PDA

View Full Version : αγορά νέας μηχανής



Atetra
08/09/2014, 02:20
Καλησπέρα σε όλους!

είμαι νέα οδηγός και θα ήθελα την βοήθειά σας σχετικά με την αγορά της 1ης μου μηχανής.

τί γνώμη έχετε για την suzuki rv 125cc
θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει και κάποια άλλο μηχανάκι?

κατά κύριο λόγο ενδιαφέρομαι για μια μηχανή στα 125cc (μιας και είμαι νέα οδηγός δεν θέλω να πάω σε περισσότερα κυβικά), αξιόπιστη και οικονομική για χρήση μέσα στην πόλη περισσότερο, αλλά που να μπορεί να με βγάλει και σε μικρά ταξίδια εκτός αττικής.

ευχαριστώ πολύ παιδιά!!! :)

mikes
08/09/2014, 06:46
καλημερα! ετσι οπως το θετεις μαλλον χρειαζεσαι κατι σε 250 κυβικα! το 125 θα σε ταλαιπωρει λιγακι σε ταξιδακια εκτος αττικης!
αλλα απο την αλλη ειναι και το θεμα τι διπλωμα εχεις, η τι μπορεις να βγαλεις λογο ηλικιας! αν μπορεις να βγαλεις Α2 παρε 250!
αν Α1 τοτε αναγκαστικα 125!

τωρα για το RV αμα εσενα σου αρεσει, μια χαρα ειναι! περα απο εκει υπαρχουν 125αρια πιο μπανικα και ομορφα, που θυμιζουν
περισσοτερο μηχανη, οπως honda cbf και cbr, ktm duke, yamaha ybr, sym wolf και καμποσα αλλα!

παντως εγω σου λεω οτι για τη χρηση που θες, αμα σε παιρνει λογο διπλωματος, προτιμησε 250!

Bob_o_mastoras
08/09/2014, 09:50
Καλημερα Atetra. Λοιπον το Suzuki κατ' εμε ειναι ενα πολυ ομορφο μηχανακι. Απο γκαζι δε λεει και πολλα βεβαια οντας 125 cc με αρκετο βαρος. Οποτε οπως ειπε και ο Μικες στα ταξιδια θα σε κουρασει λιγο.
Πες μας λιγο τι διπλωμα εχεις (Α1 ή Α2) και το υψος σου περιπου μαπς και πεσουν και αλλες ιδεες διοτι κυκλοφορουν πολλα μηχανακια σε αυτα τα κυβικα που πιθανοτατα ειναι καλυτερες επιλογες. Επισης πες μας και που κινειται το μπατζετ σου για την αγορα αυτη!
Αααα και καλωσηρθες!! :)