PDA

View Full Version : Πως την είδατε ρε με τα παπιά και τα σκούτερ; κομπλεξισμός ή απλώς βλακεία;



Vice
13/08/2014, 10:02
Έχω βαρεθεί να βλέπω σκουτεράκια και παπάκια να με περνάνε "ζω πεθαίνω" μέσα στην πόλη. Προσπεράσεις σε πολυσύχναστα στενά, κολλημα απο πίσω ρόδα ρόδα, σφήνες δίχως αύριο και ότι ηλιθιότητα μπορέις να σκεφτείς.

Χθες το μεσημέρι π.χ. με είχε ένας με ενα 50ράκι με flip up τρένο σε κατηφόρα με στροφές. Τον ειδα στους καθρέπτες και επιασα τον εαυτό μου να επιταχύνει παραπάνω από το ψυχολογικό όριο των 50-60 χλμ/ώρα γιατί νόμισα οτι θα πέσει πάνω μου.
Αφού τελειωσε η κατηφόρα και πιάσαμε ευθεία, είχαμε ενα αυτοκίνητο μπροστά και αποφασίζει ο βλάκας να προσπεράσει σε διπλή γραμμή με τυφλή στροφή στα 50 μέτρα, τέρμα τα γκάζια και την λαδίλα δίνει ρέστα. Βγαίνει και ενα οχημα απο την στροφή και τελευταία στιγμή το κόβει αριστερά για να μην γίνει χαλκομανία. Μούτζες, βρισίδια αλλά ο φίλος στα @@ του συνέχισε με την ξέφρενη πορεία του μέχρι που το βλέπω σταματημένο στα φανάρια. Πάνω κοντά να του ρίξω live βρισίδια με βλέπει στον καθρέπτη και τσουπ και ανάβει το πράσινο. Γκαζώνει αυτός όλα μέσα και φευγει πετώντας σε δρόμο με διασταυρώσεις, παιδιά, παζάρι, παρκαρισμένα αυτοκίνητα δεξια αριστερά, οπότε το παράτησα και δεν ασχολήθηκα άλλο.

Αυτό συμβαίνει 2-3 φορές κάθε εβδομάδα, με διαφορετικά άτομα κάθε φορά.

Τι σκατά παίζει; Κομπλεξισμός εναντι στις μεγάλες μηχανές; Μαζικός κάλος στον εγκέφαλο; Αν το κάνει και κάποιος απο εδώ μπορέι να μου εξηγήσει τους λόγους που παίζει την ζωή του και των άλλων κορώνα γράμματα; έχει να αποδείξει κάτι; τι καταλαβαίνει;

Από την μεριά σας ενδίδετε στις προκλήσεις; πως τις αντιμετωπιζετε;

SHOOTER045
13/08/2014, 10:08
Είναι ψυχολογικό μάλλον
Ανεβαίνουν όταν αφήνουν μεγάλη Μοτο πίσω, η σκέφτονται ότι εγώ με αυτό πάω τάπα, ενώ εσύ με το μεγάλο είσαι κουλός

SHOOTER045
13/08/2014, 10:10
Από την μεριά μου τους αντιμετωπιζα πάντα χαλαρά και ήρεμα, άσε που όταν με έβλεπαν από πίσω έκοβαν
Και όταν με έβλεπαν να έρχομαι πάλι έκοβαν..

Black Mamba
13/08/2014, 10:11
Είναι ψυχολογικό μάλλον
Ανεβαίνουν όταν αφήνουν μεγάλη Μοτο πίσω, η σκέφτονται ότι εγώ με αυτό πάω τάπα, ενώ εσύ με το μεγάλο είσαι κουλός

Ακριβως ετσι, λεμε...:cry:

MG-KTiNoS
13/08/2014, 10:13
αφηστε τους πελάτεΖ μου ήσηχους...
:cool:

SHOOTER045
13/08/2014, 11:07
αφηστε τους πελάτεΖ μου ήσηχους...
:cool:
Μάλλον δικοί μου είναι...

7Tolis
13/08/2014, 11:11
Νομίζω κάνετε λάθος. Δικοί μου πελάτες είναι. Πέρα από αυτό. Δεν κάνω τίποτα. Του ανοίγω και δρόμο και ας πάει στο καλό.

MG-KTiNoS
13/08/2014, 11:32
αφηστε τους πελάτεΖ μου ήσηχους...
:cool:


Μάλλον δικοί μου είναι...


Νομίζω κάνετε λάθος. Δικοί μου πελάτες είναι. Πέρα από αυτό. Δεν κάνω τίποτα. Του ανοίγω και δρόμο και ας πάει στο καλό.

χε χε χε

bulmont
13/08/2014, 11:34
Ουτε ο πρώτος είσαι, και μάλλον ούτε ο τελευταίος..........................




http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=126349&highlight=%CF%84%CE%BF+%CF%84%CF%83%CE%B1%CE%B9





:bawl::bawl::bawl:

Vice
13/08/2014, 11:55
Ουτε ο πρώτος είσαι, και μάλλον ούτε ο τελευταίος..........................




http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=126349&highlight=%CF%84%CE%BF+%CF%84%CF%83%CE%B1%CE%B9





:bawl::bawl::bawl:


χαχαχαχχαχαχχαχααχαχαχαχαχαχ

Bowleno
13/08/2014, 11:57
Μάλλον δικοί μου είναι...

Eσύ τους γράφεις την "συνταγή" ...


αφηστε τους πελάτεΖ μου ήσηχους...
:cool:

Εσύ τους δίνεις τα LADOSE....


Νομίζω κάνετε λάθος. Δικοί μου πελάτες είναι. Πέρα από αυτό. Δεν κάνω τίποτα. Του ανοίγω και δρόμο και ας πάει στο καλό.

Και τέλος, τους παίρνεις εσύ με το φορείο....



Πολύ ζέστη θα κάνει αυτές τις μέρες, παιδιά, και τους βαράει κατακούτελα, προσέχετε εκεί έξω....

amyroukai
13/08/2014, 11:58
Απλώς βλακεία. Και με το αυτοκίνητο τα ίδια κάνουν, σφήνες του θανάτου για να κερδίσουν ένα μέτρο.
Επειδή συνήθως υπολογίζω τον χρόνο μου "ίσα ίσα" και πάω σβέλτα όπου είναι να πάω, απλά τρώνε σκόνη. Όταν δεν βιάζομαι και βαριέμαι να ασχοληθώ, δεξιά, περάστε κύριε σβέλτε και ο καθείς στο δρόμο του...

nickald
13/08/2014, 12:09
Τουλαχιστον καποτε οταν επιαναν τα κρυα (δηλ. μεσα Οκτωβριου) μαζευονταν στις σπηλιες τους (και εβγαζαν στη φορα τα εσγιουβι τους βεβαια)....

Τωρα με την κριση εχεις τους υπερπαγκοσμιους χειμωνα καλοκαιρι.....

stefanos
18/08/2014, 14:26
Έχω βαρεθεί να βλέπω σκουτεράκια και παπάκια να με περνάνε "ζω πεθαίνω" μέσα στην πόλη.

Το 50-60 δεν είναι ακριβώς και ζω "πεθαίνω".

STOYBI
18/08/2014, 14:58
Το 50-60 δεν είναι ακριβώς και ζω "πεθαίνω".

+1000 και το οτι.....Ουτε το κανω στην ακρη να περασει ειναι ντροπη.....!!!


;)

Bob_o_mastoras
18/08/2014, 15:16
Το 50-60 δεν είναι ακριβώς και ζω "πεθαίνω".

Σημερα πχ κατεβαινα εναν επαρχιακο δρομο με κουτι, στενο, χωρανε δυο αυτοκινητα μαξιμουμ. Ημουνα πισω απο ενα αμαξι που πηγαινε αργα (40χλμ), πανω σε ενα πεταλο 180 μοιρων, δεξια στροφη, με περναει, ακριβως πανω στη στροφη, ενας τυπας ακρανωτος με εναν κινεζο σκουτερ (αυτο που μοιαζει με τσοπερακι, με φαρδυ τιμονι νικελωμενο, δεν θυμαμαι τι μαρκα ειναι) απο δεξια και χωνεται μπροστα μου πηγαινωντας προς τα αριστερα για να προσπερασει και τον μπροστα.
Αργα πηγαινε και αυτος πανω στο πεταλο (30χλμ) αλλα ο ελιγμος του ηταν του θανατα, τελευταια στιγμη προλαβα και φρεναρα αλλιως τον χτυπαγα απο πισω.
Δεν χρειαζεται να τρεχεις για να οδηγεις επικινδυνα.

MG-KTiNoS
18/08/2014, 15:29
Με στην κίνηση τα 60 70 είναι ζω πεθαίνω και έχουν πεθάνει πολλοί.
Στην επαρχία τα πράματα είναι και πιο χάλια.

Όμως υπάρχει και η φυσική επιλογή που έλεγε και ο Δαρβίνος.
Όταν λοιπόν ένα άτομο είναι ζαβό (έχει ελάττωμα) δεν θα αντέξει
στη ζωή και θα πεθάνει.
Έτσι θα έχουμε άτομα χωρίς κουσούρι και θα πάει μπροστά το είδος.
Για αυτό σας λέω..
Άστε το μπαπάκια να κάνει ο΄τι γουστάρει...
Εκεί να "τρέχει" μέσα στα ταξί με τα μπούτια κλειστά
σα συγκαμένοας
Αφήστε και τον σκουτεράκια με τη γυαλούμπα...

Μπρος στη ΔΟΞΑ τι είναι ο πόνος?

https://www.youtube.com/watch?v=CDlRIjUXdJw

STOYBI
18/08/2014, 15:32
Δεν χρειαζεται να τρεχεις για να οδηγεις επικινδυνα.

Αυτο κοντευει να γινεις κανονας ( ειδικα σε μηχανες μεγαλου κυβισμου κυριος εντος της πολης.....)


:wave2:

Bob_o_mastoras
18/08/2014, 15:45
Ωραιο παπι! :p

bulmont
18/08/2014, 15:52
με τα μπούτια κλειστά
σα συγκαμένος



Ρεεεεεεε, οι συγκαμένοι πάνε με τα πόδια ανοιχτά.........

Οι γ..μημένοι πάνε με τα πόδια κλειστά και σφιγμένα............


:bawl:

MAIK72
18/08/2014, 16:12
Εχει και λαμπάκια νέον κάτω απ τα πλαστικά για tron φωσφοριζέ νύχτες;; .To θέλω!!! :a2:

.





:lol:

MG-KTiNoS
18/08/2014, 16:15
Ρεεεεεεε, οι συγκαμένοι πάνε με τα πόδια ανοιχτά.........

Οι γ..μημένοι πάνε με τα πόδια κλειστά και σφιγμένα............


:bawl:

σα να έχεις δίκιο....
:D

akis_trevor
18/08/2014, 16:23
Ρεεεεεεε, οι συγκαμένοι πάνε με τα πόδια ανοιχτά.........

Οι γ..μημένοι πάνε με τα πόδια κλειστά και σφιγμένα............


:bawl:

:cry:
παθων η απο μαρτυριες φιλων;;;:bawl:

bulmont
18/08/2014, 19:29
:cry:
παθων η απο μαρτυριες φιλων;;;:bawl:



Θα στο διευκρινήσω από κοντά, μόλις έρθω.................



:smokin::smokin:

Dbnn
18/08/2014, 19:37
Ο τελευταίος ροκαβλόν που μου την έκανε σε κλειστή στροφή και πήγε να με εκτοπίσει με το τσέ 50 με κυλλλινδροπίστουνα στα 70 κ έτς να ούμ....
Τον είχα πάρει απο πίσω για 10 χλμ καρότσι.... Στο φανάρι χέστηκε ο μαλάκας και κάθομαι δίπλα του και τον κοιτάω επίμονα.... Κατέβασε το κεφάλι και ούτε σκέφτηκε να ξαναανοίξει το γκάζι....
Μετά δεν ξέρω τι έκανε αλλά το ευχαριστήθηκα! :tooth:

teogtp
18/08/2014, 19:38
Θα στο διευκρινήσω από κοντά, μόλις έρθω.................



:smokin::smokin:

Άκη φρόντισε να έχεις βρει μηχανάκι γιατί έρχεται το οθωμανικο κλιμάκιο. ......:D

akis_trevor
18/08/2014, 19:48
Εχω 10 μερες ακομα.ευτυχως δεν θα κατσει πολυ,εχει να ασχοληθει και με την μπανιερα του,οποτε ελπιζω να την γλυτωσω...:bawl:
Γιατι για μηχανακι δεν το βλεπω...:cry: που. Να εψαχνα και κανενα σπανιο μοντελο δηλαδη......

Vice
19/08/2014, 20:27
Ελα να σε παω 50-60 στο συγκεκριμενο δρομο και μετα να μου πεις αν ειναι πολλα ή οχι. Τα παντα ειναι σχετικα. Δεν μιλαμε ουτε για brno ουτε για την laguna seca

chr1s_86
20/08/2014, 08:10
Ε εντάξει, άμα έρθει και κανείς από δίπλα απλά ανοίξτε αγκώνες... :a13: :a014:

MG-KTiNoS
20/08/2014, 08:13
Ε εντάξει, άμα έρθει και κανείς από δίπλα απλά ανοίξτε αγκώνες... :a13: :a014:

μερικοί είναι πιο νευρικοί και ανοίγουν το φερμουάρ από το μπαντελόνι....
:lol:

----------------------------------------------------------------------------------------------
Χτες το βράδυ ένας έγινε χάλια, έσκασε πάνω σ ένα πούντο και μετά με την κεφάλα
τη ξεκράνωτη στη πόρτα από ένα BMW παλιό.
Τον λυπήθηκα το φουκαρά...
:(
Ο πούντος που έφτεγε (βγήκε λίγο από το στοπ) είπε ότι το μηχανάκι έτρεχε
και είναι φτιαγμένο ΑΡΑ δεν ξέρει τίποτα μπλα μπλα
Παίζει τέτοιο σενάριο?

desklit
20/08/2014, 08:25
μόνο εγώ βλέπω ότι σας τσαγιώνουν 50αρακια?

MG-KTiNoS
20/08/2014, 08:27
μόνο εγώ βλέπω ότι σας τσαγιώνουν 50αρακια?

προφανώς....

Vice
20/08/2014, 09:40
Εγω πάλι βλεπω μελλοθάνατους με 50αρακια. Ασε που δεν εχω να αποδειξω τιποτα στον καθε παπαρίκο που νομιζει οτι είναι ο πεντρόσα και ο δημοσιος δρόμος άδεια πίστα.

Ηδη ειμαστε νουμερο ενα χωρα σε ατυχηματα, και ολοι οδηγάμε ακρανοβιτς. Δεν χρειαζεται να κλαψουμε και τους λιγους συναιτους μοτοσυκλετιστες που εμειναν

GFawkes
20/08/2014, 09:43
321945

sniper
20/08/2014, 09:47
To να σε τσαγιωνει σκουτερ ή παπι πρέπει να πονάει τελικά...

Vice
20/08/2014, 09:51
Η μετωπική με κουτί πρέπει να πονάει περισσότερο ομως.

nathair
20/08/2014, 10:22
Μόνο η μετωπική; Σήμερα σκοτώθηκε ένας με παπί, στη Θησέως, σύμφωνα με τον ΣΚΑΙ πέρασε με κόκκινο και καρφώθηκε στη πόρτα διερχομένου αυτοκινήτου...
Ακαριαίος θάνατος λέει. Προφανώς (λέω εγώ) κράνος γιόκ...

MG-KTiNoS
20/08/2014, 10:22
Μόνο η μετωπική; Σήμερα σκοτώθηκε ένας με παπί, στη Θησέως, σύμφωνα με τον ΣΚΑΙ πέρασε με κόκκινο και καρφώθηκε στη πόρτα διερχομένου αυτοκινήτου...
Ακαριαίος θάνατος λέει. Προφανώς (λέω εγώ) κράνος γιόκ...
Το μοτο τζι πι έχασε έναν ακόμα πιλότο...
:moutza:


Η μετωπική με κουτί πρέπει να πονάει περισσότερο ομως.

και οι κλοτσές πονάνε....
(κυρίως όταν έχεις ρίξει κάτω το μηχανάκι του ... σουτέρ)



υγ
Ελπίζοντας ότι κλοτσες θα τον συνετίσουν πριν το ντράκο.

ggs
20/08/2014, 10:29
Εγω ρε παιδια ναπω την αμαρτια μου , μερικους παπιοκαγκουρες τους ζηλευω…
Είναι κατι τυπακια που εχουν τετοιο ΑΠΟΛΥΤΟ έλεγχο του μοτοσακου , που μονο σε αγωνιζόμενους το συναντάς …
Δεν θα ξεχασω ποτε σε μια πηγμενη ακαδημιας, να ελίσσεται σαν φιδι τυπακι με παπι που το οδηγουσε με το ένα χερι και στο άλλο κραταγε δισκο καφετζη γεματο με καφεδες και νερα και να μην χύνει ουτε σταγόνα…

Κριμα να χανονται τετοια ταλεντακια…

MG-KTiNoS
20/08/2014, 10:36
Άμα ήταν γιος σου θα τον ζήλευες ή θα τον είχες πλακώσει στο ξύλο...?

ggs
20/08/2014, 10:44
Άμα ήταν γιος σου θα τον ζήλευες ή θα τον είχες πλακώσει στο ξύλο...?

κτινε , θα ηθελες ο γιος σου να εκανε οτι εχεις κανει εσυ στην ζωη σου ? ;)

Προφανως , δεν λεω παρτε ολοι ένα παπι και πηγαίνετε ταγμα θανατου μες την κίνηση.
Όμως , πρέπει να παραδεχτούμε ότι πολλοί από τους πιτσιρικαδες εχουν ταλεντακι.
Αν ειχαμε και καμια σοβαρη υποδομη και το ταλεντακι αυτό το διοχετευαν στις πιστες και όχι στον δρομο , μπορει να βλεπαμε καγκουρακια 16-17-18 χρονων να περναν και αγωνες .

7Tolis
20/08/2014, 10:49
+916 για τον από πάνω. Τσάι θα είναι αν σε περάσει ποδηλάτης. Κάτι παπια που το κατέχουν και εγώ τους χαίρομαι. Μακάρι στη δουλειά να είχα και εγώ μικρό μηχανάκι. Θα είχα καλύτερη απόδοση και γιατί όχι αύριο μεθαύριο πίστα.

chr1s_86
20/08/2014, 12:32
Εγω ρε παιδια ναπω την αμαρτια μου , μερικους παπιοκαγκουρες τους ζηλευω…
Είναι κατι τυπακια που εχουν τετοιο ΑΠΟΛΥΤΟ έλεγχο του μοτοσακου , που μονο σε αγωνιζόμενους το συναντάς …
Δεν θα ξεχασω ποτε σε μια πηγμενη ακαδημιας, να ελίσσεται σαν φιδι τυπακι με παπι που το οδηγουσε με το ένα χερι και στο άλλο κραταγε δισκο καφετζη γεματο με καφεδες και νερα και να μην χύνει ουτε σταγόνα…

Κριμα να χανονται τετοια ταλεντακια…

κτινε , θα ηθελες ο γιος σου να εκανε οτι εχεις κανει εσυ στην ζωη σου ? ;)

Προφανως , δεν λεω παρτε ολοι ένα παπι και πηγαίνετε ταγμα θανατου μες την κίνηση.
Όμως , πρέπει να παραδεχτούμε ότι πολλοί από τους πιτσιρικαδες εχουν ταλεντακι.
Αν ειχαμε και καμια σοβαρη υποδομη και το ταλεντακι αυτό το διοχετευαν στις πιστες και όχι στον δρομο , μπορει να βλεπαμε καγκουρακια 16-17-18 χρονων να περναν και αγωνες .

+1000 σε αυτά, ακόμα και ο Rossi έχει δηλώσει το θαυμασμό του για τo πως οδηγούν οι Ιταλοί ντελιβεράδες και ειδικότερα είχε πει (νομίζω και στο βιβλίο του) ότι κάποιοι από αυτούς σε άλλες συνθήκες μπορεί να ήταν και πιο γρήγοροι από τον ίδιο!!

skylaros
20/08/2014, 12:43
Όταν κάποιος δεν αντιλαμβάνεται τον κίνδυνο είναι η ψυχική νόσος ή πολύ χαμηλός δείκτης νοημοσύνης. Αν πηγαίνεις με την ταυτότητα στο στόμα η αλήθεια είναι ότι λίγοι είναι αυτοί που μπορεί να σε περάσουν ΜΕΣΑ στην πόλη. Στα νεανικά ατυχήματα/ δυστυχήματα έχουμε ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά από την επόμενη Ευρωπαϊκή χώρα. Η νοοτροπία του άτρωτου έχει κλείσει πολλά σπίτια!

SHOOTER045
20/08/2014, 12:52
Όπως το παιχνίδι που παίζαμε στα ουφαδικα με τον ντελιβερα με το σκούτερ



Εντάξει το να πηγαίνουν δίχως αύριο στο κυνήγι τής παραγγελίας, δεν είναι ότι καλύτερο
Θυμάμαι πιτσιρικα ντελιβερα, που το κατείχε το άθλημα, έλεγες όπως λέτε -ότι αδικείται,
Δυστυχώς γι αυτόν, μια μέρα έκανε προσπέραση από δεξιά, και δεν είδε το φλας
Την συνέχεια την φαντάζεστε νομίζω


Τσάϊ σημαίνει να υπάρχει συνεννόηση ότι τα πάμε κόντρα, όχι να κάνω βόλτα και ο άλλος να πηγαίνει τάπα
Ένα παπί είναι ποιο ευκινητο μέσα στην κίνηση από μια μεγάλη Μοτο όπως και να το κάνουμε,

akis_trevor
20/08/2014, 13:16
το κακο ειναι πως οι περισσοτεροι που πηγαινουν σβελτα(δεν μιλαω για τους καμικαζι που ανα πασα ωρα μπορουν να κανουν τον σουπερμαν) δεν φορουν καν κρανος.
εγω παντως οποτε βλεπω κανεναν πιτσιρικο να φοραει κρανος και ειδικα αν ειναι και μπανικο ;) χαιρομαι.

Bob_o_mastoras
20/08/2014, 13:39
Όπως το παιχνίδι που παίζαμε στα ουφαδικα με τον ντελιβερα με το σκούτερ





Θεικο παιχνιδι!! Που το θυμηθηκες;;; Μου ειχε φαει πολλα κερματα! :lol:

Dbnn
20/08/2014, 14:17
Άμα ήταν γιος σου θα τον ζήλευες ή θα τον είχες πλακώσει στο ξύλο...?

Αν ήταν δικός μου γιός, θα του έδινα συγχαρητήρια. Θα του αγόραζα μια αγωνιστική μηχανή και εξοπλισμό και για τον δρόμο και την πίστα.
Θα τον έβαζα να τρέχει σε αγώνες να του φεύγει η τρέλα και την αγωνιστική μηχανή θα την είχε μόνο για την πίστα.
Με την προυπόθεση οτι θα ήταν σωστός οδηγός στον δημόσιο δρόμο με την μηχανή που ήδη είχε.
Και εμένα ο πατέρας μου με τσίμπαγε να ανεβαίνω την Κηφισίας χωρίς αύριο. Και με έβλεπε μέσα στην Κηφισιά να σφάζω στόπ και κόκκινα. Δεν μου άπλωσε χέρι.... Απλά μια κουβέντα μου έκανε σαν φίλος προς φίλο και ηρέμησα.
Μην πω για κάτι πισωκίνητα 400+ άλογα το πως ανέβαινα την Πεντέλη και τον Διόνυσο και το μάθαινε σε 5 λεπτά... Καθότι ότι τροχαίος υπήρχε τον ήξερε....
Δεν είχαμε και τον φόβο των Διας τότε, ούτε την Σούλα-τούλα-Νούλα πίσω απο το τιμόνι του τεράστιου SUV.... Ωραία χρόνια! :a01:

SONone
21/08/2014, 15:05
Με στην κίνηση τα 60 70 είναι ζω πεθαίνω και έχουν πεθάνει πολλοί.
Στην επαρχία τα πράματα είναι και πιο χάλια.

Όμως υπάρχει και η φυσική επιλογή που έλεγε και ο Δαρβίνος.
Όταν λοιπόν ένα άτομο είναι ζαβό (έχει ελάττωμα) δεν θα αντέξει
στη ζωή και θα πεθάνει.
Έτσι θα έχουμε άτομα χωρίς κουσούρι και θα πάει μπροστά το είδος.
Για αυτό σας λέω..
Άστε το μπαπάκια να κάνει ο΄τι γουστάρει...
Εκεί να "τρέχει" μέσα στα ταξί με τα μπούτια κλειστά
σα συγκαμένοας
Αφήστε και τον σκουτεράκια με τη γυαλούμπα...

Μπρος στη ΔΟΞΑ τι είναι ο πόνος?

https://www.youtube.com/watch?v=CDlRIjUXdJw

το πιο σωστό αντε μπας και καθαρίσει το ειδος μας απο του ανεγκέφαλους. επισεις προτείνω abs και λοιπά βοηθήματα τα αφαιρεθούν μαζι με προηδοποιητικες πινακίδες ωστε η δουλεια να γινει απο μονη της!!
αντε και γεμίσαμε ηλίθιους.

byron
21/08/2014, 17:18
Το πρόβλημα δεν κατάλαβα σε σχέση με τον τίτλο...
α) Η έλλειψη οδηγικης Παιδείας των σκουτεροπαπιων αποκλειστικά?
β) Η έλλειψη σεβασμού στα περισσότερα κυβικά?
γ) Ο πληγωμένος εγωισμός?

Το α, είναι γελοίο να το συζητάμε, μιας και η καφρίλα, η ασχετοσύνη, οι ξεκρανωτοι, και τα μπαζα με κιλά μαλακιας είναι προνόμιο όλων των κυβικών με προτίμηση από 900-1200.

Για το β...σκεφτείτε λίγο πιο ανοιχτά. Μπορεί απλά να θέλουν να πάνε λίγο πιο σβέλτα όσο μπορούν και επειδή γουστάρουν και έχουν ένα κινητό εμπόδιο με περισσότερα κυβικά που τους ενοχλεί.
Αν το θεωρεί κάποιος προσβλητικό, ας ανοίξει το γκάζι να περάσει τον αγενη σκουτεροπαπιο (αν μπορεί), ή ας κάνει στην άκρη εφόσον δεν τον ενοχλεί.

Στο γ, έχω ακούσει ότι βοηθούν οι γαργάρες με ξύδι.

STOYBI
22/08/2014, 11:10
Το πρόβλημα δεν κατάλαβα σε σχέση με τον τίτλο...
α) Η έλλειψη οδηγικης Παιδείας των σκουτεροπαπιων αποκλειστικά?
β) Η έλλειψη σεβασμού στα περισσότερα κυβικά?
γ) Ο πληγωμένος εγωισμός?

Το α, είναι γελοίο να το συζητάμε, μιας και η καφρίλα, η ασχετοσύνη, οι ξεκρανωτοι, και τα μπαζα με κιλά μαλακιας είναι προνόμιο όλων των κυβικών με προτίμηση από 900-1200.

Για το β...σκεφτείτε λίγο πιο ανοιχτά. Μπορεί απλά να θέλουν να πάνε λίγο πιο σβέλτα όσο μπορούν και επειδή γουστάρουν και έχουν ένα κινητό εμπόδιο με περισσότερα κυβικά που τους ενοχλεί.
Αν το θεωρεί κάποιος προσβλητικό, ας ανοίξει το γκάζι να περάσει τον αγενη σκουτεροπαπιο (αν μπορεί), ή ας κάνει στην άκρη εφόσον δεν τον ενοχλεί.

Στο γ, έχω ακούσει ότι βοηθούν οι γαργάρες με ξύδι.




Eχουνε αρχισει απο τα θρεντ των 200οσα κμ

Εχουνε φτασει στο θρεντ των 50-60 κμ

Μεχρι να σπρωχνουν ολοι οι υπολοιποι τις μοτο με τα ποδια εχουμε κανα δυο θρεντ ακομα.... :sick:

TROOPER
14/09/2014, 12:20
μα που παει το φορουμ...επρεπε να φτασω 3η σελιδα για να διαβασω το προφανες, οτι δλδ επειδη ο Χ αναβατης επελεξε να παρει μεγαλη μοτοσυκλετα προσπαθωντας να δει την συμπεριφορα της πηγαινοντας την σαν ποδηλατο δεν ειμαστε υποχρεωμενοι ολοι οι αλλοι να τον ανεχομαστε.

αντε γεμισαμε χειριστες μοτοσυκλετας που εχουνε και αποψη!

zephyr1
14/09/2014, 13:47
Παντως προσωπικα ψοφαω να πετυχαινω τετοια τυπακια,αποκταει καποιο ενδιαφερον η ανιαρη οδηγικη μου μερα ή νυχτα.

devil's animal
14/09/2014, 16:56
δεν υπαρχει πιο ωραιο πραγμα να πετυχαινεις εναν "γρηγοριδη" συνηθως με on-off>650cc (δλδ απο v-strom και πανω) και εκει που νομιζει οτι πηγαινει γρηγορα να τον περνας με το 125 μεσα στην κινηση...

ο τροπος που σκυλιαζουν και προσπαθουν για το ακατορθωτο (γι'αυτους) ειναι ανεκτιμητος...

και το ωραιοτερο ολων ειναι οταν πηγαινεις με τα ιδια (καμια 80αρια -90) διπλα διπλα σε ανοιχτο δρομο και σε 100 μετρα ειναι πηγμενες ολες οι λωριδες και πρεπει να μπειτε για διηθηση...
πατανε τα φρενα 3 τετραγωνα πριν και εσυ απλα πας με τα ιδια για καμια 40αρια ακομα μετρα και μετα φρεναρεις και μπαινεις κυριος...


και τελος, ο πιο μαγκας ειναι αυτος που πηγαινει σβελτα στην κινηση και δεν τρωει τα μουτρα του, δεν πεφτει και δεν τρακαρει...επι πολλα ετη....
αντε γεια μας...
:a33::a33:

teo_g7
14/09/2014, 17:20
δεν υπαρχει πιο ωραιο πραγμα να πετυχαινεις εναν "γρηγοριδη" συνηθως με on-off>650cc (δλδ απο v-strom και πανω) και εκει που νομιζει οτι πηγαινει γρηγορα να τον περνας με το 125 μεσα στην κινηση...

ο τροπος που σκυλιαζουν και προσπαθουν για το ακατορθωτο (γι'αυτους) ειναι ανεκτιμητος...

και το ωραιοτερο ολων ειναι οταν πηγαινεις με τα ιδια (καμια 80αρια -90) διπλα διπλα σε ανοιχτο δρομο και σε 100 μετρα ειναι πηγμενες ολες οι λωριδες και πρεπει να μπειτε για διηθηση...
πατανε τα φρενα 3 τετραγωνα πριν και εσυ απλα πας με τα ιδια για καμια 40αρια ακομα μετρα και μετα φρεναρεις και μπαινεις κυριος...


και τελος, ο πιο μαγκας ειναι αυτος που πηγαινει σβελτα στην κινηση και δεν τρωει τα μουτρα του, δεν πεφτει και δεν τρακαρει...επι πολλα ετη....
αντε γεια μας...
:a33::a33:

Το καλυτερο είναι να πλησιάζει στροφουλα(ες) και κει που πηγαινετε ίδια ξαφνικα να τον χάνεις στους καθρέφτες γιατί παει όρθιος σαν αγγούρι... Πολύ γέλιο!

Αλλά δεν πηγαίνω και χωρίς αύριο για να τη βγω σε κανένα ειτε έχει μεγάλη μηχανή ειτε μικρή.