PDA

View Full Version : Προβληματισμοί για επιλογή σωστής μηχανής



motolover@@
15/07/2014, 23:59
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα στη σελίδα αυτή!

Μετά από 12 χρόνια οδήγησης ενός Καζε Αρ και κατά καιρούς διαφόρων ενοικιασμένων σκούτερ αποφάσισα ότι ήρθε η ώρα να μπω στα βαθιά και να αγοράσω μια κανονική μηχανή χωρίς όμως να πουλήσω το Καζε αφού στην Αθήνα είναι ιδανικό εντός πολής.
Είμαι 1,90 και 90 κιλά και προσανατολίζομαι περισσότερο προς μηχανή on/off που να χει όγκο, να ναι ανθεκτική και αξιόπιστη. Η χρήση που θα της κάνω είναι κυρίως για μεγάλες βόλτες-εκδρομές, ακόμα και για εξωτερικό. Δε με ενδιαφέρουν οι μεγάλες ταχύτητες αλλά η όρθια θέση οδήγησης.
Βασικά έχω σταμπάρει 2 μοντέλα δλδ την Τρανσάλπ και τη Β-στρομ και προσπαθώ να καταλήξω. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα καμία για τεστ ντραιβ μιας και το ψιλοφοβάμαι καθώς δεν έχω οδηγήσει ξανά τέτοια ογκώδη μηχανή και μάλιστα με συμπλέκτη. Πρέπει να το κάνω όμως σύντομα. Προς το παρόν ψάχνω μέσω νετ να βρω πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα για κάθε μια.

Εσείς τί μου προτείνετε?

akis_trevor
16/07/2014, 00:04
να τα καβαλησεις και να μας πεις τι σαρεσει...
επισης ποσα χρηματα διαθετεις...
καλως ηρθες :)

taisteal
16/07/2014, 00:09
Καλοταξιδο το v-strom.
Και καλως ηρθες


:wave2:

motolover@@
16/07/2014, 00:16
Σωστά ξέχασα να πω για μπατζετ. Διαθέτω 8.000-9.000.
Παρατηρώ πάντως ότι το νέο Βε - στρομ δεν πουλάει καθόλου σε σχέση με το παλιό. Καλό είναι αυτό ή κακό? Η Τρανσαλπ πάλι έχει πουλήσει κάμποσα κομμάτια.

akis_trevor
16/07/2014, 00:24
με αυτα τα λεφτα παιρνεις οτι μηχανακι θες.
οτι σαρεσει στο ματι,πηγαινε καντο μια βολτα και πες μας πιο σαρεσει περισσοτερο...

Γιώργης
16/07/2014, 01:35
Αφού θα είναι καθαρά εκδρομικό μηχανάκι γιατί δεν κοιτάς και κάτι κρουιζεροειδές; Το χρειάζεσαι όντως το περισσότερο ύψος; Θα πας χώμα; Και αυτά όρθια θέση έχουν, την αρίδα σου απλωμένη θα την έχεις, ανεμοπροστασία φουλ κομπλέ. Λίγο στις λακκούβες και στις μανούβρες μας τα χαλάνε αλλά λες θα κρατήσεις το παπί για τα εντός.

nickald
16/07/2014, 07:43
Σωστά ξέχασα να πω για μπατζετ. Διαθέτω 8.000-9.000.
Παρατηρώ πάντως ότι το νέο Βε - στρομ δεν πουλάει καθόλου σε σχέση με το παλιό. Καλό είναι αυτό ή κακό? Η Τρανσαλπ πάλι έχει πουλήσει κάμποσα κομμάτια.

Ουτε καλο ουτε κακο

Φραγκα δεν υπαρχουν.....

TROOPER
16/07/2014, 07:50
βστρομ.

καλοταξιδος!

motolover@@
16/07/2014, 13:00
Λέτε να κοιτάξω και το Triumph 800 ABS? Τί ακούγεται για τη συγκεκριμένη, είναι αξιόπιστη?

