PDA

View Full Version : Nordcap



Bob_o_mastoras
02/09/2014, 01:44
Σκεφτομαι να παρω ενα μπουφανακι.
Ξερει κανενας για τα nordcap αν ειναι καλα ή οχι;;;
Τα βρισκω φθηνα, γυρω στα 100, με προστατευτικα παντου.
Ευχαριστω :)

taisteal
02/09/2014, 05:02
Διαβασα κι εγω Nordkap και ειπα εδω ειμαστε,ταξιδιωτικο και πολυ ποπ κορν..
Ακουστα τα εχω τα μπουφαν,αλλα δεν εχω δει κανενα ποτε απο κοντα

SHOOTER045
02/09/2014, 07:28
πηρε προσφατα ενας συναδελφος
προστατευτικα παντου
με αεραγωγους σε μασχαλη με φερμουαρ ,στο στηθος(με βελκρο)που κλεινουν
στυλατο και καλουτσικο ποιοτικα
και για την τιμη του αψογο

amyroukai
02/09/2014, 07:31
Διαβασα κι εγω Nordkap και ειπα εδω ειμαστε,ταξιδιωτικο και πολυ ποπ κορν..
Ακουστα τα εχω τα μπουφαν,αλλα δεν εχω δει κανενα ποτε απο κονταΤο τοπωνύμιο είναι με δύο P αν δεν απατώμαι :P

Έλεγα να πάω μία από μοτομάρκετ να τα δω γιατί ένα που είχα δει σε περιοδικό ήταν και όμορφο και "τσάμπα"...

SHOOTER045
02/09/2014, 07:45
να πας
εμενα μου αρεσε πολυ,και σαν υφασμα,και στις ραφες

amyroukai
02/09/2014, 07:52
Μωρέ το βασικό είναι αν κρατάει τα νερά απ' έξω... :)

teogtp
02/09/2014, 07:57
Εχω ενα Winger(ουτε οι μανα τους τα ξερουν) το οποιο ειναι ακριβως ιδιο με το προαναφερθεν.
Τωρα ποιο ειναι κλωνος του αλλου θα σας γελασω,αλλα απο αδιαβροχοποιηση μετριο(μετα απο καποια ωρα μπαζει στις ραφες)

SHOOTER045
02/09/2014, 07:58
για σιγουρα θα σου πω σημερα αυριο που θα το φοραει το παλικαρι στην δουλεια
ασχετα τι γραφει
θα το δω στην πραξη

SHOOTER045
02/09/2014, 08:01
Εχω ενα Winger(ουτε οι μανα τους τα ξερουν) το οποιο ειναι ακριβως ιδιο με το προαναφερθεν.
Τωρα ποιο ειναι κλωνος του αλλου θα σας γελασω,αλλα απο αδιαβροχοποιηση μετριο(μετα απο καποια ωρα μπαζει στις ραφες)

εγω ξεκινησα απο χτες τα δερματα
αφου τα εκανα συντηρησουλα
καθαρισμα με βρεγμενο πανακι
και κρεμα με κερι στο δερμα και τις ραφες
σαν καινουργια παλι
και μετρανε 17 χρονια υπαρξης

alexxxcbr
02/09/2014, 08:35
Mια χαρα ειναι.Το εχω 3-4 χρονια καθημερινη χρηση και ειναι αψογο για τα λεφτα του.:wave2:

Bob_o_mastoras
02/09/2014, 12:22
Ωραια! Ευχαριστω παιδια! Θα το τσιμπισω μαλλον!

Να σας πω για την περιπετεια μου με το honda astrea στο nordkap τωρα... :p:p

SHOOTER045
02/09/2014, 12:25
Ωραια! Ευχαριστω παιδια! Θα το τσιμπισω μαλλον!

Να σας πω για την περιπετεια μου με το honda astrea στο nordkap τωρα... :p:p
:a014:

zannisvel
02/09/2014, 12:46
Ωραια! Ευχαριστω παιδια! Θα το τσιμπισω μαλλον!

Να σας πω για την περιπετεια μου με το honda astrea στο nordkap τωρα... :p:p

Τελικα ειδες κανα μηχανακι?

iliasfyntanidis
02/09/2014, 12:49
Είχα πάρει ένα ζευγάρι γάντια τα οποία διέλυσαν μέσα σε 1 χρόνο.Για το παπί.
Ο αντιπρόσωπος μου είχε πει ότι φτιάχνονται στο Πακιστάν.Εντελώς οξύμωρο αν φέρεις στο μυαλό σου δίπλα-δίπλα το Πακιστάν και το Nordcap.
Ότι πληρώνεις παίρνεις.
Εγώ θα κοίταζα για κάποιο επώνυμο μεταχειρισμένο.

Bob_o_mastoras
02/09/2014, 12:55
Τελικα ειδες κανα μηχανακι?

Εκλεισα ενα και θα το παρω στις 9/9. Σας το φυλαω για εκπληξη στο θρεντ για το μονοκυλινδρο μαζι με τους λογους που με οδηγησαν στη συγκεκριμενη αγορα. :)

Bob_o_mastoras
02/09/2014, 12:58
Είχα πάρει ένα ζευγάρι γάντια τα οποία διέλυσαν μέσα σε 1 χρόνο.Για το παπί.
Ο αντιπρόσωπος μου είχε πει ότι φτιάχνονται στο Πακιστάν.Εντελώς οξύμωρο αν φέρεις στο μυαλό σου δίπλα-δίπλα το Πακιστάν και το Nordcap.
Ότι πληρώνεις παίρνεις.
Εγώ θα κοίταζα για κάποιο επώνυμο μεταχειρισμένο.

Παντως το οτι κατασκευαζεται Πακισταν δεν λεει κατι. Ολα τα Νike πχ Πακισταν κατασκευαζονται. Ενα δερματινο που εχω και αυτο Πακισταν αν και ειναι αγορασμενο απο Αμερικη και εχει βγαλει πολλαααα χρονια.
To θεμα ειναι να μην ειναι Πακιστανικη η εταιρια! Τοτε την πατησαμε! :lol:

amyroukai
02/09/2014, 13:24
Θα φοράς μπουφάν φτιαγμένο από τον axis of evil και θα είσαι δρομοκράτης και οχτρός των αμερικανώνε

Bob_o_mastoras
02/09/2014, 13:29
Θα φοράς μπουφάν φτιαγμένο από τον axis of evil και θα είσαι δρομοκράτης και οχτρός των αμερικανώνε

:nono: Νομιζεις! Το Πακισταν ειναι συμμαχος των Αμερικανωνε!
Θα βαλω ραφτο του Ισλαμικου Κρατους πισω. Μοτοσυκλετιστικος Ομιλος Τζιχαντιστων ο Μωαμεθ :lol::lol:

zannisvel
02/09/2014, 14:41
Εκλεισα ενα και θα το παρω στις 9/9. Σας το φυλαω για εκπληξη στο θρεντ για το μονοκυλινδρο μαζι με τους λογους που με οδηγησαν στη συγκεκριμενη αγορα. :)

Αντε μπραβο!!!!! Περιμενουμε!!!

akis_trevor
02/09/2014, 16:49
Διαβασα κι εγω Nordkap και ειπα εδω ειμαστε,ταξιδιωτικο και πολυ ποπ κορν..


κι εγω το ιδιο ρε φιλε....
οσο για το Made in pakistan και το δικο μου held (γερμανικο υποτιθεται)στο πακισταν φτιαχτηκε.μην το ψαχνεις..

Bob_o_mastoras
02/09/2014, 17:26
Ππφφφ... Που τετοια τυχη! Ολο το καλοκαιρι στη δουλεια το εβγαλα. Θα παω καμια βολτα σε κανα κοντινο νησακι κατα τον Οκτωβριο και μετα παλι δουλεια (ελπιζω).
Δε μασαω! Πακι και παλι Πακι! Εχω αλλωστε και ενα καλο δερματινο αλλα πολυυυυ βαρος! Για το νησακι αμα κατσω και χειμωνα μια χαρα ειναι το pakicap.
Πηρα και ενα κρανακι (με αερογραφια ενα λυκο ;) ) γιατι μου κλεψαν το αλλο :mad: και ειμαι κομπλε. Γαντια, ισοθερμικα, σκαρφ, επιγονατιδες και τα ρεστα εχω (οχι οτι τα φοραω αλλα να βρισκονται).

yianyian
03/09/2014, 14:55
Έχω μπουφανάκι nordcap και όπως είπαν και οι προηγούμενοι είναι άψογο.
Ραφές - βέλκτρο - φερμουάρ όλα λειτουργούν μια χαρά μετά από 2 έτη καθημερινής σχεδόν χρήσης και τα προστατευτικά του επίσης πολύ καλά. Ίσως να έχει αποχρωματιστεί λίγο λόγω ήλιου αλλά τουλάχιστον δείχνει πιο ετοιμοπόλεμο έτσι :lol:
Μεγειές λοιπόν! :beer:

o_gavros
12/09/2014, 16:53
για να μην ανοίγω καινούριο.

Είμαι σε αναζήτηση παντελονιού και βρίσκω τα μοντέλα της Νορτνκαπ σε ανεκτές τιμές για το βαλάντιο μου.ειδικά κοιτάω το Dakar που απο ότι λέει ειναι 4 εποχώνε.
Οι κατέχοντες ρίχτε αν θέτε καμιά γνώμη για τη μάρκα.

η αδιαβροχοποίηση είναι το κυρίως μέλημα μου,μετά φυσικά την ποιότητα ραφής των (κάτι που μετά την ανάγνωση του φρεντ για τα σαμαρια που πήρε ο φίλος με έχει προβληματίσει)

7Tolis
12/09/2014, 17:00
Μακριά από αυτή τη μάρκα. 3 ωρών βαλίτσες, χάλασαν τα φερμουάρ και από τις 2.

o_gavros
12/09/2014, 17:02
τα πήγες πίσω; τι σου είπαν;

7Tolis
12/09/2014, 17:03
Τις πήγα, μου έδωσε τις ίδιες. Δοκίμασα επί τόπου τα φερμουάρ και δεν έκλειναν σωστά. Πήρα στα ίδια λεφτά kappa και όλα καλά.

o_gavros
12/09/2014, 17:07
με δεδομένο ότι το παντελόνι δεν ασκεί τόσο πίεση στο μικρό φερμουάρ που φοράει όσο τα σαμάρια, αν οι γνωμες περί της αδιαβροχοποίησης είναι θετικές, τότε ίσως και το χτυπησω

7Tolis
12/09/2014, 17:08
Η μία βαλίτσα ήταν άδεια. Αυτά.

o_gavros
12/09/2014, 17:10
τόσο καλά;
μήνυμα ελήφθη.

stynikop
12/09/2014, 19:28
Ειχα δοκιμασει καλοκαιρινο νορτνκαπ. Δεν .... !

Πολυ μαπα... Απο την αλλη, ενα δερματινο που ειχα δοκιμασει ηταν πολυ καλυτερο... λες και ηταν αλλη εταιρια...

Bob_o_mastoras
13/09/2014, 01:13
Ωχ ωχ... και το 'χω παραγγειλει ηδη... :panic:
μαλλον 50-50 ειναι τι θα σου τυχει. Ο πωλητης μου ειπε παντως οτι ειναι νεα σειρα και αρκετα βελτιωμενα σε ραφες κλπ... Ειδωμεν! :eleison:

paramedic
14/10/2014, 15:24
Κανένα νέο απο το μπουφανάκι έχουμε? Το 5 ετών Spyke μου πνέει τα λοίσθια απο την πολύ χρήση( velcro και φερμουάρ) και τα καινουργια μοντελάκια της Nordcap είναι αρκετά συμφέροντα.

Bob_o_mastoras
14/10/2014, 15:39
Εχουμε!
Το λοιπον: Πηρα το nordcap london. Το φοραω καθε μερα. Οι εντυπωσεις μεχρι τωρα ειναι:
Καλη ποιοτητα υλικου, καλη αδιαβροχοποιηση. Δεν περναει μεσα αερας και ειναι ζεστο. Οι ραφες φαινονται οκ, καλες αλλα χωρις να εμπνεουν και ιδιαιτερη εμπιστοσυνη. Τα φινιρισματα του δεν ειναι και τα καλυτερα αλλα ειναι αποδεκτα. Δεν εχουν παρουσιασει φθορες ακομα.
Τα φερμουαρ ειναι καλα και δειχνουν στιβαρα οπως και τα κουμπια του.
Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι ενω μου καθεται τελεια σαν μεγεθος και κουμπωνει μια χαρα μεχρι το λαιμο, το τελευταιο κουμπι στη γκετα του λαιμου που κουμπωνει παραπερα θελει ζορι για να κουμπωσει και με πνιγει λιγο (και δεν εχω και χοντρο λαιμο). Ειδικα με σκαρφ μαζι ειναι αδυνατο να κουμπωσει.
Προχθες εβαλα πλεον και την χειμερινη επενδυση και κανη πολυ καλη δουλεια. Γινεται πολυ ζεστο. Απο την αλλη, χωρις την επενδυση και με τους αεραγωγους σε μανικια και πλατη ανοιχτους πιστευω φοριεται και καλοκαιρι αν δεν κανει καμια τρελη ζεστη. Αεριζεται καλα.

Γενικα καλο για την τιμη του. Ελπιζω να κρατησει!

bruno
14/10/2014, 16:34
Εχουμε!
Το λοιπον: Πηρα το nordcap london. Το φοραω καθε μερα. Οι εντυπωσεις μεχρι τωρα ειναι:
Καλη ποιοτητα υλικου, καλη αδιαβροχοποιηση. Δεν περναει μεσα αερας και ειναι ζεστο. Οι ραφες φαινονται οκ, καλες αλλα χωρις να εμπνεουν και ιδιαιτερη εμπιστοσυνη. Τα φινιρισματα του δεν ειναι και τα καλυτερα αλλα ειναι αποδεκτα. Δεν εχουν παρουσιασει φθορες ακομα.
Τα φερμουαρ ειναι καλα και δειχνουν στιβαρα οπως και τα κουμπια του.
Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι ενω μου καθεται τελεια σαν μεγεθος και κουμπωνει μια χαρα μεχρι το λαιμο, το τελευταιο κουμπι στη γκετα του λαιμου που κουμπωνει παραπερα θελει ζορι για να κουμπωσει και με πνιγει λιγο (και δεν εχω και χοντρο λαιμο). Ειδικα με σκαρφ μαζι ειναι αδυνατο να κουμπωσει.
Προχθες εβαλα πλεον και την χειμερινη επενδυση και κανη πολυ καλη δουλεια. Γινεται πολυ ζεστο. Απο την αλλη, χωρις την επενδυση και με τους αεραγωγους σε μανικια και πλατη ανοιχτους πιστευω φοριεται και καλοκαιρι αν δεν κανει καμια τρελη ζεστη. Αεριζεται καλα.

Γενικα καλο για την τιμη του. Ελπιζω να κρατησει!

Mε 20-30ε παραπανω,θα αγοραζες κατι επωνυμο και πιο ποιοτικο εγγυημενο.Κατι μποτες που πηρα nordcap δεν είναι τοσο ανετες,τις εχω μονο πηγαινελα στην δουλεια,15-20 λεπτα.

Bob_o_mastoras
14/10/2014, 16:42
Ναι το ξερω, ισως και με τα ιδια λεφτα, αλλα ηθελα προστασια στην πλατη και τα πιο επωνυμα που ειχαν ξεφευγαν λιγο σε τιμες. Εχω και καλο δερματινο αλλα δεν το φοραω γιατι ειναι πιο βαρυ και απο μενα.

πυξιδας990
14/10/2014, 17:22
http://www.motomag.gr/market-news/neo-nordcap-dakar-4season-eu145
αυτο ξερουμε τι λεει?ειναι το καλυτερο της μαρκας,ψηνομαι για το ασπρο που εχει

el_hymador
02/11/2015, 17:07
Είμαι στη φάση αγοράς νέου jacket μιας και το Dainese που έχω εδώ και 15+ χρόνια έχει βαρέσει διάλυση (τα έβγαλε τα λεφτά του πάντως!)

Φυσικά λ7 ΔΕΝ υπάρχουν, οπότε προσανατολίζομαι σε κάτι πολύ - πολύ οικονομικό. Τα Nordcap δεν τα ήξερα, τα βρήκα ψάχνοντας... διάβασα το νήμα αλλά άκρη δεν έβγαλα για τον αν αξίζουν τα χρήματα τους.

Καμία νεότερη άποψη επί του θέματος;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

ptc
02/11/2015, 17:20
Είμαι στη φάση αγοράς νέου jacket μιας και το Dainese που έχω εδώ και 15+ χρόνια έχει βαρέσει διάλυση (τα έβγαλε τα λεφτά του πάντως!)

Φυσικά λ7 ΔΕΝ υπάρχουν, οπότε προσανατολίζομαι σε κάτι πολύ - πολύ οικονομικό. Τα Nordcap δεν τα ήξερα, τα βρήκα ψάχνοντας... διάβασα το νήμα αλλά άκρη δεν έβγαλα για τον αν αξίζουν τα χρήματα τους.

Καμία νεότερη άποψη επί του θέματος;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Προσωπικη γνωμη, αν υπαρχει θεμα περιορισμενου budget πιστευω πως το να πας σε κατι μεταχειρισμενο επωνυμο ειναι πολυ καλυτερο απο ενα καινουριο "μ'εκαψες". Ειδικα στα αξεσουαρ αναβατη παιζουν πολλες περιπτωσεις που το ειδος ειναι σχεδον αμεταχειριστο επειδη ειναι απο on-line παραγγελια και ηταν λαθος νουμερο ή απλα δεν εκατσε σωστα στον αγοραστη. Την προηγουμενη βδομαδα πηρα δερματινο Dainese με carbon προστασιες με 170 ευρω και πραγματικα αν ειχε πανω ταμπελες και μου το πουλουσαν σε μαγαζι για καινουριο δε θα το καταλαβαινα. Λιγο ψαξιμο θελει.

nickald
02/11/2015, 17:24
Το καλοκαιρινο που ειδα φετος απο κοντα ειναι πολυ "φτηνο".....

taisteal
02/11/2015, 17:25
Ειδα ολη την καινουργια σειρα μπουφαν Nordcap,και μου φαινονται πολυ καλα για τα λεφτα τους.
Τα αγορασαν καποιοι φιλοι,και ειναι πολυ ευχαριστημενοι

MikeG
02/11/2015, 17:30
Ψάξε για τα Spada. Επίσης στο fc moto παίζουν διαρκώς super προσφορές. Όσα nordcap εχω δει από κοντά δε μου γέμισαν το μάτι.

lykourgi
02/11/2015, 17:54
Δες και τα Held.
Παλαιότερα, φίλος είχε μείνει ΠΟΛΥ ευχαριστημένος από κάποιο φθηνό μοντέλο. Εντελώς αδιάβροχο και πολύ ανθεκτικό.

7Tolis
02/11/2015, 17:59
Αν δείτε το σετάκι που έχει ο Freco θα σας αρέσει πολύ πάντως.

Από Nordcap προσωπικά, δεν έχω καλή εμπειρία πάντως.

George_M.
02/11/2015, 18:16
εχω ενα θερινο παντελονι το οποιο ειναι σουπερ για οσα δινει κ δινεις κ θα ξαναπερνα.
ομως φετος κοιταγα κ για χειμωνιατικο αλλα ενω ηταν οκ κατασκευαστικα κ σιγουρα θα εκαναν την δουλεια τους με κολλησε οτι υστερουν απο εφαρμογη.τι θελω να πω...τα μεγεθη ηταν cilo-αλλου...πχ το Μ μικρο κ το L θεριο.ειδικα οσα εχουν κ τις δυο μεμβρανες χωριστες.
τα μπουφαν ειναι εξισου οκ αλλα απο προστατευτικα υστερουν καθως εχουν μαλακα.

συμπερασμα..εφοσον χρειαζεσαι ρουχισμο κ τα φραγκα λιγα βουρ στα Nordcap.

akis_trevor
02/11/2015, 19:54
Εγω που ψαχνομαι για γαντακια χειμωνιατικα,ειδα πως τα επωνυμα στο στυλ ππυ ψαχνω,παιζουν στα 70€.ειδα κατι νορντκαπ στα 33.θα παω εντος της εβδομαδας να τα δω απο κοντα.
Κανενας κατοχος;;

Pan (dvs)
02/11/2015, 20:50
Εγω που ψαχνομαι για γαντακια χειμωνιατικα,ειδα πως τα επωνυμα στο στυλ ππυ ψαχνω,παιζουν στα 70€.ειδα κατι νορντκαπ στα 33.θα παω εντος της εβδομαδας να τα δω απο κοντα.
Κανενας κατοχος;;

Ακη ψαξε και τα macna.Ενδιαμεση κατασταση σε τιμη και με βγαζουνε παλικαρι στα κρυα.

KAGOURO
02/11/2015, 23:35
Εγω που ψαχνομαι για γαντακια χειμωνιατικα,ειδα πως τα επωνυμα στο στυλ ππυ ψαχνω,παιζουν στα 70€.ειδα κατι νορντκαπ στα 33.θα παω εντος της εβδομαδας να τα δω απο κοντα.
Κανενας κατοχος;;

μόλις τα παράγγειλαν από ίντερνετ 22+5 ευροπουλα....για κάθε μέρα δουλειά να χω κι αίσθηση στα γκριπ και μανετες μια χαρά είναι..!

Bob_o_mastoras
03/11/2015, 00:20
Το μπουφαν που εχω εγω ειναι αρκετα καλο για το κρυο, ακομα και χωρις την εσωθερμικη επενδυση του.
Το καλοκαιρι ειναι καπως ανυποφορο αν και εχει αεραγωγους σε μανικια και πλατη..
Η εφαρμογη του ειναι αρτια πλην του λαιμου που καπως στενευει.
Τα προστατευτικα του, ευτυχως, δεν χρειαστηκε να τα δοκιμασω ακομα..:lol:

Εκει που πασχει ειναι η αδιαβροχοποιηση. Μετα απο λιγη ωρα σε μετρια εως εντονη βροχη θα γινεις παπι!

bleach
03/11/2015, 09:51
Έχω ένα nordcap καλοκαιρινό (με αφαιρούμενη αντιανεμική επένδυση) εδώ και 5 μήνες. Πολύ τίμιο για τα λεφτά του.
Μέτριες οι προστασίες (αλλά για τόσα λεφτά τις περίμενα και χειρότερες!). Στην πλάτη έχω βγάλει το αφρολέξ και έχω
στριμώξει την πλάτη της Dainese (G2?) και κάθεται οκ.

Είμαι γενικά ικανοποιημένος· από ένα καλοκαιρινό μπουφάν δεν περιμένω και πολλά. Ισχύει ότι αν κουμπωθεί μέχρι
πάνω δεν κάθεται καλά στο λαιμό και επίσης δίνει μία "φτηνιάρικη" αίσθηση από μεριάς υλικού (ειδικά με την επένδυση
νιώθεις ότι φοράς φθηνό αντιανεμικό-"θερμοκήπιο" από τα λιντλ). Παρόλ' αυτά δεν νομίζω να αξίζει να αγοράσεις
Dainese με 3 φορές πάνω λεφτά (για καλοκαιρινό πάντα)!

Για χειμωνιάτικο μάααααλλον θα πήγαινα στη λύση του μεταχειρισμένου Dainese. Μπορεί να μη κρατήσει 15+ χρόνια
αλλά τα 2-3 θα τα βγάλει αξιοπρεπέστατα! :) Νομίζω ότι (δυστυχώς) ισχύει το ότι πληρώνεις παίρνεις στον συγκεκριμένο
τομέα.

Y.Γ.: Τα άτιμα τα Nordcap είναι πολύ ωραία πάντως! Αν το badget κυμαίνονταν όντως εκεί γύρω μάλλον τέτοιο θα
χτύπαγα! :lol:

πυξιδας990
03/11/2015, 10:16
πηρα το καλοκαιρινο με την εξτρα αδιαβροχοποιηση που εχει.μια χαρα ειναι.και το καλοκαιρι ηταν αρκετα δροσερο.για καλοκαιρινο οπως ειπε και ο φιλος ειναι οκ.διαφορα με ενα bering που ειχα φορεσει,ελαχιστες.
τωρα για χειμωνιατικο το ψηνω για το dakar σε ανοικτο χρωμα.

bleach
03/11/2015, 11:13
πηρα το καλοκαιρινο με την εξτρα αδιαβροχοποιηση που εχει.μια χαρα ειναι.και το καλοκαιρι ηταν αρκετα δροσερο.για καλοκαιρινο οπως ειπε και ο φιλος ειναι οκ.διαφορα με ενα bering που ειχα φορεσει,ελαχιστες.
τωρα για χειμωνιατικο το ψηνω για το dakar σε ανοικτο χρωμα.
Αν έχει κανείς εμπειρία από το συγκεκριμένο θα ήθελα ένα review! Έτσι, για να χουμε εικόνα! :)
Φαίνεται πολύ καλό (το χω δει και από κοντά στο motomarket).

πυξιδας990
03/11/2015, 11:17
Αν έχει κανείς εμπειρία από το συγκεκριμένο θα ήθελα ένα review! Έτσι, για να χουμε εικόνα! :)
Φαίνεται πολύ καλό (το χω δει και από κοντά στο motomarket).

για πιο φιλε?το καλοκαιρινο?

bleach
03/11/2015, 12:01
για πιο φιλε?το καλοκαιρινο?
Το Dakar! Πόσο 4 εποχών είναι εν τέλει...

George_M.
03/11/2015, 12:19
το δοκιμασα πριν κανα μηνα σε μαγαζι,σιγουρα απο κρυο κ ''νερο'' θα ειναι οκ.
για αυτα που ζηταει αξιζει,λιγο προσοχη στα μεγεθη καθως οσο πιο σωστο στην μεση κ στους γοφους τοσο κοντυτερο στα ποδια...

chester24
03/11/2015, 20:42
Εγω που ψαχνομαι για γαντακια χειμωνιατικα,ειδα πως τα επωνυμα στο στυλ ππυ ψαχνω,παιζουν στα 70€.ειδα κατι νορντκαπ στα 33.θα παω εντος της εβδομαδας να τα δω απο κοντα.
Κανενας κατοχος;;

Ακη η Γεωργια εχει Nordcap.. Ενω αυτος μας ειπε οτι ειναι 100% αδιαβροχα, τελικα βαζει λιγο μπροστα στις μυτες στα δαχτυλα. Ετσι μου ειπε η γυναικα. Καπου τοσο τα ειχαμε παρει.
Απο ζεστη καλα ειναι παντως.. Προσεξε τα λιγο

spyrakos35
04/11/2015, 10:59
εγώ έχω καταλήξει οτι σε είδη ένδυσης που δεν συγχωρούνται τσιγκουνιές (σε ότι αφορά στη βροχή) όπως π.χ. τα γάντια και οι μπότες, αγοράζουμε μόνο Goretex....

PortisHead
04/11/2015, 14:28
Thread που αναφερεται σε χειμερινο μπουφαν και μετα απο αυτο...



Εκει που πασχει ειναι η αδιαβροχοποιηση. Μετα απο λιγη ωρα σε μετρια εως εντονη βροχη θα γινεις παπι!

...συνεχιζουμε ακομα να μιλαμε ?
Δλδ.τι αλλο θα μπορουσε να σας αποτρεψει απο την αγορα χειμερινου μπουφαν ?
:uplate:

akis_trevor
04/11/2015, 14:31
Ακη η Γεωργια εχει Nordcap.. Ενω αυτος μας ειπε οτι ειναι 100% αδιαβροχα, τελικα βαζει λιγο μπροστα στις μυτες στα δαχτυλα. Ετσι μου ειπε η γυναικα. Καπου τοσο τα ειχαμε παρει.
Απο ζεστη καλα ειναι παντως.. Προσεξε τα λιγο

Τοτε εληξε.δεν παιζει
παμε για τα difi που εχω μπανισει.

taisteal
04/11/2015, 14:33
ΔΕΝ υπαρχει αδιαβροχο γαντι..
Απλα διαφερουν στο ποση ωρα θα περασει μεχρι να παρει νερο.
Ακομη και τα πολυ ακριβα

PortisHead
04/11/2015, 14:41
ΔΕΝ υπαρχει αδιαβροχο γαντι..
Απλα διαφερουν στο ποση ωρα θα περασει μεχρι να παρει νερο.
Ακομη και τα πολυ ακριβα

Μπα ?
Κι αυτα τι ειναι ?
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRJT37hOl2h-KDP5-SCLu0zgE-snwvnodLHcYd9PuyBerQPye0x

taisteal
04/11/2015, 14:45
Μπα ?
Κι αυτα τι ειναι ?
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRJT37hOl2h-KDP5-SCLu0zgE-snwvnodLHcYd9PuyBerQPye0x

Την εφαγα την ταπα μου :lol::lol:

PortisHead
04/11/2015, 14:49
Την εφαγα την ταπα μου :lol::lol:

Ειλικρινα...πιστευω πως με ενα μετριας αξιας ζεστο γαντι
και ενα τετοιο ζευγαρι απο μεσα θα ειναι καποιος κομπλε.

Εν συγκρίση παντα με κατι γαντια που κοστιζουν 120 και 140 ευρω.

Οσο για το χρωμα...υπαρχουν και μαυρα :D

Υ.Γ.
Με το κρυο δεν ξερω τι παιζει , γιατι αυτα ειναι τελειως πλαστικα....

taisteal
04/11/2015, 14:52
Ειλικρινα...πιστευω πως με ενα μετριας αξιας ζεστο γαντι
και ενα τετοιο ζευγαρι απο μεσα θα ειναι καποιος κομπλε.

Εν συγκρίση παντα με κατι γαντια που κοστιζουν 120 και 140 ευρω.

Οσο για το χρωμα...υπαρχουν και μαυρα :D

Υ.Γ.
Με το κρυο δεν ξερω τι παιζει , γιατι αυτα ειναι τελειως πλαστικα....

Το εχω δοκιμασει με πλαστικο απο μεσα,και οταν πηρε νερο το γαντι,παγωσε ολο το χερι μου.
Η καλυτερη λυση που βρηκα ηταν να βαλω χουφτες μεγαλες,ετσι ωστε να αργει να μουσκεψει το γαντι

Sapadak
04/11/2015, 15:10
Μπα ?
Κι αυτα τι ειναι ?
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRJT37hOl2h-KDP5-SCLu0zgE-snwvnodLHcYd9PuyBerQPye0x

Προσωπικά που το δοκίμασα, τα χέρια μου ιδρωναν πάρα πολύ, και η δοκιμή είχε γίνει Δεκέμβρη μήνα σε βραδινό ταξιδάκι με θερμοκρασία περι των 3 βαθμων

akis_trevor
04/11/2015, 15:27
ΔΕΝ υπαρχει αδιαβροχο γαντι..
Απλα διαφερουν στο ποση ωρα θα περασει μεχρι να παρει νερο.
Ακομη και τα πολυ ακριβα

Φιλε,δεν ειπα να βρεχομαι κανα 3 ωρο.αλλα να μην μπαζουν και στο μισαωρο.
Τα χελντ που εχω τωρα,ειναι 5 χρονων,και παροτι εχουν αρχισει να δειχνουν τα χρονια τους,στην μια ωρα δεν μπασανε.σε προσφατο ταξιδι αυτο.