PDA

View Full Version : Προς ταριφες



alex14
19/10/2005, 09:27
ΣΚΑΤΑ ΣΤΟΝ ΤΑΦΟ ΣΑΣ ΥΠΑΝΘΡΩΠΑ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΑ ΖΩΑ , ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ, ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ.

Χτυπησε ο γιος μου στο σχολειο ( ευτυχως την γλιτωσε με 5 ραματα κοντα στο ματι ) και τον πηρε η γυναικα μου να τον παει στο Παιδων. Στην πιατσα των ταξι, ο ενας δεν μπορουσε λεει γιατι ηθελε να κρυωσει η μηχανη, ο αλλος αλλαζε βαρδια, ο αλλος τον πονουσε το αριστερο του αρχιδι. Και να πεις οτι το παιδι ηταν μεσα στα αιματα και θα τους λερωνε το αυτοκινητο. Δεν ηταν, μια γαζα ειχε μονο. Απλος τους επεφτε μακρυα το νοσοκομειο και δεν γουσταραν τα τσογλανια. Τελικα καποιο ταξι τους πηρε οχι ομως για το νοσοκομειο αλλα για μια αλλη πιατσα οπου και πηραν αλλο ταξι.
Γιατι ρε μαλακισμενα καθεστε στην πιατσα εφοσον εχετε 'δηθεν' προβλημα ή αλλαζετε βαρδια ?

Αντε στο διαλο ξεφτιλες. Μολις αποκτησατε ενα ορκισμενο εχθρο σας. Θα σας ξεσκιζω οπου σας βρισκω μποσικους.

zoudis
19/10/2005, 09:37
φίλε, ότι και να πεις για αυτή τη ΣΚΑΤΟΡΑΤΣΑ λίγο είναι...:evil:

Να το βρουν στα παιδιά τους, τίποτα άλλο. ...
...οι "άρχοντες της Ασφάλτου".....

....οι "επαγγελματίες"......

ο ΥΠΟΚΟΣΜΟΣ Ο ΙΔΙΟΣ ΕΙΝΑΙ.....

πλην ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΩΝ εξαιρέσεων βεβαίως βεβαίως....





:wave2:

cityfly
19/10/2005, 09:40
θα πρότινα να ξανακάνει μια βόλτα η γυναίκα σου από την ίδια πιάτσα κι αν τυχόν αναγνωρίσει κανέναν από αυτούς τους "πολύ ευγενικούς" ανθρώπους να σημειώσει την πινακίδα και να κάνει καταγγελία και στην ομοσπονδία τους (ή όπως το λένε) και στην αστυνομία

Stergios69
19/10/2005, 09:46
Συμφωνω, να κανεις καταγγελία γραπτη γιατι μονο ετσι θα καθαρισει ο κλαδος.
Και τα περι ''εγω ρουφιάνος δεν γίνομαι'' τα ακούω βερεσε.

fire
19/10/2005, 09:50
φιλε μου συμφωνω με τους προλαλησαντες...οπωσδηποτε αναφορα..αν και πολυ σπανια παιρνω ταξι τους βλεπω στον δρομο...ειναι οτι πιο επικινδυνο....δεν λεω οτι δεν υπαρχουν εξαιρεσεις αλλα δυστυχως αναλογικα ειναι λιγες.....

makis206
19/10/2005, 09:53
Δέν θα ξεκινήσω ξανά με το γνωστό "υπάρχουν κι εξαιρέσεις..."

Για τους υπόλοιπους ταρίφες -ξέρουν ποιοί είναι αυτοί-

ΝΑ ΠΑ'ΝΑ ΓΑΜΗΘΕΙΤΕ ΡΕ ΚΑΘΙΚΙΑ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ ΚΩΛΟΠΑΙΔΙΑ.


Άκου ρε κάτι πράγματα, μόνο για να τα μασάνε απο τις γριούλες κι απο τους τουρίστες είναι τα σκατοπουστόπαιδα. Η βρωμιά τους δέν περιγράφεται, λερώνουν τους δρόμους και όλη την ταριφόφαρα τα τσογλάνια.

Θα συμφωνήσω και με τον cityfly, στη θέση σου θα τα έψαχνα τα καθίκια να τα καταγγείλω όπου μπορούσα.

Περαστικά στο γιό σου και να την βρούν οι ίδιοι οι πούστηδες στο τιμόνι τους απάνω.

div400
19/10/2005, 10:09
ΦΑΡΑ ΣΚΕΤΗ!!!
:a29: :a29: :a29: :a29: :a04: :a016: :a39: :a45:

sniper
19/10/2005, 10:21
Αν δεν κάνουμε κάτι από μόνοι μας, όπως να πάρουμε την πινακίδα του και να κάνουμε έγγραφη καταγγελία στην Τροχαία να τους πάρουν την άδεια για λίγο καιρό και ίσως και καμμιά μύνηση να σφίξουν λίγο οι κ@λοι....

Άντε με τους γελοίους!!!

a123xxsp
19/10/2005, 10:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από fire
φιλε μου συμφωνω με τους προλαλησαντες...οπωσδηποτε αναφορα..αν και πολυ σπανια παιρνω ταξι τους βλεπω στον δρομο...ειναι οτι πιο επικινδυνο....δεν λεω οτι δεν υπαρχουν εξαιρεσεις αλλα δυστυχως αναλογικα ειναι λιγες.....

και εγώ συμφωνώ με την αναφορά... όχι ότι σίγουρα θα γίνει κάτι αλλά που ξέρεις αν τις κάνουμε όλοι και μαζευτούν κάμποσες μπορεί να βάλουν κανα χέρι σε κανένα..

Περαστικά στον μικρό

SubZero
19/10/2005, 10:28
pikra file alex14...
:sad:

elpizw na to 3eperasei grigora o gios sou....

sxetika me toys tarifes, einai kairos na mathoyme kai emeis ta dikaiomata mas:

1. Den mporei tarifas na arnithei diadromi apo tin stigmi poy einai "eleytheros" ("eleytheros" einai otan h "shmaia" einai orthia), mpainoyme mesa kai an arxisei tis tarzanies ton apeiloyme "stegna" oti tha pame stin astynomia... (olos parado3os oi mpatsoi to pairnoyn "patriotika" otan akoyne kati tetoia...)

2. Mporoyme na apaitisoyme na min parei kanenan allo kata tin diarkeia tis koyrsas...

3. Mporoyme na epile3oyme tin diadromi opws nomizoyme emeis kai OXI opws "nomizei" aytos oti einai kalytera (kai makrytera fysika...)

kapoy eixa ena document sxetika me ta dikaiomata mas sxetika me toys tarifes... an to vrw tha tgo kanw post...

genika na to 3erete... PONTAROYN stin AGNOIA mas kai pairnoun tharos... me apotelesma na exoume tetoia fainomena...

Prosopiki "empeiria"...

Eimai Syggroy me to TDM sto synergeio, psaxnw taxi gia na paw spiti (Petroupoli). Fysika kanena tarifoskylo den stamata gia na paei petroypoli...

Paradipla enas typos, o opoios paei kapoy pio "volika"...

Pernaei tarifas o opoios einai "eleytheros" , kovei ligo me rwta... den toy aresei h diadromi...kai feygei gia na stamathsei 10 metra pio katw gia na parei ton allo...

ta PAIRNW sto kranio trexw kai mpainw sto taxi legontas sto palikari oti perimenw prin apo ayton... (to palikari leei OK kai apomakrynetai...) kai ksekina H DIADROMH!!!!

O tarifas me to poy mpainw arxizei tis FWNES!!!!
POY PATE KYRIE KAI MPAINETE ETSI???... DEN PAW PETROUPOLI ktl....

ton rwtaw eygenika (oso mporoysa...) gia pio logo afoy einai "eleytheros" kai moy leei:
GIATI ETSI RE....
me to poy moy to leei ayto arxizw kai vlepw "kokkina"...

Toy apantw oti exei dyo epiloges...
a. me paei opoy thelw kai bgazei to skasmo...
b. pame stoys mpatsous mazi gia na to "sizitisoyme" to paramithi...

"masaei" o tarifas kai ksekiname.... (mes tin gkrinia to tarifoskylo).... paei na anapsei tsigaro kai toy lew: Ti kaneis ekei DEN tha kapniseis giati me reirazei... (asxeta an kapnizw san tziminiera).

TOYRKOS o tarifas....
en tw metaksi synexizetai h gkrinia toy tarifa...
-kai poy empleksa... egw gia to merokamato bgika... na taisw ta paidia mou... ktl....

Ftanoyme kapoy ston kolono kai kanei na stamathsei giana parei diplokoyrsa...

OPAAA toy lew... den moy aresei na "ta3ideyw" me parea.... 3exna tin dilpokoyrsa....

EGKEFALIKO o tarifas...
3ana gkrinia... -kai ti pathame simera... poy mle3ame... kai den einai douleia ayti...

toy apantw gia ti den to paratas afoy de sou bgainei? na gineis komotis as poyme...

kati grilizei o tarifas kai ton grafw sta @#$^&dia mou...

telos pantwn ftanoyme kapoia stigmi E3W akrivws apo to spiti mou kai to tarifometro "grafei" 4,78 Euro...

to dinw 10 kai perimenw resta... EKANE 3-4' lepta gia na brei ta psila (1 kai 2 lepta) na mou dwsei ta resta... eide oti den exw skopo na toy ta xarisw... ta vriskei telika kai moy ta dinei... ta pairnw kai ton xairetw eygenika....
ANABONTAS ENA TSIGARO!!!!!


:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

H8IKO DIDAGMA... G@m#$TE TOYS PRIS SAS G@M$SOYN AYTOI...

AYTA....

makis206
19/10/2005, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από SubZero
ta pairnw kai ton xairetw eygenika....
ANABONTAS ENA TSIGARO!!!!!

ΆΨΟΓΟΣ !!!!!!!!!!!!

Καλά μ'έκανες ρεμπέτη τώρα λέμε, έ!

Έτσι θέλουνε τα καργιόλια.


:beer: :beer: :beer:

bartlal
19/10/2005, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από SubZero
pikra file alex14...
:sad:

elpizw na to 3eperasei grigora o gios sou....

sxetika me toys tarifes, einai kairos na mathoyme kai emeis ta dikaiomata mas:

1. Den mporei tarifas na arnithei diadromi apo tin stigmi poy einai "eleytheros" ("eleytheros" einai otan h "shmaia" einai orthia), mpainoyme mesa kai an arxisei tis tarzanies ton apeiloyme "stegna" oti tha pame stin astynomia... (olos parado3os oi mpatsoi to pairnoyn "patriotika" otan akoyne kati tetoia...)

2. Mporoyme na apaitisoyme na min parei kanenan allo kata tin diarkeia tis koyrsas...

3. Mporoyme na epile3oyme tin diadromi opws nomizoyme emeis kai OXI opws "nomizei" aytos oti einai kalytera (kai makrytera fysika...)

kapoy eixa ena document sxetika me ta dikaiomata mas sxetika me toys tarifes... an to vrw tha tgo kanw post...

genika na to 3erete... PONTAROYN stin AGNOIA mas kai pairnoun tharos... me apotelesma na exoume tetoia fainomena...

Prosopiki "empeiria"...

Eimai Syggroy me to TDM sto synergeio, psaxnw taxi gia na paw spiti (Petroupoli). Fysika kanena tarifoskylo den stamata gia na paei petroypoli...

Paradipla enas typos, o opoios paei kapoy pio "volika"...

Pernaei tarifas o opoios einai "eleytheros" , kovei ligo me rwta... den toy aresei h diadromi...kai feygei gia na stamathsei 10 metra pio katw gia na parei ton allo...

ta PAIRNW sto kranio trexw kai mpainw sto taxi legontas sto palikari oti perimenw prin apo ayton... (to palikari leei OK kai apomakrynetai...) kai ksekina H DIADROMH!!!!

O tarifas me to poy mpainw arxizei tis FWNES!!!!
POY PATE KYRIE KAI MPAINETE ETSI???... DEN PAW PETROUPOLI ktl....

ton rwtaw eygenika (oso mporoysa...) gia pio logo afoy einai "eleytheros" kai moy leei:
GIATI ETSI RE....
me to poy moy to leei ayto arxizw kai vlepw "kokkina"...

Toy apantw oti exei dyo epiloges...
a. me paei opoy thelw kai bgazei to skasmo...
b. pame stoys mpatsous mazi gia na to "sizitisoyme" to paramithi...

"masaei" o tarifas kai ksekiname.... (mes tin gkrinia to tarifoskylo).... paei na anapsei tsigaro kai toy lew: Ti kaneis ekei DEN tha kapniseis giati me reirazei... (asxeta an kapnizw san tziminiera).

TOYRKOS o tarifas....
en tw metaksi synexizetai h gkrinia toy tarifa...
-kai poy empleksa... egw gia to merokamato bgika... na taisw ta paidia mou... ktl....

Ftanoyme kapoy ston kolono kai kanei na stamathsei giana parei diplokoyrsa...

OPAAA toy lew... den moy aresei na "ta3ideyw" me parea.... 3exna tin dilpokoyrsa....

EGKEFALIKO o tarifas...
3ana gkrinia... -kai ti pathame simera... poy mle3ame... kai den einai douleia ayti...

toy apantw gia ti den to paratas afoy de sou bgainei? na gineis komotis as poyme...

kati grilizei o tarifas kai ton grafw sta @#$^&dia mou...

telos pantwn ftanoyme kapoia stigmi E3W akrivws apo to spiti mou kai to tarifometro "grafei" 4,78 Euro...

to dinw 10 kai perimenw resta... EKANE 3-4' lepta gia na brei ta psila (1 kai 2 lepta) na mou dwsei ta resta... eide oti den exw skopo na toy ta xarisw... ta vriskei telika kai moy ta dinei... ta pairnw kai ton xairetw eygenika....
ANABONTAS ENA TSIGARO!!!!!


:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

H8IKO DIDAGMA... G@m#$TE TOYS PRIS SAS G@M$SOYN AYTOI...

AYTA....


εισαι θεος! ενα μεγαλο μπραβο και απο εμενα.... :a23: :a18: :a23: :a20: :a23:

υγ: αν βρεις το κειμενο που ειπες, ανεβασε το! :wave2:

SubZero
19/10/2005, 13:43
το doc που υποσχέθηκα...


http://62.192.64.71/default.asp?cid=26&sid=94&id=236&trd=1&fld=0

αυτο με το ράδιο δεν το ήξερα... ΓΜΤ θα τον πήγαινα τον GAY μες την μούγκα..... ΓΜΤ!!!!:a018: :a018: :a018:

το τελευταίο το είδες alex14???

αν μπορείς να πας να τους βρείς.... παρε αριθμούς και σκίστους....

:a015: :a016: :a016:

makis206
19/10/2005, 14:01
Το λέει ξεκάθαρα !

"Οι οδηγοί ταξί οφείλουν:

Να μεταφέρουν άτομα που τραυματίστηκαν από οδικό ατύχημα, ακόμα κι αν δεν εμπλέκονται οι ίδιοι."

Αλλα αυτοί οι "κύριοι" :a31:

devil's animal
19/10/2005, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από SubZero
pikra file alex14...
:sad:

elpizw na to 3eperasei grigora o gios sou....

sxetika me toys tarifes, einai kairos na mathoyme kai emeis ta dikaiomata mas:

1. Den mporei tarifas na arnithei diadromi apo tin stigmi poy einai "eleytheros" ("eleytheros" einai otan h "shmaia" einai orthia), mpainoyme mesa kai an arxisei tis tarzanies ton apeiloyme "stegna" oti tha pame stin astynomia... (olos parado3os oi mpatsoi to pairnoyn "patriotika" otan akoyne kati tetoia...)

2. Mporoyme na apaitisoyme na min parei kanenan allo kata tin diarkeia tis koyrsas...

3. Mporoyme na epile3oyme tin diadromi opws nomizoyme emeis kai OXI opws "nomizei" aytos oti einai kalytera (kai makrytera fysika...)

kapoy eixa ena document sxetika me ta dikaiomata mas sxetika me toys tarifes... an to vrw tha tgo kanw post...

genika na to 3erete... PONTAROYN stin AGNOIA mas kai pairnoun tharos... me apotelesma na exoume tetoia fainomena...

Prosopiki "empeiria"...

Eimai Syggroy me to TDM sto synergeio, psaxnw taxi gia na paw spiti (Petroupoli). Fysika kanena tarifoskylo den stamata gia na paei petroypoli...

Paradipla enas typos, o opoios paei kapoy pio "volika"...

Pernaei tarifas o opoios einai "eleytheros" , kovei ligo me rwta... den toy aresei h diadromi...kai feygei gia na stamathsei 10 metra pio katw gia na parei ton allo...

ta PAIRNW sto kranio trexw kai mpainw sto taxi legontas sto palikari oti perimenw prin apo ayton... (to palikari leei OK kai apomakrynetai...) kai ksekina H DIADROMH!!!!

O tarifas me to poy mpainw arxizei tis FWNES!!!!
POY PATE KYRIE KAI MPAINETE ETSI???... DEN PAW PETROUPOLI ktl....

ton rwtaw eygenika (oso mporoysa...) gia pio logo afoy einai "eleytheros" kai moy leei:
GIATI ETSI RE....
me to poy moy to leei ayto arxizw kai vlepw "kokkina"...

Toy apantw oti exei dyo epiloges...
a. me paei opoy thelw kai bgazei to skasmo...
b. pame stoys mpatsous mazi gia na to "sizitisoyme" to paramithi...

"masaei" o tarifas kai ksekiname.... (mes tin gkrinia to tarifoskylo).... paei na anapsei tsigaro kai toy lew: Ti kaneis ekei DEN tha kapniseis giati me reirazei... (asxeta an kapnizw san tziminiera).

TOYRKOS o tarifas....
en tw metaksi synexizetai h gkrinia toy tarifa...
-kai poy empleksa... egw gia to merokamato bgika... na taisw ta paidia mou... ktl....

Ftanoyme kapoy ston kolono kai kanei na stamathsei giana parei diplokoyrsa...

OPAAA toy lew... den moy aresei na "ta3ideyw" me parea.... 3exna tin dilpokoyrsa....

EGKEFALIKO o tarifas...
3ana gkrinia... -kai ti pathame simera... poy mle3ame... kai den einai douleia ayti...

toy apantw gia ti den to paratas afoy de sou bgainei? na gineis komotis as poyme...

kati grilizei o tarifas kai ton grafw sta @#$^&dia mou...

telos pantwn ftanoyme kapoia stigmi E3W akrivws apo to spiti mou kai to tarifometro "grafei" 4,78 Euro...

to dinw 10 kai perimenw resta... EKANE 3-4' lepta gia na brei ta psila (1 kai 2 lepta) na mou dwsei ta resta... eide oti den exw skopo na toy ta xarisw... ta vriskei telika kai moy ta dinei... ta pairnw kai ton xairetw eygenika....
ANABONTAS ENA TSIGARO!!!!!


:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

H8IKO DIDAGMA... G@m#$TE TOYS PRIS SAS G@M$SOYN AYTOI...

AYTA....




+10000000000000000000
εισαι θεος!!!!
:wave2:

SubZero
19/10/2005, 14:24
ΜΠΑΑΑΑΑ....

Το τέλειο θα ήταν να του ζητούσα να κλείσει το ραδιο και μετα να σιγοτραγουδώ στο πίσω κάθισμα....:evil: :evil: :evil:

AFTER
19/10/2005, 14:27
Ρε πατε να βγαλετε ακρη με αυτα τα παλιοτομαρα?
Δειξε μου πως οδηγεις να σου πω τι ανθρωπος εισαι!

Μια ιστορια:
Η κοπελα μου παλιοτερα δουλευε σε μια εταιρια στο Κολωνακι(Κοντα στην Εκκλησια στην Σκουφα, απο την πανω μερια)

Μπαινει σε ταξι για να την ανεβασει στο λοφο, απο το Χαλανδρι!
Στο υψος της Αμερικανικης πρεσβειας και ενω περιμενε να κανει δεξια, σταματαει και της λεει ''εδω ειμαστε''

Απανταει οτι ''δεν μπορει να περπαταει ειναι πολυ μακρια'', για αυτο πηρε ταξι αλλωστε!

Της απανταει οτι δεν μπορει να ανεβαινει πανω γιατι εχει κινηση και αλλες @@ες!
Βρε σας παρακαλω κτλ, ανενδοτος ο yellow

Ανοιγει λοιπον την πορτα και του λεει ''τοτε δεν σε πληρωνω'' και βγαινει εξω.
Ο τυπος αρχιζε να βριζει και του ειπε ''Τοτε να φωναξω την αστυνομια να δουμε τι γνωμη εχουν'', φυσικα την εκανε με ελαφρα καθωτι ηταν και κοντα οι αστυνομικοι(πρεσβεια γαρ)

Το ιδιο βραδυ ακολουθησε κερασμα σε πολυτελες εστιατοριο :D

Boxer
19/10/2005, 14:40
Σε χω κανει Θεο
μια φορα να σε δω
να σου πω σ αγαπω γυρνα πισω:lol:
:a5: :a19: :a20: :a18: :a08: :a028:

Lazio
19/10/2005, 14:41
ρε τι καλα παιδια που ειναι οι ταριφες ......θυμαστε πριν λιγο καιρο τα ταξιμετρα που εκλεβαν :eek: :eek:

ea6gka
19/10/2005, 14:50
πουτσα και ξυλο στους βλαχους της ασφαλτου!

Alx 84
20/10/2005, 00:06
SubZero Άπαιχτος!!!!!!!!! Ευγε!!!!!!!!!!

alex14 περαστικά στον γιό σου. Είναι καθίκια οι ταρίφες!! ελπίζω να καίγονται μια μέρα και να μη σταματάει άλλος ταρίφας να τους πάρει να δούν τη γλύκα!!!!!!!!
:evil:

startengine
20/10/2005, 12:08
Εύγε στον μεγάλο που ξηγήθηκε ά-ψο-γα στον σκ...ψυχο τον κιτρινιάρη!!!
:a18: :a18: :a18: :a20:

Εύγε και στην κοπελιά του φίλου που δεν υποχώρησε στον έτερο σκ...ψυχο και ανταπέδωσε με το ίδιο νόμισμα!!!

Έτσι θέλουν οι ρύποι των Αττικών δρόμων!!!

Το θέμα είναι όταν είσαι με δίτροχο και σου την κάνουν, επιτρέπεται η οπλοχρησία???????

Περαστικά στο παιδί σου φίλε και όσο για τους τυπάκους με τα μισθωτά κάρα...
όλα εδώ πληρώνονται!!!

WWW
20/10/2005, 14:43
Μάγκες δεν ξέρω αν το έχετε πάρει χαμπάρι αλλά η κατάσταση αυτή πλέον αποτελεί κοινωνικό πρόβλημα. Και δεν μιλώ μόνο για τους ... "συμπαθείς" 2ποδους φίλους μας τους ταρίφες αλλά για σχεδόν όλες τις κοινωνικές ομάδες στην χώρας μας. Έτσι άλλοι με γκαγκστερική αντίληψη και άλλοι με την αδιαφορία (Ρε τι με νοιάζει εμένα κλπ κλπ) κοντεύουμε να γίνουμε Κοινωνία της Ανοχής όπως είχα γράψει προ καιρού και κανείς δεν έδωσε σημασία.

Δεν θέλω να γίνω γραφικός αλλά όσο περνάει ο καιρός γινόμαστε περισσότερο αδιάφοροι απέναντι στην ανθρώπινη αξία. Ακόμα και όταν καταπατόνται κάποια απο τα δικαιώματά μας δεν δίνουμε σημασία.

Για παράδειγμα πριν λίγο καιρό κατήργησαν τις Συλλογικές Συμβάσεις, το ωράριο κλπ. Αν αυτό γινόταν την δεκαετία του '80 θα είχαν πέσει κεφάλια.

Με το παράδειγμα αυτό θέλω απλά να δείξω πόσο πολύ έχουμε αλλάξει. Το ίδιο και ο Ταξιτζής, ο Μανάβης, ο Μπακάλης, εσείς, εγώ κλπ.

Ας μην πιάσουμε φυσικά τους Δημοσίους Υπαλλήλους. Έχω αναφερθεί πολλές φορές σε αυτό το ζήτημα. Πρόκειται για άλλη κοινωνία.

Και καταλήγοντας θέλω να πω πως είμαι σχεδόν πεπεισμένος πως πλέον ανεχόμαστε πολλά περισσότερα, δεν προσέχουμε ούτε τους εαυτούς μας. Έχουμε ξεχαρβαλωθεί στην πολυθρόνα και ας πηδάει ο γείτονας απο το μπαλκόνι. Ίσως και να έχουμε κοιμηθεί, να ζούμε το Matrix του Χατζηνικολάου, του Τριανταφυλλόπουλου, της Στάι και όλης της φατρίας των μέσων.

Ίσως και να μην ζούμε καν.


Φαίνεται πως έγινα "γραφικός" πάλι.

Καλά να περνάτε και να προσέχετε τους δίπλα σας γιατί αν δεν σας φάνε θα σας αγνοήσουν ....

dez
20/10/2005, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από WWW

Υπερβαλλεις αλλα δυστυχως (για ολους μας), δεν υπερβαλλεις πολυ...

gcrook
20/10/2005, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από WWW
Μάγκες δεν ξέρω αν το έχετε πάρει χαμπάρι αλλά η κατάσταση αυτή πλέον αποτελεί κοινωνικό πρόβλημα. Και δεν μιλώ μόνο για τους ... "συμπαθείς" 2ποδους φίλους μας τους ταρίφες αλλά για σχεδόν όλες τις κοινωνικές ομάδες στην χώρας μας. Έτσι άλλοι με γκαγκστερική αντίληψη και άλλοι με την αδιαφορία (Ρε τι με νοιάζει εμένα κλπ κλπ) κοντεύουμε να γίνουμε Κοινωνία της Ανοχής όπως είχα γράψει προ καιρού και κανείς δεν έδωσε σημασία.

Δεν θέλω να γίνω γραφικός αλλά όσο περνάει ο καιρός γινόμαστε περισσότερο αδιάφοροι απέναντι στην ανθρώπινη αξία. Ακόμα και όταν καταπατόνται κάποια απο τα δικαιώματά μας δεν δίνουμε σημασία.

Για παράδειγμα πριν λίγο καιρό κατήργησαν τις Συλλογικές Συμβάσεις, το ωράριο κλπ. Αν αυτό γινόταν την δεκαετία του '80 θα είχαν πέσει κεφάλια.

Με το παράδειγμα αυτό θέλω απλά να δείξω πόσο πολύ έχουμε αλλάξει. Το ίδιο και ο Ταξιτζής, ο Μανάβης, ο Μπακάλης, εσείς, εγώ κλπ.

Ας μην πιάσουμε φυσικά τους Δημοσίους Υπαλλήλους. Έχω αναφερθεί πολλές φορές σε αυτό το ζήτημα. Πρόκειται για άλλη κοινωνία.

Και καταλήγοντας θέλω να πω πως είμαι σχεδόν πεπεισμένος πως πλέον ανεχόμαστε πολλά περισσότερα, δεν προσέχουμε ούτε τους εαυτούς μας. Έχουμε ξεχαρβαλωθεί στην πολυθρόνα και ας πηδάει ο γείτονας απο το μπαλκόνι. Ίσως και να έχουμε κοιμηθεί, να ζούμε το Matrix του Χατζηνικολάου, του Τριανταφυλλόπουλου, της Στάι και όλης της φατρίας των μέσων.

Ίσως και να μην ζούμε καν.


Φαίνεται πως έγινα "γραφικός" πάλι.

Καλά να περνάτε και να προσέχετε τους δίπλα σας γιατί αν δεν σας φάνε θα σας αγνοήσουν ....

Δυστυχως φιλε μου οχι απλα δεν υπερβαλλεις αλλα και πολυ μετριοπαθη σε βρισκω.
Οσοι δουλευουν στους δρομους κυριως, ξερουν.
και οι ταξιτζηδες,χωρις να ειμαι ενας απο αυτους ειναι ετσι, αλλα αυτοι και αν εχουν ελαφρυντικα.
Σχεδον τους λυπαμαι.
Και τωρα τελευταια, θελω να προσθεσω, οτι εχω πεσει σε πολλους ταξιτζηδες στους οποιους ανετα τους βγαζω το καπελο.
Ετυχε;

oulas
22/10/2005, 10:38
Χτυπησε ο γιος μου στο σχολειο ( ευτυχως την γλιτωσε με 5 ραματα κοντα στο ματι ) και τον πηρε η γυναικα μου να τον παει στο Παιδων. Στην πιατσα των ταξι, ο ενας δεν μπορουσε λεει γιατι ηθελε να κρυωσει η μηχανη, ο αλλος αλλαζε βαρδια, ο αλλος τον πονουσε το αριστερο του αρχιδι. Και να πεις οτι το παιδι ηταν μεσα στα αιματα και θα τους λερωνε το αυτοκινητο


Καποτε φιλε μου, στα 12 μου, βρεθηκα στην θεση του γιου σου, οταν κληθηκε η μανα μου, να με μαζεψει, και να με τρεξει νοσοκομειο. Επεσα, και εσπασα μπροστινα δοντια, και το σαγονι μου. Ημουν ενα παιδι, γεματο αιματα, ο πονος αφορητος, και κανενα ταξι δεν βρεθηκ εκαι τοτε να με μαζεψει. Η μανα μου μες στην ταραχα της, δεν ειχε χρονο να ασχοληθει να σημειωνει, πινακιδες, επρεπε να με παει καπου να με φτιαξουν. Τελικα με πηγε με το αυτοκινητο του, ενας δασκαλος, να ναι καλα ο ανθρωπος.

Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι, τα σχολεια, δεν μπορουν να καλεσουν ενα γαμημενο ασθενοφορο, η αν το παιδι κινδυνευει, και δεν βρισκετε ασθενοφορο, να το παει καποιος, να την γλιτωσει;

Περαστικα στον γιο σου φιλε μου.
Δωστου, τα χερετισματα μου:wave2:

XTakias
22/10/2005, 15:22
Γιατί δεν μαζεύομαστε σε μια πιάτσα πολλά άτομα και να αρχίσουμε να ζητάμε απίστευτες κούρσες;

adam_tsouk
22/10/2005, 20:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
. Επεσα, και εσπασα μπροστινα δοντια, και το σαγονι μου. α! ΄'ετσι εξηγήται το Nick!:lol:


Πέρα από την πλάκα (προσωπικά έχω πολλά χρόνια -πάνω από 6- να μπω σε ταρίφα) ο φίλος SubZero έκανε την καλύτερη δουλειά!

Το παν είναι να είσαι ψύχραιμος και άστον να φωνάζει! Μέχρι και την άδειά του μπορεί να χάσει (ειδικά σε κάποια περίπτωση όπως οι τραυματισμοί)


Αλλά...... οι πέρισσότεροι που πέρνουν ταξί είναι κάτι γιαγιάδες και γιαυτό έχουν σηκώσει κεφάλη. Εμένα άμα μου πει το αφεντικό μου να τρέξω στου διαόλου το κέρατο θα πάω! Αυτός γιατί δεν κάνει τη δουλειά του;

SF
22/10/2005, 21:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Δυστυχως φιλε μου οχι απλα δεν υπερβαλλεις αλλα και πολυ μετριοπαθη σε βρισκω.


Εγώ με τη σειρά μου θα το πάρω από εκεί που το αφήσατε, και θα συνεχίσω λέγοντας ότι WWW, gcrook κ.α. είστε παραπάνω από μετριοπαθείς και επιεικείς... Χάος, ανομία, πολυπαρανομία, έλλειψη+απουσία αρχών... u name it.

Και θα θυμίσω: Τα τελευταία 20-30 χρόνια, πότε επαναστάτησε ο ελληνικός λαός και κατέβηκε στους δρόμους? Όταν π.χ. συνειδητοποίησε ότι χάνουμε 3000 έλληνες στους δρόμους κάθε χρόνο? Όταν έφτασε ο κόμπος στο χτένι με τους ταρίφες? Όταν διαπιστωσε ότι με τους φόρους που δίνουμε κανονικά έπρεπε να ήμαστε Ελβετία? Όταν όταν όταν? ΟΧΙ!

1) Όταν ο Παπαθεμελής άλλαξε τα ωράρια.
2) Όταν έγινε το κατι-που-δεν-ξέρω σχετικά με την ΑΕΚ.

Kατά τ'αλλα θα πιώ 2 μπύρες στην υγειά του subzero! Παίρνω ταξί 2-3 φορές το χρόνο μόνο, οπότε δεν έχω την ευκαιρία να κάνω τέτοιες ρόμπες.
:beer:

zanny
24/10/2005, 09:57
Τον Αύγουστο είχα πάει με τη γυναίκα μου Κρήτη με αεροπλάνο. Γυρνώντας (πάλι με αεροπλάνο), φτάσαμε στο Ελ. Βενιζέλος κατά τις 7:00 το πρωί, ψιλοκομμάτια από ξενύχτι με σκοπό να πάρουμε ταξί για το σπίτι (Πεύκη) και μετά το κουτί για Καλαμάτα.
Με το που μπαίνουμε στο ταξί, η γυναίκα μου κοιμάται και εγώ φορώντας τα γυαλιά μου, χάζευα από το παράθυρο.
Σε κάποια φάση, κοιτάζω το ταξίμετρο και βλέπω να γράφει γύρω στα 5 ευρώ. Μπράβο λέω, πως έχουν ακριβύνει έτσι τα ταξι..
Μετά από λίγο ξανακοιτάζω και βλέπω 8 ευρώ. Σημείωση ότι είμασταν στην αττική οδό ακόμα λίγα Km μετά το αεροδρόμιο.
Εκεί αρχίζω να ψυλιάζομαι.. :mad: :mad:
Κοιτάω προς τα έξω και με την άκρη του ματιού μου κόζαρα το ταξίμετρο (φόραγα μαύρο γυαλί)..
Το βλέπω ξαφνικά να γράφει σαν τρελό..
Γυρίζω το κεφάλι.. ώπ.. όλα καλά..
Ξανακοιτάζω έξω.. πάλι τα ίδια..
Ξαναγυρίζω σταματα..
Και αρχίζει το πανηγύρι..
Ρωτάω: Φίλε μήπως έχει τίποτα το ταξίμετρο?
Ταρίφας: Όχι, μια χαρά είναι,γιατί ρωτάς?
- Γιατί όποτε γυρνάω το κεφάλι μου γράφει σαν τρελό.
- Όχι ρε φίλε κάποιο λάθος κάνεις, απλά τρέχαμε περισσότερο.
- Πάτα τώρα 140 (όσο πηγαίναμε πριν)
..Πατάει και φυσικά αρχίδια.. Μου ανεβαίνει σιγά σιγά το αίμα στο κεφάλι..
- Δε μου λες, σου μοιάζω για μαλάκας?
- Όχι ρε φίλε, κάνεις λάθος κλπ..
Αρχίζει ένας διάλογος του στυλ:
- Με κλέβεις κλπ κλπ
-'Οχι κλπ κλπ
- Με κλέβεις κλπ κλπ
- Μα το χω 3 βδομάδες, δεν ξέρω κλπ.
- Με κλέβεις κλπ κλπ
- Όχι ρε φίλε δεν είναι δικό μου, εξυπηρέτηση κάνω σε φίλο κλπ κλπ.
- Με κλέβεις.. Θέλεις να πάμε στην αστυνομία να μας πουν τη γνώμη τους?
- Όχι φίλε μου, στο ορκίζομαι.
- Ρε μαλάκα, έτσι και είχες 1% δίκιο, θα με είχες λούσει στη παναγία, σκάσε λοιπόν γιατί φορτώνω πιο πολύ, ο μόνος λόγος που δεν σε πάω στην αστυνομία είναι για να μην χαλάσω τις διακοπές μου..
- Όχι ρε φίλε, να (και κλείνει το ταξίμετρο που έγραφε 11,5 ευρώ), το σταματάω κι όλας..
(Πουστιά για να μην τον πάω στους μπάτσους και δουν πόσο είχε γράψει).
Φτάνοντας για το σπίτι του λέω:
- Έχεις πρόβλημα να μην σε πληρώσω, γιατί μου την έχεις σπάσει τελείως?
- Τι να σου πω ρε φίλε, αν το βλέπεις δίκαιο..
- Δίκαιο είναι να σε πάω στην αστυνομία αλλά σου εξήγησα γιατί δεν το κάνω.. Λοιπόν?
- Ότι νομίζεις ρε φίλε αλλά..
- Σκάσε.
Τον έβαλα λοιπόν και σταμάτησε ένα τετράγωνο από το σπίτι μου για να μην το σταμπάρει, κατεβήκαμε, πήραμε τις βαλίτσες και φύγαμε κύριοι.. :) :) :) :D :) :) :)

Stergios69
24/10/2005, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από zanny


τον έβαλα λοιπόν και σταμάτησε ένα τετράγωνο από το σπίτι μου για να μην το σταμπάρει, κατεβήκαμε, πήραμε τις βαλίτσες και φύγαμε κύριοι.. :) :) :) :D :) :) :)

... και θα συνεχίσει να κλέβει κάποιον άλλον ανυποψίαστο.
Μήπως έπρεπε τελικά να τον ''δώσεις'';
Μήπως τέτοιες δικές μας συμπεριφορές εντίνουν το φαινόμενο;

zanny
24/10/2005, 16:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
... και θα συνεχίσει να κλέβει κάποιον άλλον ανυποψίαστο.
Μήπως έπρεπε τελικά να τον ''δώσεις'';
Μήπως τέτοιες δικές μας συμπεριφορές εντίνουν το φαινόμενο;

συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ..
Για καλή του τύχη όμως δεν είχα ούτε λεπτό για χάσιμο. Φυσικά το έχω μετανοιώσει και νοιώθω υπεύθυνος για τον επόμενο που θα έκλεψε για να βγάλει και τα σπασμένα..
Όπως το σκέφτηκα μετά, άντε να έχανα καμιά ώρα.. τι να πεις.. μαλακία μου..

el_mojito
31/01/2006, 21:28
egw re paidia douleyw se hotel,eimai receptionist.Dystyxws ena meros ths douleias mou exei na kanei me ayta ta tsoglania.
Re seis lete gia tis grioules?Edw emas prospathoun na koroidepsoun pou ypoteithetai tous dinoume douleia.

-Nai kalhmera ena taxi sas parakalw sto hotel

-pou phgainei????H apanthsh ths tghlefwnitrias.

Ama phgainei pouthena edw konta thn p0utsise o pelaths...perimenei kana 20lepto.Ama tous peis gia benizelo sfentona ta kolopaidia.STO DIAOLO PHGAINEI O PELATHS YPARXEI PROBLHMA?ETSI TOU KABLOSE KAI THELEI NA KANEI GYRW GYRW TO TETRAGWNO ME TAXI KAI NA PLHRWSEI.STEILE TO MOU KAI GRHGORA ALLIWS LYETAI H SYNERGASIA MAS.oloi me koitousan leme me anoixto to stoma.Peritto na sas pw oti phra ta eyshma apo olous...synadelfous kai proistamenous!!

Einai h xeiroterh fara pou mporeis na synanthseis.Mou'rxetai na kanw emeto otan akouw ayto ton rebeske ton proedro tou sata otan milaei sthn thleorash GIA TO MOXTHO tou ellhna taxitzh kai gia to oti exoume ta fthnotera taxi sthn europh.
Re karagiozh,sto ejwteriko otan pairneis taxi o odhgos se sebetai.Oute diples kourses,oute kapnizei,se rwtaei an thes mousikh KAI DEN PROSPATHEI NA SE KLEPSEI REEEE.
TSOPANAREOI OLOI SAS.GINETAI ANTHRWPOI REEEEEEE

zolotas
31/01/2006, 21:51
αντε μαμηθειτε ολοι ρε ......ταριφας ειμαι. αι σιχτιρ

zolotas
31/01/2006, 22:58
ναι σιγα μην ειμαι ταριφας.......θα ειχα αυτοκτονησει....

ΤΑΡΙΦΕΣ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ................

zolotas
31/01/2006, 23:00
.....ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΕΔΡΕΣ .........

zolotas
31/01/2006, 23:57
......εγω σε ρετρο φωτο την ωρα που περιμενω ταξι.......

konnos01
01/02/2006, 00:38
και ξερεις ποια ειναι η φαση? τον γιο σου (περαστικα του κιολας) δεν ηθελε κανεις να τον παει.
αλλα αμα γινει καμια μαλακια στο δρομο και γκρατζουνιστει ενας κιτρινος ή οτι αλλο χρωμα εχουν, μαζευονται ολοι οι καραγκιοζηδες να δουν τι συμβαινει και να υποστηριξουν τον ηλιθιο συναδελφο τους που ειχε το ατυχες συμβαν...:a14:

σιγα ρε μεγαλε, επαθε μια γκρατζουνια το vecrta ή to 307 και θα χασεις την κουρσα!!! καραγκιοζη ειχες και στο χωριο σου κιτρινο καρο και ζητας και τα ρεστα, στραβαδι:a016:

stavrobeis
01/02/2006, 16:33
EGo paidia apo Thessaloniki eimai, kai edo oi tarifes ores ores einai gia ton peo (fisika stin odigisi eina pantoy etsi...) alla ayto to pragma me ti simperifora einai apisteyto!

Teleytiaoys 2 mines katevika 2 fores, kai ektos apo Metro (na xame kai meis kanena.....) pira kai TAXI.

Ti na po, epatha plaka, tetia zoa den perimena oti tha einai!!!!

Apistefta pragmata sto stathmo Larisis, kai genika pantoy...

Afoy gia na mi me klepsoyn, to paiza oti ksero apo Athina...

Me rotouse, na pao apo Kifisias? Ego elega, nai nai, kalitera apo kei! Xaxa, oute ksero poy peftei.....

Edo einai ligo kaliteri i simperifora (oxi kai poli omos.....):a022:

Jimmy GSxR K5
03/02/2006, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από SubZero
το doc που υποσχέθηκα...


http://62.192.64.71/default.asp?cid=26&sid=94&id=236&trd=1&fld=0

αυτο με το ράδιο δεν το ήξερα... ΓΜΤ θα τον πήγαινα τον GAY μες την μούγκα..... ΓΜΤ!!!!:a018: :a018: :a018:

το τελευταίο το είδες alex14???

αν μπορείς να πας να τους βρείς.... παρε αριθμούς και σκίστους....

:a015: :a016: :a016:


Είσαι ο Ηρωάς μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το κείμενο δεν μου άνοιξε,pls μπορεις να μου το στείλεις στο mail μου σε μορφή doc.word????(plataniasdimitrios@yahoo.gr)

Eυχαριστώ εκ των προτέρων
Jimmy



Y.Γ.(Τα περαστικά μου στο Υιό σου)

rc31
03/02/2006, 14:19
Τελικα ειναι πολυ ευκολο να βριζουμαι απο το να βοηθαμε στη λυση του προβληματος.

Οταν δεν τους καταγγελετε γινεστε συμμετοχη στην συμπεριφορα τους .

'' Αφου δεν μας καταγγελει κανεις , να χολοσκαω για τον καθε μαλεα που θελει να τον παω ΄΄

Αν καθε φορα που ενας επαγγελματιας δεν εκανε σωστα την δουλεια του τον καταγγελατε τοτε , συντομα θα διορθωνοτανε το χαλι στον επαγγελματικο τομεα.


Υπαρχουν σωματεια .....

sub_zero
03/02/2006, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Jimmy GSxR K5
Είσαι ο Ηρωάς μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το κείμενο δεν μου άνοιξε,pls μπορεις να μου το στείλεις στο mail μου σε μορφή doc.word????(plataniasdimitrios@yahoo.gr)

Eυχαριστώ εκ των προτέρων
Jimmy



Y.Γ.(Τα περαστικά μου στο Υιό σου)

To κειμενο στο στειλα....

Δεν έχω γιο καρντια μου... :nono: :nono: (εκτός αν ξέρεις κατι που δεν ξερω...) :confused: :confused:
κόρη έχω.... άλλουνου είναι ο γιός... (μη φαω και ξυλο τζαμπα...)
:eyepop:

PeterMurphy
05/02/2006, 18:28
Ena matso kolobarades,tebeloskyla,k alitarades einai.Apergies,auxiseis gia poion?Gi ayton poy psolarmenizei gia ores stin piatsa peirazontas ta gomenakia k se grafei sta @@ toy?
Bale mori koyfala pano stin endeixi _TAXI MONO PROS PEIRAIA" an exeis @@.Sorry gia ta kantilia guys alla mia zoi tha trome aytin tin saboyra sti mapa.Krima giati tin plironoyme oloi...Diladi tha prepei na asxoloumaste me radiotaxi k na mas pidane ki aytoi?

AlEX 14 mi masas re man,perastika ston mikro soy..Eprepe na nai to paidi toys ta paliokariolia na deis syberifora..ALLA re man pragmatika,oi perissoteori einai toso apoxaynomenoi poy de tha trexe k mia...mono istories gia parelthontika g*****ia xeroyn na lene..alli papardela ki apo kei..PERASTIKA MAN K KALI ANARROSI...

:smokin: