PDA

View Full Version : ΚΛΟΠΗ TDM 900 λευκό



Kostas2B
23/07/2014, 08:47
Παίδες,έφαγαν ενός φίλου το TDM την περασμένη Κυριακή απο το Χαιδαρι,πανω στον κεντρικό δρομο στις 3 το βραδυ. Εξω απο τη Vodafone για όποιον γνωρίζει...

Η κάμερα ασφαλείας τους έπιασε,υπαρχει το βίντεο,αν με αφήσει ο φίλος και επιτρέπεται κιολας εδω,μπορώ να το ανεβασω!

Ειχε Remus Hexacon και αλλα εξτραδακια,χρώμα ασπρο (το κλασσικό του '07).
Πινακίδα ΧΥΚ-862

Το "γαμωτο" της υπόθεσης ειναι οτι ο φίλος το αγόρασε απο ιδιώτη την Παρασκευη και την Κυριακή το φάγανε... Η ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ ! Ούτε δυο μερες δεν πρόλαβε να το χαρεί...

Sapadak
23/07/2014, 08:50
Κρίμας ρπμ, κρίμας:(

Απλά να γνωρίζει και ο φίλος σου οτι υλικό απο κάμερες ασφαλείας (νομιμες κάμερες ασφαλείας) δε μπορεί να το βλέπει ο καθένας και δε μπορεί να κυκλοφορεί γενικά. Οπότε προσεχτικά με το βίντεο μη μπλεχτεί.

Περίεργο πάντως και ίσως υποπτο αυτό με τις 2 μέρες

vaska
23/07/2014, 08:56
Θα συμφωνήσω με το ύποπτο του πράγματος.

Μακάρι να την βρείτε!

Kostas2B
23/07/2014, 08:56
Απ´οτι μου είπε ανέβηκε ενας χοντρός πανω στη μηχανή,άρχισε να βαράει ο συναγερμός και με δυο προσπάθειες έσπασε το κλείδωμα του τιμονιού. Μετα το εσπρωξαν μεχρι το στενό 15 μέτρα πιο δίπλα οπου λογικά θα το φόρτωσαν σε φορτηγάκι!

Δε νομιζω οτι εχει σχέση με τον προηγούμενο ιδιοκτήτη.

7Tolis
23/07/2014, 10:18
Ύποπτο μου φαίνεται όλο αυτό.Κριμα που δεν έχουμε νόμους όπως στο αμερικα με οπλοφορια. Δε πάει άλλο αυτή η κατάσταση με τα κλεμμένα.

SHOOTER045
23/07/2014, 10:29
Το Βίντεο το δώσατε στην αστυνομία???

Sapadak
23/07/2014, 10:32
Το Βίντεο το δώσατε στην αστυνομία???

Είναι τόσο εύκολο?
Απο προσωπική εμπειρία και συγκεκριμένα με κάμερες (δηλωμένες-νομιμες) μου ζητούσαν απο Λιμενική αστυνομια να το δούνε μια κάμερα που εβλεπε σε δρόμο (γιατι είχε γινει μια κλοπή και θέλαν να δουν τα αυτοκίνητα που πέρασαν σε ενα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα), και οταν τους ζήτησα να μου φέρουν χαρτί απο εισαγγελέα, δεν μπόρεσαν.
Αλλαξε αυτό? Το δίνεις κατα βούληση όπου γουστάρεις?

irinia
23/07/2014, 10:37
ΓΙΑΥΤΟ ΛΕΜΕ............ΚΛΕΙΔΩΜΑ ΣΕ ΣΤΑΘΕΡΟ ΣΗΜΕΙΟ





Τουλάχιστον τούς άποτρέπει,ψάχνουν πιό εύκολο στόχο.
Κουράγιο στό φίλο σου κι ύπομονή......μάλλον διαλύθηκε ήδη,
βλέπεις πολλά τά TDM ,μεγάλη ζήτηση γιά άνταλλακτικά.
Καί νά τό ξαναπώ.....ΔΥΣΤΥΧΩΣ ό τρόπος πού ΕΜΕΙΣ άγοράζουμε
άνταλλακτικά δίνει τροφή στούς κλέφτες....!!!
Όσο καί νά βγάζουμε τόν κώλο μας άπ'έξω αύτή είναι ή άλήθεια.
Όλοι ψάχνουμε γιά ένα φθηνό μεταχειρισμένο άνταλλακτικό εύκαιρία
ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ....!!!
Κοινώς κλεπταποδόχοι......

Manalishi
23/07/2014, 12:36
Και TDM και λευκό........σα να λέμε ¨Βραδιά Οπλίτη στο Κ.Ψ.Μ." με καλεσμένη τη Τζούλια......θα πέσουν όλοι να την φάνε....

SHOOTER045
23/07/2014, 19:11
Είναι τόσο εύκολο?
Απο προσωπική εμπειρία και συγκεκριμένα με κάμερες (δηλωμένες-νομιμες) μου ζητούσαν απο Λιμενική αστυνομια να το δούνε μια κάμερα που εβλεπε σε δρόμο (γιατι είχε γινει μια κλοπή και θέλαν να δουν τα αυτοκίνητα που πέρασαν σε ενα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα), και οταν τους ζήτησα να μου φέρουν χαρτί απο εισαγγελέα, δεν μπόρεσαν.
Αλλαξε αυτό? Το δίνεις κατα βούληση όπου γουστάρεις?
Σε αντίστοιχες περιπτώσεις ξέρω ότι ζητήθηκαν τα βίντεο ΕΦ όσον έχουν εικόνα του σημείου, για να βοηθήσουν στον εντοπισμό και ανεύρεση των ύποπτων

akis_trevor
23/07/2014, 22:20
τι να πω;;;εχει ανοιξει παλι η περιοδος και σηκωνουν οτι βρουν στο δρομο τους...

μια μικρη παρενθεση και σορρυ κιολας.πριν απο 6-7 χρονια,ειχα ενα καμπεργκ(το πρωτο μου κρανος)για δευτερο,μεσα στην πολη με την παπια.ειχαμε παει για προβα,παρκαρισμενο το παπι στο πεζοδρομιο,το κρανος δεμενο στο γαντζο κατω απτη σελα.
βγαινω εξω,παω να φυγω,ρε που ειναι το κρανος;μηπως το ξεχασα μεσα κλπ..με τα πολλα απτην καμερα που ειχε το μαγαζι και επαιρνε την εισοδο εξωτερικα ειδαμε τον κλεφτη-ο οποιος εκοψε το λουρι,τι να το κανει,δεν ξερω- μου δινει ενα αντιγραφο το παλικαρι,παω στην ασφαλεια και μου λενε οτι δεν φαινεται καλα το βιντεο και πρεπει να κανεις μηνυση αλλα μην κανεις γιατι απαγορευονται οι καμερες και που να τον βρεις κλπ....
να τους πας βιντεο απο κλεφτη και να σου λενε αστο μωρε... :moutza: περαστικα μας..

tzimidis
25/07/2014, 06:06
Είναι τόσο εύκολο?
Απο προσωπική εμπειρία και συγκεκριμένα με κάμερες (δηλωμένες-νομιμες) μου ζητούσαν απο Λιμενική αστυνομια να το δούνε μια κάμερα που εβλεπε σε δρόμο (γιατι είχε γινει μια κλοπή και θέλαν να δουν τα αυτοκίνητα που πέρασαν σε ενα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα), και οταν τους ζήτησα να μου φέρουν χαρτί απο εισαγγελέα, δεν μπόρεσαν.
Αλλαξε αυτό? Το δίνεις κατα βούληση όπου γουστάρεις?

δεν άλλαξε.
αλλά άμα τους αφήσεις να ρίξουνε μια κλεφτή ματιά και δούνε ότι υπάρχουν στοιχεία , θα μπορέσουν να πάρουν πολύ πιο εύκολα και άμεσα το χαρτί από τον εισαγγελέα.

trelf
28/07/2014, 09:22
ο φίλος σου τα πήρε όλα τα κλειδιά από τον ιδιοκτήτη;;;; disk lock δεν είχε; έτσι χύμα την είχε αφήσει;;;;

ΜΟΝΟ κλειστό πάρκινγκ....αλλιώς ΟΧΙ μηχανή.........έχω βαρεθεί να διαβάζω και να ακούω για κλοπές!

Kostas2B
28/07/2014, 22:49
Ειχε συναγερμό αλλα ο τύπος απτοητος έσπασε το τιμόνι κ την φόρτωσαν.
Ο προηγούμενος δεν εχει σχέση...

Shinigami Ryuk
22/09/2014, 16:17
Δεν ξέρω ποιά ακριβώς διαδικασία τηρείται σε αυτές τις περιπτώσεις αλλά σε εμένα που μου έφαγαν τον Δούκα μου την δευτέρα 15/9 η ασφάλεια πήγε στο μαγαζί που είχε την κάμερα που κατέγραψε την κλοπή και το πήρε με ένα απλό χαρτί,νομίζω χωρίς την παρέμβαση εισαγγελέα.Δευτέρα βράδυ έγινε η κλοπή Τετάρτη απόγευμα είχαν το βίντεο.

Pan (dvs)
22/09/2014, 16:47
Είναι τόσο εύκολο?
Απο προσωπική εμπειρία και συγκεκριμένα με κάμερες (δηλωμένες-νομιμες) μου ζητούσαν απο Λιμενική αστυνομια να το δούνε μια κάμερα που εβλεπε σε δρόμο (γιατι είχε γινει μια κλοπή και θέλαν να δουν τα αυτοκίνητα που πέρασαν σε ενα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα), και οταν τους ζήτησα να μου φέρουν χαρτί απο εισαγγελέα, δεν μπόρεσαν.
Αλλαξε αυτό? Το δίνεις κατα βούληση όπου γουστάρεις?

Εγω οταν χρειαστηκε να δωσω βιντεο σε ιδιωτη,ειδα οτι οντως υπηρχε λογος και του εδωσα το σημειο που τον ενδιεφερε.Αργοτερα που το πηγε στην αστυνομια,με πηρανε και με ρωτησανε αν οντως του το ειχα δωσει.Δεν ξερω αν επρεπε να τηρηθει καποια διαφορετικη διαδικασια,αν το παρουσιαζαν επισημα σε δικαστηριο.

tzimidis
22/09/2014, 21:57
Εγω οταν χρειαστηκε να δωσω βιντεο σε ιδιωτη,ειδα οτι οντως υπηρχε λογος και του εδωσα το σημειο που τον ενδιεφερε.Αργοτερα που το πηγε στην αστυνομια,με πηρανε και με ρωτησανε αν οντως του το ειχα δωσει.Δεν ξερω αν επρεπε να τηρηθει καποια διαφορετικη διαδικασια,αν το παρουσιαζαν επισημα σε δικαστηριο.

An ithele to dikastirio tha se mamouse gia parabiasi klp prosopikon dedomenon.

Pan (dvs)
23/09/2014, 07:31
An ithele to dikastirio tha se mamouse gia parabiasi klp prosopikon dedomenon.

Μπορει,αλλα το εκανα.

Shinigami Ryuk
23/09/2014, 12:26
Εσύ καλά έκανες αλλά έχει δίκιο ο tzimidis.Κανονικά απαγορεύεται ακόμα και να αφήσεις ιδιώτη να το δει.Εγώ να φανταστείς πήγα σε δύο κτίρια κοντά στο σημείο της κλοπής που είχαν κάμερες ασφαλείας για να δω αν έγραψαν κάτι και μου έριξαν και οι δυο άκυρο.Μου είπαν ότι απαγορεύεται να το κάνουν και ότι μόνο η αστυνομία μπορεί να δει και να έχει το βίντεο.

simeon
23/09/2014, 15:24
εμένα παλίοτερα που μου έκλεψαν την μπαγκαζιέρα εξω απο την εταιρία μου και πήγα το video στην αστυνομία και το είδαν, μου είπαν ΑΑΑ τον ξέρουμε, μπαινοβγαίνει στην φυλακή. Αν θέλεις κάνε μήνυση αλλά εσυ θα τρέχεις στα δικαστήρια και δεν πρόκειται ποτέ να βγάλεις ακρη... δεν μου ανέφεραν τίποτα για το που βρήκες το video απαγορέυεται κτλ. κτλ....