PDA

View Full Version : KLE 500 γνωμες!!



Geo84
06/08/2014, 20:24
Χαιρετώ την παρέα. Παρακολουθώ το φόρουμ από αρχές 2010 αλλά δεν έχω γράψει παρά 1-2 μηνύματα, πάντοτε όμως μπαίνω και βλέπω τα νέα σας. Στο θέμα μας λοιπόν. Λίγο πολύ τα KLE τα ξέρετε και τα εμπιστεύεστε.. :lol::lol:. Βρήκα ένα που λέτε από γνωστό άτομο μοντέλο νομίζω 1998. Δεν ξέρω δεν είδα άδεια, είναι χρυσαφί με άσπρες λεπτομέρειες στο εσωτερικό των fairing.. Το βόλταρα λιγάκι η προσπάθησα κάπως. Και εξηγούμαι.
Ο άνθρωπος είχε να το βάλει μπροστά από τον Φεβρουάριο. Σήμερα πριν το φέρει το έπλυνε και στα καπάκια το φερε να το δω. Ξεκίνησε όλα κανονικά αλλά μετά έκανε ψιλοδιακοπές σκορτσαρίσματα ( από 2500 έως και 4000 στροφές όταν άνοιγα χαλαρά. Όταν το ψιλοπλάκωνα φαινόταν να ακούει κανονικά) και μου φάνηκε πως δούλευε μονοκύλινδρα, ώσπου στο τέλος έσβησε και δεν έπαιρνε μπροστά παρα μόνο σκαστό. Το ξανά έβαλα αλλά άρχισε να βρέχει και δεν συνέχισα την δοκιμαστική βόλτα. Επέστρεψα στο σπίτι του κατόχου και το άφησα. Η γνώμη σας? Η άποψη μου είναι πως πρώτος ύποπτος είναι μπαταρία και σκουπιδάκια στην βενζίνη λόγω ακινησίας. Μου πε θα κοιτάξει το θέμα μπαταρίας μιας και ποτέ δεν του χε κάνει θέματα. Τέλος στην τιμή ζητά 1500 του έκοψα 100 ευρώ έτσι για το γαμώτο και φαίνεται να τα βρίσκουμε. Την θεωρείτε καλή τιμή? Ευχαριστώ για τον κόπο σας. Πάντα όρθιοι :beer::beer::beer:

giovani64
06/08/2014, 21:49
για μοντελο του 98 επρεπε να του κοψεις 1.000 ευρω. με τοσα λεφτα παιρνεις μοντελο του 02, 03.
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5350757/

Pan (dvs)
06/08/2014, 22:20
Μην ξεκινας με προβληματα.Υπαρχουνε αλλα χωρις προβληματα.Για τα λεφτα τους και αυτα που προσφερουνε ειναι μια χαρα μηχανες.

Οσο για τα λεφτα θα συμφωνησω με τον giovani64.Βρες κατι πιο καινουργιο στα ιδια λεφτα.

Dbnn
06/08/2014, 22:21
Μην ξεκινας με προβληματα.Υπαρχουνε πολλα χωρις προβληματα.Για τα λεφτα τους και αυτα που προσφερουνε ειναι μια χαρα μηχανες.

Το αυτό..........

MAIK72
06/08/2014, 22:26
για μοντελο του 98 επρεπε να του κοψεις 1.000 ευρω. με τοσα λεφτα παιρνεις μοντελο του 02, 03.
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5350757/

Aκριβώς έτσι;)

roukos_x
06/08/2014, 22:34
+1 με τους απο πανω :)

GsDakar
06/08/2014, 22:48
πολλα τα λεφτα για 1998 μοτο,αν και με τα χρωματα με μπερδεψες λιγο,μηπως ειναι ποιο καινουργιο;οταν το ειχα εκανε κατι ρεταρισματα στο ξεκινημα στις στροφες που λες,και το προβλημα τελικα ηταν οτι λαδωνε το δεξι μπουζι.Στην δικη σου περιπτωση ειναι αναγκαιο ενα γενικο σερβις και εννοειται καθαρισμα ρύθμιση καρμπ. αλλαγη μπαταριας. Ειναι παντως ειναι τιμιο μηχανακι και θα σε παει παντου.Να ξερεις οτι βγαζουν προβλημα σε πηνια και ανορθωτες αυτα.

SONone
08/08/2014, 21:36
KLE!!!! γενικα να παρεις ναι, θα το εχεις για παντα. οπως ειχα ξανα γραψει αν δεν ειναι ΑΡΙΣΤΟ πανω απο 1000 ευρο ΔΕΝ δινεις. πωλουνται τοσα πολλα kle που θα βρεις. προβλήματα βγαζουν μονο σε πηνια και ΒΟΛΑΝ (οχι ανορθωτές). να κοιταξεις να ειναι χρονολογιας 1993-2004 οχι πιο μετα οχι πιο πριν. οχι KLE 400. ΟΧΙ! ειναι μοντελα 1991 και εγιναν παρεισαγωγή και ισως αντιμετωπισεις θεμα με χαζα ανταλακτικα.
οποτε KLE 500 . αν πας για μηχανάκι που εχει μεινει ακίνητο καιρο ισως θες και μεμβράνες καρμπυρατερ-πυραυλακια κτλπ κτλπ. οποτε ξέφυγες. γενικα να παρεις kle που το κυκλοφορει εως τωρα. σκεψου οτι οσα λεφτα θες για ρεκτιφιε, μπιστονια, ελατηρια, γλυστρες, καδενα, καθαρισμα βαλβιδες, τα ιδια θες για να ισιώσεις τα καρμπυρατερ. για εμενα βρες τον πιο "μπαρμπα" πωλητη και αυτο αγορασε. σιγουρα ο μπαρμπας ως παλιας σχολης δεν θα το αφησε χωρις νερο/λαδια, οποτε ΟΤΙ και να σου βγαλει αντιμετωπιζετε με λιγα χρηματα.
εχω ξανα γραψει το σκεπτικο μου παρε κλε με 700-800 ευρο (ας εχει τρύπια εξατμηση θα βρεις φτηνη μεταχειρο ευκολα)
αν σου βγαλει θεμα στο μοτερ θες 500ευρο (που δεν θα βγαλει για 200.000χλμ σιγουρα, αν δεν εχει μεινει στεγνο απο λαδια/νερα)
δινεις και αλλα 300ευρο για ενα ακομα για ανταλακτικα
και με 1500 ευρο εχεις μηχανη για παντα.


