PDA

View Full Version : μασπιε στην ασφαλτο?



nikos force
20/10/2005, 03:43
επειδη τα πειραματα καλο ειναι να τα αναλυουμε πρωτα,ας κανω μια ερωτησουλα προτου συνεχισω τισ δικεσ μου προσωπικες οδηγικοαναζητησεις...Πωσ ξυνουμε μασπιε σε ενα supermoto ? με ντριφτ η μεσα σε παρατεταμενη ανοιχτη στροφη και πια η σωστη θεση σωματος? τη μηχανη τη την πιεζουμε με το βαροσ μασ η με τα χερια,απτο τιμονι???:confused: :confused: :confused: . Υ.Π.μην με στειλετε στα τιπς, δεν βρηκα κατι:eyepop: :eyepop: :eyepop:

matmat
20/10/2005, 08:11
Πάρε ένα χοντρό σμυριδόπανο
τρίψε λιγο τον μαρσιπιέ και θα είσαι μια χαρά!!!
:lol: :rotflmao: :lol:

Ε!! ρε λύσα με το ξύσιμο!!
τι σας φταίη ο δρόμος βρεεε!!
:lol:

Αντε και σοβαρά τώρα μπές
σε καμια πίστα να μάθεις με ασφάλεια
και μην πειραματίζεσαι στον δρόμο...

sonic22
20/10/2005, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
Πωσ ξυνουμε μασπιε σε ενα supermoto ? με ντριφτ η μεσα σε παρατεταμενη ανοιχτη στροφη και πια η σωστη θεση σωματος? τη μηχανη τη την πιεζουμε με το βαροσ μασ η με τα χερια,απτο τιμονι???

kanoume ola ta parapanw... :D :D :D

den iparxei mono enas swstos tropos gia na ginei mia doulia...
poso malon gia na driftareis se diafores strofes...

einai thema pws niothei pio aneta o odigos...

pandos o pio eukolos tropos na jiseis marsipie einai otan agorazeis oikopedo... :D :D :D

gine pio sigekrimenos an thes...:beer: :beer: :beer:

afrotwin
20/10/2005, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
Πάρε ένα χοντρό σμυριδόπανο
τρίψε λιγο τον μαρσιπιέ και θα είσαι μια χαρά!!!
:lol: :rotflmao: :lol:

Ε!! ρε λύσα με το ξύσιμο!!
τι σας φταίη ο δρόμος βρεεε!!
:lol:

Αντε και σοβαρά τώρα μπές
σε καμια πίστα να μάθεις με ασφάλεια
και μην πειραματίζεσαι στον δρόμο...

giati re na min pai o an8ropos se ena sinergio na tou ton paroun ligo me ton troxo?....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

re kati zoria pou travane meriki:eyepop:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

matmat
20/10/2005, 09:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
giati re na min pai o an8ropos se ena sinergio na tou ton paroun ligo me ton troxo?....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

re kati zoria pou travane meriki:eyepop:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Η προσωπική εργασία έχει άλλη χάρη !!:lol:

θα έχει και την ικανοποίηση της δημιουργίας!!
:lol: :rotflmao: :lol:

KaTaNaS
20/10/2005, 09:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
επειδη τα πειραματα καλο ειναι να τα αναλυουμε πρωτα,ας κανω μια ερωτησουλα προτου συνεχισω τισ δικεσ μου προσωπικες οδηγικοαναζητησεις...Πωσ ξυνουμε μασπιε σε ενα supermoto ? με ντριφτ η μεσα σε παρατεταμενη ανοιχτη στροφη και πια η σωστη θεση σωματος? τη μηχανη τη την πιεζουμε με το βαροσ μασ η με τα χερια,απτο τιμονι???:confused: :confused: :confused: . Υ.Π.μην με στειλετε στα τιπς, δεν βρηκα κατι:eyepop: :eyepop: :eyepop:



αν προσπαθήσεις να ξύσεις μαρσπιέ σε παρατεταμένη αλά σουπερ σπόρτ, θα βρει πρώτα το τιμόνι σου...


είναι πολύ μεγάλο, άσε που μπορεί να έχει χάσει ήδη το λάστιχο σου πρόσφυση! μιας και τα μαρσπιεδάκια στο μοτο σου ειναι πολύ ψηλά!


ξεκίνα το ντριφτάρισμα με σλικακια (ή και χωρίς) σε καμμιά πίστα

και όταν φτάσεις να ξύνεις τα μαρσπιέ φώναξε μας να μας το μάθεις κιόλας!!! :rotflmao:


τώρα που το σκέφτομαι, είχα δεί έναν αγωνιζόμενο σε μια πίστα στα σπάτα! αυτός πράγματι έξυνε μαρσπιέ πάνω στη στροφή με τέρμα γκάζι, έκανε τόσο γερό γυροσκοπικό όμως που το τιμόνι είχε γυρίσει τουλάχιστον 4 μόιρες!!! οπότε και είχε περιθώρια!!!



τι σου λέω τώρα εεε;


δε καταλαβαίνω όμως γιατί θέλεις να ξυσεις μαρσπιέ!!!


αυτα είναι δικαιώματα των στρητάδων, εσύ θα πρεπε να είσαι του ντριφταρισματος!!!

:rotflmao:


οτι κάνεις σε ελεγχόμενο χώρο και με φούλ εξοπλισμο!!!


οι μαγκιές με γυμνα ποδια χερια κεφαλια είναι για τους χ@ζούς!!!

matmat
20/10/2005, 10:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS



αυτα είναι δικαιώματα των στρητάδων,


Γιατί βρε ? όλοι δεν έχουμε δικαίωμα στο ξύσιμο?
του κεφαλιού της μύτης και άλλων μερών του σώματος?
μονο οι στητάδες ξύνωνται ?οι άλοι δεν εχουμε φαγούρες??
:rotflmao: :lol: :rotflmao:

KaTaNaS
20/10/2005, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
Γιατί βρε ? όλοι δεν έχουμε δικαίωμα στο ξύσιμο?
του κεφαλιού της μύτης και άλλων μερών του σώματος?
μονο οι στητάδες ξύνωνται ?οι άλοι δεν εχουμε φαγούρες??
:rotflmao: :lol: :rotflmao:


apapapapa,


me tipota , oi strhtades στο ξύσιμο


οι σουπερ μοταρνταδες στην πλαγιολίσθηση


οι εντουράδες στα χαρακώματα


οι μοτοκροσάδες στις πτήσεις


κια εσείθς οι αφρικάνοι (με την καλή εννοια πάντα εεε; :rotflmao: )


στο ΣΚΟΝΙΣΜΑ


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ΒΡΩΜΙΑΡΗΔΕΣ ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ



:beer: :beer: :beer:

afrotwin
20/10/2005, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
apapapapa,


me tipota , oi strhtades στο ξύσιμο


οι σουπερ μοταρνταδες στην πλαγιολίσθηση


οι εντουράδες στα χαρακώματα


οι μοτοκροσάδες στις πτήσεις


κια εσείθς οι αφρικάνοι (με την καλή εννοια πάντα εεε;


στο ΣΚΟΝΙΣΜΑ




ΒΡΩΜΙΑΡΗΔΕΣ ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ






ti egine agoraki gelame me tous africanous?
imaste geladeri simera?:lol:
exoume tasis pros gelota?:lol:
8es na se pane tipota africanoi pou8ena apomera na se ma8oune tin magia tou erota?:rotflmao:

meta 8a vlepis afrikano ston dromo ke 8a krazis san treli

ou ou africane ela antrakla mou......
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

KaTaNaS
20/10/2005, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ti egine agoraki gelame me tous africanous?
imaste geladeri simera?:lol:
exoume tasis pros gelota?:lol:
8es na se pane tipota africanoi pou8ena apomera na se ma8oune tin magia tou erota?:rotflmao:

meta 8a vlepis afrikano ston dromo ke 8a krazis san treli

ou ou africane ela antrakla mou......
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



μυστηριο μου φαίνεται!!!


κανονικά σε έναν vero αφρικάνο το επίθετο "σκονισμένος"

θα έπρεπε να φαντάζει κοπλιμάν!!!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


η μαγεία του πάμε τάπα παντού θα ήθελα να με μάθουν!!! μπορώ;

:rotflmao:

afrotwin
20/10/2005, 11:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
μυστηριο μου φαίνεται!!!


κανονικά σε έναν vero αφρικάνο το επίθετο "σκονισμένος"

θα έπρεπε να φαντάζει κοπλιμάν!!!




η μαγεία του πάμε τάπα παντού θα ήθελα να με μάθουν!!! μπορώ;


veveos 8a sou dosoume ena africa na mpis tapa se kana xorafi
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

alfa156
20/10/2005, 11:15
τι θυμηθηκα τωρα....
τι σου θυμηζουν λεει 2 μαυροι πανω σε μηχανακι...........
africa twin.......:rotflmao:
kai meta λεει...
τι σου θυμηζουν πολλοι μαυροι πανω σε μηχανακι???
africa twin club!!!!:rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
20/10/2005, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
τι θυμηθηκα τωρα....
τι σου θυμηζουν λεει 2 μαυροι πανω σε μηχανακι...........
africa twin.......:
kai meta λεει...
τι σου θυμηζουν πολλοι μαυροι πανω σε μηχανακι???
africa twin club!!!!:

file dio mavroi asxeti pano se mia mixani to mono pou mporoun na sou 8imisoun ine o k0l0s sou....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


an itan dio mavroi didimoi pano se mia mixani mpori na sou 8imize africa twin
ektos ke an sou 8imize kana tdm ke afto twin grafi...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

alfa156
20/10/2005, 11:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
file dio mavroi asxeti pano se mia mixani to mono pou mporoun na sou 8imisoun ine o k0l0s sou....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


an itan dio mavroi didimoi pano se mia mixani mpori na sou 8imize africa twin
ektos ke an sou 8imize kana tdm ke afto twin grafi...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
ενω αν οι μαυροι ηταν γνωστοι ,υπαρχει περιπτωση να μοιαζουν με τον δικο σου κωλο???:rotflmao: λεω εγω τωρα..:lol:

KaTaNaS
20/10/2005, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
veveos 8a sou dosoume ena africa na mpis tapa se kana xorafi
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Λέω νίδα πει ρα τή


κανόνισε λέμε να πάμε να τα λερώσουμε ( τα μοτορίνια μας)


με ντερτηδες (θαναςςςςςςςς) σι αρ ες ηδεςςςςςςςς (χρηστουμμμμμ)


τι νταφηδες (θόδωραααααα) μπι μούρηδες (βασίιιιλλλ)


και λοιποί αμαρτωλοί!!!


!!!
ΔΕ ΜΠΟΡΩ ... ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ !!!



:beer: :beer: :beer:

nikos force
20/10/2005, 13:02
δε θελω να διαφωνισω αλλα θα το κανω,το ξυσιμο δεν ειναι πλεον μονο των στρηταδων,το να εχουν μια επαφη τα μαρσπιε με την ασφαλτο στο σημειο που το ντριφτ εχει τη μεγιστη κλιση και το τιμονι ειναι αναποδα ειναι εφικτο,το εχω πετυχει, με λιμεσ και τροχους επισης το εχω καταφερει,οσο με σαβουρες εχω γινει τεχνιτης,εγω πωταγα για μια πιο επιβεβαιωμενη και παρατεταμενη κατασταση:hypnotize :hypnotize :hypnotize

afrotwin
20/10/2005, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
ενω αν οι μαυροι ηταν γνωστοι ,υπαρχει περιπτωση να μοιαζουν με τον δικο σου κωλο???:rotflmao: λεω εγω τωρα..:

an ixame gnostous mavrous pou miazoun me ton k0l0 mou 8a itan sigoura maneken filtate.....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

alfa156
20/10/2005, 13:24
1

afrotwin
20/10/2005, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
δε θελω να διαφωνισω αλλα θα το κανω,το ξυσιμο δεν ειναι πλεον μονο των στρηταδων,το να εχουν μια επαφη τα μαρσπιε με την ασφαλτο στο σημειο που το ντριφτ εχει τη μεγιστη κλιση και το τιμονι ειναι αναποδα ειναι εφικτο,το εχω πετυχει, με λιμεσ και τροχους επισης το εχω καταφερει,οσο με σαβουρες εχω γινει τεχνιτης,εγω πωταγα για μια πιο επιβεβαιωμενη και παρατεταμενη κατασταση:hypnotize :hypnotize :hypnotize

mou edoses mia idea lipon gia tipous me tin diki sou emoni 8a ftiakso mia pista me to odostroma se sxima V (ve) opote me mia mikri klisi deksia ke aristera 8a ksinis aneta ke meta 8a pigenis stin kafeteria gia to frapogalo sou ke me to pou akoumpas kolo stin karekla 8a anafonis


eksisa!!!!!!

:a21: :a26: :a04: :a029: :a12: :a019: :a54:

KaTaNaS
20/10/2005, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
δε θελω να διαφωνισω αλλα θα το κανω

ούτε εγώ θέλω να συμφωνήσω αλά θα επιμέινω :rotflmao:


Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force

το ξυσιμο δεν ειναι πλεον μονο των στρηταδων,


ρε συ στα απο πάνω κάνουμε πλάκα, μη τρελενεσαι!


Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force

το να εχουν μια επαφη τα μαρσπιε με την ασφαλτο στο σημειο που το ντριφτ εχει τη μεγιστη κλιση και το τιμονι ειναι αναποδα ειναι εφικτο,


το ειπαμε αυτο πιο πάνω!

υπάρχουν πολλές φωτό που το αποδυκνείουν!!!


Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force

το εχω πετυχει,


καλα ρε συ ,αφου το μπορείς , τι ρωτάς;

τι μας πέρασες εδώ; αγωνιζομένους;


κουλοι είμαστε ρε που βγάζουμε απωθημένα στα πληκτρολόγια!!! :rotflmao:


για λέγε τώρα, πώς το κάνεις να μάθουκε και εμείς τίποτα , ιας και το άνοιξες το πόστ!

Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force

με λιμεσ και τροχους επισης το εχω καταφερει,οσο με σαβουρες εχω γινει τεχνιτης,


να τους πεις να σου κολλήσουν ΒΑΡΕΑ! :rotflmao:


Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force

εγω πωταγα για μια πιο επιβεβαιωμενη και παρατεταμενη κατασταση



καλά αφού εσύ πώταγες, εγώ θα σου απαντήσω, ξεκίονα την προπονηση και ενημερωσε μας για τίποτα νεώτερα!



:rotflmao: :rotflmao:


φιλικα με πολυ διάθεση για χιούμορ!

είσαι για πιστούλα παρεάκι καλό!;

alfa156
20/10/2005, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
an ixame gnostous mavrous pou miazoun me ton k0l0 mou 8a itan sigoura maneken filtate.....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
αν κρινουμε απο αυτα που βλεπουμε στην τηλεοραση,τα μανεκεν για να θεωρηθουν..μανεκεν ..δεν θα πρεπει να εχουν μονο ωραιο κωλο ,αλλα και....χρηστικο!!:rotflmao: :rotflmao:
τωρα αν ο δικος ειναι τετοιος ,εγω δεν ξερω..ας τον κρινουν οι αλλοι που ξερουν καλυτερα!!

gcrook
20/10/2005, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS


:lol: :lol: :lol: :wave2:

KaTaNaS
20/10/2005, 13:33
και επειδη παντα χρειαζεται το σπαμ!!!


δωρο για τον αφρο πειρατο!





ΤΑΠΑ λεμεεεεεεεεεεεεεεεεε


26596

afrotwin
20/10/2005, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
αν κρινουμε απο αυτα που βλεπουμε στην τηλεοραση,τα μανεκεν για να θεωρηθουν..μανεκεν ..δεν θα πρεπει να εχουν μονο ωραιο κωλο ,αλλα και....χρηστικο!!:
τωρα αν ο δικος ειναι τετοιος ,εγω δεν ξερω..ας τον κρινουν οι αλλοι που ξερουν καλυτερα!!

ke to mprostino xristiko ine ke oreo episis tora den exo gnosti edo na se volepso ala an 8es sou stelno as poume tin selida me to K apo to karne mou na epiveveosis..:rotflmao: :rotflmao:
na min sto stelno ke olo 2 selides ana grama 8a fas poli kero...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
20/10/2005, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
και επειδη παντα χρειαζεται το σπαμ!!!


δωρο για τον αφρο πειρατο!





ΤΑΠΑ λεμεεεεεεεεεεεεεεεεε

agori mou me ta africa trexis me iligkiodi vraditita ala milame exoun ales xares pou mono enas africanos tis kseri ke den mporo na se mioiso.pare ena africa gia ligo ke ta leme..
ala ela na sou po merika pragmata min tromokrati8is...

ke efxaristo gia tin foto ala den itan angki....:wave2:

KaTaNaS
20/10/2005, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
agori mou me ta africa trexis me iligkiodi vraditita ala milame exoun ales xares pou mono enas africanos tis kseri ke den mporo na se mioiso.pare ena africa gia ligo ke ta leme..
ala ela na sou po merika pragmata min tromokrati8is...

ke efxaristo gia tin foto ala den itan angki....:wave2:



πατέρα μου εχω καβαλήσει το μοτορίνι του crsk


polυ kalo leme, είναι για να μη σταματάς καθόλου, μόνο καύσιμα και πάλι συνέχεια!!!


μου άρεσε, ένα απο τα μηχανάκια που θα ήθελα αν μπορούσα να έχω πολλά!

nikos force
20/10/2005, 17:41
επειδη ειμαι και λιγο παρταλι,δε ξερω αν ειμαι καλη παρεα για πιστουλα,στη πιστουλα θελω οι αλλοι η να ξερουν καλυτερα απο μενα το σπορ οη να ειναι πιο παρταλια απο μενα:smokin: :smokin: :smokin:

nikos force
20/10/2005, 17:47
και προσ τον καημενο κυριο afrotwin:lol: :lol: :lol: ,μακαρι να μου εφτιαχνες οχι μια αλλα πολλες πιστουλεσ σε οτι σχημα ηθελες...αλλα με τοσους αφρικανους που εχεις μπλεξει ουτε να σκεφτεις δε προλαβαινεις γιατι σε εχει απορροφησει η μαγεια του ''ερωτα'':lol: :lol: :lol:

Spazz
20/10/2005, 18:11
nikos force listen to me boy..........θα σου προτεινα φιλε μου αν θες να ξυσεις μαρσπιε να το δοκιμασεις σε πολυ κλειστες στροφες.ειναι σιγουρα πολυ πιο ευκολο απο το να προσπαθεις να ξυσεις σε παρατεταμενεςοπου τα χιλιομετρα θα ειναι πολλα και η κλιση μεγαλη.οσο για να ξυσεις υπο καταστασιν driiiiiiiiiiiiiiiiiiift χαλαρωσε λιγο ρε eddy seel αργοτερα.:lol: :lol:

για να σε βοηθησω βρες κλειστες στροφες με καλο ασφαλτοταπητα και δοκιμαζε.βγαζε το σωμα σου ακριβως αντιθετα απο οτι θα εκανες με ενα στριτ.αριστερη η στροφη?δεξια εξω το σωμα σου εσυ!και πιεζε το μηχανακι σου(που φαινετε ωραιο στο αβαταρ σου) κατω.καπισι?

ακομη πιο ευκολο ειναι εαν η στροφη εκτος απο κλεστη ειναι και ανηφορικ.καταλαβαινεις γιατι ετσι??λογω του οτι η ασφαλτος ανηφοριζει και βρισκει κατω ευκολα..

δε νομιζω να βρισκει το τιμονι πρωτα παντως.εδω με το δικο μου που ειναι καθαροαιμο ...οχι sm ...με τα χωματινα λαστιχα και υψος.... εκει πανω....σε κατι στροφουλες στην πεντελη για λιγο δεν εβρισκε κατω......


αν και παλι δεν τα καταφερνεις βαλε μαρσπιεδες δυο μετρα και θα ξυνεις και στην πιλοτη σου :wave2: :wave2:

KaTaNaS
20/10/2005, 18:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spazz
.βγαζε το σωμα σου ακριβως αντιθετα απο οτι θα εκανες με ενα στριτ.αριστερη η στροφη?δεξια εξω το σωμα σου εσυ!και πιεζε το μηχανακι σου(που φαινετε ωραιο στο αβαταρ σου) κατω.καπισι?




exw enstash!!!


tha ejhghsw to brady, twra biazomai!!!!


to styl ayto einai palio!
exei antikatastathei!


later...:wave2:

OldMan
20/10/2005, 18:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
πατέρα μου εχω καβαλήσει το μοτορίνι του crsk
polυ kalo leme,


:lol: :rotflmao: :lol:

Νάσαι καλά ρε Σταύρε !!!
..
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.Τώρα γελάσαμε...!!!



Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
είναι για να μη σταματάς καθόλου, μόνο καύσιμα και πάλι συνέχεια!!!



Και αντλία βενζίνης, και βάσεις από μπαγαζιέρες, και ρουλεμάν πίσω τροχού, και καθρέφτες .......


:lol: :beer: :lol:

KaTaNaS
21/10/2005, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan





Και αντλία βενζίνης, και βάσεις από μπαγαζιέρες, και ρουλεμάν πίσω τροχού, και καθρέφτες .......





Axaxaxaxaxaxxxa


poy nai o peiraths na dw ti tha pei!



RE SY ANTWNH leme, ola ta parapanw xwrane se ena sakidio plaths na oume! no problem!!!


twra pou to fere η κουβέντα, εψές με άφησε πάλι το κτμάκι απροόπτος, πάλι κόπηκε το καλώδιο της βαλβίδας του σταντ, και μου έσβησε το μηχανάκι όπως πήγαινα .

εργαλεία και μαστόρεμα στα πεζοδρόμια, παρίς ντακάρ μέσα στην αθήνα !!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


αλλά έχει το κάτι που σε κ@υλωνει αυτο τπ μηχανάκι ρε γαμώτο, νομίζεις πως έισαι πάνω σε άλογο!

afrotwin
21/10/2005, 10:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan

Νάσαι καλά ρε Σταύρε !!!
..Τώρα γελάσαμε...!!!
Και αντλία βενζίνης, και βάσεις από μπαγαζιέρες, και ρουλεμάν πίσω τροχού, και καθρέφτες .......


den mou les re poustogere ides ena africa ke ta ides ola?
ke meta mas kanis ke ton sxetiko me ta motosaka....
ante katoura ta podia sou re ramolimento
pou ise esi gia na mas pia gia africa

ke pios milai o tipos me to KTM to exp pos diaolo to lene
na ixe kamia mixani tis prokopis na milisi me tin elatomatiki gkaziera made taiwan ir8e na mas kani ton daskalo

lipon 8a milages ama ixes ta kato8i
ante CCM,kana VOR,ante kana TM...
erxese tora me ton matraka to enduro tou ftoxou to ktm na mas milisis gia mixanes?

pigene agori mou ante min pai kanas alos... kseris pou...

ke pou ise na mou filisis tis kotes


:rotflmao: :rotflmao:

panther78
22/10/2005, 05:19
Παίδες ωραία μηχανάκια τα Africa.......

μέχρι που είδα και μια χοντροκώλα γκόμενα να οδηγεί ένα στην Καβάλας και ξενέρωσα. :uplate:

Δεν το παίζω ειδήμων ούτε γνώστης αλλα οι κρυφές χάρες των Africa περιορίζονται μόνο στο να κάνεις καμάκι σε τιποτα trendy γκομενίτσες που τις παιρνουν τυπακια που νομιζουν οτι οταν κουνας τον κώλο σου γα....ς. Κολονάκι style, you know. Οπότε Africa riders φαινόσαστε κούκλοι πάνω στα μηχανακια σας αλλα ξεκαβαλάτε μερικοι το καλάμι.

Kατα τα άλλα έχετε τον Σαρακάκη νταβα, δε χωράτε στην κίνηση και ποτε να μη συμβει σε κανενα μας, σε πτώσεις αντε να σηκώσεις το μηχανακι. Κυρίως αμα είσαι και χεσμενος απο το φοβο σου καπακι μετα τη σουπα. Είδα ένα τυπάκο στη Λιοσιων τις προαλλες και τον λυπηθηκα. Τρέμαν τα πόδια του και ο ταλαιπωρος προσπαθουσε να σηκώσει το θωρηκτο Αβερωφ.

Άσε που η Σαχάρα είναι σε άλλη ήπειρο και όχι στην Ελλαδίτσα μας.:nono:

Κατα τα άλλα και γαμώ τις χαρες!!!!!!:wave2:

alfa156
22/10/2005, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από panther78
Παίδες ωραία μηχανάκια τα Africa.......

μέχρι που είδα και μια χοντροκώλα γκόμενα να οδηγεί ένα στην Καβάλας και ξενέρωσα. :uplate:

Δεν το παίζω ειδήμων ούτε γνώστης αλλα οι κρυφές χάρες των Africa περιορίζονται μόνο στο να κάνεις καμάκι σε τιποτα trendy γκομενίτσες που τις παιρνουν τυπακια που νομιζουν οτι οταν κουνας τον κώλο σου γα....ς. Κολονάκι style, you know. Οπότε Africa riders φαινόσαστε κούκλοι πάνω στα μηχανακια σας αλλα ξεκαβαλάτε μερικοι το καλάμι.

Kατα τα άλλα έχετε τον Σαρακάκη νταβα, δε χωράτε στην κίνηση και ποτε να μη συμβει σε κανενα μας, σε πτώσεις αντε να σηκώσεις το μηχανακι. Κυρίως αμα είσαι και χεσμενος απο το φοβο σου καπακι μετα τη σουπα. Είδα ένα τυπάκο στη Λιοσιων τις προαλλες και τον λυπηθηκα. Τρέμαν τα πόδια του και ο ταλαιπωρος προσπαθουσε να σηκώσει το θωρηκτο Αβερωφ.

Άσε που η Σαχάρα είναι σε άλλη ήπειρο και όχι στην Ελλαδίτσα μας.:nono:

Κατα τα άλλα και γαμώ τις χαρες!!!!!!:wave2:
δεν μπορω να κανω κατι αλλο εκτοσ απο το να συμφωνησω μαζι σου!!!

matmat
22/10/2005, 12:40
quote:Αρχικά δημιουργήθηκε από panther78
Παίδες ωραία μηχανάκια τα Africa.......

μέχρι που είδα και μια χοντροκώλα γκόμενα να οδηγεί ένα στην Καβάλας και ξενέρωσα.

Δεν το παίζω ειδήμων ούτε γνώστης αλλα οι κρυφές χάρες των Africa περιορίζονται μόνο στο να κάνεις καμάκι σε τιποτα trendy γκομενίτσες που τις παιρνουν τυπακια που νομιζουν οτι οταν κουνας τον κώλο σου γα....ς. Κολονάκι style, you know. Οπότε Africa riders φαινόσαστε κούκλοι πάνω στα μηχανακια σας αλλα ξεκαβαλάτε μερικοι το καλάμι.

Μήπως ? λέω... μήπως μπερδεύεσαι λίγο με τα Var(k)adero?

Kατα τα άλλα έχετε τον Σαρακάκη νταβα, δε χωράτε στην κίνηση και ποτε να μη συμβει σε κανενα μας, σε πτώσεις αντε να σηκώσεις το μηχανακι. Κυρίως αμα είσαι και χεσμενος απο το φοβο σου καπακι μετα τη σουπα. Είδα ένα τυπάκο στη Λιοσιων τις προαλλες και τον λυπηθηκα. Τρέμαν τα πόδια του και ο ταλαιπωρος προσπαθουσε να σηκώσει το θωρηκτο Αβερωφ.

Άσε που η Σαχάρα είναι σε άλλη ήπειρο και όχι στην Ελλαδίτσα μας.

Κατα τα άλλα και γαμώ τις χαρες!!!!!!








Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
δεν μπορω να κανω κατι αλλο εκτοσ απο το να συμφωνησω μαζι σου!!!


Αυτά που μπορή να κάνει και εκεί που μπορή να πάη ένα ΑΦΡΙΚΑ ούτε στα πιο τρελά σας όνειρα δεν θα τα βλέπατε λεβέντες !!!..

Αντε μην τα πάρω τώρα και πάμε στις διαμάχες!



:lol: :rotflmao: :lol:
:wave2:

Palios-neos
22/10/2005, 15:50
Πού είσαι afro??????

Η κατάσταση χρίζει ραπίσματος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:a26: :a26: :a26:
:a43:

panther78
22/10/2005, 18:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
quote:Αρχικά δημιουργήθηκε από panther78
Παίδες ωραία μηχανάκια τα Africa.......

μέχρι που είδα και μια χοντροκώλα γκόμενα να οδηγεί ένα στην Καβάλας και ξενέρωσα.

Δεν το παίζω ειδήμων ούτε γνώστης αλλα οι κρυφές χάρες των Africa περιορίζονται μόνο στο να κάνεις καμάκι σε τιποτα trendy γκομενίτσες που τις παιρνουν τυπακια που νομιζουν οτι οταν κουνας τον κώλο σου γα....ς. Κολονάκι style, you know. Οπότε Africa riders φαινόσαστε κούκλοι πάνω στα μηχανακια σας αλλα ξεκαβαλάτε μερικοι το καλάμι.

Μήπως ? λέω... μήπως μπερδεύεσαι λίγο με τα Var(k)adero?

Kατα τα άλλα έχετε τον Σαρακάκη νταβα, δε χωράτε στην κίνηση και ποτε να μη συμβει σε κανενα μας, σε πτώσεις αντε να σηκώσεις το μηχανακι. Κυρίως αμα είσαι και χεσμενος απο το φοβο σου καπακι μετα τη σουπα. Είδα ένα τυπάκο στη Λιοσιων τις προαλλες και τον λυπηθηκα. Τρέμαν τα πόδια του και ο ταλαιπωρος προσπαθουσε να σηκώσει το θωρηκτο Αβερωφ.

Άσε που η Σαχάρα είναι σε άλλη ήπειρο και όχι στην Ελλαδίτσα μας.

Κατα τα άλλα και γαμώ τις χαρες!!!!!!










Αυτά που μπορή να κάνει και εκεί που μπορή να πάη ένα ΑΦΡΙΚΑ ούτε στα πιο τρελά σας όνειρα δεν θα τα βλέπατε λεβέντες !!!..

Αντε μην τα πάρω τώρα και πάμε στις διαμάχες!



:lol: :rotflmao: :lol:
:wave2:

Ρε μάγκες ένα Africa αγοράσατε και νομίζετε οτι πήρατε το Challenger και πάτε βόλτα στο φεγγάρι? Αν΄είναι να καμαρώνετε για κάτι πρέπει να είναι για αυτο που έχετε προσωπικά καταφέρει και όχι ένα μηχανάκι να σας κανει να νιωθετε κάπως. Ξεκαβαλάτε λίγο. Χτες μπήκα πρώτη φορά στο forum και έφτιαξα ένα topic για service manual KLE. (Με τα πολλά και εγώ on-off καβαλάω) Δειτε τι έγραψαν μέσα......

Εντελως τυχαια αυτος που απάντησε ήταν Αφρικανος.

Αρχίζω να πιστεύω οτι όσοι γίνονται επαγγελματίες οδηγοι (πχ ταξιτζηδες) και Αφρικανοι καταντάνε μαλάκες. Για όνομα του Θεού ρε παιδια λιγο μετριοφροσυνη δε βλάπτει.

Στην τελική όλοι μας γουστάρουμε τις μηχανές, δεν είμαστε διαφορετικές φυλές σε αντιπαράθεση οπότε μερικοι μερικοί ΞΕΚΑΒΑΛΑΤΕ ΤΟ ΚΑΛΑΜΙ και δείξτε λίγο σεμνότητα. Δε βλάπτει και δείχνει χαρακτήρα. Αν εχουν μερικοι μερικοι. :a019:

panther78
22/10/2005, 18:17
Μπερδεύομαι με τα VARADERO? Και αυτά φίλε μου σαν Africa φουσκωμένα είναι.

Πές μου εσύ με επιχειρήματα τι πλεονεκτήματα έχουν στην Αθήνα ή σε μια πόλη οπου ζούμε, δουλεύουμε και κυκλοφοράμε.

Την μόστρα? Εγω δεν το βλέπω σαν πλεονέκτημα αυτο. Το μόνο καλό που έχουν ειναι οτι φαινονται όμορφα έξω από τις καφετεριες και τα μπαρακια. Κατα τα άλλα Κlain mine.

KaTaNaS
22/10/2005, 18:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spazz
βγαζε το σωμα σου ακριβως αντιθετα απο οτι θα εκανες με ενα στριτ.αριστερη η στροφη?δεξια εξω το σωμα σου εσυ!και πιεζε το μηχανακι σου(που φαινετε ωραιο στο αβαταρ σου) κατω.καπισι?




προφανώς και γνωρίζεις την ως άνωθη τακτική απο το χώμα, οπου χρησιμοποιείται στα κλειστά κομμάτια, U turn γύρω απο ένα δέντρο φερειπείν!


πάλιά πράγματι έτσι έβλεπες να στρίβουν όλοι οι αγωνιζόμενοι στα σμ.


τώρα πλέον, ρίχνουν σώμα (πλάτες, κεφάλι ) στην εσωτερική της στροφής και εκτείνουν και το πόδι της εσωτερικής εμπρός!

...

Spazz
23/10/2005, 12:45
katana αναφερομαι σε κλειστες στροφες.ακομα πολλοι στριβουν καταυτο το τροπο.

αν το σκεφτεις λιγο ομως εχω την εντυπωση πως δε θα πολυβολευει σε πολυ κλειστες να βγαζεις σωμα.συν οτι μου φαινεται πως δεν χρειαζεται.για ποιο λογο να βγαλεις σωμα?ουτως η αλλως με τοσο λιγα χιλιομετρα η προσφυση θα ειναι επαρκης ακομη κι αν η μοτοσυκλετα ειναι υπο κλιση.μιλαμε για δρομο με καλη ασφαλτο ετσι...


ξερω γω ετσι νομιζω.τωρα αυτο που ισχυριζεσαι μπορει να ειναι πιο αποδοτικο για να στριωεδις γρηγοροτερα............αλλα για να ξυσει μαρσπιε σιγουρα ειναι ευκολοτερο ετσι οπως του προτεινω.....




ενταξει???αντε να τελειωνουμε φιλε :lol: :lol: :lol:

KaTaNaS
01/11/2005, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spazz
katana αναφερομαι σε κλειστες στροφες

spazz το ίδιο και εγώ...



Αρχικά δημιουργήθηκε από Spazz

αν το σκεφτεις λιγο ομως εχω την εντυπωση πως δε θα πολυβολευει σε πολυ κλειστες να βγαζεις σωμαB]


είδα να το κάνουν πολλοί, πράγματι ψιλόστραμπουλήγεις το σώμα σου, μα προφανώς πιάνει!


Αρχικά δημιουργήθηκε από Spazz
[B]
ξερω γω ετσι νομιζω.τωρα αυτο που ισχυριζεσαι μπορει να ειναι πιο αποδοτικο για να στριωεδις γρηγοροτερα............αλλα για να ξυσει μαρσπιε σιγουρα ειναι ευκολοτερο ετσι οπως του προτεινω.....


σίγουρα στρίβεις πιό γρήγορα , τώρα μεταξύ μας, να έχεις σμ και να σε απασχολεί το ξύσιμο του μαρσπιέ μου φαίνεται καπως!



Αρχικά δημιουργήθηκε από Spazz


ενταξει???αντε να τελειωνουμε φιλε :lol: :lol: :lol:


καλά ρε φίλε , ότι πείς εσυ!!! :rotflmao:


μιάς και κάνεις χώμα, πάμε καμμιά χαλαρόσφιχτη στην πάρνηθα;

:smokin:

Julius
01/11/2005, 16:40
des auto sta grigora


edo (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=8612&highlight=julius)

kai tha pesei sxetiko psalidi entos oligon


re pedia IMARTOOOOON leme

oti ftasei o kathenas leei, ean kapoios den einai sigouros gia kati parakaleite na mhn leei malakies giati tha parei kosmaki sto lemo toy,


tha parei to huza kai tha prospathei na to girei gia na vrei!!!! ante geia leme