PDA

View Full Version : Ιαβέρης για τον Έλληνα οδηγό...



low pass
26/06/2014, 09:19
Προσπαθεί να μας βάλει μυαλό ο άνθρωπος!

http://www.o-klooun.com/anadimosiefseis/iaveris-o-ellinas-odigos-i-alitheia-einai-skliri?fb_action_ids=804037866281798&fb_action_types=og.likes&fb_ref=.U6rWeovK3vS.like#.U6vA2pR_veP

daz
26/06/2014, 10:51
"Όλοι μαζί να προσπαθήσουμε να μην σκοτώνουμε τα πιτσιρίκια".

pipe_smoker
26/06/2014, 11:21
Με κάποιες (λίγες) ανακρίβειες ίσως και υπερβολές, αλλά χεστήκαμε γιατί εν προκειμένω ο σκοπός αγιάζει τα μέσα.

Και το ζουμί είναι ότι έχει δίκιο.-

Γνωστός για το έργο και τη δράση του στο χώρο.
Σχεδόν εμμονικός με τα θέματα ασφαλείας, που μπορεί ώρες ώρες να νομίζεις ότι το παρακάνει.
Η πραγματικότητα όμως τον δικαιώνει πλήρως.

(18 χρονών, μόλις είχα πάρει το δίπλωμα, είχα πάρει τηλέφωνο στη σχολή ασφαλούς οδήγησης που είχε τότε (και τώρα την έχει αλλά νομίζω τώρα έχει και σχολή αγωνιστικής οδήγησης), να δηλώσω συμμετοχή για να πάω να παρακολουθήσω.
Τιμή: 0 (μηδέν) €
Τελικά δεν πήγα γιατί ήταν τόσο μεγάλη η λίστα αναμονής που είχα δηλώσει συμμετοχή Φεβρουάριο πχ, και με πήραν Μάιο να με ρωτήσουν αν θα μπορέσω να πάω στο μάθημα που θα γινόταν μια μέρα μέσα στον Ιούνιο. Ήξερα ήδη ότι θα έλειπα εκείνη την περίοδο οπότε και το ακύρωσα.
Ακόμα το μετανιώνω που το αμέλησα και δεν πήγα αργότερα.)

Mits-fz6
26/06/2014, 11:50
Και το δυσάρεστο είναι πως και στους 11 εκατομμύρια Έλληνες να τους βάλεις να το διαβάσουν το παραπάνω, λίγες ώρες αργότερα που θα πιάσουν ξανά τιμόνι ούτε τα μισά από όσο διάβασαν δεν θα έχουν κατά νου τους.

stynikop
26/06/2014, 12:20
Μπορει να φαινεται υπερβολικος ή εμμονικος, αλλα εχει ΔΙΚΙΟ σε οτι λεει...

cityfly
26/06/2014, 13:50
δεν τα λέει υπερβολικά, λίγο γλαφυρά ίσως αλλά δεν λέει τίποτα που δεν ισχύει

vaska
26/06/2014, 13:50
Ο Ιαβέρης μου είναι πολύ αγαπητός και όταν μας είχε κάνει την τιμή να έρθει στο Παν/μιο της Πάτρας να μας ξεστραβώσει, είχα πάει και το είχα κατα-ευχαριστηθεί.
Σκληρή γλώσσα που πονάει χωρίς φίλτρα και τυπικούρες αλλά αληθινή πέρα για πέρα. Υπάρχουν πια πολλά βιντεάκια του στον σωλήνα που εύκολα κάποιος μπορεί ν' αναζητήσει.

Κάντε τον κόπο κει δείτε και αυτό

https://www.youtube.com/watch?v=hk-TY19M38E
(https://www.youtube.com/watch?v=hk-TY19M38E)

Χείμαρρος ο πστς.

kostaspetrou
26/06/2014, 14:15
Δεν είναι εμμονικός καθόλου.
Ούτως ή άλλως η εμμονή όταν μιλάμε για ασφάλεια είναι μόνο καλή.
Πολύ καλά τα λέει και χαρά στο κουράγιο του.

alexzafeir
26/06/2014, 20:47
Τον παρακολουθώ σχεδόν 15 χρόνια λόγω δουλειάς. Δεν χρησιμοποιεί σκληρη γλώσσα δεν ειναι εμμονικος δεν ειναι υπερβολικος, παρουσιαζει ωμη την αληθεια την πραγματικοτητα που δυστυχως αν δεν εχεις ζησει απο κοντα καποιο περιστατικο σου φαίνονται ολα τοσο μακρινά...
Αυτα που λέει πρεπει να τα μαθουμε στα μικρα μας παιδια οι μεγαλοι είναι καμένα χαρτια... Τα μικρα αν δεν αποκτησουν παιδεια εως 6- 7 χρονων το χασαμε
Δεν το πιστευα αλλα στην τελευταία ομιλια μιλησαμε για τα μικρα παιδια. Εβαλα την μικρη μου (5 χρονων) να δενει και να λυνει την ζωνη στο καθισματακι της μονη της - το εμαθε το ειδε παιχνιδι. Την γυναικα μου δεν εχω καταφερει να της βαλω μυαλο δεν βαζει ζωνη μες την πολη...

MAIK72
26/06/2014, 21:26
"Αν πηγαίνεις με 80 km/h και φας τη μέλισσα στη μούρη, δεν είναι πιθανό να προκαλέσεις ατύχημα; Και ποιός θα φταίει τότε; Βλέπεις λοιπόν που το κράνος δεν είναι μόνο "δική σου υπόθεση";"
Μην σου τύχει! Στο δόξα πατρί μου είχε σφηνωθεί και ήμουν σαν να χα κάνει πλαστική! Αλλάξα μούρη για καμιά βδομάδα!!:lol::lol:

pektis
26/06/2014, 21:32
Εχει δικιο...μπορει να φαινεται υπερβολικος, αλλά εχει δικιο...

kadcbr
26/06/2014, 21:52
100% σωστός......................

vaska
26/06/2014, 22:39
Τον παρακολουθώ σχεδόν 15 χρόνια λόγω δουλειάς. Δεν χρησιμοποιεί σκληρη γλώσσα δεν ειναι εμμονικος δεν ειναι υπερβολικος, παρουσιαζει ωμη την αληθεια την πραγματικοτητα που δυστυχως αν δεν εχεις ζησει απο κοντα καποιο περιστατικο σου φαίνονται ολα τοσο μακρινά...
Αυτα που λέει πρεπει να τα μαθουμε στα μικρα μας παιδια οι μεγαλοι είναι καμένα χαρτια... Τα μικρα αν δεν αποκτησουν παιδεια εως 6- 7 χρονων το χασαμε
Δεν το πιστευα αλλα στην τελευταία ομιλια μιλησαμε για τα μικρα παιδια. Εβαλα την μικρη μου (5 χρονων) να δενει και να λυνει την ζωνη στο καθισματακι της μονη της - το εμαθε το ειδε παιχνιδι. Την γυναικα μου δεν εχω καταφερει να της βαλω μυαλο δεν βαζει ζωνη μες την πολη...

Υπάρχει λύση. έξω από το αυτοκίνητο και με τα πόδια. Η δικιά μου δεν έβαζε κράνος, έχασε 2-3 καλές εκδρομές και από τότε Κυρία.

daz
26/06/2014, 23:00
Υπάρχει λύση. έξω από το αυτοκίνητο και με τα πόδια. Η δικιά μου δεν έβαζε κράνος, έχασε 2-3 καλές εκδρομές και από τότε Κυρία.

Έτσι! :lol:

Έχω κατεβάσει συνάδελφο απ' το αυτοκίνητο γιατί πέταξε το πλαστικό ποτήρι του καφέ απ' το παράθυρο. Δεν φταίω τον είχα προειδοποιήσει! :lol:
Για την ζώνη δεν χρειάστηκε να το κανω ποτέ. Το δικό μου αμάξι είναι υπερσύγχρονο και δεν ξεκινάει αν δεν βάλεις ζώνη. Όχι σαν τα δικά σας που απλά κάνουν μπιπ μπιπ. :lol:

vaska
27/06/2014, 01:48
Έτσι! :lol:

Έχω κατεβάσει συνάδελφο απ' το αυτοκίνητο γιατί πέταξε το πλαστικό ποτήρι του καφέ απ' το παράθυρο. Δεν φταίω τον είχα προειδοποιήσει! :lol:
Για την ζώνη δεν χρειάστηκε να το κανω ποτέ. Το δικό μου αμάξι είναι υπερσύγχρονο και δεν ξεκινάει αν δεν βάλεις ζώνη. Όχι σαν τα δικά σας που απλά κάνουν μπιπ μπιπ. :lol:

Μόνο το τακούνι δεν μπόρεσα να την πείσω να πετάξει

:bawl:

Αυτούς που πετάνε έξω πράγματα τους τα ξαναρίχνω πάλι μέσα. Πολύ ξύλο θα φάω κάποια στιγμή αλλά προς το παρών το έχω αποφύγει.

vaska
27/06/2014, 19:19
πάρτε κι άλλον ένα Ιαβέρη

https://www.youtube.com/watch?v=Qw27R-5345E

PetranGR
29/06/2014, 00:59
καθόμουν σήμερα και έβλεπα τα βίντεο του Ιαβέρη .Σε όλα δίκιο έχει.