PDA

View Full Version : Κλοπή Honda Innova στην Πάτρα



herc89
14/06/2014, 15:18
Χθες το απόγευμα εκλάπη από χώρο του Πανεπιστημίου της Πάτρας (συγκεκριμένα έξω από το Νότιο κτήριο Χημείας) το μηχανάκι ενός φίλου. Πρόκειται για ένα μαύρο Honda Innova 125cc. Αν κάποιος έχει δει ή ακούσει κάτι ας στείλει ένα pm. Γενικά πάντως τα μηχανάκια και τα μάτια σας!!! Παραφυλάνε να μας τα φάνε!!!:sad:

SHOOTER045
14/06/2014, 15:23
Εκεί στην Πάτρα κάτι<παιζει>με αθίγγανους
Ρώτα το μέλος -VASKA -για ένα περίεργο χωριο

Tedvj23
14/06/2014, 16:05
ΠΡιν μερικες μερες μουπε ενα γειτονας παλι εδω πατρα εκλεψαν ολο το μπροστινο ροδα τα παντα απο innova απο πυλωτη...

Υ.γ.Κριμα ελπιζω να βρεθει εχει παραγινει τον τελευταιο καιρο..

vaska
14/06/2014, 19:18
Εκεί στην Πάτρα κάτι<παιζει>με αθίγγανους
Ρώτα το μέλος -VASKA -για ένα περίεργο χωριο

Ο Ηρακλέας (herc89) είναι φίλος και ξέρει την ιστορία για το "χωριό".

SHOOTER045
14/06/2014, 19:45
Σορυ Βασίλη
Δεν το θυμόμουν

vaska
14/06/2014, 22:57
Σορυ Βασίλη
Δεν το θυμόμουν

τι σόρυ ρε, να βοηθήσεις ήθελες.
:wave2:

herc89
15/06/2014, 20:50
Πράγματι, έχω ακούσει για το εν λόγω χωριό και τους "τίμιους" χωρικούς του. Αλλά τι να κάνεις? ...Να πάρεις σβάρνα τις αυλές και να ψάχνεις ποιος στο έχει φάει? Κι αν το βρεις, μετά τι? Ξύλο? Όσο για την αστυνομία ξέρω από προσωπική εμπειρία ότι δεν δέχονται ανώνυμες καταγγελίες και υποδείξεις παρά μόνο μηνυτήριες αναφορές.

Tedvj23
15/06/2014, 22:05
Για πες το χωριο να το μαθουμε..

SHOOTER045
16/06/2014, 08:02
Σε πολλά χωριά στην επαρχία και ιδιαίτερα στα απομακρυσμένα που η παρουσία της αστυνομίας είναι ελάχιστη, υπάρχουν τέτοια φαινόμενα.
Από την άλλη μια επώνυμη καταγγέλία δεν μας κάνει ρουφιάνους

tzimidis
16/06/2014, 08:33
Roufianous den mas kanei. To problima einai oti ta stoixeia mas (onomatepomymo dieythynsi klp) dinontai amesa ston allo. Kai otan kataggelleis egklimatikes symmories kindyneyeis esy kai to spiti sou. To exo zisei kai to ksero. Pollakis. Kai dedomenou oti sto 99% i dikaiosyni (A-xa-xa, gelasame pali) den asxoleitai , giati na ektheseis to spiti sou se kindyno?

SHOOTER045
16/06/2014, 09:17
Όταν γίνεται καταγγελία επώνυμη τα στοιχεία ΔΕΝ δίνονται, τα στοιχεία δίνονται ΜΌΝΟ όταν γίνεται μυνητηρια αναφορά, μήπως μπερδεύεσαι?

tzimidis
16/06/2014, 10:54
Sti mynisi ypoxreotika diavivazontai ta stoixeia. Mazi sou.

Se koinonies omos mikroteres apo tin athina p.x. giannena,sparti klp klp, apla rotao ton ksaderfo pou einai aksyp , i kanena filo pou exei kapoion gnosto sto tmima kai mathaino o,ti thelo. ta panta ola.

Ase pou polles kataggelies den diereynontai kan (apo forto ergasias, apo elleipsi atomom, apo baremara?)
kai katantas kai grafikos sto telos........
Gia na mi sou po periptosi opou antimetopisa ti xleyi ton organon epeidi katiggeila diarriksi se aytokinito.
Ta akribi logia tou organou itan :
-poios malakas pire tilefono......
-ela na to grapsoume na fygoume, leei o allos.
-oxi den grafo tipota, pame na fygoume @@@@#$#@ mou gamo....

efygan loipon , kai meta apo ligo o diarriktis bgike apo to aytokinito kai lakise.

SHOOTER045
16/06/2014, 11:27
Δυστυχώς έχεις δίκιο, αυτά γίνονται και είναι αυτοί που φταίνε και κάνουν τους πολίτες να χάνουν την εμπιστοσύνη τους.
Στις μικρές πόλεις και κοινωνίες το φαινόμενο είναι ποιό έντονο.

gmar
16/06/2014, 22:59
Εγω πηγα σε αυτο το "χωριο" (γιατι πριν 4 μηνες μου εκλεψαν και εμενα το μηχανακι μου) και οντως κυκλοφορουνε πολλα κλεμμενα και ιδιαιτερα innova..Για μενα να πας και οχι μονο σε αυτο το χωριο αλλα γενικοτερα στην περιοχη ,αν και χωρις γνωστο εκει περα δεν θα κανεις και πολλα(ειναι κατι σαν "χωριο φαντασμα" ,παρε και κατι αιχμηρο μαζι σου καλου κακου παντως ;) )....Καλη τυχη σας ευχομαι και μακαρι να βρεθει γιατι εχουν παραγινει οι κλοπες εδω στην πατρα!!

yianyian
17/06/2014, 00:13
Θα μας το πείτε ή είναι τόσο μυστικό?

googlebro
18/06/2014, 14:13
Χθες το απόγευμα εκλάπη από χώρο του Πανεπιστημίου της Πάτρας (συγκεκριμένα έξω από το Νότιο κτήριο Χημείας) το μηχανάκι ενός φίλου. Πρόκειται για ένα μαύρο Honda Innova 125cc. Αν κάποιος έχει δει ή ακούσει κάτι ας στείλει ένα pm. Γενικά πάντως τα μηχανάκια και τα μάτια σας!!! Παραφυλάνε να μας τα φάνε!!!:sad:

Τι ώρα εκλάπη ? Μεσημέρι ή αργά? Έλεος ρε παιδιά με τις κλοπές !
Εγώ το αράζω έξω από το αστυνομικό τμήμα της Ερμού στην Πάτρα, εκεί είναι ασφαλές ?! (Σοβαρά ρωτάω)

SHOOTER045
18/06/2014, 15:03
Και εκεί κινδυνεύει να στο μπουρλοτιασουν με μολότοφ

herc89
19/06/2014, 12:13
Τι ώρα εκλάπη ? Μεσημέρι ή αργά? Έλεος ρε παιδιά με τις κλοπές !

Περίπου 5-6 η ώρα το απόγευμα.


Εγώ το αράζω έξω από το αστυνομικό τμήμα της Ερμού στην Πάτρα, εκεί είναι ασφαλές ?! (Σοβαρά ρωτάω)

Γιατί δε δοκιμάζεις να το βάλεις μέσα στο αστυνομικό τμήμα....ίσως είναι καλύτερα :bawl: