PDA

View Full Version : Riding school 888 6-8 οκτωβριου στις σερρες



Σελίδες : [1] 2

mpampis200
31/08/2014, 13:13
Οποιος θελει ας δηλωσει συμμετοχη!! Το σχολειο πραγματικα αξιζει! Περισσοτερες πληροφοριες: http://nikolaslaoutaris.gr/index.php/el/motorcycle-school/announcments-school/9-uncategorised/165-riding-scool-888-6-8-2014

mpampis200
13/10/2014, 19:27
324798

ΟΚΤΑΝΙΟ
14/10/2014, 08:41
Το σχολειο πραγματικα αξιζει! Περισσοτερες πληροφοριες...


Εσυ μπορεις να μας δωσεις καποιες πληροφοριες αν ξερεις?

mpampis200
14/10/2014, 11:30
ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΡΘΡΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΕΝΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟ LEVEL 1 ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ:
http://www.mybike.gr/topic/70037-riding-school-3-%CE%B5%CF%89%CF%83-5-ioyn%CE%B9%CE%BF%CF%85-2014-%CE%B1%CF%85%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%BF%CE%B4%CF%81%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BF-%CF%83%CE%B5%CF%81%CF%81%CF%89%CE%BD/
ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΘΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΟΤΑΝ ΒΡΩ ΧΡΟΝΟ..

ΟΚΤΑΝΙΟ
14/10/2014, 11:53
Αυτο...

"ΠΡΟΣΟΧΗ :Στο κόστος του σεμιναρίου δεν συμπεριλαμβάνετε το κόστος χρήσης του αυτοκινητοδρομίου"

τι σημαινει?

sniper
14/10/2014, 11:55
ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΡΘΡΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΕΝΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟ LEVEL 1 ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ:
http://www.mybike.gr/topic/70037-riding-school-3-%CE%B5%CF%89%CF%83-5-ioyn%CE%B9%CE%BF%CF%85-2014-%CE%B1%CF%85%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%BF%CE%B4%CF%81%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BF-%CF%83%CE%B5%CF%81%CF%81%CF%89%CE%BD/
ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΘΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΟΤΑΝ ΒΡΩ ΧΡΟΝΟ..

Δική σου η φωτό στο άβαταρ;

nathair
14/10/2014, 12:07
Αυτο...

"ΠΡΟΣΟΧΗ :Στο κόστος του σεμιναρίου δεν συμπεριλαμβάνετε το κόστος χρήσης του αυτοκινητοδρομίου"

τι σημαινει?

Προφανώς οτι πρέπει να πληρώσεις οτι χρεώνει η πίστα για τη κάθε μέρα χρήσης της. €30 Δευτέρα ως Πέμπτη, €50 ΠΣΚ και αργίες είναι ο τιμοκατάλογος για Μοτό στις Σέρρες.

Επίσης προφανώς, το σχολείο δεν κλείνει ΟΛΗ τη πίστα για λογαριασμό του όπως π.χ. το CSS, αλλα γίνεται σε μέρα λειτουργίας της πίστας ελεύθερης, οπου μπαίνουν και άλλοι.

Ολα αυτά τα υποθέτω, άρα μπορεί να κάνω και λάθος!

ΟΚΤΑΝΙΟ
14/10/2014, 12:42
Aρα. οποιος παει να κανει το σχολειο, θα πρεπει να ειναι στη πιστα μαζι με αλλους 20 πχ. Τους οποιους ουτε ξερει, ουτε καποιος μπορει να τους ελεγξει αν κανουν οδηγηση καμικαζι, ουτε τους νοιαζει αν καποιοι ειναι μεσα στη πιστα και εχουν πλΕρωσει για να μαθουν 5 πραματα.

:confused:

sniper
14/10/2014, 12:53
ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΡΘΡΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΕΝΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟ LEVEL 1 ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ:
http://www.mybike.gr/topic/70037-riding-school-3-%CE%B5%CF%89%CF%83-5-ioyn%CE%B9%CE%BF%CF%85-2014-%CE%B1%CF%85%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%BF%CE%B4%CF%81%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BF-%CF%83%CE%B5%CF%81%CF%81%CF%89%CE%BD/
ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΘΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΟΤΑΝ ΒΡΩ ΧΡΟΝΟ..

Το μόνο που βλέπω απο το "πολύ καλό άρθρο" είναι ότι ρυθμίσατε τις αναρτήσεις σας (μεγάλη κουβέντα ανοίγουμε), μάθατε πως στριβει η μηχανή, σας εδειξαν τη θέση του σώματος και βγαλατε φωτό και βίντεο...

Δεν ειναι και πολύ διαφωτιστικό το άρθρο.


Και ξαναρωτάω, στη φωτό είσαι εσυ;

mpampis200
14/10/2014, 13:45
Το οτι δεν περιλαμβανει το κοστος χρησης της πιστας ειναι ακριβως οπως το περιεγραψε ο φιλος παραπανω. Τα μαθηματα στη πιστα γινονται τις μερες που εχει ελευθερη προπονηση. Οποτε μπαινει οποιος θελει εκεινη την ημερα, χωρις ομως ποτε να εχει δημιουργηθει προβλημα στα σεμιναρια! Ναι φιλε sniper η φωτο ειναι δικια μου εχοντας τελειωσει και το level 3.

sapila racing
14/10/2014, 14:03
Το οτι δεν περιλαμβανει το κοστος χρησης της πιστας ειναι ακριβως οπως το περιεγραψε ο φιλος παραπανω. Τα μαθηματα στη πιστα γινονται τις μερες που εχει ελευθερη προπονηση. Οποτε μπαινει οποιος θελει εκεινη την ημερα, χωρις ομως ποτε να εχει δημιουργηθει προβλημα στα σεμιναρια! Ναι φιλε sniper η φωτο ειναι δικια μου εχοντας τελειωσει και το level 3.

Νοσοκομειακό και γιατρός υπάρχουν ?
Τωτάω γιατί στις μέρες ελεύθερης προπόνησης στις Σερρες δεν υπάρχουν.

sniper
14/10/2014, 14:05
Το οτι δεν περιλαμβανει το κοστος χρησης της πιστας ειναι ακριβως οπως το περιεγραψε ο φιλος παραπανω. Τα μαθηματα στη πιστα γινονται τις μερες που εχει ελευθερη προπονηση. Οποτε μπαινει οποιος θελει εκεινη την ημερα, χωρις ομως ποτε να εχει δημιουργηθει προβλημα στα σεμιναρια! Ναι φιλε sniper η φωτο ειναι δικια μου εχοντας τελειωσει και το level 3.

Ωραία, δικό σου το μηχανάκι ή το νοίκιασες απο τη σχολή; Βλέπω το 888 και στο άσπρο και στο μπλε μηχανάκι στη φωτό που έβαλες.

Αν το νοίκιασες, πόσο πάει και τι συμβαίνει σε περιπτωση στραβής;

Αν δεν το νοίκιασες, είσαι μέλος της σχολής;

mpampis200
14/10/2014, 14:08
Δικο μου ειναι το μηχανακι cbr600 με πολυεστερικο..

sniper
14/10/2014, 14:11
Δικο μου ειναι το μηχανακι cbr600 με πολυεστερικο..

και....;

mpampis200
14/10/2014, 14:13
Τωρα ειδα και την αλλη ερωτηση.. σορρυ. Οχι δεν ειμαι μελος της σχολης!

mpampis200
14/10/2014, 21:09
λοιπον τωρα που βρηκα λιγο χρονο, για να παρουμε τα πραγματα ενα ενα...
1) το αντικειμενο σε καθε level μπορειτε να το διαβασετε εδω: http://www.racingteam888.gr/index.php/el/motorcycle-school/school-program
δεν υπαρχει λογος να τα γραφω εγω ενα ενα παλι αφου ο νικολας τα εχει πολυ ολοκληρωμενα και μεζεμενα σε μια σελιδα.
2) κατα τη διαρκεια του σεμιναριου και συγκεκριμενα την ωρα της πρακτικης εξασκησης (20λεπτο) στη πιστα γυρνανε μονο τα μηχανακια που εχουν μαθημα μαζι με τον λαουταρη, σε συνεννόηση με τους υπεύθυνους του αυτοκινητοδρομιου. οποτε δεν γυρνας με αλλους 20 που κανουν οδηγηση καμικαζι οπως αναφερθηκε παραπανω.
3) νοσοκομειακο και γιατρο ειναι υπεθυνο το αυτοκινητοδρομιο να προσφερει σε περιπτωση που χρειαστει. μονο οταν κλεινεις εσυ ο ιδιος για ολη την ημερα τη πιστα (για παραδειγμα σε trackday που περιμενεις να μαζευτουν πολλα μηχανακια) τοτε εισαι υποχρεωμενος να εχεις νοσοκομειακο και γιατρο μαζι σου.
4) το αυτοκολλητο που εχω στο cbr ειναι το 888.δεν ειμαι μελος στην ομαδα 888 του λαουταρη αρα δεν εχω καποιο οφελος απο αυτα τα αυτοκολλητα και ουτε προσπαθω να κανω διαφημιση. προτιμησα απλα να βαλω αυτα και οχι αυτοκολλητα απο γνωστες μαρκες ανταλλακτικων, γιατι ο λαουταρης με τα μαθηματα που προσφερει κανει πραγματικα λειτουργημα βοηθοντας τον αναβατη να μαθει πως συμπεριφερετε η μοτοσυκλετα του και πως πρεπει να την οδηγει και απευθυνετε απο τον πιο αρχαριο μοτοσυκλετιστη μεχρι εναν εμπειρο που θελει να κατεβασει το γυρολογιο του.
Τελος, υστερα απο την εμπειρια που ειχα απο τα level που περασα, το ελαχιστο που μπορω να πω ειναι ενα μεγαλο ευχαριστω στον λαουταρη για τις γνωσεις που μου προσφερε και τις συμβουλες του σε καθε μου απορια. δεν ειναι τυχαιο βεβαια οτι οσους γνωρισα που τελειωναν ενα σεμιναριο εφευγαν με το χαμογελο στο στομα. Αυτα... ευχαριστω πολυ!

sniper
14/10/2014, 21:51
Τωρα ειδα και την αλλη ερωτηση.. σορρυ. Οχι δεν ειμαι μελος της σχολης!

OK τότε είσαι "οπαδός" του συγκεκριμένου σχολείου, (αλλά μάλλον και κάτι παραπάνω, δεν είπα ποτέ εγώ τον Χούντρα Θανασάκη - οκ δεν ειναι κακό) όπως άλλοι είναι του CSS, του Συνιώρη, του Μπουστα κλπ.

ΟΚΤΑΝΙΟ
15/10/2014, 09:13
2) κατα τη διαρκεια του σεμιναριου και συγκεκριμενα την ωρα της πρακτικης εξασκησης (20λεπτο) στη πιστα γυρνανε μονο τα μηχανακια που εχουν μαθημα μαζι με τον λαουταρη, σε συνεννόηση με τους υπεύθυνους του αυτοκινητοδρομιου. οποτε δεν γυρνας με αλλους 20 που κανουν οδηγηση καμικαζι οπως αναφερθηκε παραπανω.



Kαταρχην να'σαι καλα που ασχοληθηκες και απαντας παρολο που δεν εισαι οπως λες μελος της ομαδας του 888. :beer:

Εντιππωση μου κανει που, αφου ο Λαουταρης εχει τη δυνατοτητα να κανει δικα του 20λεπτα σε ημερες ελευθερης προπονησης, να μη μπορει να ενημερωθει και το ημερολογιοτης πιστας για το event αυτο....
Βλεπεις (οχι εσυ, γενικα μιλαω), ο αλλος που βλεπει στο ημερολογιο οτι η πιστα ειναι διαθεσιμη για ελευθερη προπονηση εκεινο το ΣΚ, ξερει απο πριν οτι θα μπαινει, μετα απο ενα μισαωρο θα μπαινουν αμακΣια, και μετα ξανα μηχανακια.

Να δω ποιος ιππευθυνος θα πει σε καποιον που ηρθε απο του διαολου τη μανα να μπει πιστα, οτι θα μπαινει ανα μια ωρα γιατι ιππαρχει το σχολειο....

mpampis200
15/10/2014, 10:00
απο την αρχη του θεματος καταλαβα οτι εχετε ενα θεμα με τον λαουταρη και τη σχολη του, και εφοσον ειπα καλα λογια τωρα εχετε και με μενα. αδιαφορω. εξεφρασα την αποψη μου και τα εγραψα παραπανω αριθμημενα. δε θα ασχοληθω αλλο με τις μπιχτες σας. εχετε υποστηριξει ανοιχτα την αποψη σας για αλλα σχολεια ασφαλους οδηγησης. δικαιωμα σας ειναι αλλα δεν χρειαζεται να λασπολογειτε επειδη καποιος αλλος (στην συγκεκριμενη περιπρωση εγω) υποστηριξε ενα διαφορετικο σχολειο! μαθετε να ακουτε το κατι διαφορετικο!

VASOS
15/10/2014, 10:11
Αυτό που δεν καταλαβαίνεις είναι πως ελέγχεται η αντικειμενικότητά σου από αυτά που γράφεις μόνος σου, καθώς και με τις απαντήσεις σου.

Επίσης, τα συμπεράσματα που βγάζεις είναι εντελώς αυθαίρετα.

SHOOTER045
15/10/2014, 10:21
Καρντάση,πως βγάλατε συνεννόηση σε μία μέρα πού η πίστα ήταν ανοικτή για όλους και όχι καθεαυτου για το εν λόγω μαθημα- σχολείο
Αυτό ρωτάνε όλοι
Δηλαδή όταν μπαίνατε μέσα εσείς είχατε την πίστα άδεια?
Δεν είναι προκατάληψη, λογική απορία είναι

Allst@rf
15/10/2014, 10:25
Εχει απαντησει ηδη νομιζω, οτι στο εικοσαλεπτο το δικο τους δεν μπαινουν εξωσχολικοι... :tooth:

byron
15/10/2014, 10:27
Καρντάση,πως βγάλατε συνεννόηση σε μία μέρα πού η πίστα ήταν ανοικτή για όλους και όχι καθεαυτου για το εν λόγω μαθημα- σχολείο
Αυτό ρωτάνε όλοι
Δηλαδή όταν μπαίνατε μέσα εσείς είχατε την πίστα άδεια?
Δεν είναι προκατάληψη, λογική απορία είναι

Βασικά, αυτή είναι η απορία. Στις ημέρες ελεύθερης προπόνησης, μπορεί να γυρνάει όποιος γουστάρει όσο γουστάρει, ΕΚΤΟΣ και υπάρχει αυτοκίνητο στην πίστα οπου τότε αρχίζουν τα 20λεπτα.

Υπάρχει συνεννόηση με την πίστα για prive 20λεπτα, ή οχι? Αν ξεκινήσω εγώ πχ να πάω να λιώσω το μηχανάκι μου εκείνη την ημέρα, θα μου πουν οτι δεν μπορώ?

SHOOTER045
15/10/2014, 10:36
Εχει απαντησει ηδη νομιζω, οτι στο εικοσαλεπτο το δικο τους δεν μπαινουν εξωσχολικοι... :tooth:

Σορυ τότε
Δεν το είχα προσέξει

H.A.Balafoutre
15/10/2014, 10:54
Ρε παιδιά, μια στιγμή. Κάθε φορά που εμφανίζεται αυτό το όνομα, υπάρχει μια σαφής απαξίωση εκ των προτέρων. Δηλαδή κάτι έχει κάνει αυτός, το ξέρουνε κάποιοι και μετά σιγά-σιγά με υποκρύπτουσα γνώση και του στύλ "προσεξε τι θα πεις σε περιμένω στη γωνία" όποιος πάει να πει κάτι...ξεκινάει το πανηγύρι συνέχεια.

Κατα'ρχήν, τι έχει κάνει αυτός ο τύπος γενικότερα. 2ον απότι κατάλαβα από αυτά που διάβασα στο site του, αφού έχει γίνει τόσος ντόρος, σου λέει ανοιχτή η πίστα, μικρό κόστος θα σου πω 1-2-3 πράγματα και τέλος. Αυτά λέει, αυτά κάνει. Τα άλλα σχολεία κάνουνε επίσης αυτά που λένε, με τις προδιαγραφές που αναφέρουνε κάποια παιδιά πιο πάνω, δηλαδή γιατρό-ασθενοφόρο καφέ, φαγητό κτλ, κλειστή πίτσα...με ένα Α κόστος, με πιστοποίηση παγκόσμιας κλάσης εγνωσμένης αξίας διδασκαλία (πχ CSS). ΟΚ να καταλάβω πως μπορεί να μπαίνουνε και σφήνα κάποιοι "δικοί" του και να κάνουνε τζάμπα διαφήμιση σε ένα δημόσιο χώρο, αυτό ίσως είναι λάθος, ανάλογα με την πολιτική του κάθε φόρουμ. Αλλά, αν δεν θέλω ή δεν μπορώ να πληρώσω το CSS, ή δεν με βολεύουνε οι ημερομηνίες...κτλ. Βρήκα αυτόν, πήγα, πλήρωσα σαν να έκανα ένα track day, ήτανε κι αυτός εκεί μου είπε 1-2-3 πράγματα...ΟΚ, σε κάποιους άρεσε, σε κάποιους όχι. Δεν είναι CSS, το ξέρω. Δεν έκανα μάθημα με τον Μπούστα ή με τον Συνιώρη...το ξέρω. Αυτός με βόλεψε, αυτόν βρήκα. Γιατί όμως φτάνουμε στο σημείο, αυτό μου έκανε και τη μεγαλήτερη εντύπωση, να πετάμε για νομιμότητες, μηνύσεις, κτλ που είπε κι ο xlitos σε άλλο θέμα?

Με το συμπάθειο κιόλας, αλλά ορισμένες φορές μιλάτε με κώδικες και δεν βγαίνει άκρη.

spyrakos35
15/10/2014, 11:11
Ισως η χρηση του ορου "σχολειο" να συνδεεται με προυποθεσεις που δεν πληρουνται....

Υποθετω δλδ

sniper
15/10/2014, 11:12
...
Με το συμπάθειο κιόλας, αλλά ορισμένες φορές μιλάτε με κώδικες και δεν βγαίνει άκρη.

Δεν υπάρχουν κώδικες ουτε κάποια εμπάθεια του φόρουμ απέναντι στη συγκεριμένη σχολή... Τι έχουν άλλοι δεν μπορώ να το ξέρω, ούτε και μ' ενδιαφέρει.

Σε άλλο θρεντ όμως όταν διαβάζεις ότι "ο εκπαιδευτής μου είπε να βάλω 17 πιεση", ε μπορείς να το σχολιάσεις...

gkourv
15/10/2014, 11:19
Δεν υπάρχουν κώδικες ουτε κάποια εμπάθεια του φόρουμ απέναντι στη συγκεριμένη σχολή... Τι έχουν άλλοι δεν μπορώ να το ξέρω, ούτε και μ' ενδιαφέρει.

Σε άλλο θρεντ όμως όταν διαβάζεις ότι "ο εκπαιδευτής μου είπε να βάλω 17 πιεση", ε μπορείς να το σχολιάσεις...

Το 17 το πρότεινε για το συγκεκριμένο λάστιχο (gp racer NTEC). Και μένα μου φάνηκε χαμηλό, αλλά εκ του αποτελέσματος η συμπεριφορά της μηχανής ήταν άριστη, η φθορά όμως όχι, αλλά αυτό είναι άλλο καπέλο.
Δεν ξέρω αν έχει αξία, αλλά ξέρω αγωνιζόμενο που βάζει 18 πίεση. Σίγουρα άλλη πίεση θα βάλει αυτός που γυρνάει στο 21 και άλλη εγώ ΑΛΛΑ θέμα ασφάλειας όμως τίθεται; Ή να χαμε να λέγαμε;

sniper
15/10/2014, 11:26
Το 17 το πρότεινε για το συγκεκριμένο λάστιχο (gp racer NTEC). Και μένα μου φάνηκε χαμηλό, αλλά εκ του αποτελέσματος η συμπεριφορά της μηχανής ήταν άριστη, η φθορά όμως όχι, αλλά αυτό είναι άλλο καπέλο.
Δεν ξέρω αν έχει αξία, αλλά ξέρω αγωνιζόμενο που βάζει 18 πίεση. Σίγουρα άλλη πίεση θα βάλει αυτός που γυρνάει στο 21 και άλλη εγώ ΑΛΛΑ θέμα ασφάλειας όμως τίθεται; Ή να χαμε να λέγαμε;

Αν συγκρίνεις τον εαυτό σου με αγωνιζόμενο όχι, δεν τιθεται. Αν όμως πας στην πιστα για να μάθεις καινουργια πράγματα και να τα εφαρμόσεις με ένα λάστιχο που δεν δουλευει σωστά (για διάφορους λόγους), τότε ναι, τίθεται θέμα της ασφάλειάς σου. Εκτός αν γυρίζεις στην πιστα κάτω απο 30 οπότε, σόρρυ, κάναμε λάθος.

H.A.Balafoutre
15/10/2014, 11:32
Δεν υπάρχουν κώδικες ουτε κάποια εμπάθεια του φόρουμ απέναντι στη συγκεριμένη σχολή... Τι έχουν άλλοι δεν μπορώ να το ξέρω, ούτε και μ' ενδιαφέρει.

Σε άλλο θρεντ όμως όταν διαβάζεις ότι "ο εκπαιδευτής μου είπε να βάλω 17 πιεση", ε μπορείς να το σχολιάσεις...



Γι'αυτά τα dunlop πια έχουνε ακουστεί τα 1000 μύρια όσα. Δεν ξέρω πότε το είχα διαβάσει και δεν ξέρω τώρα που να το βρώ, αλλά έχω διαβάσει για τόσο χαμηλές πιέσεις στα καινούρια dunlop με τον σκληρό σκελετό και την N-tech τεχνολογία. Εν πάση περιπτώση δεν θυμάμαι, για να λέω και την αλήθεια...αλλά κάπου είχε υποθεί. Τώρα τα παιδιά που έχουνε σαφώς μεγαλύτερη εμπειρία, 1-2 που απάντησαν για τις πιέσεις, σίγουρα η διαφορά κάτι σημαίνει όπως λες. Μήπως όμως για τις συνθήκες εκείνες, εκείνη τη στιγμή, έπρεπε να βάλει τέτοιες πιέσεις....ερώτηση κάνω δεν ξέρω τι και πως. Θέλω όμως να καταδείξω πως από τη λάθος πίεση στα ελαστικά, να φτάνουμε στις νομιμότητες και στις μηνύσεις....πιστεύω απέχει. Συμφωνείς?

Edit, το έγραψα αυτό πρίν διαβάσω τον gkourv, αλλά έπεσε το χρονικό όριό μου και με πέταξε όταν πάτησα αποστολή απάντησης....

gkourv
15/10/2014, 11:33
Αν συγκρίνεις τον εαυτό σου με αγωνιζόμενο όχι, δεν τιθεται. Αν όμως πας στην πιστα για να μάθεις καινουργια πράγματα και να τα εφαρμόσεις με ένα λάστιχο που δεν δουλευει σωστά (για διάφορους λόγους), τότε ναι, τίθεται θέμα της ασφάλειάς σου. Εκτός αν γυρίζεις στην πιστα κάτω απο 30 οπότε, σόρρυ, κάναμε λάθος.

Όπως θα διάβασες στο post μου είπα "Σίγουρα άλλη πίεση θα βάλει αυτός που γυρνάει στο 21 και άλλη εγώ" άρα η απάντηση στο πρώτο σου ερώτημα είναι σαφής. Γυρνάω μέχρι στιγμής στο 34 κάτι που το γνώριζε και ο εκπαιδευτής από πριν. Να πω επίσης ότι πάνω από 6-7 γύρους δεν κάναμε συνεχόμενα, ίσως να παίζει ρόλο και αυτό.
Επίσης θα ξαναπώ ότι θέμα με τη συμπεριφορά της μηχανής δεν είχα.

mpampis200
15/10/2014, 11:39
Gkourv μαζι γυρνουσαμε τη πεμπτη. Και εγω 17 πιεση ειχα πισω, γυρολογιο στο 1.34 και το μηχανακι συμπεριφεροταν αψογα. Και μπορουσα να κατεβασω κι αλλο το χρονο.. την αλλη φορα ομως. Παιδες εχουμε βγει εκτος θεματος!!

sniper
15/10/2014, 11:40
Γι'αυτά τα dunlop πια έχουνε ακουστεί τα 1000 μύρια όσα. Δεν ξέρω πότε το είχα διαβάσει και δεν ξέρω τώρα που να το βρώ, αλλά έχω διαβάσει για τόσο χαμηλές πιέσεις στα καινούρια dunlop με τον σκληρό σκελετό και την N-tech τεχνολογία. Εν πάση περιπτώση δεν θυμάμαι, για να λέω και την αλήθεια...αλλά κάπου είχε υποθεί. Τώρα τα παιδιά που έχουνε σαφώς μεγαλύτερη εμπειρία, 1-2 που απάντησαν για τις πιέσεις, σίγουρα η διαφορά κάτι σημαίνει όπως λες. Μήπως όμως για τις συνθήκες εκείνες, εκείνη τη στιγμή, έπρεπε να βάλει τέτοιες πιέσεις....ερώτηση κάνω δεν ξέρω τι και πως. Θέλω όμως να καταδείξω πως από τη λάθος πίεση στα ελαστικά, να φτάνουμε στις νομιμότητες και στις μηνύσεις....πιστεύω απέχει. Συμφωνείς?

Edit, το έγραψα αυτό πρίν διαβάσω τον gkourv, αλλά έπεσε το χρονικό όριό μου και με πέταξε όταν πάτησα αποστολή απάντησης....

Συνφωνουμε.

ΟΚΤΑΝΙΟ
15/10/2014, 12:32
απο την αρχη του θεματος καταλαβα οτι εχετε ενα θεμα με τον λαουταρη και τη σχολη του, και εφοσον ειπα καλα λογια τωρα εχετε και με μενα.


Εχουμε τιποτα να χωρισουμε και δε το ξερουμε? :p
οχι φιλε μου, απο πλευρα μου τουλαχιστον δεν εχω καποι θεμα μαζι σου.

Τον κο Λαουταρη δε τον γνωριζω, δε ξερω τι γνωσεις εχει, δε ξερω τι μπορει να προσφερει. Μπορει να ειναι ο καλυτερος ανθρωπος του κοσμου.... Αλλα οταν λεει "Μαθηματα οδηγησης στη πιστα Πατρα-Γαλαξειδι, κοστος Χ" εμενα προσωπικα μου γυριζουν τα αντερα γιατι δειχνει οτι το κανει για να τα παρει.
Ουτε καν να βρει ενα χωρο, μια αλανα, ενα αδειο παργινγκ, κατι ρε πουστη μου, που να μην εχεις στο κεφαλι σου τη νταλικα απο απεναντι, και να συγκεντρωθεις σε αυτο που θες να μαθεις

Τι να πω, ισως να ειμαι ιππερβολικος, ισως να ζηταω πολλα, ισως να γερναω....

H.A.Balafoutre
15/10/2014, 12:44
Εχουμε τιποτα να χωρισουμε και δε το ξερουμε? :p
οχι φιλε μου, απο πλευρα μου τουλαχιστον δεν εχω καποι θεμα μαζι σου.

Τον κο Λαουταρη δε τον γνωριζω, δε ξερω τι γνωσεις εχει, δε ξερω τι μπορει να προσφερει. Μπορει να ειναι ο καλυτερος ανθρωπος του κοσμου.... Αλλα οταν λεει "Μαθηματα οδηγησης στη πιστα Πατρα-Γαλαξειδι, κοστος Χ" εμενα προσωπικα μου γυριζουν τα αντερα γιατι δειχνει οτι το κανει για να τα παρει.
Ουτε καν να βρει ενα χωρο, μια αλανα, ενα αδειο παργινγκ, κατι ρε πουστη μου, που να μην εχεις στο κεφαλι σου τη νταλικα απο απεναντι, και να συγκεντρωθεις σε αυτο που θες να μαθεις

Τι να πω, ισως να ειμαι ιππερβολικος, ισως να ζηταω πολλα, ισως να γερναω....

Μάλιστα. Κάπου το θυμάμαι κι αυτό....σωστά...στο δρόμο κάτι είχε κάνει (με λεφτά?). Έχουνε κάνει κι άλλοι παλιότερα τύπου πάμε βόλτα μαθαίνουνε κι από τους εμπειρότερους, με παρέες. ΟΚ, το θυμήθηκα και λέω δεν μπορεί κάτι είχε ξαναγίνει. Πάντως, φίλος πήγε, μου είπε πως ήτανε καλά, έμαθε 1-2 πραγματα και τίποτα παραπάνω. Αυτά. Τέλος.

ΟΚΤΑΝΙΟ
15/10/2014, 12:58
^^αυτο ειναι το "κολλημα" μου. Το κομματι που εχει να κανει με την ασφαλεια.
Και ο ιδιος ο Ροσσι να μου πει "Δωσε μου 100 ευρω και παμε στο δρομο να σε μαθω να στριβεις" θα του ξηλωσω το σΧουλαρικι απο το αυτι :D

Allst@rf
15/10/2014, 13:14
Πως εχουν αλλαξει τα πραγματα ρε παιδι μου...

Κάποτε, με απλα diablo3 και πιεσεις 32-30 γυρνουσαμε στο 09
στα μεγαρα ΑΝΕΤΑ...

Τι να πω ισως τα παιδια να το εχουν δει αγωνιστικα το θεμα...

sniper
15/10/2014, 13:17
Στο δρόμο τα κάναμε μαντάρα όμως.... :bawl: :bawl: :moutza:

ΟΚΤΑΝΙΟ
15/10/2014, 13:20
.... με απλα diablo3 ...

λαστιχαρες :beer:

Allst@rf
15/10/2014, 13:24
Στο δρόμο τα κάναμε μαντάρα όμως.... :bawl: :bawl: :moutza:

για τα δικα σου λες ρε μλκ ή τα δικα μου; :p

mpampis200
15/10/2014, 15:48
OK τότε είσαι "οπαδός" του συγκεκριμένου σχολείου, (αλλά μάλλον και κάτι παραπάνω, δεν είπα ποτέ εγώ τον Χούντρα Θανασάκη - οκ δεν ειναι κακό) όπως άλλοι είναι του CSS, του Συνιώρη, του Μπουστα κλπ.
ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΡΙΝΩ ΜΟΝΟ. ΕΜΕΙΝΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΑΠΛΩΣ ΕΚΦΡΑΖΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ. ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΑΛΛΟ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΕΙΠΑ ΤΟΝ ΛΑΟΥΤΑΡΗ ΝΙΚΟΛΑΚΗ, ΝΙΚΟΛΑ ΤΟΝ ΕΙΠΑ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΤΟΝ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΚΥΡΙΕ ADMINISTRATOR.

Ισως η χρηση του ορου "σχολειο" να συνδεεται με προυποθεσεις που δεν πληρουνται....

Υποθετω δλδ
ΝΑ ΥΠΟΘΕΧΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΠΥΡΟ. ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΓΝΩΣΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.

Εχουμε τιποτα να χωρισουμε και δε το ξερουμε? :p
οχι φιλε μου, απο πλευρα μου τουλαχιστον δεν εχω καποι θεμα μαζι σου.

Τον κο Λαουταρη δε τον γνωριζω, δε ξερω τι γνωσεις εχει, δε ξερω τι μπορει να προσφερει. Μπορει να ειναι ο καλυτερος ανθρωπος του κοσμου.... Αλλα οταν λεει "Μαθηματα οδηγησης στη πιστα Πατρα-Γαλαξειδι, κοστος Χ" εμενα προσωπικα μου γυριζουν τα αντερα γιατι δειχνει οτι το κανει για να τα παρει.
Ουτε καν να βρει ενα χωρο, μια αλανα, ενα αδειο παργινγκ, κατι ρε πουστη μου, που να μην εχεις στο κεφαλι σου τη νταλικα απο απεναντι, και να συγκεντρωθεις σε αυτο που θες να μαθεις

Τι να πω, ισως να ειμαι ιππερβολικος, ισως να ζηταω πολλα, ισως να γερναω....


^^αυτο ειναι το "κολλημα" μου. Το κομματι που εχει να κανει με την ασφαλεια.
Και ο ιδιος ο Ροσσι να μου πει "Δωσε μου 100 ευρω και παμε στο δρομο να σε μαθω να στριβεις" θα του ξηλωσω το σΧουλαρικι απο το αυτι :D

ΑΣΦΑΛΗΣ ΟΔΗΓΗΣΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ. ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ. ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΙΝ ΓΡΑΨΕΤΕ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑΤΙ ΟΤΙ ΓΡΑΦΕΤΕ ΜΕΝΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΙΣΤΕΨΕΙ. ΔΙΑΒΑΣΤΕ: http://www.motothesis-motoe.org/

sniper
15/10/2014, 16:13
ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΡΙΝΩ ΜΟΝΟ. ΕΜΕΙΝΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΑΠΛΩΣ ΕΚΦΡΑΖΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ. ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΑΛΛΟ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΕΙΠΑ ΤΟΝ ΛΑΟΥΤΑΡΗ ΝΙΚΟΛΑΚΗ, ΝΙΚΟΛΑ ΤΟΝ ΕΙΠΑ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΤΟΝ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΚΥΡΙΕ ADMINISTRATOR.

Kατ' αρχάς μην γραφεις με κεφαλαία, δηλώνεις ότι φωνάζεις έτσι και είναι εκνευριστικό. Και τα κ. Admin εκει που πιάνουν τόπο. Εδώ δεν λέει κάτι.



.....


ΑΣΦΑΛΗΣ ΟΔΗΓΗΣΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ. ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ. ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΙΝ ΓΡΑΨΕΤΕ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑΤΙ ΟΤΙ ΓΡΑΦΕΤΕ ΜΕΝΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΙΣΤΕΨΕΙ. ΔΙΑΒΑΣΤΕ: http://www.motothesis-motoe.org/

Κοίτα να δεις τώρα... το τι κάνει η ΜΟΤΟΕ και η κάθε άλλη λέσχη (για τα μέλη της και μόνο απ΄ότι βλέπω, γαμάτοι οι τύποι - αν εισαι ΜΟΤΟΕ ΟΚ, οι αλλοι να παν να γ@μηθουν) είναι δικό της καπέλο.

Στο δρόμο δεν μαθαίνεις παρα μόνο με άσχημο τρόπο. Σχολείο με ασφάλεια σε δρόμο που μπορεί να ερθει η νταλικα με τα σπασμενα φρένα της Εγνατίας δεν παιζει.

Το καταλαβαίνεις αυτό ή όχι; Αν δεν το καταλαβαίνεις ή έχεις επιχειρήματα επ' αυτού δεν θα μπορεσουμε να συνενοηθούμε.

DoctoR_k6
15/10/2014, 16:34
ΝΑ ΥΠΟΘΕΧΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΠΥΡΟ. ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΓΝΩΣΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.


Γνωμη μπορει να εχει ο καθενας σε ο,τι θελει!!
Αποψη εχεις οταν γνωριζεις για κατι κ μιλας γι αυτο!!
Να μην τα μπερδευουμε αυτα...

Οσο για μαθηματα οδηγησης σε ανοιχτο δρομο με το αντιθετο ρευμα να ερχεται καταπανω σου...απλα ειναι ΚΑΙ ακουγεται γελοιο.

mpampis200
15/10/2014, 16:52
(δεν το λεω για να κατηγορησω κανεναν ουτε να το παιξω εξυπνος) νομιζω οτι ειμαι ξεκαθαρος και μιλαω ελληνικα αλλα το ξαναγραφω:
αν δεν εχεις γνωση για κατι δεν εχεις δικαιωμα να εχεις και γνωμη γι αυτο.

DoctoR_k6
15/10/2014, 17:11
(δεν το λεω για να κατηγορησω κανεναν ουτε να το παιξω εξυπνος) νομιζω οτι ειμαι ξεκαθαρος και μιλαω ελληνικα αλλα το ξαναγραφω:
αν δεν εχεις γνωση για κατι δεν εχεις δικαιωμα να εχεις και γνωμη γι αυτο.

Αυτο σου λεω φιλε συμφορουμιτη. Για να εχεις γνωμη δεν χρειαζεται να εχεις γνωση. Αυτο που λες εσυ ειναι αποψη επι θεματος. Γνωμη εχει ο καθενας!! Απλα κ καθαρα...

sniper
15/10/2014, 17:12
(δεν το λεω για να κατηγορησω κανεναν ουτε να το παιξω εξυπνος) νομιζω οτι ειμαι ξεκαθαρος και μιλαω ελληνικα αλλα το ξαναγραφω:
αν δεν εχεις γνωση για κατι δεν εχεις δικαιωμα να εχεις και γνωμη γι αυτο.

Δεν ξέρω αν αναφέρεσαι σε κάποια σχόλια για το τι γινεται στην πιστα (που πλην των 20λεπτων της "πριβε" πιστας δεν ειδα και άτι άλλο) αλλά για γνώση και άποψη και γνώμη για μαθήματα ή μη στους δημόσιους δρόμους έχουμε....

TROOPER
15/10/2014, 17:38
Γνωμη μπορει να εχει ο καθενας σε ο,τι θελει!!
Αποψη εχεις οταν γνωριζεις για κατι κ μιλας γι αυτο!!
Να μην τα μπερδευουμαι αυτα...

αναποδα.

η γνωμη βγαινει απο τη γνωση αλλα ας μην παιξουμε αλλο με τις λεξεις στο συγκεκριμενο θεμα. :wave2:

spyrakos35
15/10/2014, 19:16
ΝΑ ΥΠΟΘΕΧΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΠΥΡΟ. ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΓΝΩΣΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.


Καταλαβαινεις βεβαια οτι αυτο που λες δεν στεκει......

Semiaz
15/10/2014, 19:19
Πωπω μονότερμα..

mpampis200
15/10/2014, 19:28
Δεν εχω προβλημα για το μονοτερμα. Μπορω να σας απανταω και ας ειμαι μονος μου. Ποιο δεν στεκει σπυρο; αν δεν εχεις περασει το riding school 888 δεν εχεις γνωση το τι γινεται εκει αρα δεν εχεις δικαιωμα να εκφρασης γνωμη γι αυτο. Ειναι απλο κατανοητο και απολυτως ορθο! Εκτος αν το εχεις περασει.. μονο τοτε μπορεις να πεις την γνωμη σου! Με ειδες εμενα να πω κατι για τα υπολοιπα σχολεια; οχι γιατι απλα δεν εχω παει... αρα δεν εχω το δικαιωμα να μιλησω γι αυτα. Οταν με το καλο παω και σε αυτα θα σας πω πολυ ευχαριστως τη γνωμη μου.

SHOOTER045
15/10/2014, 19:32
Ως γνωστόν
Οι γνώμες είναι σαν τις κωλοτρυπίδες, όλοι έχουν από μία

est
15/10/2014, 19:34
Σπαμ ον και το σβήνετε.
Με τη δυναμική του μοτό και με το πόσες φορές έχει γίνει αναφορά στο "σχολείο" & τον "δάσκαλο" τον βλέπω να ανεβαίνει γοργά την κλίμακα του γκουγκλ σερτς προς την κορυφή...
Σπαμ οφ.

spyrakos35
15/10/2014, 19:36
Δεν εχω προβλημα για το μονοτερμα. Μπορω να σας απανταω και ας ειμαι μονος μου. Ποιο δεν στεκει σπυρο; αν δεν εχεις περασει το riding school 888 δεν εχεις γνωση το τι γινεται εκει αρα δεν εχεις δικαιωμα να εκφρασης γνωμη γι αυτο. Ειναι απλο κατανοητο και απολυτως ορθο! Εκτος αν το εχεις περασει.. μονο τοτε μπορεις να πεις την γνωμη σου!

Δεν εξεφρασα καμμια αποψη/γνωμη....

Υποθεση εκανα στα ερωτηματα του μπελαφουντα (:lol:) τα οποια και μενα με εκφραζουν.....

Απορια
Φανταζομαι οτι δεν εχεις αποψη επι της πολιτικης μιας και δεν εισαι πολιτικος, επι των οικονομικων μιας και δεν εισαι οικονομολογος, επι ποδοσφαιρου μιας και δεν εισαι ποδοσφαιριστης και γενικοτερα εκαστος στο ειδος του και μονο, ναι;

7Tolis
15/10/2014, 19:38
Το καλό είναι πως όσοι πήγαν αποκομισαν κάτι θετικό. Εκτός αν δεν έχω καταλάβει κάτι μιας και δεν έχω εμπειρία από τέτοια σχολεία πλην των κρυφών.

mpampis200
15/10/2014, 19:42
Δεν εξεφρασα καμμια αποψη/γνωμη....


Υποθεση εκανα στα ερωτηματα του μπελαφουντα (:lol:) τα οποια και μενα με εκφραζουν.....

Απορια
Φανταζομαι οτι δεν εχεις αποψη επι της πολιτικης μιας και δεν εισαι πολιτικος, επι των οικονομικων μιας και δεν εισαι οικονομολογος, επι ποδοσφαιρου μιας και δεν εισαι ποδοσφαιριστης και γενικοτερα εκαστος στο ειδος του και μονο, ναι;

Αν η απορια σου ειναι πραγματικη τοτε συγνωμη που γραφω τοση ωρα εδω μεσα. Νομιζα οτι το φορουμ ειναι σοβαρο. Αν την ειπες για πλακα δεκτη.. :)

spyrakos35
15/10/2014, 19:45
Αν η απορια σου ειναι πραγματικη τοτε συγνωμη που γραφω τοση ωρα εδω μεσα. Νομιζα οτι το φορουμ ειναι σοβαρο. Αν την ειπες για πλακα δεκτη.. :)

Εγω ρωτησα και ασε το φορουμ στην αποξω......

mpampis200
15/10/2014, 19:51
Αρα η απορια σου ηταν πραγματικη. Μαλλον δεν καταλαβες τι θελω να πω τοτε. Οι λεξεις που χρησιμοποιω ειναι μετρημενες. Οποτε δεν θα το εκφρασω διαφορετικα. Σου παραθετω οτι εγραψα και πριν. Αν δεν γινεται κατανοητο το τι εννοω δε μπορω να σου κανω κατι. Μιλαω ελληνικα.

Δεν εχω προβλημα για το μονοτερμα. Μπορω να σας απανταω και ας ειμαι μονος μου. Ποιο δεν στεκει σπυρο; αν δεν εχεις περασει το riding school 888 δεν εχεις γνωση το τι γινεται εκει αρα δεν εχεις δικαιωμα να εκφρασης γνωμη γι αυτο. Ειναι απλο κατανοητο και απολυτως ορθο! Εκτος αν το εχεις περασει.. μονο τοτε μπορεις να πεις την γνωμη σου! Με ειδες εμενα να πω κατι για τα υπολοιπα σχολεια; οχι γιατι απλα δεν εχω παει... αρα δεν εχω το δικαιωμα να μιλησω γι αυτα. Οταν με το καλο παω και σε αυτα θα σας πω πολυ ευχαριστως τη γνωμη μου.

spyrakos35
15/10/2014, 20:08
Αρα η απορια σου ηταν πραγματικη. Μαλλον δεν καταλαβες τι θελω να πω τοτε. Οι λεξεις που χρησιμοποιω ειναι μετρημενες. Οποτε δεν θα το εκφρασω διαφορετικα. Σου παραθετω οτι εγραψα και πριν. Αν δεν γινεται κατανοητο το τι εννοω δε μπορω να σου κανω κατι. Μιλαω ελληνικα.

Συνεχίζεις να είσαι επιθετικός τη στιγμή που σου ξεκαθάρισα οτι οι κάτωθι απορίες με εκφράζουν


Ρε παιδιά, μια στιγμή. Κάθε φορά που εμφανίζεται αυτό το όνομα, υπάρχει μια σαφής απαξίωση εκ των προτέρων. Δηλαδή κάτι έχει κάνει αυτός, το ξέρουνε κάποιοι και μετά σιγά-σιγά με υποκρύπτουσα γνώση και του στύλ "προσεξε τι θα πεις σε περιμένω στη γωνία" όποιος πάει να πει κάτι...ξεκινάει το πανηγύρι συνέχεια.

Κατα'ρχήν, τι έχει κάνει αυτός ο τύπος γενικότερα. 2ον απότι κατάλαβα από αυτά που διάβασα στο site του, αφού έχει γίνει τόσος ντόρος, σου λέει ανοιχτή η πίστα, μικρό κόστος θα σου πω 1-2-3 πράγματα και τέλος. Αυτά λέει, αυτά κάνει. Τα άλλα σχολεία κάνουνε επίσης αυτά που λένε, με τις προδιαγραφές που αναφέρουνε κάποια παιδιά πιο πάνω, δηλαδή γιατρό-ασθενοφόρο καφέ, φαγητό κτλ, κλειστή πίτσα...με ένα Α κόστος, με πιστοποίηση παγκόσμιας κλάσης εγνωσμένης αξίας διδασκαλία (πχ CSS). ΟΚ να καταλάβω πως μπορεί να μπαίνουνε και σφήνα κάποιοι "δικοί" του και να κάνουνε τζάμπα διαφήμιση σε ένα δημόσιο χώρο, αυτό ίσως είναι λάθος, ανάλογα με την πολιτική του κάθε φόρουμ. Αλλά, αν δεν θέλω ή δεν μπορώ να πληρώσω το CSS, ή δεν με βολεύουνε οι ημερομηνίες...κτλ. Βρήκα αυτόν, πήγα, πλήρωσα σαν να έκανα ένα track day, ήτανε κι αυτός εκεί μου είπε 1-2-3 πράγματα...ΟΚ, σε κάποιους άρεσε, σε κάποιους όχι. Δεν είναι CSS, το ξέρω. Δεν έκανα μάθημα με τον Μπούστα ή με τον Συνιώρη...το ξέρω. Αυτός με βόλεψε, αυτόν βρήκα. Γιατί όμως φτάνουμε στο σημείο, αυτό μου έκανε και τη μεγαλήτερη εντύπωση, να πετάμε για νομιμότητες, μηνύσεις, κτλ που είπε κι ο xlitos σε άλλο θέμα?

Με το συμπάθειο κιόλας, αλλά ορισμένες φορές μιλάτε με κώδικες και δεν βγαίνει άκρη.

Βλέπεις λοιπόν οτι (αν θες να το δεις), καταρχάς, από τη δική μου την πλευρά, δεν υπάρχει τάση για κράξιμο προς το σχολείο ή/και το δάσκαλο....

Δεν συμμετέχω στο "μονότερμα" καθώς όπως πολύ σωστά λες, δεν γνωρίζω πράγματα/καταστάσεις.... Ωστόσο, μία πρώτη εντύπωση την έχω.... Την οποία, ακριβώς επειδή έχω άγνοια επί κάποιων θεμάτων, δεν θα την γράψω όπως και δεν την έχω γράψει ως τώρα....

Χαλάρωσε, ξαναδές ψύχραιμα τα δικά μου ποσταρίσματα και αν κάπου διαπιστώσεις οτι έχω εκφέρει άποψη υπέρ ή κατά κάποιου/κάποιων, εδώ είμαστε και τα ξαναλέμε....

Φιλικά πάντα, ναι?

:beer:

mpampis200
15/10/2014, 20:28
συγνωμη αν φαινομουν επιθετικος με αυτα που εγραψα αλλα αληθεια δεν ειχα τετοια προθεση.
τελοςπαντων ας τελειωσει εδω, ετσι και αλλιως εχουμε "ξεφυγει" απο το αρχικο θεμα δε πειραζει. ειπα την εμπειρια μου απο αυτο που περασα. ο καθενας που θα το διαβασει ας βγαλει τα δικα του συμπερασματα.
ευχαριστω για το χρονο σας!
καλο βραδυ!

TROOPER
16/10/2014, 12:27
Αυτο το πιστοποιω την γνωση μου γιατι εχω λισανς και μπορω να γυρναω στο 1.23 στις σερρες (λεμε τωρα) και στο 1.01 στα μεγαρα (παλι λεμε τωρα) και αρα μπορω να μεταδωσω γνωση μηπως να το ξανακοιταγαμε καπως?

sniper
16/10/2014, 13:05
Αυτο το πιστοποιω την γνωση μου γιατι εχω λισανς και μπορω να γυρναω στο 1.23 στις σερρες (λεμε τωρα) και στο 1.01 στα μεγαρα (παλι λεμε τωρα) και αρα μπορω να μεταδωσω γνωση μηπως να το ξανακοιταγαμε καπως?

Mα δεν λέει αυτό. Λέει ότι εχει κάποιους χρόνους σχετικά χαμηλούς αλλά εχει πιστοποιηθεί από την Πολεμική αεροπορία για οδήγηση μηχανών δρόμου... Κι επισης απο αυτό της ΜΟΤΟΕ, που λεει και ο Mpampis200 παραπάνω....

TROOPER
16/10/2014, 13:12
Mα δεν λέει αυτό. Λέει ότι εχει κάποιους χρόνους σχετικά χαμηλούς αλλά εχει πιστοποιηθεί από την Πολεμική αεροπορία για οδήγηση μηχανών δρόμου... Κι επισης απο αυτό της ΜΟΤΟΕ, που λεει και ο Mpampis200 παραπάνω....

εχει πιστοποιηθει για πιο πραγμα ακριβως?

προσεξε. αλλο ειμαι γιατρος, αλλο ειμαι καθηγητης ιατρικης. και φυσικα αλλο ειμαι καθηγητης ιατρικης πιστοποιημενος απο αρμοδιους φορεις και αλλο ειμαι καθηγητης ιατρικης γιατι ο γιογκι στην ινδια μου εδωσε ενα χαρτι.

μην τρελαθουμε κι ολας. ποια ΠΑ και ποια ΜΟΤΟΕ? 2 αναρμοδιοι φορεις ειναι. τοσο στο εσωτερικο οσο και στο εξωτερικο (γιατι το βλεπω να ρχεται το: και το css ποιος το πιστοποιει?)

sniper
16/10/2014, 13:22
εχει πιστοποιηθει για πιο πραγμα ακριβως?

προσεξε. αλλο ειμαι γιατρος, αλλο ειμαι καθηγητης ιατρικης. και φυσικα αλλο ειμαι καθηγητης ιατρικης πιστοποιημενος απο αρμοδιους φορεις και αλλο ειμαι καθηγητης ιατρικης γιατι ο γιογκι στην ινδια μου εδωσε ενα χαρτι.

μην τρελαθουμε κι ολας. ποια ΠΑ και ποια ΜΟΤΟΕ? 2 αναρμοδιοι φορεις ειναι. τοσο στο εσωτερικο οσο και στο εξωτερικο (γιατι το βλεπω να ρχεται το: και το css ποιος το πιστοποιει?)

Δεν ξερω, απλά αναμεταδίδω αυτά που γράφει στη σελίδα του εκπαιδευτή από εδώ (http://www.racingteam888.gr/index.php/el/motorcycle-school/2013-06-04-09-49-54).

Δεν είμαι αρμόδιος να κρίνω τις ικανότητες του καθενός ή την διδακτική του αξιοπιστία.

TROOPER
16/10/2014, 13:58
Δεν ξερω, απλά αναμεταδίδω αυτά που γράφει στη σελίδα του εκπαιδευτή από εδώ (http://www.racingteam888.gr/index.php/el/motorcycle-school/2013-06-04-09-49-54).

Δεν είμαι αρμόδιος να κρίνω τις ικανότητες του καθενός ή την διδακτική του αξιοπιστία.

ουτε εγω. καποιος ομως θα ειναι. δεν μπορει!

mpampis200
16/10/2014, 16:25
Θα απαντησω μονο και και μονο επειδη δεν μου αρεσει η αδικια! Ο κ. Λαουταρης λοιπον προσπαθει μονος του απο οτι εχω καταλαβει να κανει αυτα τα σεμιναρια με πολυ κοπο και εχοντας απεναντι του πολλους οπως εσεις να τον λασπολογουν!! Ειναι κριμα και αδικο για εναν τετοιο αξιολογο ανθρωπο να μιλατε ετσι. Ντροπη σας! Αν διαβασει καποιος το βιογραφικο του http://nikolaslaoutaris.gr/index.php/el/motorcycle-school/2013-06-04-09-49-54 και το μονο που εχει να πει ειναι αυτα που γραψατε τροοπερ και σνιπερ (τα οποια δε θα μπω στο κοπο καν να τα σχολιασω) τοτε λυπαμαι πολυ για το επιπεδο σας! Απο την αρχη ειπα τροοπερ οτι δε θα ασχοληθω με αλλα σχολεια γιατι δεν εχω την καταλληλη γνωση για αυτα! Οποτε μη πετας το δωλωμα σου για το ποιος πιστοποιει το css. Δεν ειμαι εδω για να κανω συγκριση!

sniper
16/10/2014, 16:33
Θα απαντησω μονο και και μονο επειδη δεν μου αρεσει η αδικια! Ο κ. Λαουταρης λοιπον προσπαθει μονος του απο οτι εχω καταλαβει να κανει αυτα τα σεμιναρια με πολυ κοπο και εχοντας απεναντι του πολλους οπως εσεις να τον λασπολογουν!! Ειναι κριμα και αδικο για εναν τετοιο αξιολογο ανθρωπο να μιλατε ετσι. Ντροπη σας! Αν διαβασει καποιος το βιογραφικο του http://nikolaslaoutaris.gr/index.php/el/motorcycle-school/2013-06-04-09-49-54 και το μονο που εχει να πει ειναι αυτα που γραψατε τροοπερ και σνιπερ (τα οποια δε θα μπω στο κοπο καν να τα σχολιασω) τοτε λυπαμαι πολυ για το επιπεδο σας! Απο την αρχη ειπα τροοπερ οτι δε θα ασχοληθω με αλλα σχολεια γιατι δεν εχω την καταλληλη γνωση για αυτα! Οποτε μη πετας το δωλωμα σου για το ποιος πιστοποιει το css. Δεν ειμαι εδω για να κανω συγκριση!

Δεν σε καταλαβαίνω... Πότε λασπολόγησα το συγεκριμένο σχολείο ή τον συγκεκριμένο εκπαιδευτή; Διαφωνείς στο γεγονός ότι απλά επανέλαβα αυτά που γράφει ο ίδιος στο βιογραφικό του ή τα έβγαλα απο το μυαλό μου;

Εφόσον διαφημίζεις (με την ευρύτερη έννοια του όρου αφου δεν εχεις άμεσο κέρδος εσύ) σε ένα φόρουμ ένα σχολείο, ο οποιοσδήποτε μπορεί να ρωτήσει ό,τι θέλει πρίν πάει και δώσει τα χρήματά του.

Διαφωνείς και σ' αυτό;

Πραγματικά δεν σε καταλαβαίνω.

TROOPER
16/10/2014, 16:35
Θα απαντησω μονο και και μονο επειδη δεν μου αρεσει η αδικια! Ο κ. Λαουταρης λοιπον προσπαθει μονος του απο οτι εχω καταλαβει να κανει αυτα τα σεμιναρια με πολυ κοπο και εχοντας απεναντι του πολλους οπως εσεις να τον λασπολογουν!! Ειναι κριμα και αδικο για εναν τετοιο αξιολογο ανθρωπο να μιλατε ετσι. Ντροπη σας! Αν διαβασει καποιος το βιογραφικο του http://nikolaslaoutaris.gr/index.php/el/motorcycle-school/2013-06-04-09-49-54 και το μονο που εχει να πει ειναι αυτα που γραψατε τροοπερ και σνιπερ (τα οποια δε θα μπω στο κοπο καν να τα σχολιασω) τοτε λυπαμαι πολυ για το επιπεδο σας! Απο την αρχη ειπα τροοπερ οτι δε θα ασχοληθω με αλλα σχολεια γιατι δεν εχω την καταλληλη γνωση για αυτα! Οποτε μη πετας το δωλωμα σου για το ποιος πιστοποιει το css. Δεν ειμαι εδω για να κανω συγκριση!

ρε μεγαλε τον Κο Λαουταρη δεν τον γνωριζω και ουτε εχω προσωπικα μαζι του.

μια απλη ερωτηση κανω. τον πιστοποιει καποιος ΑΡΜΟΔΙΟΣ εντος η εκτος των τοιχων για να διδαξει? ναι η ου?

κατα τα αλλα ουτε τον βρισαμε ουτε τον λοιδωρησαμε τον Κο Λαουταρη.

mpampis200
16/10/2014, 16:48
Ο οργανισμος ειναι μη κερδοσκοπικος και δεν ειναι επιχειρηση. δεν κανω διαφημιση. Αν πιστευετε κατι τετοιο το σωστο ειναι να με διαγραψετε τωρα και να σβηστουν οσα υποθηκαν. Θα το πω για τελευταια φορα... οι απαντησεις που ζηταται ειναι στο βιογραφικο του. Αν δε σας αρκουν αυτα που γραφει πολυ απλα μην πατε ποτε σας (οχι οτι με ρωτατε γιατι ειχατε σκοπο... λεμε τωρα) να κανετε μαθημα μαζι του.

TROOPER
16/10/2014, 16:51
ρε μεγαλε τον Κο Λαουταρη δεν τον γνωριζω και ουτε εχω προσωπικα μαζι του.

μια απλη ερωτηση κανω. τον πιστοποιει καποιος ΑΡΜΟΔΙΟΣ εντος η εκτος των τοιχων για να διδαξει? ναι η ου?

κατα τα αλλα ουτε τον βρισαμε ουτε τον λοιδωρησαμε τον Κο Λαουταρη.


Ο οργανισμος ειναι μη κερδοσκοπικος και δεν ειναι επιχειρηση. δεν κανω διαφημιση. Αν πιστευετε κατι τετοιο το σωστο ειναι να με διαγραψετε τωρα και να σβηστουν οσα υποθηκαν. Θα το πω για τελευταια φορα... οι απαντησεις που ζηταται ειναι στο βιογραφικο του. Αν δε σας αρκουν αυτα που γραφει πολυ απλα μην πατε ποτε σας (οχι οτι με ρωτατε γιατι ειχατε σκοπο... λεμε τωρα) να κανετε μαθημα μαζι του.

αρα ου.

ευχαριστουμε πολυ, γεια σας.

Semiaz
16/10/2014, 16:57
Δε τον ξέρω επίσης και δε με ενδιαφέρει. Αλλά ποιος θα μπορούσε να είναι αυτός ο αρμόδιος;

Το υπουργείο συγκοινωνιών που πιστοποιεί τους εκπαιδευτές και τις εξετάσεις οδήγησης με τον τρόπο που ήδη συμβαίνουν;

Κι εμένα το παιδί μου φάνηκε για οχταράκιας που μπήκε να διαφημίσει. Από τη στιγμή που δεν είναι γιατί συνεχίζει το μισό φόρουμ τον κοπανάει και προς τι οι ειρωνείες;

Στην τελική κάποιος έχει τα 300 (σόρυ πλέον 285) για το CSS άλλος δε τα έχει και λέει θα δώσω λιγότερα κι ότι μάθω - στην τελική κουλάδι θα μπω και πιο κουλάδι από ότι είμαι δε θα φύγω από εκεί.



Από τη στιγμή που κάποιος επαγγελματίας είναι φορολογικά και ταμειακά νόμιμος και ασκεί το επάγγελμά του σύμφωνα με αυτά που το κράτος του δίνει το δικαίωμα να κάνει, κανείς δε μπορεί να του πει τίποτα περισσότερο ούτε για το πως το κάνει ούτε για το πως θα έπρεπε να το κάνει διότι οποιεσδήποτε πιστοποιήσεις είναι απαραίτητες από το νόμο για να ασκήσεις ένα επάγγελμα, η εφορία στις ζητάει πριν ακόμη να κάνεις την έναρξη μέσω των πιστοποιητικών εγγραφής στα ανάλογα σωματεία - επιμελητήρια. Από τη στιγμή που έχει κάνει έναρξη σημαίνει ότι ο πλέον αρμόδιος (το κράτος) έχει ήδη εγκρίνει. Εάν δεν υπάρχει η απαραίτητη γραφειοκρατική υποδομή και κάποιος εκμεταλλεύεται την έλλειψη αυτής για να ασκεί επάγγελμα δίχως να πληροί αυτονόητες προϋποθέσεις με γειά του με χαρά του δε μπορείς να τον κάνεις τίποτα. χωρίς εδώ να υπονοώ ότι ο κύριος Λαουτάρης το κάνει αυτό ή δε το κάνει. Χρησιμοποιώ απλά ένα ακραίο παράδειγμα



Τα πράγματα είναι απλά. Ως πελάτης άμα θες πας και του αφήνεις τα ζεστά λεφτουδάκια σου, άμα θες δε πας.

mpampis200
16/10/2014, 16:58
1)Το 2011 η υπηρεσία του μετά από σχετικό σεμινάριο κάποιων εβδομάδων που επιτυχώς παρακολούθησε τον έκρινε ικανό και του έδωσε τον τίτλο του εκπαιδευτή εδάφους
2)Το φθινόπωρο του 2013 παρακολούθησε το πρώτο επίπεδο σεμιναρίων του Ελληνικού Ινστιτούτου Μοτοσυκλέτας 'ΜΟΤΟΘΕΣΙΣ' τα οποία γινονται στα πρότυπα της ROSPA ( http://www.rospa.com/ )
3)Την άνοιξη του 2014 παρακολούθησε σχετικά σεμινάρια στους κόλπους της Ελληνικής Πολεμικής Αεροπορίας και πιστοποιήθηκε ως εκπαιδευτής σχολείου ασφαλούς οδήγησης .Το εν λόγο σχολείο βασίζετε στα πρότυπα και τις αρχές λειτουργίας του αμερικάνικου ινστιτούτου για την ασφάλεια του αναβάτη MSF (http://www.msf-usa.org/)
Αν αυτα δεν σου αρκουν τοτε ου για σενα! Τουλαχιστον χαιρομαι που ο εκπαιδευτης μου εχει αυτες τις πιστοποιησεις, εκτος απο ολα τα αλλα σχολεια που εχει παρακολουθησει μεσα στα οποιοα και 2 motogp legents. Μπορεις να μου πεις σε παρακαλω αν εχεις περασει καποιο σχολειο, το βιογραφικο του εκπαιδευτη σου;

mpampis200
16/10/2014, 17:03
Δε τον ξέρω επίσης και δε με ενδιαφέρει. Αλλά ποιος θα μπορούσε να είναι αυτός ο αρμόδιος;

Το υπουργείο συγκοινωνιών που πιστοποιεί τους εκπαιδευτές και τις εξετάσεις οδήγησης με τον τρόπο που ήδη συμβαίνουν;

Κι εμένα το παιδί μου φάνηκε για οχταράκιας που μπήκε να διαφημίσει. Από τη στιγμή που δεν είναι γιατί συνεχίζει το μισό φόρουμ τον κοπανάει και προς τι οι ειρωνείες;

Στην τελική κάποιος έχει τα 300 (σόρυ πλέον 285) για το CSS άλλος δε τα έχει και λέει θα δώσω λιγότερα κι ότι μάθω - στην τελική κουλάδι θα μπω και πιο κουλάδι από ότι είμαι δε θα φύγω από εκεί.



Από τη στιγμή που κάποιος επαγγελματίας είναι φορολογικά και ταμειακά νόμιμος και ασκεί το επάγγελμά του σύμφωνα με αυτά που το κράτος του δίνει το δικαίωμα να κάνει, κανείς δε μπορεί να του πει τίποτα περισσότερο ούτε για το πως το κάνει ούτε για το πως θα έπρεπε να το κάνει διότι οποιεσδήποτε πιστοποιήσεις είναι απαραίτητες από το νόμο για να ασκήσεις ένα επάγγελμα, η εφορία στις ζητάει πριν ακόμη να κάνεις την έναρξη μέσω των πιστοποιητικών εγγραφής στα ανάλογα σωματεία - επιμελητήρια. Από τη στιγμή που έχει κάνει έναρξη σημαίνει ότι ο πλέον αρμόδιος (το κράτος) έχει ήδη εγκρίνει. Εάν δεν υπάρχει η απαραίτητη γραφειοκρατική υποδομή και κάποιος εκμεταλλεύεται την έλλειψη αυτής για να ασκεί επάγγελμα δίχως να πληροί αυτονόητες προϋποθέσεις με γειά του με χαρά του δε μπορείς να τον κάνεις τίποτα.



Τα πράγματα είναι απλά. Ως πελάτης άμα θες πας και του αφήνεις τα ζεστά λεφτουδάκια σου, άμα θες δε πας.

Πες τα χρυσοστομε!!

TROOPER
16/10/2014, 17:03
Δε τον ξέρω επίσης και δε με ενδιαφέρει. Αλλά ποιος θα μπορούσε να είναι αυτός ο αρμόδιος;

Το υπουργείο συγκοινωνιών που πιστοποιεί τους εκπαιδευτές και τις εξετάσεις οδήγησης με τον τρόπο που ήδη συμβαίνουν;

Κι εμένα το παιδί μου φάνηκε για οχταράκιας που μπήκε να διαφημίσει. Από τη στιγμή που δεν είναι γιατί συνεχίζει το μισό φόρουμ τον κοπανάει και προς τι οι ειρωνείες;

Στην τελική κάποιος έχει τα 300 (σόρυ πλέον 285) για το CSS άλλος δε τα έχει και λέει θα δώσω λιγότερα κι ότι μάθω - στην τελική κουλάδι θα μπω και πιο κουλάδι από ότι είμαι δε θα φύγω από εκεί.



Από τη στιγμή που κάποιος επαγγελματίας είναι φορολογικά και ταμειακά νόμιμος και ασκεί το επάγγελμά του σύμφωνα με αυτά που το κράτος του δίνει το δικαίωμα να κάνει, κανείς δε μπορεί να του πει τίποτα περισσότερο ούτε για το πως το κάνει ούτε για το πως θα έπρεπε να το κάνει διότι οποιεσδήποτε πιστοποιήσεις είναι απαραίτητες από το νόμο για να ασκήσεις ένα επάγγελμα, η εφορία στις ζητάει πριν ακόμη να κάνεις την έναρξη μέσω των πιστοποιητικών εγγραφής στα ανάλογα σωματεία - επιμελητήρια. Από τη στιγμή που έχει κάνει έναρξη σημαίνει ότι ο πλέον αρμόδιος (το κράτος) έχει ήδη εγκρίνει. Εάν δεν υπάρχει η απαραίτητη γραφειοκρατική υποδομή και κάποιος εκμεταλλεύεται την έλλειψη αυτής για να ασκεί επάγγελμα δίχως να πληροί αυτονόητες προϋποθέσεις με γειά του με χαρά του δε μπορείς να τον κάνεις τίποτα.



Τα πράγματα είναι απλά. Ως πελάτης άμα θες πας και του αφήνεις τα ζεστά λεφτουδάκια σου, άμα θες δε πας.

σωστοτατος!

μην ξανακουσω λοιπον για τα καραγκιοζιλιδικα κρανη του λιντλ που σκοτωνουν για παραδειγμα. καλυτερα να φοραω μια μαλακια στο κεφαλι μου παρα τπτ! ε δεν εχουμε ολοι 300 ευρα για κρανος. ας παρουμε με 25!

επισης το οτι εχουμε ενα κωλοχανιο κρατος το ξερουμε. αυτο ομως δεν σημαινει οτι τουλαχιστον απο οπου μας δινετε η δυνατοτητα να καταδειξουμε τα κακως κειμενα δεν θα το κανουμε κι ολας.

ΟΚΤΑΝΙΟ
16/10/2014, 17:05
Ο οργανισμος ειναι μη κερδοσκοπικος



Ποιος οργανισμος? :confused:

mpampis200
16/10/2014, 17:07
Ποιος οργανισμος? :confused:

Βαρεθηκα να σας λεω διαβαστε πριν γραψετε. Απο το βιογραφικο του: Έχοντας όλα τα παραπάνω εφόδια το 2012 ίδρυσε τον μη κερδοσκοπικό οργανισμό RACINGTEAM 888 με σκοπό τη βελτίωση της ποιότητας ζωής των μοτοσικλετιστών μέσα από σεμινάρια χειρισμού της μοτοσυκλέτας αλλά και μέσα από βόλτες και εκδρομές .

TROOPER
16/10/2014, 17:07
1)Το 2011 η υπηρεσία του μετά από σχετικό σεμινάριο κάποιων εβδομάδων που επιτυχώς παρακολούθησε τον έκρινε ικανό και του έδωσε τον τίτλο του εκπαιδευτή εδάφους
2)Το φθινόπωρο του 2013 παρακολούθησε το πρώτο επίπεδο σεμιναρίων του Ελληνικού Ινστιτούτου Μοτοσυκλέτας 'ΜΟΤΟΘΕΣΙΣ' τα οποία γινονται στα πρότυπα της ROSPA ( http://www.rospa.com/ )
3)Την άνοιξη του 2014 παρακολούθησε σχετικά σεμινάρια στους κόλπους της Ελληνικής Πολεμικής Αεροπορίας και πιστοποιήθηκε ως εκπαιδευτής σχολείου ασφαλούς οδήγησης .Το εν λόγο σχολείο βασίζετε στα πρότυπα και τις αρχές λειτουργίας του αμερικάνικου ινστιτούτου για την ασφάλεια του αναβάτη MSF (http://www.msf-usa.org/)
Αν αυτα δεν σου αρκουν τοτε ου για σενα! Τουλαχιστον χαιρομαι που ο εκπαιδευτης μου εχει αυτες τις πιστοποιησεις, εκτος απο ολα τα αλλα σχολεια που εχει παρακολουθησει μεσα στα οποιοα και 2 motogp legents. Μπορεις να μου πεις σε παρακαλω αν εχεις περασει καποιο σχολειο, το βιογραφικο του εκπαιδευτη σου;

εχω παρακολουθησει στην ειδικοτητα μου σεμιναρια, ημεριδες, ειμαι σε επιστημονικες επιτροπες, αλλα αυτα δεν με κανουν εκπαιδευτη. δεν αντιλεγω οτι ενδεχομενως να γνωριζει πραγματα. αλλα εκπαιδευτης ΔΕΝ ειναι. και το οτι καπηλευεται το κενο του ανυπαρκτου συστηματος της μπανανιας μας επισης δεν τον κανει εκπαιδευτη.

το τι εχω περασει εγω δεν σε αφορα. δεν ειναι αυτη η κουβεντα μας.

TROOPER
16/10/2014, 17:08
Ποιος οργανισμος? :confused:

ο μη κερδοσκοπικος που τσεπωνει 190 ευρω για το μαθημα ρε! :lol:

ΟΚΤΑΝΙΟ
16/10/2014, 17:09
και τα...

Κόστος σεμιναρίου αρχαρίων αναβατών 100 ευρώ .
Κόστος σεμιναρίου προχωρημένων αναβατών 130 ευρώ.
Κόστος σεμιναρίου έμπειρων αναβατών 190 ευρώ.

γιατι τα ζηταει?

TROOPER
16/10/2014, 17:10
και τα...

Κόστος σεμιναρίου αρχαρίων αναβατών 100 ευρώ .
Κόστος σεμιναρίου προχωρημένων αναβατών 130 ευρώ.
Κόστος σεμιναρίου έμπειρων αναβατών 190 ευρώ.

γιατι τα δινουν?

πανε για καλο σκοπο λεμεεεεεε.... :lol:

mpampis200
16/10/2014, 17:11
Αν δεν γνωριζεται τι σημαινει μη κερδοσκοπικος οργανισμος τοτε το επιπεδο σας ειναι ακομα πιο χαμηλο απο οτι νομιζα. Διαβαστε πριν γραψετε το οτιδηποτε γιατι γινεστε ρεζιλι...

TROOPER
16/10/2014, 17:13
Αν δεν γνωριζεται τι σημαινει μη κερδοσκοπικος οργανισμος τοτε το επιπεδο σας ειναι ακομα πιο χαμηλο απο οτι νομιζα. Διαβαστε πριν γραψετε το οτιδηποτε γιατι γινεστε ρεζιλι...

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9C%CE%B7_%CE%BA%CE%B5%CF%81%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%BA%CE%BF%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%AE_%CE%BF%CF%81%C E%B3%CE%AC%CE%BD%CF%89%CF%83%CE%B7

κοινως μουφα η δουλεια :lol:

ΟΚΤΑΝΙΟ
16/10/2014, 17:17
Κι εμένα το παιδί μου φάνηκε για οχταράκιας που μπήκε να διαφημίσει. Από τη στιγμή που δεν είναι


Δεν ειναι, αλλα ξερει ακομα και σε ποιο δημοτικο σχολειο ξεκινησε τη μορφωση του ο κος Λαουταρης. Ξερει ενα ενα ολα του τα πτυχια, (τα οποια τα εχει φωτοτυπημενα και σε καδρο πανω απο το κρεββατι του) και γνωριζει και ποτε πηγε τουαλετα τελευταια φορα....

οκευ.... :sick:

ΟΚΤΑΝΙΟ
16/10/2014, 17:18
Αν δεν γνωριζεται τι σημαινει μη κερδοσκοπικος οργανισμος τοτε το επιπεδο σας ειναι ακομα πιο χαμηλο απο οτι νομιζα

εμενα ειναι 1.22,138 ...ειναι αρκετα χαμηλο? :bawl:

mpampis200
16/10/2014, 17:25
Τελικα εδω μεσα ειναι για να βλεπεις καμια αγκελια κανα νεο για μοτοσυκλετες και για καμια βολτα. Αν θες να συζητησεις σοβαρα δε μπορεις! Λυπαμαι. Οτι εγραψα για τον λαουταρη τα πηρα απο το site του, οπως τα γνωριζω εγω ετσι τα γνωριζει ο καθενας που ξερει να διαβαζει. Και αν θελετε να μαθετε ποιος ειναι εγω που γραφω αυτα που γραφω μπορω να σας δωσω ολα μου τα στοιχεια... δε μου αρεσει να κρυβομαι.

devil's animal
16/10/2014, 17:27
Αν δεν γνωριζεται τι σημαινει μη κερδοσκοπικος οργανισμος τοτε το επιπεδο σας ειναι ακομα πιο χαμηλο απο οτι νομιζα. Διαβαστε πριν γραψετε το οτιδηποτε γιατι γινεστε ρεζιλι...



θα σου προτεινα να μην συνεχιζεις εσυ να γραφεις αυτα που γραφεις γιατι εκτιθεσαι...

επισης διαβασε απο την αρχη το thread ή βαλε καποιον αλλον, ασχετο με το θεμα μοτοσυκλετα, σχολεια ασφαλους οδηγησης και forum να διαβασει το thread, να βγαλει μια αποψη και να στην πει...
θα καταλαβεις πολλα...;)

TROOPER
16/10/2014, 17:28
......... Αν θες να συζητησεις σοβαρα δε μπορεις! ..............

και πολυ περισσοτερο αν θες να διαφημισεις δεν μπορεις!

sniper
16/10/2014, 17:29
1)Το 2011 η υπηρεσία του μετά από σχετικό σεμινάριο κάποιων εβδομάδων που επιτυχώς παρακολούθησε τον έκρινε ικανό και του έδωσε τον τίτλο του εκπαιδευτή εδάφους

Ποια είναι η υπηρεσία του και σε τι πράγμα τον έκανε εκπαιδευτή στο έδαφος;


2)Το φθινόπωρο του 2013 παρακολούθησε το πρώτο επίπεδο σεμιναρίων του Ελληνικού Ινστιτούτου Μοτοσυκλέτας 'ΜΟΤΟΘΕΣΙΣ' τα οποία γινονται στα πρότυπα της ROSPA ( http://www.rospa.com/ )

Kι εγώ έχω παρακολουθησει πολλά σεμινάρια, δεν έγινα καθηγητής σε κανένα


3)Την άνοιξη του 2014 παρακολούθησε σχετικά σεμινάρια στους κόλπους της Ελληνικής Πολεμικής Αεροπορίας και πιστοποιήθηκε ως εκπαιδευτής σχολείου ασφαλούς οδήγησης .Το εν λόγο σχολείο βασίζετε στα πρότυπα και τις αρχές λειτουργίας του αμερικάνικου ινστιτούτου για την ασφάλεια του αναβάτη MSF (http://www.msf-usa.org/)
Αν αυτα δεν σου αρκουν τοτε ου για σενα! Τουλαχιστον χαιρομαι που ο εκπαιδευτης μου εχει αυτες τις πιστοποιησεις, εκτος απο ολα τα αλλα σχολεια που εχει παρακολουθησει μεσα στα οποιοα και 2 motogp legents. Μπορεις να μου πεις σε παρακαλω αν εχεις περασει καποιο σχολειο, το βιογραφικο του εκπαιδευτη σου;

Την άνοιξη του 2014 πιστοποιήθηε ως εκπαιδευτής ασφαλούς οδήγησης από την Πολεμική αεροπορία αλλά απο το 2012 κάνει τα μαθήματα, ναι; Και το 2011 σε τι κριθηκε απο την "υπηρεσία" ως εκπαιδευτής εδάφους;

Και έχει γνώση η υπηρεσία για τον μη κερδοσκοπικό οργανισμό που ηγείται (και η αρμόδια ΔΟΥ);

Με λίγα λόγια οι του CSS, o Συνιώρης, ο Μπουστας κλπ ξέρουμε τι δουλειά κάνουν για να ζήσουν.... Ο φιλάνθρωπος (αφού έχει μη κερδοσκοπικό οργανισμό και τον ενδιαφέρει μόνο να μάθουμε κι όχι ο πλουτισμός ή η προσωπική προβολή), με τι ασχολείται;

mpampis200
16/10/2014, 17:40
Εχετε τη κλικα σας εδω μεσα και προσπαθειτε να τα βαλετε με μενα! Προσεξτε ομως γιατι διαβαζουν πολλοι και οπως κρινουν εμενα κρινουν και εσας! Εγω ημουν μαθητης του λαουταρη. Δεν εχω καποιο οφελος για διαφημιση. Αν ηθελα να κανω διαφημιση θα την εκανα πριν γινουν τα σεμιναρια και δε θα εγραφα μονο οτι: το σχολειο πραγματικα αξιζει στο πρωτο μου μνμ. Κοιταχτε το! Ετσι για να λειθει αυτη η απορια τροοπερ!

ΟΚΤΑΝΙΟ
16/10/2014, 17:42
μπαμπη200, εχεις χασει τη μπαλα. Ειδικα αυτο με το "μη κερδοσκοπικο οργασνισμο" και που πρεπει να ξεστραβωθουμε να μαθουμε τι ειναι, εδωσες ρεσιταλ λεμε.

edit....
Αστο, ας το παρουμε αλλιως. Αυτη τη στιγμη ιππαρχουν 700 σχολεια οδηγησης λεμε. Μεχρι και η κουτση μαρια νοικιαζει μια πιστα και κανει μαθηματα. Εχεις δει κανεναν να ασχολειται με αυτους? Οχι, γιατι κανεις απο αυτους δε ζητησε χρημματα για να πανε βολτα στο Γαλαξειδι.... και μη κερδοσκοπικος οργανισμος κιολας? Δηλαδη αν ηταν κερδοσκοπικος τι θα ελεγε?
.
.
.
.
"Παμε για καφε να τα πουμε.... κοστος συμμετοχης 50 ευρω.... Σημειωση. Στο ποσο δε περιλαβμανεται το κοστος χρησης της καφετεριας"



Ξανα edit....
Δε ξερω για κλικες οπως λες. εγω 10 χρονια, κατι παραπανω απο 150 μυνηματα εχω.... τι κλικα προλαβα να σχηματισω?
Φιλικα και ΦΙΛΙΚΑ (για να το εμπεδωσεις) η αντιδραση απο ολους (και οχι απο ενα δυο ατομα) ειναι γιατι ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΣΤΕ οτι θελει να μας κανει πελατακια. Και επειδη τοσα χρονια πλΕρωναμε τη καυλα μας σα μαλακες, δε σημαινει οτι θα συνεχισουμε να το κανουμε και τωρα.

(Brake, δουλεια.... )

SHOOTER045
16/10/2014, 17:45
και εμενα η υπηρεσια μου με εστειλε 2 φορες να κανω αυτην http://www.youtube.com/watch?v=KaKZumptkVk την εκπαιδευση για μοτο(2006-2008)και για αυτοκινητο το 2010
σε μια εκπαιδευση στα μεγαρα ηταν και ο ιδιος ο Γ.Μπουστας
εχω και πτυχια που το πιστοποιουν αυτο,οτι παρακολουθησα την εκπαιδευση
εχω κανει και σεμιναρια ασφαλους οδηγησης με το 0-300-καποτε
αρα να νοικιασω μια τρυπα,να παρω και ενα μπλοκ
να μοστραρω τα πτυχια,να μου κανω διαφημιση και
δηλαδη μπορω καλλιστα να γινω εκπαιδευτης.......



εγω ομως νομιζω οτι στο βασιλειο των τυφλων,βασιλευουν οι μονοφθαλμοι
εξ ου και οι κοντοφθαλμοι

mpampis200
16/10/2014, 17:46
Αρκετα ασχοληθηκα. Εχω αφησει και τη δουλεια μου πισω για να γραφω εδω. Δεν εχω να σας πω κατι αλλο. Ο καθενας ας βγαλει τα συμπερασματα του. Γεια σας!

TROOPER
16/10/2014, 17:55
Εχετε τη κλικα σας εδω μεσα και προσπαθειτε να τα βαλετε με μενα! Προσεξτε ομως γιατι διαβαζουν πολλοι και οπως κρινουν εμενα κρινουν και εσας! Εγω ημουν μαθητης του λαουταρη. Δεν εχω καποιο οφελος για διαφημιση. Αν ηθελα να κανω διαφημιση θα την εκανα πριν γινουν τα σεμιναρια και δε θα εγραφα μονο οτι: το σχολειο πραγματικα αξιζει στο πρωτο μου μνμ. Κοιταχτε το! Ετσι για να λειθει αυτη η απορια τροοπερ!

επειδη και το καραγκιοζιλικι εχει ορια, στο πρωτο σου ποστ και ανοιγμα του θρεντ που εχει γινει στις 31/08/2014 και ωρα 14.13 μπαινεις και μας προτρεπεις να δηλωσουμε συμετοχη στο ''σχολειο'' που αξιζει, το οποιο θα γινει 6-8 οκτωβριου στις σερρες. αρα εκανες διαφημιση. καμια απορια λοιπον.

αντε ασχολησου με την δουλεια σου φιλος και ασε μας εμας να παραμενουμε στραβοι.

ΟΚΤΑΝΙΟ
16/10/2014, 18:01
εγω ομως νομιζω οτι στο βασιλειο των τυφλων,βασιλευουν οι μονοφθαλμοι
εξ ου και οι κοντοφθαλμοι



Αυτος εισαι :beer:
Μπαμπη200, ηθελα να σου πω τη παραπανω παριμοια. Οχι με πονηρο σκοπο, ουτε ως μπιχτη.
Ενα σχολειο εχεις κανει οπως λες, και ελυσες το Κυπριακο.
Δε λεω, μπορει το 888 να ειναι το καλυτεροτερο ολου του πλανητη, ΕΣΥ ομως πως το ξερεις αφου δεν εχεις παρακολουθησει καποια αλλα ωστε να εχεις ενα μετρο συγκρισης?

SHOOTER045
16/10/2014, 18:18
τωρα που θα κανω το δικο μου σχολειο
θα δειτε


http://www.youtube.com/watch?v=egroevDeyZU

gkourv
16/10/2014, 21:25
Αυτος εισαι :beer:
Μπαμπη200, ηθελα να σου πω τη παραπανω παριμοια. Οχι με πονηρο σκοπο, ουτε ως μπιχτη.
Ενα σχολειο εχεις κανει οπως λες, και ελυσες το Κυπριακο.
Δε λεω, μπορει το 888 να ειναι το καλυτεροτερο ολου του πλανητη, ΕΣΥ ομως πως το ξερεις αφου δεν εχεις παρακολουθησει καποια αλλα ωστε να εχεις ενα μετρο συγκρισης?

Αν και έχω παρακολουθήσει 2 level CSS, δεν μπορώ να συγκρίνω τα 2 αυτά σεμινάρια-level με αυτό που παρακολούθησα στο 888 γιατί -κατά τη γνώμη μου- ήταν διαφορετικής φιλοσοφίας. Αυτά που παρακολούθησα στο CSS ήταν κάποια standard πράγματα που μαθαίνουν σε όλους τους αναβάτες, ξεκινώντας από το 0. Προσωπικά ήταν άριστες οι εμπειρίες και από τα 2 level και αποκόμισα υπερπολύτιμες γνώσεις. Αυτό που ξεχώρισα ήταν η άριστη οργάνωση και οι προθυμία του εκπαιδευτή μου να με βοηθήσει σε όλα μου τα θέματα.

Στο 888 όμως είχαμε ένα private ας πούμε σεμινάριο, το οποίο απευθυνόταν αποκλειστικά στις δικές μας ανάγκες και είχε σαν προϋπόθεση κάποιο επίπεδο γνώσεων και εμπειρίας πάνω στη μηχανή. Αυτό λοιπόν το σεμινάριο απεθύνονταν σε μας ως μονάδες (με τις δικές μας ειδικές αδυναμίες και δυνατότητες) και όχι ως γενικό σύνολο, έχοντας ως στόχο πέρα από την εκμάθηση τεχνικών οδήγησης, την εκμάθηση του τρόπου σκέψης, προκειμένου να ρίξουμε το γυρολόγιο μας, όχι μόνο στις Σέρρες αλλά σε οποιαδήποτε πίστα. Αυτό που ξεχώρισα, ήταν το πολύ φιλικό κλίμα και η αμεσότητα του Λαουτάρη στο να περάσει αυτό που θέλει στον εκπαιδευόμενο με απλό και κατανοητό τρόπο. Επίσης μου έδωσε το τηλέφωνό του έτσι ώστε οποιαδήποτε στιγμή θελήσω να επικοινωνήσω μαζί του για μου λύσει οποιαδήποτε απορία έχω.

Και από τα 2 αυτά σχολεία, δεν έχω κανένα παράπονο μιας και κατάφερα να αποκομίσω πολύτιμες εμπειρίες και να καταφέρω να γυρνάω στην πίστα, που είναι και το μέρος που με ενδιαφέρει περισσότερο να οδηγάω τη μηχανή μου, με πολύ μεγαλύτερη ασφάλεια και επίγνωση του τι κάνω και γιατί το κάνω.

biglebowski
16/10/2014, 21:37
Αν και έχω παρακολουθήσει 2 level CSS, δεν μπορώ να συγκρίνω τα 2 αυτά σεμινάρια-level με αυτό που παρακολούθησα στο 888 γιατί -κατά τη γνώμη μου- ήταν διαφορετικής φιλοσοφίας. Αυτά που παρακολούθησα στο CSS ήταν κάποια standard πράγματα που μαθαίνουν σε όλους τους αναβάτες, ξεκινώντας από το 0. Προσωπικά ήταν άριστες οι εμπειρίες και από τα 2 level και αποκόμισα υπερπολύτιμες γνώσεις. Αυτό που ξεχώρισα ήταν η άριστη οργάνωση και οι προθυμία του εκπαιδευτή μου να με βοηθήσει σε όλα μου τα θέματα.

Στο 888 όμως είχαμε ένα private ας πούμε σεμινάριο, το οποίο απευθυνόταν αποκλειστικά στις δικές μας ανάγκες και είχε σαν προϋπόθεση κάποιο επίπεδο γνώσεων και εμπειρίας πάνω στη μηχανή. Αυτό λοιπόν το σεμινάριο απεθύνονταν σε μας ως μονάδες (με τις δικές μας ειδικές αδυναμίες και δυνατότητες) και όχι ως γενικό σύνολο, έχοντας ως στόχο πέρα από την εκμάθηση τεχνικών οδήγησης, την εκμάθηση του τρόπου σκέψης, προκειμένου να ρίξουμε το γυρολόγιο μας, όχι μόνο στις Σέρρες αλλά σε οποιαδήποτε πίστα. Αυτό που ξεχώρισα, ήταν το πολύ φιλικό κλίμα και η αμεσότητα του Λαουτάρη στο να περάσει αυτό που θέλει στον εκπαιδευόμενο με απλό και κατανοητό τρόπο. Επίσης μου έδωσε το τηλέφωνό του έτσι ώστε οποιαδήποτε στιγμή θελήσω να επικοινωνήσω μαζί του για μου λύσει οποιαδήποτε απορία έχω.

Και από τα 2 αυτά σχολεία, δεν έχω κανένα παράπονο μιας και κατάφερα να αποκομίσω πολύτιμες εμπειρίες και να καταφέρω να γυρνάω στην πίστα, που είναι και το μέρος που με ενδιαφέρει περισσότερο να οδηγάω τη μηχανή μου, με πολύ μεγαλύτερη ασφάλεια και επίγνωση του τι κάνω και γιατί το κάνω.

Κ μονο που σου εβαλε 20psi πιεση στο μπροστινο σου λαστιχο δειχνει μια ασχετοσυνη...
Κ μονο που διαφημιζεται ως μη κερδοσκοπικος οργανισμος ενω χρεωνει 190αρια κ ζηταει λεφτα για να πας βολτα για καφε,δειχνει μια απατεωνια..
Κ μονο που στο site του μιλαει για racing team (εκανε εναν αγωνα στα μεγαρα οπου κ γυρισε στο 1.05) κ μιλαει κ για αγωνες εξωτερικου δειχνει οτι μας περναει για καθυστερημενους..
Εγω προσωπικα δεν θα περνουσα ουτε απ'εξω...

sniper
16/10/2014, 21:39
Αν και έχω παρακολουθήσει 2 level CSS, δεν μπορώ να συγκρίνω τα 2 αυτά σεμινάρια-level με αυτό που παρακολούθησα στο 888 γιατί -κατά τη γνώμη μου- ήταν διαφορετικής φιλοσοφίας. Αυτά που παρακολούθησα στο CSS ήταν κάποια standard πράγματα που μαθαίνουν σε όλους τους αναβάτες, ξεκινώντας από το 0. Προσωπικά ήταν άριστες οι εμπειρίες και από τα 2 level και αποκόμισα υπερπολύτιμες γνώσεις. Αυτό που ξεχώρισα ήταν η άριστη οργάνωση και οι προθυμία του εκπαιδευτή μου να με βοηθήσει σε όλα μου τα θέματα.

Στο 888 όμως είχαμε ένα private ας πούμε σεμινάριο, το οποίο απευθυνόταν αποκλειστικά στις δικές μας ανάγκες και είχε σαν προϋπόθεση κάποιο επίπεδο γνώσεων και εμπειρίας πάνω στη μηχανή. Αυτό λοιπόν το σεμινάριο απεθύνονταν σε μας ως μονάδες (με τις δικές μας ειδικές αδυναμίες και δυνατότητες) και όχι ως γενικό σύνολο, έχοντας ως στόχο πέρα από την εκμάθηση τεχνικών οδήγησης, την εκμάθηση του τρόπου σκέψης, προκειμένου να ρίξουμε το γυρολόγιο μας, όχι μόνο στις Σέρρες αλλά σε οποιαδήποτε πίστα. Αυτό που ξεχώρισα, ήταν το πολύ φιλικό κλίμα και η αμεσότητα του Λαουτάρη στο να περάσει αυτό που θέλει στον εκπαιδευόμενο με απλό και κατανοητό τρόπο. Επίσης μου έδωσε το τηλέφωνό του έτσι ώστε οποιαδήποτε στιγμή θελήσω να επικοινωνήσω μαζί του για μου λύσει οποιαδήποτε απορία έχω.

Και από τα 2 αυτά σχολεία, δεν έχω κανένα παράπονο μιας και κατάφερα να αποκομίσω πολύτιμες εμπειρίες και να καταφέρω να γυρνάω στην πίστα, που είναι και το μέρος που με ενδιαφέρει περισσότερο να οδηγάω τη μηχανή μου, με πολύ μεγαλύτερη ασφάλεια και επίγνωση του τι κάνω και γιατί το κάνω.

Tώρα αυτό είναι μια αφήγηση που καταλαβαίνω και δεν εχει τα κενά του mpampis200.

Αλλά αυτό που αποκομίζω εγώ, και διόρθωσέ με αν κάνω λάθος, είναι ότι το σχολείο αυτό δεν είναι ασφαλούς οδήγησης αλλά γρήγορης/αγωνιστικής οδήγησης... Εκτός αν αυτό ηταν το δικό σου ζητούμενο, οπότε σ' αυτο επικεντρωθήκατε, και υπήρχαν κι άλλοι που εκαναν άλλα πράγματα στην πίστα.

gkourv
16/10/2014, 21:49
Tώρα αυτό είναι μια αφήγηση που καταλαβαίνω και δεν εχει τα κενά του mpampis200.

Αλλά αυτό που αποκομίζω εγώ, και διόρθωσέ με αν κάνω λάθος, είναι ότι το σχολείο αυτό δεν είναι ασφαλούς οδήγησης αλλά γρήγορης/αγωνιστικής οδήγησης... Εκτός αν αυτό ηταν το δικό σου ζητούμενο, οπότε σ' αυτο επικεντρωθήκατε, και υπήρχαν κι άλλοι που εκαναν άλλα πράγματα στην πίστα.

Όπως το είπες, το δικό μου ζητούμενο ήταν το γυρολογιο, το σεμινάριο εκείνη τη μέρα απευθυνόταν αποκλειστικά σε μένα και ακόμα ένα παλικάρι. Για αυτό και είπα ότι ήταν private μάθημα. Αυτό που έλαβα, δεν ήταν το μαγικό μυστικό πως θα γυρίσω γρήγορα στις Σέρρες, αλλά ένας πιο σφαιρικος τρόπος σκέψης για να το πετύχω. Από εκεί πέρα, είναι θέμα το πόσα διαθέτει ο καθένας για να κάνει προπονήσεις, γιατί δε το λες και φτηνό χόμπι και η κάθε "επίσκεψη" κοστίζει πολύ.

gkourv
16/10/2014, 21:50
Κ μονο που σου εβαλε 20psi πιεση στο μπροστινο σου λαστιχο δειχνει μια ασχετοσυνη...
Κ μονο που διαφημιζεται ως μη κερδοσκοπικος οργανισμος ενω χρεωνει 190αρια κ ζηταει λεφτα για να πας βολτα για καφε,δειχνει μια απατεωνια..
Κ μονο που στο site του μιλαει για racing team (εκανε εναν αγωνα στα μεγαρα οπου κ γυρισε στο 1.05) κ μιλαει κ για αγωνες εξωτερικου δειχνει οτι μας περναει για καθυστερημενους..
Εγω προσωπικα δεν θα περνουσα ουτε απ'εξω...

Δικαίωμά σου

sniper
16/10/2014, 22:02
Όπως το είπες, το δικό μου ζητούμενο ήταν το γυρολογιο, το σεμινάριο εκείνη τη μέρα απευθυνόταν αποκλειστικά σε μένα και ακόμα ένα παλικάρι. Για αυτό και είπα ότι ήταν private μάθημα. Αυτό που έλαβα, δεν ήταν το μαγικό μυστικό πως θα γυρίσω γρήγορα στις Σέρρες, αλλά ένας πιο σφαιρικος τρόπος σκέψης για να το πετύχω. Από εκεί πέρα, είναι θέμα το πόσα διαθέτει ο καθένας για να κάνει προπονήσεις, γιατί δε το λες και φτηνό χόμπι και η κάθε "επίσκεψη" κοστίζει πολύ.

Οπότε αυτά περί σχολείων ασφαλούς οδήγησης της ΠΑ (και ναι διάβασα τα περιεχόμενα της εκπαίδευσης του συγκεκριμένου σχολείου, για αξιωματικούς και υπαξιωματικούς της ΠΑ), και της Μοτοθέσις (ή όπως αλλιώς τα λένε) που έρχονται σαν τα διεπιστευτήρια του εκπαιδευτή πάνε για πέταμα. Κι επειδή γυρίζει κάποιος στα Μέγαρα στο 05 και στο 26 στα Σέρρας, δεν τον κάνει εκπαιδευτή.