PDA

View Full Version : Αντε καλό μουντιάλ να έχουμε..



Σελίδες : [1] 2 3 4 5

Billymuse
12/06/2014, 18:04
Σήμερα μιας και αρχίζει για κάντε καμια πρόβλεψη για το σημαντικότερο γεγονός της χρονιάς...:a31:

318215

George_Sp
12/06/2014, 18:17
Γερμανία-Βραζιλία τελικό αν οι διαιτησίες τους βγουν για να ευνοήσουν αυτούς τους 2.

deusXT
12/06/2014, 18:22
μπραζίου δεν είναι αυτό που ήταν
αργεντινή δε το σηκώνει στο έδαφος του εχθρού με τίποτα
όλοι έχουν τραυματίες
το κλίμα ευννοεί τους ν.αμερικάνους
ουρουγουάη!

akis_trevor
12/06/2014, 18:28
εχω την εντυπωση πως το βελγιο εχει καλη φουρνια και θα παει(για τα δεδομενα του)καλα...
εγω παντα υποστηριζω καμερουν,απο μικρο παιδακι....:D

Billymuse
12/06/2014, 18:29
εχω την εντυπωση πως το βελγιο εχει καλη φουρνια και θα παει(για τα δεδομενα του)καλα...
εγω παντα υποστηριζω καμερουν,απο μικρο παιδακι....:D

A μπράβο σαν ταλέντο και μονάδες μακράν με διαφορά ειναι το Βέλγιο αλλά το θέμα ειναι οτι θέλει και εμπειρία το πράγμα...
Αυριο έχει με το καλημερα ματσάρα..Ισπανία - Ολλανδία:beer:

akis_trevor
12/06/2014, 18:36
A μπράβο σαν ταλέντο και μονάδες μακράν με διαφορά ειναι το Βέλγιο αλλά το θέμα ειναι οτι θέλει και εμπειρία το πράγμα...
Αυριο έχει με το καλημερα ματσάρα..Ισπανία - Ολλανδία:beer:

netherlands ;)

Bob_o_mastoras
12/06/2014, 19:09
Ενα ειναι το σιγουρο! Θα πεσει πολυ στοιχημα!! :lol:

el_hymador
12/06/2014, 21:56
318227

vaska
12/06/2014, 22:51
Δεν θα δω ούτε έναν αγώνα και μακάρι να το έκαναν πολλοί αυτό, να γ@μηθούν τα τηλεοπτικά δικαιώματα και να μην έχει καμιά αξία.

Οι λόγοι προφανείς. Δεν σπαταλάς εκατομμύρια για φανφάρες όταν γύρω σου ο κόσμος υποφέρει από την πείνα και η πορνεία και τα ναρκωτικά είναι η μόνη διέξοδος με ελάχιστες εξαιρέσεις.

Bob_o_mastoras
13/06/2014, 00:28
Δεν θα δω ούτε έναν αγώνα και μακάρι να το έκαναν πολλοί αυτό, να γ@μηθούν τα τηλεοπτικά δικαιώματα και να μην έχει καμιά αξία.

Οι λόγοι προφανείς. Δεν σπαταλάς εκατομμύρια για φανφάρες όταν γύρω σου ο κόσμος υποφέρει από την πείνα και η πορνεία και τα ναρκωτικά είναι η μόνη διέξοδος με ελάχιστες εξαιρέσεις.

+1000000000000000
Αλλα να πω την αμαρτια μου τον πρωτο τον ειδα ηδη. :(

Mits-fz6
13/06/2014, 00:44
Με ξενέρωσε η Βραζιλία σήμερα. Ούτε ωραία μπάλα έπαιξε, ούτε τα γκολ τα πέτυχε με την αξία της. Αν εξακολουθεί να παίζει έτσι, δεν την κόβω να φτάνει πολύ ψηλά.

Εγώ είμαι με τους Furias Rojas πάντως.

el_hymador
13/06/2014, 08:50
Τρελό σπρώξιμο η Βραζιλία...

TROOPER
13/06/2014, 09:22
Τρελό σπρώξιμο η Βραζιλία...

:rolleyes: βαζελος φιλε? :lol::lol:

GFawkes
13/06/2014, 09:43
Τρελό σπρώξιμο ΣΤη Βραζιλία...

Στο διορθωσα....
:D

GFawkes
13/06/2014, 09:43
318227 http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=141527&p=2479304&viewfull=1#post2479304

Αρχεντινα!!!!

Τελικο σιγουρα.

Joyrider
13/06/2014, 10:08
Δεν παίζει να δω κανένα αγώνα αλλά απ' ότι κατάλαβα νίκησε δίκαια η βραζιλία.

Δεν χρειάστηκε να φέρει την βασική ομάδα από τους δρόμους

318238

Mits-fz6
13/06/2014, 11:22
Δεν χρειάστηκε να φέρει την βασική ομάδα από τους δρόμους

318238

όντως δεν χρειάστηκα επειδή έφερε αυτόν

318241

Mits-fz6
13/06/2014, 11:24
Πάντως παιδιά πολύ λυπηρό αυτό που συμβαίνει στην χώρα αυτή την στιγμή

318242

nikos_abel
13/06/2014, 12:18
Δεν θα δω ούτε έναν αγώνα και μακάρι να το έκαναν πολλοί αυτό, να γ@μηθούν τα τηλεοπτικά δικαιώματα και να μην έχει καμιά αξία.

Οι λόγοι προφανείς. Δεν σπαταλάς εκατομμύρια για φανφάρες όταν γύρω σου ο κόσμος υποφέρει από την πείνα και η πορνεία και τα ναρκωτικά είναι η μόνη διέξοδος με ελάχιστες εξαιρέσεις.


Συμφωνώ 1000% αλλά η αλήθεια είναι ότι την Ελλάδα θα προσπαθήσω να τη δω (αν και οι συνθήκες δε με ευνοούν, ίσως είναι κάρμα)

Πάντως χθες είδα κάτι σχετικό http://www.youtube.com/watch?v=Iy1rumvo9xc

Bowleno
13/06/2014, 16:02
Απορώ που κάθεστε ακόμα και ασχολείστε με μπάλες που περιέχουν αέρα...(ποδόσφαιρο, μπάσκετ, βόλευ...) εγώ το έχω κόψει από το 1989 (όταν πήραμε το πρωτάθλημα την τελευταία αγωνιστική, Ολυμπιακός-ΑΕΚ 0-1 με το γκολ του Καραγκιοζόπουλου και έβαλε ο Σαλιαρέλης την τούρτα με το 4-0 στον πάτο του...) και βρήκα την ηρεμία μου... μόνο μπάλες με πυρήνα, λέμε! :smokin:

Billymuse
13/06/2014, 22:43
5 - 1 ωραία ματσάρα
αλλλα πολλλααα μα πάρα πολλλαα διατητικά λάθη και σε αυτο το ματς...

AristidisZ
13/06/2014, 22:48
όταν ένα ματς φτάνει στο 5-1, λίγο παίζει ρόλο η διαιτησία...
άσε που προηγήθηκαν τα ταυράκια με κάλπικο

Μικe777
13/06/2014, 23:01
όταν ένα ματς φτάνει στο 5-1, λίγο παίζει ρόλο η διαιτησία...
άσε που προηγήθηκαν τα ταυράκια με κάλπικο
καλα να παθουν τα ταυρακια..:winka:

el_hymador
13/06/2014, 23:31
Ρε μάγκες αυτό το πράγμα δεν το καταλαβαίνω... μποϊκοτάζ στο μουντιάλ και παπάρια μάντολες. Λες και αν δεν γινόταν το μουντιάλ η κυβέρνηση της Βραζιλίας θα μοίραζε τα χρήματα που δαπανήθηκαν για τη διοργάνωση του στις φαβέλες και στην πρόνοια. Ναι φτώχια καταραμένη και εξαθλίωση στη Βραζιλία, δεν διαφωνώ, αλλά αν είναι να περιμένετε το μουντιάλ για να δείξετε την ευαισθησία σας -διαδικτυακά μόνο, μην ξεχνιόμαστε-, αφήστε το καλύτερα γιατί ακούγεται πολύ αστείο.

To έγραψε πολύ καλύτερα ένας φίλος στο facebook...

- Έχεις i Phone ή i Pad ή κατι αλλο της Apple/Samsung/Sony/Nokia που κατασκευάζεται στην Κινα;

- Έχεις στην γκαρνταρόμπα σου Nike ή άλλη μαρκα που παράγεται στο Πακισταν;

- Έχεις πάρει στα ανηψάκια σου παιχνίδια απο το Jumbo;

- Παρακολουθείς κάποιο τηλεοπτικό κανάλι που χρωστάει στο δημόσιο;

- Βάζεις καύσιμο κάποιας πετρελαϊκής στο όχημά σου;

Αν ναι, θες να σταματήσεις να βρίζεις εμάς που παρακολουθούμε το Μουντιαλ;

Αν όχι, θες να σβήσεις τον ελεγχόμενο απο τη CIA λογαριασμό σου στο Facebook και να σταματησεις να μας πρηζεις τα @@;

Μικe777
13/06/2014, 23:57
Ρε μάγκες αυτό το πράγμα δεν το καταλαβαίνω... μποϊκοτάζ στο μουντιάλ και παπάρια μάντολες. Λες και αν δεν γινόταν το μουντιάλ η κυβέρνηση της Βραζιλίας θα μοίραζε τα χρήματα που δαπανήθηκαν για τη διοργάνωση του στις φαβέλες και στην πρόνοια. Ναι φτώχια καταραμένη και εξαθλίωση στη Βραζιλία, δεν διαφωνώ, αλλά αν είναι να περιμένετε το μουντιάλ για να δείξετε την ευαισθησία σας -διαδικτυακά μόνο, μην ξεχνιόμαστε-, αφήστε το καλύτερα γιατί ακούγεται πολύ αστείο.

To έγραψε πολύ καλύτερα ένας φίλος στο facebook...

- Έχεις i Phone ή i Pad ή κατι αλλο της Apple/Samsung/Sony/Nokia που κατασκευάζεται στην Κινα;

- Έχεις στην γκαρνταρόμπα σου Nike ή άλλη μαρκα που παράγεται στο Πακισταν;

- Έχεις πάρει στα ανηψάκια σου παιχνίδια απο το Jumbo;

- Παρακολουθείς κάποιο τηλεοπτικό κανάλι που χρωστάει στο δημόσιο;

- Βάζεις καύσιμο κάποιας πετρελαϊκής στο όχημά σου;

Αν ναι, θες να σταματήσεις να βρίζεις εμάς που παρακολουθούμε το Μουντιαλ;

Αν όχι, θες να σβήσεις τον ελεγχόμενο απο τη CIA λογαριασμό σου στο Facebook και να σταματησεις να μας πρηζεις τα @@;

σωστος!!εχει μπαλα λεμε..:)
318292
αντε να δουμε τι θα κανει και η εθνικη..:wave2:

nikos_abel
14/06/2014, 18:42
Προς το παρόν αααχχμμμμμ.

Ξύπνηστε με στο ημίχρονο.

Billymuse
20/06/2014, 14:54
xaaxaxaxaxaax σας παραθέτω το άρθρο απο το sport-fm.gr

Με τα τατού του Φάνη Γκέκα ασχολούνται ιαπωνικές ιστοσελίδες και τα χλευάζουν αναφέροντας πως μάλλον δεν γράφουν όσα θα ήθελε ο Λαρισαίος επιθετικός.

Όπως τονίζουν, το τατού στο χέρι του Έλληνα φορ μεταφράζεται από τα ιαπωνικά ως «ψυχρός εκτελεστής δαίμονας», αλλά το πρόβλημα είναι πως η ιαπωνική λέξη που χρησιμοποιήθηκε για τη λέξη «ψυχρός» αφορά τον… καιρό και η συγκεκριμένη φράση δεν μεταφράζεται με το ίδιο νόημα από τα ελληνικά στη γλώσσα του ασιατικού κράτους.

Έτσι οι Ιάπωνες χλευάζουν τον Γκέκα τονίζοντας πως το τατού που έχει στο χέρι του μεταφράζεται στην πραγματικότητα σαν «εκτελεστής δαίμονας του ψυχρού καιρού».

318821

stam2
25/06/2014, 05:55
http://youtu.be/Wq5hIHh0-mU

Μπραβο τους. Το κυνηγησαν και το παλεψαν, αν και τα κακως κειμενα των προηγουμενων ημερων δεν αλλαζουν ευκολα...
Μακαρι παντως να συνεχισουν ετσι...

H.A.Balafoutre
25/06/2014, 08:03
http://youtu.be/Wq5hIHh0-mU

Μπραβο τους. Το κυνηγησαν και το παλεψαν, αν και τα κακως κειμενα των προηγουμενων ημερων δεν αλλαζουν ευκολα...
Μακαρι παντως να συνεχισουν ετσι...

Ρε φίλε, δεν υπάρχει αυτό το πράγμα... Αυτός ο Χάρυ Κλύν...όλα τα έχει προβλέψει.... Μα όλα.....δεν γίνεται να είχε έμπνευση τέτοιο σενάριο...και επαληθεύτηκε για άλλη μια φορά.....στο 90φεύγα, με χώρα με μαύρους...πρίν 30 χρόνια....με μπέναντλυ.... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.....

stam2
25/06/2014, 08:16
Ρε φίλε, δεν υπάρχει αυτό το πράγμα... Αυτός ο Χάρυ Κλύν...όλα τα έχει προβλέψει.... Μα όλα.....δεν γίνεται να είχε έμπνευση τέτοιο σενάριο...και επαληθεύτηκε για άλλη μια φορά.....στο 90φεύγα, με χώρα με μαύρους...πρίν 30 χρόνια....με μπέναντλυ.... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.....

όλα τα 'χε δει ο πόντιος! απλά ξέχασε να τα παίξει στοίχημα!
ανεπανάληπος!

GFawkes
25/06/2014, 09:44
http://youtu.be/Wq5hIHh0-mU

Μπραβο τους. Το κυνηγησαν και το παλεψαν, αν και τα κακως κειμενα των προηγουμενων ημερων δεν αλλαζουν ευκολα...
Μακαρι παντως να συνεχισουν ετσι...

Jack Pot Φιλε!!!!

el_hymador
25/06/2014, 11:06
Το χει το όνομα πάντως... Σαμαράς με ποσοστά της πο*τσας έγινε πρωθυπουργός, Σαμαράς με πέναλτι της πο*τσας πήρε την πρόκριση... ο Τρύφωνας απο την άλλη, εστιάζει στις πο*τσες ανεξαρτήτου αποτελέσματος...

BLiTzER
25/06/2014, 11:08
Μια χαρά πέναλτι ήταν. Θα μπορούσε να μην έχει δοθεί, ναι, ήταν στο 90'+ και "χαζό", αλλά ήταν ξεκάθαρα πέναλτι.

https://www.youtube.com/watch?v=XnxO-rtj25E

el_hymador
25/06/2014, 11:13
Μια χαρά πέναλτι ήταν. Θα μπορούσε να μην έχει δοθεί, ναι, ήταν στο 90'+ και "χαζό", αλλά ήταν ξεκάθαρα πέναλτι.

https://www.youtube.com/watch?v=XnxO-rtj25E

Ναι οκ δεν αντιλέγω, πέναλτι ήταν αλλά περισσότερο το κέρδισε ο Σαμαράς, παρά το έκανε ο Sio... έτσι και αλλιώς με 3 δοκάρια και συνολικά πολύ καλύτερη εικόνα από τους Ιβοριανούς, την αξίζαμε τη νίκη.

Black Mamba
25/06/2014, 11:15
...Νικας, Μανικας,
Λιας, Καραμπαλικας,
Νικολιας, Βουρδουμπας,
Κεντρικοπουλος
και μπροστα μονος του ο Νικωνας...
ΟΡΓΩΝΝΝΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΛΕΜΕ!!!319020

el_hymador
25/06/2014, 11:21
Μπογιόπουλος... τι δηλώσεις θα περιμένατε σχετικά με το Μουντιάλ;

http://www.enikos.gr/mpogiopoulos/245416,Gkooool!.html

zannisvel
25/06/2014, 11:21
Ναι οκ δεν αντιλέγω, πέναλτι ήταν αλλά περισσότερο το κέρδισε ο Σαμαράς, παρά το έκανε ο Sio... έτσι και αλλιώς με 3 δοκάρια και συνολικά πολύ καλύτερη εικόνα από τους Ιβοριανούς, την αξίζαμε τη νίκη.

Και να μην κερδιζαμε παλι ευχαριστημενοι πρεπει να ειμαστε. Το πεναλτυ σιγουρα θελει συζητηση και σιγουρα ο Σαμαρας επαιξε και αυτος το ρολο του αλλα οπως και να εχει ειδαμε μπαλα με τα ολα της. Ειχε και αγωνια και χαρα και στεναχωρια βλεπαμε παραλληλα και το διπλα παιχνιδι να μη γινει καμια στραβη. Ειχα καιρο να νιωσω ετσι βλεπωντας ενα παιχνιδι. Την ωρα του πεναλτυ εκλεισα τηλεοραση, τη ξανα-ανοιξα, πηγα στο δωματιο.... βασανιστικα δευτερολεπτα... μεχρι να μπει...

BLiTzER
25/06/2014, 11:27
Δε νομίζω ότι έκανε θέατρο. Φαίνεται όντως να χάνει την ισορροπία του, αφού πάνω στο σουτ (και ενώ το πόδι του αλλάζει πορεία λόγω αμυντικού) "πιάνει" χορτάρι. Μου φάνηκε αρκετά "ειλικρινής" η πτώση. Αλλά δεν έχει καμία απολύτως σημασία γιατί ακόμα κι αν δεν έπεφτε, ΠΑΛΙ ήταν πέναλτι. Αλλά ναι, ίσως ο αμυντικός δεν είχε πρόθεση, ήταν απλά η φόρα του.

Ξαναλέω, δεδομένων και των μέχρι τώρα διαιτησιών, θα μπορούσε να μην έχει δοθεί, αλλά αυτό δεν το κάνει λιγότερο δίκαιο. Νομίζω ήταν η πρώτη καθαρή, σωστή διαιτησία στο μουντιάλ.

stam2
25/06/2014, 11:37
Μπογιόπουλος... τι δηλώσεις θα περιμένατε σχετικά με το Μουντιάλ;

http://www.enikos.gr/mpogiopoulos/245416,Gkooool!.html

μάλιστα....



...αυτός βάζει αι λάινερ???

cityfly
25/06/2014, 11:40
Δε νομίζω ότι έκανε θέατρο. Φαίνεται όντως να χάνει την ισορροπία του, αφού πάνω στο σουτ (και ενώ το πόδι του αλλάζει πορεία λόγω αμυντικού) "πιάνει" χορτάρι. Μου φάνηκε αρκετά "ειλικρινής" η πτώση. Αλλά δεν έχει καμία απολύτως σημασία γιατί ακόμα κι αν δεν έπεφτε, ΠΑΛΙ ήταν πέναλτι. Αλλά ναι, ίσως ο αμυντικός δεν είχε πρόθεση, ήταν απλά η φόρα του.

Ξαναλέω, δεδομένων και των μέχρι τώρα διαιτησιών, θα μπορούσε να μην έχει δοθεί, αλλά αυτό δεν το κάνει λιγότερο δίκαιο. Νομίζω ήταν η πρώτη καθαρή, σωστή διαιτησία στο μουντιάλ.

το πέναλνι ήταν καθαρό, μπορεί ο αμυντικός να μην είχε πρόθεση αλλά αυτό δεν αλλάζει την παράβαση, δεν είναι χέρι ακούσιο είναι ανατροπή.
υπήρχαν κι άλλες καθαρές διαιτησίες αλλά τους πήρε 4-5 παιχνίδια στην αρχη μέχρι να το καταφέρουν,
ελπίζω μόνο ο σάντος να καταλάβει τις βλακείες των πρώτων αγώνων και να κρατήσεις τις αναγκαστικές αλλαγές, τόσο τις από τραυματισμούς όσο και την από την κόκκινη (κυρίως αυτή)

akis_trevor
25/06/2014, 11:45
ο χριστοδουλοπουλος,αν και δεν ειναι η συμπαθεια μου,εκανε παιχνιδαρα χτες...απτην αλλη...
αυτον τον μπουστη τον σαμαρα δεν μπορω να τον βλεπω...δεν υποφερεται...και ευτυχως δεν το βλεπω μονο εγω....

vaska
25/06/2014, 11:58
Το χει το όνομα πάντως... Σαμαράς με ποσοστά της πο*τσας έγινε πρωθυπουργός, Σαμαράς με πέναλτι της πο*τσας πήρε την πρόκριση... ο Τρύφωνας απο την άλλη, εστιάζει στις πο*τσες ανεξαρτήτου αποτελέσματος...

και προελεύσεως Κώστα. Τα πιο σημαντικά ξεχνάς.

:bawl:

nikos_abel
25/06/2014, 12:33
Ωραίο το ποδοσφαιράκι, χαμογέλασα το πρωί όταν έμαθα ότι προκριθήκαμε, αγαπάω τη μπαλίτσα και τη κουτσοκλωτσάω όποτε
μπορω με το γυιό μου, αλλά την αγαπάω τόσο πολύ που δε θέλω να τη βλέπω.
Προτιμώ να δω έναν 5x5 με τίποτα γεροντοπαλίκαρα να κλωτσοσκουφάνε, παρά αυτό το πράγμα που
είδα με τη Κολομβία στον 1ο αγώνα.
Τι, να ξενυχτήσω για να μη μπορώ να περπατήσω σήμερα με το κίνδυνο να δω την ίδια σούπα;

Αγαπάω μπάλα και για αυτό δεν θέλω να βλέπω. Δε θέλω να βλέπω γιατί θυμάμαι τα χρόνια
που έσκαγα και ξεφυσούσα για μια ομάδα. Δεν είναι αυτή η μπάλα. Δεν είναι αυτός ο αθλητισμός.
Όταν με ρωτάνε "με ποιον είσαι" στο παιχνίδι που τυχόν βλέπουμε, απαντώ "με κανέναν" και με κοιτάνε σαν
εξωγήινο (που είμαι αλλά τέλος πάντων).

Στεναχωριέμαι όταν χάνω κάποιο καλό παιχνίδι που "αφήνει ιστορία". Πραγματικά στεναχωριέμαι.
Συνήθως όμως το χάνω όταν επιλέγω να κάνω κάτι άλλο, πιο σημαντικό (για εμένα) από τη μπάλα. Π.χ. να παίξω κιθάρα,
να καθαρίσω πατάτες ή να κοιμηθώ (όπως χθες).

όσο για την αθωωότητα του παιχνιδιού, κρατάω τη τελευταία φράση του Μπογιόπουλου



Ας πάρει μια μπάλα κι ας την πετάξει σε οποιονδήποτε πιτσιρικά, σε οποιοδήποτε σημείο του πλανήτη – και αμέσως μετά ας κοιτάξει το παιδί στα ευτυχισμένα του μάτια.

spyro
25/06/2014, 12:34
Μια χαρά πέναλτι ήταν. Θα μπορούσε να μην έχει δοθεί, ναι, ήταν στο 90'+ και "χαζό", αλλά ήταν ξεκάθαρα πέναλτι.

https://www.youtube.com/watch?v=XnxO-rtj25E

μέχρι πριν απο λίγο ημουν σίγουρος οτι δεν ήταν, αλλά με το συγκερκιμένο video αλλάζω γνώμη
είτε το ήθελε είτε όχι, .... έμπλεξε στη διαδικασία του σουτ.

BLiTzER
25/06/2014, 12:45
Κι εγώ πίστευα ότι δεν ήταν αρχικά. Από κάποιες κάμερες φαίνεται ότι μπερδεύεται μόνος του. Αλλά εδώ φαίνεται ξεκάθαρα ότι εμποδίζει το πόδι του να σουτάρει, χωρίς να έχει την παραμικρή επαφή με μπάλα. Πρόθεση ή μη, πτώση ή μη, εμποδίζει σουτ, ίσως γκολ, μπλοκάροντας πόδι, μέσα στην περιοχή, είναι καθαρό πέναλτι.

Και, όπως και να'χει, αξίζαμε τη νίκη, οπότε ακόμα κι αν δεν ήταν, δε θα ένιωθα ιδιαίτερες τύψεις.

Κι αυτό προερχόμενο από έναν άνθρωπο που σιχαίνεται το ελληνικό πρωτάθλημα και ξερνάει με τις ελληνικές ομάδες.

nikos_abel
25/06/2014, 12:47
Κι αυτό προερχόμενο από έναν άνθρωπο που σιχαίνεται το ελληνικό πρωτάθλημα και ξερνάει με τις ελληνικές ομάδες.

+ ένας ακόμη.

Πλάκα πλάκα, κάπου χαρακτηρίζουν την Εθν. Ελλάδας τρολομάδα, άρα δεν είναι δυνατόν να αποκλειστεί :lol:

spyrakos35
25/06/2014, 12:53
ακόμα και με 1-1, επιτέλους, είδα αγώνα εθνικής που τον χάρηκα....

ήταν δεν ήταν, μικρή σημασία έχει.... σήμερα σου δίνει ένα ντε-μί, αυριο δεν σου δίνει ενα καθαρότατο....

ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι, αντρικά, ανεξαρτήτως αποτελέσματος.... αυτό είναι που θέλουμε καταρχάς....














αν γίνεται να αποκλειστεί και ο κλαψιάρης (:yuck:) και κλείσαμε ως ποδοσφαιρο.....

Μικe777
25/06/2014, 13:01
α!ρε αθανατοι ελληναρες!!
ποσο υποκριτες ειμαστε ποσο ομως
ξαφνικα τα ξεχασαμε!!ολα!!
μα ολα μνημονια
Νικας-Μανικας..στο Δρομο που χαραξε η εθνικη
της καρδιας μας..αειφορος αναπτυξη..:bawl:
Μηπως βλεπω αλλο Μουντιαλ..:confused:
ας θυμηθουμε και κατι προκριματικα ετσι για την ιστορια..
http://youtu.be/dIZiDP0QvD8
http://youtu.be/Wk0kGlZ6HFU
οταν παιζαμε πολυ καλη μπαλα αλλα δεν μας ευνοουσε το συστημα!!
(κορακια..)

BLiTzER
25/06/2014, 13:07
Εδώ μιλάμε για το μουντιάλ. Κάνε δικό σου thread για το μνημόνιο ;)

akis_trevor
25/06/2014, 13:08
ο νικοπολιδης στο φαουλ του μπεκαμ ειναι ο κλασικος παρατηρητης...χαχαχαχα..
εδω πηραμε euro με τον ζηση τον βρυζα,ολα μπορουν να γινουν..:cry:

zannisvel
25/06/2014, 13:13
ακόμα και με 1-1, επιτέλους, είδα αγώνα εθνικής που τον χάρηκα....

ήταν δεν ήταν, μικρή σημασία έχει.... σήμερα σου δίνει ένα ντε-μί, αυριο δεν σου δίνει ενα καθαρότατο....

ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι, αντρικά, ανεξαρτήτως αποτελέσματος.... αυτό είναι που θέλουμε καταρχάς....


+1000

:beer:








αν γίνεται να αποκλειστεί και ο κλαψιάρης (:yuck:) και κλείσαμε ως ποδοσφαιρο.....

Ναι αλλα μαζι να φυγει και ο Κομης Δρακουλας.
Ειδατε τι εκανε παλι χθες ο τρελος; Δε πρεπει να του απαγορεψουν την εισοδο σε αγωνιστικους χωρους για το υπολοιπο της ζωης του? Τωρα θα μου πεις σε Ιταλο το εκανε και ποιος ξερει τι του ειπε... Αλλα τι παραδειγμα δεινει σε τοσα παιδια? Και επισης δεν ειναι η πρωτη φορα που δημηουργει προβληματα.

BTW για τον Suarez αναφερομαι.

BLiTzER
25/06/2014, 13:17
Είναι γνωστό αρχίδι. Δε νομίζω να του είπε κάτι ο Ιταλός. Πρέπει να αποκλειστεί διαπαντός από τα γήπεδα. Δεν είναι η πρώτη φορά που το κάνει.