το συγκεκριμένο δεν το ξερω αλλα τα KLE δε ρεταρουν απο σκουπιδακια, καινε βενζινα με χωμα (προσωπική εμπειρια) οποτε κατι αλλο ηταν ισως να μην κατεβαζε βενζινη , αυτα λειτουργουν με υποπιεση οποτε γενικα εχει θεμα με τα καρμπ, απο μπαταρια δεν εχει τετια θεματα ισως τα μπουζι να ηταν κλασμενα, και τα KLE δεν εχουν τυχαια κοκκινα στις 12.000 στροφες ναι πανε μεχρι εκει, οποτε η ροπη του ειναι 5000+ (και το δικο μου εκανε ενα μικρο κενο αλλα οχι τοσο εντονο οπως λες.και το εδωσα μοντ.'98 στα 1400ευρο και ηταν άψογο και με καινουργια λαστιχα και λαδια μπουζι service κτλπ κτλπ. ) . αστο κοιτα κατι αλλο εκτος αν στο δωσει 500ευρο.

γενικα μην μασας θα βρεις σιγουρα καλύτερα ψαξε πιο αναλυτικα.
και αν χρειαστεις κατι πες μου με ΠΜ ισως μπορω να βοηθησω, εχω και καπια ακομα ανταλλακτικα.

SONone
08/08/2014, 21:45
παρε και εναν μπουσουλα για να καταλαβεις το μοντελο απο τα πλαστικα.
http://www.motorcyclespecs.co.za/bikes/Kawasaki.htm
γιατι ο καθενας λεει οτι του κατεβει για το τι μοντελο ειναι.

nikonian
11/08/2014, 12:19
Γιατί λένε ότι τα ΚΛΕ είναι σκυλιά;

Αφού βγάζουν τόσα προβλήματα σε πηνία και βολάν που είναι και πανάκριβα στην επισκευή. Βγάζουν άραγε ΟΛΑ πρόβλημα εκεί, ή π.χ. το 20% των ΚΛΕ που κυκλοφορούν;

Αφού βγάζουν τόσα προβλήματα στα καρμπυρατέρ, που σπάνια λειτουργούν Ο.Κ.

Αφού η κάθε φούσκα στα καρμπυρατέρ κάνει 117 ευρώ και έχουν 4 φούσκες, δυο ακριβές και δυο φτηνότερες.

Έτσι είν'τα σκυλιά;

Dbnn
11/08/2014, 14:41
Γιατί λένε ότι τα ΚΛΕ είναι σκυλιά;

Αφού βγάζουν τόσα προβλήματα σε πηνία και βολάν που είναι και πανάκριβα στην επισκευή. Βγάζουν άραγε ΟΛΑ πρόβλημα εκεί, ή π.χ. το 20% των ΚΛΕ που κυκλοφορούν;

Αφού βγάζουν τόσα προβλήματα στα καρμπυρατέρ, που σπάνια λειτουργούν Ο.Κ.

Αφού η κάθε φούσκα στα καρμπυρατέρ κάνει 117 ευρώ και έχουν 4 φούσκες, δυο ακριβές και δυο φτηνότερες.

Έτσι είν'τα σκυλιά;

Όλα είναι σχετικά..... Το κάθε μηχανάκι κρύβει καλά την ιστορία του ως προς την χρήση του.....

panosa2
11/08/2014, 18:48
Παιδιά καλησπέρα. Δεν έβρισκα πως να δημιουργήσω δικό μου θέμα οπότε απαντάω εδώ γιατί θέλω την βοήθειά σας. Είμα κάτοχος διπλώματος α2 και ψάχνω κάτι σε on-off μέχρι 47hp. Το ΚΛΕ500 του 07 μπορώ να πω πως με καλύπτει καθώς έχει και προσιτή τιμή!! Για την περίπτωσή μου τι άλλες επιλογές υπάρχουν? Έχω κοιτάξει επίσης το freewind χωρίς να τρελένομαι. Επίσης δεν θα ήθελα να κινηθώ σε ΧΤ. Εκτός απο το tenere βεβαια το οποιο ομως κοστιζει πολυ για εμενα. Υπαρχει κατι σε ΒMW που να με καλύπτει οπως το F650GS ?

Costas KLE
11/08/2014, 19:11
Καλό θα ήταν να το δει μηχανικός για αρχή, να σου κάνει την λίστα που θα πρέπει να φτιάξεις, να τα βάλεις κάτω και να αρχίσεις τα παζάρια από τα 500 ευρώ και όχι τα 1400, από εκεί και πέρα αν οι φούσκες του καρμπιρατέρ τρυπήσουν στα 250.000 χιλιόμετρα δεν είναι και κανένα τρομερό πράγμα, ανάλογα την συντήρηση βγαίνουν και τα προβλήματα, κατά τα άλλα θα έχεις ένα σκυλί που θα κάνει λίγο από όλα.

kokkiklhs
11/08/2014, 21:48
Είναι γνωστό πως ένα καλοσυντηρημένο KLE 500 κρατάει μια ζωή με λογική χρήση, ΟΜΩΣ 1400ε και "μυστήρια" προβλήματα ευθύς εξ αρχής είναι ΠΑΡΑ πολλά...
Το πρόβλημα που περιγράφεις είναι μάλλον καρμπυρατέρ, αλλά μπορεί να είναι και αερόφιλτρο, επίσης μπουζιά/καλώδια/πίπες, ακόμη και ηλεκτρονική...
Μη δώσεις με τίποτα πάνω από χιλιάρικο για το συγκεκριμένο, όσο ωραίο κι αν σου φαίνεται εξωτερικά, κι αυτή η συμβουλή ισχύει ΜΟΝΟ εφόσον το δει μάστορας και σου βγάλει κουστούμι που να σε ψιλοσυμφέρει! Αλλιώς ξέχνα το τελείως...
Με 1200 ως 1500 βρίσκεις άνετα με λίγη υπομονή αντίστοιχο KLE, που θα το πάρεις και θα φύγεις, χωρίς να χρειαστεί να δώσεις επί πλέον δεκάρα και να σκοτίσεις το κεφάλι σου, για αρκετό καιρό...

Είχα πάρει το δικό μου (250άρι) πριν 4 καλοκαίρια από παλληκάρι στη Χαλκίδα που το είχε μόλις περάσει σέρβις, με φρέσκα και γερά λάστιχα, καλά αλυσιδογράναζα, μεγάλη βαλίτσα και γενικά πολύ προσεγμένο, με 46000χμ... έδωσα 1400 αφού τσέκαρα ότι είναι μια χαρά (όσο μπορούσα να καταλάβω βλέποντας και ακούγοντας) και το έκανα και μια καλή βόλτα σε κίνηση και ανοιχτό δρόμο, κι αμέσως μετά έγινε η μεταβίβαση, το καβάλησα και το έφερα στην Αθήνα τσίτα με 140χαω κοντέρ στην εθνική! Λίγες μέρες μετά το πήγα για μια καλύτερη "εξέταση" σε μάστορα που με γνωρίζει χρόνια και έχει κουράρει όλα τα μηχανάκια μου και μου είπε χαρακτηριστικά "τι μου το έφερες ρε, πάρ'το και φύγε", αφού το έκανε μια 5λεπτη βόλτα... έδωσα τα πρώτα έξτρα χρήματα μετά την αγορά ΜΗΝΕΣ αργότερα, για τακτική αλλαγή λαδιών! Είχα δει κι άλλα 9 ίδια όσο καιρό έψαχνα, σε τιμές από 300 (με σπασμένα πλαστικά και πρόβλημα στην καδένα) ως και 1800 (οπτικά τζιτζί, αλλά σε μάντρα), τελικά διάλεξα το δέκατο, η τιμή του οποίου ξεπέρναγε αρκετά το μέσο όρο (900-1000ευρώ) εκείνων που ήταν διαθέσιμα προς πώληση, αλλά με διάφορες ελλείψεις ή θεματάκια προς επίλυση... Αφήνω εσένα τώρα να υπολογίσεις πόσα χρήματα ΚΕΡΔΙΣΑ τελικά με αυτή την επιλογή και πόσο σπάσιμο νεύρων και χαμένο χρόνο σεσυνεργεία γλίτωσα...

Έχε υπόψιν σου ότι μηχανάκι που κάθεται καιρό μπορεί να έχει θέμα με τα λάστιχα! Επίσης τσέκαρε αλυσίδα/γρανάζια, τακάκια/δισκόπλακες και μπαταρία... ακόμη έλεγξε αν έχει απλήρωτα τέλη και αν έχει περάσει ΚΤΕΟ, όλα αυτά συν ένα τακτικό σέρβις με λάδια/φίλτρο/υγρά φρένων κλπ μεταφράζονται σε έξτρα δαπάνες που θα ανεβάσουν πολύ πιο ψηλά απ'όσο φαντάζεσαι την τιμή αγοράς...
Καλύτερα λοιπόν, κατά τη γνώμη μου, να βρεις κάτι που ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ σε καθημερινή βάση και φαίνεται να έχει τακτική και σωστή συντήρηση, και όπως πολύ σωστά είπε κάποιος πιο πάνω, μακριά από 400άρια...

:beer:

panavour
11/08/2014, 21:52
[QUOTE=nikonian;2497958]Γιατί λένε ότι τα ΚΛΕ είναι σκυλιά;

Αφού βγάζουν τόσα προβλήματα σε πηνία και βολάν που είναι και πανάκριβα στην επισκευή. Βγάζουν άραγε ΟΛΑ πρόβλημα εκεί, ή π.χ. το 20% των ΚΛΕ που κυκλοφορούν;

Αφού βγάζουν τόσα προβλήματα στα καρμπυρατέρ, που σπάνια λειτουργούν Ο.Κ.



O καμμενος απ τον χυλο φυσαει και το γιαουρτι.Δεν σ αρεσε το CBF ετσιιιιιιιιιιιιιιιιι????
:bawl::bawl:

nightraider
12/08/2014, 02:38
μηχανακι που εχει μεινει ακινητο θελει δουλεια για να γινει ανθρωπινο

σιδερενια ντεποζιτα γεματα σκουριες που αν δεν τα φροντισεις (πριν το βαλεις μπροστα), μετα θα βουλωσουν τα παντα

Αντε μετα να λυνεις προφιλτρα (σιτες) στο ρακορ και να κανεις ενα σωστο καθαρισμα καρμυρατερ (μονο και μονο που εμειναν καιρο τα μπωλ με την ιδια βενζινη μεσα)

ξεραμενα σωληνακια-κολλαρα εισαγωγης-τσιμουχες παντου-αλυσιδες-ντιζες

φρενα χωρις αισθηση που σε καποια φαση ισως κολλησουν κιολας(εχω πεσει ετσι, το φρενο δεν επανεφερε και επεσα χωρις να παρω χαμπαρι πως και γιατι)

θελει πολυ δουλεια απο μηχανικο με ορεξη

Αν ακουσετε απο μηχανικο τη φραση "...δεν εχει αναγκη", τρεχτε μακρια

SONone
13/08/2014, 23:12
Γιατί λένε ότι τα ΚΛΕ είναι σκυλιά;

Αφού βγάζουν τόσα προβλήματα σε πηνία και βολάν που είναι και πανάκριβα στην επισκευή. Βγάζουν άραγε ΟΛΑ πρόβλημα εκεί, ή π.χ. το 20% των ΚΛΕ που κυκλοφορούν;

Αφού βγάζουν τόσα προβλήματα στα καρμπυρατέρ, που σπάνια λειτουργούν Ο.Κ.

Αφού η κάθε φούσκα στα καρμπυρατέρ κάνει 117 ευρώ και έχουν 4 φούσκες, δυο ακριβές και δυο φτηνότερες.

Έτσι είν'τα σκυλιά;

kle εχουν κυκλοφορησει ΠΑΡΑ πολλα. ισως ο MGAYVER να μας πει τον ακριβη αριθμο (τον εχω δει να ξερει κατι τετια.). προβλημα στα βολαν, πηνια η οπου αλου, εμενα που εχουν περασει απο τα χερια μου 3 kle δεν εβγαλε κανενα οποτε θα μπορουσα να πω οτι δεν βγαζουν προβληματα πουθενα 100% ελεγμενο . θες η σωστη συντηρηση? θες η κωλοφαρδία μου? επισεις φουσκες και λοιπα θεματα στα καρμπυρατερ δεν βγαζει κανενα μηχανακι πριν τα 250.000χλμ αν δεν το παρατησεις καιρο. κανεις το τακτικο καθαρισμα συμφονα με το manual και δεν εχεις κανενα προβλημα.(αντε ασ πουμε οτι ελλαδα και κολοβενζινες ας το κανουμε συχνοτερα και τι εγινε?)
τωρα αμα θελουμε να κανουμε μια στατιστικη ερευνα για το ποσα kle εχουν βγαλει προβληματα μπορουμε να ξεκινισουμε απο φορουμ οπως το kawasaki bikers αν και οσο καιρο διαβαζα εκει δεν ειχαν ακουστει και πολλα προβληματα με τα καρμπ ή πηνια ή βολαν. θες η σωστη συντηρηση? θες η κωλοφαρδία τους? :D
anyway για να ειμαστε εντος θεματος. οχι παρατημενα μηχανακια αν δεν εισαι διατεθημενος να τα σκασεις. καλύτερα οχηματα που κυκλοφορυν μεχρι σημερα.

Bob_o_mastoras
14/08/2014, 02:36
Παντως αμα δεν μου καθοταν τοσο ασχημα στο ματι και ειχε λιγο καλυτερες αναρτησεις θα τσιμπαγα ενα. Τρελο value for money.
Κυριως το αισθητικο με προβληματιζει σε αυτο το μηχανακι.

nikonian
14/08/2014, 08:50
kle εχουν κυκλοφορησει ΠΑΡΑ πολλα. ισως ο MGAYVER να μας πει τον ακριβη αριθμο (τον εχω δει να ξερει κατι τετια.). προβλημα στα βολαν, πηνια η οπου αλου, εμενα που εχουν περασει απο τα χερια μου 3 kle δεν εβγαλε κανενα οποτε θα μπορουσα να πω οτι δεν βγαζουν προβληματα πουθενα 100% ελεγμενο . θες η σωστη συντηρηση? θες η κωλοφαρδία μου? επισεις φουσκες και λοιπα θεματα στα καρμπυρατερ δεν βγαζει κανενα μηχανακι πριν τα 250.000χλμ αν δεν το παρατησεις καιρο. κανεις το τακτικο καθαρισμα συμφονα με το manual και δεν εχεις κανενα προβλημα.(αντε ασ πουμε οτι ελλαδα και κολοβενζινες ας το κανουμε συχνοτερα και τι εγινε?)
τωρα αμα θελουμε να κανουμε μια στατιστικη ερευνα για το ποσα kle εχουν βγαλει προβληματα μπορουμε να ξεκινισουμε απο φορουμ οπως το kawasaki bikers αν και οσο καιρο διαβαζα εκει δεν ειχαν ακουστει και πολλα προβληματα με τα καρμπ ή πηνια ή βολαν. θες η σωστη συντηρηση? θες η κωλοφαρδία τους? :D
anyway για να ειμαστε εντος θεματος. οχι παρατημενα μηχανακια αν δεν εισαι διατεθημενος να τα σκασεις. καλύτερα οχηματα που κυκλοφορυν μεχρι σημερα.

Με τα όσα έχω διαβάσει, έχω καταλάβει ότι όλα τα ΚΛΕ βγάζουν πηνία και βολάν. Αν δεν βγάζουν όλα, αλλά μόνο ένα λογικό ποσοστό, τότε ΟΚ.
Αγόρασα κι εγώ πριν από 3-4 μήνες ένα του 2002 με 19,500χλμ. Ακινησία χρόνια. Άλλαξα μια μεμβράνη μεταχειρ. με 60 ευρώ, έκανα κι ένα πλήρες σέρβις και πλήρωσα συνολικά: 1400+200+60=1660 ευρώ.
Το μηχανάκι τώρα είναι μια χαρά στα 3.000χλμ που έχω κάνει και πιάνει και 175χαω πραγματικά.:beer:
Τώρα που με καθησύχασες, θα το εμπιστεύομαι.:cool:

Geo84
15/08/2014, 21:26
Έλειψα λίγο λόγω δουλειάς και ωραρίων αλλά μπόρεσα να απαντήσω. Κατ αρχάς ευχαριστώ πολύ όλους που μπήκαν στον κόπο να απαντήσουν :beer::beer:. Στο παρασύνθημα τώρα.. Δυστυχώς δεν θα γίνει η αγορά του KLE ούτε κανενός άλλου δικύκλου γιατί όσο δύσκολο ήταν να τα μαζέψω άλλο τόσο εύκολα εξαφανίστηκαν σε τρύπες και μελλοντικές υποχρεώσεις.. Πάλι αμήχανος.. Για κανα παπί με κόβω και αν. Δεν γαμείς γεροί να είμαστε. Πάντα όρθιοι και χαμογελαστοί ;):beer::beer:

Dbnn
15/08/2014, 21:51
kle εχουν κυκλοφορησει ΠΑΡΑ πολλα. ισως ο MGAYVER να μας πει τον ακριβη αριθμο (τον εχω δει να ξερει κατι τετια.). προβλημα στα βολαν, πηνια η οπου αλου, εμενα που εχουν περασει απο τα χερια μου 3 kle δεν εβγαλε κανενα οποτε θα μπορουσα να πω οτι δεν βγαζουν προβληματα πουθενα 100% ελεγμενο . θες η σωστη συντηρηση? θες η κωλοφαρδία μου? επισεις φουσκες και λοιπα θεματα στα καρμπυρατερ δεν βγαζει κανενα μηχανακι πριν τα 250.000χλμ αν δεν το παρατησεις καιρο. κανεις το τακτικο καθαρισμα συμφονα με το manual και δεν εχεις κανενα προβλημα.(αντε ασ πουμε οτι ελλαδα και κολοβενζινες ας το κανουμε συχνοτερα και τι εγινε?)
τωρα αμα θελουμε να κανουμε μια στατιστικη ερευνα για το ποσα kle εχουν βγαλει προβληματα μπορουμε να ξεκινισουμε απο φορουμ οπως το kawasaki bikers αν και οσο καιρο διαβαζα εκει δεν ειχαν ακουστει και πολλα προβληματα με τα καρμπ ή πηνια ή βολαν. θες η σωστη συντηρηση? θες η κωλοφαρδία τους? :D
anyway για να ειμαστε εντος θεματος. οχι παρατημενα μηχανακια αν δεν εισαι διατεθημενος να τα σκασεις. καλύτερα οχηματα που κυκλοφορυν μεχρι σημερα.

Ξέρεις πόσα είναι παρατημένα και κυκλοφορούν μόλις μπούν αγγελία? Πάρα πολλά....

apsogos
26/08/2015, 13:56
καλησπέρα φίλοι μου,
ετοιμάζομαι και εγώ σιγά σιγά, να πάω για Kle.Τα χρήματα που διαθέτω προς το παρόν είναι 1000 ευρώ αλλά θέλω να είναι σε άριστη κατάσταση και εν ανάγκη βλέπω και για λίγα παραπάνω....
Βρήκα ένα του 2003 το οποίο θα πάει να το δει εξωτερικά (αρχικά) και να το κάενι βόλτα ένας φίλος γιατί είναι στο μαρούσι.
Ζητάει 1000 ευρώ. Εξωτερικά απο τις φωτογραφίες φαίνεται καλό αλλά αυτά πάντα ξεγελάνε.Θα δούμε...
Θέλω να με συμβουλέψετε και γενικός να συζητάμε μέχρι να βρω κάτι καλό....

apsogos
28/08/2015, 07:49
τελικα δεν ηταν ετσι οπως το περιμενα το μηχανακι....τοσο καθαρο που το ηθελα...τελος παντων θα κανω λιγο υπομονη να μαζεψω μερικα χρηματα παραπανω...

zannisvel
28/08/2015, 10:00
Θελει λιγο ψαξιμο αλλα θα βρεις. Υπαρχουν πολλα!!
:beer:

apsogos
28/08/2015, 10:10
Θελω να βρω καλο ρε γαμωτο...για να δουμε

apsogos
01/09/2015, 14:44
παιδια καλησπέρα !
εχω βρει αυτο εδώ : http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6677133/.
Γραφει οτι ειναι μοντελο 2004 ,καποιος που ξερει καλα απο κλε....τα πλαστικα του δεν επρεπε να εχουν διχρωμια;
επισης εχει αλλαξει μοτερ , εχει βαλει αλλο απο τρακαρισμενο μαζι με κοντερ το οποιο εχει τοσο οσο εγραφε το κοντερ.
Το μοτερ εχει χαρτια κανονικα και θελει να το δηλωσει αν τυχει κατα την μεταβιβαση.Εγω θα του πω να το δηλωσει πρωτα....!
το μοτερ αυτο εχει μαυρο καπακι απο οτι διακρινω, ποιας χρονολογιας να ητανε;
μου λεει κατα τ αλλα δεν θελει τιποτα ουτε λαδι ,λαστιχα, αλυσιδογραναζα, κτλ ειναι ετοιμο.
Του ειπα οτι εχω δει και αλλα....και μου λεγανε τετοια και ηταν οτι να ναι....πρεπει να το δω...οικογενειαρχης ειναι και αυτος...
χωρις να εχει απολυτη σημασια.Μου ειπε να παω να το δω και να το βολταρω και παμε και σε οποιον μηχανικο θελω.Ενα θερμοστατη θελει του εχει πει ο μηχανικος του τον οποιο θα τον αλλαξει αυτος...
πειτε μου οτι μπορειτε! thanx

apsogos
01/09/2015, 17:56
Οχι δεν καιγομαι...για κανενα μηχανακι υποπτο.Αρα μοτερ ειναι απο 06 και μετα; τα πλαστικα βαμενα...το πλαισιο εχει κανα χαρακτηριστικο για να ξεχωριζω γενεες κτλ?

Costas KLE
01/09/2015, 18:06
Έχω χάσει το προηγουμενο μηνυνμα μου, δεν είπα π ως το μοτέρ του είναι του 06 αλλά ότι τα μαύρο μμοτέρ έχει μόνο το μπλε μοντελο του 06 άρα και μαύρα καπάκια, τα πλαισια μέχρι το 04 ήταν όλα ασιμι και όχι αν το έχει βαψει δεν θα καταλάβεις του πότε ειναι

apsogos
01/09/2015, 18:08
Εννοουσα απο τους αριθμους πλαισιου μηπως εχουν καποιο χαρακτηριστικο ...

catmaster
01/09/2015, 18:10
παιδια καλησπέρα !
εχω βρει αυτο εδώ : http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6677133/.
Γραφει οτι ειναι μοντελο 2004 ,καποιος που ξερει καλα απο κλε....τα πλαστικα του δεν επρεπε να εχουν διχρωμια;
επισης εχει αλλαξει μοτερ , εχει βαλει αλλο απο τρακαρισμενο μαζι με κοντερ το οποιο εχει τοσο οσο εγραφε το κοντερ.
Το μοτερ εχει χαρτια κανονικα και θελει να το δηλωσει αν τυχει κατα την μεταβιβαση.Εγω θα του πω να το δηλωσει πρωτα....!
το μοτερ αυτο εχει μαυρο καπακι απο οτι διακρινω, ποιας χρονολογιας να ητανε;
μου λεει κατα τ αλλα δεν θελει τιποτα ουτε λαδι ,λαστιχα, αλυσιδογραναζα, κτλ ειναι ετοιμο.
Του ειπα οτι εχω δει και αλλα....και μου λεγανε τετοια και ηταν οτι να ναι....πρεπει να το δω...οικογενειαρχης ειναι και αυτος...
χωρις να εχει απολυτη σημασια.Μου ειπε να παω να το δω και να το βολταρω και παμε και σε οποιον μηχανικο θελω.Ενα θερμοστατη θελει του εχει πει ο μηχανικος του τον οποιο θα τον αλλαξει αυτος...
πειτε μου οτι μπορειτε! thanx

αυτό με το θερμοστάτη να το ψάξτε λίγο καλά , γιατί δεν τον έχει φτιάξει και να είναι ολα οκ πριν το βάλει αγγελία ; δεν λέω ότι έχει δόλο ο άνθρωπος , μπορεί να είναι καθαρό το μηχανάκι , απλά κοίτα το

apsogos
01/09/2015, 18:13
Εντωμεταξυ τον ρωτησα αν του αναψε θερμοκρασια και ειπε οχι .Του ειχε πει ο μηχανικος του να το αλλαξει λεει κατι με τα παραφλου...Τι να πω υπηρξα και εντελως ασχετος καποτε αλλα και η εντελως αγνοια....δεν ειναι οτι καλυτερο.

catmaster
01/09/2015, 18:16
Εντωμεταξυ τον ρωτησα αν του αναψε θερμοκρασια και ειπε οχι .Του ειχε πει ο μηχανικος του να το αλλαξει λεει κατι με τα παραφλου...Τι να πω υπηρξα και εντελως ασχετος καποτε αλλα και η εντελως αγνοια....δεν ειναι οτι καλυτερο.

και γιατί θέλει θερμοστάτη ;; χάλασε ;; κόλλησε ;; του πέταξε τα νερά ;; τον έχει καταργήσει τελείως ;; ρώτα μην πας ξυπόλυτος στα αγγούρια και ψωνίσεις ματρακά

πες του να στα εξηγήσει , τι παναπεί κάτι με τα παραφλού ;;

apsogos
01/09/2015, 18:18
Θα τον βαλω να ρωτησει το μηχανικο του γιατι αυτος δεν ηξερε ακριβως .Αν δω το παραμικρο υποπτο ,παμε για αλλα...

catmaster
01/09/2015, 18:23
Θα τον βαλω να ρωτησει το μηχανικο του γιατι αυτος δεν ηξερε ακριβως .Αν δω το παραμικρο υποπτο ,παμε για αλλα...

ρώτα να καταλάβεις τι παίχτηκε με το θερμοστάτη και αμα αρχίσει και αναλύει ιστορίες για βαρύ ύδωρ και άλλα σχετικά με ψύξη για πυρηνικούς αντιδραστήρες κόψε καπίστρι

apsogos
04/09/2015, 18:48
Λοιπον ζαχαρωνα ενα er5 το οποιο το ειχε στα 1500 οταν το πρωτοειδα και μου αρεσε σαν μηχανακι.Απο εκει και περα οντας μεσα στο car καθημερινα και κοιτωντας ολα τα μηχανακια εν καιρο ...επεσε στα 1400 και μολις ειδα 1200 πηρα απευθειας τηλεφωνο.http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6794524/ . Η αληθεια ειναι οτι οταν πηρα ηταν αργα γιατι ειχε κλεισει με καποιον απο κρητη να τη παρει....περιμενα μια μερα και εστειλα μηνυμα μαθαινοντας οτι τελικα δεν ηρθε....επειδη το παιδι μενει πολυ κοντα στη δουλεια του ζητησα να ερθει...την ειδα..εκτος απο 1 μικρο βαθουλωματακι και κατι γρατζουνιες απο πτωση σε σταση στην 1 πλευρα ειναι σε αριστη κατασταση.Την πηγα και στο μηχανικο μου ,ενα τιμονακι θελει ειναι λιγο στραβο,αλλα το μηχανακι παει καρφι...
Σε γενικες γραμμες ειμαι ετοιμος να τη παρω ακουγωντας και τα σχολια σας...

toyar
04/09/2015, 19:50
τιμιο μηχανακι, σωστη τιμη
αν ο μηχανικος σου λεει οκ.........καλοταξιδο:beer:

apsogos
04/09/2015, 19:51
Αντε να δουμε!ευχαριστω!

kachius
04/09/2015, 19:58
Καλοτάξιδο θα πω και εγώ!!! Αφού έχεις το οκ, θα το χαρείς πολύ το er:beer:

panavour
04/09/2015, 20:00
Αντε να δουμε!ευχαριστω!

Αυτο ειναι μοντελλο 02-07.Εγω εχω το -97-01.Εξαιρετικο μηχανακι για τα λεφτα του δεν το μετανοιωσα μεχρι τωρα που το εχω απο 2000 χλμ που το πηρα -ηταν αποθηκευμενο 10 χρονια -μεχρι τα 32000 χλμ που του εχω κανει μεσα σε 2,5 χρονια.Θα το φχαριστηθεις :)

Και οτι θες ρωτα να σου πω

apsogos
04/09/2015, 20:01
Χαιρομαι!αντε φτιαχτε με λιγο,χαχαχα!!

est
04/09/2015, 20:41
Πριν 2,5 χρόνια που έψαχνα κι εγω με όριο χρημάτων ίδιο με το δικό σου, είχα καταλήξει μεταξύ των ER-5, Transalp 600 & CB 500. Όσο κι αν είχα ψάξει και ρωτήσει, δεν είχα ακούσει τίποτα κακό για τα μηχανάκια αυτά, οπότε όποιο από αυτά θα έβρισκα σε καλή κατάσταση θα το έπαιρνα κιόλας. Ήταν απλά συγκυρία που πήρα το Τρανσαλπ.
Καλοτάξιδο θα πω κι εγώ, φαίνεται πολύ καλή περίπτωση.

apsogos
04/09/2015, 20:44
Να σαι καλα φιλε μου!εχω αρχισει και κοιταω καποια πραγματακια απο το νετ.Ερωτηση....αυτες οι ζαντες δεν ειναι με ακτινες...αν ειναι στραβια καποια φτιαχνεται ;και πως; επισης θελω αυτο μπλε (στη περιπτωση μου) αυτοκολλητο που κολλαει γυρω απο το στεφανι της ζαντας..πως λεγεται;

doctoras
05/09/2015, 00:02
Rim tape

doctoras
05/09/2015, 00:04
Το κλε που έβαλες ειναι βαμμένο και δεν υπαρχει τέτοιο μαμισιο Χρώμα ειναι ολοδικο του.
Το ερ5 ειναι το γνήσιο Χρώμα του

apsogos
05/09/2015, 19:36
Ναι το καταλαβα thanx παμε για το er5 λοιπον.Πληροφοριακα καδενα εκκεντρου και τεντοτηρα καθε ποτε αλλαζουμε;

doctoras
06/09/2015, 12:54
δε νομίζω να αναφέρεται κάτι τέτοιο στο μάνουαλ συντηρήσεων, νομίζω πας εμπειρικά ακούγεται? το αλλάζεις. Τώρα στην δική σου περίπτωση εάν το μηχανάκι είναι 10ετίας με πάνω από 70k το προυπολογίζεις στο κόστος κτίσης για να σου φύγει το άγχος καδένας εκκεντροφόρου

apsogos
06/09/2015, 13:49
Τελικα αποφασισα να μην παω σε er5 κτλ ,θα περιμενω να μαζεψω γυρω στο 2χιλιαρο και κατευθυνομαι προς z750.Την γνωμη σας παρακαλω....

doctoras
06/09/2015, 14:56
Οτι σου αρέσει να πάρεις, τα Ζ ειναι λίγο πιο απαιτητικά στο να βρεις ενα και να ειναι καλο απο οτι τα er-kle που ειναι χαμηλότερης απόδοσης μοτέρ και έμφαση στη πρακτικότητα αξιοπιστία
Νομίζω οτι πρεπει να ανεβάσεις λίγο ακόμη το μπατζετ για ενα καλο Ζ

Pan (dvs)
06/09/2015, 15:35
Τελικα αποφασισα να μην παω σε er5 κτλ ,θα περιμενω να μαζεψω γυρω στο 2χιλιαρο και κατευθυνομαι προς z750.Την γνωμη σας παρακαλω....

H γνωμη μου ειναι οτι αφου αλλαξες τρεις φορες γνωμη μεσα σε εξη μερες,δεν εχεις κατασταλαξει.

Σκεψου καλυτερα τι ακριβως θελεις για να παρεις και πιο ολοκληρωμενες απαντησεις. :beer:

apsogos
06/09/2015, 15:37
Συγνωμη για την ταλαιπωρια παιδια...Το Ζ μ αρεσει 100%...για να ακουσω....

toyar
06/09/2015, 15:51
το kle απο το οποιο ξεκινησες ειναι ενα παλιο τιμιο φθηνο μηχανακι που μπορει να παει και λιγο χωμα
το er ειναι ιδιο χωρις το χωμα
το z ειναι πιο καινουριο πιο ακριβο πιο απαιτητικο πιο γρηγορο με τελειως αλλο φασμα χρησης
μαζι με το τι σου αρεσει θα πρεπει να ρωτησεις τον εαυτο σου και τι ακριβως θελεις να κανεις με το μηχανακι σου
οχι εμας..........

apsogos
06/09/2015, 15:53
Το θελω για να πηγαινω στη δουλεια μου και καμμια βολτα με την γυναικα μου και κανα φιλο...

toyar
06/09/2015, 15:59
εισαι σιγουρος οτι για τη δουλεια και τη βολτα σου χρειαζεσαι γυμνο τετρακυλινδρο;
και εισαι ετοιμος να πληρωσεις τη βενζινη που ρουφαει+τα αναλωσιμα του;

apsogos
06/09/2015, 16:03
Σιγουρος 100% οχι αλλα ειδα οτι μια μεση καταναλωση ειναι στα 6.5λ/100 ,πιστευω χωρις να ειμαι σιγουρος διοτι δεν το εχω καβαλησει οτι ειναι ευκολοδηγητο.Απο εκει και περα τα ακριβα αναλωσιμα φανταζομαι θα εννοεις πχ λαστιχα και αλυσιδογραναζα;αυτα με 7000χλμ το χρονο που θα κανω ...δεν πιστευω οτι χρειαζονται "συχνα" αλλαγη;αν ειναι καποιο αλλο κοστολογιο που πρεπει να *φοβαμαι* πες το μου γιατι με ενδιαφερει...

Pan (dvs)
06/09/2015, 16:13
Μεταχειρισμένο Kawasaki Z750 (07-12)

Το μεσαίο 4κύλινδρο της Kawasaki συνδυάζει τη επιθετική σχεδίαση και τη φιλική συμπεριφορά σε ένα πακέτο που βρήκε ιδιαίτερη απήχηση στο ελληνικό κοινό και όχι μόνο.
.....

Tα υπολοιπα εδω.
http://www.mototriti.gr/data/news/preview_news/96105.asp


Πιθανοτατα ψαχνεσε για παλιοτερο μοντελο,αλλα μια ιδεα θα την παρεις.

apsogos
06/09/2015, 16:15
Μιλατε ρε σεις ελευθερα..το 04 εως 06 δεν εχει την ιδια συμπεριφορα;

dimmie_72
06/09/2015, 16:32
Τα χρήματα που διαθέτω προς το παρόν είναι 1000 ευρώ αλλά θέλω να είναι σε άριστη κατάσταση και εν ανάγκη βλέπω και για λίγα παραπάνω....


έτσι πως το πας έχω 1 cryptonX μούρλια.
αν δεν σου κάνει ρίξε μια ματιά και προς το ΚΤΜ 1290. το δίνουν και για test ride. ;)

nick_VFR
06/09/2015, 16:36
Το θελω για να πηγαινω στη δουλεια μου και καμμια βολτα με την γυναικα μου και κανα φιλο...


Έλα, πες την αλήθεια... να χωρίσεις θέλεις? :p


Η σέλα του Ζ για τον συνεπιβάτη είναι σχεδόν ανύπαρκτη...

apsogos
06/09/2015, 17:16
Χααχαχαχχα!!!!

toyar
06/09/2015, 18:16
απλα να ξερεις οτι τετοια μηχανακια εχουν κοστος χρησης και συντηρησης μικρου αυτοκινητου
επισης αν πας σε κατι εμπορικο θα πρεπει να εχεις ασφαλη χωρο σταθμευσης

apsogos
06/09/2015, 18:18
Ναι καταλαβαινω τι εννοεις...!κατι εχω....αλλα ποτε δεν ξερεις....οταν πλησιαζει η ωρα θα το ξανασυζητησουμε αυτο.Γενικος σαν μηχανακι ειναι αξιοπιστο..;

panavour
06/09/2015, 18:38
απλα να ξερεις οτι τετοια μηχανακια εχουν κοστος χρησης και συντηρησης μικρου αυτοκινητου
επισης αν πας σε κατι εμπορικο θα πρεπει να εχεις ασφαλη χωρο σταθμευσης

το μικρο συγχρονο αυτοκινητο εχει μικροτερο κοστος χρησης και συντηρησης απ αυτα τα μηχανακια

Costas KLE
07/09/2015, 09:36
και γιατί δεν πας κατευθείαν σε ένα ΖΧ-12 έχει και λίγο παραπάνω γκάζι :rolleyes:

apsogos
07/09/2015, 15:37
Ελα παιδια το τερματισατε...χαχααχ
Ειπα δεν περιμενα να φτασω σε αυτο το budget γι αυτο και δεν μιλησα ποτε

Coyote.V
07/09/2015, 15:56
Και ένα TDM θα σου έκανε για την δουλειά και την βόλτα.

apsogos
07/09/2015, 15:58
Ναι αλλα ειναι ακριβα νομιζω

Coyote.V
07/09/2015, 16:06
Από 3000 βρίσκεις καλά μηχανάκια... το Ζ δηλαδή πόσο το βρίσκεις ;

apsogos
07/09/2015, 17:59
E οχι και 3000 το Ζ!

Bob_o_mastoras
07/09/2015, 20:13
Και με 2μιση βρισκεις Ζ σε πολυ καλη κατασταση.

apsogos
10/01/2016, 17:42
Καλη χρονιά έτσι για την ιστορία έχω πάρει Ζ750 2ης γενιάς όμως με abs και εδω και 2μήνες είμαι ένας ευτυχισμένος κάτοχος!

Bob_o_mastoras
10/01/2016, 17:44
Καλη χρονιά έτσι για την ιστορία έχω πάρει Ζ750 2ης γενιάς όμως με abs και εδω και 2μήνες είμαι ένας ευτυχισμένος κάτοχος!

Kαλοριζικο και καλοταξιδο!! :beer:

apsogos
10/01/2016, 17:45
Kαλοριζικο και καλοταξιδο!! :beer:

Ευχαριστώ πολύ πάντα όρθιοι να είμαστε και προσοχή στους δρόμους!

akis_trevor
10/01/2016, 17:50
Kαλοριζικο και καλοταξιδο!! :beer:

το αυτο... :)
:beer:

apsogos
10/01/2016, 17:53
το αυτο... :)
:beer:

Ευχαριστώ πολύ Άκη !καλή χρονιά!

Pan (dvs)
10/01/2016, 17:56
Καλη χρονιά έτσι για την ιστορία έχω πάρει Ζ750 2ης γενιάς όμως με abs και εδω και 2μήνες είμαι ένας ευτυχισμένος κάτοχος!

Αααααψωγος.:beer:

apsogos
10/01/2016, 17:58
Ευχαριστώ Pan!!! ;)

foogr01
10/01/2016, 22:59
Καλορίζικο ! Πάντα όρθιος :beer:

aetomenios
10/01/2016, 23:07
Mονο χαρες να σου προσφέρει το νεο σου εργαλειο φιλε μου!!!

locopako
07/06/2017, 10:15
Kalispera stin parea.. prin ligo kairo pira einai KLE 500...
Exw alla3ei arketa pragmata tou tipou ntizes.ladia.mpouzi.filtra.paraflou.katharisma ntepozitou.karbirater. kai exw ena thema pou me tiranaei ... pou kai pou ekei pou pigeno exw kanonika reumata (dunato fos) kai alles fores sto 50% exthes alla3a mpataria peira mia gel alla kai pali ta idia mou kanei... poio pisteuete pws einai to problima? Pinia? Anorthotis? Kapoio kalodio akoumpaei pouthena kai kanei braxikikloma?

NIKOS1987
07/06/2017, 13:21
Χαίρεται φίλε και καλοτάξιδο το μηχανακι!! λογικά πηνία ανορθωτής θα είναι..σε μάστορα το τσέκαρες καθόλου?

SONone
07/06/2017, 14:19
Χαίρεται φίλε και καλοτάξιδο το μηχανακι!! λογικά πηνία ανορθωτής θα είναι..σε μάστορα το τσέκαρες καθόλου?

οπως τα λες και εκει ειναι που βγαζουν προβλήματα.

NIKOS1987
07/06/2017, 14:36
πάσχουν η αλήθεια είναι εκεί τα KLE, αλλα με μια σωστή επισκευή δε θα ξαναέχεις πρόβλημα. γενικά είναι αξιόπιστο μηχανάκι

NIKOS1987
07/06/2017, 14:40
ξεκινάει και μενα τωρα σιγα σιγα τα θεματα εκει και πρεπει να το επισκευάσω γιατι Αύγουστο εχει ταξιδι ευρωπη και μεγαλο διάστημα παραμονής εκει..οποτε δε με συμφέρει να μου βγαλει κατι εκει χαχα

SoR
09/06/2017, 01:11
Πηνια θαναι.

Γενικα πασχουν απο βολαν κ κομπλερ μιζας

locopako
09/06/2017, 11:55
Piga se mastora... koita3e me voltometro ton anorthoti kai m eipe pws fortizi h mpataria...
Ta pinia pws mporei na ta koita3ei kapoios an exoun bgei off??
Euxaristw k8olas na iste kala...
Uparxei periptosi na exei klatari o anorthotis os pros tin tasi pou dinei sta fota alla oxi sto reuma pou parexi stn mpataria?

Coyote.V
09/06/2017, 16:01
Αν μας πεις πως έκανε τον έλεγχο του ανορθωτή θα σου πω πως ελέγχουν τα πηνία.
Έβαλε το μηχανάκι σε λειτουργία;


Περισσότερο για μη σωστή επαφή καλωδίου στο κύκλωμα των φώτων μοιάζει.

locopako
12/06/2017, 00:43
Exthes ekatsa kai koita3a ta pinia m.. ontos den edinan tin swsti tasi reumatos..
Ekatsa simera kai ta alla3a alla kai pali ta idia den fortizi h mpataria m..
Ekana elenxo sta pinia me lampaki kai fotize komple.. meta ta metrisa me voltometro kai ta 2o apo ta 3 kalodia ton pinion eixan tin idia peripou tasi 3v to 3o kalodio den eixe tasi..

locopako
12/06/2017, 00:44
Ebale to voltometro stin mpataria +- kai edwse gkazi

Pokermon
12/06/2017, 19:04
Συγνωμη....ασχετη παρεμβαση.....
το μοτερ του 400 με το 500 εκτος απο τα κυλινδροπιστονα....εχουνε αλλες διαφορες? ( κεφαλη? )

alexandros
26/08/2017, 16:04
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΝΑ KLE 500 ΠΡΙΝ 6 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΝΩ ΔΕΝ ΑΝΑΨΕ ΤΟ ΛΑΜΠΑΚΙ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑΣ ΜΟΥ ΕΒΡΑΣΕ ΤΑ ΝΕΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΑ ΠΕΤΑΞΕ ΑΠΟ ΤΗΣ ΤΡΥΠΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΥΛΙΝΔΡΟ ,ΑΥΤΕΣ Η ΤΡΥΠΕΣ ΕΧΟΥΝΕ ΚΑΠΟΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑΚΙΑ ,ΓΤ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΗΤΑΝΕ Ο ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗΣ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΜΟΥ ΞΕΡΝΑΕΙ ΝΕΡΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑ ?