PDA

View Full Version : Περι Βενζίνης μη νοθευμένης ο λόγος.....



Hayate
12/09/2014, 20:06
Επειδή εκδρομούλες κανονίζουμε και επειδή και καθημερινές τα κυκλοφορούμε τα μοτόρια μας και όσο να ναι δε μας περισσεύουν για τα σκάσουμε για καμμια τρόμπα βενζίνης κτλπ κτλπ κτλπ ρίχτε ένα βλέφαρο όσοι πιστοί.Τουλάχιστον για τα 2-3 πρατήρια που έχει στην περιοχή μου(Χαίδάρι) είμαι σίγουρος 99,9% για το πόσο καθαρή βενζίνη βάζουνε,γι αυτό και τα προτιμώ πάντα για γέμισμα...δεν βάνω και το χέρι μου στη φωτιά αλλά πιστεύω οτι ισχύει σε μεγάλο ποσοστό η λίστα τους.Μυρτέα ΑΕ για τυχόν απορίες είναι τα Coral/Shell.

PetranGR
12/09/2014, 20:12
έψαξα μέσα στην λίστα ένα συγκεκριμένο βενζινάδικο που βάζω καιρό τώρα γιατί είναι καλύτερο απο τα άλλα ,και δεν το έχει...

ΑΜΑΝ!

Hayate
12/09/2014, 20:15
έψαξα μέσα στην λίστα ένα συγκεκριμένο βενζινάδικο που βάζω καιρό τώρα γιατί είναι καλύτερο απο τα άλλα ,και δεν το έχει...

ΑΜΑΝ!

Πέτρο δεν λέει κάτι μαν,πιστεύω οτι θα βγεί και πιο αναλυτική λίστα...

PetranGR
12/09/2014, 20:18
Πέτρο δεν λέει κάτι μαν,πιστεύω οτι θα βγεί και πιο αναλυτική λίστα...

μακάρι αγορίνα,γιατί πέφτω απο τα σύννεφα ότι μπορεί να είναι νοθευμένο ή να κλέβει , ΕΚΟ γάρ...

Πάντως μερικά που έχει μέσα στην λίστα θα τα τσεκάρω απο αύριο...να δώ τι ρόλο βαράνε...

Hayate
12/09/2014, 20:20
Το οτι είναι ΕΚΟ δεν σου λέει κάτι πάντως να ξέρεις,τρανταχτό παράδειγμα BP στην Καβάλλας πάνω που βρέθηκε με νοθευμένη και του ξηλώσανε τα πάντα μετά....το βασικό είναι αν ανήκει στη μαμά εταιρεία κυρίως όπως συμβαίνει με πολλά Shell/BP/EKO και ούτω καθ εξής....παρά με το ποιά ταμπέλα φέρει


Υ.Γ. όλοι μα όλοι λιγουλάκι κλέβουν...έστω και 0.000001%

amyroukai
12/09/2014, 21:10
Αυτά είναι που έχουν σύστημα εισροών/εκροών που γράφει στις αντλίες;

Hayate
12/09/2014, 21:58
Τζόν υποθέτω πως ναι,επίσης κάποια άλλη πατέντα είπαν οτι θα κάνουν και νομίζω θα τα αναφέρουν και σε GPS όταν θα βάνεις σα φίλτρο βενζινάδικο κτλπ.Σε κάποιο "πορνοκάναλο" νομίζω χτές το είδα

tzimidis
12/09/2014, 22:31
Πάντως ένα στον κορυδαλλό που αλλάζει επωνυμία κάθε τρεις και λίγο , με το ίδιο αφεντικό ωστόσο, και που όσοι έχουν πάει μια φορά προτιμάνε να πάνε σπρώχνοντας 5χλμ παρά να ξαναπάνε εκεί, είναι μέσα στη λίστα.
Τι ακριβώς δείχνει αυτή η λίστα?

Hayate
12/09/2014, 22:34
Υποθέτω πως βάζουν αυτά που δεν νοθεύουν και δεν κλέβει η αντλία τους

daz
13/09/2014, 00:29
έψαξα μέσα στην λίστα ένα συγκεκριμένο βενζινάδικο που βάζω καιρό τώρα γιατί είναι καλύτερο απο τα άλλα ,και δεν το έχει...

ΑΜΑΝ!

ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ!!!




:lol:

Bob_o_mastoras
13/09/2014, 01:43
Σεξ βια και νοθεια ειναι τα περισσοτερα.
Εδω στο νησι κανω 20χλμ για να παω να βαλω μια μετρια βενζινη για να γλυτωσω αυτη που ειναι στο 1,5 χλμ και ειναι νερο. Παιζει να της βαλεις φωτια και να μην αναψει. ΕΚΟ το συγκεκριμενο. Εχουν γινει ποσες καταγγελιες και στα @@ τους για τον τυπο. Και η αντλια του κλεβει πιο πολυ και απο τα φρουτακια. Και τιμη ιδια και στα δυο 1,89 παρακαλω! :owned: :faint:

Θεσ/νικη και Αθηνα εχω καποια στανταρ και ειμαι οκ.

nerofida
13/09/2014, 13:37
η λιστα ειναι για πρατηρια που ειναι στο συστημα εισροων-εκροων, δεν εχει να κανει με τη νοθευση ή οχι
επισης το συστημα αυτο ειναι πιο πολυ για να μην κλεβουν τους φορους, οχι εμας...

notakos600
13/09/2014, 15:17
η λιστα ειναι για πρατηρια που ειναι στο συστημα εισροων-εκροων, δεν εχει να κανει με τη νοθευση ή οχι
επισης το συστημα αυτο ειναι πιο πολυ για να μην κλεβουν τους φορους, οχι εμας...

Αν κλέβουν τους φόρους, σε εμάς θα κολλήσουν.
Πάντως αυτό που βάζω εγώ δεν το έχει, γμστα δλδ.

Specialized
13/09/2014, 20:00
Επειδή εκδρομούλες κανονίζουμε και επειδή και καθημερινές τα κυκλοφορούμε τα μοτόρια μας και όσο να ναι δε μας περισσεύουν για τα σκάσουμε για καμμια τρόμπα βενζίνης κτλπ κτλπ κτλπ ρίχτε ένα βλέφαρο όσοι πιστοί.Τουλάχιστον για τα 2-3 πρατήρια που έχει στην περιοχή μου(Χαίδάρι) είμαι σίγουρος 99,9% για το πόσο καθαρή βενζίνη βάζουνε,γι αυτό και τα προτιμώ πάντα για γέμισμα...δεν βάνω και το χέρι μου στη φωτιά αλλά πιστεύω οτι ισχύει σε μεγάλο ποσοστό η λίστα τους.Μυρτέα ΑΕ για τυχόν απορίες είναι τα Coral/Shell.


Να ρωτήσω κάτι: πως είσαι τόσο σίγουρος για τα πρατήρια στην περιοχή σου;

teogtp
13/09/2014, 21:49
Πρατηριο στην Πολη μου που ειχε και τα φτηνοτερα καυσιμα στην ΕΛΛΑΔΑ ,σε γεμισμα 5λιτρων σε αντιστοιχης χωρητικοτητας μπιτονι καυσιμων αυτο ειχε μεσα 4λιτρα..............

Bradipous
13/09/2014, 23:56
Οτι μετρα και να παρθουν και οποιες μεθοδοι και να εφαρμοστουν, ο Ελληνας παντα θα βρισκει τον τροπο να κανει τη λαμογια του εξαπατωντας ειτε το κρατος ειτε τον πελατη ειτε και τους δυο. Το 'χει στο αιμα του πως να το κανουμε... :shrugs: :a022: :a022: :a7:

irinia
14/09/2014, 00:09
ΛΕΒΕΝΤΕΣ...............





Μυρτέα, Έρμής τά SHELL
καί Καλυψώ τά ΕΚΟ.
Αύτά είναι τών έταιρειών μέ ότι αύτό συνεπάγεται.
Τά εύκόλως έννοούμενα παραλείπονται...!!!!
Καί είναι πολύ εύκολο νά τά βρείτε.

devil's animal
14/09/2014, 09:12
εγω εχω αλανθαστο τροπο να βρω την νοθευμενη βενζινη...απλα χρειαζεται χρονος...και η λυση λεγεται cbf125!!

οταν εβαζα σ'εναν φτηνο σχεδον απεναντι απ'το σπιτι μου, μου εβγαζε με φουλ γεματο ντεποζιτο γυρω στα 430 με 450 χλμ...οσο οικονομικα και να οδηγουσα...
αλλαζω βενζιναδικο και παλι με φουλ γεματο σε (σχεδον) τερμα αδειο ρεζερβουαρ, μου εβγαζε 500 με 530 χλμ...ιδιος τροπος οδηγησης, μην σας παω και λιγο πιο πιεσμενα...
ξαναλλαζω βενζιναδικο και πηγα στα 600χλμ το γεμισμα με φυσιολογικη οδηγηση, χωρις ξεσπασματα και τελικιασματα...


πλεον ξερω οτι αν ειναι καλο το καυσιμο δεν γινεται να βγαλει με γεματο ντεποζιτο κατω απο 580 χλμ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΗΓΑΙΝΩ...
εχω δει μεχρι και 610χλμ στα 13 λιτρα που ειναι το ρεζερβουαρ...

και θα πω και κατι τελευταιο και οποιος καταλαβει καταλαβε...

προτιμηστε να σας κλεβουν στο ζυγι, δλδ στην ποσοτητα, παρα στην ποιοτητα...
θα προτιμησω να λεει οτι μου βαζει 15 λιτρα βενζινη και να εχω στο ντεποζιτο 13 λιτρα παρα να μου βαζει 15 λιτρα μιγμα νερο με βενζινη και οντως να εχω μεσα στο ρεζερβουαρ 15 λιτρα...

irinia
15/09/2014, 09:49
ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΞΑΔΕΡΦΟ....................







Βενζινά...??

andreas 400
15/09/2014, 14:08
εγω εχω αλανθαστο τροπο να βρω την νοθευμενη βενζινη...απλα χρειαζεται χρονος...και η λυση λεγεται cbf125!!

οταν εβαζα σ'εναν φτηνο σχεδον απεναντι απ'το σπιτι μου, μου εβγαζε με φουλ γεματο ντεποζιτο γυρω στα 430 με 450 χλμ...οσο οικονομικα και να οδηγουσα...
αλλαζω βενζιναδικο και παλι με φουλ γεματο σε (σχεδον) τερμα αδειο ρεζερβουαρ, μου εβγαζε 500 με 530 χλμ...ιδιος τροπος οδηγησης, μην σας παω και λιγο πιο πιεσμενα...
ξαναλλαζω βενζιναδικο και πηγα στα 600χλμ το γεμισμα με φυσιολογικη οδηγηση, χωρις ξεσπασματα και τελικιασματα...


πλεον ξερω οτι αν ειναι καλο το καυσιμο δεν γινεται να βγαλει με γεματο ντεποζιτο κατω απο 580 χλμ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΗΓΑΙΝΩ...
εχω δει μεχρι και 610χλμ στα 13 λιτρα που ειναι το ρεζερβουαρ...

και θα πω και κατι τελευταιο και οποιος καταλαβει καταλαβε...

προτιμηστε να σας κλεβουν στο ζυγι, δλδ στην ποσοτητα, παρα στην ποιοτητα...
θα προτιμησω να λεει οτι μου βαζει 15 λιτρα βενζινη και να εχω στο ντεποζιτο 13 λιτρα παρα να μου βαζει 15 λιτρα μιγμα νερο με βενζινη και οντως να εχω μεσα στο ρεζερβουαρ 15 λιτρα...

εχεις απολυτο δικοιο ειδικα στην τελευταια παραγραφο.εχω μοτο και αυτ-το βελτιωμενα και ειδικα στο αυτ-το η νοθευμενη με στελνει συνεργειο-ταμειο...

GFawkes
15/09/2014, 14:27
Ρε Devil

2λιτρα καιει μονο το μικρο...

τετοιο πρεπει να παρω...

Το CBX κατω απο 10 δεν πεφτει ουτε με νεκρο καταβαση Ολυμπου.....(του βουνου)