PDA

View Full Version : χρώματα και βελόνες...



lspiros
04/07/2014, 20:06
Αλήθεια έχετε δοκιμάσει σ ενα τυφλό τετράχρονο κοριτσάκι να της περιγράψετε πως είναι μια μοτοσυκλέτα και τι χρώμα έχει;Πως να εξηγήσεις ένα χρώμα όταν κάποιος δεν το έχει δει ποτέ του;Να τρέμει η φωνή σου και να γίνεσαι μικρότερος απ αυτήν θέλοντας να τρέξεις και να κλαψουρίσεις σε μια γωνιά.Και αυτή,αυτή να χαϊδεύει όλες τις επιφάνειες και να καταλαβαίνει τα πάντα με τέτοια μαεστρία που είμαι σίγουρος ότι αν θελήσει κάποτε να σχεδιάσει μοτοσυκλέτα θα είναι η πιο όμορφη του κόσμου.
http://spiroslitsas.blogspot.gr/2014/07/blog-post_4.html

319651

stynikop
04/07/2014, 20:16
"Αμαρτίες γονέων θα σκεφτεί κάποιος, αμαρτίες όλων μας θα πω εγώ..."

:(

ΝΤΙΚ
04/07/2014, 20:48
χαλαστηκα πραγματικα.....
καληνυχτα κοσμε....

k7600
04/07/2014, 22:21
πότε θα κάνει αυτό το κράτος κάτι για αυτά τα άρρωστα παιδιά, παιδιά που αύριο μπορεί να είναι ο αδερφός μας, το παιδί μας, ο κολλητός μας...
θα μου πεις τι κάνεις εσύ για αυτά τα παιδιά ... σωστά , τίποτα, και δεν το συνειδητοποιείς μέσα στην τρέλα της καθημερινότητας αλλά έρχεται μια τέτοια στιγμή που χαλαρώνεις μπροστά στον υπολογιστή και η ίδια πραγματικότητα σε ξεβρακώνει. Προσωπικά έχω βαρεθεί να βλέπω κάθε μέρα στην Αθήνα αυτην την κατάντια, δεν αξίζει σε κανέναν άνθρωπο αυτή η κατάσταση.
πρέπει με κάποιον τρόπο να οργανώσουμε κάτι όλοι μαζί, δεν ξέρω τι, κάτι...

vaska
04/07/2014, 22:33
Ρε φίλε....

:(:(

Billymuse
04/07/2014, 22:43
Βελόνα στα μάτια ήταν αυτο που διάβασα..:(

DrEvil
04/07/2014, 23:09
Ωραιο πολυ το κειμενo.

Αυτα που "ειδε" και θα 'δει' η μικρη, εμεις ποτε δεν θα τα δουμε.

Ολοι κουβαλαμε κατι-αμαρτιες αλλων / η δικες μας, να ειναι γερη και θα ζησει ομορφη ζωη.

Bob_o_mastoras
05/07/2014, 00:04
Οτι καλυτερο ευχομαι στο κοριτσακι. Μεσα απο την καρδια μου.
Πως τα 'χουμε κανει ετσι ρε πστμ;; :(

virus
05/07/2014, 01:29
οι "αμαρτιες γονεων" ειναι το λιγοτερο κι ισως το μηδαμινο. η ουσια και το σημαντικοτερο ειναι η "θεληση για ζωη". με λιγα λογια προσπαθω να γινω ανεξαρτητος ΜΟΝΟΣ μου.


ευτυχως που εχει τον γιαννη και την αγαπαει. θα εχει εναν συνοδοιπορο για πολλα χρονια, τον πατερα της!


:)

notakos600
05/07/2014, 07:27
Οι δυσκολίες είναι για τους δυνατούς, το έχω ξαναγράψει...
Σπύρο, πολλά respect ρε φίλε.

cosgili
05/07/2014, 10:48
Η ζωή πολλές φορές είναι σκληρή και απάνθρωπη, και εμείς με τις πράξεις μας ή με την απραξία μας την κάνουμε απείρως χειρότερη. Το Γιάννη κοιτάχτε...αυτός είναι ο αδύναμος! Η μικρή είναι από μόνη της δυνατή παρότι της χρέωσαν ένα φορτίο ξένο, για πάντα...:(