PDA

View Full Version : Προγραμμα 3 easy ride



ilai_7
18/08/2014, 21:50
Καλησπέρα σε όλη την παρεα..σκεφτομαι την αγορά του καινούργιου gas adventure με το προγραμμα της BMW 3 easy ride.. Θα ηθελα να με βοηθήσετε αν κάποιος εχει παρόμοια εμπειρία με το προγραμμα αυτο. Η ερώτηση μου ειναι οτι το εκκαθαριστικό της εφορίας που εχω ειναι περιπου στα 4000 το χρονο επειδη ειναι σαν 4 ωρος...θα μου εγκρίνουν τη χρημαματοσοτηση η οχι;; Αν κάποιος ξερει ας πει τη γνωμη του ευχαρσιτω

amyroukai
19/08/2014, 09:01
Δάνειο 21000+ με εκκαθαριστικο τόσο χαμηλό, δεν το βλέπω. Αν εγκριθεί θα σου ζητήσουν εγγυητή κάποιον με μεγαλο δηλωθέν εισόδημα, αν δεν έχεις μάλλον το ξεχνάς.

borbos
19/08/2014, 09:46
τους τόκους στα 14κ τους έχεις υπολογίσει?

amyroukai
19/08/2014, 10:24
@μπορμπος αν θυμάμαι σωστά, δίνεις το 1/3 μπροστά, το 1/3 σε δάνειο και το τελευταίο 1/3 ή το εξοφλεις η το διαπραγματεύεσαι σε νέα δανειοδότηση.

GFawkes
19/08/2014, 10:31
Σπαμ ον

...το εκκαθαριστικό της εφορίας που εχω ειναι περιπου στα 4000 ....στην ουσία περνώ 1000 το μηνα......
Kατα τα αλλα, άτιμη κενωνια που μας πινεις το αιμα στην εφορια,
δεν εχω λεφτα για διοδια,
πηγα στο ικα και δεν ειχε γιατρους,
οι δρομοι ειναι ασυντήρητοι....
κοψαν την συνταξη της μανας μου και ηθελα να αλλαξω λαστιχα κλπ

δεν θα γινουμε ποτε ανθρωποι....ουτε ευρωπαίοι….μονο ευρωπεη…(με το μπαρδον δλδ)

Σπαμ οφ.

ggs
19/08/2014, 10:36
Ο ανθρωπος δεν ζητησε δανεικά… μια πληροφορία ζήτησε .

ΗΛΙΑΣ7 αν εχεις κανενα τροφαντό Ε9 μπορεί να σε βοηθήσει .

ilai_7
19/08/2014, 10:58
Μια πληροφορία ζήτησα και το θεμα πήγε αλλου μάγκες χαλαρώστε.,... Υα φράγκα υπάρχουν να την παρω μαι μετρητά αλλα δε θελω ..διότι το προγραμμα της BMW ειναι προνομιακό με σταθερο μικρό επιτόκιο και στην 3 ετια υπάρχουν επιλογές!!αλλη ήταν η ερώτηση μου.. Και σιγα μη σκεφτώ εγω το κράτος πιο κράτος ρε φιλε απο πανω ;;;αυτο ειναι τριμπουρδελο!!! Είδαμε και τι θα πει Ευρώπη καλα!

πυξιδας990
19/08/2014, 11:50
το προγραμμα ειναι πολυ καλο και το εχει παρει κοσμος.
αν σε παιρνει λουη γιατι οχι?
παντως μου φαινεται ο μητσος σε κωλησε μπεμβεδικιδα:D

πυξιδας990
19/08/2014, 12:19
:Dxaxax ρε φιλε να δοκιμάσουμε και εκει να δουμε !!! Απλα αν δε μπορώ με το δικό μου εκκαθαριστικό υπογράφει σαν εγγυητής ο πατέρας μου μωρε δεν ειναι θεμα αυτο!! Απλα δεν ηθελα να τον ανακατεψω τον άνθρωπο με τις παλαβωμαρες μου με τα μηχανακια!! :p

δωστου το καμια βολτα να υπογραψει.
bmw παπουδιερα.
το προγραμμα νομιζω το εχει παρει ο τριπολιτσιωτης με το 1200 adventure

theofilos888
19/08/2014, 12:29
Για μενα ηλια κακως ρωτας στο φορουμ δινοντας παραλληλα στοιχεια της οικονομικης σου καταστασης. Εχουν τηλεφωνο. Παρτους κ συζητησε το μαζι τους απευθειας. Κ απο μενα καλοταξιδο κ ας ειναι κ μπεμπα. :wave2:

RaGe_Raptor
19/08/2014, 12:40
Νταξ´ μωρέ , θα πέσουμε να τον φάμε επειδή έχει λεφτά; Καλά κάνει και αγοράζει.. Όσο για το κράτος είναι το μεγαλύτερο μπουρδέλο.. Δεν υπάρχει αίσθημα δικαίου σε κανέναν τομέα.. Είδες ο Βενιζέλος τι σημαία είχε στο "σκαφάκι" του;;;;

nerofida
19/08/2014, 13:03
Αν το προβλημα σου ειναι η χρηματοδοτηση, η απαντηση ειναι οχι, καμια σοβαρη τραπεζα δεν θα σου δωσει δανειο 21.000€ με εισοδημα 4.000€ το χρονο. Οποτε αν πας σε δανειο θελεις εγγυητη. Γενικα ειναι πιο ευκολο να παρεις δανειο απο μια μικρη τραπεζα (οπως η αυτοχρηματοδοτηση της bmw) παρα απο μια "μεγαλη".
Αν εχεις τα χρηματα παντα σε συμφερει το "μετρητοις".Αν φοβασαι πως δεν μπορεις να δικαιολογησεις αγορα 21.000€ με το εκκαθαριστικο σου, αφενος η μηχανη δεν φαινεται πουθενα στην εφορια, αφεταιρου αν για καποιον λογο ελεγχθεις, οπως και να την εχεις αγορασει το ιδιο θα ειναι...

Οσον αφορα στα προγραμματα leasing οπως αυτο που αναφερεις, με baloon payments (πληρωμη ενος ποσου στο τελος της περιοδου) και τα σχετικα, ο γενικος κανονας ειναι πως δεν σε συμφερουν αν εχεις σταθερο εισοδημα (συμφερουν εταιριες που δικαιολογουν εξοδα, που κανουν αναχρηματοδοτησεις κλπ). Σου πετανε το τυρακι του χαμηλου επιτοκιου και της χαμηλης δοσης και συνηθως δεν δινεις σημασια σε αλλα πραγματα, οπως το ποσο της αποπληρωμης.

Γενικος κανονας σε μια χρηματοδοτηση:
Προσθετουμε ολα τα κοστη μεχρι την αποπληρωμη του δανειου και συγκρινουμε τα τελικα ποσα.
πχ.
μετρητα 21.000€
με "απλη" χρηματοδοτηση για 3 χρονια με 7.000€ προκαταβολη και 12% επιτοκιο: 465€χ36=16.740€ +εξοδα
με προγραμμα easy pay στα 3 χρονια: 7.000€ προκαταβολη + (ποσο δοσης)χ36 + (ποσο αποπληρωμης) + εξοδα

nathair
19/08/2014, 13:28
Νομίζω ο (γενικός) κανόνας για μια χρηματοδήτηση απο τράπεζα είναι η δόση να είναι μικρότερη από το 1/3 του εισοδήματός σου...
Οπότε υπολόγισε. Μάλλον θα χρειαστείς εγγυητή...

ilai_7
19/08/2014, 15:43
Ναι παιδια το θεμα λύθηκε οπως ειπε ο φίλος πιο πανω!!πηρα ρώτησα και οι απορίες λύθηκαν..κακώς που το έθεσα εδω εντελώς καλοπροαίρετα με σκοπό να δω τελικα αν συμφέρει αυτο το προγραμμα της BMW με καποιον που εχει ανάλογη εμπειρία με τετοια αγορά!! Καλως εχόντων των πραγμάτων πιστευω μεχρι τα μεσα του Σεπτέμβρη το αργότερο να την εχω καβαλήσει..τέλος του μηνα αποχωρίζομαι την ktmάρα!!!!!

ggs
20/08/2014, 09:22
Ναι παιδια το θεμα λύθηκε οπως ειπε ο φίλος πιο πανω!!πηρα ρώτησα και οι απορίες λύθηκαν..κακώς που το έθεσα εδω εντελώς καλοπροαίρετα με σκοπό να δω τελικα αν συμφέρει αυτο το προγραμμα της BMW με καποιον που εχει ανάλογη εμπειρία με τετοια αγορά!! Καλως εχόντων των πραγμάτων πιστευω μεχρι τα μεσα του Σεπτέμβρη το αργότερο να την εχω καβαλήσει..τέλος του μηνα αποχωρίζομαι την ktmάρα!!!!!


Ωραια … αντε με το καλο να την παρεις και να την χαρεις.
Αν θες , γραψε μας και τι σου ειπαν για τις αποριες σου ετσι ώστε να μαθει και καποιος άλλος που θα εχει τις ιδιες
:beer::beer::beer: