PDA

View Full Version : Fazer 600 Abs



DERNICK
19/10/2005, 09:56
YAMAHA FAZER 2006 ME ABS, ΝΕΑ ΧΑΡΤΟΓΡΑΦΗΣΗ ΨΕΚΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΩΣ ΝΕΑ ΚΕΦΑΛΗ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΤΙΣ ΜΕΣΑΙΕΣ.:


26520

Alexander
22/11/2005, 12:06
Ξέρουμε από πότε θα είναι διαθέσιμο;

OldMan
22/11/2005, 12:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από DERNICK
ME ABS, ΝΕΑ ΧΑΡΤΟΓΡΑΦΗΣΗ ΨΕΚΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΩΣ ΝΕΑ ΚΕΦΑΛΗ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΤΙΣ ΜΕΣΑΙΕΣ.:

:look: :look: :look:

Την καλύτερη απόκριση στις μεσαίες θα την δώσει η χαρτογράφηση ή η κεφαλή ???

(Μην μου πεις; "το ABS" γιατί ΔΕΝ θα σε πιστέψω...)
:lol: :wave2: :lol:

Multijohn
22/11/2005, 16:40
Mαύρο πλάισιο rulez!Kαι το συγκεκριμένο χρωματάκι λέει πολλά!

Daemon
22/11/2005, 17:14
Μαλον καπου το Ιανουαριο θα το δεις.. :)

javaneze
22/11/2005, 20:06
Αυτο, σχετικα με τις μεσαιες ... χαρτογραφηση, κεφαλη κτλ ... μπορουμε απο καπου να το διασταυρωσουμε ρε παιδια;

DERNICK που το ειδες/διαβασες;;;;

Daemon τα φωτα σου πλιιιιζ!:wave2:

Daemon
22/11/2005, 20:48
Τα φωτα μου ειναι σβηστα γιατι μου φαινεται ο DERNICK το εχει ψαξει πιο πολυ απο μενα. Δεν εχω δει καθολου της διαφορες (εκτος απο την συμπιεση που λεει η Yamaha, απο 12.1:1 σε 12.2:1) με το προηγουμενο αλλα θα το κοιταξω..:look:

ronin1
22/11/2005, 21:06
επιτέλους η ΓΙΑΜΑΧΑ κανει την κίνηση!

Βάζει επιτέλους το ΑΒΣ!

Αν διορθώσει όπως λέτε την τρύπα στα χαμηλά , και δώσει ροπή από χαμηλα΄το μηχανάκι θα γόνει σούπερ!

Εγώ ψήφιζα CBF λόγω ΑΒΣ και ροπής ,

αν όμως γίνει αυτό...........................

KnT
22/11/2005, 22:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexander
Ξέρουμε από πότε θα είναι διαθέσιμο;

Γνωστό κατάστημα στη Μιχαλακοπούλου το έχει ήδη, αν και δε θυμάμαι αν το συγκεκριμένο έχει ABS.

Εχει και το naked σε πορτοκαλί ...

Στο τελωνείο υπάρχουν και άλλα 2006 Fazer τα οποία αναμένονται τέλος Νοεμβρίου και Δεκέμβριο σε καταστήματα με Yamaha :)

Daemon
22/11/2005, 22:42
Ναι, τα απλα εχουν ερθει, τα ABS μοντελα εννουσα για Ιανουαριο :)

DERNICK
23/11/2005, 07:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από javaneze
Αυτο, σχετικα με τις μεσαιες ... χαρτογραφηση, κεφαλη κτλ ... μπορουμε απο καπου να το διασταυρωσουμε ρε παιδια;

DERNICK που το ειδες/διαβασες;;;;

Daemon τα φωτα σου πλιιιιζ!:wave2:

ΤΟ ΑΒS ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΥΑΜΑΗΑ, ΧΑΡΤΟΓΡΑΦΗΣΗ ΚΑΙ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΤΩΝ ΚΕΦΑΛΩΝ ΑΠΟ ''ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΕΣ ΠΗΓΕΣ'' ΤΗΣ ΥΑΜΑΗΑ ΕΛΛΑΣ, ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΜΕ TEST RIDE ΘΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΘΕΙ.

Alexander
23/11/2005, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Ναι, τα απλα εχουν ερθει, τα ABS μοντελα εννουσα για Ιανουαριο :)
Μόλις πήρα τηλέφωνο τη Μοτοδυναμική στη Μεσογείων...

ΜΑΡΤΙΟ μου είπαν...

idi
23/11/2005, 10:53
παρ'το παραεισαγωγης!:D

KnT
23/11/2005, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexander
Μόλις πήρα τηλέφωνο τη Μοτοδυναμική στη Μεσογείων...

ΜΑΡΤΙΟ μου είπαν...

:( :sad:

Daemon
23/11/2005, 15:35
Και Μαρτιο ειναι πολυ πιθανων γιατι και τα υπολοιπα (R1 SP, FZ1, XT...) εκει τα περιμενουνε.. Μαρτιο, Απριλιο...

Μια λενε Ιανουαριο μια Απριλιο μια αρχες χρονιας... αντε βγαλε ακρη. Υπομονη :D

javaneze
26/11/2005, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από DERNICK
ΧΑΡΤΟΓΡΑΦΗΣΗ ΚΑΙ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΤΩΝ ΚΕΦΑΛΩΝ ΑΠΟ ''ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΕΣ ΠΗΓΕΣ'' ΤΗΣ ΥΑΜΑΗΑ ΕΛΛΑΣ, ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΜΕ TEST RIDE ΘΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΘΕΙ.
Τι ειναι οι "διπλωματικες πηγες" φιλε μου και ποσο εγκυρες ειναι?
μη μας αφηνεις στα κρυα του λουτρου :D
...
(δλδ το μηχανακι εχει ηδη κλεισει στο μυαλο μου ... απλα αν οντως εχουν κατι για την εν λογο τρυπα, ακομα καλυτερα:winka: )

javaneze
26/11/2005, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexander
Μόλις πήρα τηλέφωνο τη Μοτοδυναμική στη Μεσογείων...

ΜΑΡΤΙΟ μου είπαν... Μην τρελενεσαι ... μπορει οντως να ερθει τοτε, μα συνηθως ερχονται πριν απο την ανακοινώμενη ημερομηνια...
Απλα σου δινει περιθωριο για να μην εκτεθουν ...
Εγω ρωτησα στην αντιπροσωπια που ειναι στην Α.Παρασκευη, πανω στην οδο χαλανδριου, και μου ειπε χαρακτηριστηκα "Το περιμενω Μαρτιο... που σημαινει οτι μεχρι το τελος του χρονου μπορει κανα το εχω" :D

:wave2:

Alexander
26/11/2005, 14:32
Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες...

Εγώ πάντως ρώτησα στα κεντρικά γραφεία της Μοτοδυναμικής στο 14ο χλμ εθνικής και μου είπαν Μάρτιο-Απρίλιο...

javaneze
01/12/2005, 21:42
Πες μας ρε DERNICK και εχουμε πελαγώσει ...!!! :D :D :D

jinks
01/12/2005, 23:13
αν δεν κανω λαθος το ειδα σημερα στον βυνιο στην καλλιθεα.το μπορντο με μαυρο πλαισιο!!!αυτο πρεπει να ηταν.
οσοι πιστοι.............

KnT
01/12/2005, 23:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από jinks
αν δεν κανω λαθος το ειδα σημερα στον βυνιο στην καλλιθεα.το μπορντο με μαυρο πλαισιο!!!αυτο πρεπει να ηταν.
οσοι πιστοι.............

Ναι καινούριο είναι, όπως και το μπλε-ανοιχτό, αλλά δεν έχουν ABS ;)

javaneze
02/12/2005, 16:03
KnT για σιγουρο το λες;:confused:

επειδη στο ευρωπαικο site της yamaha, το κοκκινο και μπλε, τα εχει μονο στην ABS version ....


:confused: :confused: :confused:

KnT
03/12/2005, 01:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από javaneze
KnT για σιγουρο το λες;:confused:

επειδη στο ευρωπαικο site της yamaha, το κοκκινο και μπλε, τα εχει μονο στην ABS version ....


:confused: :confused: :confused:


The Fazer 600 has refined power characteristics for excellent midrange and exciting high-revving horsepower, plus super-agile handling from the CF-cast frame, box-section swingarm, 43mm front forks and single-shock rear end. And there’s an ABS version available

Από το ευρωπαικό site της Yamaha (http://www.yamaha-motor-europe.com/products/motorcycles/sports/fz6_fazer.jsp) ;)

Αλλωστε οι ίδιοι οι καταστηματάρχες, όπως και η μοτοδυναμική λένε ότι η έκδοση με ABS θα διατίθεται από Φεβρουάριο-Μάρτιο..

stavrobeis
16/12/2005, 14:35
ROTISA MOTODINAMIKI THESSAL. KAI MOY EIPAN KATA TON MARTI ME ABS KAI KAINOYRGIA XROMATA.

OSO GIA TIS ALLAGES STHN XARTOGRAFISI, MOY EIPE OTI EINAI MA LA KIES....(AYTOS, OXI EGO!:wave2: )