PDA

View Full Version : διτροχη αλληλεγγυη



toyar
27/08/2014, 08:54
τι να πει κανεις.........:a31:

http://news247.gr/eidiseis/koinonia/rodos_sullogoi_motosykletistwn_lunoyn_tis_diafores_toys_me_emprhsmous.2992406.html

teo_g7
27/08/2014, 09:04
Hell's angels κι έτσι την έχουνε τη δει τη φαση τα παληκάρια;;;

zannisvel
27/08/2014, 09:33
:a31:

Τα εχουν ολα λυμενα τα προβλημα τους και τσακωνονται για το ποια Harley τριζει περισσοτερο...

Dbnn
27/08/2014, 09:35
Έχω σιχαθεί τις harley με αυτά τα ζώα...... :rolleyes:

Bob_o_mastoras
27/08/2014, 12:00
:rotflmao: Που νομιζουν οτι ειναι;;; Στο Αμερικα;;; :moutza::a31::a019:

ggs
27/08/2014, 12:44
επιτελους... και γ@μω τις φασεις...

αντε , γιατι πολυ ειχαν φλωρεψει...

322334

Bob_o_mastoras
27/08/2014, 12:56
Οξω αρκουδεηδες harleαδες! Σας κερναω τσαϊ με c50! :evil::vroum:
(αν και πολυ θα ηθελα ενα 883 iron :look:)

akis_trevor
27/08/2014, 12:58
:a31::a31::a31:

7Tolis
27/08/2014, 13:01
Sons of anarchy Rhodes. Τκ9.

pano kato
28/08/2014, 17:19
Τζαμπα τα καιτε τα χαρλεη! Καινουρια λαστιχα,σελα,μπογιατησμα και ετοιμο!! Μισες δουλεις !:lol:

amyroukai
28/08/2014, 17:29
Είχα μια δουλειά Άλιμο. Σταματαω να δω το τζιπιες, κάποια στιγμή βλέπω στο απεναντι πεζοδρόμιο μια καρικατουρα αμερικανου γκανγκστα μπαικερ να με κοιτάει, χέρια σταυρωμενα στο στήθος, πόδια ανοιχτά. Λέω τι θέλει ο μλκς, τεσπα, άντε να πιάσει σήμα το τζιπιες, να βρει 3G, να καταλάβω που θα πάω... Ο μλκς εκεί, ακίνητος. Βρίσκω το τι και που, βάζω γάντια, τον ξανακοιταω, πίσω του τελικά ηταν το αρχηγείο των χελς ειντζελς Άθενς. Φεύγω, ο μλκς με παρακολουθεί οσο απομακρυνομαι. Τι περίμενε, το βανακι με τους ιρλανδους να σκάσει πίσω μου και να ανοίξει η πλαϊνή πόρτα και κάποιος γαζωσει το τσαρδι του; Γελοιοι ως το μεδούλι...


Το λινκ εμένα μου βγάζει αυτό: Περιφερειακές εκλογές: Ντέρμπι σε τρεις τουλάχιστον Περιφέρειες. Γαλάζιες εννιά

Bob_o_mastoras
28/08/2014, 18:41
Είχα μια δουλειά Άλιμο. Σταματαω να δω το τζιπιες, κάποια στιγμή βλέπω στο απεναντι πεζοδρόμιο μια καρικατουρα αμερικανου γκανγκστα μπαικερ να με κοιτάει, χέρια σταυρωμενα στο στήθος, πόδια ανοιχτά. Λέω τι θέλει ο μλκς, τεσπα, άντε να πιάσει σήμα το τζιπιες, να βρει 3G, να καταλάβω που θα πάω... Ο μλκς εκεί, ακίνητος. Βρίσκω το τι και που, βάζω γάντια, τον ξανακοιταω, πίσω του τελικά ηταν το αρχηγείο των χελς ειντζελς Άθενς. Φεύγω, ο μλκς με παρακολουθεί οσο απομακρυνομαι. Τι περίμενε, το βανακι με τους ιρλανδους να σκάσει πίσω μου και να ανοίξει η πλαϊνή πόρτα και κάποιος γαζωσει το τσαρδι του; Γελοιοι ως το μεδούλι...


Το λινκ εμένα μου βγάζει αυτό: Περιφερειακές εκλογές: Ντέρμπι σε τρεις τουλάχιστον Περιφέρειες. Γαλάζιες εννιά

:uplate::a7::faint: Απο του χαρου τα δοντια γλυτωσες.....















:bawl::bawl::bawl: :rotflmao::rotflmao::rotflmao:

amyroukai
28/08/2014, 20:53
Α, από το PC άνοιξε κανονικά... Για όσους μπαίνουν από κινητό, αντιγράφω την υπερτούμπανη είδηση για τα σκληρά αντράκια.


"Στα μαχαίρια" είναι δύο σύλλογοι μοτοσυκλετιστών Harley στη Ρόδο. Τρία άτομα, μέλη του ενός συλλόγου, κατέληξαν με χειροπέδες για εμπρησμό
Ανθή Κουτσουμπού
news247 Αύγουστος 27 2014 08:21

Για εμπρησμό από πρόθεση κατηγορούνται τρία άτομα, σε μια υπόθεση κόντρας μεταξύ δύο συλλόγων μοτοσυκλετιστών Harley, που δραστηριοποιούνται στη Ρόδο.

Σύμφωνα με πληροφορίες, μέλη ενός συλλόγου αποσχίστηκαν και ίδρυσαν άλλον. Από τότε, οι διαφωνίες τους, που δεν περιορίζονται μόνο στα λόγια, είναι αρκετές. Πέρσι, μάλιστα, είχε σημειωθεί ξυλοδαρμός ενός μοτοσυκλετιστή σε δρόμο της πόλης της Ρόδου.

Το πιο πρόσφατο περιστατικό, το βράδυ της προηγούμενης Κυριακής, αφορά τον εμπρησμό μηχανής Harley ενός Ιταλού, που εργάζεται σε νυχτερινό κέντρο της Μεσαιωνικής πόλης. Ένας άνδρας, πατέρας τεσσάρων παιδιών συνελήφθη, καθώς προέκυψε ότι είχε εμπλοκή στον προαναφερόμενο εμπρησμό. Κατά την προανάκριση, ομολόγησε ότι τον συνέδραμαν δύο ακόμα άτομα, τα οποία κατέληξαν και αυτά με χειροπέδες.

Οι κατηγορούμενοι, μάλιστα, φέρονται να ευθύνονται και για εμπρηστική επίθεση, που είχε σημειωθεί στα γραφεία συλλόγου της Harley. Να σημειωθεί ότι και οι δύο σύλλογοι λειτουργούν νόμιμα.

PQC
28/08/2014, 21:54
Γιατί τα καίνε ? Καλύτερα να τα βάφουν μπλε και να τα πετούν στην θάλασσά

Red Rider
28/08/2014, 22:02
Στον δρόμο η μαγκιά περισσεύει,ιδίως όταν καβαλάς το σιδερένιο άλογο... μέχρι να σου περάσουν τα σιδερένια βραχιολάκια..

amyroukai
28/08/2014, 22:12
Γιατί τα καίνε ? Καλύτερα να τα βάφουν μπλε και να τα πετούν στην θάλασσάΈτσι είδαν στην τηλεόραση, έτσι κάνουν.... :lol:

SHOOTER045
28/08/2014, 23:41
την μερα μαλωνουν και το βραδυ....................... http://youtu.be/tdbt-sx5MDc

devil's animal
29/08/2014, 00:33
εγω οποτε βλεπω χαρλεα στον δρομο, με πιανει ενα νευρικο γελιο ανευ προηγουμενου...:lol:
δεν ξερω γιατι...μου βγαινει αυθορμητα...
και οσο πιο "αμερικαν" ειναι με μουσια, δερματινα γιλεκα και τα ρεστα, τοσο πιο πολυ γελαω...:bawl:


η πλακα ειναι οτι εγω γελαω δυνατα και κατα 99% ακουγεται και σε αυτους, ακομα και το κρανος που φοραω...

περιμενω να μου ζητησει καποιος απο δαυτους τα ρεστα την ωρα που τον προσπερναω, αλλα δεν το χουν κανει ακομα...:look:

notakos600
30/08/2014, 15:12
Πλάκα-πλάκα ο ήχος της Harley στο ρελαντί είναι καύλ@...

toyar
30/08/2014, 15:16
potato-potato:D

SONone
30/08/2014, 15:18
https://www.youtube.com/watch?v=HXscXf9Zd5g

stynikop
30/08/2014, 17:38
Δε βαριεσαι... κι αυτοι συνηθως εχουν λογο να γελανε κατω απο τα μουσια τους!
Γιατι εκεινος που εχει μια χαρλευ για την κ@υλα του αναμεσα σε 3-4 αλλες μηχανες στο γκαραζ του (στους οργανωμενους, η πλειοψηφεια εχει και 3-4 αλλες μηχανες) μπορει να σπαει πλακα που οταν τον δει ο επιδοξος μικ ντουχαν να οδηγαει τη χαρλευ θα νομιζει πως του εχει βγαλει την απολυτη ακτινογραφεια!

Αλλα περα απο τα υπαρξιακα/κομπλεξικα μας, για μενα εχει μεγαλυτερο ενδιαφερον η οργανωση, η προσοχη και η αλληλεγγυη που δειχνουν στο δρομο οταν ειναι σε γκρουπ. Κατι που σε γενικες γραμμες δεν το εχω παρατηρησει σε αλλες μοτο ομαδες σε τετοιο βαθμο. Για τα συγκεκριμενα γκρουπ της ροδου δεν γνωριζω...
Απο την αλλη, καποιες φορες που βρεθηκα σε αλλα μοτοσυκλετιστικα γκρουπ φοβομουν μην πεσει πανω μου κανας πυροκ@υλιδης!

vaska
30/08/2014, 19:48
Μη δίνετε σημασία, ο δικός μας σύλλογος moto.gr δεν ενθαρρύνει τις κόντρες ανάμεσα στα μέλη του, οπότε δεν κινδυνεύουμε.

:p

Bob_o_mastoras
30/08/2014, 21:04
Μη δίνετε σημασία, ο δικός μας σύλλογος moto.gr δεν ενθαρρύνει τις κόντρες ανάμεσα στα μέλη του, οπότε δεν κινδυνεύουμε.

:p

Που να τις ενθαρυνε κιολας, θα μεναμε χωρις μηχανακια ολοι :lol::lol:

tsompanis
31/08/2014, 09:08
Λοιπον επρεπε να δειτε τους ....αλβανους χαρλεαδες στο φεστιβαλ μπυρας στην κορυτσα
λες και ειχαν βγει απο ταινια του χολυγουντ.
σου λεω για πολυ γελιο η φαση.
Γιλεκα με παραστασεις που εφταναν απο πισω μεχρι κατω,ξυρισμενα χοντρα κεφαλια
και φουλ τατουαζ χαιμαλια και σκουλαρικια.
οι δε χαρλευ σαν λατερνες με μωβ μπλε και κοκκινα λεντακια χαχα

πλακα πλακα ομως τους ειχαν αφησει οι μπατσοι να τις παρκαρουν μεσα στο φεστιβαλ για το εφε της υποθεσης και γυρω γυρω ηταν τιγκα στα μ@υνακια

toyar
31/08/2014, 09:33
οι αμερικανοι χαρλεαδες πριν καποιες δεκαετιες ηταν ομαδα ανθρωπων με συγκεκριμενα χαρακτηριστικα ιδεολογια και τροπο ζωης που βγηκαν μεσα απο την αμερικανικη κοινωνια με τις συνθηκες τις εποχης
οι συνθηκες αυτες εχουν αλλαξει και σημερα οι χαρλεαδες στην αμερικη ειναι περισσοτερο γιαπηδες και trendy παρεουλες
τα κακεκτυπα τους σε αλλες χωρες πραγματικα πανε τη γελοιοτητα σε αλλο επιπεδο