PDA

View Full Version : Βοηθεια με αγορα μηχανης..



Walnut
20/08/2014, 18:37
Καλησπερα.. Ειμαι καινουργιος στο forum και θα ηθελα τη βοηθεια σας. Εχω εδω και κανα 2 μηνο που ψαχνω τι με συμφερει να αγορασω οσον αναφορα αυτα τα 3 μοντελα.
Yamaha Xenter 125 (Μεταχειρισμενο)
Kymco agility 200i (Καινουργιο)
Sym Symphony 150 SR (Καινουργιο)

Οι διαδρομες που θα κανω θα ειναι κυριως μεσα στη πολη και αραια και που προς τα εξω (γυρω στα 40 χλμ)
Να προσθεσω οτι ειμαι 1.92 και 90 κιλα και δε θελω να φαινομαι σαν τον ηλιθιο και τον πανηλιθιο πανω στο μηχανακι.

Αξιζει να παρω το μεταχειρισμενο που εχει πανω κατω ιδια τιμη με τα αλλα δυο ή οχι? Χοντρικα στα 2 χιλιαρικα. Επίσης με ποιο απο τα 3 μοντελα θα εχω καλυτερες επιδοσεις οσο αναφορα αρχικη και τελικη ταχυτητα? Αν δεν κανω λαθος υδροψυκτο το yamaha τα αλλα οχι. Αυτο σημαινει οτι εχει καλυτερες επιδοσεις?

Ευχαριστω εκ τον προτερων.

panavour
20/08/2014, 18:45
δωσε περισσοτερα στοιχεια για το μεταχειρισμενο οπως χλμ χρονολογια κατασταση

Walnut
20/08/2014, 18:55
δωσε περισσοτερα στοιχεια για το μεταχειρισμενο οπως χλμ χρονολογια κατασταση
To yamaha εχει 15χιλιαδες χλμ και ειναι μοντελο του 11 και κατασταση του ειναι αξιοπρεπεστατη.

panavour
20/08/2014, 20:58
15000 δεν ειναι και λιγα.παρε ενα απο τα καινουργια αφου ειναι στην ιδια τιμη.εργονομικα το κυμκο για σενα λογω μεγεθους σου
εχει και ψεκασμο αντι για carburator

Walnut
20/08/2014, 21:01
15000 δεν ειναι και λιγα.παρε ενα απο τα καινουργια αφου ειναι στην ιδια τιμη.εργονομικα το κυμκο για σενα λογω μεγεθους σου

Εχω διαβασει οτι τα Kymco εχουν βγαλει πολλα προβληματα με την ενδειξη της βενζινης με τα αμορτισερ με κατι θορυβους που προερχονται απο πισω οταν ειναι δικαβαλο και κατι αλλα.. Το Yamaha ειναι πολυ πιο αξιοπιστο αν και μεταχειρισμενο.. Ετσι πιστευω τουλαχιστον.

panavour
20/08/2014, 21:16
its up to you που λενε και οι φιλοι μας τα Αμερικανακια.Δικη σου η επιλογη σε ελευθερη μεταφραση.:)

Θα σου προτεινα αυτο αν εισαι Αθηνα.Τελειο για τον σωματοτυπο σου

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5310989/

Walnut
20/08/2014, 23:59
its up to you που λενε και οι φιλοι μας τα Αμερικανακια.Δικη σου η επιλογη σε ελευθερη μεταφραση.:)

Θα σου προτεινα αυτο αν εισαι Αθηνα.Τελειο για τον σωματοτυπο σου

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5310989/

Ωραιοτατο, αλλα δυστηχως ειμαι απο Θεσσαλονικη.. Ας πει καποιος και την αποψη του ο οποιος εχει kymco/sym
Αν και νομιζω πως το sym θα μου πεσει λιγο μικρο/κοντο για τα "κυβικα" μου.
Επισης ο ψεκασμος τι διαφορα εχει με το carbuator? Και το xenter ψεκασμο δεν εχει?

Cheers!