PDA

View Full Version : ΑρΧιζειειειει!!!!



periklisk
29/02/2004, 21:40
Η Formoula 1!!!!!! 7/4 Αυστραλία!!!!!


Το MotoGP έχει ακόμα......:( :( 18/4 Νότια Αφρική.....

DUKASII
01/03/2004, 09:24
TI EINAI H FORMULA 1???


KAMIA KAINOYRIA TRILOGIA...KAI BGHKE TO 1??:yuck:

NLS
01/03/2004, 09:28
είναι κάτι μαλάκες ποιό αργοί από σένα και τον XTMPAM

Electra
03/03/2004, 05:43
Δέ βλέπω όμως προγνωστικά!!!
Ή μήπως δέ βλέπω ενδιαφερόμενους????

periklisk
03/03/2004, 06:24
Ρε σεις????? Είχε πέσει το site 2 μέρες?????? Έχω να μπω από την 1η του μηνός το πρωί!!!!


ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!!!!!!!!!

Ναι μωρέ κάτι αργοί τύποι είναι εκεί και σέρνουν τα παλιομονοθέσια για καμιά ώρα και και στο τέλος το ρίχνουν στη σαμπάνια γιατί κατάφεραν να τερματίσουν!!! Πφφφφφ:smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

milaber
03/03/2004, 06:28
Formula 1: οι πιο βαρετοί και μονότονοι αγώνες (με εξαίρεση το Monaco) αυτοκινήτων (και ίσως γενικά οχημάτων)...

Πάντα η τρέλλα μου ήταν το πιο "ίσο" και περιπετειώδες WRC!!!

periklisk
03/03/2004, 06:31
Άλλη φάση το WRC!!!! Η Formula 1 όμως είναι όλα τα λεφτά!!!!!

Todi
03/03/2004, 06:44
Το λαθος που κανουν οι περισσοτεροι ειναι να βλεπουν στη F1 μονο το δυωρο του αγωνα.
Ο αγωνας ειναι μονο το τυπικο μερος της F1.
Ολο το παιχνιδι παιζεται αλλου.
Τωρα αν το θεωρεις βαρετο απορρω πως με την ιδια λογικη (φανταζομαι πως το θεωρεις βαρετο επειδη κανουν κυκλους σε κλειστη πιστα) γιατι δεν θεωρεις βαρετο το ΜΟΤΟ GP...
Εκτος αν εισαι λατρης του εντουρο και τις φυσης γενικοτερα οποτε γουσταρεις τετοιες καταστασεις.
:beer:

προγνωστικα δεν ξερω αλλα ειμαι περιεργος να δω τα λαστιχα της Bridgestone φετος.
Γιατι περσυ η Michelen περασε σε αλλο επιπεδο.
Ιδαιετερα σε συνδιασμο με το συστημα αναρτησης μεταβλητου καμπερ τις Ρενο.

Να δουμε να δουμε

δεν χρειαζεται να πω βεβαια οτι υποστηριζω τους Ιταλους ετσι?


932

milaber
03/03/2004, 06:45
Όλα τα λεφτά είναι τι;
Να βλέπεις να κερδίζει μονίμως ένας;
Να βλέπεις απιαστα πολυκύλινδρα να ουρλιάζουν;
Να τρέχουν μονίμως σε ελεγχόμενο περιβάλλον;

Το WRC και
έχει μονίμως ανατροπές στην βαθμολογία των οδηγών και κερδίζουν ενίοτε και οι πιο απίθανοι...
έχει και νορμάλ αμάξια (πολλές κατηγορίες) αλλά ακόμα και τα κοαρυφαία είναι κάτι με το οποίο μπορείς να ταυτιστείς...
και τρέχουν σε όλον τον κόσμο σε χώμα και δρόμο, στις ερήμους και στα χιόνια...

periklisk
03/03/2004, 07:12
Δε μπορείς να τα συγκρίνεις. Είναι δύο τελείως διαφορετικά πράγματα. Το μόνο κοινό που έχουν είναι ότι έχουν 4 τροχούς!!!!

Αν παρακολούθησες το περσινό πρωτάθλημα κρίθηκε στον τελευταίο αγώνα! Και δεν είναι τόσο μονότονο αν το παρακολουθήσεις.....

periklisk
03/03/2004, 07:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από TODi999R
Το λαθος που κανουν οι περισσοτεροι ειναι να βλεπουν στη F1 μονο το δυωρο του αγωνα.
Ο αγωνας ειναι μονο το τυπικο μερος της F1.
Ολο το παιχνιδι παιζεται αλλου.
Τωρα αν το θεωρεις βαρετο απορρω πως με την ιδια λογικη (φανταζομαι πως το θεωρεις βαρετο επειδη κανουν κυκλους σε κλειστη πιστα) γιατι δεν θεωρεις βαρετο το ΜΟΤΟ GP...
Εκτος αν εισαι λατρης του εντουρο και τις φυσης γενικοτερα οποτε γουσταρεις τετοιες καταστασεις.
:beer:

προγνωστικα δεν ξερω αλλα ειμαι περιεργος να δω τα λαστιχα της Bridgestone φετος.
Γιατι περσυ η Michelen περασε σε αλλο επιπεδο.
Ιδαιετερα σε συνδιασμο με το συστημα αναρτησης μεταβλητου καμπερ τις Ρενο.

Να δουμε να δουμε

δεν χρειαζεται να πω βεβαια οτι υποστηριζω τους Ιταλους ετσι?


Εγώ με τους Ιταλούς δεν τα πάω και πολύ καλα.... McLaren από τη εποχή που ο Senna κέρδιζε τα πρωταθλήματα με κινητήρα Honda!!! Φέτος κλέινει μια 10ετία χωρίς τον καλύτερο οδηγό ΟΛΩΝ των εποχών!

milaber
03/03/2004, 07:18
Παρακολουθούσα παλιά, όταν ήμουν στο λύκειο, πριν σοβαρευτώ!!!:lol:
Πάντως και τα motoGP ώρες ώρες τα βρίσκω κουραστικά, γουστάρω περισσότερο τα superbike (viva Ducati!!!). Αλλά και πάλι και εκεί έχει ανατροπες και ειδικά φέτος αναμένεται γερός ανταγωνισμός (βλέπε Rossi- Yamaha).
Και αν και λες πως η όλη δουλειά είναι πριν τους αγώνες, είναι τέτοιο το επίπεδο πλέον που ούτε τα μισά από τα gadget και κολπάκια που αξιοποιούν δεν κατανοεί ο μέσος θεατής. Απλά είναι το "μαύρο άλογο" που πορώνει πολλούς που θέλουν να το παίζουν γνώστες...:mad:
Αλλά και πάλι γνώμη μου είναι, έτσι;
Άλλοι πορώνονται και με το μπάτμιντον...

periklisk
03/03/2004, 07:23
Τελικά είναι πως την βρίσκει ο καθένας......

Θάνος
03/03/2004, 07:25
Τι το ενδιαφέρον έχουν πια οι αγώνες της F1; Κρίμα γιατί κάποτε ήμουνα φανατικός... έλεος όμως πια... Νομίζω πλέον ότι οι αγώνες κρατάνε δύο ώρες για να πουλάνε διαφημίσεις.

Γύρω γύρω γύρω γύρω, ούτε προσπεράσεις, ούτε αγωνία και στο τέλος κάποιος χάνει τον αγώνα γιατί κόλλησε το μπουλόνι του μηχανικού την ώρα που άλλαζε το λάστιχο ή άργησε να βγάλει την αντλία από το ρεζερβουάρ και άλλες τέτοιες χαζομάρες...

Αυτοί δεν είναι αγώνες αυτοκινήτου, είναι αγώνες μηχανικών, τεχνικών, τεχνολογίας υλικών, ηλεκτρονικών, επικοινωνιών, ελαστικών και οτιδήποτε άλλου εκτός από αυτοκινήτου με την καθαρή έννοια...

Δεν υπάρχει σύγκριση με τα motogp. Εκεί γίνονται ακόμα κόντρες πραγματικές... εκεί ακόμα ο οδηγός έχει τον πρώτο λόγο... γίνονται κυνηγητά και μάχες και όχι παραμύθια με χαζοελιγμούς για να "γεμίζουν τον καθρέφτη του μπροστινού" και μετά ξανα από πίσω και γύρω γύρω... εκεί κανείς δεν εξαρτάται από μία ομάδα μηχανικών, από μία αρμαθειά ηλεκτρονικών βοηθημάτων και από στρατηγικές pit-stop...

τι σχέση υπάρχει;

Έλεγαν ότι φέτος θα κοβόντουσαν κάποια από αυτά στη formula, αλλά μου φαίνεται ότι πάλι το ίδιο έργο θα δούμε...

periklisk
03/03/2004, 07:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
Τι το ενδιαφέρον έχουν πια οι αγώνες της F1; Κρίμα γιατί κάποτε ήμουνα φανατικός... έλεος όμως πια... Νομίζω πλέον ότι οι αγώνες κρατάνε δύο ώρες για να πουλάνε διαφημίσεις.

Γύρω γύρω γύρω γύρω, ούτε προσπεράσεις, ούτε αγωνία και στο τέλος κάποιος χάνει τον αγώνα γιατί κόλλησε το μπουλόνι του μηχανικού την ώρα που άλλαζε το λάστιχο ή άργησε να βγάλει την αντλία από το ρεζερβουάρ και άλλες τέτοιες χαζομάρες...

Αυτοί δεν είναι αγώνες αυτοκινήτου, είναι αγώνες μηχανικών, τεχνικών, τεχνολογίας υλικών, ηλεκτρονικών, επικοινωνιών, ελαστικών και οτιδήποτε άλλου εκτός από αυτοκινήτου με την καθαρή έννοια...

Δεν υπάρχει σύγκριση με τα motogp. Εκεί γίνονται ακόμα κόντρες πραγματικές... εκεί ακόμα ο οδηγός έχει τον πρώτο λόγο... γίνονται κυνηγητά και μάχες και όχι παραμύθια με χαζοελιγμούς για να "γεμίζουν τον καθρέφτη του μπροστινού" και μετά ξανα από πίσω και γύρω γύρω... εκεί κανείς δεν εξαρτάται από μία ομάδα μηχανικών, από μία αρμαθειά ηλεκτρονικών βοηθημάτων και από στρατηγικές pit-stop...

τι σχέση υπάρχει;

Έλεγαν ότι φέτος θα κοβόντουσαν κάποια από αυτά στη formula, αλλά μου φαίνεται ότι πάλι το ίδιο έργο θα δούμε...


Συμφωνώ μαζί σου! Δυστυχώς βέβαια...... έτσι είναι τα πράγματα.... Για μένα η καλύτερη εποχή ήταν με τους turbo και τα 1500 λυσσασμένα άλογα!!! Κυβικό και ίππος!!!! Τέλοσπαντων!!! Έχουν ακόμα κάποιο ενδιαφέρον!!!

Φυσικά και δεν συγκρίνονται με τα motogp.... Εκεί ο οδηγός έχει τον πρώτο ρόλο, και ας μη θέλουν μερικοί να το παραδεχτούν (Honda)..... Φέτος θα πέσουν πολλά κλωτσομπούνια!!!!!! Πόλύ το ξύλο στα motogp...

Todi
03/03/2004, 07:49
χμμμ..
το φανταστηκα οτι θα μου την πεις για το μαυρο αλλογο..


τεσπα.
την βρησκω με την τεχνολογια της Φ1 και την βρησκω με το θεαμα που προσφερουν οι αγωνες.:cool:

δεν τα συγκρινω με το ΜΟΤΟ GP γιατι πανω απολα ειμαι λατρης της μοτοσυκλετας.
Αλλιως θα εγραφα στο φορουμ του Φ1ρεησινγ (F1 racing στα ελληνικα):smokin:
υγ. Ααααα.. και το μπατμιντον .. ειναι γαμω τα αθληματα .. και δεν θελω κουβεντα.
:lol: :wacko: :hypnotize :sick: :alien: :eek:


periklisk Δε μπορείς να τα συγκρίνεις. Είναι δύο τελείως διαφορετικά πράγματα. Το μόνο κοινό που έχουν είναι ότι έχουν 4 τροχούς!!!! Αν παρακολούθησες το περσινό πρωτάθλημα κρίθηκε στον τελευταίο αγώνα! Και δεν είναι τόσο μονότονο αν το παρακολουθήσεις.....

καλα τα λες... αλλα ειπαμε.. περι ορεξεως ...κολοκυθοπιτα

παρτε και ενα κουκλι τωρα για να ησυχασετε...


933

periklisk
03/03/2004, 07:56
μας αλλαξες τα φωτα!!!!:beer:

Θάνος
03/03/2004, 08:06
Εμ...

Δέχομαι την τεχνολογία στην υπηρεσία της ασφάλειας και στη βελτίωση των μηχανικών μερών του αυτοκινήτου. Δέχομαι και την τηλεμετρία στην υπηρεσία των παραπάνω... Όλα τα υπόλοιπα ηλεκτρονικά όμως πώς μπήκαν στη ζωή μας;

Δεν θα ήταν καλύτερα να έκοβαν τα launch και τα traction control, να ξαναέβαζαν χειροκίνητες ταχύτητες, να έκοβαν και τα pit-stop... να μπαίνουν οι πιλότοι μέσα, να φουλάρουν βενζίνη και να λυσσάνε για καμιά 30αριά γύρους;;!

Νά κάτσω να το δω τότε! ...βέβαια και τώρα θα κάτσω αλλά μόνο για το περιβάλλον και την ατμόσφαιρα των αγώνων... :beer:

periklisk
03/03/2004, 08:09
Σωστός!!! Ούτε αλλάγες ελαστικών ούτε τίποτα!!! Αλλά τι τα θες???Οι μ#@%!!*ς της FIA θέλουν να ορίσουν καινούργιους ηλίθιους κανονισμούς του στυλ 1 κινητήρας για 4 αγώνες ή 1 κινητήρας για 8 αγώνες...... Φλωρέ θα γίνει τότε.... θα σταματήσω να το βλέπω.....

milaber
03/03/2004, 08:46
Όχι ρε ΤODi, το "μαύρο άλογο" δεν πήγαινε σε εσένα!!!
Ειλικρινά!!!
Απλά έχω βαρεθεί κάτι βλαμμένα που το παίζουν ξερόλες (ειδικά στα μηχανολογικά) επειδή θυμούνται πήραν το πουκάμισο και το καπέλο στο προσφιλές κοκκινάκι...

Ρε σαν τα WRC να γίνουν και τότε θα γίνει χαμός!
Εννοώ όχι με σκέλη και λοιπά στους αγώνες αλλά με περιορισμούς σε τεχνολογίες, άλογα, βενζίνες, ηλεκτρονικά κολπάκια και άλλα παρεμφερή. Αλλά παριορισμούς ουσιώδεις όχι για τις μικρές και οι μεγάλοι να τα κρύβουν και να ελέγχουν τα μονοθέσια στην ουσία από τα pits!
Είπαμε καλή η τεχνολογία αλλά σε λίγο θα τα τηλεκατευθύνουν κιόλας!
Μου τη σπάει γενικά που είναι ένας χώρος που δεν αφηνει περιθώριο σε ιδιώτες και άλλους μικρούς και που όλα είναι τέλεια.
π.χ. στο rally μπορώ να σκάσω ελάχιστα λεφτά να πειράξω ελάχιστα το αμαξάκι μου και να κατεβώ και να τρέξω δίπλα στου μέγιστους οδηγούς στο Acropollis!
Και δεν είναι λίγες οι φορές που εκεί αγώνες και σκέλη κέρδισαν ερασιτέχνες!

nimbus
03/03/2004, 19:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από TODi999R
χμμμ..
το φανταστηκα οτι θα μου την πεις για το μαυρο αλλογο..


τεσπα.
την βρησκω με την τεχνολογια της Φ1 και την βρησκω με το θεαμα που προσφερουν οι αγωνες.:cool:

δεν τα συγκρινω με το ΜΟΤΟ GP γιατι πανω απολα ειμαι λατρης της μοτοσυκλετας.
Αλλιως θα εγραφα στο φορουμ του Φ1ρεησινγ (F1 racing στα ελληνικα):smokin:
υγ. Ααααα.. και το μπατμιντον .. ειναι γαμω τα αθληματα .. και δεν θελω κουβεντα.
:lol: :wacko: :hypnotize :sick: :alien: :eek:



καλα τα λες... αλλα ειπαμε.. περι ορεξεως ...κολοκυθοπιτα

παρτε και ενα κουκλι τωρα για να ησυχασετε...



ΚΑΛΕ ΠΟΥ ΗΡΘΑ?
ΣΟΔΟΜΑ ΚΑΙ ΓΟΜΟΡΑ!!!
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΘΩ ΤΩΡΑ:hypnotize :hypnotize :hypnotize

Electra
03/03/2004, 20:00
...κατάλαβες τώρα, πιστεύω, την επιθετικότητα και αυτό το "κάτι" που διακρίνει τα μέλη μας!!!!
Χιχιχιχιχι.... στο forum μπορείς να μπείς και πληκτρολογόντας www.odostrotiras.gr


Εγώ πάντως επί του θέματος λέω φέτος να υποστηρίξω πιτσιρικάδες, όπως: Alonso, Button και φυσικά Raikonen!!!

(Πρέπει να αποφασίσω και γρήγορα γιατί τα κουπόνια του "Γινε Πιλότος Στη F1" πρέπει να σταλούν τη Παρασκευή!!!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: )

periklisk
03/03/2004, 21:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Electra
...κατάλαβες τώρα, πιστεύω, την επιθετικότητα και αυτό το "κάτι" που διακρίνει τα μέλη μας!!!!
Χιχιχιχιχι.... στο forum μπορείς να μπείς και πληκτρολογόντας www.odostrotiras.gr


Εγώ πάντως επί του θέματος λέω φέτος να υποστηρίξω πιτσιρικάδες, όπως: Alonso, Button και φυσικά Raikonen!!!

(Πρέπει να αποφασίσω και γρήγορα γιατί τα κουπόνια του "Γινε Πιλότος Στη F1" πρέπει να σταλούν τη Παρασκευή!!!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: )

Raikonnen!!! Raikonnen!!!

monstermind
03/03/2004, 22:47
1g= epitaxinsi ths barititas (36 klm/h)
2g= tipiki epitaxinsi aeroplanou pou ksanapairnei ipsos meta apo keno aeros
3g= epitaxinsi kata tin apogeiwsi diastimikou leoforiou
5g= apitaxinsi F1 se kleisti strofi (ena autokinito ftanei to poli 1g)
9g= epitaxinsi F16 se aeromaxia
10g= anekti apo ton egafalo gia 1min maximum
20g= epitaxinsi pou anaptisei o odigos kata tin diarkeia proskrousis se toixo me taxitita 70klm/h
120g= megisti epitaxinsei pou exei metrithei... prokaleite apo grothia pigmaxou (!!!)
300g= tipiki antoxi enos kranous gia liga xiliosta tou defteroleptou

opote exei ligo endiaferon kai o agwnas tis F1...

simfwna me ta parapanw bebaia perissotero endiaferon exei i pigmaxia alla tespa....

periklisk
04/03/2004, 01:07
Λοιπόν παίδες!!! Ο κυριώτερος λόγος που υπάρχουν τόσα πολλά είδη αγώνων είναι ότι υπάρχουν πάρα πολλά διαφορετικά γούστα!!!

Σε μένα ας πούμε αρέσει το motogp και η formula 1.....


Σε κάποιον άλλο αρέσουν τα rally..... τα enduro..... τα trial κλπ!!!!!


Περι ορέξεως πρασσόπιτα!!!!!!:lol:

DEMINIO
04/03/2004, 01:47
120g= megisti epitaxinsei pou exei metrithei... prokaleite apo grothia pigmaxou (!!!)


:eyepop:

Που είναι ο κολλητός, να του πω δυο λέξεις....; :lol: :lol: :dizzy:

Πάντως ρε μάγκες, θεωρώ αλλού είναι το νόημα στη φόρμουλα 1. Με τα gp κανένας λόγος σύγκρισης!!! Άλλη κατηγορία τελείως!!!
Αλλά και μόνο αυτό που βλέπεις, κοινώς ο τρόπος με τον οποίο κινείται ένα μονοθέσιο στην πίστα.... :wave2: .... :lol: ε, είναι από πάρτη του αλλού!!!

:smokin:

periklisk
04/03/2004, 06:01
Για να μην ξεχνάμε ότι εδώ το Νο1 είναι οι μοτό πάρτε και μια φωτό του κορυφαίου οδηγού... .χεχεχε!!!!


937