PDA

View Full Version : Καθαριστικα και λιπαντικα!



Bob_o_mastoras
05/09/2014, 14:50
Παιδια!!!
Θα ηθελα να μου προτεινετε καποιο μαγαζι στην Αθηνα που να εχει καθαριστικα παντος ειδους για μοτοσυκλετες-αυτοκινητα καθως και λιπαντικα.
Συγκεκριμενα θελω, σπρευ και καθαριστικο αλυσιδας, σαμπουαν καθαριστικο για εξωτερικο καθαρισμο (φερινγκ κλπ), το σπρευ που καθαριζει τις ζαντες, γυαλιστικο που κρατα μακρια και την υγρασια (αντιδιαβρωτικο), καθαριστικο και λιπαντικο φιλτρου αερα ΚΝ καθως και λαδια μηχανης. Αυτα τα ολιγα..:look:
θα προτιμουσα να ειναι κατα κεντρο μερια και στα περυξ.

Ευχαριστω!!! :D

Gia
05/09/2014, 15:14
Καλησπέρα, παλαιότερα πήγαινα στο Λαμπριανίδη κάπου στην Καλλιρόης χαμηλά ήταν στο Ν.Κόσμο.
Τώρα βλέπω οτι τον εμφανίζει ως Trade wind με διευθυνση:

Φραντζή Αμβροσίου 17, Αθήνα - Νέος Κόσμος, 11743, ΑΤΤΙΚΗΣ..
Το μαγαζί παλιά ήταν τίγκα αλλά στη θέση σου θα έκανα ένα τηλέφωνο πριν.
Χαιρετώ

geez996
05/09/2014, 15:17
Δεν θα σου προτεινω μαγαζι... Θα σου προτεινω πως αν ειναι για προσωπικη χρηση, καλο θα ηταν να αγορασεις αλλα προιοντα που κανουν καλυτερη δουλεια.

Πχ. Παραφινελαιο για τις αλυσιδες, Απο σουπερ μαρκετ πρασινο σαπουνι συμπυκνωμενο τυπου αβα-παλμολιβ κτλ με λιγο ξυδι μεσα για πλυσιματα, Cillit Bang απο το σουπερ μαρκετ για δυσκολους λεκεδες και γενικα ενα καλο και ακινδυνο degreaser, WD 40 απο χρωματοπωλειο για ηλ. επαφες απωθηση υγρασιας γενικα...

Θελω να πω οτι τπαρχουν πολλα στο σουπερ μαρκετ που κοστιζουν λιγοτερο και κανουν φανταστικη δουλεια.


Τωρα αν ειναι για μαγαζι... παω πασο

zannisvel
05/09/2014, 15:17
Καλησπέρα, παλαιότερα πήγαινα στο Λαμπριανίδη κάπου στην Καλλιρόης χαμηλά ήταν στο Ν.Κόσμο.
Τώρα βλέπω οτι τον εμφανίζει ως Trade wind με διευθυνση:

Φραντζή Αμβροσίου 17, Αθήνα - Νέος Κόσμος, 11743, ΑΤΤΙΚΗΣ..
Το μαγαζί παλιά ήταν τίγκα αλλά στη θέση σου θα έκανα ένα τηλέφωνο πριν.
Χαιρετώ

Ναι στη Φραντζη ειναι τωρα. Ειχα παει στην Καλλιροης και εγραφε οτι μεταφερθηκε στη Φραντζη. Νομιζω εχει και στον Πειραια ενα καλο μαγαζι αν σου πεφτει πιο κοντα.

Bowleno
05/09/2014, 15:17
Ο Λαμπριανίδης στον νέο κόσμο (Φραντζή και Συγγρού γωνία, πάνω στην Φραντζή) αν και εξειδικευμένος σε λάδια είχα δει ότι έχει και αυτά που ζητάς αν πας από εκεί γιατί στο site του δεν τα έχει


Edit: Με πρόλαβαν :(

Bob_o_mastoras
05/09/2014, 15:29
Τον εντοπισα, εχει και μετρο κοντα. Αυτο στον Πειραια που ειναι;; Μπας και περασω με το μηχανακι πριν παω για το πλοιο.

geez996 για προσωπικη χρηση ειναι. Τα γνωριζω και αυτα αλλα ας πουμε σπρευ αλυσιδας και καθαριστικο και λιπαντικο για το φιλτρο αερα πρεπει να παρω, οπως και γυαλιστικο-αντιδιαβρωτικο.
Το wd40 ειδικα ειναι δευτερη φυση μου εδω! Διαρκης μαχη με τη θαλασσα!! :lol:

zannisvel
05/09/2014, 15:38
Τον εντοπισα, εχει και μετρο κοντα. Αυτο στον Πειραια που ειναι;; Μπας και περασω με το μηχανακι πριν παω για το πλοιο.

geez996 για προσωπικη χρηση ειναι. Τα γνωριζω και αυτα αλλα ας πουμε σπρευ αλυσιδας και καθαριστικο και λιπαντικο για το φιλτρο αερα πρεπει να παρω, οπως και γυαλιστικο-αντιδιαβρωτικο.
Το wd40 ειδικα ειναι δευτερη φυση μου εδω! Διαρκης μαχη με τη θαλασσα!! :lol:


LAMCO - ΛΑΜΠΡΙΑΝΙΔΗΣ Μ ΚΑΙ Ι ΟΕ
Κεντρικό Κατάστημα
Αλιπέδου 21-23, Πειραιάς, 18540, ΑΤΤΙΚΗΣ

Αν εισαι λιμανι ειναι διπλα.

Bob_o_mastoras
05/09/2014, 15:42
LAMCO - ΛΑΜΠΡΙΑΝΙΔΗΣ Μ ΚΑΙ Ι ΟΕ
Κεντρικό Κατάστημα
Αλιπέδου 21-23, Πειραιάς, 18540, ΑΤΤΙΚΗΣ

Αν εισαι λιμανι ειναι διπλα.

Σουπερ!! Αυτο με βολευει πολυ περισσοτερο!!! Thanx!!! :D

geez996
05/09/2014, 15:48
Τον εντοπισα, εχει και μετρο κοντα. Αυτο στον Πειραια που ειναι;; Μπας και περασω με το μηχανακι πριν παω για το πλοιο.

geez996 για προσωπικη χρηση ειναι. Τα γνωριζω και αυτα αλλα ας πουμε σπρευ αλυσιδας και καθαριστικο και λιπαντικο για το φιλτρο αερα πρεπει να παρω, οπως και γυαλιστικο-αντιδιαβρωτικο.
Το wd40 ειδικα ειναι δευτερη φυση μου εδω! Διαρκης μαχη με τη θαλασσα!! :lol:

:beer:

est
09/09/2014, 12:50
Παίζει άλλος ένας στη Μ.Αλεξάνδρου 94 στην Αγία Βαρβάρα.
Motorlube λέγεται και έχει ποικιλία.

zannisvel
09/09/2014, 14:10
Σουπερ!! Αυτο με βολευει πολυ περισσοτερο!!! Thanx!!! :D

Nα 'σαι καλα. Ελπιζω να μεινεις ευχαριστημενος!!!

o_gavros
09/09/2014, 22:53
Μάστορα, ρίξε κι ένα βλέφαρο εδώ http://www.stereotiki.gr/store/index.php?target=categories&category_id=269

έχω ψωνίσει μπόλικα, σε σούπερ τιμές και εξτρα σβέλτη παράδοση.

daz
09/09/2014, 22:58
Μάστορα, ρίξε κι ένα βλέφαρο εδώ http://www.stereotiki.gr/store/index.php?target=categories&category_id=269

έχω ψωνίσει μπόλικα, σε σούπερ τιμές και εξτρα σβέλτη παράδοση.

Αυτός είναι Θεσσαλονίκη ενώ έχει την δυνατότητα να τα πάρει ο ίδιος.

devil's animal
09/09/2014, 23:06
+1 για Λαμπριανιδη...