PDA

View Full Version : κατουρημα σκυλου!



Σελίδες : [1] 2

peterTHErider
04/08/2014, 15:05
Ρε παιδια αφου εδω γραφουμε τα οφ τοπικ θα γραψω κατι πολυ οφ και οποιος θελει ας απαντησει!
Αν και το συγκεκριμενο θεμα ταιριαζει σε σκυλοφορουμ θεωρω εδω θα παρω απαντηση!
Απεναντι απο το σπιτι μου εχει ενα σχεδον παρατημενο αυτοκινητο και χθες ειδα ενα χαρτι κολλημενο απο μεσα απο το τζαμι που εγραφε οτι μην τυχον αφησει κανεις τον σκυλο του να κατουρησει στα λαστιχα του γιατι περα απο τις ςυνεπειες που θα υποστει(λειπω ζακυνθο τωρα και μολις γυρισω θα τον ρωτησω ποιες ειναι αυτες) λεει πως χαλανε τα λαστιχα του!
Ισχυει αυτο ρε παιδια?δεν μιλαμε τωρα να χανουν ελαχιστα απο αποδοση και ελαχιστη προσφυση γιατι μιλαμε για ερειπιο αμαξι αλλα πραγματικα να χαλανε και να σαπιζουν!
Οι εμπειροτεροι ας πουνε την αποψη τους αλλα εμενα μου ακουγετε λιγο κουφο ολο αυτο...

PetranGR
04/08/2014, 15:08
κουφό όσο και το στου κουφού την πόρτα όσο θέλεις βρόντα.

Απειλή τεκμηριωμένη με χαρτί και στο αμάξι ; νομίζω οτι μπορεί αυτό να το κυνηγήσει και κάποιος απο εκεί ειδικα φιλόζωος, γιατί υπάρχει γραπτή αναφορά περί συνεπειών κτλ.

peterTHErider
04/08/2014, 15:12
Επετηδες θα βαζω τον δικο μου να κατουραει εκει επιτηδες αλλα σιγουρα δεν παθαινουν τιποτα τα λαστιχα ετσι?

MAIK72
04/08/2014, 15:12
τα σκυλάκια τους τα αφήνουν να κατουράνε τα δικά τους λάστιχα είναι το ερώτημα; OXI!!:nono:

SHOOTER045
04/08/2014, 15:16
τα σκυλάκια τους τα αφήνουν να κατουράνε τα δικά τους λάστιχα είναι το ερώτημα; OXI!!:nono:
Ετσιιιιι

peterTHErider
04/08/2014, 15:17
τα σκυλάκια τους τα αφήνουν να κατουράνε τα δικά τους λάστιχα είναι το ερώτημα; OXI!!:nono:

Εγω δεν εχω κανενα προβλημα να μου κατουρησει τα λαστιχα ο σκυλος μου!και τωρα που σου το διευκρινησα.πες μου αν εχουν προβλημα τα λαστιχα...
Ενημερωτικα φυσικα και δεν αφηνω τον δικο μου να κατουρησει σε ξενες ροδες αλλα μονο για το υφος του θα το κανω να μαθω τις συνεπειες...αλλα με ενδιαφερει να μην κανω ζημια στα λαστιχα του ανθρωπου...

Bob_o_mastoras
04/08/2014, 15:19
Πανε σε κτηνιατρικο φαρμακειο. Αγορασε θυληκη φερομονη σκυλου και ψεκασε το αυτοκινητο να δουμε τι θα γινει! :lol::lol:
Τα λαστιχα, πες του, χαλανε που τα αφηνει στον ηλιο και ξερενονται. Φουστη ηλιε την εκατσες! :lol:

peterTHErider
04/08/2014, 15:26
Πανε σε κτηνιατρικο φαρμακειο. Αγορασε θυληκη φερομονη σκυλου και ψεκασε το αυτοκινητο να δουμε τι θα γινει! :lol::lol:
Τα λαστιχα, πες του, χαλανε που τα αφηνει στον ηλιο και ξερενονται. Φουστη ηλιε την εκατσες! :lol:

Χαχαχα!θα υποστει τις συνεπειες ο ηλιος να μαθει!χαχαχα!
Αλλα για να μην γινουμε ρομπες πραγματικα δεν εχουν κινδυνο τα λαστιχα απο το κατουρημα ετσι?

el_hymador
04/08/2014, 15:26
Όχι δεν χαλάνε τα λάστιχα άμα τα κατουράει σκύλος. Στο δικό μου αυτοκίνητο τα έχει κατακατουρήσει ο σκύλος και είναι μια χαρά.

Bowleno
04/08/2014, 15:28
Έχουν...τα ούρα περιέχουν οξέα και τα οξέα σε συνδυασμο με τον ήλιο......

Bob_o_mastoras
04/08/2014, 15:34
Εγω προσωπικα δεν αφηνω το σκυλο μου να κατουραει λαστιχα και ροδες. Αλλα το κανω για να μην τα βρωμιζει. Δεν γνωριζω αν χαλανε ή οχι.
Παντως για να παει να κατουρησει ο σκυλος καπου σημαινει οτι ενας αλλος σκυλος εχει κατουρησει εκει προηγουμενως. Οποτε το λαστιχο ειναι ηδη κατουρημενο.
Ας μας διαφωτισει επι του θεματος ενας λαστιχας.
καλο ειναι παντως να μην τα αφηνουμε να κατουρανε οπου να 'ναι. Αλλα καλο ειναι και καποιοι να μην απειλουν.

peterTHErider
04/08/2014, 15:35
Όχι δεν χαλάνε τα λάστιχα άμα τα κατουράει σκύλος. Στο δικό μου αυτοκίνητο τα έχει κατακατουρήσει ο σκύλος και είναι μια χαρά.

Απλα φιλε μου προσπαθω και λιγο να μπω στην θεση του τυπου και να δω μηπως πραγματικα εχει λογο να απειλει,δηλαδη το αμαξι το εχει παρατημενο σε περασμα σκυλιων γιατι ειναι διπλα σε παρκο και περνανε πολλοι που κανουν τη βολτα τους αρα δεν εχει φαει ενα κατουρημα αλλα δεκαδες!και αυτο γιατι ειναι παντα εκει!εγω νομιζα πως ηταν παρατημενο εκει μεχρι που ειδα το χαρτι!μιλαμε για ερειπιο ανω τον 20 ετων σιγουρα!αυτο για να μπουν στο κλιμα αυτοι που ρωτανε αν θα αφηνα τον σκυλο μου να κατουρησει το δικο μου καινουργιο αυτοκινητο!
Φυσικα δεν μειωνω την περιουσια κανενος και οτι μπορει να εχει με τις δυνατοτητες του.αλλα να μιλαει για φθορα ελαστικων σε χαρχαλο παρατημενο με λαστιχα 10ετιας ειναι λιγο καπως...

peterTHErider
04/08/2014, 15:37
Έχουν...τα ούρα περιέχουν οξέα και τα οξέα σε συνδυασμο με τον ήλιο......

Δεν μιλαω να χανουν λιγο σε αποδοση γιατι ετσι και αλλιως αποδοση δεν εχουν αλλα σαπιζουν και χαλανε ασχημα?

Bob_o_mastoras
04/08/2014, 15:50
Τα ουρα του υγειους σκυλου εχουν Ph μεταξυ 6 και 7. Ειναι δηλαδη ελαφρως οξινα. Σχεδον ανεπαισθητα. Το δερμα μας για παραδειγμα εχει ph 5,5. To 7 ειναι το ουδετερο ph (νερο π.χ) και απο κει και πανω θεωρουνται αλκαλικα, οχι οξεα.
Οποτε παιζει και να κανουν και καλο στα λαστιχα, να τα δροσιζουν λιγο να μην τα παρακαιει ο ηλιος.

Dbnn
04/08/2014, 15:50
Επειδή μεγάλωσα με 2 ντόμπερμαν, το κατούρημα άμα μείνει και είναι επαναλαμβανόμενο ναι δημιουργεί πρόβλημα.
Ο μπορδόχας ο δικός μου κατούραγε σε ενα σημείο για χρόνια που δεν το είχα πάρει χαμπάρι, έξω στην αυλή, είχε ραγίσει το τσιμέντο φαντάσου.

Σε λάστιχα αυτοκινήτου (εφόσον δεν είναι σε ακινησία) δεν έχει κανένα πρόβλημα μιας και ο τροχός κινείται, περνάει απο νερά κλπ και ξεπλένεται το οξύ που έχουν τα ούρα.

Bob_o_mastoras
04/08/2014, 15:56
Επειδή μεγάλωσα με 2 ντόμπερμαν, το κατούρημα άμα μείνει και είναι επαναλαμβανόμενο ναι δημιουργεί πρόβλημα.
Ο μπορδόχας ο δικός μου κατούραγε σε ενα σημείο για χρόνια που δεν το είχα πάρει χαμπάρι, έξω στην αυλή, είχε ραγίσει το τσιμέντο φαντάσου.

Σε λάστιχα αυτοκινήτου (εφόσον δεν είναι σε ακινησία) δεν έχει κανένα πρόβλημα μιας και ο τροχός κινείται, περνάει απο νερά κλπ και ξεπλένεται το οξύ που έχουν τα ούρα.

Η ζημια απο οξεα θα εμοιαζε σαν να εξυσες το τσιμεντο στο συγκεκριμενο σημειο. Δεν θα δημιουργουσε ρωγμη. Απλα διαβρωση. Τσαμπα τον κατηγορεις τον μπορδοχα.:)

stam2
04/08/2014, 15:56
δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από το να πλένεις τις ζάντες σου με το χέρι, και να μυρίζουν κατρουλιό...
Α σόρρυ, υπάρχει χειρότερο... να μένεις σε μονοκατοικία και το παρτέρι κάτω από το παράθυρό σου να έχει γίνει το αποχωρητήριο όλων των "φιλόζωων" της γειτονιάς.... για να μην μπερδευόμαστε, οι φιλόζωοι είναι οι σκύλοι και τα ζώα είναι οι ιδιοκτήτες τους, εξού και "φιλόζωοι"....

Bob_o_mastoras
04/08/2014, 16:03
δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από το να πλένεις τις ζάντες σου με το χέρι, και να μυρίζουν κατρουλιό...
Α σόρρυ, υπάρχει χειρότερο... να μένεις σε μονοκατοικία και το παρτέρι κάτω από το παράθυρό σου να έχει γίνει το αποχωρητήριο όλων των "φιλόζωων" της γειτονιάς.... για να μην μπερδευόμαστε, οι φιλόζωοι είναι οι σκύλοι και τα ζώα είναι οι ιδιοκτήτες τους, εξού και "φιλόζωοι"....

Σωστος, αλλα σκεψου το δωρεαν λιπασμα!!! :bawl:

7Tolis
04/08/2014, 16:05
Τα ούρα ειναι όξινα αρα σε βάθος χρόνου ναι,προκαλούν φθορά.Παλιότερα αναγκάστηκε γειτόνισσα να ξεπλύνει τις ζάντες της μηχανής μου.Και αν κάποιος διαφωνει ακολουθεί το εξής.Ειναι ή μηχανη ΜΟΥ,αμάξι ΜΟΥ και θέλω να μην έχει τέτοιου είδους επαφές.Σε περίπτωση επαφής τέτοιου είδους τελειώνει η ελευθερία σου γιατι καταπάτησες την δική μου ελευθερία την οποία έχω ήδη πληρωμένη (τέλη κυκλοφορίας κτλ.)

alex14
04/08/2014, 16:06
Τα ουρα του υγειους σκυλου εχουν Ph μεταξυ 6 και 7. Ειναι δηλαδη ελαφρως οξινα. Σχεδον ανεπαισθητα. Το δερμα μας για παραδειγμα εχει ph 5,5. To 7 ειναι το ουδετερο ph (νερο π.χ) και απο κει και πανω θεωρουνται αλκαλικα, οχι οξεα.
Οποτε παιζει και να κανουν και καλο στα λαστιχα, να τα δροσιζουν λιγο να μην τα παρακαιει ο ηλιος.

Δεν ξερω το Ph εχουν αλλα εγω εχω δυο παραδειγματα τα οποια δειχνουν οτι τα κατουρα του σκυλου κανουν ζημια.
1. Ο δικος μου κατουραγε σε ενα δεντρο 10-15 χρονων και ξεραθηκε σε 1 μηνα. Βεβαια ο δικος μου κατουραει και κανα 5λιτρο την ημερα :lol:
2. Του γειτονα εχει την συνηθεια να κατουραει την σιδερενια εξωπορτα καθε φορα που περναει αλλος σκυλος απ'εξω. Οχι μονο η μπογια ξεφλουδισε, σαπισε και το στραντζαριστο.

για τα λαστιχα δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα, ισως σε βαθος χρονου...

Bob_o_mastoras
04/08/2014, 16:10
Δεν ξερω το Ph εχουν αλλα εγω εχω δυο παραδειγματα τα οποια δειχνουν οτι τα κατουρα του σκυλου κανουν ζημια.
1. Ο δικος μου κατουραγε σε ενα δεντρο 10-15 χρονων και ξεραθηκε σε 1 μηνα. Βεβαια ο δικος μου κατουραει και κανα 5λιτρο την ημερα :lol:
2. Του γειτονα εχει την συνηθεια να κατουραει την σιδερενια εξωπορτα καθε φορα που περναει αλλος σκυλος απ'εξω. Οχι μονο η μπογια ξεφλουδισε, σαπισε και το στραντζαριστο.

για τα λαστιχα δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα, ισως σε βαθος χρονου...

Δεν παιζει αυτο με το δεντρο που λες. Αλλη θα ηταν η αιτια. Αλλιως δεν θα υπηρχε δεντρο για δεντρο στις πολεις.

Το θεμα παντως ειναι οτι οσοι εχουμε ζωντανα να μην τα αφηνουμε να ενοχλουν τα υπολοιπα ζωντανα. Να σεβομαστε τον συνανθρωπα!

alex14
04/08/2014, 16:14
Δεν παιζει αυτο με το δεντρο που λες. Αλλη θα ηταν η αιτια. Αλλιως δεν θα υπηρχε δεντρο για δεντρο στις πολεις.



1000% οτι ειναι απο το κατουρο του σκυλου. Αλλο μια φορα και αλλο καθε μερα,ολη μερα

Bob_o_mastoras
04/08/2014, 16:21
1000% οτι ειναι απο το κατουρο του σκυλου. Αλλο μια φορα και αλλο καθε μερα,ολη μερα

Μα εχει πχ δεντρα στη γειτονεια μου που τα κατουρανε σκυλοι ολη μερα καθε μερα και δεν εχουν παθει τιποτα.

ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ
04/08/2014, 16:22
Δεν ξερω το Ph εχουν αλλα εγω εχω δυο παραδειγματα τα οποια δειχνουν οτι τα κατουρα του σκυλου κανουν ζημια.
1. Ο δικος μου κατουραγε σε ενα δεντρο 10-15 χρονων και ξεραθηκε σε 1 μηνα. Βεβαια ο δικος μου κατουραει και κανα 5λιτρο την ημερα :lol:
2. Του γειτονα εχει την συνηθεια να κατουραει την σιδερενια εξωπορτα καθε φορα που περναει αλλος σκυλος απ'εξω. Οχι μονο η μπογια ξεφλουδισε, σαπισε και το στραντζαριστο.

για τα λαστιχα δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα, ισως σε βαθος χρονου...

σκυλο εχεις φιλαρακο η αλογο.?:lol:

vaska
04/08/2014, 16:26
Λίγο η ζέστη λίγο που είναι Αύγουστος λίγο που δεν πάμε βόλτες! Πείτε αυτό φταίει???

alex14
04/08/2014, 16:29
Λίγο η ζέστη λίγο που είναι Αύγουστος λίγο που δεν πάμε βόλτες! Πείτε αυτό φταίει???

οχι, ο σκυλος που κατουραει τα λαστιχα φταιει :cry:

Χεσε μεσα Βασιλη :(

stam2
04/08/2014, 16:31
Λίγο η ζέστη λίγο που είναι Αύγουστος λίγο που δεν πάμε βόλτες! Πείτε αυτό φταίει???

Πράγματι, όσο πιο ζέστη, τόσο πιο μυρωδάτα τα κακάκια....

ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ
04/08/2014, 16:31
Λίγο η ζέστη λίγο που είναι Αύγουστος λίγο που δεν πάμε βόλτες! Πείτε αυτό φταίει???

πεστα βασκα πεστα.
και σορι για το οφ τοπικ εγω την βολτουλα μου την εκανα την Κυριακη.
http://i58.tinypic.com/2a4wljq.jpg

skylaros
04/08/2014, 16:38
Καλό είναι όσο μπορούμε να μην ενοχλούμε και τα κακά των ζώων μας να μαζεύουμε και ας μη τα παρατάμε να κατουρούν σε ρόδες. Τώρα αν όπως τον πας βόλτα στάξουν και μερικές σταγόνες δεν έγινε και κάτι νομίζω. Από την άλλη αν προσπαθείτε να είσαστε σωστοί και σας πέφτουν μπροστά σας παράξενοι μπορείτε να απαντάτε αναλόγως. Εγώ πχ λέω ατάκες του τύπου " χέζει εδώ γιατί προχθές που κολυμπούσα μια κουράδα σας κύριε που διέφυγε του βιολογικού, ήρθε και κόλλησε στα μούτρα μου". Φυσικά πάντα προσέχω και δε γράφω τον κόσμο ...

MikeG
04/08/2014, 16:42
Εμένα πάντως δε γουστάρω κανείς να μου κατουράει και να μου χέζει είτε τα λάστιχα είτε το πεζοδρόμιο είτε ότι άλλο.. Έχει παραγίνει το θέμα με όλους τους κάφρους που αφήνουν τα σκυλιά τους να χέζουν και να κατουράνε όπου ναναι χωρίς να τα μαζεύουν. Αλλιώς να πάω να ρίξω και εγώ ένα χέσιμο και μια μπιστολιά σε αντικείμενα του τύπου που έχει το σκύλο.

skylaros
04/08/2014, 16:43
δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από το να πλένεις τις ζάντες σου με το χέρι, και να μυρίζουν κατρουλιό...
Α σόρρυ, υπάρχει χειρότερο... να μένεις σε μονοκατοικία και το παρτέρι κάτω από το παράθυρό σου να έχει γίνει το αποχωρητήριο όλων των "φιλόζωων" της γειτονιάς.... για να μην μπερδευόμαστε, οι φιλόζωοι είναι οι σκύλοι και τα ζώα είναι οι ιδιοκτήτες τους, εξού και "φιλόζωοι"....

Μόλις μα ΜΟΛΙΣ, γύρισα από νοσοκομείο που 29χρονη φίλη μου έκανε διπλή μαστεκτομή, τις επόμενες μέρες ξεκινάει χημειοθεραπείες και ακτινοβολία. Μπορείς να φανταστείς πόσο τραγικό μου μοιάζει αυτό που περιγράφεις (χωρίς να δικαιολογώ τους μλκς που τα αφήνουν χύμα)

peterTHErider
04/08/2014, 18:37
Εσεις οι νταηδες που δεν θελετε ουτε να σας κατουρουν ουτε να σας χεζουν τα σκυλια να σας ενημερωσω για 1-2 πραγματακια.
Ο ιδιοκτητης του σκυλου εχει την υποχρεωση να μαζευει τις ακαθαρσιες του φυσικα!δηλαδη σακουλακι και μαζεμα τα κακακια ΠΑΝΤΑ αλλα το κατουρο δεν μαζευετε δυστυχως.τωρα αν λερωσει ο σκυλος καποιο αμαξι η μηχανη πολυ ευχαριστως να μου την φερει να την πλυνω στο σημειο που λερωθηκε.οπως μια φορα που ο βλακας μου κατουρησε στην ακρη του μπαλκονιου και λερωσε ενα ιχ αμεσως επεβαλα παρολο που δεν ηθελε ο ανθρωπος να του πληρωσω ενα πλυσιμο και γεμισα με πολυκαρμπονικο τα καγκελα να μην ξανασυμβει ποτε.φυσικα.εχουμε δικαιωματα αλλα και υποχρεωσεις.ΟΛΟΙ ΜΑΣ.
Εγω ανοιξα το θεματακι για κατι συγκεκριμενο και οχι να χωριστουμε σε φιλοζωοι η μη.φυσικα οτι φθορα.προκαλεσει.ο σκυλος μου ειμαι υποχρεωμενος να την αποκαταστησω!
Και λεω,αν του κατουρησει το λαστιχο και μου ζητησει να το πλυνω φυσικα θα το κανω,αλλα αν μου ζητησει να του το αλλαξω δικαιολογειτε η αλλαγη η λεει μαλακιες?
Ευχαριστω.

7Tolis
04/08/2014, 19:42
Σιγα μην του κάνεις και σέρβις.Συμφωνω για το πλύσιμο του σημείου.

Bowleno
04/08/2014, 19:51
Σωστος, αλλα σκεψου το δωρεαν λιπασμα!!! :bawl:



:nono: τα κάτουρα κάνουν ζημιά στα φυτά! τα κακά ναι είναι λίπασμα, τα κάτουρα ΟΧΙ! googlare το

Bob_o_mastoras
04/08/2014, 20:19
:nono: τα κάτουρα κάνουν ζημιά στα φυτά! τα κακά ναι είναι λίπασμα, τα κάτουρα ΟΧΙ! googlare το

Για τα κακα αφου ελεγε ρε. Τα κατουρα και γω δε νομιζω να κανουν καλο.

Bob_o_mastoras
04/08/2014, 20:20
Σιγα μην του κάνεις και σέρβις.Συμφωνω για το πλύσιμο του σημείου.

Το σωστο ειναι να του παρει κανουργιο! :lol::lol:

peterTHErider
04/08/2014, 20:37
Το σωστο ειναι να του παρει κανουργιο! :lol::lol:

Παιδια καταλαβαινω τον χαβαλε και καλα κανετε και τα λετε και γουσταρω!
Ισως το διατυπωσα λαθος,σιγα μην του αλλαξω τα λαστιχα αλλα θελω να ξερω αν εστω και λιγο εχει βαση ο σαματας που κανει και αν τελικα εχουν βαση αυτα που λεει η να του πω να ριξει κανα κουβα νερο στο λαστιχο να ηρεμησει...
Και να διευκρινησω πως ο δικος μου σκυλος δεν εχει κατουρησει εκει ποτε αλλα να ξερω αν και εφοσον....

Bob_o_mastoras
04/08/2014, 20:45
Παιδια καταλαβαινω τον χαβαλε και καλα κανετε και τα λετε και γουσταρω!
Ισως το διατυπωσα λαθος,σιγα μην του αλλαξω τα λαστιχα αλλα θελω να ξερω αν εστω και λιγο εχει βαση ο σαματας που κανει και αν τελικα εχουν βαση αυτα που λεει η να του πω να ριξει κανα κουβα νερο στο λαστιχο να ηρεμησει...
Και να διευκρινησω πως ο δικος μου σκυλος δεν εχει κατουρησει εκει ποτε αλλα να ξερω αν και εφοσον....

:hmm: Κοιτα, αποψη μου ειναι οτι οπως και να εχει (μιας και δεν ειμαι χημικος ή χημικος μηχανικος να σου πω σιγουρα αν βλαπτει ή οχι), μην αφησεις το σκυλο σου να ξανακατουρησει εκει και ριξτου και ενα κουβα νερο στις ροδες να εξιλεωθεις για τις φορες που τα κατουρησε.
Απο εκει και περα δεν μπορεις να εισαι υπευθυνος για καθε σκυλο στη γειτονια σου.
Εσυ θα εισαι σωστος απεναντι του και τελειωσε.

Dbnn
04/08/2014, 21:37
Δεν περίμενα ότι θα γεμίζαμε 3 σελίδες για κάτουρα....... :look:

Bob_o_mastoras
04/08/2014, 21:59
Δεν περίμενα ότι θα γεμίζαμε 3 σελίδες για κάτουρα....... :look:

:bawl::bawl:

peterTHErider
04/08/2014, 22:18
:hmm: Κοιτα, αποψη μου ειναι οτι οπως και να εχει (μιας και δεν ειμαι χημικος ή χημικος μηχανικος να σου πω σιγουρα αν βλαπτει ή οχι), μην αφησεις το σκυλο σου να ξανακατουρησει εκει και ριξτου και ενα κουβα νερο στις ροδες να εξιλεωθεις για τις φορες που τα κατουρησε.
Απο εκει και περα δεν μπορεις να εισαι υπευθυνος για καθε σκυλο στη γειτονια σου.
Εσυ θα εισαι σωστος απεναντι του και τελειωσε.

Αδερφε οπως ειπα ο δικος μου δεν εχει κατουρησει ποτε εκει αλλα μου αναβει τα λαμπακια το χαρτι που εβαλε με τις απειλες!γιατι μου την δινουν τετοιες συμπεριφορες!απειλες κατα παντων στον αερα!τουλαχιστον να ξερω αν εχουν βαση αυτα που λεει....

mikes
04/08/2014, 22:37
οσα χρονια δουλευω λαστιχας, δεν εχω παρατηρησει ποτε φθορα η ζημια σε ελαστικο, από κατουρο σκυλου!
ΜΟΝΟ από κακη χρηση και συντηρηση οδηγου...

SHOOTER045
04/08/2014, 22:38
Στο εξής βόλτα με pumpers

peterTHErider
04/08/2014, 22:57
Στο εξής βόλτα με pumpers

Τρελη πατεντα θα ηταν ομως...

Bob_o_mastoras
04/08/2014, 23:00
Αυτουνου ειναι το αμαξι;;

321176

makis206
04/08/2014, 23:06
Χεσε μεσα Βασιλη :(

Για το κατουρο του σκύλου στα λάστιχα δεν ξέρω, για τα "κακά" του Βασίλη μέσα στ'αμάξι μπορώ με σιγουριά να πω ότι..:lol:

akis_trevor
04/08/2014, 23:36
:a17:
παντως γραφονται κατι πραγματα ωρες ωρες εδω μεσα....

taisteal
05/08/2014, 00:26
Λίγο η ζέστη λίγο που είναι Αύγουστος λίγο που δεν πάμε βόλτες! Πείτε αυτό φταίει???



:lol:

Zid
05/08/2014, 05:39
:a41:

vaska
05/08/2014, 08:43
Δεν περίμενα ότι θα γεμίζαμε 3 σελίδες για κάτουρα....... :look:

και είμαστε ακόμα στην αρχή του Αυγούστου, κάτσε να πάει 15-20 και θα εκπλαγείς!

:wave2:

vaska
05/08/2014, 08:45
Για το κατουρο του σκύλου στα λάστιχα δεν ξέρω, για τα "κακά" του Βασίλη μέσα στ'αμάξι μπορώ με σιγουριά να πω ότι..:lol:

Μάκη κάποτε ίσως, τώρα μόνο φρουτάκια και λαχανάκια ο Βασίλης.

:bawl:

Αν κατέβω στο νησί θα με βγάλεις ένα βράδυ για φαγητό???

:D

toyar
05/08/2014, 09:09
Κατσε να ρωτησω ενα φίλο κτηνίατρο με μεταπτυχιακο στον βουλκανισμο.......

makis206
05/08/2014, 10:12
Αν κατέβω στο νησί θα με βγάλεις ένα βράδυ για φαγητό???
:D

Ναι αμέ; Θα σε πάω σε ένα περβόλι να την κάνεις ταράτσα :lol:

EL GATO NEGRO
05/08/2014, 10:29
οσα χρονια δουλευω λαστιχας, δεν εχω παρατηρησει ποτε φθορα η ζημια σε ελαστικο, από κατουρο σκυλου!
ΜΟΝΟ από κακη χρηση και συντηρηση οδηγου...

εχεις πολλα να μαθεις ακομα.....χαχαχαχαχα :wlae:

7gibernau
05/08/2014, 11:26
Να το βάζεις να του κατουραει και τις βαλβίδες και να έχεις το νου σου μΠας και χάνουν.

irinia
05/08/2014, 17:48
OTAN BIAZETAI H ΦΥΣΗ.............ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ





Γεμίσαμε τίς πόλεις ζωντανά πού ύποφέρουν γιατί δέν είναι στό φυσικό τους περιβάλλον
πού δέν είναι άλλο άπό τή φύση στήν ύπαιθρο,στήν έπαρχία ,στά βουνά, στά χωριά κ.λ.π...
Τί νά σού κάνει τό ζωντανό..?? Βρίσκει δέντρο,βρίσκει ρόδα,βρίσκει λίγο χώμα όπου νάναι
καί τά ρίχνει χοντρά ....ψιλά...!!!!
Έκτός άπό τά ζώα πού είναι άπαραίτητα ,ξέρετε συνοδοί άναπήρων ,κάποια πού άνήκουν σέ δημόσιες
ύπηρεσίες ναρκωτικά κ.λ.π....
ΚΑΝΕΝΑ άλλο ζώο δέν χρειάζεται νά ύπάρχει στίς πόλεις,έκτός άπό τούς άνθρώπους φυσικά.
Η ΑΛΑΖΟΝΙΑ ΚΑΙ Ο ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ έβγαλαν τά κατοικίδια ζώα άπό τή φύση τους.
Κατοικίδια σημαίνει νά ζούν μέ τόν άνθρωπο,στό χώμα ,στή φύση στήν αύλή .
Καί όχι στά διαμερίσματα ,νά βλέπω στά μπαλκόνια τά Χάσκυ έπειδή έχουν ώραία μάτια...!!!
ΟΠΟΙΟΣ ΔΗΛΩΝΕΙ ΦΙΛΟΖΩΟΣ ΚΑΙ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΑ ΖΩΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ,
ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΙΩΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΦΥΣΗ.
Τά ύπόλοιπα είναι μπούρδες,άηδίες,έγωισμοί,έγωκεντρισμοί καί ότι άλλο σκατό...!!!!

devil's animal
05/08/2014, 20:47
:a019::a019::a019::a019::a019:

Dbnn
05/08/2014, 21:04
OTAN BIAZETAI H ΦΥΣΗ.............ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ





Γεμίσαμε τίς πόλεις ζωντανά πού ύποφέρουν γιατί δέν είναι στό φυσικό τους περιβάλλον
πού δέν είναι άλλο άπό τή φύση στήν ύπαιθρο,στήν έπαρχία ,στά βουνά, στά χωριά κ.λ.π...
Τί νά σού κάνει τό ζωντανό..?? Βρίσκει δέντρο,βρίσκει ρόδα,βρίσκει λίγο χώμα όπου νάναι
καί τά ρίχνει χοντρά ....ψιλά...!!!!
Έκτός άπό τά ζώα πού είναι άπαραίτητα ,ξέρετε συνοδοί άναπήρων ,κάποια πού άνήκουν σέ δημόσιες
ύπηρεσίες ναρκωτικά κ.λ.π....
ΚΑΝΕΝΑ άλλο ζώο δέν χρειάζεται νά ύπάρχει στίς πόλεις,έκτός άπό τούς άνθρώπους φυσικά.
Η ΑΛΑΖΟΝΙΑ ΚΑΙ Ο ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ έβγαλαν τά κατοικίδια ζώα άπό τή φύση τους.
Κατοικίδια σημαίνει νά ζούν μέ τόν άνθρωπο,στό χώμα ,στή φύση στήν αύλή .
Καί όχι στά διαμερίσματα ,νά βλέπω στά μπαλκόνια τά Χάσκυ έπειδή έχουν ώραία μάτια...!!!
ΟΠΟΙΟΣ ΔΗΛΩΝΕΙ ΦΙΛΟΖΩΟΣ ΚΑΙ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΑ ΖΩΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ,
ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΙΩΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΦΥΣΗ.
Τά ύπόλοιπα είναι μπούρδες,άηδίες,έγωισμοί,έγωκεντρισμοί καί ότι άλλο σκατό...!!!!

Είσαι λίγο εκτός αγαπητέ....
Όπως είπα πρίν 2 ντόμπερμαν είχα σπίτι μου και αργότερα είχα και άλλες ράτσες αλλά και κοπριτάκια....
Κανένα δεν κατούρησε έξω, κανένα δεν έκανε τα κακά του έξω, και όταν πήγαινα βόλτα είχα πάντα ενα χαρτί να μαζέψω τυχόν βρωμιές που μπορεί να έκανε το σκυλί μου.
Ο αρσενικός απλά ήταν λίγο ατίθασο και είχε δικό του στέκι να τα αμολάει, όταν το έμαθα έριξα σπρέι πιπεριού στο σημείο αλλά και στις ζάντες των αυτοκινήτων μου και δεν πλησίασαν ούτε άλλα αυτοκίνητα.

Το σκυλί ότι μαθαίνει αυτό θα κάνει.... Και βασικά ότι το μάθεις. Δεν φταίνε τα σκυλιά και τα γατιά. Φταίνε οι άνθρωποι :wave2:

irinia
05/08/2014, 23:34
ΩΡΑΙΑ.............ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΝΝΗ..?? ΚΟΥΚΙΑ ΣΠΕΡΝΩ..!!





Προφανώς δέν κατάλαβες τίποτε...!!!
Ή κάνεις πώς δέν κατάλαβες,ή δέν θές καί δέν πρόκειται νά καταλάβεις ΠΟΤΕ..!!
Πάρε τό σπρέυ πιπεριού καί ρίχνε όπου δέν θές νά κατουράει τό ζωντανό.

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ.......

peterTHErider
06/08/2014, 13:53
OTAN BIAZETAI H ΦΥΣΗ.............ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ





Γεμίσαμε τίς πόλεις ζωντανά πού ύποφέρουν γιατί δέν είναι στό φυσικό τους περιβάλλον
πού δέν είναι άλλο άπό τή φύση στήν ύπαιθρο,στήν έπαρχία ,στά βουνά, στά χωριά κ.λ.π...
Τί νά σού κάνει τό ζωντανό..?? Βρίσκει δέντρο,βρίσκει ρόδα,βρίσκει λίγο χώμα όπου νάναι
καί τά ρίχνει χοντρά ....ψιλά...!!!!
Έκτός άπό τά ζώα πού είναι άπαραίτητα ,ξέρετε συνοδοί άναπήρων ,κάποια πού άνήκουν σέ δημόσιες
ύπηρεσίες ναρκωτικά κ.λ.π....
ΚΑΝΕΝΑ άλλο ζώο δέν χρειάζεται νά ύπάρχει στίς πόλεις,έκτός άπό τούς άνθρώπους φυσικά.
Η ΑΛΑΖΟΝΙΑ ΚΑΙ Ο ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ έβγαλαν τά κατοικίδια ζώα άπό τή φύση τους.
Κατοικίδια σημαίνει νά ζούν μέ τόν άνθρωπο,στό χώμα ,στή φύση στήν αύλή .
Καί όχι στά διαμερίσματα ,νά βλέπω στά μπαλκόνια τά Χάσκυ έπειδή έχουν ώραία μάτια...!!!
ΟΠΟΙΟΣ ΔΗΛΩΝΕΙ ΦΙΛΟΖΩΟΣ ΚΑΙ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΑ ΖΩΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ,
ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΙΩΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΦΥΣΗ.
Τά ύπόλοιπα είναι μπούρδες,άηδίες,έγωισμοί,έγωκεντρισμοί καί ότι άλλο σκατό...!!!!

Αλλανταλα της παρακευης το γαλα...θα μπορουσα να γραψω ενα τεραστιο σεντονι να σου ανοιξω τα στενα μυαλα σου αλλα βαριεμαι...
Το μονο που θα κανω ειναι να σου δωσω τροφουλα για σκεψη...κατοικιδια(ο καθενας καταλαβαινε οτι μεσα περιλαμβανετε η λεξη οικια...)...
Εχεις την εντυπωση πως εκτος απο 3-4 φυλες τα υπολοιπα σκυλια θα επιβιωναν στην φυση?σιγουρα οχι...το λαθος του ανθρωπου ειναι που δημιουργησε τοσες ρατσες και οχι το οτι ζουν στις πολεις μας...Αυτο ειναι δεδομενα το σωστο,να ζουν δηλαδη μαζι μας...
Οπως εμεις πλεον δεν ζουμε σε αγροικες και βουνα ετσι και σκυλια μας προσαρμοζονται στα νεα δεδομενα και ειναι ευτυχισμενα...
Στο ατυχες σου παραδειγμα με το χασκι τωρα...το χασκι ταλαιπωρειτελογο κλιματικων συνθηκων και μονο...αρα σε ενα ικγλου μεσα με εναν εσκιμωο θα ηταν καλυτερα...αλλα παλι μεσα σε ενα σπιτι με ανθρωπους...
Τελος,η πρωτη και μεγαλυτερη αναγκη του σκυλου ειναι να ζει με το αφεντικο του...ολα τα υπολοιπα ειναι ψιλα γραμματα για την ευτυχια του...τη δικη του ευτυχια και οχι το τι μας βολευει...

el_hymador
06/08/2014, 14:07
Τα δεσποζόμενα σκυλιά οκ, καλό είναι να μην κατουράνε όπου τους καπνίσει και για αυτό πρέπει να μεριμνά ο άνθρωπος που τα συνοδεύει. Τα αδέσποτα όμως μαρκάρουν όπου τους καπνίσει. Μάθετε να ζείτε με αυτό. Τι να κάνουμε τώρα; ώχου.....

peterTHErider
06/08/2014, 14:12
:
Τα δεσποζόμενα σκυλιά οκ, καλό είναι να μην κατουράνε όπου τους καπνίσει και για αυτό πρέπει να μεριμνά ο άνθρωπος που τα συνοδεύει. Τα αδέσποτα όμως μαρκάρουν όπου τους καπνίσει. Μάθετε να ζείτε με αυτό. Τι να κάνουμε τώρα; ώχου.....

Ακριβως...

stam2
06/08/2014, 14:29
Αυτο ειναι δεδομενα το σωστο,να ζουν δηλαδη μαζι μας...

Αν φαίνεται σωστό στους απανταχού φιλόσκυλους, ας τα έχουν αλλά να κατουράνε σπίτι τους, στο κρεβάτι τους, στη γλάστρα τους, στο μπαλκόνι τους. ΟΧΙ στον δημόσιο δρόμο! ΔΕΝ οφείλουμε εμείς οι υπόλοιποι να εισπνέουμε την μυρωδιά της αγάπης σας και να πατάμε την υγρασία της σχέσης σας....
Και αν και ο νόμος προβλέπει ποινές για αμέλειες ιδιοκτήτη ζώου, ωστόσο επωφελούνται όλοι ότι οι νόμοι απλά δεν εφαρμόζονται. Και με την ασυνειδησία μερικών ιδιοκτητών το μόνο το οποίο επιταχύνεται είναι η εκτράχυνση της κατάστασης η οποία καταλήγει δυστυχώς σε αυτοδικία αν και δεν φταίει το ζώο αλλά ο ιδιοκτήτης...
Τα περί φυλών, χάσκι κλπ είναι απλά αστεία...

Bob_o_mastoras
06/08/2014, 14:38
Αν φαίνεται σωστό στους απανταχού φιλόσκυλους, ας τα έχουν αλλά να κατουράνε σπίτι τους, στο κρεβάτι τους, στη γλάστρα τους, στο μπαλκόνι τους. ΟΧΙ στον δημόσιο δρόμο! ΔΕΝ οφείλουμε εμείς οι υπόλοιποι να εισπνέουμε την μυρωδιά της αγάπης σας και να πατάμε την υγρασία της σχέσης σας....
Και αν και ο νόμος προβλέπει ποινές για αμέλειες ιδιοκτήτη ζώου, ωστόσο επωφελούνται όλοι ότι οι νόμοι απλά δεν εφαρμόζονται. Και με την ασυνειδησία μερικών ιδιοκτητών το μόνο το οποίο επιταχύνεται είναι η εκτράχυνση της κατάστασης η οποία καταλήγει δυστυχώς σε αυτοδικία αν και δεν φταίει το ζώο αλλά ο ιδιοκτήτης...
Τα περί φυλών, χάσκι κλπ είναι απλά αστεία...

Deal with it αμα θελεις Αθηνα ή γενικα Ελλαδα. Τα σκατα καλο ειναι να τα μαζευουμε, τα κατουρα δεν γινεται.
Εχω να σου προτεινω πολεις στο εξωτερικο οπου οι δρομοι πλενονται καθημερινα, μπορεις να μεταναστευσεις εκει. Παλι θα 'χει κατουρα σκυλου στις γωνιες αλλα οχι για πανω απο μια μερα.
Αυτο που λες οτι ειναι αστειο με φυλες τυπου Χασκι ισχυει 110%.
Αυτα.

peterTHErider
06/08/2014, 14:39
Οπως ξαναειπα ο ιδιοκτητης εχει την υποχρεωση να μαζευει τα περιτωμματα σκυλου του...το κατουρο ΔΕΝ μαζευεται..!εγω οταν δω καποιον να μην τα μαζευει ειμαι ο πρωτος που κανω φασαρια...
Για την βρωμα τωρα...μετα απο πολυυυ καιρο την κυργιακη περασα απο το μοναστηρακι...ο σκυλος μου και οι ακαθαρσιες του πραγματικα ειναι ευοδια σε σχεση με τους δεκαδες αστεγους που βρωμανε και ζεχνουν δεκαδες μετρα μακρια...ασε ολοι αυτοι που κατουρανε και ξερνανε σε οοολα τα στενακια...σαν κοινωνια το κατουρο των σκυλων μας ειναι το λιγοτερο...κανε μια βολτα στις πολεις μας και δες τι κανουμε εμεις τα πολιτισμενα ζωα και ξανασυζηταμε...

Bowleno
06/08/2014, 14:44
Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ πάω για κατούρημα.....:smokin:

peterTHErider
06/08/2014, 14:44
Τα σκατα καλο ειναι να τα μαζευουμε, τα κατουρα δεν γινεται.


Bob το σκατο ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να το μαζευουμε και το κανουμε γιατι σεβομαστε ολους τους υπολοιπους.ειναι ΝΤΡΟΠΗ του ιδιοκτητη να μην τα μαζευει...

peterTHErider
06/08/2014, 14:45
Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ πάω για κατούρημα.....:smokin:

Ελπιζω οχι σε καποιο λαστιχο...

Bob_o_mastoras
06/08/2014, 15:00
Bob το σκατο ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να το μαζευουμε και το κανουμε γιατι σεβομαστε ολους τους υπολοιπους.ειναι ΝΤΡΟΠΗ του ιδιοκτητη να μην τα μαζευει...

Καλα ντεε! Μη φωναζεις!! Δεν θα ξαναξεχασω να παρω τη σακουλα μαζι! :tooth:

peterTHErider
06/08/2014, 15:05
Καλα ντεε! Μη φωναζεις!! Δεν θα ξαναξεχασω να παρω τη σακουλα μαζι! :tooth:

Χαχαχα...απλα αδερφε οταν εχουμε δικαιωματα εχουμε και υποχρεωσεις...και για να μην κανουμε βημα πισω στα δικαιωματα μας ως ιδιοκτητες σκυλων ετσι πρεπει να ειμαστε συνεπεις στις υποχρεωσεισ μας...και ειδικα αλλα και γενικα...φιλικα παντα...!

Bob_o_mastoras
06/08/2014, 15:08
Σωστος, ναι! Δεν την ξεχναω τη σακουλα, μη φοβασαι. ;)

Bowleno
06/08/2014, 15:48
Ελπιζω οχι σε καποιο λαστιχο...


:tooth::tooth::tooth::tooth::tooth:

Aggelos_SV
07/08/2014, 17:26
Για την βρωμα τωρα...μετα απο πολυυυ καιρο την κυργιακη περασα απο το μοναστηρακι...ο σκυλος μου και οι ακαθαρσιες του πραγματικα ειναι ευοδια σε σχεση με τους δεκαδες αστεγους που βρωμανε και ζεχνουν δεκαδες μετρα μακρια....

Πολύ επιτυχημένος ο παραλληλισμός σου!!!

7gibernau
07/08/2014, 19:53
Πολύ επιτυχημένος ο παραλληλισμός σου!!!

+1
Μια φορα ειχ ταΐσει τον σκυλο μου(που δεν εχω)με εναν απο αυτους αλλα τα κακα του βγηκαν λιγο μαλακα και του ξανα εδωσα κροκετες

skylaros
07/08/2014, 20:10
Θέλω να πιστεύω πως δε παίζει ο άνθρωπος να εννοεί αυτό που είπε... προφανώς κάτι άλλο ήθελε να πει και βγήκε αυτό το ξέρω και εγώ πως να το πω ΠΡΑΜΑ.

peterTHErider
07/08/2014, 20:12
Πολύ επιτυχημένος ο παραλληλισμός σου!!!

Αννννν διαβασες καλα εγραψα και αλλα και οχι μονο αυτα που εχεις σε παραθεση...
Σχολιασα την γενικη κατασταση που επικρατει στις βρωμοπολεις μας και ποσα πρεπει να βελτιωσουμε μεχρι να φτασουμε να μας πειραζει η μυρωδια απο το κατουρημα σκυλων...εδω κατουρανε οπου και οπου οι ανθρωποι...

MikeG
07/08/2014, 20:14
Μπόμπα παντού... μόνο.

gcrook
07/08/2014, 21:50
Μπόμπα παντού... μόνο.

Δεν την βλεπω να πεφτει.
Καμια αλλη προταση; :D

Dbnn
07/08/2014, 22:32
6 σελίδες................ :a014:

peterTHErider
07/08/2014, 22:39
6 σελίδες................ :a014:

Που να σφιξουν και οι ζεστες ε...?
Αλλα ποσα θεματα εδω μεσα αλλιως ξεκινησαν και εξελιχθηκαν σε ανταλλαγες αποψεων για ασχετα θεματα...?

irinia
09/08/2014, 08:10
Αλλανταλα της παρακευης το γαλα...θα μπορουσα να γραψω ενα τεραστιο σεντονι να σου ανοιξω τα στενα μυαλα σου αλλα βαριεμαι...
Το μονο που θα κανω ειναι να σου δωσω τροφουλα για σκεψη...κατοικιδια(ο καθενας καταλαβαινε οτι μεσα περιλαμβανετε η λεξη οικια...)...
Εχεις την εντυπωση πως εκτος απο 3-4 φυλες τα υπολοιπα σκυλια θα επιβιωναν στην φυση?σιγουρα οχι...το λαθος του ανθρωπου ειναι που δημιουργησε τοσες ρατσες και οχι το οτι ζουν στις πολεις μας...Αυτο ειναι δεδομενα το σωστο,να ζουν δηλαδη μαζι μας...
Οπως εμεις πλεον δεν ζουμε σε αγροικες και βουνα ετσι και σκυλια μας προσαρμοζονται στα νεα δεδομενα και ειναι ευτυχισμενα...
Στο ατυχες σου παραδειγμα με το χασκι τωρα...το χασκι ταλαιπωρειτελογο κλιματικων συνθηκων και μονο...αρα σε ενα ικγλου μεσα με εναν εσκιμωο θα ηταν καλυτερα...αλλα παλι μεσα σε ενα σπιτι με ανθρωπους...
Τελος,η πρωτη και μεγαλυτερη αναγκη του σκυλου ειναι να ζει με το αφεντικο του...ολα τα υπολοιπα ειναι ψιλα γραμματα για την ευτυχια του...τη δικη του ευτυχια και οχι το τι μας βολευει...










ΜΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΙΞΕΣ ΣΤΗΝ ΕΤΟΙΜΟΛΟΓΙΑ...............ΟΙΚΙΑ







Δέν σημαίνει 30 διαμερίσματα πάνω σέ 10 όρόφους.
Έδώ βιάσαμε οί ίδιοι τή ζωή μας μέ τήν άστυφιλία άπό τό 60 καί μετά,
όπου καταντήσαμε όταν ΚΛΑΝΟΥΜΕ νά μάς άκούνε δύο πατώματα πάνω καί κάτω.....
Τό τί είναι οίκία τό ξέρουμε όλοι πολύ καλά.....!!!
Τό τί μάς άνάγκασε νά ζούμε σάν παστέλια στίς πόλεις έπίσης τό ξέρουν όλοι....!!!
Τό πώς ζεί άπλωμένη όλη ή προηγμένη Εύρώπη έπίσης τό ξέρουν όλοι.
Μού θυμίζεις κάτι φανατικούς θρησκειών,έδωσες καί τήν άπάντηση βρήκες καί τό άλλοθι.
Άλλά καί τό παράδειγμα σου ότι τά Χάσκυ μπαίνουν μέσα στό σπίτι τού Έσκιμώου
ήταν φανταστικό.
Συμπέρασμα άπό τήν κουβέντα..??
Τά κατοικίδια ζώα άφού έκανε ό άνθρωπος καμμιά 400000-500000 χρόνια γιά νά τά έξημερώσει
καί νά τά προσαρμόσει ώστε νά ζούνε κοντά του,............
ΤΩΡΑ ΗΡΘΑΤΕ ΕΣΕΙΣ καί άναπροσαρμόσατε τά πράμματα,καί μέσα σέ 20-30 χρόνια
τά κάνατε νά ζούν τά κανίς στό κολωνάκι μέ ρουχαλάκια μιά καί δέν χρειάζεται ή τρίχα τους,
τά Χάσκυ στά μπαλκόνια μέ αίρκοντίσιον,τά σέττερ καί τά πόιντερ στίς ταράτσες μέ τό μπόλικο πράσινο
νά κυνηγούν λαγούς καί πέρδικες, τά λυκόσκυλα νά φυλάνε στά μπαλκόνια,τά τσομπανόσκυλα
νά φροντίζουν γιά τά γίδια καί τά κατσίκια στή Βουκουρεστίου κ.λ.π....
ΣΗΜΕΙΩΣΗ...
Τά Χάσκυ κοιμούνται έξω άπό τά ίγκλού στό χιόνι έπάνω μέ θερμοκρασίες -30 ,-40......
Οί ¨Εσκιμώοι ναί κοιμούνται μέσα.
Καί μόνο ή ΜΑΛΑΚΙΑ νά τό πάρεις άπό τό φυσικό του περιβάλλον καί νά τό καταδικάσεις νά σκάσει
σέ μέρος μέ 50 βαθμούς διαφορά θερμοκρασίας φτάνει γιά νά δείξει πόσο ΤΕΡΑΣ ΕΓΩΚΕΝΤΡΙΚΟ
είναι ό άνθρωπος.
ΤΕΛΙΚΑ ΟΝΤΩΣ...........Η ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ πάνε σύννεφο,άφού έχεις τήν άφέλεια καί
τόν έγωισμό νά δικαιολογείς τόσο εύκολα τόν έαυτό σου πιστεύοντας πώς αύτό πού διαμόρφωσε
ή φύση σέ έκατοντάδες χιλιάδες χρόνια έσύ καί οί όμοια σκεπτόμενοι σου, θά τό άναπροσαρμόσετε
σέ 20-30-40 χρόνια έπειδή έτσι σάς βολεύει νά σκέφτεστε.
ΛΥΠΑΜΑΙ..........ΑΛΛΑ ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΦΙΛΟΖΩΟΙ
Όποιος άγαπάει πραγματικά τά ζώα καί δοκίμασε........ΞΕΡΕΙ
Α.....πέστε καί πού θά βρώ ένα σπρέυ πιπεριού,νά πάω νά ψεκάσω
γιατί μέ πιάνει ό προστάτης, δέν θέλω νά κάψω καί κανένα δέντρο.....





:a3:


:a56:

Dbnn
09/08/2014, 09:32
Ναι.... Η σαρδελοποίηση φταίει και η αστυφιλία....

Κατεβήκατε 5.000.000 νοματαίοι απο τα χωριά και τώρα θυμηθήκατε οτι δεν χωράμε.....

teogtp
09/08/2014, 09:40
Επικο θρεντ!
Επικες και οι απαντησεις..............

teogtp
09/08/2014, 09:56
321473

peterTHErider
09/08/2014, 16:03
[QUOTE=Terens;2497480]ΜΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΙΞΕΣ ΣΤΗΝ ΕΤΟΙΜΟΛΟΓΙΑ...............ΟΙΚΙΑ







Δέν σημαίνει 30 διαμερίσματα πάνω σέ 10 όρόφους.
Έδώ βιάσαμε οί ίδιοι τή ζωή μας μέ τήν άστυφιλία άπό τό 60 καί μετά,
όπου καταντήσαμε όταν ΚΛΑΝΟΥΜΕ νά μάς άκούνε δύο πατώματα πάνω καί κάτω.....
Τό τί είναι οίκία τό ξέρουμε όλοι πολύ καλά.....!!!
Τό τί μάς άνάγκασε νά ζούμε σάν παστέλια στίς πόλεις έπίσης τό ξέρουν όλοι....!!!
Τό πώς ζεί άπλωμένη όλη ή προηγμένη Εύρώπη έπίσης τό ξέρουν όλοι.
Μού θυμίζεις κάτι φανατικούς θρησκειών,έδωσες καί τήν άπάντηση βρήκες καί τό άλλοθι.
Άλλά καί τό παράδειγμα σου ότι τά Χάσκυ μπαίνουν μέσα στό σπίτι τού Έσκιμώου
ήταν φανταστικό.
Συμπέρασμα άπό τήν κουβέντα..??
Τά κατοικίδια ζώα άφού έκανε ό άνθρωπος καμμιά 400000-500000 χρόνια γιά νά τά έξημερώσει
καί νά τά προσαρμόσει ώστε νά ζούνε κοντά του,............
ΤΩΡΑ ΗΡΘΑΤΕ ΕΣΕΙΣ καί άναπροσαρμόσατε τά πράμματα,καί μέσα σέ 20-30 χρόνια
τά κάνατε νά ζούν τά κανίς στό κολωνάκι μέ ρουχαλάκια μιά καί δέν χρειάζεται ή τρίχα τους,
τά Χάσκυ στά μπαλκόνια μέ αίρκοντίσιον,τά σέττερ καί τά πόιντερ στίς ταράτσες μέ τό μπόλικο πράσινο
νά κυνηγούν λαγούς καί πέρδικες, τά λυκόσκυλα νά φυλάνε στά μπαλκόνια,τά τσομπανόσκυλα
νά φροντίζουν γιά τά γίδια καί τά κατσίκια στή Βουκουρεστίου κ.λ.π....
ΣΗΜΕΙΩΣΗ...
Τά Χάσκυ κοιμούνται έξω άπό τά ίγκλού στό χιόνι έπάνω μέ θερμοκρασίες -30 ,-40......
Οί ¨Εσκιμώοι ναί κοιμούνται μέσα.
Καί μόνο ή ΜΑΛΑΚΙΑ νά τό πάρεις άπό τό φυσικό του περιβάλλον καί νά τό καταδικάσεις νά σκάσει
σέ μέρος μέ 50 βαθμούς διαφορά θερμοκρασίας φτάνει γιά νά δείξει πόσο ΤΕΡΑΣ ΕΓΩΚΕΝΤΡΙΚΟ
είναι ό άνθρωπος.
ΤΕΛΙΚΑ ΟΝΤΩΣ...........Η ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ πάνε σύννεφο,άφού έχεις τήν άφέλεια καί
τόν έγωισμό νά δικαιολογείς τόσο εύκολα τόν έαυτό σου πιστεύοντας πώς αύτό πού διαμόρφωσε
ή φύση σέ έκατοντάδες χιλιάδες χρόνια έσύ καί οί όμοια σκεπτόμενοι σου, θά τό άναπροσαρμόσετε
σέ 20-30-40 χρόνια έπειδή έτσι σάς βολεύει νά σκέφτεστε.
ΛΥΠΑΜΑΙ..........ΑΛΛΑ ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΦΙΛΟΖΩΟΙ
Όποιος άγαπάει πραγματικά τά ζώα καί δοκίμασε........ΞΕΡΕΙ
Α.....πέστε καί πού θά βρώ ένα σπρέυ πιπεριού,νά πάω νά ψεκάσω
γιατί μέ πιάνει ό προστάτης, δέν θέλω νά κάψω καί κανένα δέντρο.....


Πραγματικα δεν μπορω να πω ολα σκεφτομαι γιατι βαριεμαι να γραφω...
Ας προσπαθησω λοιπον περιληπτικα μερικα πραγματακια...
Δεν με ξερεις και με κρινεις απο 2-3 ποστ σε ενα φορουμ,αλλα δεν σε αδικω γιατι αυτο βλεπεις αυτο κρινεις...παμε παρακατω...
Ειμαι ο πρωτος που οποιος με ρωταει για σκυλους τους λεω τα εξης,μαθε τι σκυλο θες αλλα οχι με εμφανησιακα κριτηρια και σκεψου αν μπορεις να καλυπτεις τις αναγκες του και μετα παρτον!αναγκες εκτονωσης και οχι μονο...
Ειμαι ο πρωτος που θα αντιδρασω με τα χασκι στα μπαλκονια η τα σεττερ στα μπαλκονια(καταρχην η μονιμη παραμονη σκυλου σε μπαλκονι ειναι ΠΑΡΑΝΟΜΗ και εχω κανει καταγγελια και εχω παρει σκυλο απο ατομο ετσι,ενημερωτικα).αλλα ενα κανισακι ειναι απολυτα λογικο να ζει στο διαμερισματακι του με τα ρουχακια του με ελαχιστες αναγκες εκτονωσης.για τετοια ακριβως ζωη δημιουργηθηκαν και εξελιχθηκαν.
Εχω ενα ντογκο αρτζεντινο αν τα ξερεις,σκυλος στα 50 κιλα που για τα ματια των αδαων,σαν τα δικα σου πχ ακαταλληλα για διαμερισμα,αλλα το συγκεκριμενο σκυλι κυνηγαει αγριογουρουνα μαζι μου που ειναι η φυση του 3-4 φορες τον χρονο.τον υπολοιπο δηλαδη χρονο προτεινεις να το πεταξω σε κανενα κτημα μονο του?σε πληροφορω πως καθημερινα απολαμβανει την εκτονωση που γουσταρει αλλα και την αναγκη του απο συντροφικοτητα.μια μερα να λειψω δεν τρωει απο την στεναχωρια του.και αν ξερεις η φυλη αυτη εξελιχθηκε τα σκυλια αυτα να ειναι απολυτα δεμενα με την οικογενεια τους.
Αν θες να κανουμε ΑΛΛΗ κουβεντα για τς τεραστια λαθη με την δημιουργια ρατσων χωρις ορια με αισθητικα κριτηρια και απειρα προβληματα υγειας την κανουμε.οπως και για την απαγορευση αποκτησης σκυλου χωρις εκπαιδευση που ισχυει σε αλλα κρατη.
Αλλα στην κουβεντα που κανουμε περα απο σεττερ,τα χασκι και τα τσομπανοσκυλα που επιδεξια αναφερεις υπαρχουν δεκαδες φυλες που με σεβασμο στην εκτονωση που εχουν αναγκη μπορουν να ζησουν ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ σε ενα διαμερισματακι με ιδιοκτητη με σεβασμο στις αναγκες του και χρονο να του αφιερωσει και να ασχολειται μαζι του...

irinia
09/08/2014, 17:26
ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΟΥΜΕ..............ΔΕΝ ΣΕ ΚΡΙΝΩ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟΝ






Γιά τά φιλοζωικά σου αίσθήματα,άσχετο άν αύτό παραπέμπει αύτόματα καί άλλού.
Ό άδαής έτυχε νά έχει καί κανίς τεριέ καί τσομπάνο καί λυκόσκυλο κατάμαυρο βελγικό,
καί κόλευ κ.λ.π.....
Πάντα σέ χώρο μέ αύλή...!!!
ΠΟΤΕ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΑΚΙ....!!
Άν νομίζει ό άνθρωπος ότι μερικά είδη σκύλων λόγω μεγέθους μπορούν νά ζήσουν στό διαμέρισμα
ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ.........ΕΓΩΙΣΜΟΣ , ΦΙΛΟΤΟΜΑΡΙΣΜΟΣ, ΑΛΑΖΟΝΕΙΑ κ.λ.π.....
ΔΕΝ ΚΥΝΗΓΑΩ καί άπεχθάνομαι όλους αύτούς τούς τύπους πού μαζεύονται στίς λαγκαδιές καί στήνουνε
καρτέρι στό καημένο τό γουρούνι ,βέβαια ή θεία δίκη μερικές φορές τιμωρεί......καί φεύγουνε πολλοί
μέ σκάγια στόν κώλο καί χειρότερα.
ΦΙΛΟΖΩΟΣ ΜΕ ΔΙΚΑΝΝΟ έπίσης δέν νοείται.
Έχουμε τόσα κρέατα νά φάμε πού έρχονται άπό παραγωγή πού είναι ΕΓΚΛΗΜΑ νά τά κυνηγάμε στή φύση.
Καί ή μεγαλύτερη ΜΑΛΑΚΙΑ καί ΜΥΘΟΣ είναι ή νοστιμιά αύτών τών ζώων άν καί δέν θά έπρεπε γιά κανέναν
λόγο νά άποτελεί αύτό κίνητρο.
Έτυχε νά έχω μπάρμπα καί νά βρεθώ σέ κυνήγι άπό καραμπόλα σάν θεατής.
Τό λάφυρο..??
Ζαρκάδι παρακαλώ......καί έγκληματίες αύτοί πού τό σκότωσαν.
Μιά μαλακία καί μισή τό κρέας του,παραμύθι......ό κόκκορας ό κρασάτος μέ χυλοπίττες είναι πολύ καλύτερος.
Καί τό θέαμα τό έπικό στό τέλος,νά περιφέρεται τό άγριογούρουνο πάνω στό καπώ τού αύτοκινήτου,
κατακόκκινο άπό τά αίματα,θέαμα ύπέροχο ίδίως γιά παιδιά.
Μπράβο ρέ μάγκες 20 καραμπίνες αύτόματες καί 40 σκυλιά τό καταφέρατε μετά άπό 50 ώρες.
Άλλά είπαμε άφού μού γράφεις γιά κανισάκι καί ρουχάκια....!!!!!!!!!!
Μή ξεχάσουμε φέτος πού άλλάζει ή μόδα νά πάρουμε άπό Τσεκλένη ρούχο γιά τό ζωντανό.
ΠΑΡΑΔΙΝΟΜΑΙ.........ΟΡΙΣΤΙΚΟ ΤΕΛΟΣ


:rotflmao::rotflmao::rotflmao:


:whiteflag::whiteflag::whiteflag:

MG-KTiNoS
09/08/2014, 18:32
ΜΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΙΞΕΣ ΣΤΗΝ ΕΤΟΙΜΟΛΟΓΙΑ...............ΟΙΚΙΑ







Δέν σημαίνει 30 διαμερίσματα πάνω σέ 10 όρόφους.
Έδώ βιάσαμε οί ίδιοι τή ζωή μας μέ τήν άστυφιλία άπό τό 60 καί μετά,
όπου καταντήσαμε όταν ΚΛΑΝΟΥΜΕ νά μάς άκούνε δύο πατώματα πάνω καί κάτω.....
Τό τί είναι οίκία τό ξέρουμε όλοι πολύ καλά.....!!!
Τό τί μάς άνάγκασε νά ζούμε σάν παστέλια στίς πόλεις έπίσης τό ξέρουν όλοι....!!!
Τό πώς ζεί άπλωμένη όλη ή προηγμένη Εύρώπη έπίσης τό ξέρουν όλοι.
Μού θυμίζεις κάτι φανατικούς θρησκειών,έδωσες καί τήν άπάντηση βρήκες καί τό άλλοθι.
Άλλά καί τό παράδειγμα σου ότι τά Χάσκυ μπαίνουν μέσα στό σπίτι τού Έσκιμώου
ήταν φανταστικό.
Συμπέρασμα άπό τήν κουβέντα..??
Τά κατοικίδια ζώα άφού έκανε ό άνθρωπος καμμιά 400000-500000 χρόνια γιά νά τά έξημερώσει
καί νά τά προσαρμόσει ώστε νά ζούνε κοντά του,............
ΤΩΡΑ ΗΡΘΑΤΕ ΕΣΕΙΣ καί άναπροσαρμόσατε τά πράμματα,καί μέσα σέ 20-30 χρόνια
τά κάνατε νά ζούν τά κανίς στό κολωνάκι μέ ρουχαλάκια μιά καί δέν χρειάζεται ή τρίχα τους,
τά Χάσκυ στά μπαλκόνια μέ αίρκοντίσιον,τά σέττερ καί τά πόιντερ στίς ταράτσες μέ τό μπόλικο πράσινο
νά κυνηγούν λαγούς καί πέρδικες, τά λυκόσκυλα νά φυλάνε στά μπαλκόνια,τά τσομπανόσκυλα
νά φροντίζουν γιά τά γίδια καί τά κατσίκια στή Βουκουρεστίου κ.λ.π....
ΣΗΜΕΙΩΣΗ...
Τά Χάσκυ κοιμούνται έξω άπό τά ίγκλού στό χιόνι έπάνω μέ θερμοκρασίες -30 ,-40......
Οί ¨Εσκιμώοι ναί κοιμούνται μέσα.
Καί μόνο ή ΜΑΛΑΚΙΑ νά τό πάρεις άπό τό φυσικό του περιβάλλον καί νά τό καταδικάσεις νά σκάσει
σέ μέρος μέ 50 βαθμούς διαφορά θερμοκρασίας φτάνει γιά νά δείξει πόσο ΤΕΡΑΣ ΕΓΩΚΕΝΤΡΙΚΟ
είναι ό άνθρωπος.
ΤΕΛΙΚΑ ΟΝΤΩΣ...........Η ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ πάνε σύννεφο,άφού έχεις τήν άφέλεια καί
τόν έγωισμό νά δικαιολογείς τόσο εύκολα τόν έαυτό σου πιστεύοντας πώς αύτό πού διαμόρφωσε
ή φύση σέ έκατοντάδες χιλιάδες χρόνια έσύ καί οί όμοια σκεπτόμενοι σου, θά τό άναπροσαρμόσετε
σέ 20-30-40 χρόνια έπειδή έτσι σάς βολεύει νά σκέφτεστε.
ΛΥΠΑΜΑΙ..........ΑΛΛΑ ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΦΙΛΟΖΩΟΙ
Όποιος άγαπάει πραγματικά τά ζώα καί δοκίμασε........ΞΕΡΕΙ
Α.....πέστε καί πού θά βρώ ένα σπρέυ πιπεριού,νά πάω νά ψεκάσω
γιατί μέ πιάνει ό προστάτης, δέν θέλω νά κάψω καί κανένα δέντρο.....





:a3:


:a56:

ρε μαλάκα να σου πω...
Είναι αλήθεια ότι άμα πας στο Β πόλο οι Εσκιμώοι σε βάζουν να γαμήσεις τη γυναίκα τους ???
:rolleyes:

peterTHErider
09/08/2014, 18:43
Δεν νομιζουν πως λογο μεγεθους να ζησουν σε διαμερισμα αλλα εξελιχθηκαν για αυτο ακριβως το σκοπο!να ζουν μεσα! !..εχει τεραστια διαφορα το ενα απο το αλλο! ασε πχ.ενα γαλλικο μπουλντογκ με τα απειρα αναπνευστικα προβληματα εξω,δεν θα φτασει να χρονισει...στο λεω με σιγουρια.!μην ανησυχεις,εχω μιλησει με δεκαδες σαν εσενα που εχουν σκυλια ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΞΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΣΚΥΛΙΑ!αλλο απλα εχω σκυλο, αλλο ξερω απο σκυλο...
Σαν τον παππου στο χωριο που λεει οτι ειχε πολλα σκυλια και αν δεν φανε ξυλο και δεσιμο για 1 χρονο δεν μαθαινουν...αμπελοφιλοσοφιες...

irinia
09/08/2014, 19:10
ΦΙΛΑΡΑΚΟ............ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΚΟΥΡΑΣΑΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ





Είλικρινά δέν τό ήξερα ότι τό Γαλλικό μπουλντόγκ τό δημιούργησε ό άνθρωπος
γιά νά ζεί στό ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ,όπως καί δέν ξέρω πολλά άλλα ούτε καί θέλω νά μάθω.
Ούτε είδικός,ούτε έπαίων είμαι...!!!
Ποτέ δέν τά χτύπησα,γιατί πιστεύω στήν ΑΓΑΠΗ κάθε είδους.
Ένας άπλός άνθρωπος πού άγαπάει τά ζώα έπειδή δέν ζητάνε πολλά άπό έμάς καί μάς
προσφέρουν τά πάντα,κι αύτό σέ τελική έγωισμός είναι.
Δέ χρειάζεται νά τό συνεχίσουμε άλλο,άπό τή στιγμή πού είπες γιά άγριογούρουνα
καί καραμπίνες.......σέ ΚΑΤΕΤΑΞΑ σέ κάποια κατηγορία,στά έγραψα παραπάνω.
Ή κουβέντα έφτασε τά όρια τού γελοίου,όπότε άπό δώ καί πέρα.........
Άπό τή μιά νά βάλουμε φουστίτσα στό κανισάκι κι άπό τήν άλλη πάμε νά σκίσουμε
άγριογούρουνα.......γιά τρόπαιο.
ΑΣΤΟ ΤΟ ΓΑΜΗΔΙ..........ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ
Τό μόνο πού πέτυχες είναι ότι είμαι παππούς.......... σχεδόν.

7gibernau
09/08/2014, 19:14
Τραγικο να πνιγεις κλανιδι για τον 2 οροφους απο πανω, τραγικο

irinia
09/08/2014, 19:15
ρε μαλάκα να σου πω...
Είναι αλήθεια ότι άμα πας στο Β πόλο οι Εσκιμώοι σε βάζουν να γαμήσεις τη γυναίκα τους ???
:rolleyes:






ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ..............






Μπλέξαμε.......άστα

bulmont
09/08/2014, 19:18
ρε μαλάκα να σου πω...
Είναι αλήθεια ότι άμα πας στο Β πόλο οι Εσκιμώοι σε βάζουν να γαμήσεις τη γυναίκα τους ???
:rolleyes:



Ε, ναι άμα δεν έχεις την δικιά σου μαζί.........

peterTHErider
09/08/2014, 19:19
Τραγικο να πνιγεις κλανιδι για τον 2 οροφους απο πανω, τραγικο

Ριξτο το γαμημενο...

taisteal
09/08/2014, 19:20
Ναι.... Η σαρδελοποίηση φταίει και η αστυφιλία....

Κατεβήκατε 5.000.000 νοματαίοι απο τα χωριά και τώρα θυμηθήκατε οτι δεν χωράμε.....


Ωπα και οι βεροι πρωτευουσιανοι...

:rolleyes:

Bob_o_mastoras
09/08/2014, 19:34
ρε μαλάκα να σου πω...
Είναι αλήθεια ότι άμα πας στο Β πόλο οι Εσκιμώοι σε βάζουν να γαμήσεις τη γυναίκα τους ???
:rolleyes:

Που να μαμησεις με τετοιο κρυο;;; Πας καλα;;;; :bawl:

nicksior
09/08/2014, 19:41
Καλά το είχα υποψιαστεί!
Ο κουμπάρος μου είναι εσκιμώος.

peterTHErider
09/08/2014, 20:17
ΦΙΛΑΡΑΚΟ............ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΚΟΥΡΑΣΑΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ





Είλικρινά δέν τό ήξερα ότι τό Γαλλικό μπουλντόγκ τό δημιούργησε ό άνθρωπος
γιά νά ζεί στό ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ,όπως καί δέν ξέρω πολλά άλλα ούτε καί θέλω νά μάθω.
Ούτε είδικός,ούτε έπαίων είμαι...!!!
Ποτέ δέν τά χτύπησα,γιατί πιστεύω στήν ΑΓΑΠΗ κάθε είδους.
Ένας άπλός άνθρωπος πού άγαπάει τά ζώα έπειδή δέν ζητάνε πολλά άπό έμάς καί μάς
προσφέρουν τά πάντα,κι αύτό σέ τελική έγωισμός είναι.
Δέ χρειάζεται νά τό συνεχίσουμε άλλο,άπό τή στιγμή πού είπες γιά άγριογούρουνα
καί καραμπίνες.......σέ ΚΑΤΕΤΑΞΑ σέ κάποια κατηγορία,στά έγραψα παραπάνω.
Ή κουβέντα έφτασε τά όρια τού γελοίου,όπότε άπό δώ καί πέρα.........
Άπό τή μιά νά βάλουμε φουστίτσα στό κανισάκι κι άπό τήν άλλη πάμε νά σκίσουμε
άγριογούρουνα.......γιά τρόπαιο.
ΑΣΤΟ ΤΟ ΓΑΜΗΔΙ..........ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ
Τό μόνο πού πέτυχες είναι ότι είμαι παππούς.......... σχεδόν.

Ρε φιλαρακι μου μην απομονωνεις τις εκφρασεις μου γιατι δεν θα συνενοηθουμε ποτε!
Δεν σε ειπα ουτε παππου ουτε οτι δερνεις τα σκυλια σου!απλα οι τοποθετησεις σου μου θυμιζουν τετοιον!που σου λεει "δεν ξερω εγω απο σκυλια?10 ειχα εγω!"ασχετα αν η σχεση του μαζι τους ηταν μονο ξυλο για να "αγριεψει"ενα ψωμι την μερα και τελος!και μετα στο παιζει και γνωστης!Αααααντε να του εξηγησεις...
Ειπες πως δεν ξερεις και ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ!γνωμη για καποιο θεμα πρεπει να εχει μονο οποιος και γνωση για το συγκεκριμενο θεμα...
Παμε παρακατω...
Καμια φυλη (εκτος απο μερικες που ομως ονομαζονται ζωα ΣΥΝΤΡΟΦΙΑΣ,μαλλον καταλαβαινεις τι θελει να πει ο ποιητης)δεν δημιουργηθηκε με αυτοσκοπο να ζει στο σπιτι και να μην κανει τιποτε αλλο!εξελισονται για αλλο λογο αλλα παραλληλα ζουν και με την οικογενεια τους!το σπιτι με κηπο που αναφερεις ειναι το ιδανικο και ζουσα σε τετοιο και παντα ειχα πορτακι να μπαινοβγαινει ελευθερα!και πιστεψε με το αγριοσκυλο θηριο μου επελεγε παντα να ειναι κοντα μου. και αν ηταν δυνατον σε επαφη μαζι μου...

Dbnn
09/08/2014, 20:45
Ωπα και οι βεροι πρωτευουσιανοι...

:rolleyes:

Θες γεννεολογικό δέντρο? Θα πικραθείς και δεν το θέλω... :smokin:


Υ.γ. ας το κλειδώσει κάποιος.............

MG-KTiNoS
09/08/2014, 21:04
Ναι.... Η σαρδελοποίηση φταίει και η αστυφιλία....

Κατεβήκατε 5.000.000 νοματαίοι απο τα χωριά και τώρα θυμηθήκατε οτι δεν χωράμε.....


Θες γεννεολογικό δέντρο? Θα πικραθείς και δεν το θέλω... :smokin:


Υ.γ. ας το κλειδώσει κάποιος.............

Θα στο πω όσο πιο απλά μπορώ...
Το να πετάς μαλακίες δεν σε κάνει πιλότο.
:D

Pan (dvs)
09/08/2014, 21:23
Εφτα σελιδες για ενα κατουρημα.










Δεν τολμω να σκεφτω τι θα ειχε γινει αν ειχε ριξει και κανενα @εσιμο.:D