PDA

View Full Version : Crypton X 135



vaska
08/09/2014, 22:54
και 25000 χλμ, όταν ανοίγω γκάζι κι έχω μια πάνω από το κανονικό και μικρή ταχύτητα ή σε απότομη εκκίνηση από φανάρι ας πούμε, μια μαγκώνει μια αφήνει με αποτέλεσμα το μηχανάκι να κάνει λες και το οδηγάει γκόμενα που έχει λόξυγγα.

Μιας και οι αλλαγές είναι αθόρυβες και υποδειγματικές και δεν πατινάρει καθόλου, ψυλλιάζομαι τον φυγοκεντρικό συμπλέκτη.
Είναι λογικό σε αυτά τα χλμ?? Από την μιά η κτηνώδης :eek: δύναμη του κρύπτονα από την άλλη που κινείται συνέχεια μέσα στην πόλη.
Έχω δίκιο?? μην ανοίγω τσάμπα και χωρίς λόγο.

Για πείτε οι ειδικοί.
:wave2:

notakos600
09/09/2014, 08:34
Ειδικός δεν είμαι αλλά μην το δένεις και κόμπο ( αυτό με τα 25.000 χλμ) γιατί δεν μιλάμε για C-50-70-90 που ήταν αλεξίσφαιρα.

vaska
09/09/2014, 12:25
Την πήρα την κρύα μου πρωί πρωί, σιαγόνες μαζί με καμπάνα φυγοκεντρικού 100€ μείον κάποια έκπτωση που μου κάνουν τα παιδιά στη Yamaha + φλάτζα + λαδάκια + μπουζάκι.

teogtp
09/09/2014, 12:31
Τελικα αυτη ειναι η ζημια;
Η εκανες ερευνα αγορας ;

Vstrommer71
09/09/2014, 12:39
Την πήρα την κρύα μου πρωί πρωί, σιαγόνες μαζί με καμπάνα φυγοκεντρικού 100€ μείον κάποια έκπτωση που μου κάνουν τα παιδιά στη Yamaha + φλάτζα + λαδάκια + μπουζάκι.

Μην διαμαρτυρεσαι,θα πεσει φωτια να μας καψει.Τα καημενα τα παπακια μας εχουν δωσει τοσα χρηματα πισω,σε ευκολια μετακινησης για την δουλεια μας,που δεν συγκρινεται.Ας ειναι τα 100 ευρακια,χρειαζονται κι αυτα που και που!Με αυτα που τους κανουμε και τα κουβαληματα,αν ειχαν χερια θα ειχαν βγαλει να μας μουτζωσουνε χαχα

vaska
09/09/2014, 12:46
Τελικα αυτη ειναι η ζημια;
Η εκανες ερευνα αγορας ;

Μίλησα με το σέρβις της Γιαμάπα και συμφώνησαν με την δικιά μου διάγνωση (μαλάκες ήταν να μην συμφωνήσουν??).

Και τα χιλιόμετρα λέει νορμάλ.
Σάββατο παραλαβή ανταλλακτικών Κυριακή χειρουργείο.

vaska
09/09/2014, 12:46
Μην διαμαρτυρεσαι,θα πεσει φωτια να μας καψει.Τα καημενα τα παπακια μας εχουν δωσει τοσα χρηματα πισω,σε ευκολια μετακινησης για την δουλεια μας,που δεν συγκρινεται.Ας ειναι τα 100 ευρακια,χρειαζονται κι αυτα που και που!Με αυτα που τους κανουμε και τα κουβαληματα,αν ειχαν χερια θα ειχαν βγαλει να μας μουτζωσουνε χαχα

Όχι ρε καμία διαμαρτυρία από μένα, η τσέπη μου διαμαρτύρεται.
:beer::bawl:

akis_trevor
09/09/2014, 14:03
ρε φιλε μονο εσυ θα μπορουσες να κανεις τον κρυπτονα να θελει επισκευη και την γερμανικη κυρια να μην εχει καψει ουτε λαμπα!!!
ευγε φιλε!!!

GFawkes
09/09/2014, 14:12
Αφου ολο με το παπι παει ρε συ.....

σπιτι-ταβερνα-ταβερνα-σπιτι που να την παρκαρει την "χοντρη"

akis_trevor
09/09/2014, 14:17
Αφου ολο με το παπι παει ρε συ.....

σπιτι-ταβερνα-ταβερνα-σπιτι που να την παρκαρει την "χοντρη"

τωωρα τελευταια τις εκανε χλμ...
παντως στο γκαραζ του,ειναι αλλα 2-3 μηχανακια και η χονδρη βγαινει πιο συχνα απτα αλλα....(camen ακουει; ) :p

vaska
09/09/2014, 14:36
ρε φιλε μονο εσυ θα μπορουσες να κανεις τον κρυπτονα να θελει επισκευη και την γερμανικη κυρια να μην εχει καψει ουτε λαμπα!!!
ευγε φιλε!!!

Μια λάμπα έχει κάψει, μην λέμε και υπερβολές

:bawl:

akis_trevor
09/09/2014, 14:39
ειδες που χαλανε;;;;:bawl:
μακαρι ποτε να μην σου βγαλει τπτ... ;)