PDA

View Full Version : φουλ φέις κράνος με ανοιχτή ζελατίνα



MG-KTiNoS
12/08/2014, 19:05
Όταν φοράς φουλ φέις κράνος κι έχεις ανοιχτή ζελατίνα αυτό προακαλεί κάποιος "κραδασμούς"
στο κεφάλι λόγο κακής αεροδυναμικής.
Φορτίζει έτσι τους μύς στο σβέρκο και προκαλεί αυχενικό σύνδρομο σε βάθος χρόνου.
Αυτό περνάει μόνο με φυσιοθεραπίες σε τακτά χρονικά διαστήματα
-δηλαδή δεν περνάει-
Λάβετε τα μέτρα σας

taisteal
12/08/2014, 19:06
Κτηνε αυτα ειναι για εσας τους 50φευγα...
Εμεις η νεολαια δεν μασαμε απο τετοια..


:lol:

theofilos888
12/08/2014, 19:19
Απο νωρις ξεκινα η ζημια..... περαστικα νικο...

teogtp
12/08/2014, 19:21
Κτηνε αυτα ειναι για εσας τους 50φευγα...
Εμεις η νεολαια δεν μασαμε απο τετοια..


:lol:
Μπεμπεκο ε μπεμπεκο......:D

bulmont
12/08/2014, 19:34
Όταν φοράς φουλ φέις κράνος κι έχεις ανοιχτή ζελατίνα αυτό προακαλεί κάποιος "κραδασμούς"
στο κεφάλι λόγο κακής αεροδυναμικής.
Φορτίζει έτσι τους μύς στο σβέρκο και προκαλεί αυχενικό σύνδρομο σε βάθος χρόνου.
Αυτό περνάει μόνο με φυσιοθεραπίες σε τακτά χρονικά διαστήματα
-δηλαδή δεν περνάει-
Λάβετε τα μέτρα σας



Και πώς θα φουμάρουμε ρε θείο με κλειστή ζελατίνα;;;;;;;;;;;;;;;;;;

SHOOTER045
12/08/2014, 19:37
Και αν σου μπεί καμιά μελισουλα άντε βγαλτην ,εδώ τουλάχιστον έχει ακόμα μελισουλες
Στην δουλειά τόσα χρόνια που φοράω φλιπ απ ανοιχτό δεν είχα πρόβλημα, αλλά οι ταχύτητες είναι μικρές, για παραπάνω το κλείνω,με το ον οφ της airoh που είχα, με το γεισο είχα κάτι πονάκια, αλλά όταν άλλαξα ζελατίνα έστρωσα

teogtp
12/08/2014, 19:39
Και πώς θα φουμάρουμε ρε θείο με κλειστή ζελατίνα;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Παρε το παλιο Caponord...............:tooth:

Billymuse
12/08/2014, 21:27
Περαστικά Κτήνε..μωρε μήπως έχει πολους κραδασμους το ΤΔΜ και μας λες για κράνη και ζελατίνες λεω εγω :lol:

devil's animal
12/08/2014, 21:33
ποιος ο λογος να εχει καποιος ανοιχτη την ζελατινα του κρανους του οταν ειναι εν κινησει?:confused:

το χειμωνα μπαινει κρυο και το καλοκαιρι μπαινει ζεστος αερας...
επισης αν δεν φορας γυαλια (γενικως οχι μονο ηλιου) ειναι πολυ πιθανον να παθεις ξηροφθαλμια απο τον αερα που σκαει με ταχυτητα μεσα...

teogtp
12/08/2014, 21:49
ποιος ο λογος να εχει καποιος ανοιχτη την ζελατινα του κρανους του οταν ειναι εν κινησει?:confused:

το χειμωνα μπαινει κρυο και το καλοκαιρι μπαινει ζεστος αερας...
επισης αν δεν φορας γυαλια (γενικως οχι μονο ηλιου) ειναι πολυ πιθανον να παθεις ξηροφθαλμια απο τον αερα που σκαει με ταχυτητα μεσα...

Μπορει να το χρησιμοποιει για αεροφρενο για να μην του βραζουν τα φρενα.:tooth:
Περα απο την πλακα,καλα εκανε και μοιραστηκε την "εμπειρια"του,μπας και το δει κανενας χριστιανος (devils ειναι πολλοι....)και γλυτωσει απο ταλαιπωριες.
:beer:

tzimidis
13/08/2014, 05:36
Και πώς θα φουμάρουμε ρε θείο με κλειστή ζελατίνα;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Se full face pos akribos foumareis, eite anoixti eite kleisti zelatina??

7Tolis
13/08/2014, 05:53
Εκτός από το αυχενικό, σημασία δώστε και στους κραδασμους του τιμονιού. Η απορρόφηση αυτών γίνεται από τους καρπούς όπου εκεί τριγύρω περνάει το κερκιδικό νεύρο και για να μην πολυλογώ, πας για καρπιαίο σωλήνα. Τα συμπτώματα τα έχω ήδη προσωπικά και δε μαζεύεται εύκολα. Περαστικά Κτήνε ιν κεης οφ.

Vice
13/08/2014, 07:49
Μετά από τόσα πολλά που διαβάζω για τους κινδύνους της μηχανής λεω να σταματήσω το διάβασμα.

Pan (dvs)
13/08/2014, 08:05
Aσε μας ρε Κτινε που για ολα φταιει ζελατινα.










Πρεπει να απαγορευτει η συμμετοχη στο 36ωρο ,για ατομα απο καποια ηλικια και πανω.:rotflmao:

akis_trevor
13/08/2014, 08:41
Κι μενα την εχει ακουσει ο αυχενας μου λογω δουλειας,μεχρι πριν λιγους μηνες,φοραγα κρανος κανα 6 ωρο την ημερα και σε συνδυασμο με τα πηγαδια και τους κρατηρες που εχουν οι δρομοι ....

Bowleno
13/08/2014, 12:01
Se full face pos akribos foumareis, eite anoixti eite kleisti zelatina??


Σωστός ο παίκτης, γιαυτό εγώ έχω σπαστό :D

bulmont
13/08/2014, 12:16
Se full face pos akribos foumareis, eite anoixti eite kleisti zelatina??



Θέληση να υπάρχει, κι' όλα γίνονται..............




321627

Dbnn
13/08/2014, 12:59
Εγώ πάντως θα παω να πάρω ενα για βέσπα, ούτε ζελατίνες ούτε τίποτα.
Με το full face περισσότερο πονάει το κούτελό μου απο τον ιδρώτα που δημιουργεί συγκάματα.

opjimopjim
30/08/2014, 09:13
Με της βέσπας θα έχεις και ωραίο ρετρό στυλ ...