PDA

View Full Version : Χρώμα CBF-250: Γνώμες;



SnakeMJK
16/04/2005, 12:08
Μετά το πάσχα λογικά θα έχω στα χέρια μου το CBF250... Το ερώτημα παραμένει όμως... ΤΙ ΧΡΩΜΑ;;

Για ασημί με κόβω... Κ τ μαύρο βέβαια είναι καλό... Για κόκκινο δεν το βλέπω. Κόκκινο επιτρέπεται μόνο αν είναι ducati :P

Zan_Prizol
16/04/2005, 12:22
Μαύρο ασημί...
Ρίχτο στο κέρμα! :smokin:
Και τα δύο είναι πανέμορφα!Δεν νομίζω ότι αξίζει να το πάρεις σε άλλο χρώμα έξω από αυτά!
Εγώ για το 600 δεν αγχώθηκα πολύ γιατί όταν το πήρα υπήρχε μόνο το ασημί!Τώρα το βγάζουνε και σε μαύρο!

Alexander
16/04/2005, 13:14
Και το κόκκινο είναι πολύ ωραίο χρώμα. Δεν είναι αυτό της Ducati, είναι κάπως σαν κερασί.

Δες τα όλα τα χρώματα από κοντά και στον ήλιο. Αν το έχεις ήδη κάνει και πάλι δεν μπορείς να επιλέξεις ανάμεσα στο μαύρο και το ασημί, τότε: ασημί, δείχνει πιο πολύ η μηχανή.

Άντε με το καλό !!!

Rezeguet
27/04/2005, 11:12
τωρα μια παπενθεση... το κοκκινο ειναι βυσινι αλλα το ειδα μια μερα σε ενα cbf και μου αρεσε βασικα. Δειχνει πιο σοβαρο απο τα αλλα. Το μαυρο ειναι κομματακι πιο 'κακούλικο' αλλα και πιο διακριτικο, ενω το ασπρο ειναι πιο σοβαρο απο το μαυρο και δειχνει πιο πολυ. Διαλεγεις και παιρνεις :wave2:

oulas
28/05/2005, 14:36
Θα βαλω ρε, εχω καπου 250 φωτο απο CBF 250. Αααα Την Τριτη Παραγγελνω την μηχανη! Επιτελους. Απο την Τεταρτη θα κανετε να με δειτε κανα μηνα! πολυ δυσκολα θα κατσω παλι μπροστα στο αγαπημενο μου pc! Ειδικα τωρα που καλοκαιριαζει!!!! :sun:


15363

Rezeguet
28/05/2005, 18:00
τι χρωμα θα το παρεις ρε μεγαλε? Μεγειες! Στειλε και κανα ειδοποιητικο μυνημα οταν το παρεις και καμια φωτο αν εχεις ευκαιρη. :wave2:

Στελνε και αλλες φωτο εδω να θαυμαζουν οι απιστοι! :lol:

oulas
29/05/2005, 02:22
Θα το παρω μαλλον ασημενιο. Το μαυρο μου αρεσει και αυτο το ιδιο, αλλα σκεφτομαι οτι το βραδυ δεν θα φενεται πολυ καλα. Η κοπελα μου και οι φιλοι, μου λενε για μαυρο. Το βυσσυνι δεν μου αρεσει καθολου. Αν εβγενε κατακκοκινο απως στην Αμερικη θα το επερνα σιγουρα. Οποτε ειμαι προς το παρον 60 Ασημενι - 40 Μαυρο. Μαλλον θα αποφασισω την Τριτιη που θα παω στο μαγαζι να το κλεισω. Οτι μου κατσι εκεινη την ωρα καλυτερα!

johnpan
29/05/2005, 13:10
Το μαύρο μιλάει στην ψυχή σου, αλλά λερώνεται εύκολα.

