PDA

View Full Version : Μηνες χωρις ΠΙΝΑΚΙΔΑ



Lazio
21/10/2005, 07:31
Απο μεσα Ιουνιου και ακομα δεν εχω παρει πινακιδα.... Ελλας το μεγαλειο σου. :sick:
Εχω κοψει 1 πλαστικο και εχω κολλησει γραμματα που εκτυπωσα μονος και το εχω ντυσει με αυτο που ντυνουν τα βιβλια το διαφανες για προστασια. :rolleyes:
Υπαρχει καποιος να φτιαχνει πινακιδα αλλα να ειναι νομιμη σαν αυτη του υπουγειου γιατι αν περιμενω εγω απο αυτους ...... :a11: :a11: :a018: :a018:

Multi-Duc
21/10/2005, 07:43
Ama deis tis nees pinakides tha aisthantheis eutuxismenos pou akoma den exeis :cry:

ironbum2
21/10/2005, 07:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Multi-Duc
Ama deis tis nees pinakides tha aisthantheis eutuxismenos pou akoma den exeis :cry:

Μάλλον δεν θα τις φορέσεις καθόλου και θα συνεχίσεις να είσαι χωρίς πινακίδες:D :D :D

makis206
21/10/2005, 07:49
Lazio διάβασες για τα "ταψιά" που συζητιούντε μέρες τώρα στις "Γενικές";
Ρωτάω γιατί εγώ προσωπικά δέν θα βιαζόμουν να την αποκτήσω..

Πάντως απ'ότι ξέρω έχουν αρχίσει σιγά σιγά να τις μοιράζουν, ένα φιλαράκι μου που ήταν ανυπόμονος όπως εσύ την προμηθεύτηκε πρίν μια εβδομάδα κι ακόμα βρίζει την ώρα και τη στιγμή που την παράλαβε ! :lol:

Lazio
21/10/2005, 07:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Multi-Duc
Ama deis tis nees pinakides tha aisthantheis eutuxismenos pou akoma den exeis :cry:

Ναι ξερω οτι ειναι τεραστιες γιαυτο ρωταω αν υπαρχει καποιος να φτιαχνει πινακιδα με τη σφραγιδα νομιμη....

Lazio
21/10/2005, 07:53
Παντως ξεκολλατε λιγακι .....ρωτησα αν υπαρχει καποιος κτλ κτλ .... ΕΙΠΑΜΕ ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ..... ευχαριστω:winka:

modeerf
21/10/2005, 08:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio
...αν υπαρχει καποιος να φτιαχνει πινακιδα με τη σφραγιδα νομιμη....

Καλημέρα...

ΑΝ υπάρχει κάποιος που να το κάνει αυτό είναι παράνομος (=σφραγίδα), οπως και εσύ που θα φοράς την πινακίδα που θα σου "φτιάξει" (πλαστογραφία αν δεν κάνω λάθος)...

Gandalf dr685sm
21/10/2005, 11:25
Σωστά...

Η σφραγίδα αποτυπώνεται μόνο απο το Υπουργείο και κανεις δεν έχει δικαίωμα χρήσης της.

Πάντως για το θέμα πινακίδας - μεγέθους...

ρε παιδιά μια ιδέα... θεωρία είναι βέβαια...

απο όσο είδα , απο δεξιά έχει αρκετο περιθώριο απο τα γράμματα και γενικά απο τα σήματα E.Ε. και Υπουργείου...

Τι θα μπορούσε να γίνει αν την "μικραίναμε" με τεχνητό τρόπο (βλ. κόφτη μετάλλου) έτσι ώστε και μικρή να είναι αλλά και ευδιάκριτα στοιχεία...

Εκτός και αν βγούν με μεζούρες οι τροχαίοι και μετράνε αν είναι σωστές ή οχι σε διαστάσεις....


Gandalf

modeerf
21/10/2005, 11:35
Σε καθαρά χιουμοριστικό ύφος...

Και ρωτάω εγώ υμάς...

Αν πάρω μια ολοκαινουρια πινακίδα...δεν την κόψω, δεν την στραβώσω αρα δεν μου ρίχνουν κλήσεις για παραποιηση κλπ κλπ...

Αλλά αντί για οριζόντια την βιδώσω ΚΑΘΕΤΑ στην βάση της μοτο...

Αναρρωτιέμαι αν μπορεί να με γράψει κάποιος μετά και για ΠΟΙΟΝ λόγο θα με γράψει εφόσον η πινακίδα θα συνεχίσει να είναι ευκρινής...(απλά θα παθαινουν αυχενικό οι τροχαίοι)...

Τώρα θα μου πείς, οτι δεν προβλέπεται, απαγορευεται...(βρε που το άκουσα αυτό τελευταία φορά να δείς...)

makis206
21/10/2005, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από modeerf
Και ρωτάω εγώ υμάς...
Αν πάρω μια ολοκαινουρια πινακίδα...δεν την κόψω, δεν την στραβώσω αρα δεν μου ρίχνουν κλήσεις για παραποιηση κλπ κλπ...
Αλλά αντί για οριζόντια την βιδώσω ΚΑΘΕΤΑ στην βάση της μοτο...

Ίσα ίσα που θα έχεις και γαμώ τους λασπωτήρες, ειδικά τώρα που πιάσανε οι βροχές...

Μόνο να δώ τί θα λέμε όταν πιάσουν οι ζέστες !



:lol: :lol:

modeerf
21/10/2005, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ίσα ίσα που θα έχεις και γαμώ τους λασπωτήρες, ειδικά τώρα που πιάσανε οι βροχές...
:lol: :lol:


Ναι, οπως επίσης και κάτι να σε σταματάει να μήν φας καπάκι απο καμία βαρβάτη σούζα...

(και εκεί που το έχω σηκώσει λαμπάδα, λέει, έξυσα την μαμημένη την πινακίδα)

(ερώτηση στρουμφακιου: καλά ρε φιλε την έχεις βάλει 90 μοιρες στραβά την πινακίδα...μπορείς να μου έξηγήσεις όμως πως στον διάτανο έχει λιώσει το κάτω μέρος της???)

gtsiros
21/10/2005, 13:09
Εννοείς το αριστερά.

adam_tsouk
21/10/2005, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio
Απο μεσα Ιουνιου και ακομα δεν εχω παρει πινακιδα.... Ελλας το μεγαλειο σου. :sick:
Εχω κοψει 1 πλαστικο και εχω κολλησει γραμματα που εκτυπωσα μονος και το εχω ντυσει με αυτο που ντυνουν τα βιβλια το διαφανες για προστασια. :rolleyes:
Υπαρχει καποιος να φτιαχνει πινακιδα αλλα να ειναι νομιμη σαν αυτη του υπουγειου γιατι αν περιμενω εγω απο αυτους ...... :a11: :a11: :a018: :a018:


Γιατί βιάζεσαι;

Κανείς δεν σε γράφει, κανείς δεν σε φωτογραφίζει....

δεν καταλαβαίνω το σκάλωμα που είναι.....:sick:

Lazio
21/10/2005, 17:47
εγω στα παπαρια μου..... θα την κοψω απο δεξια που ειδα οτι εχει χωρο.....οταν με το καλο παρω πινακιδα.
Αλλωστε αν θελουν να σε γραψουν ολο και κατι θα βρουν :rolleyes:

cityfly
24/10/2005, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio
Απο μεσα Ιουνιου και ακομα δεν εχω παρει πινακιδα.... Ελλας το μεγαλειο σου. :sick:
Εχω κοψει 1 πλαστικο και εχω κολλησει γραμματα που εκτυπωσα μονος και το εχω ντυσει με αυτο που ντυνουν τα βιβλια το διαφανες για προστασια. :rolleyes:
Υπαρχει καποιος να φτιαχνει πινακιδα αλλα να ειναι νομιμη σαν αυτη του υπουγειου γιατι αν περιμενω εγω απο αυτους ...... :a11: :a11: :a018: :a018:


εγώ αναρωτιέμαι γιατί αγχώνεσαι και γιατί έφτιαξες άλλη πινακίδα αφού έχει το χαρτάκι από το υπουργείο (το έχεις έτσι; ) τότε τι σκας πρόβλημά τους

adam_tsouk
24/10/2005, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio
Αλλωστε αν θελουν να σε γραψουν ολο και κατι θα βρουν :rolleyes:


Ναι, αλλά για πινακίδα ΔΕΝ θα σε γράψουν....

ktm640lc4
31/10/2005, 09:43
κατα την γνωμη μου καλα θα ηταν να κανανε καμια μοτοδιαδηλωση για τις πινακιδες.

δεν νομιζω οτι θελει καποιος απο σας να τις βαλει πανω στο μηχανακι του.

εγω προσωπικα δεν θα την βαλω αν τελικα καταφερω να παρω το zx6.

και ας με πιασουν 1000 φορες.

Multi-Duc
31/10/2005, 11:39
EYRHKA!!!


27170

ktm640lc4
31/10/2005, 13:27
εγω παντως στο τελευταιο μοτο διαβασα οτι ειναι οδηγια της Ε.Ε. και πρεπει ολες οι χωρες να κανουν το ιδιο.

αν καταλαβα καλα δηλαδης.

να πανε να γαμηθουνε, εγω αντιστεκομαι μονος μου. θα την κανω σανιδα του σερφ το καλοκαιρι να ψαρωνουν οι γκομενες.

σιχτιρ...