Bowleno
16/07/2014, 14:57
Λέτε να κοιτάξω και το Triumph 800 ABS? Τί ακούγεται για τη συγκεκριμένη, είναι αξιόπιστη?

Αν είχα τα φράγκα το τσιμπούσα χθες....:(

akis_trevor
16/07/2014, 15:17
Λέτε να κοιτάξω και το Triumph 800 ABS? Τί ακούγεται για τη συγκεκριμένη, είναι αξιόπιστη?

φανταζομαι εννοεις το tiger ετσι;;;

motolover@@
16/07/2014, 15:19
Αν είχα τα φράγκα το τσιμπούσα χθες....:(

Τόσο πολύ?? Σου αρέσει οπτικά ή είναι όλο το πακέτο καλό? Βρήκα μια προσφορά μέχρι 15/8:

ΛΗΞΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ 15/08/2014
Προσφορα 'Summer Price' Tiger 800 ABS - 8.990!
Αποκτήστε τώρα την Tiger 800 ABS σε νέα μειωμένη τιμή 8.990€, μαζί με δωρεάν αξεσουάρ αξίας 710€!

Αποκτήστε τη νέα σας Tiger 800 ABS στην εκπληκτική τιμή των 8.990€ (από 9.690€), μαζί με δωρεάν πακέτο αξεσουάρ αξίας 710€ (κεντρική βαλίτσα 36L, σχάρα κεντρικής βαλίτσας, θερμαινόμενα γκρίπς).

Η προσφορά θα ισχύσει για περιορισμένο διάστημα.

Περισσότερες πληροφορίες στα εξουσιοδοτημένα καταστήματα Triumph.
ΒΡΕΣ ΕΝΑ ΝΤΗΛΕΡ ΔΕΣ ΤΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ
- See more at: http://www.triumphmotorcycles.gr/offers/greece/free-accessory-pack-tiger-800#sthash.qrNkRjPk.dpuf

motolover@@
16/07/2014, 15:20
φανταζομαι εννοεις το tiger ετσι;;;


Ναι. Τί λες Άκη? Αξίζει?

akis_trevor
16/07/2014, 15:29
νομιζω οτι ειναι μια χρυση τομη σε κυβικα-γκαζι-εξοδα.
εμενα μαρεσει πολυ οπτικα,βγαζει κατι adventure πραγματικο.τα κοιταγα προσφατα σε μεταχειρο αλλα πανε πιο ψηλα αποσο μπορω να δωσω(ειμαι σε φαση που ψαχνω κι εγω μηχανακι 2-3 βδομαδες).
αποσο εχω διαβασει το μονο που εχουν βγαλει καποια ειναι ενα θεμα με την μιζα.σιγουρα αλλαζοταν στην εγγυηση,βεβαια αυτο ισχυει για τα πρωτα μοντελα του 11'-12'.φανταζομαι πλεον να τοποθετουν αλλη μιζα.υπηρξε ενα θεμα κι εδω πριν κανα χρονο με ενα παιδι απο καλαματα που του ειχε βγαλει μιζα.

motolover@@
16/07/2014, 15:40
Ναι το διάβασα κι εγώ αυτό για τη μίζα. Πάντως από κινητήρα είναι καλές οι Triumph? Φτιάχνονται όντως Αγγλία?

akis_trevor
16/07/2014, 15:43
τα μοτερ της ειναι ιδιαιτερα γιατι ειναι 3κυλινδρα και εχουν ροπη σε ολο το φασμα των στροφων.
ενα φιλο με speedtriple δεν του εχει βγαλει τπτ.
επειδη δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα με triumph καλυτερα για τεχνικα της θεματα να σου απαντησει καποιος που το κατεχει.

motolover@@
16/07/2014, 15:47
τα μοτερ της ειναι ιδιαιτερα γιατι ειναι 3κυλινδρα και εχουν ροπη σε ολο το φασμα των στροφων.
ενα φιλο με speedtriple δεν του εχει βγαλει τπτ.
επειδη δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα με triumph καλυτερα για τεχνικα της θεματα να σου απαντησει καποιος που το κατεχει.

Ok. Ευχαριστώ!

Bowleno
16/07/2014, 15:51
Τόσο πολύ?? Σου αρέσει οπτικά ή είναι όλο το πακέτο καλό?


Και μου άρεσε, και όλο το πακέτο (τουλάχιστον σε μένα ) φαίνεται πολύ καλό το θέμα της μίζας έχει πλέον αντιμετωπιστεί, νομίζω

Bob_o_mastoras
16/07/2014, 15:52
Εγω στη θεση σου θα εκανα τη συντηριτικη αλλα παντα επικαιρη και αξιοπιστη επιλογη του νεου Τρανσαλπ (βγαινει με c-abs ε;; ). Μου αρεσει εξωτερικα περισσοτερο απο το V-strom.
Αν επαιρνα Triumph θα ηταν μονο για το Bonneville που το κοιταω και λιωνω. Δεν θα με ενοιαζε ακομα και αν χαλαγε καθε μερα.

akis_trevor
16/07/2014, 15:58
Εγω στη θεση σου θα εκανα τη συντηριτικη αλλα παντα επικαιρη και αξιοπιστη επιλογη του νεου Τρανσαλπ (βγαινει με c-abs ε;; ).

κι εκει που εισαι στην εθνικη,να ψαχνεις να βρεις που πηγε η 6η....

Bob_o_mastoras
16/07/2014, 16:01
:hmm:
Με 140-150 στις ποσες στροφες βρισκεται το μοτερ;;
περιπου

akis_trevor
16/07/2014, 16:06
ιδεα δεν εχω...αλλα δεν ειναι μονο η τελικη μεταδοση..ειναι οτι ολο ειναι πιο μακρυ...τεσπα,ισως να μην τον ενοχλησει αυτο,απλα εγω το θεωρω απαραδεκτο και ειναι και ο λογος που εχω αποριψει το συγκεκριμενο μηχανακι.

Bob_o_mastoras
16/07/2014, 16:11
Και εμενα θα μου την εδινε, για λογους οικονομιας, αν το θελα μονο για ταξιδι. Απο την αλλη αν ειναι αρκετα μακρυ (δεν εχω οδηγησει το καινουργιο) και δεν σπαει την 5η πινοντας μπολικη βενζινη με μια λογικη ταχυτητα ταξιδιου δεν θα με ενοχλουσε τοσο.
Στα συν οτι ειναι και πιο ικανο στο χωμα απο το Στρομ.
Αλλα μια 6η θα ηταν ευπροσδεκτη σιγουρα.
Προσωπικα δεν τρεχω σε ταξιδια οποτε λογικα θα ημουν οκ.

motolover@@
16/07/2014, 16:15
Καλη και τίμια η Τρανσαλπ αλλά αυτή η Τραιουμφ βγάζει κάτι διαφορετικό και μου αρέσει. Ψάχνω τώρα να βρω εντυπώσεις από ιδιοκτήτες της και θα σας πω. Πάντως μέχρι στιγμής χωρίς τεστ ντραιβ σε καμία η σειρά προτίμησης είναι : Τραιουμφ - Βε στρομ - Τρανσαλπ.

panavour
16/07/2014, 16:50
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα στη σελίδα αυτή!

Μετά από 12 χρόνια οδήγησης ενός Καζε Αρ και κατά καιρούς διαφόρων ενοικιασμένων σκούτερ αποφάσισα ότι ήρθε η ώρα να μπω στα βαθιά και να αγοράσω μια κανονική μηχανή χωρίς όμως να πουλήσω το Καζε αφού στην Αθήνα είναι ιδανικό εντός πολής.
Είμαι 1,90 και 90 κιλά και προσανατολίζομαι περισσότερο προς μηχανή on/off που να χει όγκο, να ναι ανθεκτική και αξιόπιστη. Η χρήση που θα της κάνω είναι κυρίως για μεγάλες βόλτες-εκδρομές, ακόμα και για εξωτερικό. Δε με ενδιαφέρουν οι μεγάλες ταχύτητες αλλά η όρθια θέση οδήγησης.
Βασικά έχω σταμπάρει 2 μοντέλα δλδ την Τρανσάλπ και τη Β-στρομ και προσπαθώ να καταλήξω. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα καμία για τεστ ντραιβ μιας και το ψιλοφοβάμαι καθώς δεν έχω οδηγήσει ξανά τέτοια ογκώδη μηχανή και μάλιστα με συμπλέκτη. Πρέπει να το κάνω όμως σύντομα. Προς το παρόν ψάχνω μέσω νετ να βρω πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα για κάθε μια.

Εσείς τί μου προτείνετε?


Eγω αγαπητε μου με αυτα τα λεφτα που διαθετεις και για αυτα που θελεις θα επαιρνα το απολυτο μηχανακι βολτο-τουρισμου και με τα ρεστα θα επαιρνα ενα διχρονο πενηνταρακι σκουτερακι για μεσα την πολη.


http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/3885725/

Μακρυα απο ευρω-τραιουμφ και ευρω-συναφη για να εχεις τη ηρεμια σου και αυριο και μεθαυριο

:D

motolover@@
16/07/2014, 20:04
Παραείναι μεγάλο το Χόντα της αγγελίας όμως σε ευχαριστώ για τη συμβουλή!

Bob_o_mastoras
16/07/2014, 20:58
Eγω αγαπητε μου με αυτα τα λεφτα που διαθετεις και για αυτα που θελεις θα επαιρνα το απολυτο μηχανακι βολτο-τουρισμου και με τα ρεστα θα επαιρνα ενα διχρονο πενηνταρακι σκουτερακι για μεσα την πολη.


http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/3885725/

Μακρυα απο ευρω-τραιουμφ και ευρω-συναφη για να εχεις τη ηρεμια σου και αυριο και μεθαυριο

:D

Καλα ρε μαστορα απο το KAZE R θα τον στειλεις στα 1300cc του συγκεκριμενου μηχανακίου ??
Κατα τα αλλα σωστος στο θεμα να παρει κατι αξιοπιστο και σιγουρο.

irinia
17/07/2014, 03:10
ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΤΗΝ ΑΓΓΕΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ 2005...............



Χωρίς ήλεκτρική ζελατίνα,χωρίς abs.
Στίς άγγελίες πολλές φορές γράφουν.........
Έχουμε περάσει τά μέσα τού 2014,δηλαδή 10 χρόνια μηχανή....!!!
Άφήστε τόν άνθρωπο νά πάρει ένα καινούργιο,μή τόν παροτρύνει ό καθένας
σύμφωνα μέ τή γκαύλα του.
Πάνε λεβέντη μου καί πάρε ένα ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ άπό αύτά πού διάλεξες,όμως
νά ξέρεις ότι τά Γιαπωνέζικα καί τά δύο πού είδες είναι μακράν ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ
σέ σχέση μέ ότι Εύρωπαικό κυκλοφοράει,τό δέ Βεστρόμ είναι μιά κλάση πιό πάνω
στά πάντα,άπό τή σαμπρέλλα πού φοράει άκόμα τό Τρανσάλπ μέχρι τό πώς ταξιδεύει,
πώς φορτώνεται,πόσο σέ καλύπτει άπό τόν καιρό,ταχύτητα,δύναμη κ.λ.π....
Τό καινούργιο δέν άξίζει τά 9000 εύρώ,βρές άν μπορείς τά τελευταία τού 2010 παλιά,
καί πάρε ένα νά μέ θυμάσαι....7000 εύρώ πουλήθηκαν τά τελευταία καινούργια
καθώς ήταν σέ προσφορά.....!!!!!

SHOOTER045
17/07/2014, 07:37
:hmm:
Με 140-150 στις ποσες στροφες βρισκεται το μοτερ;;
περιπου
Στο transalp με 160 στο κοντέρ αγγίζουν τις 7000 τελική έχει 172-174 και μπαίνει στα κόκκινα
Ικανοποιητική ταχητητα ταξιδιού(για μενα)ειναι τα 150+
Του λείπει η έκτη όντως
Αλλά έχει καλή κλιμάκωση, στην πόλη δεν κουράζει, και με την μεγάλη ζελατίνα είσαι άρχοντας
Φρένα έχει πέραν κάθε κριτικής στην κατηγορία του, και έχω οδηγήσει πολλά τέτοια και διάφορα για πολλά χλμ
Η σαμπρέλα δεν προβληματίζει, αρκεί σε κάθε αλλαγή να φοράς και καινούρια
Έχει γράψει 53+χιλ χλμ και δεν έχει χαλάσει ποτέ
Το στρώμα (το παλιο)διακοσαριζει σε τελική, ικανοποιητική ταχύτητα ταξιδιού(για μενα)τα 170+
Είναι ποιο<μηχανη>ποιο μακρύ, ποιο σταθερό, αλλά κάπως ποιο δυσκινητο στην πόλη και στις επιτόπου αλλαγές, αναστροφες
Τα φρένα του είναι σαφώς υποδεεστερα απ το transalp όπως και η σέλα του
Το καινούριο το στρώμα είναι ποιο μαζεμένο, ελαφρώς ποιο δυνατό απ το παλιό (έτσι δείχνει )έχει ποιο ωραίο ήχο απ το τελικό του, ξενιζουν τα ψεύτο καρμπον πλαστικά του
Το tiger το πήρα βόλτα από φίλο, είναι ποιο ροπατο ποιο προσεγμένο, έχει λίγο περίεργη θέση οδήγησης, φρένα δεν τα δοκίμασα στο όριο, δεν τα χρειάστηκα, για αυτό δεν έχω γνώμη
Θα έβαζα στο παιχνίδι και το BMW f800gs abventure, για ποιο παιχνίδι και χωματινη αναζήτηση
Και το Yamaha tdm900 ως ποιο ασφαλτινο
Δοκίμασε, οδηγα, κρίνε, και αποφάσισε

alexxxcbr
17/07/2014, 07:54
Τόσο πολύ?? Σου αρέσει οπτικά ή είναι όλο το πακέτο καλό? Βρήκα μια προσφορά μέχρι 15/8:

ΛΗΞΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ 15/08/2014
Προσφορα 'Summer Price' Tiger 800 ABS - 8.990!
Αποκτήστε τώρα την Tiger 800 ABS σε νέα μειωμένη τιμή 8.990€, μαζί με δωρεάν αξεσουάρ αξίας 710€!

Αποκτήστε τη νέα σας Tiger 800 ABS στην εκπληκτική τιμή των 8.990€ (από 9.690€), μαζί με δωρεάν πακέτο αξεσουάρ αξίας 710€ (κεντρική βαλίτσα 36L, σχάρα κεντρικής βαλίτσας, θερμαινόμενα γκρίπς).

Η προσφορά θα ισχύσει για περιορισμένο διάστημα.

Περισσότερες πληροφορίες στα εξουσιοδοτημένα καταστήματα Triumph.
ΒΡΕΣ ΕΝΑ ΝΤΗΛΕΡ ΔΕΣ ΤΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ
- See more at: http://www.triumphmotorcycles.gr/offers/greece/free-accessory-pack-tiger-800#sthash.qrNkRjPk.dpuf

Aξιζει.Για μενα ειναι το καλυτερο μεσσαιο on-off.Αν μπορεις παρτο και τσιμπα και την προσφορα.:wave2:

Sapadak
17/07/2014, 07:54
Αποκτήστε τη νέα σας Tiger 800 ABS στην εκπληκτική τιμή των 8.990€ (από 9.690€), μαζί με δωρεάν πακέτο αξεσουάρ αξίας 710€ (κεντρική βαλίτσα 36L, σχάρα κεντρικής βαλίτσας, θερμαινόμενα γκρίπς).


Γελαν και τα τσιμέντα

Αν μπορείς και θες γιατι δε κοιτάς ενα μεταχειρό με ελάχιστα χιλιόμετρα (http://www.car.gr/classifieds/bikes/?fs=1&category=&make=64&variant=tiger+800&price-from=&price-to=&registration-from=&registration-to=&mileage-from=%3E1000&mileage-to=&engine_power-from=&engine_power-to=&engine_size-from=&engine_size-to=&fuel_type=&exterior_color=&significant_damage=&gearbox_type=&kteo=&sort=prd&rg=&radius=&postcode=&modified=&hi=&st=&offer_type=sale&features=50)?

motolover@@
17/07/2014, 13:25
Πήγα σήμερα στις εκθέσεις να καβαλήσω σε στάση την Τραιουμφ και τη Σουζουκι και μου άρεσαν κι οι δυο αν και εξακολουθω να μαι κολλημενος με την πρώτη. Μετά κανόνισα να κάνω κανα δίωρο με έναν εκπαιδευτή σχολής οδηγών για να συνηθίσω λίγο το συμπλέκτη και τις βαριές μηχανές. Τέλος πήγα στο μάστορα που μου φτιάχνει το Καζε να του ζητήσω γνώμη και με απέτρεψε με έντονο τρόπο από την Τράιουμφ...Μα τόσο κακή είναι?
Επίσης μου την έσπασε που ο της Τράιουμφ μου επεσήμανε την προσφορά που έχουν και ότι λήγει σύντομα και αν δώσω μετρητά μετά τη λήξη της προσφοράς δεν παιζει κανένα δώρο. Επίσης θέλει 160 για ταξινόμηση ενώ ο της Σουζούκι μου τα χαρίζει (120 είπε) συν διάφορα δώρα αντί για έκπτωση χωρίς να βάζει ημερομηνία λήξης..

Bob_o_mastoras
17/07/2014, 14:29
Ειδες ο μαστορας;;; :lol: Καλα το 90% απο τα μαστορια ειναι Γιαπωνεζοι μεχρι το κοκκαλο. Ειδικα οι απο 40 και πανω.
Παντως δεν ειναι και τοσο σαβουρια πιστευω.
Στο πωλητη στη Τriumph που σου το παιζει και δυσκολος πανε του κανα χαρτι με τις ταξινομησεις των τελευταιων μηνων, που αμα παιζει καμια triumph χαιρετα με, και πεσ'του να κανει καμια καλη εκπτωση και να αφησει τις μ@λακιες γιατι εκει θα το 'χει να το βλεπει το tiger. Οτι εχουμε κριση δεν το πηρε χαμπαρι;;; Ας παει Ντουμπαϊ να πουλαει "κασερι" χωρις εκπτωση. Παντως και σε 1 χρονο να πας η εκπτωση θα παιζει. Μη μασας. Καν'του παζαρια και πες του οτι και το V-strom δε σε χαλαει καθολου. (ασχετα που κολλησες με το ταϊγκερ)..:lol:

motolover@@
17/07/2014, 14:55
Ειδες ο μαστορας;;; :lol: Καλα το 90% απο τα μαστορια ειναι Γιαπωνεζοι μεχρι το κοκκαλο. Ειδικα οι απο 40 και πανω.
Παντως δεν ειναι και τοσο σαβουρια πιστευω.
Στο πωλητη στη Τriumph που σου το παιζει και δυσκολος πανε του κανα χαρτι με τις ταξινομησεις των τελευταιων μηνων, που αμα παιζει καμια triumph χαιρετα με, και πεσ'του να κανει καμια καλη εκπτωση και να αφησει τις μ@λακιες γιατι εκει θα το 'χει να το βλεπει το tiger. Οτι εχουμε κριση δεν το πηρε χαμπαρι;;; Ας παει Ντουμπαϊ να πουλαει "κασερι" χωρις εκπτωση. Παντως και σε 1 χρονο να πας η εκπτωση θα παιζει. Μη μασας. Καν'του παζαρια και πες του οτι και το V-strom δε σε χαλαει καθολου. (ασχετα που κολλησες με το ταϊγκερ)..:lol:

Όντως είναι κάργα Γιαπωνέζος και δη Χοντάκιας, πάνω από 40 και με μουστάκι μερακλίδικο... ούτε φωτο να τον έβλεπες! Για του λόγου το αληθές να οι ταξινομήσεις μέχρι τώρα:
http://www.seaa.gr/sites/seaa/files/files/2014-6-f.pdf

taisteal
17/07/2014, 14:59
Πήγα σήμερα στις εκθέσεις να καβαλήσω σε στάση την Τραιουμφ και τη Σουζουκι και μου άρεσαν κι οι δυο αν και εξακολουθω να μαι κολλημενος με την πρώτη. Μετά κανόνισα να κάνω κανα δίωρο με έναν εκπαιδευτή σχολής οδηγών για να συνηθίσω λίγο το συμπλέκτη και τις βαριές μηχανές. Τέλος πήγα στο μάστορα που μου φτιάχνει το Καζε να του ζητήσω γνώμη και με απέτρεψε με έντονο τρόπο από την Τράιουμφ...Μα τόσο κακή είναι?
Επίσης μου την έσπασε που ο της Τράιουμφ μου επεσήμανε την προσφορά που έχουν και ότι λήγει σύντομα και αν δώσω μετρητά μετά τη λήξη της προσφοράς δεν παιζει κανένα δώρο. Επίσης θέλει 160 για ταξινόμηση ενώ ο της Σουζούκι μου τα χαρίζει (120 είπε) συν διάφορα δώρα αντί για έκπτωση χωρίς να βάζει ημερομηνία λήξης..



Αρχηγε λαθος το πας..
Μην παιρνεις ευρωπαικο,δεν κανει για σενα.
Παρε ενα στρωμα μεταχειρω με λιγα χλμ μιας και ειναι η πρωτη σου μηχανη και δεν το κατεχεις,ετσι ωστε ΟΤΑΝ πεσει,γιατι θα πεσει,
να σε νοιαζει λιγοτερο απ'οτι θα σε ποναγε η καινουργια.
Και τα υπολοιπα καντα βενζινες και βολτεεεεεεεεεεες


:vroum:

PetranGR
17/07/2014, 15:33
με τόσα λεφτά θα προτιμούσα εγώ προσωπικά σαν συμβουλή να πάρεις κάποιο μεταχειρισμένο και τα υπόλοιπα να κάτσουν στην άκρη να πας τσάκ μπάμ το πρώτο σου ευρωπαικό ταξίδι.

Προτείνω V-STROM ,ναι υπάρχουν τόσα πολλά που χάνεσε,αλλά ... για να πουλήθηκαν τόσα πολλά σημαίνει οτι βγήκαν και καλά :) Αλλίως θα είχε πέσει η φήμη κτλ.

Μακριά απο το Triumph φίλος το έδωσε όσο και όσο γιατί έβγαζε συνέχεια μικρό-θεμάτακια,πήγε και πήρε Varadero αν και παλιό και ησύχασε.

Απο εκεί και πέρα όπως σου είπαν και τα παιδιά πάνε κάτσε δοκίμασε και διάλεξε :)

Προσωπίκα επίσης ξανά θα σου έλεγα : http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5101960/

έτοιμο με βαλίτσες και λίγο ψαλίδι να κόψεις σε χρήματα ήδη έχεις αρκετά στην άκρη :)

Bob_o_mastoras
17/07/2014, 15:53
Όντως είναι κάργα Γιαπωνέζος και δη Χοντάκιας, πάνω από 40 και με μουστάκι μερακλίδικο... ούτε φωτο να τον έβλεπες! Για του λόγου το αληθές να οι ταξινομήσεις μέχρι τώρα:
http://www.seaa.gr/sites/seaa/files/files/2014-6-f.pdf

Δωσαν 78! (μπορεις να με χαιρετησεις! :lol: ) Αλλα εδω πουληθηκαν 13 MV Agusta :eek:
Ασχετο, για τα πολλα sym (που ειναι πρωτη) παιζουν ρολο και τα ενοικιαζομενα που απ'οτι βλεπω αγοραζουν καργα sym.