PDA

View Full Version : Μου ρθε ένα χαρτί...



Billymuse
01/09/2014, 20:31
Και αφου τράβηκα τη προσοχή σας :D
μου ρθε ενα χαρτί απο τον τιμημένο Ελληνικό στρατο:a31:. και με καλούν για μετεκπαίδευσης (μονοήμερη λεει)
να παρουσιαστώ σε ενα στρατόπεδο εδω στην Αθήνα κυριακάτικα 8 η ώρα το πρωι..:a31:
φυσικά ουτε για αστείο δε θέλω χασω το χρόνο μου για μαλακίες.οποτε σιγα μη πατήσω απλα λεει για κατι
νομικες κυρώσεις ξέρουμε ποιες ειναι αυτες?

panavour
01/09/2014, 20:35
στρατοδικειο:wave2:

bros400pgm
01/09/2014, 20:38
Tραβα εχει πλακα πλεον. Θα ειναι ακομα καλυτερα αποτι οταν ησουν παλιος :lol:

Dbnn
01/09/2014, 20:40
στρατοδικειο:wave2:

Κανονικά και με τον νόμο....
Άσε που θα είσαι με τον φραπέ στο χέρι όλη μέρα.... :smokin:

Billymuse
01/09/2014, 20:42
Aπο την άλλη λεω μηπως και πετύχω κανα φίλο που ήμασταν παλια στη Κύπρο και για καλη τρολιά
θα φορέσω και τη παραλαγή :lol:. Αυτο με το στρατοδικείο με τρόμαξε ολιγον τι

spyrakos35
01/09/2014, 20:52
Ε ρε ποντικαρα καλλιοπη που σε περιμενει......

Dbnn
01/09/2014, 20:58
Aπο την άλλη λεω μηπως και πετύχω κανα φίλο που ήμασταν παλια στη Κύπρο και για καλη τρολιά
θα φορέσω και τη παραλαγή :lol:. Αυτο με το στρατοδικείο με τρόμαξε ολιγον τι

Μη μασάς.... Καφέ και τσιγάρο είναι οι επίστρατοι και μαλαματίνες!
Απο το να σε κηρήξουν λιποτάκτη σιγά το πράγμα 1 μέρα!

akis_trevor
01/09/2014, 20:59
ξυρισμενος γυαλισμενος κλπ;;;;:lol:
λελε πες τους,μοτο.γρ κλπ,δεν μασαμε εμεις....:smokin:
δες το σαν "παιχνιδι".σε μοναδα επιστρατευσης ημουν εδω στην πατρα και τα ξυνανε οι τυποι...δεν φαινονταν να κανουν και τιποτα...

teogtp
01/09/2014, 21:08
Πες μας τωρα και την σειρα σου νεους..........:D

gior-gos
01/09/2014, 21:10
Η μανουβρα για να βρεις μια (αποδεδειγμενη) σοβαρη δικαιολογια για να γλυτωσεις 1 μερα "μετεκπαιδευσης" μπορει να μην αξιζει τον κοπο.

Εμένα παντως που με ειχαν φωναξει για μετεκπαιδευση το 2002 για 5 μερες στο Πανοραμα Θεσσαλονικης ειχα περασει ζαχαρη! Δεν εχασα ουτε μερες αδειας ουτε μεροκαματα απ τη δουλεια οπότε το ειδα σαν τσαμπα εκδρομη. Μεχρι τις 14:00 πιναμε καφε στο στρατοπεδο (και καλα απο το πρωι ως τις 14:00 καναμε εκπαιδευση :rotflmao:) και μετα ημασταν ελευθεροι και το βραδυ γυρναγαμε οτι ωρα θελαμε. Σουπερ! Το μόνο "πραγματικο" που καναμε ηταν 1 βολη.

Θυμαμαι οτι την πρωτη μερα στο στρατοπεδο ειδα μαζι μ εμας κ εναν τυπο τον οποίο τις επομενες μερες δεν τον ξαναειδα. Στο τελος της πεμπτης μερας τον βλεπω με πολλα και μεγαλα κουτια με τριγωνακια πανοραματος να κερναει ολο το στρατοπεδο. Με τον διοικητη και τα στελεχη ειχε μεγαλη οικειοτητα. Μετα εμαθα οτι ο τυπος ηταν ντοπιος και ζαχαροπλαστης στο επαγγελμα... ;)

Αμα στειλεις και συ κανα μπουκαλακι... :lol:

nikos_abel
01/09/2014, 21:12
Εμένα που θέλω να πάω, κανένα χαρτί δε μου ήρθε ποτέ.

(εκτός και ήρθε σε καμμιά πανάρχαια διεύθυνση, οπότε ή δεν υπάρχουν κυρώσεις, ή κάποια στιγμή με βλέπω αυλώνα μόνιμα)

SHOOTER045
01/09/2014, 21:43
Μια ημέρα είναι για ενημέρωση και τέτοια
Αποφυγή μόνο από δημόσιο νοσοκομείο εισαγωγή κλπ
Δεν αξίζει ο κόπος

Dbnn
01/09/2014, 22:49
Μακάρι να μου ξαναρχόταν επιστράτευση για (κ)Αυλώνα....
Θα πήγαινα με τα πόδια! Τους θυμάμαι αξύριστους να περιφέρονται σε όλο το στρατόπεδο και δεν κάνανε τίποτα.... Τρελή φάση!

Viper4
01/09/2014, 23:12
γαμώτο μόνο εγώ που θέλω να ξαναρίξω με το M16 περιμένω πως και πως καμιά επιστράτευση και δεν έρχεται;

MANOSR1
01/09/2014, 23:26
να πας.χαβαλε θα εχει.εμενα με πηραν το 2003-04,στην λαμια,για 5 μερες (πυροβολικο).χαβαλε ειχε.δεν καναμε τιποτα.μας πηγαν σε ενα χωραφι ,και μας παρατησαν εκει.καφε και παλι καφε.1 μερα μονο που καναμε βολη με fn.(νυχτερινη που λεμε).

basiliss13
01/09/2014, 23:37
το χαρτί αυτό κανονικά υπογράφεις για να το πάρεις...η στον ταχυδρόμο,η στην αστυνομία που σε φωνάζει...αν δεν υπέγραψες απλά ισχυρίζεσαι ότι ποτε δεν το έλαβες και δεν τρέχει μια(αν σε καλέσουν ποτε...)

πριν 12 χρονια(2002) πήγα μια φορα,και την δεύτερη(2008) βρήκα το χαρτί στο γραμματοκιβώτιο,....το αγνόησα και έχουν περάσει πολλά χρονια από τότε...

teogtp
01/09/2014, 23:41
το χαρτί αυτό κανονικά υπογράφεις για να το πάρεις...η στον ταχυδρόμο,η στην αστυνομία που σε φωνάζει...αν δεν υπέγραψες απλά ισχυρίζεσαι ότι ποτε δεν το έλαβες και δεν τρέχει μια(αν σε καλέσουν ποτε...)

πριν 12 χρονια(2002) πήγα μια φορα,και την δεύτερη(2008) βρήκα το χαρτί στο γραμματοκιβώτιο,....το αγνόησα και έχουν περάσει πολλά χρονια από τότε...
Και ποτε ειπαμε βγαινεις;:tooth:
Κοιτα μην παρεξηγηθεις και εσυ!
Μου φτανει ενας για σημερα..........:D

basiliss13
02/09/2014, 00:58
αν και παρεξηγημένος πλέον...αχχαχαχ,συνεχίζω..


απλά θεωρώ ένα απομεινάρι στην Ελλάδα που πρέπει να φύγει......5 μέρες χαμένες έτσι απλά,και είχα μαγαζί τότε που αναγκαστικά έμεινε και κλειστό,....για να κάνω τι?όταν ήμουν φαντάρος και εγώ έβλεπα που ερχόντουσαν για μετεκπαίδευση και έλεγα το γαμάτα περνάνε,....αλλα δεν είναι έτσι,...ανάλογα και της υποχρεώσεις του καθένα βεβαια έτσι...

nikos_abel
02/09/2014, 06:28
Και ποτε ειπαμε βγαινεις;:tooth:
Κοιτα μην παρεξηγηθεις και εσυ!
Μου φτανει ενας για σημερα..........:D

Παρεξηγήθηκα. Έλα από το κελί μου να σε φτιάξω γλυκιά μου :D

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=139216&p=2502905&viewfull=1#post2502905

amyroukai
02/09/2014, 07:34
Και αφου τράβηκα τη προσοχή σας :D
μου ρθε ενα χαρτί απο τον τιμημένο Ελληνικό στρατο:a31:. και με καλούν για μετεκπαίδευσης (μονοήμερη λεει)
να παρουσιαστώ σε ενα στρατόπεδο εδω στην Αθήνα κυριακάτικα 8 η ώρα το πρωι..:a31:
φυσικά ουτε για αστείο δε θέλω χασω το χρόνο μου για μαλακίες.οποτε σιγα μη πατήσω απλα λεει για κατι
νομικες κυρώσεις ξέρουμε ποιες ειναι αυτες?Είσαι χαζός ρε; Μιά χαρά είναι, εγώ περιμένω πως και πως για καμιά άσκηση και δεν έρχεται... :(

MG-KTiNoS
02/09/2014, 08:05
KALA NA PATHEIS

322480

Billymuse
02/09/2014, 14:28
Είσαι χαζός ρε; Μιά χαρά είναι, εγώ περιμένω πως και πως για καμιά άσκηση και δεν έρχεται... :(

Γιαννη μετα χαράς μου να σου κάνω μια εξουσιοδότηση να πας εσυ για μένα ...ακου ειδικότητα που ειχα
Χειριστής Διοπτρας Αντιαεροπορικού Πυροβόλου Ζu23

taisteal
02/09/2014, 14:30
Γιαννη μετα χαράς μου να σου κάνω μια εξουσιοδότηση να πας εσυ για μένα ...ακου ειδικότητα που ειχα
Χειριστής Διοπτρας Αντιαεροπορικού Πυροβόλου Ζu23


Να πας να υπηρετησεις την πατριδα ρε λουφαδορε ψαρακα νιουφη


:lol:

Pan (dvs)
02/09/2014, 14:32
Αν δεν πας, πας στρατοδικειο και υπηρετεις αλλους 6 μηνες μετα.

Billymuse
02/09/2014, 14:43
Αν δεν πας, πας στρατοδικειο και υπηρετεις αλλους 6 μηνες μετα.

Aν ειναι να μη πλήρώσω φόρους 6 μηνών το ξανασκεύτομαι.
@Γιώργο εσυ που πηγες φαντάρος αμα πηγες δεν μας είπες

Tedvj23
02/09/2014, 14:52
ΚΑι εγω ειχα παει 10 μερες και ουτε ξυρισμα ουτε τιποτα τζαμπα χρονο μας φαγανε ενας ειχε μια κοτσιδαρα μεχρι την μεση δεν του ειπαν τιποτα...
Και ψιλοπροσφατα(κανα 2-3 χρονια..?) μου χε ερθει κατι αλλαγη συνθηματικων κατι παπαριες ουτε που ασχοληθηκα πηγε σκουπιδια..

taisteal
02/09/2014, 14:58
ΚΑι εγω ειχα παει 10 μερες και ουτε ξυρισμα ουτε τιποτα τζαμπα χρονο μας φαγανε ενας ειχε μια κοτσιδαρα μεχρι την μεση δεν του ειπαν τιποτα...
Και ψιλοπροσφατα(κανα 2-3 χρονια..?) μου χε ερθει κατι αλλαγη συνθηματικων κατι παπαριες ουτε που ασχοληθηκα πηγε σκουπιδια..


Αληθεια το εστειλες στα σκουπιδια;;
Σε καιρο επιστρατευσης χρειαζονται..



Μπιλ 20 μηνες θητεια φιλος..πεζικο

Tedvj23
02/09/2014, 15:01
Αληθεια το εστειλες στα σκουπιδια;;
Σε καιρο επιστρατευσης χρειαζονται..


Μπιλ 20 μηνες θητεια φιλος..πεζικο

ΚΑλα εγω θα παω "τοτε" :bawl: και αν δεν θελουν ας μην με παρουν θα παω στον vaska μετα..

tai
02/09/2014, 16:01
αν ειναι για μια μέρα μόνο, μάλλονσας θέλουν για να σας δείξουν το στρατόπεδο που θα παρουσιαστείτε σε περίπτωση επιστράτευσης. Καφές και χαβαλές με τους άλλους, αλλα και βαρεμάρα μέχρι το μεσημέρι -απογευμα που θα φύγετε

ggs
02/09/2014, 21:28
αν ειναι για μια μέρα μόνο, μάλλονσας θέλουν για να σας δείξουν το στρατόπεδο που θα παρουσιαστείτε σε περίπτωση επιστράτευσης. Καφές και χαβαλές με τους άλλους, αλλα και βαρεμάρα μέχρι το μεσημέρι -απογευμα που θα φύγετε

ναι... ετσι σας ελεγαν το 40 και μετα απο 6 μηνες γυρναγατε πισω ξυπολητοι(αλλα ΗΡΩΕΣ)...:lol:

Nostradamus
02/09/2014, 21:45
Δυο φορες επιστρατος απο 5 μερες εχω παει ξανα απο τοτε που απολυθηκα. Η μια ηταν "σκηνακια" στο βουνο και η δευτερη εκπαιδευση εντος στρατοπεδου.

Για μια μερα δεν αξιζει τον κοπο να ψαξεις κανενα τροπο να μην πας.. εχει την πλακα του και αυτο..

tai
03/09/2014, 17:00
ναι... ετσι σας ελεγαν το 40 και μετα απο 6 μηνες γυρναγατε πισω ξυπολητοι(αλλα ΗΡΩΕΣ)...:lol:
ρε τι θυμήθηκες:lol:

Pan (dvs)
03/09/2014, 19:10
αν ειναι για μια μέρα μόνο, μάλλονσας θέλουν για να σας δείξουν το στρατόπεδο που θα παρουσιαστείτε σε περίπτωση επιστράτευσης. Καφές και χαβαλές με τους άλλους, αλλα και βαρεμάρα μέχρι το μεσημέρι -απογευμα που θα φύγετε


ναι... ετσι σας ελεγαν το 40 και μετα απο 6 μηνες γυρναγατε πισω ξυπολητοι(αλλα ΗΡΩΕΣ)...:lol:

:rotflmao::rotflmao::rotflmao: