PDA

View Full Version : Μεταφορα σκυλου με μοτοσυκλετα..



chester24
21/07/2014, 13:56
Για πειτε οι εμπειροι..

Εχω ενα σκυλι, γυρω στα τεσσερα κιλα.. Αντε να φτασει τα πεντε με εξι..

Σχεδον οπου παμε με την γυναικα το εχουμε μαζι, ειτε με το σκουτερακι ειτε με την μηχανη.


Με το σκουτερ ολα οκ, ανεβαινει στο πατωμα.
Αυτη τη στιγμη με ενδιαφερει ενας ανετος και "ασφαλης" τροπος ωστε να εχει την θεση του ο σκυλος επανω στο μηχανη, γιατι προς το παρον καθεται αναμεσα μας με το κεφαλι του να ξεχει απο την αριστερη η απο την δεξια πλευρα.
Με τον τροπο που καθεται η αληθεια ειναι οτι δεν μας ενοχλει. Απλα το θεωρω πιο εργονιμικο το να εχει την θεση του. Π.χ. πανω απο το τεποζιτο.
Εχω δει κατι αναλογο σε tailbag της bagster αλλα για την ωρα η τιμη ειναι απαγορευτικη..

:)

Ασωτος
21/07/2014, 14:04
Απλό τανκ μπαγκ, λίγη προσωπική δουλειά ....και καλές βόλτες ..

soter3gm
21/07/2014, 14:05
Βαλιτσάκι μεταφοράς σκύλου ιμάντες δέσιμο στην ουρά και τελειώνει το θέμα !!

MG-KTiNoS
21/07/2014, 14:07
Κατ αρχήν ο σκυλάκος θέλει γυαλιά (σαν αυτά του πιλότου)
μια φτηνή λύση για τη μεταφορά του, είναι η προσαρμογή ενός σκυλόσπιτου μεταφοράς
εκεί που πιάνει η μπαγκαζιέρα (τοπ κέις)

TROOPER
21/07/2014, 14:12
με συγχωρειτε ρε παιδια, αλλα οσο κι αν αγαπαω τους 4ποδους φιλους μας, μονο σε μενα αυτο φαινεται καραγκιοζιλικι και μαλιστα επικινδυνο?

εδω δεν βαζουμε πανω στα μηχανακια μας ανθρωπους που δεν ξερουν πως να κατσουν (γιατι αν εγω στριβω αριστερα και ο αλλος φοβαται και δεν με ακολουθησει μπορει να γειρει δεξια και φυσικα το να στριψω τοτε μπορει να γινει μια ασχημη περιπετεια), θα βαλουμε ζωακια?

σορυ αλλα εγω το θεωρω λαθος . & -

peterTHErider
21/07/2014, 14:13
αυτο το κολπο με το τανκ μπαγκ το κανουν χρονια οι γονεις μου και ετσι εχουν γυρισει πολλακις την ελλαδα!αρκει ο σκυλος να το καθει σιγα σιγα και να ειναι ησυχος!απλα για ασφαλεια να ειναι λιγο κλειστο το τανκ μπαγκ(το κεφαλι εξω φυσικα) να μην του μπαινουν σκεψεις για αλματα!τωρα εγω σκεφτομαι πως θα βολεψω τον δικο μου αλλα ο μπαγασας εφτασε τα 50 κιλα...:a9::a9:

STOYBI
21/07/2014, 14:14
Βαλιτσάκι μεταφοράς σκύλου ιμάντες δέσιμο στην ουρά και τελειώνει το θέμα !!



H ακομα καλλυτερα... Μπαγκαζιερα και μεσα σε αυτη, βαλιτσακι μεταφ σκυλου ( με υψος κλουβιου μεγαλυτερο του κλεισιματος της μπαγκαζιερας για να ειμαστε σιγουροι οτι δεν θα κλεισει το καπακι) δεσιμο με ιμαντα μαζι με το καπακι της μπαγκαζιερας ....

Για σχετικα μικρη διαδρομη ( καθοτι ο σκυλος θα βγει μεσα στην πρεζα απο τα καυσαερια.....)


:wave2:

Pan (dvs)
21/07/2014, 14:31
με συγχωρειτε ρε παιδια, αλλα οσο κι αν αγαπαω τους 4ποδους φιλους μας, μονο σε μενα αυτο φαινεται καραγκιοζιλικι και μαλιστα επικινδυνο?

εδω δεν βαζουμε πανω στα μηχανακια μας ανθρωπους που δεν ξερουν πως να κατσουν (γιατι αν εγω στριβω αριστερα και ο αλλος φοβαται και δεν με ακολουθησει μπορει να γειρει δεξια και φυσικα το να στριψω τοτε μπορει να γινει μια ασχημη περιπετεια), θα βαλουμε ζωακια?

σορυ αλλα εγω το θεωρω λαθος . & -

Γιναμε δυο.

roukos_x
21/07/2014, 14:40
320515

doctoras
21/07/2014, 14:45
Ότι πατέντα και εάν κάνεις(μάλλον καλύτερη είναι η προσαρμογή του κλουβιού μεταφοράς) πρέπει να πηγαίνεις πάρα πολύ προσεκτικά στις μετακινήσεις γενικότερα, ενώ στις στροφές να τις παίρνεις ψιλοτετράγωνα χωρίς μεγάλες κλησεις και περισσότερες στάσεις..
το μεγαλύτερο πρόβλημα που θα φέρει θα είναι στρες ίσως και ψυχολογικά στο σκυλάκι όταν θα είναι πάνω στην μότο

manhunter
21/07/2014, 14:49
με συγχωρειτε ρε παιδια, αλλα οσο κι αν αγαπαω τους 4ποδους φιλους μας, μονο σε μενα αυτο φαινεται καραγκιοζιλικι και μαλιστα επικινδυνο?

εδω δεν βαζουμε πανω στα μηχανακια μας ανθρωπους που δεν ξερουν πως να κατσουν (γιατι αν εγω στριβω αριστερα και ο αλλος φοβαται και δεν με ακολουθησει μπορει να γειρει δεξια και φυσικα το να στριψω τοτε μπορει να γινει μια ασχημη περιπετεια), θα βαλουμε ζωακια?

σορυ αλλα εγω το θεωρω λαθος . & -

Γίναμε 3.
Ασφαλής μεταφορά δεν υφίσταται.
Είναι απλά μεταφορά, και το παίρνεις και στον λαιμό σου.

MG-KTiNoS
21/07/2014, 14:53
Κατ αρχήν ο σκυλάκος θέλει γυαλιά (σαν αυτά του πιλότου)
μια φτηνή λύση για τη μεταφορά του, είναι η προσαρμογή ενός σκυλόσπιτου μεταφοράς
εκεί που πιάνει η μπαγκαζιέρα (τοπ κέις)

320516

Αυτό το σκυλάκι είμαι χαρά πάντως.
Χιλιάδες χιλιόμετρα !
:)

roukos_x
21/07/2014, 14:56
320516

Αυτό το σκυλάκι είμαι χαρά πάντως.
Χιλιάδες χιλιόμετρα !
:)

το μπροστα το ξαπλωμενο εννοεις?

Bowleno
21/07/2014, 14:56
με συγχωρειτε ρε παιδια, αλλα οσο κι αν αγαπαω τους 4ποδους φιλους μας, μονο σε μενα αυτο φαινεται καραγκιοζιλικι και μαλιστα επικινδυνο?

εδω δεν βαζουμε πανω στα μηχανακια μας ανθρωπους που δεν ξερουν πως να κατσουν (γιατι αν εγω στριβω αριστερα και ο αλλος φοβαται και δεν με ακολουθησει μπορει να γειρει δεξια και φυσικα το να στριψω τοτε μπορει να γινει μια ασχημη περιπετεια), θα βαλουμε ζωακια?

σορυ αλλα εγω το θεωρω λαθος . & -

γίναμε 4 :D

STOYBI
21/07/2014, 15:15
με συγχωρειτε ρε παιδια, αλλα οσο κι αν αγαπαω τους 4ποδους φιλους μας, μονο σε μενα αυτο φαινεται καραγκιοζιλικι και μαλιστα επικινδυνο?

εδω δεν βαζουμε πανω στα μηχανακια μας ανθρωπους που δεν ξερουν πως να κατσουν (γιατι αν εγω στριβω αριστερα και ο αλλος φοβαται και δεν με ακολουθησει μπορει να γειρει δεξια και φυσικα το να στριψω τοτε μπορει να γινει μια ασχημη περιπετεια), θα βαλουμε ζωακια?

σορυ αλλα εγω το θεωρω λαθος . & -


Παλι τσουβαλιασμα..... Συγκριση ενος ζωου 5 κιλων ... Με εναν ανθρωπο 70-80-100 κιλα.....

Σορρυ Γιωργο αλλα εαν υπαρχει οδηγος που μπορουν να τον ανατρεψουν τα 5 κιλα ( εννοειτε οτι παει στον δρομο προσεκτικα βαση δεδομενων και οχι praktice στο ccs....)

Τοτε καραγκιοζιλικη και επικινδυνος ειναι μονο και μονο που καβαλαει μηχανακι...! ( δεν μπορω να φανταστω εαν εχει μια ψιλομετατοπιση μιας αποσκευης στο φορτωμενο μηχανακι του στην εθνικη οδο με τα πολλα πως θα αντιδρασει...)





:wave2:

ggs
21/07/2014, 15:34
αν ειναι πολυ μικρο το σκυλακι , μαλλον κατι τετοιο θα θες...:D

320517



...αν ειχες μεγαλο , θα ειχες θεμα..:lol:

320518

doctoras
21/07/2014, 15:37
το μπροστα το ξαπλωμενο εννοεις?
:) :) :) :)

pipe_smoker
21/07/2014, 15:51
Συμφωνω με τρουπη.

Τα ζωα δεν παυουν να ειναι ζωα και να μην μπορουν να μπουν στο δικο μας το μυαλο (ή εμεις στο δικο τους).
Οσο καλα και να εχει εκπαιδευσει καποιος το σκυλο του μπορει να του κανει κανα αψυχολογητο και στην καλυτερη να παει το σκατο στην καλτσα του οδηγου, στη αμεσως επομενη να φυγει ο σκυλος πανω απο τη μηχανη με ο,τι συνεπαγεται αυτο και τελος παντων δε νομιζω οτι χρειαζεται να συνεχισω.

Δεν ειναι το προβλημα μην κουνησει τον κωλο του ο 5κιλος σκυλος και χασουμε τον ελεγχο στη στροφη οπως θα συνεβαινε με εναν ανθρωπο 80 κιλων.

Αλλο το να δεσει καποιος το κλουβι μεταφορας για να παει το σκυλι του μεχρι τον κτηνιατρο γιατι δεν εχει αλλο μεταφορικο μεσο, κι αλλο να θελει να κανει μαζι του το γυρο του κοσμου καβαλα στη μηχανη.

Εδω σε διαμερισματα μενουν ανθρωποι ή λειπουν παρα πολλες ωρες απο το σπιτι λογω δουλειας και (δικαιως) τους λεμε ανευθυνους οταν πανε και παιρνουν μεγαλοσωμα σκυλια γιατι ειναι πρακτικως αδυνατον να μη δυστυχησουν τα δολια.
Τωρα θα εξετασουμε την περιπτωση του μηχανοβιου ταξιδευτη που θελει να γινει και σκυλομπαμπας?

soter3gm
21/07/2014, 16:06
Πρην αρκετα χρόνια είχα ένα γάτο 5,5 ΚΙΛΑ τεράστιος ο rusty τη πρώτη του βόλτα μέχρι το τωρινό σπίτι τον έβαλα σε ένα χαρτόκουτο όπου πήδηξε στη πλάτη μου και τον έβαλα μέσα στο μπουφάν μου.
Η επόμενη ήταν στην Αγία Άννα τον έβαλα σε βαλιτσάκι μεταφοράς ζώου και το έδεσα στη πίσω σέλα ο γάταρος μου δεν κατάλαβε τίποτα αν και πήγαινα πολύ αραχτά στης στροφές έγινε και η ατραξιόν στο δρόμο.
Δεν κατάλαβα τίποτα από μεταφορά βάρους ούτε και το ζώο από τη διαδρομή στην Αγία, το βράδυ, τον έδεσα με αλυσιδάκι από τη μηχανή και τη καταβρήκε από τη ζέστη

Bob_o_mastoras
21/07/2014, 17:19
Μεταφορα σκυλου με μηχανη ειναι επικινδυνη και για τον αναβατη και για το σκυλο.
Απο μενα :nono:
Ενας απο τους λογους που εχω αμαξι.

p@nos
22/07/2014, 01:05
να κουβαλησεις το σκυλο με τη μηχανη? :lol: καλα αυτος που θελει να το κανει αυτο οκ χανει λαδια ο σκυλος που πρεπει να ακουσει το αφεντικο ομως τι φταιει?

TROOPER
22/07/2014, 09:25
Παλι τσουβαλιασμα..... Συγκριση ενος ζωου 5 κιλων ... Με εναν ανθρωπο 70-80-100 κιλα.....

Σορρυ Γιωργο αλλα εαν υπαρχει οδηγος που μπορουν να τον ανατρεψουν τα 5 κιλα ( εννοειτε οτι παει στον δρομο προσεκτικα βαση δεδομενων και οχι praktice στο ccs....)

Τοτε καραγκιοζιλικη και επικινδυνος ειναι μονο και μονο που καβαλαει μηχανακι...! ( δεν μπορω να φανταστω εαν εχει μια ψιλομετατοπιση μιας αποσκευης στο φορτωμενο μηχανακι του στην εθνικη οδο με τα πολλα πως θα αντιδρασει...)

:wave2:

αυτο λεω ρε κωστη!

δεν υπαρχει ΚΑΜΙΑ συγκριση αναμεσα σε εναν ανθρωπο 70-80-100 κιλα που θα του πεις ''ακολουθα τις κινησεις του δικου μου κορμιου'' και σε ενα σκυλο 5κιλα που θα του πεις ''μεινε (μεσα στο tank bag)''!

ουτε εγω μπορω να φανταστω πως θα αντιδρασει καποιος αν ξαφνικα ο σκυλος φρικαρει και πηδηξει η γυρισει και του πατησει μια δαγκωνια.

εχω δει κατι τσαντες πλατης που ειναι για μεταφορα σκυλου πανω σε μηχανακια αλλα απο την αλλη δεν ειμαι και πολυ σιγουρος οτι επειδη ''εγω χαιρομαι που με κοιτανε οι αλλοι να εχω τον αζορ με υφακι και γυαλια πανω στο Αργαλειο'' χαιρεται και ο σκυλος μου ;)

ειπα την αποψη μου. δεν ειναι αναγκη κανεις να την παρει σαν σωστη ντε και καλα.

:wave2:

Cpt. Haddock
22/07/2014, 09:54
Για πειτε οι εμπειροι..

Εχω ενα σκυλι, γυρω στα τεσσερα κιλα.. Αντε να φτασει τα πεντε με εξι..

Σχεδον οπου παμε με την γυναικα το εχουμε μαζι, ειτε με το σκουτερακι ειτε με την μηχανη.


Με το σκουτερ ολα οκ, ανεβαινει στο πατωμα.
Αυτη τη στιγμη με ενδιαφερει ενας ανετος και "ασφαλης" τροπος ωστε να εχει την θεση του ο σκυλος επανω στο μηχανη, γιατι προς το παρον καθεται αναμεσα μας με το κεφαλι του να ξεχει απο την αριστερη η απο την δεξια πλευρα.
Με τον τροπο που καθεται η αληθεια ειναι οτι δεν μας ενοχλει. Απλα το θεωρω πιο εργονιμικο το να εχει την θεση του. Π.χ. πανω απο το τεποζιτο.
Εχω δει κατι αναλογο σε tailbag της bagster αλλα για την ωρα η τιμη ειναι απαγορευτικη..

:)

Παρε αυτοκινητο

TROOPER
22/07/2014, 10:06
Παρε αυτοκινητο

:eek: αστοδιαλο!

STOYBI
22/07/2014, 11:46
αυτο λεω ρε κωστη!

δεν υπαρχει ΚΑΜΙΑ συγκριση αναμεσα σε εναν ανθρωπο 70-80-100 κιλα που θα του πεις ''ακολουθα τις κινησεις του δικου μου κορμιου'' και σε ενα σκυλο 5κιλα που θα του πεις ''μεινε (μεσα στο tank bag)''!

ουτε εγω μπορω να φανταστω πως θα αντιδρασει καποιος αν ξαφνικα ο σκυλος φρικαρει και πηδηξει η γυρισει και του πατησει μια δαγκωνια.

εχω δει κατι τσαντες πλατης που ειναι για μεταφορα σκυλου πανω σε μηχανακια αλλα απο την αλλη δεν ειμαι και πολυ σιγουρος οτι επειδη ''εγω χαιρομαι που με κοιτανε οι αλλοι να εχω τον αζορ με υφακι και γυαλια πανω στο Αργαλειο'' χαιρεται και ο σκυλος μου ;)

ειπα την αποψη μου. δεν ειναι αναγκη κανεις να την παρει σαν σωστη ντε και καλα.

:wave2:


Εγω δεν μιλησα για tank bag ( βλεπε απο πανω..)


Ουτε για σαλταρισματα κλπ.... ;)

Ουτε καμμια σχεση με τα κουφα στις φωτο που βλεπουμε συνηθως.....

Εγω μιλαω για μεταφορα με ασφαλεια ( οπως η φωτο με την bmw παραπανω....)


:beer::beer:

TROOPER
22/07/2014, 11:51
Εγω δεν μιλησα για tank bag ( βλεπε απο πανω..)


Ουτε για σαλταρισματα κλπ.... ;)

Ουτε καμμια σχεση με τα κουφα στις φωτο που βλεπουμε συνηθως.....

Εγω μιλαω για μεταφορα με ασφαλεια ( οπως η φωτο με την bmw παραπανω....)


:beer::beer:

εγω ομως μιλησα για αυτα που βλεπουμε συν του οτι:


....
εχω δει κατι τσαντες πλατης που ειναι για μεταφορα σκυλου πανω σε μηχανακια αλλα απο την αλλη δεν ειμαι και πολυ σιγουρος οτι επειδη ''εγω χαιρομαι που με κοιτανε οι αλλοι να εχω τον αζορ με υφακι και γυαλια πανω στο Αργαλειο'' χαιρεται και ο σκυλος μου ;)

ειπα την αποψη μου. δεν ειναι αναγκη κανεις να την παρει σαν σωστη ντε και καλα.

:wave2:

αυταααα :wave2::beer:

Pan (dvs)
22/07/2014, 13:04
Εμεις πολλα μπορει να λεμε ,οσο ο καημενος ο σκυλος, δεν μπορει να μας πει την αποψη του.

Λευκάδιος
22/07/2014, 13:14
αν ειναι πολυ μικρο το σκυλακι , μαλλον κατι τετοιο θα θες...:D

320517



...αν ειχες μεγαλο , θα ειχες θεμα..:lol:

320518Σιγουρα οι σκυλοι δεν μπορουν να πουν την αποψη τους αλλα οι παραπανω φαινονται να μην γουσταρουν ? :lol:
Ο πρωτος μοιαζει με τον ανιμαλ των muppet show :bawl:

Bob_o_mastoras
22/07/2014, 14:24
Η αληθεια ειναι οτι η πλεοψηφια των σκυλων γουσταρει κατι τετοια. να κινουνται πχ ευθεια με μεγαλη ταχυτητα. Αυτο που ισως να τους ενοχλησει ειναι οι στροφες και το πλαγιασμα και ο δυνατος θορυβος. Επισης ο δυνατος ανεμος ισως να προκαλεσει προβλημα στα αυτια τους και σιγουρα στα ματια τους αν δεν φοραν γυαλια.
Και που δεν μιλανε παντως (οσοι εχουν σκυλια ξερουν τι λεω) καταλαβαινεις ανετοτατα ποτε γουσταρει, ποτε οχι, ποτε φοβαται κλπ.

Για μενα απλα τιθεται το θεμα ασφαλειας.
Ο δικος μου ειναι και too big για μηχανακι.

chester24
22/07/2014, 21:07
Σίγουρα οι αποψεις ειναι διαφορετικες και σιγουρα η μεταφορα σκυλιου με μοτο δεν ειναι ασφαλης... Τους τελευταιους τρεις μηνες και ειδικα οταν ημουν στο νησι πηγαιναμε σχεδον παντου με τον σκυλο.

Ο σκυλος καθεται αναμεσα μας και γουσταρει την βολτα.
Δεν τιθεται θεμα μετατοπισης βαρους. Η τουλαχιστον δεν εχω αντιμετωπισει κατι τετοιο.

Εδώ πήγαινα με 80 -100χλμ στον επαρχιακο και ο σκυλος κοιμοταν...

@Haddock... Το ξερω οτι υπαρχει η λυση του αυτοκινητου. Αν σκεφτομουν το αμαξι δεν θα ρωταγα καν.. Ασε που για την ωρα ντεν εχω αυτοκινητο καρντια μου.

Η ερωτηση μου ηταν ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΜΕ ΜΙΑ ΟΥΣΙΩΔΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ, ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 5 ΚΙΛΑ
και οχι..
ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ.

Εγραψα με καπς για να τονισω και οχι για να φωναξω.. :D



Ευχαριστω ολους σας για τις απαντησεις σας.. :beer: Μαλλον τανκ μπαγκ ντε λα μετατροπ θα παιξει, γιατι πισω εχουμε και τα μπαγκαζια! :D

MG-KTiNoS
22/07/2014, 21:19
Εγώ πάντως γνωρίζω ανθρώπους που χρόνια πάνε βόλτες με τα σκλιά τους και δεν έχουν πάθει τίποτα.
Τώρα εδω πως βγήκε το συμπέρασμα ότι είναι επικύνδηνο...
Απ όσο είδα εγώ τα σκλιά γουστάρουν βόλτες με μηχανάκια .

p@nos
23/07/2014, 00:20
το να βαλεις το σκυλο πανω στο μηχανακι δεν ειναι επικινδυνο για σενα, για το σκυλο ειναι...ουτε πιασμενος ειναι πουθενα ουτε ασφαλισμενος ουτε τπτ και σε ενα αποτομο κουνημα λακουβα φρεναρισμα δε ξερω τι το σκυλι θα βρεθει στο δρομο...κ εγω παω το σκυλο μου στο κτηνιατρο με το σκουτερ δε θα παω και τουρ της ελλαδας με το σκυλι...μερικοι εχετε αποριες οτι ναναι...η ζεστη θα φταιει...

Bob_o_mastoras
23/07/2014, 03:12
Αμα εχει συνηθησει πια και ειναι σε σημειο να κοιμαται πανω στο μοτορι, παρε ενα τανκ μπαγκ, χωσ'τον μεσα και λογικα θα εισαι οκ αφου ειναι μικρουλης.
Παντως υπο οποιεσδηποτε συνθηκες εγω συνεχιζω να το θεωρω επικινδυνο και κυριως για το σκυλο που ουτε κρανος εχει ουτε τιποτα. Δεν θα το προτεινα σε κανεναν.
Γαβ

MG-KTiNoS
23/07/2014, 06:27
..μερικοι εχετε αποριες οτι ναναι...η ζεστη θα φταιει...

Κοίτα να βάλεις κανένα αιρ κοντίσιον λοιπόν
γιατί ο ένας που έχει κάνει το καλαθάκι τοπ κέις έχει φτάσει στην Ουκρανία
και η άλλη γυρνάει με το σκύλο όλη την Ελλάδα εδώ κάτι χρόνια.
Η μηχανή είναι επικίνδυνη για όλους οπότε αν θες ασφάλεια πάρε Βόλβο.
Φυσικά εσύ έχεις σκούτερ οπότε μπορώ να κταλάβω και πως σκέφτεσαι...
:lol:

p@nos
23/07/2014, 10:38
και ο αλλος πηγε με ποδηλατο στην ινδια...και ενας παππους ανεβηκε το εβερεστ...φοβερος ο συλογισμος σου :cry::lol:

ποσο μαλλον οταν δεν αναφερομαι καν στον αναβατη σα θεμα ασφαλειας και το ξεκαθαριζω...να σου πω ψηφιζεις κιολας εσυ εεε? :lol:

MG-KTiNoS
23/07/2014, 11:16
και ο αλλος πηγε με ποδηλατο στην ινδια...και ενας παππους ανεβηκε το εβερεστ...φοβερος ο συλογισμος σου :cry::lol:

ποσο μαλλον οταν δεν αναφερομαι καν στον αναβατη σα θεμα ασφαλειας και το ξεκαθαριζω...να σου πω ψηφιζεις κιολας εσυ εεε? :lol:

320618

άσε μας μωρέ με το σκουτερ τώρα...
:lol:

Gallos
23/07/2014, 11:18
Καιρό είχα να σπαμάρω..

Μια χαρά βολεύονται τα μικρά σκυλάκια. Τα άλλα τα σκλια, εκείνα με τις γόβες και τα ''μινι'', πως τα βουλεύεται(στην μηχανή εννοώ ε)? Επίσης πως τα ασφαλίζεται? Μόλις δουν κάμπριο στα φανάρια πηδάνε πάνω από την μηχανή...

Λες να δοκιμάσω την αλυσίδα που αναφέρθηκε παραπάνω?

- Μηηηη..Όχι στο κάμπριο του ανθρώπου...κάτω κάτω...

MG-KTiNoS
23/07/2014, 11:21
Καιρό είχα να σπαμάρω..

Μια χαρά βολεύονται τα μικρά σκυλάκια. Τα άλλα τα σκλια, εκείνα με τις γόβες και τα ''μινι'', πως τα βουλεύεται(στην μηχανή εννοώ ε)? Επίσης πως τα ασφαλίζεται? Μόλις δουν κάμπριο στα φανάρια πηδάνε πάνω από την μηχανή...

Λες να δοκιμάσω την αλυσίδα που αναφέρθηκε παραπάνω?

- Μηηηη..Όχι στο κάμπριο του ανθρώπου...κάτω κάτω...

Το βάζεις μέσα στο σπιτάκι μεταφοράς λέμε και το δένεις στη θέση του τοπ κέις...

(αλλά αφού δεν την έπεσε ο Βουνός στο γκάμπριο ο σκύλος σε προβληματίζει ???)
:D

ggs
23/07/2014, 11:21
- Μηηηη..Όχι στο κάμπριο του ανθρώπου...κάτω κάτω...

:bawl:

panik
23/07/2014, 16:24
Εγώ πάντως γνωρίζω ανθρώπους που χρόνια πάνε βόλτες με τα σκλιά τους και δεν έχουν πάθει τίποτα.
Τώρα εδω πως βγήκε το συμπέρασμα ότι είναι επικύνδηνο...
Απ όσο είδα εγώ τα σκλιά γουστάρουν βόλτες με μηχανάκια .

Τα σκυλια γουσταρουν ακομη και...ασε δεν το γραφω.
Το θεμα ειναι οτι ειναι ενα ζωντνο με δικη του σκεψη και καποια στιγμη θα του ερθει να παρει πρωτοβουλια.
Εκει σε θελω εσυ να κρατας το τιμονι και να τρχεις και ο σκυλος να προσπαθει να κατεβει.