PDA

View Full Version : Τροχαιο



Polifer
20/10/2005, 11:42
Τρακαρα με τη μηχανη

Ενα κουτι εκανε παρανομη αναστροφη τελευταια στιγμη και επεσα απανω του! Δυστυχως ηταν αναποφευκτο! Δεν προλαβα ουτε φρενο να πατησω!
Ευτυχως εγω κι ο συνεπιβατης μου φορουσαμε κρανος αλλιως θα ειχαμε σκοτωθει
Αυτος πεταχτηκε 23 μετρα μακρια και τη γλυτωσε μονο με γρατζουνιες.. Εγω όχι..
Εσπασα το ποδι μου και ημουν 1 μηνα στο νοσοκομειο
Χτες βγηκα!

Σκατα.. τωρα περπαταω με πατεριτσες.. πολυ ασχημη κατασταση

Σακατευτικα ασχημα ρε γμτ

Δε ξερω μαλλον δεν ξανακαβαλαω.. Δε ξερανε να με μαζεψουνε απο το δρομο τα ασθενοφορα.. Δε ξερανε αμα πρεπει να βγαλουμε το κρανος η οχι.. δε ξερανε πως μπαινει το κολαρο γυρω απο το λαιμο μου...

Κολαση Εφιαλτης...


Τα λεμε...

Προσοχη στους γερους με τα κουτια!

Το παλιο μπασταρδο ουτε ηρθε να δει αμα ζω η παιθαινω στο νοσοκομειο! Γαμω το σπιτι του και το κωλαμαξο του.

idi
20/10/2005, 11:47
:( :( :( περαστικα φιλε....

melsaltas
20/10/2005, 11:53
:( :( :(
:sad: :sad: :sad:

ΚΡΙΜΑ..........


ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ.....

Gandalf dr685sm
20/10/2005, 11:56
Το χειρότερο απο όλα φίλε μου δεν είναι οτι τραυματίστηκες , αλλά το οτι σακατεύτηκε το ηθικό σου...

Και δεν μιλάω για το αν θα ξανακαβαλήσεις ή οχι μηχανή.... αυτό είναι άλλο θέμα...

Περαστικά...

Gandalf

kawasaki ZX-12
20/10/2005, 11:56
περαστικα σου φιλαρακο
:( :mad:

startengine
20/10/2005, 12:15
Σιδερένιος και να είναι η τελευταία αναποδιά που σου συμβαίνει!

Έλα, μην πέφτεις ψυχολογικά...
Δυστυχώς συμβαίνουν και πρέπει (χιλιοειπωμένο αλλά...) ό.τι δε σε σκοτώνει να σε κάνει πιο δυνατό.

Γρήγορα εντελώς καλά και όσο για το αν ξανακαβαλήσεις... θα σου έρθει μόνο του, είμαι σίγουρη!:winka:

:wave2:

javaneze
20/10/2005, 12:24
Περαστικα και γρηγορα ρε φιλαρακι ...

Εχει γ*μ*θει το τελευταιο διμηνο με τετοια τρακαρισματα... πολλοι γνωστοι μας...

Κουραγιο και υπομονη και αν ειναι να ρθει, θα ’ρθει... Αλλιως μια χαρα θα βολευτεις και με αμαξακι, και μην το πεις ουτε του παπα...
Κανεις δεν εχει δικαιωμα λογου σε αυτη σου την επιλογη πιστευω...

Καλο κουραγιο φιλε±!

x-rider
20/10/2005, 12:38
Περαστικα ρε φιλε


παντως μην το βαζεις κατω χαλαρωσε τωρα που εισαι σε αυτη

την κατασταση, και μην σκεφτεσαι ,δεν θα κανω το ενα η το αλλο

Οταν θα δυναμωσεις ,που ολα καλα ευχομαι να πανε & θα πανε,


θα αποφασισεις τοτε . Προς το παρων κοοιτα να αναρωσεις

πληρως

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ


:sun: :sun: :sun:

bonepeeler
20/10/2005, 12:42
:sad: :sad: :sad: :sad:

Περαστικά σου και υπομονή.

gcrook
20/10/2005, 12:54
Πωπω τι ειπες τωρε ρε παιδι;
Κουραγιο, και μην ξενερωνεις ακομα, θα εχεις ολο τον χρονο στην διαθεση σου, να το ζυγισεις λιγο το πραγμα και να κρινεις.
Ελπιζω τουλαχιστον οικονομικα να εισαι καλυμμενος, λογω του οτι δεν εφταιγες εσυ:wave2:

johnpan
20/10/2005, 12:56
να σαι δυνατός φίλε.

motoforever
20/10/2005, 13:53
Να γίνεις καλά γρήγορα...

McGyver
20/10/2005, 14:00
Ταχεία και πλήρη ανάρρωση εύχομαι φίλε...

Για όλα τ' άλλα, ο χρόνος θα δείξει...

danaos75
20/10/2005, 14:04
Περαστικα φιλαρακο, και γρηγορα ορθιος χωρις πατεριτσες...
:(

cityfly
20/10/2005, 14:36
περαστικά σου

και όταν γίνεις εντελώς καλά θα σκεφτείς ψύχραιμα και θα αποφασίσεις τότε τι θα κάνει με τη μηχανή

matmat
20/10/2005, 19:09
Περαστικά σου !!!
και μήν διανοηθείς να μην ξανακαβαλήσεις
δεν θα μας βάλουν έτσι εύκολα κάτω μερικά σπασίματα
:beer: :beer: :beer:

Kostas NL
20/10/2005, 19:15
Περαστικά φίλε να είναι και καλή ανάρρωση,

τα σίδερα ξαναφτιάχνονται, οι άνθρωποι όμως όχι.

Εύχομαι η μοτοσυκλέτα να επανέλθει, όπως και το ηθικό.

ronin1
20/10/2005, 22:41
περαστικά !

το χειρότερο που παθαίνεις μετα από ατύχημα είναι ο τραυματισμος της ψυχολογιας μας!

Μη σε παίρνει από κάτω!

Τράκαρες !Ευτυχώς είσαι καλά ζείς, χτύπησες όμως το πόδι , θα ακολουθήσεις τις συμβουλές του γιατρού καιόλα θα πάνε τέλεια.

Το πόδι σου , θα πάθεις πλάκα με το πόσο γρήγορα θ βελτιωθεί!

Προσπάθησε όσο μπορείς να κάνεις την καθημερινότητα σου όμορφη έστω και με αυτές τις συνθθήκες

Βγες για κανα καφεδάκι με φιλαράκια , κάνε πράγματα που σε ευχαριστούν γενικά

Σόρρυ που στα έπρηξα αλλά μου ξύπνησες μνήμες και ...

Μη μασάς:wave2:

Tropeas
20/10/2005, 22:46
Περαστικά φίλε εσύ είσαι μια χαρά αυτό να σκέφτεσαι!!!

αλλά με αυτό
Προσοχη στους γερους με τα κουτια! κάτι πρέπει να κάνουμε έχω ακούσει πολλά τελευταία και πάλι σήμερα βγήκε ένας χωρίς ούτε καθρέπτη να κοιτάξει ούτε τίποτα....

Multijohn
21/10/2005, 00:42
Περαστικά φίλε και μακριά απο αλκοόλ όσο ''δένει'' το κόκκαλο...:wave2: :wave2:

Akefalos
21/10/2005, 00:43
Περαστικά ρε παληκάρι.:(

Όσο για τη μηχανή μην ανησυχείς.Είναι αρχή ακόμα.Όταν περάσει λίγο ο καιρός θα ξανακαβαλήσεις.Trust me. :D

ironbum2
21/10/2005, 07:40
περαστικά φίλε μου και μην σε παίρνει απο κάτω. Αν ήταν σε κάθε στραβή που μας συμβαίνει να τα παρατάμε (π.χ. τράκαρα δεν ξανακαβαλάω) τότε αλλίμονο.

Όταν πήρα την πρώτη μου μηχανή στους 3 μήνες είχα μια πτώση στην οποία δεν σκοτώθηκα από θαύμα (κατάφερα, δεν ξέρω πως, και έδιωξα την μηχανή από πάνω μου και αντί να φέρω τούμπες, απλα σύρθηκα στην άσφαλτο...) Είχα πάρει τέτοιο φόβο που για καμια βδομάδα σκεφτόμουνα να την πουλήσω την"ρημάδα"...μετά από 1 μήνα είχα τέτοια κάψα να την καβαλήσω που δεν με κραταγε τίποτα...Είναι "μικρόβιο" η μηχανή φίλε μου, από το οποίο, εγώ τουλάχιστον, δεν θέλω να γιατρευτώ!!!

ruyjin
21/10/2005, 09:02
περαστηκα και απο μενα και καλη αναρωση πλεον
αφου ολα ειναι καλα και για σενα και για το φιλο σου παλι καλα

γαμησε το π[@#στη και οταν ηρεμησεις αποφασιζεις για το αν θα ξανακαβαλησεις

:wave2:

Polifer
21/10/2005, 11:11
Οποιος ενδιαφερεται για καλό κρανος παντος, ας παρει Arai!

πεταχτικα πολύ ψηλα στο ατύχημα και εσκασα κατω μετα απο 3 τουμπες στον αερα και δεν επαθα τπτ.. Ο Συνεπιβατης μου επειδη ειχε κρανος ανοικτου τυπου ειχε εκδορες στο προσωπο αλλα ευτυχως μικρές!

Παντος χωρις τα κρανη θα ειχαμε και οι δυο κρανιοεγκεφαλικες ΣΤΑΝΤΑΡ

Ευτυχως φορουσα και το Dainese το μπουφαν και γλυτωσα απο σπασιμο ομου κατα την προσγειωση και απο εκδορες! Το βαρος ομως περασε απο τον ομο στην κλειδα και εσπασε αυτη... Ευτυχως εχει ειδη επουλωθει...

Ευχαριστω για τη συμπαρασταση

hornetakias
21/10/2005, 12:18
Περαστικά και από μένα και μην σκας σε κανένα δίμηνο δεν θα θυμάσε τίποτα.Το μόνο σίγουρο είναι
ότι θα ξανακαβαλήσεις μηχανή αλλά θα πηγαίνεις σαν κότα,θα είναι σαν την πρώτη φορά που οδήγισες(για λίγο εννοείται.........).

Πάντως οι κολόγεροι με τα σαράβαλα εικοσαετίας και οι γκόμενες με τα κινητά πρέπει να πάρουν τον ...........
Πριν 1 χρόνο ενας γέρος(με LADA παρακαλώ) πέρασε με STOP και εγώ αναγκαστικά έπεσα πάνω του.
Δεν φτάνει αυτό αλλά γυρίζει και μου λέει "εντάξει μηχανάκι είσαι γιατί δεν σταμάτησες:hypnotize :a37:"
Το νου σας γιατί παραμονεύουν πολλοί μαλάκες.

Σφήγκας600
24/10/2005, 14:53
Φιλαράκι περαστικά.Σίγουρα το τελευταίο πράγμα που θές να ακούς μετά το ατύχημα σου είναι για μηχανές. Και σωστά κάνεις. Άστο λίγο να ηρεμήσεις.Να "δέσει" το πόδι σου. Και μετά σκέψου το ήρεμα. Βάλτα κάτω και αποφάσισε τι πραγματικά θές να κάνεις.Με την υσηχία σου πάνω από όλα! Μόνο μήν βιαστείς να βγάλεις συμπεράσματα όσο καιρό αναρώνεις.Τό ίδιο έπαθα και εγώ το 2000 και μάλιστα 15 Αυγούστου (πρώτη ημέρα της άδειας μου!) και ενώ πήγαινα να πάρω το πλοίο για να φύγω. Ενας μπάρμπας απο το αντίθετο ρέυμα έχει βγάλει φλάς να στρίψει δεξιά (δηλαδή περιμένει στα αριστερά μου - φάτσα) και την ώρα που φτάνω στα 3 μέτρα (αφού με περίμενε 2-3 δευτερόλεπτα να τον πλησιάσω) νομίζει ο μαλάκας ότι το κουτί του θα εκτιναχθεί πιο γρήγορα απο εμένα και μου κλείνει τον δρόμο κάθετα! (σε μεγάλο δρόμο Λ.Λαυρίου μετα το Jumbo). Σιγά μην μπόρεσα να κάνω τίποτα. Τσάκισα το superfour μου πάνω στο καπώ του και με μία βουτιά έφυγα στο αντίθετο.Και χτύπησα,και μάτωσα και..και..και.. Την μηχανή δεν την ξαναείδα απο τότε. Την πούλησε ο πατέρας μου για παλιοσίδερα (και μιλάμε για την πρώτη μεγάλη μου μηχανή). Φοβήθηκα.Πήρα Κουτί.Βαρέθηκα.Μετά απο 2 χρόνια πήρα το GullArm μου.Τώρα χαίρομαι το Hornet μου.Τέλος.Οτι και να κάνεις να είσαι καλά φίλε.

Polifer
24/10/2005, 16:05
ευχαριστω παρα πολύ για τη συμπαρασταση παιδια.. τη χρειαζομαι όσο τιποτα αυτο το καιρο..

ειμαι ακομα πολύ ασχημα..

nimbus
24/10/2005, 17:01
τα δυσάρεστα πράγματα έχουν την ιδιότητα να μάς τσαλακώνουν την αυτοπεποιήθηση και να μάς τρομάζουν ενίοτε:sick:
ευελπιστώ οτι είναι μόνο για λίγο αυτό....περαστικά σου φίλε μου και κάθε μέρα που περνά, θα είσαι όλο και καλύτερα...
να θυμάσαι ωστόσο, πώς δεν είσαι μόνος σου...:sun:

evvou
24/10/2005, 17:19
:( περαστικα σου φιλε μου! ευχομαι συντομα να γινουν καλα και το σωμα σου, και η ψυχολογια σου!!

μην απογοητευεσαι!!! το σημαντικο ειναι οτι θα γινεις καλα!! κουραγιο και υπομονη!!!! :wave2: :wave2:

tai
24/10/2005, 17:37
Περαστικά και στο σώμα και στην ψυχή. Μην μασάς. Σε 1-2 μήνες θα ξεχάσεις τον πόνο, και θα καλαμπουρίζεις :wave2:

620
24/10/2005, 19:11
Perastika kai apo mena file.Exw pathei kai egw polla alla den ta paratisa kabalaw akoma tha sou pw 2-3 gia na mhn peftei to hthiko sou (spasimo deksiou podiou,lama karfothike dipla ston aristero astragalo,xtyphma sto kefali (mia mera den to foresa o mal...akas) prosfatos meriki eksarthrosi agona kai merika alla psila).Na eisai geros kai dynatos file mou.

jtoros
24/10/2005, 21:59
Περαστικά αδερφέ...

Τι να πω. Η ασυδωσία μερικών είναι αναπόφευκτη. Περαστικά, γρήγορα σιδερένιος και να μη σου ξανατύχει...

kinhsh
25/10/2005, 01:42
Το σωστο ειναι να μη οδηγαει κανεις μηχανη.Ο ιαβερης ειπε για να αποτερψει τα παιδια του απο τις μηχανες τους πηγε επισκεψη στο κατ. Και οταν ειχα σπασει κοκκαλα (απο δικο μου λαθος ) ετσι ελεγα οτι δεν θα ξαναοδηγησω. Οδηγαω παλι,αλλα με το μυαλο συνεχεια οτι πρεπει να προσεχω γιατι ειναι ευκολο να την ξαναπατησω.

Επισης να ξερεις οτι ο οργανισμος αυτοεπισκευαζεται και να εισαι σιγουρος οτι θα εισαι καλα συντομα.

devil's animal
25/10/2005, 13:11
ευχομαι:
- γρηγορη αναρρωση να εχεις....
- καλη ψυχολογια (γιατι οπως και να το κανεις το σοκ ειναι μεγαλο)
- ψυχικη δυναμη για να αντιμετωπιζεις ολους αυτους που λενε οτι δεν προσεχες, μην ξανακαβαλησεις, οι μηχανες ειναι σκοτωστρες, παρε κουτι κ.λ.π.
και τελος....

σωστη κριτικη σκεψη (οχι κρητικη ρε απο την Κρητη:hypnotize ) για να σκεφτεις ποσο σε γεμιζει η μηχανη και ποσο οχι....


θα σου προτεινα να ριξεις και μια ματια στις Αναζητησεις εδω:
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=11739


να'σαι καλα
:wave2:

tifoefs
25/10/2005, 22:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Polifer
ευχαριστω παρα πολύ για τη συμπαρασταση παιδια.. τη χρειαζομαι όσο τιποτα αυτο το καιρο..

ειμαι ακομα πολύ ασχημα..

Ηρεμια, τι να σε πω... ολα θα πανε καλα ρε συ...

Κρατα ψηλα το κεφαλι και θαρθει η ωρα ....

Μη το βαζεις κατω ....

:)