Το ασημί φαίνεται καλύτερα? Δεν είμαι σίγουρος γιατί στις εθνικές δεν κάνει μεγάλο κοντραστ με την άσφαλτο. Από την άλλη είναι στο μάτι πιο γλυκό γιατί δένει με τις ζάντες και το πλαστικό ...

Πάντα όρθιος και καλές βόλτες

Να πάρεις και αδιάβροχα να βγαίνεις βολτούλες με βροχούλα! Μεγάλο ψώνιο!!!! Το θυμήθηκα τώρα που βρεχει...

oulas
29/05/2005, 13:27
Παιδια και εγω την Τεταρτη θα μαθω. Ακομα δεν ξερω. Συμφωνω οτι το ασημενιο, πρεπεινα δενει πιο ομορμα με τις ζαντες και τα αργονα του. Οσο για το contrast, που λες, σιγουρα το μαυρο δεν φενεται καλα μες την νυχτα! Τωρα αυτο που λες για την εθνικη, δεν το καταλαβαινω!

oulas
18/07/2005, 15:05
Και γω το ασημενιο εχω ...:beer:

Alexander
18/07/2005, 15:10
Το δικό μου είναι ομορφότερο :D

Άντε βάλε καμιά φωτο να το καμαρώσουμε... :beer:

SnakeMJK
21/07/2005, 11:18
to apogevma pao na kano metavivasi to papi (idi exoun pliro8ei ta eksoda tis, ka8os to apogevma ine kleistes oi trapezes :beer: ) kai meta sto kapaki paraggelno to cbf-aki mou. deftera 8a to exo stantar (i avrio xoris pinakides :P). telika kateliksa se xroma asimi k kivika 250, ka8os den paizoun lefta :(

legame gia ena cbf-o-cafe? :P

Alexander
21/07/2005, 12:25
Με το καλό να την αποκτήσεις !!!
Γρήγορα φωτό μόλις την πάρεις στα χέρια σου.

Όλα τα χρώματα είναι πανέμορφα !!!

Ήμουν μεταξύ μαύρου και ασημί. Επέλεξα ασημί για να φαίνομαι περισσότερο το βράδυ.

Κόκκινη έχετε δει ποτέ; Εγώ μόνο μία φορά...

:beer:

oulas
21/07/2005, 14:06
Αντε με το καλο ρε.

Και εγω ασημενια εχω, ειναι πιο ευδιακριτη και για μενα δειχνει πιο πολυ!

Alexander
28/08/2005, 15:44
Φαίνεται καθαρά πάντως ότι το δικό μου είναι το πιο όμορφο... :rotflmao:


22489

oulas
30/08/2005, 13:04
και το φιδακι επισης ασημενιο εχει αν δεν κανω λαθος. Μονο ο jonpan kai o rezeguet ειναι τα μαυρα προβατα της παρεας:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Τα έχω βρει σε κάποιο e-shop στο δίκτυο και θα τα παραγγείλω ... όταν τη πάρω. .

Αν εχεις βρει καγκελα για cbf250, ποσταρε το να δουμε πως μιαζει. Εσυ τη μηχανακι εχεις ρε;

SnakeMJK
30/08/2005, 13:50
(ας αρχίσω να γράφω κ εγώ με ελληνικούς χαρακτήρες!)

μια φορά το είχα παρκάρει δίπλα σε ένα μαύρο cbf250 και καθόμουν και τα χάζευα (όπως είπε και ο Ουλάς, ασημί είναι και το δικό μου). Το μαύρο είναι πολύ σκατά (σόρυ κιόλας ε).. Αλλά το ασημί δείχνει πιο πολύ... Πιο μηχανή!

Πολύ ωραίες οι φώτο από Μέγαρα. Ήθελα κ εγώ να έρθω.. Την επόμενη φορά. Αν κ απ ότι διαβάζω είχε ΠΟΛΥ κόσμο η πίστα.. Αν είχε λίγο θα το έχωνα κ εγώ καθώς θέλω να προσπαθήσω να πλησιάσω έστω και λίγο τα όρια μου. Θέλει ψάξιμο το δίτροχο!!

johnpan
30/08/2005, 22:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
(ας αρχίσω να γράφω κ εγώ με ελληνικούς χαρακτήρες!)

μια φορά το είχα παρκάρει δίπλα σε ένα μαύρο cbf250 και καθόμουν και τα χάζευα (όπως είπε και ο Ουλάς, ασημί είναι και το δικό μου). Το μαύρο είναι πολύ σκατά (σόρυ κιόλας ε).. Αλλά το ασημί δείχνει πιο πολύ... Πιο μηχανή!



κι εμένα πολύ σκατά μου φαίνεται το ασημί, το δικό σου όμως μόνο!! Σόρυ κιόλας έτσι? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Αντε με την άλλη παίζει να έρθω κι εγώ...

oulas
31/08/2005, 00:31
:hypnotize

Προβλεπω διαμαχη...:uplate:


χαχαχα:lol:

Rezeguet
31/08/2005, 00:37
τωρα αν πω πως το ασημι μοιαζει με ξεχεσμενη κουραδα δηλητιριασμενης φοραδας που πασχει απο χρόνια παθηση διαρροιας εγω θα φταιω? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

oulas
31/08/2005, 00:44
Λοιπον θα τα στησουμε ολοι μαζι, και οποιο χρωμα βγει πρωτο αυτο ειναι το καλυτερο! Ενταξει;:lol:

SnakeMJK
31/08/2005, 09:08
Το μαύρο είναι χάλια
το μαύρο είναι του σατανά
μην καβαλάτε μαύρα
το μαύρο μόνο το καπνίζουμεεε

:p

Rezeguet
31/08/2005, 13:18
αλλη δουλεια δεν ειχαμε και τσακωνομαστε για το καλυτερο ΧΡΩΜΑ της ΙΔΙΑΣ μηχανης
:a21: :a31:

παντως να ξερετε οτι το φλωρικο θυληπρεπη ασημι ειναι μια σκατουλα και μιση. Βλακες, ε βλακες


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

SnakeMJK
31/08/2005, 13:24
Σε ένα πράγμα όμως θα συμφωνούμε όλοι... Ότι το βυσσινί χρώμα είναι για τον π**** ρεεεε :p :p :p

δεν πιστεύω να έχει κανείς αυτό το χρώμα :rotflmao:

ΙΠΠΕΑΣ
31/08/2005, 20:11
Τα χρώματα οχημάτων με βάση τη ψυχοσύνθεση των κατόχων που τα επέλεξαν (Βγαίνει από μεθοδολογίες της Ψυχολογίας) :

Μαύρο : O κάτοχος του οχήματος είναι κυριαρχικός. Απαντάει στους γύρω του με δυνατή φωνή και γρήγορα και απαιτεί ταχύτητα στην επίλυση του κάθε προβλήματος. Συνήθως επιλέγει διεευθυντικές θέσεις στο χώρο εργασίας του.

Ασημί : O κατόχος του οχήματος είναι προσεκτικός. Συνήθως είναι ο πιο αντικειμενικός από όλους τους άλλους και γι αυτό δεν του αρέσει να του φέρνουν αντίρηση σε μία προφανή για αυτόν άποψη. Είναι φυσιολάτρης και κάνει σπορ στη φύση. Φοράει ρούχα με γήινα χρώματα (χακί - μπεζ). Τον ενδιαφέρει η παραμικρή λεπτομέρια. Κάνει συλλογές αντικειμένων. Το μαλί του δεν είναι έξαλο αλλά περιποιημένα. Μιλάει με αργό ρυθμό.

Κόκκινο-Λαχανί-Κίτρινο : Ο κάτοχος του οχήματος είναι επιδραστικός. Αυτόν δεν τον νοιάζει καμία τεχνική λεπτομέρια αλλά τον νοιάζει να δείχνεται στους γύρω του. Φοράει παρδαλά ρούχα με έντονα χρώματα. Το μαλί του είναι τέτοιο ώστε να τραβά τη προσοχή. Δεν πρόκειται να πάει ποτέ στην ερημιά για ορειβασία γιατι εκεί σε ποιον θα δειχτεί :rotflmao: Μιλάει γρήγορα.

Μπλε-Άσπρο: O παθητικός. Αυτός είναι ανασφαλής. Δεν αποφασίζει να αγοράσει τίποτα αν δεν του το προτείνει ο πωλητής. Μιλάει αργά. Τον ενδιαφέρει να έχει δίπλα του ένα άτομο να τον στηρίζει.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Κανένας απο τους παραπάνω τύπους συμπεριφορών δεν είναι ο μοναδικός σε ένα άνθρωπο. Όλοι έχουμε μία ποσότητα από αυτούς τους 4 τύπους. Απλά αυτός που έχει μαύρο αυτοκίνητο 99% ΄παρουσιάζει συχνότερα κυριαρχικές τάσεις. Τα ίδια και για τους υπόλοιπους...

oulas
01/09/2005, 00:04
Ασημί : O κατόχος του οχήματος είναι προσεκτικός. Συνήθως είναι ο πιο αντικειμενικός από όλους τους άλλους και γι αυτό δεν του αρέσει να του φέρνουν αντίρηση σε μία προφανή για αυτόν άποψη. Είναι φυσιολάτρης και κάνει σπορ στη φύση. Φοράει ρούχα με γήινα χρώματα (χακί - μπεζ). Τον ενδιαφέρει η παραμικρή λεπτομέρια. Κάνει συλλογές αντικειμένων. Το μαλί του δεν είναι έξαλο αλλά περιποιημένα. Μιλάει με αργό ρυθμό.

Οσο για μενα μενα, απο τα παραπανω δεν ισχυουν, οτι με ενδιαφερει η λεπτομερια, συλογες αντικειμενον, και οτι μηλαω αργα. Σε ολα τα αλλα μεσα επεσες.:)

pelargos1
01/09/2005, 10:46
Ρε θα σας χεσω ρε :D .Τι εχει το βυσσινη????? Μια χαρα χρωμα.

Αρχιζω παραθεση επιχειρηματων:

Φαινεται ποιο καλα στα σκοταδια :sun:
Δε λερωνει ευκολα :sick:
Δειχνει το μοτορι μεγαλυτερο (διαπιστωμενο ,σοι το εχοπυν δει διπλα σε αλλο αυτο εχουν πει) :cool:
Και κυριως .....Γουσταρουν ποιο πολυ τα κοριτσακια :D :D :D

Απο την αλλη αν δεν εχεις λεφτα για DUCATTI πας στο cbf και με το κοκκινακι ξεγελιεσαι...

Υ.Γ. ρε θα σας ξεχεσω ρε :D Με τα συντηριτικα ξεπερασμενα παλιοχρωματα σας.Ρε ουστ ρεεεεεεεε.Ουουουουουου:evil:

:beer: :beer:

oulas
01/09/2005, 10:49
Αρα νομιζω εισαι το μονο κοκκινακι μαζι με τον ΤΗΜ.:wave2:

pelargos1
01/09/2005, 10:54
Αρα και οι μονοι σοβαροι ανθρωποι εδω μεσα :D :D :D

oulas
01/09/2005, 11:03
Απο που εισαι φιλαρακο; Αθηνα;

Rezeguet
01/09/2005, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
Απο που εισαι φιλαρακο; Αθηνα;

απο το Δαφνi ειναι ο ανθρωπος δεν το πηρες χαμπαρι ακομα? Ακου κει βυσινι cbf..


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

johnpan
01/09/2005, 16:06
Ξεκολλάτε πια με τα χρώματα. Τα βγάζουν σε 2-3 για να πάρει ο καθένας αυτό που του αρέσει. Ξεκολάτε.:beer:

oulas
01/09/2005, 16:21
Τοτε βρε παιδες παμε καμια βολτουλα ολοι μαζι, να βγαλουμε και καμια φωτογραφια τα cbfakia μας, ολα μαζι, ολα τα χρωματακια, παρεουλα. Τωρα ειδικα που εχουμε γινει πολοι φαση θα νε να σκασουμε ολοι μαζι στον δρομο !

Rezeguet
01/09/2005, 18:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Ξεκολλάτε πια με τα χρώματα. Τα βγάζουν σε 2-3 για να πάρει ο καθένας αυτό που του αρέσει. Ξεκολάτε.:beer:

ουυυ προδοτη ουυυ στην πυρα!

:rotflmao: :rotflmao:

Rezeguet
01/09/2005, 18:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
Τοτε βρε παιδες παμε καμια βολτουλα ολοι μαζι, να βγαλουμε και καμια φωτογραφια τα cbfakia μας, ολα μαζι, ολα τα χρωματακια, παρεουλα. Τωρα ειδικα που εχουμε γινει πολοι φαση θα νε να σκασουμε ολοι μαζι στον δρομο !

σαν ουρανιο τοξο θα ειμαστε :rotflmao: :rotflmao:

Alexander
07/09/2005, 10:20
Συνάντησα αυτό το μαύρο CBF και είπα να πάρω μερικές φωτό...


23298

ΙΠΠΕΑΣ
07/09/2005, 10:55
Αφού τα είπαμε αυτός που καβαλάει ασημι μηχανή έχει συνήθως δίκιο (αντικειμενικά) σε όλα του :p

:lol:

johnpan
30/09/2005, 21:24
Αντε με το καλό! Τι χρώμα θα την πάρεις?

gpol
01/10/2005, 00:16
Δεν έχω κατασταλάξει αλλά σιγουρα ειμαι μεταξυ μαύρου και ασημί ...

Μάλιστα περισσοτερο τείνω προς το ασημί γιατί και η βρωμιά δε φαίνεται καθόλου αλλά και οι γρατζουνιές μπορούν να καμουφλαριστούν καλύτερα ..

Την απόφαση θα την πάρω τη μέρα της παραγγελίας γιατί και τα δύο χρώματα μ' αρέσουν εξίσου σε ομορφιά απλά κοιτάω ποιο θα είναι ποιο πρακτικό.

Η δική σας άποψη ποια είναι.....

oulas
01/10/2005, 00:30
Ασημι εχω. Ειναι πιο καθαρο, και οι γρατζουνιες που του εκανα ουτε φενεται!

ΙΠΠΕΑΣ
01/10/2005, 02:24
Πάρε ασημί είναι πιο μούρικο και ταιριάζει στη συγκεκριμένη μηχανή καθώς έχει και κάτι ασημί καπάκια στα πλάγια που κάνουν περίεργη αντίθεση, στη περίπτωση που πάρεις κοκκινο ή μαύρο. Βέβαια όλα είναι σχετικά σε ότι αφορά το γούστο.

Άν πάρεις ασημί, πάρε μπαγαζιέρα ίδιου χρώματος. Λογικά πρέπει να του ταιριάζει καλύτερα.

johnpan
01/10/2005, 03:08
άστε ρε, πάτε να τον καταστρέψετε!! :nono: :nono:


Το μαύρο μηχανάκι μιλάει στην καρδιά φίλε μου, όλοι το ξέρουν...:beer:

Rezeguet
01/10/2005, 12:13
akou ton moderator file mou, to mavro skizei :) koita kai stis ''fotografies cbf mas'' pou anoiksa na deis ola ta xromata

:wave2:

oulas
01/10/2005, 13:08
Το μαυρο δεν φενεται το βραδι και θα σε χτηπησουν φορτηγα ναταλικες αεροπλανα....

SnakeMJK
01/10/2005, 16:56
Είναι παντού γνωστό ότι το μαύρο cbf είναι μηχάνημα του σατανά...

Πάρε ασημί!!! :D

johnpan
01/10/2005, 18:02
το βράδι σε βλέπουν από τα φώτα και όχι από το χρώμα, μην τρελαθούμε.

Και όσο για το μαύρο ως χρώμα του σατανά, θα συμφωνήσω. Σου ξυπνάει δαιμονικά συναισθήματα και γι αυτό αξίζει καλύτερα σα μηχανή και όχι απλό μέσο μετακίνησης.

oulas
01/10/2005, 20:54
Σου ξυπνάει δαιμονικά συναισθήματα και γι αυτό αξίζει καλύτερα σα μηχανή και όχι απλό μέσο μετακίνησης.


Ναι το ασημενιο ειναι ειναι απλο μεσο μετακινησης ενω το δικο σου ειναι διαφορετικο.

Το μηχανακι εινα που ειναι μικροκαμομενο, με το μαυρο χρωμα φενετε ελαχιστα το δρομο.
Το ασημενο δειχνει πιο πολυ, και τεριαζει καλυτερα, με τα σημενια οργανα, ασημενιες ζαντες!

Τι λες ρε jonapan για το θεμα ποιο φενεται καλυτερα το βραδι;:dizzy:

Ειναι δυνατο μεσα στο σκοταδι, που το σκοταδι ειναι μαυρο, ενα μαυρο αντικειμενο να φενεται καλυτερα απο ενα ασημενιο; Στι ασημενι το φως αντανακλει, ενω στο μαυρο το φως αποροφαται

Επισης δεν ειναι τυχαιο οτι στην πρωτη συναντηση των cbf250, στο trackday του Αυγουστου, ολοι ειχαν μεινει με ανοιχτο το στομα, θαυμαζοντας τα μωρα μας, και λεγοντας:

Τι πανεφορμα που ειναι παραταγμενα!



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

oulas
01/10/2005, 20:59
Ολοι επαθαν εγκεφαλικο στα μεγαρα απο την παρουσια μας...


25107

oulas
01/10/2005, 21:01
Σε αυτην την φωτογραφια βλεπουμε στο μαυρο μηχανακι να μην μπορεις να διακρινης την σελα απο τα πλαστικα, και φενεται ολο μαζι σαν ενα πραγμα.

Να πουμε και ενα μπραβο βεβαια στον φωτογραφο των παραπανω παραδειγματων!:wave2:


25108

GhostDog
01/10/2005, 21:41
άμα ήταν να αγοράζαμε μηχανάκια με βάση το πώς φαίνονται καλύτερα το βράδυ, βάφτο όλο κίτρινο φωσφοριζέ (πως λέμε βάφτο μπλε :p :lol: ) ρε oula.

Λοιπόν το μαύρο είναι το ομορφότερο. Τελεία. :D

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

gpol
02/10/2005, 16:47
Η αλήθεια είναι ότι σε όλες τις φωτογραφίες φαίνεται αισθητά η διαφορά μαυρης ασημί αφού η αντίθεση που υπάρχει στις τελευταίες τις κάνει πραγματικά εντυπωσιακές...

Σαφώς και οι μαύρες είναι όμορφες αλλά πιο μονότονες και σοβαρές...

Νομίζω ότι το ασημί περνά μπροστά........

:wacko: :wacko:

Rezeguet
02/10/2005, 18:09
to ashmi einai pio anoixto opote otan er8oune tetrakefaloi monof8almoi prasinokokkinoi ligourides eksogiinoi na katalavoun tin gh 8a skotosoune olous me asimi mixanakia protous kai 8a fane ta mixanakia tous.

kataligoume, gia to symferon sas panta, me tous simantikoterous paragontes, parte mavro

:rotflmao: :lol: :rotflmao: :bigcry: :lol:

johnpan
02/10/2005, 22:20
Παίρνεις πάντα το μηχανάκι που σου αρέσει, πάει αυτό.

Το ασημι ήταν πάντα αυτό που φαινόταν πιο σοβαρό. Κοίτα τι χρώμα μηχανές έχουν οι μεσήλικες. Ασημί. Και στα αυτοκίνητα.

Μέσα στη νύχτα δεν υπάρχουν χρώματα. Παλιά, καλή θεωρία. Το φως είναι ελάχιστο και τα χρώματα δεν κάνουν αντιθέσεις. Οταν οδηγάς ευθεία σε βλέπουν από τα ανακλαστικά του μπουφάν και το φως του φρένου. Από μποστά μόνο ΜΟΝΟ από το φως. Τα ανακλαστικά δε φαίνονται συχνά, λόγω του προβολέα σου. Οταν πρέπει να σε δουν από το πλάι, αναβεις φλας (παλιό κόλπο). Π.χ. περιμένεις να βγεις στην εθνική προς τα δεξιά από αγροτικό δρόμο στη μέση του πουθενά? Ανάβεις το αριστερό φλας γιατί το δεξί δε θα το δει αυτός που απειλεί να πέσει πάνω σου. Μιλάμε για νύχτα κατράμι και ειδικές περιπτώσεις...

Όσο για τη φωτογραφία που το μαύρο φαίνεται ένα μαύρο πράμα, αυτό λέει κάτι για την ποιότητά της, και όχι για τη μηχανή. Δυστυχώς δεν έχω κάποια καλοτραβηγμένη φωτο να σας αντιπαραθέσω. Πάντως η φωτογραφίες δεν λένε πολλά, δες τα χρώματα από κοντά.

Και για τον φίλτατο Ούλα, εμένα το μαύρο μιλάει στην καρδιά ομυ και αυτό έγραψα. Πώς μπορείς να διαφωνίσεις σε αυτό, δεν καταλαβαίνω. Και ναι το δικό μου είναι διαφορετικό. Το δικό σου δεν είναι για σένα? Λίγο ψυχραιμία λοιπόν με τα επιχειρήματα, δεν έχουμε τίποτα να χωρισουμε.

Και τέλος αν είναι να αγοράζεις μηχανή με βάση το πώς φαίνεται το βράδυ, να πάρεις και ένα λευκό κράνος που κάνει τη διαφορά. Επίσης αναρωτήσου πώς φαίνεται η δικιά σου μηχανή τη μέρα μέσα από ένα ψηλό φορτηγό που σε βλέπει από πάνω, σε μια εθνική που έχει άσφαλτο ίδιου χρώματος με τη μηχανή σου.

Εγώ δεν ήθελα να μπω σε τέτοια επιχειρήματα γιατί είπαμε να αγοράζουμε αυτό που μας αρέσει. Αν θες να ακολουθείς το λογικό, δεν παίρνεις καθόλου μηχανή!

gpol
03/10/2005, 17:34
και το χρώμα αυτης ............ ασημί

Η παραγγελία έγινε, την Τετάρτη παραλαμβάνω τη μηχανή

ποια είναι τα σημεία που πρέπει να προσέξω....

ακούω συμβουλές σπό τους κατόχους....

The Animal
03/10/2005, 18:04
Sorry για το άσχετο post.....

oula η 2η φωτό είναι από τα ΤΕΙ Πειραιά ή μου φαίνεται?

:)

:wave2:

oulas
03/10/2005, 23:55
Ναι. την εχει βγαλει ο Alexander, που σπουδαζει εκει!

artech
04/10/2005, 10:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από gpol
Η δική σας άποψη ποια είναι.....

Κόκκινο. Γράφει καλύτερα στο φακό και θυμίζει ιταλικό... :rolleyes: :winka: