PDA

View Full Version : μηχανισμοι ζελατινας



roukos_x
17/08/2014, 22:41
δλδ τα νευρα μου, μου ερχεται να του κανω crash test...
για να μην παρω την σεγα κ το κανω κομματια..
ελα ρε, ουτε χρονο δεν το εχω κ οι μηχανισμοι της ζελατινας παρεδωσαν πνευμα.

ο λογος για ενα suomy vandal. οι βασεις ειναι πλαστικες κ τα καπακια που βιδωνουν μεταλλικα
με αποτελεσμα να φαγωθει ο μηχανισμος απο μεσα..κ απο τις δυο πλευρες. λογικα θα εγινε σταδιακα..
πας να ξεκουμπωσεις κ σου μενει το καπακι στο χερι.
Μα ειναι δυνατον? κ αυτο που με εκνευριζει ΑΚΟΜΑ πιο πολυ ειναι οτι το κρανος δεν το εχω ουτε χρονο.
δλδ καθε 9 μηνες σχεδον αυτη την ιστορια θα εχουμε???
Κ το κερασακι στην τουρτα? 25,50 ευρω το ανταλλακτικο..
πφφφ....νευρα:moutza:

theofilos888
17/08/2014, 22:43
Αυτα παθαινεις για να αγοραζεις φτηνο κρανος.

roukos_x
17/08/2014, 22:49
η χειροτερη αγορα που εχω κανει ever. τρελα νευρα.

PetranGR
18/08/2014, 00:41
τραγική λύση;

Εφόσων έχει 25€ το ανταλλακτικό και είναι και της "πλάκας" κράνος αν δεν έχεις φράγκα για καινούργιο (προτιμότερο)

Τράβα κόλλα με κόλλα την ζελατίνα με το κράνος και να μην ξανα ανοίξει ποτέ και να το έχεις έτσι.

roukos_x
18/08/2014, 00:58
δεν θελω να μπω στο τρυπακι του οικονομικου.Αυτα ειχα εκεινη την φαση, αυτα εδωσα.
εχω ενα κρανος κ δεν το θεωρω της πλακας κ δεν θα το καφριλισω.
Θα παω να τα σκασω, να παρω το ανταλλακτικο κ θα κανω τον μαλακα.
Αν δεν παθεις...δεν θα μαθεις..
απλα ειχα τρελα νευρα κ ηθελα να πω τον πονο μου καπου..:sad:

το μαθημα? ποτε ξανα suomy.. (εχω κ αλλα παραπονα απο αυτο το κρανος αλλα με το συγκεκριμενο το ποτηρι ξεχειλισε!)
πως νομιζα οτι ηταν καλη μαρκα....?:confused:

PetranGR
18/08/2014, 01:04
δεν θελω να μπω στο τρυπακι του οικονομικου.Αυτα ειχα εκεινη την φαση, αυτα εδωσα.
εχω ενα κρανος κ δεν το θεωρω της πλακας κ δεν θα το καφριλισω.
Θα παω να τα σκασω, να παρω το ανταλλακτικο κ θα κανω τον μαλακα.
Αν δεν παθεις...δεν θα μαθεις..
απλα ειχα τρελα νευρα κ ηθελα να πω τον πονο μου καπου..:sad:

το μαθημα? ποτε ξανα suomy.. (εχω κ αλλα παραπονα απο αυτο το κρανος αλλα με το συγκεκριμενο το ποτηρι ξεχειλισε!)
πως νομιζα οτι ηταν καλη μαρκα....?:confused:

έχει και καλά κράνη αλλά τα πολύ ακριβά.

Δεν σε είπα κάτι για τα οικονομικά σου , ο κάθε ένας οτι μπορεί παίρνει κτλ.

Προσπάθησα να σου βρώ κανένα φθηνό για ανταλλακτικό ως : Suomy Vandal Pivot Kit αλλά δεν έχει ,όλα Sold out είναι και είχε μερικά με 15€ με αποστολή κτλ.

από εκεί και πέρα το παίρνεις το ανταλλακτικό και όταν είναι στο μέλλον παίρνεις άλλο κράνος :)

roukos_x
18/08/2014, 01:12
ναι, τα εψαξα κ εγω. ειτε απο εξω, ειτε απο εδω, την ιδια τιμη εχουν, οποτε με την πρωτη ευκαιρια θα πεταχτω να το παρω...
πφφ.. κριμα παντως που βγηκε τοσο μουφα αγορα.. απο αυριο εχει διαβασμα στο forum για καλυτερης ποιοτητας κρανη για να μην την ξαναπατησω..

PetranGR
18/08/2014, 01:21
ναι, τα εψαξα κ εγω. ειτε απο εξω, ειτε απο εδω, την ιδια τιμη εχουν, οποτε με την πρωτη ευκαιρια θα πεταχτω να το παρω...
πφφ.. κριμα παντως που βγηκε τοσο μουφα αγορα.. απο αυριο εχει διαβασμα στο forum για καλυτερης ποιοτητας κρανη για να μην την ξαναπατησω..

όλα πάνε ανάλογα με πόσα θέλεις να δώσεις.
παράδειγμα έχει προσφορά με κρανάρα 290€ για Shoei XR1100.

roukos_x
18/08/2014, 01:26
Καλα τωρα-τωρα δεν παιζει να ψαξω,δεν εχω σκοπο στο αμεσο μελλον να παρω αλλο.
Αν με βγαλουν οι πλαστικες μαλακιτσες αλλο ενα 9μηνο,θα φροντισω να εχω καταληξει μεχρι τοτε!! ;)