PDA

View Full Version : SOS! Προβλημα με honda cbr400 '99



Dalt0n
20/09/2014, 01:23
SOS παιδιαα....προσφατα πηρα ενα cbr400
το προβλημα που εχω τωρα ειναι πως δεν περνει μπροστα......χθες το πρωι το εβαλα και επερνε κανονικα πηγαινα να ξεκινησω και μολις εβαζα ταχυτητα εζβινε..(εφτεγαι που ειχα το στηριχτιρα ανοιχτο) το εκανα 6-7φορες και μετα το παρατησα..(λεω θα δοκιμασω αργοτερα)....σημερα το πρωι (αφου καταλαβα το λαθως που εκανα με το στρηριχτιρα) παω να το βαλω μπροστα και δν επερνε καθολου: γρρρρ γρρρ γρρρ που και που μπαμ μπουμ η εξατμιση (το ζορισα αρκετα) .......λεω θα φταει οτι εχει λιγη βενζινη.....παω περνω ενα μπετονακι 10ευρα περιπου το βαζω,δοκιμαζω να βαλω μπροστα παλι τπτ τα ιδια.....σκεφτομαι 'θα το μπουκωσα' το βαζω σε μια κατηφορα και το σκαω με δευτερα μπας και παρει μπροστα να ξεμπουκωσει......μολις το εσκαγα με 2α επερνε γουρ γουρ γουρ αλλα δν ανταποκρινοταν στο γκαζι να ανεβασει στροφες και εζβινε............Τι μπορει να ΦΤΑΕΙ????????????

toyar
20/09/2014, 05:48
μπουκωμενο ειναι
βαλτο στην κατηφορα με κλειστο τσοκ και γκαζι σταθερα τερμα ανοικτο

Dalt0n
20/09/2014, 05:54
μπουκωμενο ειναι
βαλτο στην κατηφορα με κλειστο τσοκ και γκαζι σταθερα τερμα ανοικτο
Αυτο εκανα,το γκαζι τερμα αλλα Τζιφος αδερφε...και αρχιζω να ανυσυχω για καμια αντλια βενζινης

yiannis172
20/09/2014, 06:58
Αν τα μπαμ μπουμ που λες συνοδευτηκαν και απο σπιθες απο την εξατμιση,κανε εναν ελεγχο και τα πηνια σου.

catmaster
20/09/2014, 07:20
Επειδή ακούγεσαι λίγο "νιούφης" με τα μηχανάκια και πριν αρχίσεις να λύνεις τα πάντα για κοίτα κάτω αριστερά όπως κάθεσαι στο μηχανάκι μήπως είναι το ρουμπινέτο της βενζίνης κλειστό η σε λάθος θέση

καλοτάξιδο το cbrαράκι :wave2:

Dalt0n
20/09/2014, 11:27
otan to vazw se kathfora pernei douleuei to moter alla dn antapokrinetai sto gkazi kai molis to sumplektaro h dn exei allo fora to mhxanaki zvinei....opote katevenei benzinh...

teogtp
20/09/2014, 12:23
Απο οτι λες το μηχανακι δεν επαιρνε μπροστα στην κατηφορα.
Απλα γυρνουσε το μοτερ σβηστό..........

Dalt0n
09/08/2015, 04:58
μπουκωμενο ειναι
βαλτο στην κατηφορα με κλειστο τσοκ και γκαζι σταθερα τερμα ανοικτο

αυτο επρεπε να κανω τοτε ;)

Dalt0n
13/02/2016, 00:55
χμμμ ..εδώ είμαστε στην δεύτερη μέρα μ με το cbr ..εκείνο το πρωί έβαλα μπροστά το cbr και με κατεβασμένο το stand έβαλα ταχύτητα αυτό όπως ήταν λογικό έσβησε. Εγώ ξανά έβαλα μπροστά ξανά ταχύτητα και παλι έσβησε.αυτό επαναληφθηκε καμιά εικοσαριά φορές μέχρι που σήκωσα το stand αλλά έκλεισα το Kill switch ο στόκος και το μιζαρα αλλά αυτό γυρνούσε το μοτέρ αλλά δεν έδινε σπινθηρα. .στην τελική βραχυκύκλωσε τα μπουζί. .
οταν φώναξα την μηχανικαρα μου ήρθε έβγαλε τα μπουζί τα έκαψε με έναν αναπτήρα τα ξαναεβαλε και όλα εντάξει

noodles
13/02/2016, 13:30
5 λεπτα κοφτεις σε Ν θελει και θα στρωσει. δε εχει "ανοιξει" καλα το μοτερ ακομα.

byron
13/02/2016, 16:05
μπουκωμενο ειναι
βαλτο στην κατηφορα με κλειστο τσοκ και γκαζι σταθερα τερμα ανοικτο

Είσαι πολύ κακός τελικά εσύ...:lol:

viper1
14/02/2016, 17:56
Πλατίνες

DrEvil
14/02/2016, 17:58
χμμμ ..εδώ είμαστε στην δεύτερη μέρα μ με το cbr ..εκείνο το πρωί έβαλα μπροστά το cbr και με κατεβασμένο το stand έβαλα ταχύτητα αυτό όπως ήταν λογικό έσβησε. Εγώ ξανά έβαλα μπροστά ξανά ταχύτητα και παλι έσβησε.αυτό επαναληφθηκε καμιά εικοσαριά φορές μέχρι που σήκωσα το stand αλλά έκλεισα το Kill switch ο στόκος και το μιζαρα αλλά αυτό γυρνούσε το μοτέρ αλλά δεν έδινε σπινθηρα. .στην τελική βραχυκύκλωσε τα μπουζί. .
οταν φώναξα την μηχανικαρα μου ήρθε έβγαλε τα μπουζί τα έκαψε με έναν αναπτήρα τα ξαναεβαλε και όλα εντάξει

Εισαι μπινιαρης (κι πολλα αλλα, αλλα χαριζεις γελιο ρε μπαγασα)