PDA

View Full Version : Ladoma alysidas



Akefalos
20/10/2005, 18:13
Irthe kai gia mena i proti fora na ladoso tin alysida mou loipon....Kai mias kai neos psarakas zito ta fota sas.Exete na proteinete kana kalo ladaki?Oxi ftinopragmata kai gemisoume me ladia alla oxi kai panakrivo.Episis apo pou mporo na to vro.Meno Kypseli-Galatsi.An kserei kaneis kana magazi edo konta as pei!:confused: :D

div400
20/10/2005, 18:20
με μια ευρεση (πανω δεξια τοκουμπακι, θα βρεις πολλα ποστ με αυτο το θεμα)

εν ολιγης: την καθαριζουμε με μια βουρτσα-οδοντοβουρτσα και κιροζινη (φωτ/κο πετρελαιο) και αφου στεγνωσει την λαδωνουμε απο την μεσα πλευρα (αυτην που ερχεται σε επαφη με τα γραναζια) ενα-δυο κυκλους απο ασφαλεια σε ασφαλεια φτανει. και εισαι οκ!

απο λαδακι τωρα.
σου προτεινω το spray της motul κοκκινο μπουκαλι.
ναι οκ πεταει στην ζαντα αλλα πιστευω οτι εχει τις καλλιτερες λιπαντικες ιδιοτητες και αυτο ειναι που μετραει νομιζω.
αν θες καθαρη ζαντα παρε το bellray αλλα δεν με ικανοποιησε η λιπανση.
επιλογη σου παντα.

div400
20/10/2005, 18:23
χχεχε ξεχασα

για γαλατσι μερια δεν γνωριζω
εγω το αγοραζω απο το oilemporium στη φραντζη

lord_dimos76
21/10/2005, 13:36
ΛΟΙΠΟΝ,ΕΓΩ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ(ΟΣΟ ΕΙΧΑ ΜΗΧΑΝΗ ΜΕ ΑΛΥΣΙΔΑ...)ΓΡΑΣΣΟ ΛΕΥΚΟΥ ΛΙΘΙΟΥ ΤΟ ΟΠΟΙΟ,ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΗΤΑΝ...ΛΕΥΚΟ,ΛΙΠΑΙΝΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ,ΕΜΕΝΕ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΑΛΥΣΙΔΑ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΤΑΓΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΕ ΖΑΝΤΕΣ,ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΚΛΠ.
ΤΙΜΟΥΛΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 10 ΕΥΡΩ,ΕΧΟΥΝ ΔΥΟ-ΤΡΕΙΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ,ΑΛΛΑ ΤΗ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΙΑΛΗ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΟ PRAKTIKER(!),OΠΟΥ ΕΠΑΙΖΑΝ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΣΕ ΕΠΩΝΥΜΑ ΕΙΔΗ ΜΟΤ/ΤΑΣ ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ!

afrotwin
21/10/2005, 13:44
ante xestite re 100 post gia to kololadoma tis alisidas
psakste re mesa stis selides exi oloklira katevata
mexri pote 8a leme gia tin koloalisida reeeeeeeeeee
ftani reeeeeeeeeeeeeeee
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Gandalf dr685sm
21/10/2005, 13:48
πέστα ρε Λεωνίδα....μπράβο ρε... έτσι...μπράβο...












Λοιπόν που λέτε για την αλυσίδα...
Προσωπικά κάνω χρήση Denicoil που και αυτο είναι λευκό , κολλώδες (που πάει το μυαλό σας ρε; ) και δεν πετάει στην ζάντα.


Gandalf

KaTaNaS
21/10/2005, 13:51
motorex poly kalo



kai castrol to chain wax, de petaei katholou...



tip, baze molis gyrnas apo bholta pou einai h alysida zesth!!!!


kai asto na perasei ena bradaki akinhto!

DPF
25/10/2005, 23:02
ΜΕΤΑ ΤΟ MOTUL ΕΓΩ ΒΡΗΚΑ ΠΙΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟ ARAL..!!!!
:beer: