PDA

View Full Version : innova anf injection ηλεκτρικα!!!



γιωργο
08/09/2014, 12:54
Καλησπερα!!ξανα μανα προβλημα με το ιννοβα αυτη τη φορα στην αρχη απλα νομιζα ποσ μου καψε τη λαμπα αλλα παρατηρησα οτι δεν αναβε και το φοατακι στο ταμπλο τησ σκαλασ..με τα πολλα καποια στιγμη ψιλοκλοτσαγε σαν να μενε απο βενζινη σταματαο να βαλο και εκει τελιοσαν ολα!!δεν αναβει τιποτα ηλεκτικο πλεον ουτε καντραν ουτε μιζα ουτε φοτα και το μηχανακι με 1000 ζορια το φερα απ το βενζιναδικο με πρωτη κ κλοτσοντας...τι να νε ρε παιδια..αλαξα προσφατα πηνια και μπαταρια πριν κανα 2 μηνο./..αλλα πηνια δεν ειναι γιατι εγινε αποτομα δεν ειχα κανενα σημαδι πριν οτι κατι δε παει καλα και πλεον δε ξεκιναει καν ποια το μηχανακι....βοηθηστε παρακαλω γιατι πρεπει να το παο σπροχνοντασ συνεργιο και να ξερω γιατι ζημια μπορει να ειναι για τα λεφτα που πρεπει να χω...καθωσ δε μπορο να το παο σε πολλα συνεργια να ροτησο ...:sad:

SHOOTER045
08/09/2014, 13:10
Κατ αρχήν τα injection απ ότι νομίζω δεν στέλνουν βενζίνη αν δεν έχουν ρεύμα
Τσέκαρε ασφάλεια -ασφάλειες -ότι έχει τέλος πάντων
Αν είσαι οκέι από εκεί βγάλε μπουζί πατα μανιβέλα, αν δεν έχεις ρεύμα και εκεί μάλλον για ανορθωτης, αλλά το γενικό μπλακ άουτ δείχνει ηλεκτρονική

toyar
08/09/2014, 13:48
τσεκαρε μια και τους πολους που ειναι τσαμπα........

SHOOTER045
08/09/2014, 19:22
τσεκαρε μια και τους πολους που ειναι τσαμπα........

Ορθοοοοον

γιωργο
09/09/2014, 03:55
κατρχην ευχαριστω για τησ απαντησεισ..δυστιχωσ μαλλον ηλεκτρονικη ειναι,μονο τον ανορθωτη δε μπορεσα να ελνξω α και ενασ μαστρασ μου πε πωσ μπορρει να ναι και πολλαπλασιαστησ..τι να πω...τελοσπαντων το θεμα μου τωρα ειναι η τιμη θα σασ φανει χαζη ερωτηση αλλα ρε παιδια κοιταω για ηλεκτρονικεσ στο ιντερνετ και βλεπω απο 20 εωσ 200ευρω!!τι παιζει μαυτο?γενικα μεγαλεσ διαφορεσ αν μπορειτε πειτε καπου να κοιταξω...

toyar
09/09/2014, 05:42
τα συμπτωματα δεν ταιριαζουν με ηλεκτρονικη αλλα μαλλον με ανορθωτη που πηρε μαζι του και τη μπαταρια

SHOOTER045
09/09/2014, 07:19
Δεν έχεις κανένα γνωστό με ίδιο μηχανάκι να δοκιμάσεις προτού κάνεις αγορά?

catmaster
09/09/2014, 14:50
Μέτρα τη μπαταρία σου καταρχήν αν έχει ένταση και είναι φορτισμένη , αλλιώς φορτισέ την και δοκίμασε για σπινθήρα

μετά ψάξου με αρκετούς και από εδω μέσα παίζουν και μεταχειρισμένα πράγματα - δεν είναι οι εποχές για έξοδα

OldMan
09/09/2014, 14:54
Μέτρα τη μπαταρία σου καταρχήν αν έχει ένταση
Και ποιο εντασιόμετρο συστήνεις..???

catmaster
09/09/2014, 15:28
Και ποιο εντασιόμετρο συστήνεις..???

καταρχήν να ξεκαθαρίσω πρώτα κάτι μην παρεξηγηθούμε μεγάλοι άνθρωποι .... :smokin:

για αμπέρ μιλάμε και όχι για δονητές μπετού ( η και άλλου τύπου )

δεν προτείνω κάποιο ... εγώ έχω ένα που μετράει αντίσταση , χωρητικότητα και cca και κάνει την δουλειά απλά και όμορφα

OldMan
10/09/2014, 15:40
καταρχήν να ξεκαθαρίσω πρώτα κάτι μην παρεξηγηθούμε μεγάλοι άνθρωποι .... :smokin:
Ευτυχώς, γιατί έτοιμος ήμανΕ...:D


για αμπέρ μιλάμε
Αααααααα....:sun:

(επειδή στο χωριό μου οι μπαταρίες αποδίδουν τα αμπερια τους αναλογα με το πόσα θα τους ζητηθούν, τι ακριβώς θα μετρήσει στην μπαταρία του ο άνθρωπας..??)

catmaster
10/09/2014, 16:09
(επειδή στο χωριό μου οι μπαταρίες αποδίδουν τα αμπερια τους αναλογα με το πόσα θα τους ζητηθούν, τι ακριβώς θα μετρήσει στην μπαταρία του ο άνθρωπας..??)

τζιέρι μ να μΕ φέρεις θέλω από το χωριό σου μια μπαταρία 8χ8χ12 μέγεθος που να αποδίδει στην εκκίνηση καμιά τρακοσαριά αμπέρ να βάζω τη φρέζα μπροστά .... έχουμε ;; :D

OldMan
10/09/2014, 19:52
Ρε Ακη, όσο γερνας τόσο πιο στριμοκωλος γίνεσαι...

(ακου 8χ8χ12...)


Υ.Γ.
Και μη μΕ το παιζεις εμενα εξυπνουλης "αόρατος" γιατί σΕ καΜνω το μαγαζι λαμπόγυαλο άμα λάχει...:D

catmaster
10/09/2014, 20:01
Ρε Ακη, όσο γερνας τόσο πιο στριμοκωλος γίνεσαι...

(ακου 8χ8χ12...)


Στριμόκωλο να σε πει το πέμπτο σου παιδί και να μην είναι και δικό σου ρε χαλΕα



Υ.Γ.
Και μη μΕ το παιζεις εμενα εξυπνουλης "αόρατος" γιατί σΕ καΜνω το μαγαζι λαμπόγυαλο άμα λάχει...:D

καλάαααα από εκεί πάνω λέγε ότι θες :smokin:

Υ.Γ.
και πουσαι εσυ με το ρουφιανόκουμπο :D

αν σΕ πω ότι οι εφοριακοί κοιτάνε και στα φόρουμ πλέον .... βγες εσύ φόρα παρτίδα τζιέριμ .... :D

SHOOTER045
10/09/2014, 22:54
Στριμόκωλο να σε πει το πέμπτο σου παιδί και να μην είναι και δικό σου ρε χαλΕα



καλάαααα από εκεί πάνω λέγε ότι θες :smokin:

Υ.Γ.
και πουσαι εσυ με το ρουφιανόκουμπο :D

αν σΕ πω ότι οι εφοριακοί κοιτάνε και στα φόρουμ πλέον .... βγες εσύ φόρα παρτίδα τζιέριμ .... :D

Δηλαδή θα ζητάνε τιμολόγιο η απόδειξη παροχής υπηρεσιών για συμβουλές μέσω φόρουμ,?????

notakos600
11/09/2014, 15:27
Δηλαδή θα ζητάνε τιμολόγιο η απόδειξη παροχής υπηρεσιών για συμβουλές μέσω φόρουμ,?????

Μάλλον σταμπάρουν αυτούς με τα κρυφά μαγαζιά. ;)

SHOOTER045
11/09/2014, 20:28
Θυμάσαι σε ένα παλαιότερο θέμα μου που είχα πρόβλημα με το τελωνείο με κάτι ασυρμάτους που είχα πάρει και μου ζήτησαν να αποδείξω ότι δεν είμαι έμπορος

γιωργο
12/09/2014, 03:55
Μέτρα τη μπαταρία σου καταρχήν αν έχει ένταση και είναι φορτισμένη , αλλιώς φορτισέ την και δοκίμασε για σπινθήρα

μετά ψάξου με αρκετούς και από εδω μέσα παίζουν και μεταχειρισμένα πράγματα - δεν είναι οι εποχές για έξοδα

η μπαταρια ξεφορτιστη με αναλογικο βολτομετρο 3.60ε!αλλα ο φιλοσ που με βοηθησε μου πωσ δεν εχει στεγνωσει και φορτιζει γιατιε ειναι καινουργια..ο ανορθωτησ μετριετε?η μπορο να τον αλαξω με το μηχανακι του φιλου μου να δω αν δουλευει?ειναι δυσκολο?μου παν πωσ οχι..αλλα χωρισ πλακα τωρα αν εντελει χρειζομε ηλεκτονικη η πολαπλασιαστη που οπωσ εγραψα βρισκο τιμεσ απο 20 ωσ 200ευρω τι διαφορα εχουνε ρε παιδια?για πειτε αν ξερετε και ναι αν πεζει και μετχειρισμενα ανταλακτικα απο κανεναν εδω δε με χαλαει καθολου..

SHOOTER045
12/09/2014, 06:25
Αν μπεις στο car θα βρεις και ανορθωτη και πολλαπλασιαστη

OldMan
12/09/2014, 15:07
η μπαταρια ξεφορτιστη με αναλογικο βολτομετρο 3.60ε!αλλα ο φιλοσ που με βοηθησε μου πωσ δεν εχει στεγνωσει και φορτιζει γιατιε ειναι καινουργια..
Αν δεν έκανες λαθος στην κλίμακα μετρησης, η μπαταρία σου ειναι για πέταμα (και ας ειναι καινουρια..)

(12βολτη μπαταρια μολύβδου που πεφτει κατω από 10.5Volts χωρίς φορτίο, παίζει καθυστερήσεις..);)

γιωργο
19/09/2014, 17:19
ξανα καλησπερα ρε παιδια ελειπα ενα 5ημερο..λοιπον κατεβηκα να δω το μηχανακι και πηρε μπροσ με μενιβελα ομως τα μονα φωτα που δεν εναβαν ηταν το μπροστινο και στο ταμπλο απ τησ σκαλεσ..μπορεσα το πηγα συνεργιο πηγενε με πρωτη λεσ και του χΑ βαλει 3η..τεσπα μετραει μπαταρια 11.70!!ολνμαν η μπαταρια μου ειναι 15βολτη νωμιζω..τεσπα λεει οτι ειναι πεσμενη αλλα οχι και για οεταμα,θα τη φωρτηση και να παω δευτερα να δουμε τι ειναι...τωρα αυτο που θελω απο εσασ ειναι να μου πει ποια πραγματα ελενχοντε με σχεδον μηδαμινη εργασια...το λεω αυτο γιατι τελευετεα φορα που του το πηγα ειχε ηδη ανοιξει το μοτερ ειχε διαλυσει ολο το μηαχανακια αλαξε και ελεγχε πηνια κοινοσ και να του λεγα αστο το παω αλου θα μου λεγε δωσε 50ε εργασια..ο πονηρηδις..πρωτον δηλαδη να μου πειτε με τα νεα δεδομενα τι πιστευετε πωσ ειναι και να τον κατευθηνω εγω να δει ασ πουμε πρωτα την ασφαλεια μετα τον ανορθωτη που ειναι 2-3 βιδεσ νομιζω,μετα βραχικικλομα ξερω γω..καταλαβετε πιστευω τι θελω ε?να ελεγξει πρωτα αυτα που δεν ειναι μπελελιδικακαι εντελει αν τα δει ολα και ειναι ειναι πηνια να το παρω να το παω αλου γιατι τα χα αλαξει 5 μηνεσ και τουσ 3 το μηχανακι δε λειτουργουσε ακομα και οτι ηταν κινεζα επρεπε να μου πει δε θα βγαλεισ ουτε 6μηνο ετσι δεν ειναι?..αντε ρε μαγκεσ βοηθηστε και θα κερασω μπυριτσα στο ποιο ομορφο μπαρακι της αθηνας στο echoes στο ηρακλειο δεσμευομαι για αυτο!!!

SHOOTER045
19/09/2014, 17:59
αν το μηχανακι σου περπαταει
τσιμπα το
παρε κανα δυο μπυρες αγκαζε
και πανε σε εκεινο τον ασχημαντρα τον catmaster

γιωργο
19/09/2014, 21:29
κατμαστερ καμια απαντηση????η να στειλο με πειπαλ 2 μπυρεσ να ασχοληθεισ με το θεμα μου??πεσ αυτα που ρωτησα ρε αδερφε αφου δειχνει να το χιεσ///

γιωργο
19/09/2014, 21:33
κατμαστερ καμια απαντηση????η να στειλο με πειπαλ 2 μπυρεσ να ασχοληθεισ με το θεμα μου??πεσ αυτα που ρωτησα ρε αδερφε αφου δειχνει να το χιεσ/// σου κανα και λικε και σασκριμο και σκουντηγμα και σου στελνω και 2 κατσικια στο φαρμιλε αμα πεζεισ...ΑΛΛΟΣ ΚΑΝΕΙΣ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ???????

andreaspetr
20/09/2014, 01:18
μαλλον τα πηνια που σου εβαλε ηταν μαπα.
το πιο πιθανο ειναι να μην δουλευουν τα πηνια για τα φωτα και να υπολειτουργουν τα πηνια για την αναφλεξη.
η εχει κανει καμμια μαλακια με τα καλωδια και δεν δινει ρευμα τωρα.
η μπαταρια πρεπει να κραταει με σβηστο μοτερ 12-13volt.δεν ειναι 15βολτη αλλα 12βολτη.
αναμμενο το μηχανακι με λιγο γκαζι πρεπει να ανεβαινει λιγο πανω απο 14v

catmaster
20/09/2014, 07:26
σου κανα και λικε και σασκριμο και σκουντηγμα και σου στελνω και 2 κατσικια στο φαρμιλε αμα πεζεισ...ΑΛΛΟΣ ΚΑΝΕΙΣ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ???????:uplate:


:lol:

κάντε σκάτζα τον ανορθωτή από του φίλου σου που έχεις και μετρήστε με την μπαταρία φορτισμένη με πολύμετρο (ένδειξη σε 0-20 volt) θα πρέπει να μην πέφτει στο ρελαντί κάτω από 13,2 και μόλις δίνεις γκάζι θα πρέπει να ανεβάζει πάνω από 13,8 μέχρι 14,8

τσεκάρετε και τις φύσες με την καλωδίωση από αριστερά που φεύγουν απο τα πηνία και πάνε στον ανορθωτή γιατί εκέι καίγονται και βραχυκυκλώνουν

άμα κολώσεις με όλα αυτά λύσε τα πλαστικά από το μηχανάκι και φέρτο κάτω στο μαγαζί να το κοιτάξω (νορμάλ ώρες μη μου έρθεις με τα κατσίκια του farmville νυχτιάτικα και φρίξει η γειτονιά)

γιωργο
20/09/2014, 16:23
12.8 μπαταρια με σβηστο μηχανακι..πεμενη ξαναλεει ο μαστορασ).ποσ γινετε να μου λετε ολοι οτι εχω 12β μπαταρια αφου πανω γραφει 15β και πρεπει οπσ λετε να φτανει τα 13 και τα 14 αυτο δε το καταλαβενο αλλο πραγμα μετραω εγω?τεσπα κατμαστερ 1 κουνελι θα σου φερω και πολυ ειναι γιατι μου τα λεσ κινεζικα..εγω δε ξερω που ειναι ο ανορθωτησ οχι να τον σκατζαρο κιολασ..τεσπα τουλαχιστον θα σκασο με ξερολικο υφοσ και θα τοουσ πω τα οπωσ μου τα πεσ δεσ πρωτα τησ φυσεσ δοκιμασε μετα τον ανορθωτη κτλ...και αν δεν ειναι αυτα τα δυο βαζω στη μπαγκαζιερα το κουνελι και το φερνω σε σενα...

andreaspetr
22/09/2014, 02:20
12,8 ειναι πολυ καλη ταση ηρεμιας αν ειναι σβηστο για πανω απο 6 ωρες πες του.
15βολτη μπαταρια δεν νομιζω να εχεις.βασικα δεν νομιζω να υπαρχει κιολας.
που γραφει 15volt η μπαταρια?για βαλε καμμια φωτο γιατι το εχω απορια.

notakos600
22/09/2014, 07:25
Με τέτοια μπαταρία στο innova τι σκοπεύεις να κάνεις με τον χώρο που περισσεύει;

323270

OldMan
22/09/2014, 14:47
Με τέτοια μπαταρία στο innova τι σκοπεύεις να κάνεις με τον χώρο που περισσεύει;
323270
Τπτ γιατι θα βαλει καμια 40αρια τετοιες για να καταφερει να μιζαρει...

γιωργο
22/09/2014, 18:37
ενταξει μωρε ενα λαθακι εκανα ο αδαης....λοιπον αντ δε γουινερ ιζ ΑΝΟΡΘΩΤΗΣ!53ε γνησιοσ..οποτε η επομενη ερωτηεση που χω να κανω ειναι να ψαξω για γνησιο μεταχειρισμενο που πουλαν με 20ε η για ημιτασιον μεχρι και με 9ε leei ενασ μαρκασ ROC??και ειναι δυσκολο να τον αλαξω μονοσ μου???

notakos600
22/09/2014, 19:05
ενταξει μωρε ενα λαθακι εκανα ο αδαης....λοιπον αντ δε γουινερ ιζ ΑΝΟΡΘΩΤΗΣ!53ε γνησιοσ..οποτε η επομενη ερωτηεση που χω να κανω ειναι να ψαξω για γνησιο μεταχειρισμενο που πουλαν με 20ε η για ημιτασιον μεχρι και με 9ε leei ενασ μαρκασ ROC??και ειναι δυσκολο να τον αλαξω μονοσ μου???

Πάρε τον γνήσιο για να σου κρατήσει.
Η τοποθέτηση του είναι plug 'n play, εντόπισέ τον πάνω στο μηχανάκι σου και όρμα.

γιωργο
22/09/2014, 22:16
Πάρε τον γνήσιο για να σου κρατήσει.
Η τοποθέτηση του είναι plug 'n play, εντόπισέ τον πάνω στο μηχανάκι σου και όρμα.
ρε συ φιλε η διαφορα ειναι μεγαλη περνω 3 ιμιτασιον με αυτα τα λεφτα...τι ενοεισ πλαγκ ν πλαυ..οτι ειναι αυκολο?

andreaspetr
23/09/2014, 01:55
ο μαστορας σου ειπε οτι ειναι ο ανορθωτης σιγουρα?
να τον βαλει αυτος πανω και μονο αν ειναι οκ ολα να τον πληρωσεις
αλλιως μην τον πληρωσεις αδικα και η ζημια να ειναι αλλου.

notakos600
23/09/2014, 05:03
ρε συ φιλε η διαφορα ειναι μεγαλη περνω 3 ιμιτασιον με αυτα τα λεφτα...τι ενοεισ πλαγκ ν πλαυ..οτι ειναι αυκολο?

Ρε συ Γιώργο innova έχεις, όχι cheng-shin. Βάλε τον καλό.
Όπως έγραψε και ο αποπάνω μου, αν φταίει σίγουρα ο ανορθωτης.

γιωργο
23/09/2014, 11:01
sos!!παιδια απαντηστε οσο ποιο γρηγορα γιατι πρεπει να παω να τον παρψ...μου λεει ενασα πωσ κανει και απο το ιννοωα καρμπιρατερ...4φισεσ εχει λεει και αυτοσ!!!!!ισχιει?????

γιωργο
23/09/2014, 15:56
sos!!παιδια απαντηστε οσο ποιο γρηγορα γιατι πρεπει να παω να τον παρψ...μου λεει ενασα πωσ κανει και απο το ιννοωα καρμπιρατερ...4φισεσ εχει λεει και αυτοσ!!!!!ισχιει?????

πρεπει να γελασατε πολυ...τι μου ειπε ρε ο ανθρωπας πηγενα και γω και λεω αφου δεν εχει καπμπυρατερ που θα το βαλω??:eyepop:

OldMan
23/09/2014, 20:37
πρεπει να γελασατε πολυ...τι μου ειπε ρε ο ανθρωπας πηγενα και γω και λεω αφου δεν εχει καπμπυρατερ που θα το βαλω??:eyepop:
Όσο να πεις, ενα χαμογελακι το σκασαμε...;)

Υ.Γ.
Τον ανορθωτή που μου εδειξες, παρτον...

(και να μην κανει, θα τον πουλήσεις ακριβοτερα..)

andreaspetr
24/09/2014, 02:38
πρεπει να γελασατε πολυ...τι μου ειπε ρε ο ανθρωπας πηγενα και γω και λεω αφου δεν εχει καπμπυρατερ που θα το βαλω??:eyepop:

ο ανορθωτης δεν μπαινει στο καρμπυρατερ αν αυτο εννοεις.
μπορει να εχουν τον ιδιο και τα δυο μηχανακια αλλα αφου θα αγορασεις καινουργιο
γιατι να μην παρεις απο το δικο σου μοντελο?

vaska
24/09/2014, 05:43
ρε τι χάνω ο πστς.

καιρό έχω να δω τέτοιο φρεντάκι. Δεν φτάνουν τα μηχανο-ηλεκτρολογικά διαμάντια που έχει μπαίνουν και νέες τεχνολογίες τώρα στο μοτο. Κατσίκια και κνέλια από φαρμβιλ.

χαχαχα

OldMan
24/09/2014, 16:51
ο ανορθωτης δεν μπαινει στο καρμπυρατερ :confused:
Ούτε αν χωράει..??

andreaspetr
25/09/2014, 02:14
με λιγο σφυρακι κατι θα γινει

γιωργο
25/09/2014, 08:34
ΕΝΤΕΛΕΙ ΑΛΛΑΞΕ ΓΝΩΜΗ Ο ΤΥΠΟΣ ΚΑΙ ΔΕ ΚΑΝΕΙ ΛΕΕΙ Ο ΑΝΟΡΘΩΤΗΣ...ΚΑΠΟΙΟΙ ΞΡΟΥΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΜΕ 9Ε ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ...ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΜΕΤΑΧειρισμενα?γιατι δεν 50ε και ο μαστορασ λεει να παο να το παρω για δεν εχει χωρο..

γιωργο
25/09/2014, 13:39
λοιπον βρηκα μεταχειρισμενο ελγμενο και γνησιο αλλα ολοι οπι μασρορασ που ψαχνα μου λεγαν οτι ποιο πιθανον ειναι να ναι πηνια και αν τα χει μετρηση??μετριουντε τα πηνια?υπαρχει περιπτωση να ναι τοοοοσο μαλ@#@ασ που να μη τα χει μετρηση και να ετρεχα τσαμπα αι να πληροσα και τσαμπα???

OldMan
25/09/2014, 16:37
μετριουντε τα πηνια?
Αμα τα πετυχεις σε καλη μερα και σου κατσουν...;)

Φυσικα και μετριουνται και φυσικα και επρεπε να τα μετρησει ο μαστορας και φυσικα τραβα παρε το μηχανακι σου να μην του πιανει χώρο και φυσικα βαλε επανω τον ανορθωτή που πήρες και χαλαρωσε λιγακι γιατί το κακό σε βρίσκει όταν δεν το περιμενεις...

Dbnn
25/09/2014, 17:01
Αμα τα πετυχεις σε καλη μερα και σου κατσουν...;)

Φυσικα και μετριουνται και φυσικα και επρεπε να τα μετρησει ο μαστορας και φυσικα τραβα παρε το μηχανακι σου να μην του πιανει χώρο και φυσικα βαλε επανω τον ανορθωτή που πήρες και χαλαρωσε λιγακι γιατί το κακό σε βρίσκει όταν δεν το περιμενεις...

Και φυσικά να αλλάξει μάστορα αμα θέλει να χει μηχανάκι................. :tooth:

toyar
25/09/2014, 17:21
πολυ καραμελα την εχουμε κανει εδω μεσα την αλλαγη μαστορα
σιγουρα ο κλαδος δεν ειναι προτυπο επαγγελματισμου αλλα δεν ειναι σωστο να κραζουμε αγνωστους μαστορους βασιζομενοι σε αυτα που λεει ο καθενας που μπαινει εδω μεσα και ειναι τοσο ασχετος που πολλες φορες δεν μπορει καλα καλα να μεταφερει τι ειπωθηκε (και δεν αναφερομαι στο παληκαρι που ξεκινησε το παρον θεμα)
γνωμη μου..........:cool:

γιωργο
25/09/2014, 18:21
πολυ καραμελα την εχουμε κανει εδω μεσα την αλλαγη μαστορα
σιγουρα ο κλαδος δεν ειναι προτυπο επαγγελματισμου αλλα δεν ειναι σωστο να κραζουμε αγνωστους μαστορους βασιζομενοι σε αυτα που λεει ο καθενας που μπαινει εδω μεσα και ειναι τοσο ασχετος που πολλες φορες δεν μπορει καλα καλα να μεταφερει τι ειπωθηκε (και δεν αναφερομαι στο παληκαρι που ξεκινησε το παρον θεμα)
γνωμη μου..........:cool: επεσες στη περιπτωση ο καραγκιοζησ δε τα χε μετρηση με τη λογικη οτι πριν 5 μηνεσ τα βαλα δε θα χουν τπτ και τελικα ηταν πηνια!!πηρωσα εγω τωρΑ ΣΑ ΜΑΛΑΚΑς καινουργιο ανορθωτη!!!απτεωνασ στη ι.φωκα στο γαλατσι κυμψο γραφει να ξερετε να μη πατε!!πηγα και τον πηρε ο διαολοσ τον ξεφτιλησα..ρε σε ανθρωπουσ αληθινουσ μαστορασ που πηγενα να βρω τον ανορθωτη μου λεγανε φερε το μηχανακι να σου μετρησω πρωτα τα πηνια..τουσ ελεγα το χω στο συνεργιο και λεγανε ε τοτε εντεξει θα τα χει μετρησει...κλεφταρας...τι να πεισ...πωλητε ανωρθωτησ απο ιννοβα ιξεψτιον 25Ε...χεχεχε να το διασκεδασουμε και λιγο...και φιλε μου εγω δηλωσα ασχετοσ το πηγα στο συνεργιο και ειπα τι εχει μου λεει ανορθωτη..σιγουρα?1000%επιδη μου πεφτει ακριβωσ ο γνησιοσ θα παω να παρω εγω εναν και θα σου πληρωσω μονο την εργασια οκ?οκ...πεσ μου τι λαθοσ εκανα??και με τρελανε τοσο αυτο ακριβωσ που αλοι μου λεγαν για πηνια και αυτοσ δε τα κοιταξε ε αυτοσ ο ανθρωποσ για μενα ειναι να το κλεινει και να πηγενει για ψαρεμα....α κ δε σασ το χα πει στην αρχη ηθελε να μου βαλει και μπαταρια γιατι λεει δε φορτιζε και εντελει ειχε χαλασει το μηχανημα του και ακουσε τη συζητηση ενασ πιτσιρικασ που δουλευει εκει και το πε..μπορει να το λεγε και επιτιδες....πλεον ολα τα σκεφτομε μ αυτον τον π@@@τη που μπλεξα..

γιωργο
25/09/2014, 18:48
Και φυσικά να αλλάξει μάστορα αμα θέλει να χει μηχανάκι................. :tooth:

Εμμ τα λεγε καιο γελαγε το καγκουρο αλλα ποιος τον ακουγε???

andreaspetr
26/09/2014, 01:57
τα πηνια που σου ειχε βαλει σου ειχε πει οτι ηταν γνησια?

γιωργο
26/09/2014, 09:18
τα πηνια που σου ειχε βαλει σου ειχε πει οτι ηταν γνησια?

οχι αλλα ηταν τα "καλα"ταιβανεζικα"τα κινεζικα ειχαν 20ε τα γνησια 75 αυτα 45....αφηστε τα παιδια παω να σκασω...

γιωργο
26/09/2014, 09:48
και η αλλη οψη του νομισματος πηρα τον ανθωπο που αγορασα τον ανορθωτη και του λεω τι εγινε και να βρω ενα τροπο να το παω ωσ εκει αθηνα-μενιδι να το φτιαξει και να τα βρουμε στη διαφορα και μου λεει φερτον και σου δινω τα λεφτα σου πισω και θα ψαξω μηπωσ σου βρω μεταχειρισμενα γνησια πηξνια να το κανουμε αλλαγη.....α ανθρωποσ και ο υπανθρωπος...

γιωργο
26/09/2014, 16:15
ο τυποσ στο μενιδι μου βαλε γνησιο μεταχειρισμενα πηνια(ειδα το σημαδακι) μου αλαξε φλατζα(θα μου πεισ 1Ε αλου την εχω πληρωσει 5ε ειδε πωσ δεν ειχα λαδια μου το γεμισε)και μου πηρε για ολα αυτα αλλα 30ε.....συν τα 20 του ανορθωτη.και αφησε και τισ δουλιεσ του για παρτυ μου..που πηρε πισω...για να μη λεμε μονο τα κακα...αν και δε θα πρεπε να το πω πωσ με 50ε ολα αυτα ουτε του παπα το λεω γιατι αυτοσ επιασε πελατη...ο αλλος...ασ μη πω δημοσια...δε ξερω αν μπορω να πω και ποιοσ ειναι η απαγορευετε να κανω διαφημηση ασ μου πουν οι διαχειρηστες..

Dbnn
26/09/2014, 16:20
ο τυποσ στο μενιδι μου βαλε γνησιο μεταχειρισμενα πηνια(ειδα το σημαδακι) μου αλαξε φλατζα(θα μου πεισ 1Ε αλου την εχω πληρωσει 5ε ειδε πωσ δεν ειχα λαδια μου το γεμισε)και μου πηρε για ολα αυτα αλλα 30ε.....συν τα 20 του ανορθωτη.και αφησε και τισ δουλιεσ του για παρτυ μου..που πηρε πισω...για να μη λεμε μονο τα κακα...αν και δε θα πρεπε να το πω πωσ με 50ε ολα αυτα ουτε του παπα το λεω γιατι αυτοσ επιασε πελατη...ο αλλος...ασ μη πω δημοσια...δε ξερω αν μπορω να πω και ποιοσ ειναι η απαγορευετε να κανω διαφημηση ασ μου πουν οι διαχειρηστες..

Για ρίξε κανα ΠΜ....

petros3110
26/09/2014, 16:59
κγω θα θελα να μαθω για τον μενηδιατη

γιωργο
26/09/2014, 17:02
κγω θα θελα να μαθω για τον μενηδιατη σου στελνο κοπυ πειστ το ΠΜ του καγκουρο