Αλλά φυσικά έχουν ευνοηθεί τυφλά από τη διαιτησία όλες οι λατινοαμερικάνικες ομάδες.

Bowleno
25/06/2014, 13:23
Ρε κορόιδα ξυπνάτε, η πρόκρισή μας ήταν στημένη από τους Γκανέζους....

Μικe777
25/06/2014, 13:26
Εδώ μιλάμε για το μουντιάλ. Κάνε δικό σου thread για το μνημόνιο ;)

αλλο το ενα..αλλο το αλλο..
αγωνιστικα θες να το δεις?
για τα κρεατα που γινανε ξαφνικα παιχτουρες..:rolleyes:
η μηπως να μιλησουμε για την Ακτη Ελεφαντοστου που
εχει παιχταραδες..και παιζανε σαν να εχουν πιει και εγω δεν ξερω τι:rotflmao:
τι αλλο? γιατι εγω αλλο Μουντιαλ βλεπω μαλλον..καραστημενο ηταν..
αν παρεις το παιχνιδι καρε-καρε θα δεις οτι η Ακτη μια φαση εκανε..
πες μου τωρα οτι δεν ειχαν συστημα και τους κοιμησαν οι δικοι μας..:(

vaska
25/06/2014, 13:31
................

Στεναχωριέμαι όταν χάνω κάποιο καλό παιχνίδι που "αφήνει ιστορία". Πραγματικά στεναχωριέμαι.
Συνήθως όμως το χάνω όταν επιλέγω να κάνω κάτι άλλο, πιο σημαντικό (για εμένα) από τη μπάλα. Π.χ. να παίξω κιθάρα,
να καθαρίσω πατάτες ή να κοιμηθώ (όπως χθες).

όσο για την αθωωότητα του παιχνιδιού, κρατάω τη τελευταία φράση του Μπογιόπουλου

Κι εμείς παντρεμένοι είμαστε και καθαρίζουμε και πατάτες ενίοτε αλλά δεν το κάνουμε θέμα.

Να το δεις φίλος αυτό. Αν το αποδεχθείς σύντομα, θα βοηθήσεις πολύ τον εαυτόν σου

:wave2:

el_hymador
25/06/2014, 13:34
ο χριστοδουλοπουλος,αν και δεν ειναι η συμπαθεια μου,εκανε παιχνιδαρα χτες...απτην αλλη...
αυτον τον μπουστη τον σαμαρα δεν μπορω να τον βλεπω...δεν υποφερεται...και ευτυχως δεν το βλεπω μονο εγω....

Oύτε και εγώ τον μπορώ. Αν και είναι κάπως το σχόλιο αν αναλογιστεί κανείς ότι μας έδωσε την πρόκριση, τον θεωρώ πολύ μέτριο παίκτη, βαρύ, αργό και ελάχιστα τεχνίτη, μια καλή μεταβίβαση έχει μόνο (οταν του βγει). Γενικά πλην Μήτρογλου δεν έχουμε καθαρόαιμο "σπρώχνω την μπάλα στα δίχτυα" παίκτη. Φάνηκε σε 2-3 φάσεις ξεκάθαρα αυτό, ειδικά στην φαρμακερή παράλληλη σέντρα "πάρε βάλε" του Σαλπιγγίδη. Ο Γκέκας πολύ ντεφορμέ και ο Σαλπιγγίδης μου φαίνεται ότι πάει για το εφάπαξ οσοσνούπω, χώρια που αμφότεροι βοηθάνε και πίσω, κάτι που δεν κάνει σε καμία περίπτωση ο Μήτρογλου. Πολύ θετική είναι γενικά η παρουσία του Χολέμπα και του Κονέ (κριμα...), ο Χριστοδουλόπουλος έκανε επίσης εξαιρετικό παιχνίδι εχθές, Κάρα ουσιαστικότατος και υπερπολύτιμος για πολλούς λόγους, Παπασταθόπουλος εγγύηση. Οι υπόλοιποι νομίζω ότι πάιζουν ότι μπορούν αλλά δεν είναι παίκτες που θα κάνουν την διαφορά ακόμα και αν δώσουν το 110%.

Για να μην λέτε ότι γκρινιάζω υπερευχαριστημένος είμαι! Ιταλία, Αγγλία, Ισπανία, Πορτογαλία έξω και εμείς συνεχίζουμε! Ποιος θα το πίστευε; Σε ότι αφορά στους παίκτες, εδώ δεν φάνηκε μέχρι στιγμης ο Μέσι και ούτε φάνηκε και ο Ρονάλντο όσο έπαιξε και θα γκρινιάξω για τους δικούς μας;

Είναι φαωταστικό Μουντιάλ αυτό της Βραζιλίας, βροχή γκολ, χωρίς ξακάθαρο φαβορί και με συνεχείς εκπλήξεις. :beer:

SHOOTER045
25/06/2014, 13:38
Προ μουντιάλ είχα ανοίξει θέμα με το φιλικός την Πορτογαλία το οποίο κόπηκε
Anyway παραφράζοντας τον τίτλο εκείνου του θέματος, πολλοί έκλαψαν και κλαίνε ακόμα που περάσαμε στους 16 και εντός και εκτος Ελλάδας
Μπορεί να μην πάμε τον σαμαρά γιατί ζηλεύουμε την γκόμενα του
Η τον θεατρινισμο του καραγκούνη
Η οτιδήποτε του καθενός
Αλλά τώρα φοράνε την φανέλα με την εθνόσημο, αν μη τι άλλο δεν παίζει η πάναθα ο μπαοκ ο γαύρος ή σελτικ η οποιαδήποτε ομάδα που παίζει ο καθένας τους
Είναι η εθνική μας η εθνική ολων,δεν διαλέγουν οπαδούς, μην διαλέγετε λάθη. Και ο μαραντονα πήρε μουντιάλ με το χέρι του Θεού αλλά εκείνος είναι μαραντονα
Ε και ο δικός μας είναι Σαμαράς-δεν είναι και Μητσοτάκης για να γίνει τόσο αντιπαθής -είπαμε και μόνο ότι πήγαν είναι άθλος, τώρα στους 16
Πόσες ευκαιρίες έχουν οι Έλληνες να σκάσει το χειλάκι τους?
Αφήστε τους λοιπόν και τα χώνετε σε άλλους όχι σε αυτούς με το εθνόσημο στο στήθος

nikos_abel
25/06/2014, 13:39
Κι εμείς παντρεμένοι είμαστε και καθαρίζουμε και πατάτες ενίοτε αλλά δεν το κάνουμε θέμα.

Να το δεις φίλος αυτό. Αν το αποδεχθείς σύντομα, θα βοηθήσεις πολύ τον εαυτόν σου

:wave2:

Ρε αρχιμουντιαλοτρόλ, μόνος είμαι σπίτι, η φαμέλια είναι διακοπές, να μη φτιάξω 2 αυγά μάτια με πατάτες να φάω;

Που θα μας κάνεις και μάθημα παντοφλοαποφυγής :pantofla: :moutza: :a28: (νάμαστε και στο πνεύμα)







:kiss:

teogtp
25/06/2014, 13:44
Ρε αρχιμουντιαλοτρόλ, μόνος είμαι σπίτι, η φαμέλια είναι διακοπές, να μη φτιάξω 2 αυγά μάτια με πατάτες να φάω;

Που θα μας κάνεις και μάθημα παντοφλοαποφυγής :pantofla: :moutza: :a28: (νάμαστε και στο πνεύμα)







:kiss:

Να υποθεσω τα μακαρονια ειναι το γκουρμε πιατο σου.........:D

nikos_abel
25/06/2014, 13:46
Να υποθεσω τα μακαρονια ειναι το γκουρμε πιατο σου.........:D

Υπέθεσες άριστα

BLiTzER
25/06/2014, 13:47
αγωνιστικα θες να το δεις?
για τα κρεατα που γινανε ξαφνικα παιχτουρες..:rolleyes:
αν παρεις το παιχνιδι καρε-καρε θα δεις οτι η Ακτη μια φαση εκανε..
πες μου τωρα οτι δεν ειχαν συστημα και τους κοιμησαν οι δικοι μας..:(

Ξαναλέω, σιχαίνομαι την ελληνική μπάλα και αυτό ήταν το πρώτο παιχνίδι της εθνικής μας που παρακολούθησα, για ευνόητους λόγους. Μιλάω αντικειμενικά και αυστηρώς ποδοσφαιροφιλικά.

Κανείς δεν είναι "παιχτούρα". Οι Ιβοριανοί έχουν σαφώς καλύτερους παίκτες έναν προς έναν και αυτό φαινόταν στις ατομικές ενέργειες. Έκαναν πλάκα στους δικούς μας αρκετές φορές. ΑΛΛΑ είχαμε τρομερά δυνατή και σφιχτή άμυνα, που δεν άφηνε περιθώρια. Εκτός από τη φάση του γκολ. Πολλές φορές έφτασαν απειλητικά στην περιοχή μας, αλλά αδυνατούσαν να ολοκληρώσουν. Λίγο θέμα τύχης, λίγο θέμα πολύ καλής άμυνας από εμάς.

Στημένο προς εμάς γιατί; Λολ. Ναι, η διαιτησία έχει ευνοήσει ΠΑΡΑ πολύ τις λατινοαμερικάνικες ομάδες και ΕΙΔΙΚΑ τη Βραζιλία (αναμενόμενο άλλωστε), αλλά την Ελλάδα σε καμία περίπτωση. Το χτεσινό ήταν ξεκάθαρο πέναλτι. Αλλά ακόμα κι αν δεν ήταν, πάλι αξίζαμε τη νίκη και σε αυτό το μουντιάλ έχουν γίνει άπειρα και πολύ χοντρά λάθη από τις διαιτησίες, οπότε κανείς δε θα παραπονιόταν.

Τέλος, απλά με έχει κουράσει όλο αυτό το "έχουμε τόσα προβλήματα κι εσείς παρακολουθείτε μπάλα, πρόβατα". Χίπστερ μόδα του καλοκαιριού, από τους ίδιους ανθρώπους που θα πάνε Μύκονο σε 1 μήνα.

Και είμαι ο πλέον κατάλληλος να ανταπαντώ επειδή δεν παρακολουθώ ποτέ μπάλα, απέχω από γήπεδα, αλλά έχω δει 3-4 παιχνίδια του μουντιάλ που θεώρησα ότι θα είναι ενδιαφέροντα :)

vaska
25/06/2014, 13:47
Είναι φαωταστικό Μουντιάλ αυτό της Βραζιλίας, βροχή γκολ, χωρίς ξακάθαρο φαβορί και με συνεχείς εκπλήξεις. :beer:

Να ξέρεις ότι παρακολουθώ τα γραφόμενά σου παντού, αλλά ρε φίλε τι είναι αυτό το φαωταστικο γαμωτηνπουταναμουμεσαδενξερω???

BLiTzER
25/06/2014, 13:50
Τόσο φανταστικό που θες να το φας.

akis_trevor
25/06/2014, 13:53
Μπορεί να μην πάμε τον σαμαρά γιατί ζηλεύουμε την γκόμενα του


εγω προσωπικα την γκομενα του δεν την θελω...
δεν μπορω τις βεντετες που δεν δινουν πασα απτο δεξι στο αριστερο και δεν εχουν φιλοτιμο μεσα στον αγωνιστικο χωρο.
για τους ιδιους λογους,γουσταρω τρελα τον καραγκουνη,ο οποιος χτες δεν εκανε ουτε μια(αν δεν κανω λαθος)βουτια και στα 37 του ετρεξε μαζι με την αριστερη μερια μπακ και χαφ περισσοτερο απο αλλους 10+ χρονια μικροτερους του...
ελπιζω στο επομενο ματς να μην βαλει τον κατσουρανη...

@χυμαδορ:ο σαλπι,ειναι φιλοτιμος παιχτης,ποτε δεν συμφωνησα που τον βαζανε δεξι εξτρεμ,καθοτι δεν εχει την τεχνικη να σου πεταξει μπαλια ακριβειας αλλα πελον μεγαλωσε και δεν εχει τα τρεξιματα που ειχε και ξεφευγε...σεντερ φορ ειναι.τεσπα...

nikos_abel
25/06/2014, 13:53
Τόσο φανταστικό που θες να το φας.

:lol:

spyrakos35
25/06/2014, 14:08
Ρε αρχιμουντιαλοτρόλ, μόνος είμαι σπίτι, η φαμέλια είναι διακοπές, να μη φτιάξω 2 αυγά μάτια με πατάτες να φάω;

Που θα μας κάνεις και μάθημα παντοφλοαποφυγής :pantofla: :moutza: :a28: (νάμαστε και στο πνεύμα)
:kiss:

όχι ρε φίλε...

να παραγγείλεις πίτσα/σουβλάκι/πατάτες/μπύρες, να κυκλοφορείς με το σώβρακο και την πίπα ανα χείρας και επειδή πήγε και καλά η βραδυά να πάρεις και ενα αβάδιστο..... ;)

αντρας σου λέει μετά

:lol:

spyrakos35
25/06/2014, 14:10
Τόσο φανταστικό που θες να το φας.

:moutza:
θα πνιγώ ρε μλκ.... :bawl:

devil's animal
25/06/2014, 14:18
Προ μουντιάλ είχα ανοίξει θέμα με το φιλικός την Πορτογαλία το οποίο κόπηκε
Anyway παραφράζοντας τον τίτλο εκείνου του θέματος, πολλοί έκλαψαν και κλαίνε ακόμα που περάσαμε στους 16 και εντός και εκτος Ελλάδας
Μπορεί να μην πάμε τον σαμαρά γιατί ζηλεύουμε την γκόμενα του
Η τον θεατρινισμο του καραγκούνη
Η οτιδήποτε του καθενός
Αλλά τώρα φοράνε την φανέλα με την εθνόσημο, αν μη τι άλλο δεν παίζει η πάναθα ο μπαοκ ο γαύρος ή σελτικ η οποιαδήποτε ομάδα που παίζει ο καθένας τους
Είναι η εθνική μας η εθνική ολων,δεν διαλέγουν οπαδούς, μην διαλέγετε λάθη. Και ο μαραντονα πήρε μουντιάλ με το χέρι του Θεού αλλά εκείνος είναι μαραντονα
Ε και ο δικός μας είναι Σαμαράς-δεν είναι και Μητσοτάκης για να γίνει τόσο αντιπαθής -είπαμε και μόνο ότι πήγαν είναι άθλος, τώρα στους 16
Πόσες ευκαιρίες έχουν οι Έλληνες να σκάσει το χειλάκι τους?
Αφήστε τους λοιπόν και τα χώνετε σε άλλους όχι σε αυτούς με το εθνόσημο στο στήθος



να βρασω και το εθνοσημο και τα ασφαλισμενα τους ποδια αμα ειναι να με γ@μαει το κτηριο με την σημαια ολο το 24ωρο και να περιμενω να δω ενα κλωτσοσκουφι για να "χαμογελασει το χειλακι μου"...
και ναι ειμαι και εγω απο αυτους που δεν ασχολουνται με την μπαλα (του ποδοσφαιρου) και με καμια ομαδα (ανεξαρτητως αθληματος)...


ολο αυτο ειναι τοσο "αρτος και θεαματα" που πραγματικα απορω πως γινεται να μην το βλεπει (σχεδον) κανεις...
απο την στιγμη που εγιναν οι ομαδες επιχειρησεις και οι προεδροι τους ξεπλενουν μαυρο χρημα, σταματησε να υπαρχει και αυτο που λεγαμε καποτε "αθλητισμος"...

και μην ξεγιελεστε με την εθνικη...
π@παρια μαντολες ειναι...
το ιδιο κολπο μονο που ειναι στημενο απο την εκαστοτε κυβερνηση για να αποπροσανατολιζει τις μαζες και να τους προσφερει οασεις χαρας με κατι που ουσιαστικα ειναι ανουσιο...
τι οφελος εχει ο μεσος ελληνας (εκτος απο αυτον που εχει παιξει στοιχημα και ουσιαστικα ρισκαρει με δικο του χρημα) απο την νικη ή την ηττα της εθνικης?
τι οφελος εχει απο την νικη ή την ηττα της εκαστοτε ομαδας που υποστηριζει?

μην σπατε το κεφαλακι σας...ΚΑΝΕΝΑ!


αντε βγειτε να πανηγυρισετε τωρα και χαλαστε βενζινη για κατι τοσο ανουσιο...
:wave2:

el_hymador
25/06/2014, 14:19
εγω προσωπικα την γκομενα του δεν την θελω...
δεν μπορω τις βεντετες που δεν δινουν πασα απτο δεξι στο αριστερο και δεν εχουν φιλοτιμο μεσα στον αγωνιστικο χωρο.
για τους ιδιους λογους,γουσταρω τρελα τον καραγκουνη,ο οποιος χτες δεν εκανε ουτε μια(αν δεν κανω λαθος)βουτια και στα 37 του ετρεξε μαζι με την αριστερη μερια μπακ και χαφ περισσοτερο απο αλλους 10+ χρονια μικροτερους του...
ελπιζω στο επομενο ματς να μην βαλει τον κατσουρανη...

@χυμαδορ:ο σαλπι,ειναι φιλοτιμος παιχτης,ποτε δεν συμφωνησα που τον βαζανε δεξι εξτρεμ,καθοτι δεν εχει την τεχνικη να σου πεταξει μπαλια ακριβειας αλλα πελον μεγαλωσε και δεν εχει τα τρεξιματα που ειχε και ξεφευγε...σεντερ φορ ειναι.τεσπα...

Tον Σάλπι τον εκτιμώ σαν πάικτη, ξέρει μπάλα και όντως είναι φιλότιμος, απλά είναι στα τελειώματα του και φαίνεται αυτο. Γενικά μην το ψάχνεις με το σύστημα που παίζει ο Σάντος... ο πιο μίζερος και Looser προπονητής ever... χρειαστήκαμε τρια παιχνίδια για να ανέβουμε λίγο πάνω από το κέντρο σαν στήσιμο, είπαμε αμυντικά πάζει η Ελλάδα αλλά όχι και έτσι! Πιστέυω ότι αν δεν είχαμε αυτή την νοοτροπία (πρπονητικά) τους Ιάπωνες θα μπορούσαμε να τους είχαμε κερδίσει πολύ χαλαρά και ίσως να είχαμε πάρει μια ισοπαλία με την Κολομβία και να μην πιλαλάγαμε στο τέλος.

Ο Σάντος νομίζω ότι πάει να εφαρμόσει συνταγή Ρεχάγκελ - 2004 που αποδείχτηκε ότι μπορεί να δουλέψει (βοηθούντως των συγκυριών πάντα) αλλά ούτε 2004 έχουμε, ούτε εκείνους του παίκτες που κούμπωσαν μια χαρά στο σύστημα αυτό.

Ως εκ τούτου πολύ φοβάμαι ότι στο μας με την Κοστά Ρίκα και Καστουράνη θα δούμε και Γκέκα στην κορυφή της επίθεσης... :cry:

vaska
25/06/2014, 14:22
Τόσο φανταστικό που θες να το φας.

Λοιπόν Γιουργάκ, σε χρέωσα ένα καλό kb. Δώσε mail να στείλω τον λογαριασμό και να σου γράψω αρ τραπέζης να καταθέσεις??

:moutza:

akis_trevor
25/06/2014, 14:23
η τοτε αμυντικη λειτουργια ηταν υποδειγμα.
τωρα βλεπεις οτι περνανε απτα αμυντικα χαφ με μια τριπλα,ευκολα.τεσπα.
εφοσον θες να παιζεις συγχρονο συστημα 4-3-3 με εξτρεμ(ο θεος να τους κανει)σιγουρα θα πρεπει να παιξεις πιο ψηλα.αλλιως καντω 4-5-1.
τεσπα,τελειωνει και ο σαντος μετα το μουντιαλ,θα δουμε τι θα γινει στην συνεχεια...
παντως γελαω πολυ που μεχρι προχτες ολοι λεγαμε και δεν ειναι μπαλα αυτη που παιζουμε και τι κανουμε,ειμαστε οι χειροτεροι και χτες το βραδυ,ψυχαρες ελληναρες,ομαδαρα,παμε για τελικο,πανηγυρια στο κεντρο κλπ....

el_hymador
25/06/2014, 14:26
να βρασω και το εθνοσημο και τα ασφαλισμενα τους ποδια αμα ειναι να με γ@μαει το κτηριο με την σημαια ολο το 24ωρο και να περιμενω να δω ενα κλωτσοσκουφι για να "χαμογελασει το χειλακι μου"...
και ναι ειμαι και εγω απο αυτους που δεν ασχολουνται με την μπαλα (του ποδοσφαιρου) και με καμια ομαδα (ανεξαρτητως αθληματος)...


ολο αυτο ειναι τοσο "αρτος και θεαματα" που πραγματικα απορω πως γινεται να μην το βλεπει (σχεδον) κανεις...
απο την στιγμη που εγιναν οι ομαδες επιχειρησεις και οι προεδροι τους ξεπλενουν μαυρο χρημα, σταματησε να υπαρχει και αυτο που λεγαμε καποτε "αθλητισμος"...

και μην ξεγιελεστε με την εθνικη...
π@παρια μαντολες ειναι...
το ιδιο κολπο μονο που ειναι στημενο απο την εκαστοτε κυβερνηση για να αποπροσανατολιζει τις μαζες και να τους προσφερει οασεις χαρας με κατι που ουσιαστικα ειναι ανουσιο...
τι οφελος εχει ο μεσος ελληνας (εκτος απο αυτον που εχει παιξει στοιχημα και ουσιαστικα ρισκαρει με δικο του χρημα) απο την νικη ή την ηττα της εθνικης?
τι οφελος εχει απο την νικη ή την ηττα της εκαστοτε ομαδας που υποστηριζει?

μην σπατε το κεφαλακι σας...ΚΑΝΕΝΑ!


αντε βγειτε να πανηγυρισετε τωρα και χαλαστε βενζινη για κατι τοσο ανουσιο...
:wave2:

Πάντως Σταύρο δεδομένου του ότι το ελληνικό ποδόσφαιρο έχει τα μαύρα του τα χάλια τόσο σε συλλογικό όσο και σε εθνικό επίπεδο (πλην ελάχιστων αναλαμπών) μια χαρά βλέπω να
είμαστε πρεζομένοι και κοιμησμένοι όλα αυτά τα χρόνια... εκτός και αν για όλα αυτά που έχουμε υποστεί μας φταίει το ότι σκοτωνόμαστε στα γήπεδα (ποιοι πλέον; ) ή μας έχει απορροφήσει η μεγαλειώδης πορεία της εθνικής που επι δεκαετίες είναι στην πεντάδα των κορυφαίων του κόσμου...

Χωρίς παρεξήγηση και η εμμονή απόκτησης του 1000αριού, το πλάνο για επίσκεψη στην πίστα ή οι νέες εξατμίσεις, μια χαρά μπορούν να λειτουργήσουν ως εφήμερες χαρές που μας αποπροσανατολιζουν από τα πραγματικά προβλήματα...

el_hymador
25/06/2014, 14:31
Να ξέρεις ότι παρακολουθώ τα γραφόμενά σου παντού, αλλά ρε φίλε τι είναι αυτό το φαωταστικο γαμωτηνπουταναμουμεσαδενξερω???

αυτό που έγραψε ο BLiTzER! :lol:

Δεν ξέρω αν το καταλάβατε αλλά δημιουργήθηκε σλογκανάκι για διαφήμιση... π.χ. τύπος δαγκώνει μπουκιά από κρουασάν και γυρνάει στην κάμερα και λέει 'ΦΑΩΤΑΣΤΙΚΟ!"... μήπως δηλαδή το "λουξάρω" είναι πιο εμπνευσμένο;

devil's animal
25/06/2014, 14:35
Πάντως Σταύρο δεδομένου του ότι το ελληνικό ποδόσφαιρο έχει τα μαύρα του τα χάλια τόσο σε συλλογικό όσο και σε εθνικό επίπεδο (πλην ελάχιστων αναλαμπών) μια χαρά βλέπω να
είμαστε πρεζομένοι και κοιμησμένοι όλα αυτά τα χρόνια... εκτός και αν για όλα αυτά που έχουμε υποστεί μας φταίει το ότι σκοτωνόμαστε στα γήπεδα (ποιοι πλέον; ) ή μας έχει απορροφήσει η μεγαλειώδης πορεία της εθνικής που επι δεκαετίες είναι στην πεντάδα των κορυφαίων του κόσμου...

οχι φυσικα...
απλα αυτο ειναι το κερασακι στην τουρτα...
θα μου πεις, εδω συνεχιζουμε και ψηφιζουμε αυτους που μας γ@μαν..δεν θα συνεχισουμε να υποστηριζουμε τους μ@λακες και να πηγαινουμε γηπεδο πληρωνοντας τους κιολας??

Χωρίς παρεξήγηση και η εμμονή απόκτησης του 1000αριού, το πλάνο για επίσκεψη στην πίστα ή οι νέες εξατμίσεις, μια χαρά μπορούν να λειτουργήσουν ως εφήμερες χαρές που μας αποπροσανατολιζουν από τα πραγματικά προβλήματα...


αυτο ρε φιλε εχει να κανει με την προσωπικη σου παρτη ομως...
εγω δεν ειπα προβατο αυτον που παιζει μπαλιτσα με τους φιλους του και γουσταρει...
ουτε αυτον που αλλαζει πασες με τον γιο του στην πλατεια...

μαλιστα αυτους τους επικροτω γιατι κανουν κατι για την παρτη τους που ειναι και ωφελιμο στην τελικη...γυμναζονται...
αλλα να βλεπω 5 χοντρομπαλαδες με τις κοιλιες στα πατωματα να πινουν μπυρες, να τρωνε πιτσες και να χοροπηδανε σαν τα πηθικια για κατι το οποιο δεν τους ωφελει ΚΑΘΟΛΟΥ μα ΚΑΘΟΛΟΥ, ε δεν μου καθεται καλα...


και μην το παμε στο ματαιοτης, ματαιοτητων, τα παντα ματαιοτης...
αλλιως το λεω εγω και νομιζω οποιος δεν εχει IQ αμοιβαδας, καταλαβαινει πολυ καλα...

BLiTzER
25/06/2014, 14:43
Λοιπόν Γιουργάκ, σε χρέωσα ένα καλό kb. Δώσε mail να στείλω τον λογαριασμό και να σου γράψω αρ τραπέζης να καταθέσεις??

:moutza:

Έχει κάτι προσφορές το e-s με 6.5ε. Θα στο φέρω στην ετήσια !!11

Σταύρο, σαφώς και είναι επιχείρηση, σαφώς και παίζει το ρόλο του, όπως τόσα άλλα. Αυτό δε σημαίνει ότι πρέπει να μιζεριάζουμε και να κόβουμε τις φλέβες μας κάθε μέρα που περνάει, επειδή έχουμε 43895489 προβλήματα. Άσε τον κάθε ανθρωπάκο να χαρεί, έστω από αυτό. Υπάρχει και αυτή η πλευρά.

vaska
25/06/2014, 14:43
αυτό που έγραψε ο BLiTzER! :lol:

Δεν ξέρω αν το καταλάβατε αλλά δημιουργήθηκε σλογκανάκι για διαφήμιση... π.χ. τύπος δαγκώνει μπουκιά από κρουασάν και γυρνάει στην κάμερα και λέει 'ΦΑΩΤΑΣΤΙΚΟ!"... μήπως δηλαδή το "λουξάρω" είναι πιο εμπνευσμένο;


Δεν ξέρω ρε Κωστή εμένα κάτι σε Kero-Sun (http://www.kerosun.com.gr/) μου θύμισε

Μικe777
25/06/2014, 14:44
Ξαναλέω, σιχαίνομαι την ελληνική μπάλα και αυτό ήταν το πρώτο παιχνίδι της εθνικής μας που παρακολούθησα, για ευνόητους λόγους. Μιλάω αντικειμενικά και αυστηρώς ποδοσφαιροφιλικά.

Κανείς δεν είναι "παιχτούρα". Οι Ιβοριανοί έχουν σαφώς καλύτερους παίκτες έναν προς έναν και αυτό φαινόταν στις ατομικές ενέργειες. Έκαναν πλάκα στους δικούς μας αρκετές φορές. ΑΛΛΑ είχαμε τρομερά δυνατή και σφιχτή άμυνα, που δεν άφηνε περιθώρια. Εκτός από τη φάση του γκολ. Πολλές φορές έφτασαν απειλητικά στην περιοχή μας, αλλά αδυνατούσαν να ολοκληρώσουν. Λίγο θέμα τύχης, λίγο θέμα πολύ καλής άμυνας από εμάς.

Στημένο προς εμάς γιατί; Λολ. Ναι, η διαιτησία έχει ευνοήσει ΠΑΡΑ πολύ τις λατινοαμερικάνικες ομάδες και ΕΙΔΙΚΑ τη Βραζιλία (αναμενόμενο άλλωστε), αλλά την Ελλάδα σε καμία περίπτωση. Το χτεσινό ήταν ξεκάθαρο πέναλτι. Αλλά ακόμα κι αν δεν ήταν, πάλι αξίζαμε τη νίκη και σε αυτό το μουντιάλ έχουν γίνει άπειρα και πολύ χοντρά λάθη από τις διαιτησίες, οπότε κανείς δε θα παραπονιόταν.

Τέλος, απλά με έχει κουράσει όλο αυτό το "έχουμε τόσα προβλήματα κι εσείς παρακολουθείτε μπάλα, πρόβατα". Χίπστερ μόδα του καλοκαιριού, από τους ίδιους ανθρώπους που θα πάνε Μύκονο σε 1 μήνα.

Και είμαι ο πλέον κατάλληλος να ανταπαντώ επειδή δεν παρακολουθώ ποτέ μπάλα, απέχω από γήπεδα, αλλά έχω δει 3-4 παιχνίδια του μουντιάλ που θεώρησα ότι θα είναι ενδιαφέροντα :)
BLiTzER,,Αδερφε εγω βλεπω μπαλα συχνα..το περιμενα κι ολας το αποτελεσμα..
απλα καθαρα ποδοσφαιρικα..δεν μου αρεσει το ποδοσφαιρο που παιζει η Ελλαδα..
θα μου πεις τοσο μπορει..τοσο παιζει..οκ!
και στημενο λιγο ισως!!τετοιο πεναλντι δεν δινεις στο 90!απο την στιγμη που εχουν γινει
πιο εγκληματικα τακλιν πολλες φορες..και δεν εχουν δωθει ακομα και στο 90!
αλλα με εχει κουρασει κι εμενα αυτη η μοδα.. Οι Ιβοριανοί έχουν καλλυτερη ομαδα..
αλλα χαρηκα με την νικη!:)

Billymuse
25/06/2014, 14:49
BLiTzER,,Αδερφε εγω βλεπω μπαλα συχνα..το περιμενα κι ολας το αποτελεσμα..
απλα καθαρα ποδοσφαιρικα..δεν μου αρεσει το ποδοσφαιρο που παιζει η Ελλαδα..
θα μου πεις τοσο μπορει..τοσο παιζει..οκ!
και στημενο λιγο ισως!!τετοιο πεναλντι δεν δινεις στο 90!απο την στιγμη που εχουν γινει
πιο εγκληματικα τακλιν πολλες φορες..και δεν εχουν δωθει ακομα και στο 90!
αλλα με εχει κουρασει κι εμενα αυτη η μοδα.. Οι Ιβοριανοί έχουν καλλυτερη ομαδα..
αλλα χαρηκα με την νικη!:)

Εντάξει ρε σύ μη το δείχνεις και τόσο πολύ :cool:

el_hymador
25/06/2014, 14:49
και μην το παμε στο ματαιοτης, ματαιοτητων, τα παντα ματαιοτης...
αλλιως το λεω εγω και νομιζω οποιος δεν εχει IQ αμοιβαδας, καταλαβαινει πολυ καλα...

Ενώ αν πέντε χοντρομπαλάδες με πίτσες κα μπύρες παρακολουθούν moto GP και χοντροπηδάνε για τον Márquez δεν μας πειράζει... και αν μετά αναλώνονται σε χιλιοειπωμένες και κουρασμένες συζητήσεις για το ποιος έχει καλύτερο μηχανάκι πάλι κανένα πρόβλημα, αυτό είναι υγιές, μπάλα να μην βλέπουν και να μην αναλώνονται σε χιλιειπωμένες κουρασμένες συζητήσεις για τις ομάδες, γιατί προβατοποιούνται... :rolleyes:

Σταύρο μην ψάχνεις αίτια και αιτίες, στον άνθρωπο είναι... μπορέι κάποιος να είναι ενετελώς αποκομμένος από την πραγματικότητα και να μην νοιάζεται για τίποτα γύρω του επειδή ασχολείται με τα μαθηματικά σε φάση εμμονής.

Μικe777
25/06/2014, 14:52
Εντάξει ρε σύ μη το δείχνεις και τόσο πολύ :cool:
ενω εσυ που κοροιδευες τον γκεκα!εισαι ωραιος..:smokin:
ειχα σκεφτει να σου γραψω οταν το ποσταρες..
αμα κερδισουμε την Ακτη Ελαφαντοστου να δω τι θα λενε!!
επρεπε ειδες?:wave2:

Billymuse
25/06/2014, 14:55
ενω εσυ που κοροιδευες τον γκεκα!εισαι ωραιος..:smokin:
ειχα σκεφτει να σου γραψω οταν το ποσταρες..
αμα κερδισουμε την Ακτη Ελαφαντοστου να δω τι θα λενε!!
επρεπε ειδες?:wave2:

Ναι όταν το χάνει απο το μισο μέτρο στο δοκάρι ταγάρι θα τον λεω και δε χρειάζεται αν εισαι coach του καναπέ
ακόμα και το κομάτι της τακτικής μπορώ να κατανοήσω έχοντας κάμποσα χρόνια σε ομάδες

stam2
25/06/2014, 14:55
παρεμπιπτόντως όσοι ποστάρετε εδώ, ρίχτε και κανένα προγνωστικό... έτσι να κάνουμε στατιστικό πρίν και μετά!

βάζω ισοπαλία στον κανονικό χρόνο...

Billymuse
25/06/2014, 14:58
παρεμπιπτόντως όσοι ποστάρετε εδώ, ρίχτε και κανένα προγνωστικό... έτσι να κάνουμε στατιστικό πρίν και μετά!

βάζω ισοπαλία στον κανονικό χρόνο...

X ημίχρονο και γκολ απο το 45-60'

devil's animal
25/06/2014, 14:59
Σταύρο, σαφώς και είναι επιχείρηση, σαφώς και παίζει το ρόλο του, όπως τόσα άλλα. Αυτό δε σημαίνει ότι πρέπει να μιζεριάζουμε και να κόβουμε τις φλέβες μας κάθε μέρα που περνάει, επειδή έχουμε 43895489 προβλήματα. Άσε τον κάθε ανθρωπάκο να χαρεί, έστω από αυτό. Υπάρχει και αυτή η πλευρά.


Γιωργακο μου δεν υπαρχει καμια μιζερια...
και ουτε αν πω εγω στον καθε ανθρωπακο να μην χαρει ή να χαρει για κατι, αυτος θα με ακουσει...

απλα υπενθυμιζω οτι ολο αυτο ειναι να'χαμε να λεγαμε και "αρτος και θεαματα"...
και ολα αυτα γιατι γραφτηκε κατι για εθνοσημο και φανελα...;)

pektis
25/06/2014, 15:00
Το χθεσινο πεναλτι ηταν καθαρο τελικα...
και εγω οταν το ειδα χθες νομιζα οτι το δωσανε, αλλά στην επαναληψη φαινεται καθαρα...

akis_trevor
25/06/2014, 15:01
ενα 10αρικο οτι δεν θα περασουμε...:smokin:

zannisvel
25/06/2014, 15:02
ενα 10αρικο οτι δεν θα περασουμε...:smokin:

Τα ρεστα μου.

pektis
25/06/2014, 15:03
Τα ρεστα μου.

:lol::lol:

akis_trevor
25/06/2014, 15:05
Τα ρεστα μου.

:a10:

:D

BLiTzER
25/06/2014, 15:06
δεν μου αρεσει το ποδοσφαιρο που παιζει η Ελλαδα..
Οι Ιβοριανοί έχουν καλλυτερη ομαδα..
αλλα χαρηκα με την νικη!:)

Σε κανέναν δεν αρέσει. Μεγάλη συζήτηση. Ας μείνουμε σε αυτό. Έχουμε μια μετριότατη (στην καλύτερη) ομάδα, παλέψαμε και κερδίσαμε :)

Eξάλλου, εγώ υποστηρίζω Ολλανδία από την επόμενη φάση :P


απλα υπενθυμιζω οτι ολο αυτο ειναι να'χαμε να λεγαμε και "αρτος και θεαματα"...
και ολα αυτα γιατι γραφτηκε κατι για εθνοσημο και φανελα...;)

Από αυτή την άποψη, το δέχομαι. Δε διαφωνώ.

zannisvel
25/06/2014, 15:10
Μονο και μονο που εχουμε αλλο ενα παιχνιδακι να δουμε αξιζει το δεκαρικακι. :beer:

devil's animal
25/06/2014, 15:11
Ενώ αν πέντε χοντρομπαλάδες με πίτσες κα μπύρες παρακολουθούν moto GP και χοντροπηδάνε για τον Márquez δεν μας πειράζει... και αν μετά αναλώνονται σε χιλιοειπωμένες και κουρασμένες συζητήσεις για το ποιος έχει καλύτερο μηχανάκι πάλι κανένα πρόβλημα, αυτό είναι υγιές, μπάλα να μην βλέπουν και να μην αναλώνονται σε χιλιειπωμένες κουρασμένες συζητήσεις για τις ομάδες, γιατί προβατοποιούνται... :rolleyes:

Σταύρο μην ψάχνεις αίτια και αιτίες, στον άνθρωπο είναι... μπορέι κάποιος να είναι ενετελώς αποκομμένος από την πραγματικότητα και να μην νοιάζεται για τίποτα γύρω του επειδή ασχολείται με τα μαθηματικά σε φάση εμμονής.


φυσικα και μας πειραζει, αν δεν εχουν ιδεα απο το αθλημα και δεν ασχολουνται εστω και σε ερασιτεχνικο επιπεδο...
και εννοειται οτι και ο marquez και ο rossi και γενικα ο μηχανοκινητος αθλητισμος παιζει πανω κατω στο ιδιο μοτιβο προβατοποιησης...
αν δε, γινεσαι και θυμα του μαρκετινγκ και πας και αγοραζεις καθε π@παρια που ειναι υπογεγραμμενη απο τον εκαστοτε σταρ αθληματος, ειναι ακομα χειροτερα τα πραγματα...



οπως καταλαβες εγω δεν ειπα κακως θαυμαζετε καποιον που ξερει να κλωτσαει καλα το τοπι, οπως εγω και τοσοι αλλοι θαυμαζουμε εναν πιτσιρικα που μπορει και τιθασευει ενα θεριο 240 αλογων ή καποιον αλλον που σουταρει 9/10 απο τα 6,75...
εγω ειπα κακως υπαρχουν εμμονες και λογω αυτων ξεχνιουνται αλλα πιο σοβαρα προβληματα...

el_hymador
25/06/2014, 15:14
φυσικα και μας πειραζει, αν δεν εχουν ιδεα απο το αθλημα και δεν ασχολουνται εστω και σε ερασιτεχνικο επιπεδο...
και εννοειται οτι και ο marquez και ο rossi και γενικα ο μηχανοκινητος αθλητισμος παιζει πανω κατω στο ιδιο μοτιβο προβατοποιησης...
αν δε, γινεσαι και θυμα του μαρκετινγκ και πας και αγοραζεις καθε π@παρια που ειναι υπογεγραμμενη απο τον εκαστοτε σταρ αθληματος, ειναι ακομα χειροτερα τα πραγματα...



οπως καταλαβες εγω δεν ειπα κακως θαυμαζετε καποιον που ξερει να κλωτσαει καλα το τοπι, οπως εγω και τοσοι αλλοι θαυμαζουμε εναν πιτσιρικα που μπορει και τιθασευει ενα θεριο 240 αλογων ή καποιον αλλον που σουταρει 9/10 απο τα 6,75...
εγω ειπα κακως υπαρχουν εμμονες και λογω αυτων ξεχνιουνται αλλα πιο σοβαρα προβληματα...

ε ναι ρε συ οκ... αλλά το ότι οι περισσότεροι (θέλω να πιστεύω) χαρήκανε με την επιτυχία της εθνικής δεν τους κάνει εμμονικούς, ούτε αμέτοχους στα προβλήματα.

Μικe777
25/06/2014, 15:21
φυσικα και μας πειραζει, αν δεν εχουν ιδεα απο το αθλημα και δεν ασχολουνται εστω και σε ερασιτεχνικο επιπεδο...
και εννοειται οτι και ο marquez και ο rossi και γενικα ο μηχανοκινητος αθλητισμος παιζει πανω κατω στο ιδιο μοτιβο προβατοποιησης...
αν δε, γινεσαι και θυμα του μαρκετινγκ και πας και αγοραζεις καθε π@παρια που ειναι υπογεγραμμενη απο τον εκαστοτε σταρ αθληματος, ειναι ακομα χειροτερα τα πραγματα...



οπως καταλαβες εγω δεν ειπα κακως θαυμαζετε καποιον που ξερει να κλωτσαει καλα το τοπι, οπως εγω και τοσοι αλλοι θαυμαζουμε εναν πιτσιρικα που μπορει και τιθασευει ενα θεριο 240 αλογων ή καποιον αλλον που σουταρει 9/10 απο τα 6,75...
εγω ειπα κακως υπαρχουν εμμονες και λογω αυτων ξεχνιουνται αλλα πιο σοβαρα προβληματα...

συμφωνω!!κι εγω γι αυτα εγραψα..το κλασσικο..βριζανε ολοι ξαφνικα οι 12 θεοι και μονιμως τα ιδια..
η του υψους η του βαθους..τα ποδοσφαιρικα τα ξερουμε οσοι ασχολουνται..μπορεις να δεις οτι μπαλα δεν
ως εκ του Θαυματος νικησαμε και την καλλυτερη ομαδα σαν μοναδες..ε!τελικα ειμαστε ημιθεοι..φημες λενε
οτι την ωρα που εγινε το πεναλντι ο Σαμαρας ειχε δει την selfie της φουρειρα :cry:

stam2
25/06/2014, 15:24
οπότε έχουμε 3 που ποντάρουν σε ήττα...x10e=30
έχουμε κανέναν να ποντάρει για νίκη να πάρει τα 30...? :cool:

zannisvel
25/06/2014, 15:40
οπότε έχουμε 3 που ποντάρουν σε ήττα...x10e=30
έχουμε κανέναν να ποντάρει για νίκη να πάρει τα 30...? :cool:

Επαιξα τα ρεστα μου στη νικη!!! Μετα τις αναρτησες θα μεινουν 11-12€ παρτε τα και αυτα να κανουμε clean start τον Ιουλιο.:lol:

devil's animal
25/06/2014, 15:41
ε ναι ρε συ οκ... αλλά το ότι οι περισσότεροι (θέλω να πιστεύω) χαρήκανε με την επιτυχία της εθνικής δεν τους κάνει εμμονικούς, ούτε αμέτοχους στα προβλήματα.

οχι φυσικα...
αλλα οπως ειδες, δεν ανεφερα αυτους που απλα χαρηκανε...

el_hymador
25/06/2014, 15:51
Ρε ποια ομαδάρα; Ούτε καν... παίζουμε άθλιο ποδόσφαιρο, του τύπου ο σκοπος αγιάζει τα μέσα. Αλλά όταν βλέπεις π.χ. την Βραζιλία να παίζει -αναλογικά για τη δυναμική και το όνομα- σκ@τ@, την Αργεντινή να ιδρώνει για να πάρει αποτελέσματα και γενικά μερικές από τις παραδιοσιακά βαριές φανέλλες του παγκοσμίου κυπέλλου να έχουν πάρει πούλο αποδίδοντας εξίσου άθλιο ποδόσφαιρό, ε οκ, δεν ντρέπεσαι που είσαι στους 16.

Οι μόνες ομάδες που χαίρεσαι να βλέπεις σε αυτό το μουντιάλ είναι Ολλανδία, Μέχικο και Γαλλία. Δυστυχώς μάλλον οι Γερμανοί θα το σηκώσουν όμως καθότι κανείς δεν φαίνεται ικανός να αντιμετωπίσει την wermachtίλα τους που παραδοσιακά τους συνοδεύει... σε ότι αφορά σε προγνωστικά για εμάς, δεν το βλέπω να περνάμε την Κόστα Ρίκα... όχι γιατί είναι καμία υπερομαδάρα αλλά γιατί κόβω τους δικούς μας να λυγίζουν για πλάκα από την πίεση, η οποία πίεση οφείλεται εν πολλοίς στους πηχαίους διθυραμβικούς τίτλους που τους αποδίδονται από εχθές. Οι πάικτες είναι άπειροι και ο προπονητής παντελώς ανίκανος να διαχειριστεί τις καταστάσεις.

akis_trevor
25/06/2014, 15:57
σε ότι αφορά σε προγνωστικά για εμάς, δεν το βλέπω να περνάμε την Κόστα Ρίκα... όχι γιατί είναι καμία υπερομαδάρα αλλά γιατί κόβω τους δικούς μας να λυγίζουν για πλάκα από την πίεση, η οποία πίεση οφείλεται εν πολλοίς στους πηχαίους διθυραμβικούς τίτλους που τους αποδίδονται από εχθές. Οι πάικτες είναι άπειροι και ο προπονητής παντελώς ανίκανος να διαχειριστεί τις καταστάσεις.

το πρωτο παιχνιδι της κοστα ρικαΣ που ειδα,αν τρεχουν ετσι,στο 60 θα εχουμε παραδωσει πνευμα εμεις...

stam2
25/06/2014, 16:10
το πρωτο παιχνιδι της κοστα ρικαΣ που ειδα,αν τρεχουν ετσι,στο 60 θα εχουμε παραδωσει πνευμα εμεις...

προσωπικά επειδή κι εγώ αυτό βλέπω ότι παίζουν γρήγορο ποδόσφαιρο και σχετικά επιθετικό, αν παίξουμε με την κλασσική μας και δοκιμασμένη συνταγή όλοι πίσω, άμυνα μπετό (όσο γίνεται), και 7-10 γρήγορες αντεπιθέσεις, ή κόρνερ, έχουμε μία πιθανότητα στις τέσσερις ή να το κρατήσουμε ισοπαλία μέχρι πέναλτυ, ή να πετύχουμε και νίκη, ενώ οι κοσταρικανοί θα έχουν μασήσει με την άμυνα...
Οι 3 στις 4 πιθανότητες όμως λένε ότι μάλλον θα μας το κοτσάρουν αν όχι σε καμια φάση παγωτό από το πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο σίδουρα....