PDA

View Full Version : Kάγκουρες πάνε με 220 σε δρόμους της Ρόδου...



Billymuse
24/07/2014, 08:39
http://www.dailymotion.com/video/x21zhp3_m%CE%B7%CF%87%CE%B1%CE%BD%CE%AD%CF%82-%CF%84%CF%81%CE%AD%CF%87%CE%BF%CF%85%CE%BD-%CE%BC%CE%B5-220-%CF%87%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CF%8C%CE%BC%CE%B5%CF%84%CF%81%CE%B1_news#from=embediframe

Οκ αυτοί αν θέλουν ας ψωφίσουν..οι άλλοι που μπορεί να πάρουν στο λαιμό τους
τι του φταίνε που θέλουν να κάνουν τη καγκουριά τους?

byron
24/07/2014, 09:13
http://www.dailymotion.com/video/x21zhp3_m%CE%B7%CF%87%CE%B1%CE%BD%CE%AD%CF%82-%CF%84%CF%81%CE%AD%CF%87%CE%BF%CF%85%CE%BD-%CE%BC%CE%B5-220-%CF%87%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CF%8C%CE%BC%CE%B5%CF%84%CF%81%CE%B1_news#from=embediframe

Οκ αυτοί αν θέλουν ας ψωφίσουν..οι άλλοι που μπορεί να πάρουν στο λαιμό τους
τι του φταίνε που θέλουν να κάνουν τη καγκουριά τους?

Ολίγον fail μου φαίνεται το θέμα.
Ποιό είναι το σοκαριστικό? Ότι κάποιοι πάνε 220 ή οτι το κάνουν στην Ρόδο εν μέσω τουριστικής περιόδου (πσσςςς...) ?

Με πόσα πάνε οι Ροδίτες κάγκουρες συνήθως? :confused:

Sapadak
24/07/2014, 09:23
Με πόσα πάνε οι Ροδίτες κάγκουρες συνήθως? :confused:

Ε αυτοί κουμπώνουν και 6η συνήθως :lol:

theofilos888
24/07/2014, 09:24
Τωρα σας επιασε ορισμενους ο πονος για τα 220; μηπως να θυμισω σε ορισμενους με ποσα πηγαιναν και σε τι δρομους σε κατι εκδρομες που καναμε μαζι; δεν εχω καταλαβει ακριβως που ειναι το μεμπτο του βιντεο; το ειδα να αναπαραγαγεται στα καναλια και σε διαφορα σαιτ προβαλοντας την κακη πλευρα του μοτοσυκλετισμου. Δηλαδη παλι θα πουλησουμε το στερεοτυπο του καγκουρα, αλητη μηχανοβιου. Αφορμη τους δινουμε με τετοια βιντεο να μας κραζουν.

vaska
24/07/2014, 09:40
Πφφ με το παπί πάω περισσότερο, γατάκια!
:wave2:

pipe_smoker
24/07/2014, 10:03
Ολίγον fail μου φαίνεται το θέμα.


+400

Ρε συ μπιλάκο θα σε ρωτούσα πού ξετρύπωσες τέτοιο χαζοβίντεο κι αν μας τρολάρεις με το θρεντ αλλά διάβασα παρακάτω ότι παίζει λέει και στα νέα των 8:lol:

Εσένα σε σοκάρει κάτι από αυτό που βλέπεις?
Με το συμπάθειο κιόλας, δε σε έχω για τη Λουκά του μοτοσυκλετισμού. Και δεν το λέω για κακό.

Εγώ το μόνο που βλέπω είναι δυο τύπους να κάνουν ανοίγματα σε έναν ανοιχτό δρόμο, ευθεία, κεντρικό, και σχεδόν άδειο. Μόνο μια προσπέραση αν θυμάμαι καλά χρειάστηκε να κάνουν.
Ούτε σφήνες είδα, ούτε αντίθετα ρεύματα, ούτε ξυσίματα σε τυφλές στροφές κλπ.

Αν η καγκουριά έγκειται στο γεγονός ότι πήγαιναν μόνο ευθεία και μόνο μέχρι 220 σύμφωνοι:tooth:

7Tolis
24/07/2014, 10:21
Αυτοί που το προβάλανε αμα είναι καμιά καλή είδηση παίζει να τρέξουν και περισσότερο για να φτάσουν πρώτοι για αναμετάδοση.Δε λέει κάτι αυτό.Ας βγεί ένας και να πεί πως δεν το έχει κάνει.Στη τελική ας μην δίνει το υπουργείο μεταφορών έγκριση για εμπόριο αυτοκινήτων -σκαφών-μπισικλετ-κτλ.Μαλακίες δηλαδή,ψευτοπαρθενοπουριτάνισμος πίσω απο το δάχτυλο.
Ασταδιάλα.

teo_g7
24/07/2014, 10:58
Ωραίο νησί η Ρόδος!Θα κλείσω του χρονου διακοπές.





(Κάτι άλλο δεν έχει να σχολιασω το βίντεο.)

alexxxcbr
24/07/2014, 11:34
Τι πραγματα ειναι αυτα.Σα δε ντρεπονται..


:bawl::bawl:

Παω να προλαβω το πουλμαν να παω για μπανιο με τους γέρους..

Vice
24/07/2014, 12:02
Τα κάνουμε όλοι. Αυτά και χειρότερα. Το ξέρεις, το ξέρω, end of story

Bladerunner
24/07/2014, 12:05
Τα κάνουμε όλοι. Αυτά και χειρότερα.

Μη γενικεύουμε παρακαλώ. :nono:

Εγώ τουλάχιστον και πολλοί άλλοι που γνωρίζω, ποτέ δεν έχουμε πάει με 220 στους δρόμους της Ρόδου.

7Tolis
24/07/2014, 12:12
Μη γενικεύουμε παρακαλώ. :nono:

Εγώ τουλάχιστον και πολλοί άλλοι που γνωρίζω, ποτέ δεν έχουμε πάει με 220 στους δρόμους της Ρόδου.

Η αλήθεια είναι δεν έχω πάει καν στη Ρόδο αρα ουτε και εγω.

Vice
24/07/2014, 12:36
Εχεις δίκιο, και εγώ τώρα που το θυμηθηκα 219 επιασες, δεν τραβούσε άλλο. :D

nikos_abel
24/07/2014, 13:10
Μη γενικεύουμε παρακαλώ. :nono:

Εγώ τουλάχιστον και πολλοί άλλοι που γνωρίζω, ποτέ δεν έχουμε πάει με 220 στους δρόμους της Ρόδου.

Έτσι είναι. Σε πλυθυσμό περί τα 8 δις στη γη, το ποσοστό των κάγκουρων στη Ρόδο είναι αμελητέο :tooth:

McGyver
24/07/2014, 13:12
Μη γενικεύουμε παρακαλώ. :nono:

Εγώ τουλάχιστον και πολλοί άλλοι που γνωρίζω, ποτέ δεν έχουμε πάει με 220 στους δρόμους της Ρόδου.

Fixed.

Bladerunner
24/07/2014, 13:14
Fixed.

Κι όμως. Έχω πάει στη Ρόδο. Με δικό μου όχημα. Και όντως δεν έπιασα τα 220...

McGyver
24/07/2014, 13:15
Κι όμως. Έχω πάει στη Ρόδο. Με δικό μου όχημα. Και όντως δεν έπιασα τα 220...

Σ' άρεσε;

Εμένα όχι.

Bladerunner
24/07/2014, 13:22
Σ' άρεσε;

Που δεν έπιασα τα 220;

Αν εννοείς τη Ρόδο, ναι μου άρεσε. Αφού τη γυρίσαμε όλη (ποτέ πάνω από 220), κατάλαβα ότι θα μπορούσα να μουλιάζω όλη μέρα στα νερά της Λίνδου, και το βράδυ να ακούω jazz στα μπαράκια της μεσαιωνικής πόλης.

McGyver
24/07/2014, 13:24
Που δεν έπιασα τα 220;

Όχι βρε, η Ρόδος :lol:...


Αν εννοείς τη Ρόδο, ναι μου άρεσε. Αφού τη γυρίσαμε όλη (ποτέ πάνω από 220), κατάλαβα ότι θα μπορούσα να μουλιάζω όλη μέρα στα νερά της Λίνδου, και το βράδυ να ακούω jazz στα μπαράκια της μεσαιωνικής πόλης.

:beer::beer::beer::beer::beer:

Arxagelos
24/07/2014, 13:36
Μονο 220? δωστε ρε 0-300 στο λαο να γουσταρει!

nerofida
24/07/2014, 13:40
το βιντεο κυκλοφορησε απο εδω (http://news247.gr/eidiseis/koinonia/vinteo_poy_pagwnei_to_theath_motosikletes_trexoyn_me_220_xlm_se_dromo_ths_rodoy.2940045.html) και μαλλον (μιας και προκειται για πολυ σοβαρο site) δεν ειχαν τι να βαλουν καλοκαιριατικα και εψαξαν κατι παρομοιο με αυτο το θεμα (http://news247.gr/eidiseis/auto/vinteo_trelas_motosikletisths_trexei_me_300_xlm_w_sthn_athhnwn-lamias.2914609.html) που ειχε κανει ντορο πριν λιγες μερες.

Το 2ο βιντεακι ειναι τραγικο κατα τη γνωμη μου, οχι τοσο για την ... που τον δερνει τον τυπο αλλα για το οτι ανεβαζει τετοια βιντεακια με το ονοματεπωνυμο του (εχει και αλλα παρομοια) και τον αφηνουν να κυκλοφορει ακομα ελευθερος...

H.A.Balafoutre
24/07/2014, 13:59
Πάντως το FZ1....πρέπει να πατηνάρει....:lol:

Αλλά, http://www.enikos.gr/society/252602,Sovaro_troxaio_dikykloy_me_katsika.html

Οπότε, τα μάτια μας 1014, διότι μαγκιά δεν είναι να ανοίγεις το γκάζι, αλλά να ξέρεις πότε να το κλείνεις.

Pan (dvs)
24/07/2014, 14:32
Πφφ με το παπί πάω περισσότερο, γατάκια!
:wave2:

Και με τριτη?

STOYBI
24/07/2014, 15:21
Καγκουρες οι τοπικοι..... Ανοιγοκλεινουν το γκαζι απο τα 100 στα 220 ..... Και ας εχουν κανει καμμια 40000 κμ στην ιδια ευθεια τοσα χρονια..... ( οχι οτι εχουν καποιο ελαφρυντικο αλλα εχει καποια διαφορα απο το οποιον εχει παει μια φορα...)

Δεν ηρθαν στην απεραντη ασφαλεια της.... ποσειδωνος , της βουλιαγμενης , της λ.καβαλας ... Να βρουν την ευτυχια......

Περιορισμος στα δικυκλα στους 15 ιππους στην νησιωτικη χωρα ....τωρα !!!!

Γουρουνες ελευθερα....!!!


:wave2:

gior-gos
24/07/2014, 16:01
Το 2ο βιντεακι ειναι τραγικο κατα τη γνωμη μου, οχι τοσο για την ... που τον δερνει τον τυπο αλλα για το οτι ανεβαζει τετοια βιντεακια με το ονοματεπωνυμο του (εχει και αλλα παρομοια) και τον αφηνουν να κυκλοφορει ακομα ελευθερος...

"Διαφήμιση" ειναι... ;)

Vice
24/07/2014, 16:05
Εισαι σίγουρος οτι είναι Fz1? Λιγο αργό μου φαίνεται για 1000

amyroukai
24/07/2014, 16:07
"Διαφήμιση" ειναι... ;)
κοιτάτ' τσούπρες μ' τι άντρακλας είμ' ιγό; τέτοια διαφήμιση;

nerofida
24/07/2014, 16:16
"Διαφήμιση" ειναι... ;)
ισχυει!

Billymuse
24/07/2014, 17:08
Προφανως ολοι λιγο πολυ εχουμε κανει παρομοια πραγματα. Φυσικα και εγινα αυτος που κατακρινει
τα πολλα χιλιομετρα σε δρομους και δε λεω "τι κανουν οι αλητες" ενω εχω κανει παρομοιες μαλακιες
αλλα οχι ρε φιλε σχεδον αυγουστιατικα με φουλ τουρισμο σε νησι..ξερω γω ετσι το βλεπω :wave2:

MAIK72
24/07/2014, 17:21
Πολύ χάλια το βίντεο. Δεν βλέπουμε τίποτα. Ο δρόμος πάντως φαίνεται για σκοτώστρα

Bob_o_mastoras
24/07/2014, 18:21
Χαλια βιντεο και δεν πιανουν και τα 220. Μεχρι 219 ειδα να γραφει το κοντερ.

gior-gos
24/07/2014, 20:06
κοιτάτ' τσούπρες μ' τι άντρακλας είμ' ιγό; τέτοια διαφήμιση;

Οχι δεν ειναι "διαφημιση" οδηγικων ικανοτητων... (αν και ο τυπος ειναι καρατιμόνι)

Εχει μαγαζι.

amyroukai
24/07/2014, 20:20
Α σαν τα βίδεο του άλλου από τη χαλκίδα; τέτοια διαφήμιση, ΟΚ.

Pan (dvs)
24/07/2014, 20:24
Αν ητανε καλος θα διακρινοτανε στις πιστες.Ανεγκεφαλος ειναι και τιποτε παραπανω.

fkol k4
24/07/2014, 20:41
Αν ητανε καλος θα διακρινοτανε στις πιστες.Αυτό είναι εύκολο μόνο στα λόγια.
Από τη μία είναι που είναι ακριβό το σπορ, φαντάσου να μένεις και στη Ρόδο.
Από την άλλη στην Ελλάδα δεν έχουμε πρωτάθλημα ταχύτητας για να διακριθείς.


Ανεγκεφαλος ειναι και τιποτε παραπανω.Ας μην υπερβάλλουμε.
Μπορεί να είναι ανεγκέφαλος γενικότερα, αλλά το βιντεάκι αυτό δεν δείχνει και τίποτα εξωφρενικό.
Σύντομα ανοίγματα στις ευθείες με σχεδόν άδειο δρόμο.
Δεν έκανε κάτι παραπάνω από αυτό που κάποια στιγμή έχει κάνει ένας μέσος κάτοχος supersport (ή τίποτα τύπου SuperDuke) μοτοσυκλέτας.

Billymuse
24/07/2014, 20:46
Αυτό είναι εύκολο μόνο στα λόγια.
Από τη μία είναι που είναι ακριβό το σπορ, φαντάσου να μένεις και στη Ρόδο.
Από την άλλη στην Ελλάδα δεν έχουμε πρωτάθλημα ταχύτητας για να διακριθείς.

Ας μην υπερβάλλουμε.
Μπορεί να είναι ανεγκέφαλος γενικότερα, αλλά το βιντεάκι αυτό δεν δείχνει και τίποτα εξωφρενικό.
Σύντομα ανοίγματα στις ευθείες με σχεδόν άδειο δρόμο.
Δεν έκανε κάτι παραπάνω από αυτό που κάποια στιγμή έχει κάνει ένας μέσος κάτοχος supersport (ή τίποτα τύπου SuperDuke) μοτοσυκλέτας.

Oπότε θεωρούμε δεδομένο οτι ο άδειος δρόμος δν κρύβει εκπλήξεις.. φίλε τρέχει ναι μεν σε άδειο δρόμο
αλλα όχι σε ενα κατσικοβούνι με 10 κατοίκους αλλα σε ένα νησι με και γω δε ξέρω ποσες χιλιάδες κατοίκους και άλλους
τοσους τουρίστες. Και Ροδίτες ναναι τι σημασία έχει αμα μένουν μόνιμα εκει,δλδ εγώ που στο Περιστέρι δν έχω Θάλασσα να αγοράσω ενα
σκάφος και να πηγαίνω στον Κηφισό να τραβάω γκάζια?

fkol k4
24/07/2014, 21:02
Oπότε θεωρούμε δεδομένο οτι ο άδειος δρόμος δν κρύβει εκπλήξεις..

Οποιοσδήποτε δρόμος μπορεί να κρύβει εκπλήξεις, ακόμα και στο κατσικοβούνι με τους 10 κατοίκους. Το συγκεκριμένο σημείο πάντως και ευθεία είναι και αρκετή ορατότητα έχει, υπάρχουν πολύ χειρότερα σημεία για να ανοίξεις λιγάκι (γιατί πλάκα πλάκα 219 για Supersport μηχανάκι δεν είναι και τίποτα...)

Κοίταξε, οι περισσότεροι όσο μεγαλώνουμε χαλαρώνουμε στην οδήγηση και τσιτώνουμε στην κριτική. Κι εγώ το ίδιο, και σήμερα δεν θα το έκανα.
Το έχω κάνει όμως, όπως το έχει κάνει έστω και σπάνια η πλειοψηφία όσων έχουν/είχαν μηχανάκι που μπορεί να το κάνει αυτό εύκολα.

Σαφώς και μπορείς να κάνεις την κριτική σου όπως νομίζεις, απλά σου επισημαίνω πως ένα αρκετά μεγάλο ποσοστό από αυτούς που κι εσύ συνομιλείς εδώ και κατά τα άλλα τους θεωρείς (και είναι )σοβαρά άτομα, έχουν κάνει κάτι παρόμοιο (τουλάχιστον), απλά δεν το έχουν ανεβάσει σε βίντεο.

Και μην πει κανένας πως έχει πάρει Supersport μηχανάκι και δεν το έχει τελικιάσει...

Billymuse
24/07/2014, 21:06
Οποιοσδήποτε δρόμος μπορεί να κρύβει εκπλήξεις, ακόμα και στο κατσικοβούνι με τους 10 κατοίκους. Το συγκεκριμένο σημείο πάντως και ευθεία είναι και αρκετή ορατότητα έχει, υπάρχουν πολύ χειρότερα σημεία για να ανοίξεις λιγάκι (γιατί πλάκα πλάκα 219 για Supersport μηχανάκι δεν είναι και τίποτα...)

Κοίταξε, οι περισσότεροι όσο μεγαλώνουμε χαλαρώνουμε στην οδήγηση και τσιτώνουμε στην κριτική. Κι εγώ το ίδιο, και σήμερα δεν θα το έκανα.
Το έχω κάνει όμως, όπως το έχει κάνει έστω και σπάνια η πλειοψηφία όσων έχουν/είχαν μηχανάκι που μπορεί να το κάνει αυτό εύκολα.

Σαφώς και μπορείς να κάνεις την κριτική σου όπως νομίζεις, απλά σου επισημαίνω πως ένα αρκετά μεγάλο ποσοστό από αυτούς που κι εσύ συνομιλείς εδώ και κατά τα άλλα τους θεωρείς (και είναι )σοβαρά άτομα, έχουν κάνει κάτι παρόμοιο (τουλάχιστον), απλά δεν το έχουν ανεβάσει σε βίντεο.

Και μην πει κανένας πως έχει πάρει Supersport μηχανάκι και δεν το έχει τελικιάσει...

Η κριτική έχει να κάνει οτι ειναι προκλητικό να το κάνεις νε μέσω highseason σε ενα νησί με φουλ τουρισμό. Αυτο ειναι που με κάνει να στραβώνω
τα άλλα που λες τα δέχομαι:beer:

fkol k4
24/07/2014, 21:09
Η κριτική έχει να κάνει οτι ειναι προκλητικό να το κάνεις νε μέσω highseason σε ενα νησί με φουλ τουρισμό. Αυτο ειναι που με κάνει να στραβώνω
τα άλλα που λες τα δέχομαι:beer:

Σε αυτό έχεις δίκιο.:beer:

Billymuse
24/07/2014, 21:11
Σε αυτό έχεις δίκιο.:beer:

και λέει οτι τρέξανε καταχείμωνο :lol: ωχ μουρχοντε... :tomates::tomates:

ggs
24/07/2014, 21:27
Η κριτική έχει να κάνει οτι ειναι προκλητικό να το κάνεις νε μέσω highseason σε ενα νησί με φουλ τουρισμό. Αυτο ειναι που με κάνει να στραβώνω
τα άλλα που λες τα δέχομαι:beer:


ρε μπιλ.. λες να πειραξε τους τουριστες ο Γκαγκουρας καθως πηγαιναν για το Φαληρακι...:lol:

σοκαριστικαν..:lol:

Billymuse
24/07/2014, 21:43
ρε μπιλ.. λες να πειραξε τους τουριστες ο Γκαγκουρας καθως πηγαιναν για το Φαληρακι...:lol:

σοκαριστικαν..:lol:

θα αρχίσω να προσεύχομαι για τις αμαρτίες σας

Bob_o_mastoras
24/07/2014, 22:12
Αυτο που εχω να πω εγω ειναι οτι στο συγκεκριμενο δρομο δεν θα το εκανα αυτο με τιποτα.
Το σκ@το θα ειχε φτασει στην καλτσα και θα ειχε υπερχειλυσει καπου μετα τα 150. Η ασφαλτος φαινεται για τον μπεο και ο δρομος στενος.
Επισης να προσθεσω ως τουριστικη πληροφορια οτι και εμενα μου αρεσε πολυ η Ροδος αλλα το καλοκαιρι γινεται χαμος και δεν ψηνομαι.
Αυτα! :)

amyroukai
24/07/2014, 22:49
ΛΟΛ.
Αν δεν είχε πορεία σήμερα στο κέντρο θα είχα σταματήσει στον Παπ, αλλά πέτυχα τους "η παλαιστίνη είναι ελληνική" ή κάτι τέλος πάντων ΑΚΡΙΒΩΣ με το που έστριβαν από Πανόρμου...
Δεξιά προς ερυθρό, πρώτο αριστερά και πάλι αριστερά και βγήκα στο τσακ μπροστά τους πριν ο GSF750P κλείσει το δρόμο.
Άδεια Κηφισίας ως το φανάρι του ψυχικού.
Ποιό βίντεο και μαλακίες... :evil:

RaGe_Raptor
24/07/2014, 23:25
:uplate:
320700

Ούτε που τον ξέρω τον άνθρωπο αλλά μόλις το είδα θυμήθηκα τους "κάγκουρες της Ρόδου":lol:

taisteal
25/07/2014, 01:04
Bill σου χρειαζονται επειγοντως διακοπες ρε φιλε..


:lol:

Lioulios
25/07/2014, 01:38
Μιά χαρά πάνε πάντως 220 τα γυμνά . Δεν είδα κανέναν τους να παραπινιέται . ϊσα ίσα που το διασκέδαζαν κιόλας . Αυτό γιατί μερικοί λένε πως μετά τα 170 πέΦτει ξύλο

Ζεύκας
25/07/2014, 03:47
:uplate:
320700

Ούτε που τον ξέρω τον άνθρωπο αλλά μόλις το είδα θυμήθηκα τους "κάγκουρες της Ρόδου":lol:


χαχαχ τι ξέθαψες ρε φίλαι.

Όντως φθινόπωρο 09 είχαμε κατέβει κονβόι πυροβολικού από τη Κώ στη Ρόδο, ΠΕΠ ΡΜ70, στάυερ και καναδέζες για βολές πυραύλων.

Να περνάμε μέσα από τη πόλη αέρα τα θεριά, ήμουν συνοδηγός σε μια καναδέζα και ένιωθα πρωθυπουργός!

gixxerpap
25/07/2014, 10:33
10 χρόνια μετά, δεν έχει αλλάξει τίποτα ...
Πάω να εξομολογηθώ και να παραδοθώ στις αρχές.:shrugs:

Bob_o_mastoras
25/07/2014, 10:56
Μπορει η τροχαια Ροδου να τοποθετησει προειδοποιητικες πινακιδες στο συγκεκριμενο δρομο:

320703

staffaki
25/07/2014, 23:42
Αν ητανε καλος θα διακρινοτανε στις πιστες.Ανεγκεφαλος ειναι και τιποτε παραπανω.

Αν λες για τον τύπο με τι ΚΤΜ, το έχει κάνει παλιότερα...

Pan (dvs)
26/07/2014, 19:09
Αν λες για τον τύπο με τι ΚΤΜ, το έχει κάνει παλιότερα...

Eκπαιδευτηκε και επεστρεψε δρημιτερος.

TROOPER
30/07/2014, 09:48
10 χρόνια μετά, δεν έχει αλλάξει τίποτα ...
Πάω να εξομολογηθώ και να παραδοθώ στις αρχές.:shrugs:

+1000!!!

:a41::a019: