PDA

View Full Version : apo giannena pros athina meso..........????



tzimidis
19/08/2014, 14:40
Se liges meres tha fygo apo giannena pros athina.
Epeidi bariemai apisteyta ti diadromi apo arta agrinio antirrio, tha pao apo egnatia ki as einai kai perissotera xiliometra. To erotima einai , molis bgo kalampaka na pao apo karditsa domoko lamia, i na synexiso gia trikala larissa kai apo kei ethniki?
Oeo.

OldMan
19/08/2014, 15:08
se liges meres kaneis den mporei na kserei poia diadromi tha einai h pio endiaferousa..

(mish wra prin ksekiniseis, postare na sE poume..)

7Tolis
19/08/2014, 15:44
Από Δομοκό πέρασε να βγάλεις γούστα στις στροφές.

taisteal
19/08/2014, 15:46
Ναι,Δομοκο θα εχει πολυ ενδιαφερον.
Εχει ωραιες ντοματες στο δρομο..

tsompanis
19/08/2014, 16:42
Ναι,Δομοκο θα εχει πολυ ενδιαφερον.
Εχει ωραιες ντοματες στο δρομο..

Α ναι...ειναι η εποχη.περισυ που ειχα περασει πολυ ντοματα .τιγκα τα unimok.

Επειδη και εγω την βαριεμαι τρελα την διαδρομη,παιζει και μια σιδεροκολη.
Γιαννενα τζουμερκα και κορυφογραμη μεχρι λιμνες κρεμαστων.μετα κατω σπερχιαδα και απο εκει εθνικη λαμιας αθηνων :D

taisteal
19/08/2014, 16:49
Υπαρχει και πιο σιδεροκωλη,πας Ηγουμενιτσα παιρνεις το καραβι πας Ιταλια βολτα,και μετα επιστρεφεις Πατρα..


:a08:




:a09:

tsompanis
19/08/2014, 17:01
Ναι,Δομοκο θα εχει πολυ ενδιαφερον.
Εχει ωραιες ντοματες στο δρομο..

Α ναι...ειναι η εποχη.περισυ που ειχα περασει πολυ ντοματα .τιγκα τα unimok.

Επειδη και εγω την βαριεμαι τρελα την διαδρομη,παιζει και μια σιδεροκολη.
Γιαννενα τζουμερκα και κορυφογραμη μεχρι λιμνες κρεμαστων.μετα κατω σπερχιαδα και απο εκει εθνικη λαμιας αθηνων :D

nick_VFR
19/08/2014, 19:14
Επειδή το Γιάννενα - Αθήνα το κάνω συχνά και έχω δοκιμάσει πολλές εναλλακτικές, η πρόταση μου είναι η παρακάτω:

http://goo.gl/maps/Myuf6


Αν τελικά επιλέξεις Εγνατία, καλύτερα ίσως (και πιο σύντομα) θα είναι Καρδίτσα - Δομοκός - Λαμία. Τρίκαλα - Λάρισα και Λάρισα - Αθήνα είναι απλά βαρετές ευθείες.
Επίσης, μετά την Λαμία, απέφυγε την ΠΑΘΕ και στρίψε για Μπράλο και Αμφίκλεια και πάρε την παλιά Εθνική οδός Αθηνών - Λαμίας. Θα αποφύγεις πολλά διόδια και θα φτάσεις ελάχιστα πιο αργά, έτσι και αλλιώς και η παλιά εθνική ευθεία είναι, με ανοικτές στροφές.

paramedic
19/08/2014, 20:00
Τουλάχιστον ενα παλικάρι του απάντησε σοβαρά και δεν σπάμαρε.:mad:

taisteal
19/08/2014, 21:56
Τουλάχιστον ενα παλικάρι του απάντησε σοβαρά και δεν σπάμαρε.:mad:


Δεν ειναι σοβαρη απαντηση να μην ερθει απο Δομοκο γιατι γλυστρανε οι ντοματες;;;

:rolleyes:

paramedic
19/08/2014, 23:18
Δεν ειναι σοβαρη απαντηση να μην ερθει απο Δομοκο γιατι γλυστρανε οι ντοματες;;;

:rolleyes:
Δεν είπα ποτέ πιο παλικάρι απάντησε σοβαρά ξέρεις....

DoctoR_k6
20/08/2014, 00:22
Επειδη κ γω κανω συχνα την διαδρομη(καταγωγη) εχω καταληξει πως η κλασσικη με μοτο ειναι η πιο γρηγορη κ με τα κομματια σε αγρινιο κ αρτα ξεμπερδευεις απο χιλ γρηγορα. Σιγουρα η πατρων ειναι κωλος αλλα με μηχανη παλευεται με αμαξι παλι οχι.
Αν θες κ να ψιλοχαζεψεις απο διαδρομη πηγαινε μεσω δομοκου αν κ μεχρι καλαμπακα το νου σου στα τρακτερ κ αλλους παππουδες κ αγροτες. Εθνικη αλλιως πολυ ως λαρισα αλλα διοδια??? Πινακιδα τσαντα κ καλο ταξιδι...

taisteal
20/08/2014, 01:04
Δεν είπα ποτέ πιο παλικάρι απάντησε σοβαρά ξέρεις....


Εγω μιλω για μενα γιατι εχω τη μυγα.


:beer:

paramedic
20/08/2014, 10:11
Εγω μιλω για μενα γιατι εχω τη μυγα.


:beer:
Σε παρακαλώ πολύ να την αφήσεις ελεύθερη γιατί ειδικά εδώ μέσα τόσα χρόνια έχω διαπιστώσει οτι πολλοί την έχουν ανάγκη.:D

OldMan
20/08/2014, 13:55
Δεν είπα ποτέ πιο παλικάρι απάντησε σοβαρά ξέρεις....
Ευχαριστώ αλλα υπερβαλλλεις...:beer:

tzimidis
24/08/2014, 10:08
se liges meres kaneis den mporei na kserei poia diadromi tha einai h pio endiaferousa..

(mish wra prin ksekiniseis, postare na sE poume..)

Irthe i ora.
Gia lege......

panos_zip
24/08/2014, 17:10
Α ναι...ειναι η εποχη.περισυ που ειχα περασει πολυ ντοματα .τιγκα τα unimok.

Επειδη και εγω την βαριεμαι τρελα την διαδρομη,παιζει και μια σιδεροκολη.
Γιαννενα τζουμερκα και κορυφογραμη μεχρι λιμνες κρεμαστων.μετα κατω σπερχιαδα και απο εκει εθνικη λαμιας αθηνων :D

Η διαδρομή αυτή μπορει να γινει απο στρητ μηχανάκι ή έχει χώμα; Μου αρεσε πολυ σαν εναλλακτικη.
Ειμαστε κερκυρα και βαριεμαι τρελα την επιστροφη απο ριο.

Εγω βεβαια σκεφτομαι να κανουμε μια σταση καπου στο ενδιαμεσο σε καποιο ορεινο χωριο για φαγητο (δεχομαι προτασεις), διανυκτερευση σε ενα φίλο στη μακρακωμη, και επιστροφή την επόμενη από εθνική.

Pan (dvs)
24/08/2014, 17:46
Η διαδρομή αυτή μπορει να γινει απο στρητ μηχανάκι ή έχει χώμα; Μου αρεσε πολυ σαν εναλλακτικη.
Ειμαστε κερκυρα και βαριεμαι τρελα την επιστροφη απο ριο.

Εγω βεβαια σκεφτομαι να κανουμε μια σταση καπου στο ενδιαμεσο σε καποιο ορεινο χωριο για φαγητο (δεχομαι προτασεις), διανυκτερευση σε ενα φίλο στη μακρακωμη, και επιστροφή την επόμενη από εθνική.

Με street δεν θα εχεις κανενα προβλημα.Αντιθετα θα το καταευχαριστηθεις.

tsompanis
25/08/2014, 13:44
Η διαδρομή αυτή μπορει να γινει απο στρητ μηχανάκι ή έχει χώμα; Μου αρεσε πολυ σαν εναλλακτικη.
Ειμαστε κερκυρα και βαριεμαι τρελα την επιστροφη απο ριο.

Εγω βεβαια σκεφτομαι να κανουμε μια σταση καπου στο ενδιαμεσο σε καποιο ορεινο χωριο για φαγητο (δεχομαι προτασεις), διανυκτερευση σε ενα φίλο στη μακρακωμη, και επιστροφή την επόμενη από εθνική.

δεν έχει χώμα και περνάς μέσα απο καρπενήσι.
αν απο κέρκυρα περάσεις παλιά εθνική ιωαννίνων ηγουμενίτσας,σταμάτα γρανίτσα να κεράσω καφεδάκι:beer:

panos_zip
27/08/2014, 13:52
Τώρα βρισκόμαστε στα Τζουμέρκα για φαγητό. Καθυστέρυσε το φέρυ και για να μην χάνουμε χρόνο βγήκαμε εγναντία. Και αυτή είναι η πρώτη στάση.
Ευχαρστώ πολύ για την πρόταση. Κάποια άλλη στιγμή στο μέλλον ίσως.
Πολλή ζέστη ρε παιδιά....

OldMan
27/08/2014, 14:05
Ton tzimidi xasame omws kai anisyxoyme..

tzimidis
27/08/2014, 14:33
Kanenan den xasate, alla re sy gere anthrope,
Me les na postaro misi ora prin kai to ekana.
afou perimena 4 ores me to kleidi sti miza kai den me apantises, anagkastika piga apo tin klasiki diadromi rio-antirrio. Ekana kai mia stasi sto kiato na maso kana stafyli, opote se kalo me bgike.
Next time.

OldMan
27/08/2014, 15:33
Next time.
next time se xrwstaw na se pw pou tha patiseis ta stafylia..

tzimidis
27/08/2014, 17:13
next time se xrwstaw na se pw pou tha patiseis ta stafylia..

Exei simasia an einai stafida i zampela?

(mamo ta greeklish mou mamo....)

Pan (dvs)
27/08/2014, 19:41
Exei simasia an einai stafida i zampela?

(mamo ta greeklish mou mamo....)

Analoga an theleis to tsipouro na sou kanei soupa ton egephalo i oxi.

tzimidis
27/08/2014, 20:37
Katarxin eisai kai pagouras alla den ta siapers ta tzedika......
to sosto einai TSIP'RO , oxi tsipOUro ......
to OU to lene aytoi apo tin alli meria , aytoi pou bazoun kai glykaniso mesa......

Pan (dvs)
27/08/2014, 20:53
O μισος παγουρας και ο αλλος μισος Ποντιος.

Σκεφτομαι σαν παγουρας αλλα μιλαω και γραφω σαν Ποντιος. :rotflmao:

7Tolis
27/08/2014, 21:49
Τσιπρο είναι το σωστό πάντως. Ιιιιχααα.

MiltiadisK.D
02/09/2014, 11:54
Παιδιά sory για το σπάμ,χρειάζομαι βοήθεια να ελενξουμε μια μοτοσυκλέτα στα Γιάννενα,μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?Θα έμενα υπόχρεως,ευχαριστώ προκαταβολικά:D