PDA

View Full Version : CB 1000R 2008 ABS



thodwrakisdem
29/07/2014, 14:22
καλησπερα στη παρεα καινουργιος στο φορουμ ειμαι θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας για CB 1000R 2008 ABS μου το δινει ενας ξαδερφος το κολλητου μου σε καλη τιμη και το μηχανακι ειναι πενα τσεκαρισμενο αξιζει να το παρω τη γνωμη σας ευχαριστω !!!

lucien
29/07/2014, 14:30
Καλησπέρα και welcome,

Σε γενικές γραμμές είναι αξιόλογο μηχανάκι.
Δώσε όμως περισσότερες πληροφορίες, τιμή, χιλ. κτλ.
Το αν αξίζει η όχι έχει να κάνει με το τι ψάχνεις ή ποια θα ήταν μια άλλη εναλλακτική.

thodwrakisdem
29/07/2014, 14:58
Καλησπέρα και welcome,

Σε γενικές γραμμές είναι αξιόλογο μηχανάκι.
Δώσε όμως περισσότερες πληροφορίες, τιμή, χιλ. κτλ.
Το αν αξίζει η όχι έχει να κάνει με το τι ψάχνεις ή ποια θα ήταν μια άλλη εναλλακτική.


μου το δινει 5000 ευρω με 17,000 χλμ αλλα προσεγμενο τερμα ελεγα να παρω z 750 στα 4000 ευρω 2009 23,000 χλμ αλλα βρεθηκε αυτο και το σκεφτομαι η χρηση που θα του κανω ειναι αυτη που ενδηκνετε για τα γυμνα δεν το θελω για διακοπες 15 ημερες στη πηλο να παω με αυτο
το θελω για μες στη πολη και το καλοκαιρακι να μπορω να τραβηχτω παραλια μερια αλλα και να κανω και καμια κυριακατικη βολτα που κ που

TONYBANDIT
29/07/2014, 15:07
το τσιμπας πολυ πολυ χαλαρα z750 να βρεις καθαρο πολυ δυσκολα.

thodwrakisdem
29/07/2014, 15:08
κατι για λαδια ποθ λενε οτι καει το cb του 08 ισχυει??

lucien
29/07/2014, 15:11
1. τιμή καλή, δες και στο car να δεις που είναι τα αλλα cb100r.
2. πολύ ανώτερο από το Ζ750, φρένα στήσιμο κτλ

Για την κατηγορία του naked είναι αρκετά καλό, φίλος που το είχε για βόλτες αλλά και ταξίδια (Ελλάδα και έξω) ήταν πολύ ικανοποιημένος.

thodwrakisdem
29/07/2014, 15:14
δεν παιζει να βρω τετοιο σε λεφτα και σε χρηση ειναι κορυφαιος συνδυασμος το μονο που σκεφτομαι ειναι αν το μηχανακι ειναι καλο οχι το συγκεκριμενο γενικα τα cb

alexxxcbr
29/07/2014, 16:09
Mια χαρα ειναι το μηχανακι.Στο μονο που πασχει ειναι οι αναρτησεις.
Βεβαια σε σχεση με το Ζ ειναι πολυ καλυτερες.:wave2:

thodwrakisdem
29/07/2014, 16:11
Mια χαρα ειναι το μηχανακι.Στο μονο που πασχει ειναι οι αναρτησεις.
Βεβαια σε σχεση με το Ζ ειναι πολυ καλυτερες.:wave2:

δηλαδη το παρω λες ???

DrBig
29/07/2014, 16:14
κατι για λαδια ποθ λενε οτι καει το cb του 08 ισχυει??

Το cbr1000rr ειναι το λαδερο, οχι το CB
Χτυπα το, η τιμη ειναι αρκετα καλη για το μοντελο με ABS και ειναι και αξιολογο μηχανακι γενικοτερα.
Με αναρτησεις ισως χρειαστει να ασχοληθεις αναλογα τα κιλα σου.

thodwrakisdem
29/07/2014, 16:17
μαλιστα και εγω εκει με βλεπω να καταληγω τα κιλα μου ειναι γυρω στα 100 αλλα επειδη ασχολουμε με γυμναστηριο το χειμωνα φτανω 110 και και τα καλοκαιρια 92-91

DrBig
29/07/2014, 16:22
μαλιστα και εγω εκει με βλεπω να καταληγω τα κιλα μου ειναι γυρω στα 100 αλλα επειδη ασχολουμε με γυμναστηριο το χειμωνα φτανω 110 και και τα καλοκαιρια 92-91

Ε τοτε θα χρειαστει να ασχοληθεις με αναρτησεις αν το κυνηγας οδηγικως, αλλα αυτο ισχυει για ολα σχεδον τα μηχανακια.

thodwrakisdem
29/07/2014, 16:24
κατσε να το παρω και τα βλεπουμε αυτα εδω εισαστε χαχα

alexxxcbr
29/07/2014, 16:40
δηλαδη το παρω λες ???

To συζητας?Κλασεις ανωτερο απο το Ζ και πολυ καλη η τιμη.Αφου ειναι και απο δικο σου ατομο..:beer:

thodwrakisdem
29/07/2014, 16:46
παιζει κατι με την ποιοτητα του πεταει σκουριες ξερει κανεις τπτ??

alexxxcbr
29/07/2014, 16:49
παιζει κατι με την ποιοτητα του πεταει σκουριες ξερει κανεις τπτ??

Δεν εχει ακουστει κατι τετοιο.Εχει πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης.Γιατι?Ειδες κατι?

thodwrakisdem
29/07/2014, 16:51
μου το ειπε ενα παιδι σε ενα ολο φορουμ που το εχει οτι που πεταξε σκουριες αλλα γενικα μου ειπε οτι ειναι καλο μηχανακι

alexxxcbr
29/07/2014, 17:06
μου το ειπε ενα παιδι σε ενα ολο φορουμ που το εχει οτι που πεταξε σκουριες αλλα γενικα μου ειπε οτι ειναι καλο μηχανακι

Μηπως ειναι σε νησι?

thodwrakisdem
29/07/2014, 17:35
Μηπως ειναι σε νησι?

εγω οχι πυργο ειμαι αλλα εχει πολυ υγρασια εδω ο φιλος που μου το ειπε ειναι απο κρητη

theofilos888
29/07/2014, 17:38
εγω οχι πυργο ειμαι αλλα εχει πολυ υγρασια εδω ο φιλος που μου το ειπε ειναι απο κρητη

Και να φανταστώ η Κρήτη δεν συγκαταλέγεται στα νησιά εεεε;

thodwrakisdem
29/07/2014, 17:45
ρε μεγαλε νησι ειναι αλλα δεν ειναι ενα μικρο νησακι που εχει πολυ υγρασια και αλμηρα γι αυτο ρωτησε ο προηγουμενος πονηρε

theofilos888
29/07/2014, 17:50
ρε μεγαλε νησι ειναι αλλα δεν ειναι ενα μικρο νησακι που εχει πολυ υγρασια και αλμηρα γι αυτο ρωτησε ο προηγουμενος πονηρε

Επειδή η πονηριά μου πάει λίιιιιγο παραπέρα, θα σου πώ, πως για να έχει σκουριές το μηχανάκι του φίλου από την Κρήτη, το άφηνε στην παραλία και πήγαινε για καφέ! Κατ επέκταση τα μέταλλα ήταν εκτεθειμένα στην υγρασία και την αλμύρα της θάλασσας! Άρα όποιο μηχανάκι και να είχε εκεί, θα είχε σκουριές επάνω του. Και για να σου απαντήσω στο ερώτημά σου, όχι δεν βγάζουν σκουριές. Τουλάχιστον όχι από μόνα τους! Ελπίζω να σε κάλυψα εγώ ο πονηρός!

ΥΓ Πάρτο είναι γαμώ τα εργαλεία!

thodwrakisdem
29/07/2014, 18:21
Επειδή η πονηριά μου πάει λίιιιιγο παραπέρα, θα σου πώ, πως για να έχει σκουριές το μηχανάκι του φίλου από την Κρήτη, το άφηνε στην παραλία και πήγαινε για καφέ! Κατ επέκταση τα μέταλλα ήταν εκτεθειμένα στην υγρασία και την αλμύρα της θάλασσας! Άρα όποιο μηχανάκι και να είχε εκεί, θα είχε σκουριές επάνω του. Και για να σου απαντήσω στο ερώτημά σου, όχι δεν βγάζουν σκουριές. Τουλάχιστον όχι από μόνα τους! Ελπίζω να σε κάλυψα εγώ ο πονηρός!

ΥΓ Πάρτο είναι γαμώ τα εργαλεία!


τωρα μιλας σωστα ευχαριστω μαλλον θα το παρω

nickald
29/07/2014, 20:13
Πιανει σκουρια στο σημειο που στηριζει την κορνα. Ειναι σκατοδουλεια εκεινο το μεταλλο αλλα διορθωνεται ευκολα...

Καποια κομματια ειχαν ενα θεμα με τα πηνια τους.... Το εμφανιζαν ως δυσκολια να παρει μπρος ακομα και οταν η μπαταρια γυριζει την μιζα ζωηρα. Η Χονδα εχει βγαλει νεο κιτ πηνια που θεωρητικα ειναι καλυτερο.

Κατα τα αλλα εχει καλο ζυγισμα, ωραια φρενα (για γιαπωνεζικο) λογικη καταναλωση (για αυτο που ειναι) και γαματο μονομπρατσο.

Ο ηχος του ειναι για τον μαυρο μπεο.....

lucien
30/07/2014, 08:23
Πιανει σκουρια στο σημειο που στηριζει την κορνα. Ειναι σκατοδουλεια εκεινο το μεταλλο αλλα διορθωνεται ευκολα...

Καποια κομματια ειχαν ενα θεμα με τα πηνια τους.... Το εμφανιζαν ως δυσκολια να παρει μπρος ακομα και οταν η μπαταρια γυριζει την μιζα ζωηρα. Η Χονδα εχει βγαλει νεο κιτ πηνια που θεωρητικα ειναι καλυτερο.

Κατα τα αλλα εχει καλο ζυγισμα, ωραια φρενα (για γιαπωνεζικο) λογικη καταναλωση (για αυτο που ειναι) και γαματο μονομπρατσο.

Ο ηχος του ειναι για τον μαυρο μπεο.....

++++ με τα πηνία μας είχε βγάλει και εμάς ένα πρόβλημα και δεν μας φόρτιζε μπαταρία (ήταν όμως στην εγγύηση ). όσο για σκουριές, σε πολύ λίγα ελάχιστα σημεία ναι, αλλά όχι κάτι συμαντικό, αν το προσέχεις θα είσαι comple.