevor
12/06/2014, 08:15
γμστα σπυρακο.
παω το πρωι να αφησω αυτοκινητο στην δουλεια απο χτες το βραδυ,και ηταν να παραδωσω ενα φακελο στον διευθυντη.
-καλημερα.
-καλημερα.
-εναν φακελο απτην ταδε.
-οκ,ευχαριστω.
-να κανω μια ερωτηση;
-ναι....
-υπαρχει περιπτωση να αυξηθουν οι ωρες εργασιας;
-δεν το ξερω αυτο...
-...................οκ,ευχαριστω.
αμα δεν το ξερεις εσυ ρε μαστορα,ποιος το ξερει;;;;

akis_trevor
12/06/2014, 08:42
:rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao:

paramedic
12/06/2014, 08:44
Είναι μια γκόμενα στην δουλειά που αν γίνει διαγωνισμός γλυψίματος την κατεβάζω άνετα για πρωτιά. Μιλάμε τέτοιο γλυφτράκι ρε παιδιά δεν έχω ματαξαναδεί και εχω δουλέψει και σε 10 διαφορετικές δουλειές. Γλοιώδης σε βαθμό εμετού λέμε. Πόσο χαμηλά μπορεί να πέσει κάποιος για να έχει εύνοια στην εργασία του ρε σεις. Και έχετε υπόψιν σας οτι μιλάμε για δημόσιο οχι για ιδιωτικό τομέα ε??

amyroukai
12/06/2014, 08:47
Κτήνος έγραψες.

Επίσης... Κωλοτουμπες; Γλυψιματιες; Τι θες να πεις, οτι έχει στην Ελλάδα (και όχι μόνον) ανθρώπους που εκεί που εφτυναν τρώνε και τούμπαλιν; Ε όχι ρε Σπύρο, όχι. Ο λαός τούτος έχει μπέσα ρε.

teogtp
12/06/2014, 08:51
δεν το αντέχω πλέον το πράμα στη δουλειά...

όχι άλλο κάρβουνο, η μαλακί@ χτυπάει κόκκινο, ήμαρτον....

δεν μπορώ άλλες/άλλους κωλοτούμπες.....



@#$%^&*@%^&#^#^$%*@#$^ μέσα....


έπρεπε κάπου να τα πω..... :sad:

Γ@μησε τους ολους και ελα Πραμαντα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=141169&highlight=%CE%A0%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B1) να ξεδωσεις........

GFawkes
12/06/2014, 09:55
Οι μισοι τουχαλιστον που απαντησαν στο θρεντ

ειναι οι ιδιοι γλυφτες.....στατιστικα.

Απλα ο καθενας κοιταει την καμπουρα του αλλου....
Λιγη αξιοπρεπεια και αξιοκρατια ρεεεεεεε
:evil:

theofilos888
12/06/2014, 10:02
Σπυρο ας τους να λενε. Δουλευε μεθοδικα με το συστημα Ταρζαν. Βαλε καμερες κρυφες, κατεγραψε συνομιλιες, κινησεις και μετα θα τους κρατας στο χερι.

spyrakos35
12/06/2014, 10:12
Οι μισοι τουχαλιστον που απαντησαν στο θρεντ

ειναι οι ιδιοι γλυφτες.....στατιστικα.


να υποθέσω οτι είχες κάτι στο στόμα σου και μπερδεύτηκες???

:p

:lol:

GFawkes
12/06/2014, 11:03
Δν σε καταβαλαινω

μηπς θες να πεις οτι ρδεμπευτηκα;

Black Diamond
12/06/2014, 12:04
welcome

:a021:

Bowleno
12/06/2014, 12:15
Δν σε καταβαλαινω

μηπς θες να πεις οτι ρδεμπευτηκα;



Στα διάλα, πάει ο καφές :moutza::moutza::bawl::bawl:


@Amurakai, μην ξεχνάς να αλλάζεις και πλευρό γιατί ο μονόπλευρος ύπνος φέρνει τέτοια όνειρα :p

tsompanis
12/06/2014, 13:27
παντού τα ίδια...

όχι παντού

όποιος δεν αντέχει,μπορεί να πιάσει άφοβα την τσάπα και να μην έχει κανέναν στο κεφάλι του ;)

sniper
12/06/2014, 13:35
όχι παντού

όποιος δεν αντέχει,μπορεί να πιάσει άφοβα την τσάπα και να μην έχει κανέναν στο κεφάλι του ;)

Aν εχει δικο του χωράφι. Αλλιως πάντα θα εχει κάποιον απο πάνω του.

DrBig
12/06/2014, 13:52
Aν εχει δικο του χωράφι. Αλλιως πάντα θα εχει κάποιον απο πάνω του.

επισης θα πρεπει το χωραφι να μην προκειται να μπει στο σχεδιο πολης

ggs
12/06/2014, 13:54
δεν το αντέχω πλέον το πράμα στη δουλειά...

όχι άλλο κάρβουνο, η μαλακί@ χτυπάει κόκκινο, ήμαρτον....

δεν μπορώ άλλες/άλλους κωλοτούμπες.....



@#$%^&*@%^&#^#^$%*@#$^ μέσα....


έπρεπε κάπου να τα πω..... :sad:


Δεν πιστεύω να έχεις παράπονο από την μεγάλη οικογένεια?:tooth:

Χωρίς πλάκα , επειδή σε καταλαβαίνω απόλυτα , υπάρχουν δυο λύσεις .
Μπουρλοτο στα πάντα και ρεσετ με γνώμονα τα ΘΕΛΩ σου (και όχι τα «πρέπει»)
Υπομονή και να μην τα παίρνεις στα σοβαρά και κατάκαρδα.

Και τα δυο έχουν τις δυσκολίες και τα κόστη τους


Α…, και πρέπει να βρίσκεις «χωματερές» για να αφήνεις τα σκουπίδια που σε φορτώνουν στην δουλειά

318211

GFawkes
12/06/2014, 13:56
καλα αμα εχει αυτην απο πανω του...

http://welovwomen.blogspot.gr/2013/07/ines-sainz.html

δεν βαριεσαι...θα το αντεξει...

spyrakos35
12/06/2014, 14:09
.............
Χωρίς πλάκα , επειδή σε καταλαβαίνω απόλυτα , υπάρχουν δυο λύσεις .
Μπουρλοτο στα πάντα και ρεσετ με γνώμονα τα ΘΕΛΩ σου (και όχι τα «πρέπει»)
Υπομονή και να μην τα παίρνεις στα σοβαρά και κατάκαρδα.

γενικά, είμαι σταρχιδιστής στα θέματα της δουλειάς.... "αν πηδάει ο ελέφαντας? του γ@μ@ει τη μανούλα όχι απλά πηδάει"....
ωστόσο ένα ξέσπασμα αραιά και που χρειάζεται..... έτσι για να μην σκάσει το μπαρμπούνι..... με πιάνεις ετσι???? :lol:



καλα αμα εχει αυτην απο πανω του...

http://welovwomen.blogspot.gr/2013/07/ines-sainz.html

δεν βαριεσαι...θα το αντεξει...

και το μπαρμπούνι πηδάει..... :bawl:

ggs
12/06/2014, 14:15
γενικά, είμαι σταρχιδιστής στα θέματα της δουλειάς.... "αν πηδάει ο ελέφαντας? του γ@μ@ει τη μανούλα όχι απλά πηδάει"....
ωστόσο ένα ξέσπασμα αραιά και που χρειάζεται..... έτσι για να μην σκάσει το μπαρμπούνι..... με πιάνεις ετσι???? :lol:

και το μπαρμπούνι πηδάει..... :bawl:

τι θες να πεις ?


πτηνα δεν ειναι ο ελεφαντας και το μπαρμπουνι ?:lol:

sniper
12/06/2014, 14:41
Μην ειστε μ@λάκες... κάθε μέρα το πρωί περνάνε πάνω απο το σπίτι μου σμήνη ελεφάντων...

Bowleno
12/06/2014, 14:47
Μην ειστε μ@λάκες... κάθε μέρα το πρωί περνάνε πάνω απο το σπίτι μου σμήνη ελεφάντων...


Δόξα το θεό...άλλος ένας...είχα αρχίσει να ανησυχώ για την ψυχική μου υγεία που έβλεπα κάθε πρωί γαιδούρια να πετάνε σε σχηματισμό πάνω από το δικό μου σπίτι :cry::bawl:

ggs
12/06/2014, 14:59
Μην ειστε μ@λάκες... κάθε μέρα το πρωί περνάνε πάνω απο το σπίτι μου σμήνη ελεφάντων...


Δόξα το θεό...άλλος ένας...είχα αρχίσει να ανησυχώ για την ψυχική μου υγεία που έβλεπα κάθε πρωί γαιδούρια να πετάνε σε σχηματισμό πάνω από το δικό μου σπίτι :cry::bawl:



Είναι η εποχή της αποδήμησης .

Το τι τραβάμε με τις κουτσουλιές τους δεν λέγεται…:yuck:

amyroukai
12/06/2014, 15:04
Αυτή η ίνες Σάινθ, μικρανιψιά του Κάρλος Σάινθ;

Πόσο πλευρά ν'αλλαξεις βρε μπαουλινο, στο τέλος δεν θα'ναι ύπνος, πασχαλιά θα'ναι και θα κάνω το αρνί.

Bowleno
12/06/2014, 15:18
Είναι η εποχή της αποδήμησης .

Το τι τραβάμε με τις κουτσουλιές τους δεν λέγεται…:yuck:

Πέστα ρε, τα λέω στην γυναίκα μου κάθε πρωί που βλέπει καταχεσμένο το αμάξι και δεν με πιστεύει! :cry:


Αυτή η ίνες Σάινθ, μικρανιψιά του Κάρλος Σάινθ;

Πόσο πλευρά ν'αλλαξεις βρε μπαουλινο, στο τέλος δεν θα'ναι ύπνος, πασχαλιά θα'ναι και θα κάνω το αρνί.

μπΟουλένο, μπόουλινγκ παίζω, μπαούλο θα με κάνεις;; :lol::lol: πάντως πολύ αισιόδοξο σε βλέπω, να το κοιτάξεις :p

irinia
12/06/2014, 15:35
Πόσο χαμηλά μπορεί να πέσει κάποιος για να έχει εύνοια στην εργασία του ρε σεις. Και έχετε υπόψιν σας οτι μιλάμε για δημόσιο οχι για ιδιωτικό τομέα ε??[/QUOTE]





ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΤΟΥ ΥΨΟΥΣ............



Τού παρτενέρ.......

Red Rider
12/06/2014, 16:23
Μην ειστε μ@λάκες... κάθε μέρα το πρωί περνάνε πάνω απο το σπίτι μου σμήνη ελεφάντων...

Ωχ.. εσυ τους βλέπεις ΚΑΙ στο σπίτι?:lol:

Cpt. Haddock
12/06/2014, 16:32
Αλλάξετε δουλεια ρε μαλακες :smokin:

theofilos888
12/06/2014, 16:34
Αλλάξετε δουλεια ρε μαλακες :smokin:

Έδωσα εξετάσεις για ξεματιάστρα αλλα απέτυχα! έχεις να προτείνεις κάτι; :lol:

OldMan
12/06/2014, 16:43
Που γινονται όλα αυτα ρε γμτ...??? :confused:

(και εχω ωραια κορίτσια στην δουλεια αλλά δεν πάιζει καθόλου γλύψιμο..)

nassosxlvbros
12/06/2014, 16:52
Μα που στο καλό πάνε όλοι αυτοί οι ελέφαντες; :confused: :bawl:

Bladerunner
12/06/2014, 17:07
Έδωσα εξετάσεις για ξεματιάστρα αλλα απέτυχα! έχεις να προτείνεις κάτι; :lol:

Υπάρχει κενή θέση για virtual ξεματιάστρα... (http://youtu.be/P_8Fe1sEeMM)

amyroukai
12/06/2014, 17:12
Μα που στο καλό πάνε όλοι αυτοί οι ελέφαντες; :confused: :bawl: Αποδημούν στα βόρεια για αναπαραγωγή και πάχυνση, να βγει κάπως ο χειμώνας στη Σαχάρα. Ειδικά οι ροζ, τέτοια εποχή φεύγουν.

Μποουλενο, νομίζω ότι αν έρθεις κρίκο δεν θα μας μείνει αντερο από τα γέλια.

tsompanis
12/06/2014, 18:27
Aν εχει δικο του χωράφι. Αλλιως πάντα θα εχει κάποιον απο πάνω του.

Αυτη ειναι μια πολυ φθηνη δικαιολογια μαστορα

panavour
12/06/2014, 18:37
ΡΕ μην πετατε τους ελεφαντες επανω μου.Χτες πηρα τα ρουχα απ το καθαριστηριο:panic::panic::panic::panic:

spyrakos35
12/06/2014, 19:40
Αποδημούν στα βόρεια για αναπαραγωγή και πάχυνση, να βγει κάπως ο χειμώνας στη Σαχάρα. Ειδικά οι ροζ, τέτοια εποχή φευγουν.

318220

Bowleno
12/06/2014, 19:50
Αποδημούν στα βόρεια για αναπαραγωγή και πάχυνση, να βγει κάπως ο χειμώνας στη Σαχάρα. Ειδικά οι ροζ, τέτοια εποχή φεύγουν.

Μποουλενο, νομίζω ότι αν έρθεις κρίκο δεν θα μας μείνει αντερο από τα γέλια.

Όλο λέω να έρθω και το σκέφτομαι γμτ....δέχεστε βαριακούοντες; (ΠΟΛΥ βαριά όμως...)

devil's animal
12/06/2014, 20:00
α,εσεις δουλευετε κιολας...:tooth:

giannis21
12/06/2014, 20:22
προσφατα παραιτηθηκα απο καλη δουλεια οπου ημουνα 6 χρονια με ολες τις καλυψεις και καλο μισθο+δωρα,επειδη δεν αντεχα αλλο την γλοιωδια..
Τωρα τρεχω περισσοτερο και κουραζομαι περισσοτερο ενω πληρωνομαι λιγοτερο αλλα νοιωθω πιο ησυχος.
Βεβαια εγω εχω την πολυτελεια να κανω μια τετοια κινηση γιατι δεν εχω υποχρεωσεις(οικογενεια,παιδια).Καταλαβαινω και συμπονω οσους ειναι αναγκασμενοι να ανεχονται τετοιες συμπεριφορες απο συναδελφους και αφεντικα..

makaros33
12/06/2014, 21:14
φίλε σε νιώθω

το 2007 έδειρα συνάδελφο μου (υπεύθυνος λογιστηρίου αυτός υπεύθυνος τεχνικού τομέα εγω ) και παραιτήθηκα από την προηγούμενη δουλειά για τι είχα φταση σε σημειο να γυρνάω στο σπίτι μετά από 12ωρω χωρίς ρεπό και να μου φταίνε όλα (γυναικά παιδιά )
τώρα δουλεύω αυστηρά 8ωρω πενθήμερο με κυλιομενη εργασία (1 εβδομάδα πρωί μια απόγευμα ) και μπορω να πω οτι αν και εχω 2-3 γλυφτες άπλα τους αγνοώ επιδεικτικα και σε βαθμό που ανυσηχω και εγω με τον εαυτό μου κάποιες στιγμές

άπλα ΚΟΥΡΑΓΙΟ μιας και ο καιροί είναι πολύ δύσκολοι εργασιακά πάντα

vaska
12/06/2014, 21:21
Αλλάξετε δουλεια ρε μαλακες :smokin:

+1200 και να ξέρεις και το εννοώ και σου βγάζω το καπέλο !!
Από όποια γωνία και να το δεις, είναι μαγκιά και οι μαγκιές κοστίζουν.
:beer:

sniper
12/06/2014, 21:21
Αυτη ειναι μια πολυ φθηνη δικαιολογια μαστορα

H διακιολογία είναι φτηνή. Το ν' αγοράσεις το χωράφι δεν ειναι.

Εκτός αν ξέρεις το τρόπο που εμείς αγνοούμε, οποτε μπορείς να μας πεις τις λεπτομέρειες...

tsompanis
12/06/2014, 22:45
Εκτός αν ξέρεις το τρόπο που εμείς αγνοούμε, οποτε μπορείς να μας πεις τις λεπτομέρειες...

Αν και εκτός θέματος, πολύ ευχαρίστως αγαπητέ
Υπάρχουν πολλοί Δήμοι στην Ελλάδα κυρίως σε ορεινές μειονεκτικές περιοχές που παραχωρούν εκτάσεις με 20ετη ορίζοντα,χωρίς αντίτιμο και μάλιστα κάποια Δημοτικά διαμερίσματα παρέχουν πολύτιμη βοήθεια ακόμα και σε χωματουργικά.Μπορείς να φανταστείς πόση Γη και νερό υπάρχει στον Γράμμο,στα γρεβενά,στα γιάννενα κ.λ.π και μένει έτσι ανεκμετάλλευτη
Για παράδειγμα ο Δήμος Ζίτσας στο πρώην Δ.Μολλοσών παραχωρεί εκτάσεις για εκμετάλευση σε 6 δημοτικά διαμερίσματα.Στον νομό θεσπρωτίας,μια ολόκληρη περιοχή αυτήν της Λάβδανης (που πέρασε και το 36ωρο) είναι ανεκμετάλλευτη και μιλάμε για 2000 στρέμματα.

Πέρα απο αυτό,η αγροτική γη δεν είναι ακριβή.Εκτός αν θέλεις φιλέτο με γουαι φαι.
Στην περιοχή μας έχει πουληθεί χωράφι και με 600 το στρέμμα.

GFawkes
13/06/2014, 08:20
Σωστος ο γιδοβοσκος!!!!

Τσακω μια!
:beer:

LogOutGoRide
13/06/2014, 09:21
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω μερικούς. Στην γαλέρα που δουλεύω εγώ δεν γίνονται τέτοια πράγματα.

sniper
13/06/2014, 09:49
Αν και εκτός θέματος, πολύ ευχαρίστως αγαπητέ
Υπάρχουν πολλοί Δήμοι στην Ελλάδα κυρίως σε ορεινές μειονεκτικές περιοχές που παραχωρούν εκτάσεις με 20ετη ορίζοντα,χωρίς αντίτιμο και μάλιστα κάποια Δημοτικά διαμερίσματα παρέχουν πολύτιμη βοήθεια ακόμα και σε χωματουργικά.Μπορείς να φανταστείς πόση Γη και νερό υπάρχει στον Γράμμο,στα γρεβενά,στα γιάννενα κ.λ.π και μένει έτσι ανεκμετάλλευτη
Για παράδειγμα ο Δήμος Ζίτσας στο πρώην Δ.Μολλοσών παραχωρεί εκτάσεις για εκμετάλευση σε 6 δημοτικά διαμερίσματα.Στον νομό θεσπρωτίας,μια ολόκληρη περιοχή αυτήν της Λάβδανης (που πέρασε και το 36ωρο) είναι ανεκμετάλλευτη και μιλάμε για 2000 στρέμματα.

Πέρα απο αυτό,η αγροτική γη δεν είναι ακριβή.Εκτός αν θέλεις φιλέτο με γουαι φαι.
Στην περιοχή μας έχει πουληθεί χωράφι και με 600 το στρέμμα.

ΟΚ, αλλά εχω την εντύπωση ότι οι κύριοι παραπάνω αφενώς δεν θα έχουν τα 600 το στρεμμα (τα οποία να υποθέσω δεν ειναι και ποτιστικά) για τα 50 στρέματα (ενα τυχαίο νουμερο δεν ξέρω την απόδοση ανα στρέμα αναλόγως την καλιέργεια και τα έσοδα απο αυτήν), αφετέρου δεν έχουν και τις γνώσεις για να γίνουν καλιεργητές γής.

Επίσης, έχω την εντύπωση ότι εκτός απο τα γεωργικά μηχανήματα χρειάζεται κι ένα κεφάλαιο για την αγορά σπόρων, λιπασμάτων, φαρμάκων, συμβουλές γεωπόνων κλπ κλπ κι αν δεν τα εχεις παλιοτερα σου εδινε κάποιο χαμηλοτοκο δάνειο η ΑΤΕ, τωρα δεν ξέρω τι γίνεται...

Δεν είναι το "πιάσε μια τσάπα παλικάρι που μεγάλωσες στην Κυψέλη" εύκολο... Ακατόρθωτο δεν ειναι αλλά είναι πολύ κοντά.

amyroukai
13/06/2014, 10:10
Τώρα η ΑΤΕ δεν υπάρχει πιά, είναι Πειραιώς αν δεν απατώμαι.

Και το πιάσε μιά τσάπα δεν είναι απλό ούτε καν στο μποστανάκι στην αυλή... Πόσο μάλλον σε μεγάλη έκταση.

nikos_abel
13/06/2014, 12:23
Ααααααχχχχχχ. Πόσο συχνά το σκέφτομαι......