PDA

View Full Version : ΑΓΟΡΑ DRZ 400s!!!



papister
28/08/2014, 21:24
Καλησπερα σε ολους !!!!!!σε λιγες μερες θα εχω στα χερια μου το DRακι μοντελο 2006 μετα απο αποχη 12 χρονων(μιας και κοντευω τα 36) στην καβαλα εντουραδικης μηχανης,την πηρα σημερα να την παω στον μηχανικο μου και γουσταρα τρελλα.Η μηχανη θα αγοραστει για ηπια χρηση στο χωμα (εντουραδες) και χαλαρες χιλιοματρικες βολτες.Επειδη το μηχανακι χρειαζετε καποια αναλωσιμα ανταλλακτικα(γραναζια,αλυσιδα,μανετες,χουφτες) και εχω χαθει στο ebay θα ηθελα την βοηθεια σας αν γνωριζετε καποια αξιοπιστα site.Απο αμερικη που ειναι και τα ποιο πολλα site απο οτι εχω δει,υπαρχει θεμα πληρωμης τελωνειου?Σας ευχαριστω πολυ εκ των πτοτερων!:beer:

typhoon
28/08/2014, 22:39
Απο αμερικη που ειναι και τα ποιο πολλα site απο οτι εχω δει,υπαρχει θεμα πληρωμης τελωνειου?
Σαφώς και υπάρχει θέμα πληρωμής τελωνείου.Προτίμησε τουλάχιστον την απλή αποστολή (usps) και όχι την κούριερ(ups) η οποία περνάει εξ ορισμού τελωνείο όλες τις αποστολές.Με το απλό είναι 50-50 να περάσει χωρίς τελωνείο.

papister
29/08/2014, 06:31
σε ευχαριστω πολυ!!!!!:a013:αρα με καλο και μεθωδικο ψαξιμο στο ebay ολο και κατι καλο θα βρω εντος ευρωπαικης ενωσης,αν και πλεον πολλοι δεν στελνουν Ελλαδα.Με το που παρω την μηχανη στα χερια μου θα ενημερωσω.ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΜΕΡΑ!!!

GFawkes
29/08/2014, 12:06
Φιλικη ερωτηση

Για γραναζια,αλυσιδα,μανετες,χουφτες θα ψωνισεις απο αμερικη;
Γιατι; τι εψαξες και δεν βρηκες σε καλη τιμη απο αυτα Ελλάδα;.
Δεν ειμαι εμπορας, και μολις εφτιαξα μια μοτο. Καποια πραγματα ηταν δυσευρετα ή ακριβα εδω (μοντελο 35ετιας) αλλα αυτα που λες τα βρηκα εδω πιο φτηνα απο πολλες αλλες χωρες...και διχως φοβο τελωνειου.
Για δες το...να μην στελνουμε και ολα τα ευρω εξω...
;)

papister
29/08/2014, 15:04
πολυ σωστη η ερωτηση σου!!!απλα επειδη πρωτη φορα θα ασχοληθω με το να φτιαχνω μονος μου (και με την βοηθεια φιλου)το μηχανακι εχω την εντυπωση (μπορει και λανθασμενη) οτι εδω τα αξεσουαρ για moto οπως και πολλα αλλα ειναι υπερτιμημενα γι'αυτο κοιταω προς το εξωτερικο.αν γνωριζεις καποια καταστηματα απο εδω θα με βοηθουσες αφανταστα να τα ψαξω και να κανω συγκριση τιμων.Α και κατι ακομα μενω επαρχια αρα τα μεταφορικα δεν τα γλυτωνω.Και το συγκεκριμενο μηχανακι δεν εχει πουλησει πολυ στην χωρα μας και τα εξειδικευμενα ανταλλακτικα ειναι δυσευρετα και ακριβα,για μεταχειρο πολυ πιο δυσκολα.

GFawkes
01/09/2014, 13:27
Αυτα τα ειδες΄

www.motopissaris.gr
www.stelpet.gr

SHOOTER045
01/09/2014, 14:40
Αυτα τα ειδες΄

www.motopissaris.gr
www.stelpet.gr
Ότι λέει ο από πάνω
Δεν είναι πανάκεια το. EBay
Βάλε αναζήτηση στο car. GR
Το μηχανάκι σου μετά ανταλλακτικά γι αυτό το όχημα
Και θα βρεις,επισης και στο skroytz παίζουν αναλωσιμα.μπες ψάξε και συγκρινε

papister
02/09/2014, 19:57
Σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας!!!!!