PDA

View Full Version : "Πάει" το δίπλωμα οδήγησης λόγω παράβασης για ομιλία στο κινητό τηλέφωνο!



ares_tz
20/09/2014, 06:04
Γεια σας,

Μόλις χτες πληροφορηθήκα από γνωστό ότι εν κινήσει στην Αττική Οδό, η τροχαία αφαίρεσε το δίπλωμα οδήγησης του διότι 'συνελήφθη΄ να ομιλεί στο κινητό του τηλέφωνο...Διάβασα τον νέο ανανεωμένο Κ.Ο.Κ. και πράγματι αυτό αποτελεί μια από τις πολλές σοβαρές αιτίες για τέτοια ποινή....Γνωρίζει κανείς τι ενέργειες μπορεί να κάνει ο οδηγός τώρα? Κάποια ένσταση ίσως γιατί ειναι επαγγελματίας οδηγός?

7Tolis
20/09/2014, 06:19
Μια ενέργεια που μπορεί να κάνει είναι να γίνει πραγματικός επαγγελματίας και να μην μιλάει στο κινητό οδηγώντας. Εφόσον από αυτό ζει, θα έπρεπε να ήταν κιουρια.

George_Sp
20/09/2014, 06:33
καμία ένσταση και καλά του έκαναν. δε φαντάζεσαι πόσοι άνθρωποι ειδικότερα μηχανόβιοι σκοτώνονται από οδηγούς που μιλάνε στο κινητό και αλλάζουν λωρίδες δίχως να χαμπαριάζουν γύρω τους. τον τελευταίο χρόνο κάθε μέρα που θα βγω για 1-2 ώρες στους δρόμους για δουλειές θα συναντήσω σίγουρα μετρημένους 50 και βάλε που μιλάνε στο κινητό και το αμάξι κάνει 8άρια.
σε μερικούς από αυτούς τους έχω πετάξει το κινητό στην απεναντι πόρτα όταν τους βρω σε φανάρι σταματημένους.

vaska
20/09/2014, 06:38
Όπως ακριβώς τα είπε ο 7Tolis από πάνω με μια διαφορά, "κυρία" θα έπρεπε να είναι είτε είναι επαγγελματίας είτε όχι, άπαξ και βγαίνει στους δρόμους.

Τα διαδικαστικά για να πάρει πίσω το δίπλωμα (αν αυτό γίνεται - αλλά Ελλάδα είμαστε όλα γίνονται, φαντάζομαι αν πληρώσει το πρόστιμο και πάει να κλαφτεί θα του το δώσουν) δεν τα γνωρίζω, εκείνο που γνωρίζω είναι ότι πρέπει να πάρει ΒΤ αν θέλει να συνεχίσει να μιλάει και να οδηγεί.

spyrakos35
20/09/2014, 06:46
....Γνωρίζει κανείς τι ενέργειες μπορεί να κάνει ο οδηγός τώρα? Κάποια ένσταση ίσως γιατί ειναι επαγγελματίας οδηγός?

ευτυχώς που ήταν επαγγελματίας.....

tzimidis
20/09/2014, 06:54
kanadyo gnostoi mou epaggelmaties pou (kalos) tous to afairesane gia ton idio logo, den to pirane piso me tin kammia. Ypomoni 30 - 60 meroules.....

mikes
20/09/2014, 06:54
εχω βαρεθει να διαβαζω εδω μεσα, θεματα του στυλ "εκανα μαλακια (η οποια φυσικα μπορει να ειχε τραγικες επιπτωσεις για τη δημοσια ασφαλεια) και τιμωρηθηκα αναλογα.. τι να κανω για να τη σκαπουλαρω?"
η κλασικη μαλακια που δερνει τον ελληναρα! πως να κανει λαμογια για να κανει τη δουλεια του! τι και αν αλλοι κινδυνευεουν απο τις πραξεις του? στην καρα@@@@ του! αυτος τη δουλεια του να κανει! με λαμογια ομως ε? γιατι ειμαστε και ελληναρες, και εμεις δεν ξερουμε να βαδιζουμε βαση εγκεκριμενων και νομιμων διαδικασιων αλλα ουτε και να αναλαμβανουμε τις ευθυνες μας και να πληρωνουμε τις συνεπειες!

και μετα απορουμε πως φτασαμε εδω που φτασαμε.. δεν υπαρχει σωτηρια!

MG-KTiNoS
20/09/2014, 07:50
εχω βαρεθει να διαβαζω εδω μεσα, θεματα του στυλ "εκανα μαλακια (η οποια φυσικα μπορει να ειχε τραγικες επιπτωσεις για τη δημοσια ασφαλεια) και τιμωρηθηκα αναλογα.. τι να κανω για να τη σκαπουλαρω?"
η κλασικη μαλακια που δερνει τον ελληναρα! πως να κανει λαμογια για να κανει τη δουλεια του! τι και αν αλλοι κινδυνευεουν απο τις πραξεις του? στην καρα@@@@ του! αυτος τη δουλεια του να κανει! με λαμογια ομως ε? γιατι ειμαστε και ελληναρες, και εμεις δεν ξερουμε να βαδιζουμε βαση εγκεκριμενων και νομιμων διαδικασιων αλλα ουτε και να αναλαμβανουμε τις ευθυνες μας και να πληρωνουμε τις συνεπειες!

και μετα απορουμε πως φτασαμε εδω που φτασαμε.. δεν υπαρχει σωτηρια!

if you can't do the time dont do the crime!
323202

gior-gos
20/09/2014, 08:25
Μακαρι να αφαιρουσανε το διπλωμα απ ολους οσους μιλανε - στελνουν μηνυματα - σερφαρουν στο κινητο την ωρα που οδηγουν.

Θα χαν μειωθει κατα το ημισυ και η κυκλοφορια και τα ατυχηματα.

GsDakar
20/09/2014, 09:26
Πολυ καλα του εκαναν και μπραβο.....

pektis
20/09/2014, 09:32
Καθε μερα στα 15 λεπτα δρομο που εχω εως την δουλεια μου, εχω βαρεθει να βλεπω κυριους και κυριες να μιλανε στο κινητο, να χαζευουν, να στελνουν μηνυματα...:yuck:
Το φαινομενο εχει παρει διαστασεις... τωρα βλεπεις και 2τροχους να μιλανε στο κινητο... προχθες ειχα εναν σκουτερακια χωρις κρανος με το κινητο να μιλαει πηγαινοντας στην αριστερη και πισω να εχει ουρα απο κινηση...οοοοτι να 'ναι λεμε...:rolleyes:

KAWAMANRIDER
20/09/2014, 10:25
καμία ένσταση και καλά του έκαναν. δε φαντάζεσαι πόσοι άνθρωποι ειδικότερα μηχανόβιοι σκοτώνονται από οδηγούς που μιλάνε στο κινητό και αλλάζουν λωρίδες δίχως να χαμπαριάζουν γύρω τους. τον τελευταίο χρόνο κάθε μέρα που θα βγω για 1-2 ώρες στους δρόμους για δουλειές θα συναντήσω σίγουρα μετρημένους 50 και βάλε που μιλάνε στο κινητό και το αμάξι κάνει 8άρια.
σε μερικούς από αυτούς τους έχω πετάξει το κινητό στην απεναντι πόρτα όταν τους βρω σε φανάρι σταματημένους.


+ οσα θες .......

δεν καταλαβαινουν οτι βγαινουν προοδευτικα απο την λωριδα τους και μολις το παρουν χαμπαρι κανουν και αλλη μ@λακια εντρομοι κοβουν το τιμονι και πανε τερμα απο την αλλη ,

ο φιλος σου να κανει υπομονη και να μην ξανακανει την ιδια μ@λακια , απλα πραγματα

KAWAMANRIDER
20/09/2014, 10:27
if you can't do the time dont do the crime!





:a2::a2::a2:


δεν υπαρχεις :rotflmao::rotflmao::bawl::bawl:

Bradipous
20/09/2014, 10:35
Θα εχει ολο το χρονο στη διαθεση του να διαλεξει το μπλεδοντι χεριαελευθερα (http://www.skroutz.gr/c/435/hands-free-bluetooth.html) που του ταιριαζει ωστε να μην εχει αλλη φορα μπλεξηματα με το νομο...

teogtp
20/09/2014, 11:07
Live news.
Εδω και ενα πενταλεπτο, πισω απο το μαγαζι,κυρια περιπου στα δευτερα ηντα με το τηλεφωνο κολλημενο στο αυτι,προσπαθει να παρκαρει το τζιποτρακτερο της σε ενα σημειο που χωραει με τα βιας ενα φιεστακι.............
Ακομα ακουω κορναρισματα..............

Ζεύκας
20/09/2014, 11:27
Εάν δεν απατώμαι, η ενασχόληση με το κινητό είναι η δεύτερη σημαντικότερη αιτία θανατηφόρου δυστυχήματος (πρώτη είναι οδήγηση υπό την επήρρεια αλκοόλ)

Εάν γινόταν η αστυνομία ΝΑ ΕΚΟΒΕ ΤΟΝ ΚΩΛΟ σε όσους μιλούν στο τηλέφωνο θα ήμουν ευτυχισμένος.

Billymuse
20/09/2014, 11:41
Θυμήθικα όταν έδωσα για δίπλωμα αυτοκινήτου, κάθονται πίσω οι 2 ''εξεταστές'' μιλάγανε μεταξύ τους οταν ξεκίνησα
και ο ένας έλεγε στον άλλο οτι είχε θυμώσει γιατί τον έγραψαν σε κεντρικό δρόμο της κορίνθου επειδή οδηγούσε
και μίλαγε στο κιν....έτσι να τα λές μπροστά σε υποψήφιο οδηγό αυτος που θα κρίνει αν είναι ικανός να οδηγήσει στο μέλλον
καθρέπτης της κοινωνίας μας το σκηνικό...

pipe_smoker
20/09/2014, 12:23
Ουτε να τρολαρω θελω ουτε να δυναμιτησω την κατασταση.

Αλλα μην τρεφετε αυταπατες οτι ενα μπλε δοντι ή ενα χαντς φρι αλλαζει τα δεδομενα.
Η προσοχη του οδηγου αποσπαται απο το γεγονος οτι μιλαει και σκεφτεται αλλα πραγματα αντι της οδηγησης.
Οχι απο το οτι κραταει ενα παπαρακι και ειναι απασχολημενο το χερι του.

Θα μπορουσε να μιλαει με χαντς φρι για να εχει φρι το χαντ του ωστε να το εχει κρεμασει εξω απο το παραθυρο και να φουμαρει τσιγαρακι.

Αν καταληξουν καποια στιγμη οτι το πρπβλημα ειναι στις νοητικες διεργασιες θα πρεπει να μην επιτρεπεται ουτε το χαντς φρι ουτε το μπλου τουθ.
Αν καταληξουν οτι ειναι στο να εχεις απασχολημενα τα χερια σου θα πρεπει να σε γραφουν αν καπνιζεις ή ξυνεις τα @@ σου.

ΥΓ. Δε λεω αν κακως τον γραψανε. Για να μην εχουμε παρανοησεις. Λεω οτι ειτε το κραταει το κινητο ειτε το δεσει με κορδελα στο κεφαλι του ειναι σχεδον το ιδιο πραγμα.

bros400pgm
20/09/2014, 12:29
Eτσι ακριβως ειναι. Οι διεργασιες του μυαλου ειναι που δημιουργουν τα ατυχηματα. Τωρα τελευταια δεν γινετε να μην εχετε πετυχει ολο και περισσοτερους που κανουν μαλακιες (σκεφτονται τους φορους, την φυλακη, την δουλεια εαν θα παει καλα κλπ κλπ).
Το ενα η 2 χερια στο τιμονι, εχει να κανει με τις κινησεις που πρεπει να γινουν στην στραβη στιγμη (για να μην πιασω την θεση του καθισματος και της πλατης του που ορισμενοι τα εχουν περασει για κρεβατι).

teogtp
20/09/2014, 12:30
Ουτε να τρολαρω θελω ουτε να δυναμιτησω την κατασταση.

Αλλα μην τρεφετε αυταπατες οτι ενα μπλε δοντι ή ενα χαντς φρι αλλαζει τα δεδομενα.
Η προσοχη του οδηγου αποσπαται απο το γεγονος οτι μιλαει και σκεφτεται αλλα πραγματα αντι της οδηγησης.
Οχι απο το οτι κραταει ενα παπαρακι και ειναι απασχολημενο το χερι του.

Θα μπορουσε να μιλαει με χαντς φρι για να εχει φρι το χαντ του ωστε να το εχει κρεμασει εξω απο το παραθυρο και να φουμαρει τσιγαρακι.

Αν καταληξουν καποια στιγμη οτι το πρπβλημα ειναι στις νοητικες διεργασιες θα πρεπει να μην επιτρεπεται ουτε το χαντς φρι ουτε το μπλου τουθ.
Αν καταληξουν οτι ειναι στο να εχεις απασχολημενα τα χερια σου θα πρεπει να σε γραφουν αν καπνιζεις ή ξυνεις τα @@ σου.

ΥΓ. Δε λεω αν κακως τον γραψανε. Για να μην εχουμε παρανοησεις. Λεω οτι ειτε το κραταει το κινητο ειτε το δεσει με κορδελα στο κεφαλι του ειναι σχεδον το ιδιο πραγμα.

+1340

bikgolf3
20/09/2014, 12:48
Ουτε να τρολαρω θελω ουτε να δυναμιτησω την κατασταση.

Αλλα μην τρεφετε αυταπατες οτι ενα μπλε δοντι ή ενα χαντς φρι αλλαζει τα δεδομενα.
Η προσοχη του οδηγου αποσπαται απο το γεγονος οτι μιλαει και σκεφτεται αλλα πραγματα αντι της οδηγησης.
Οχι απο το οτι κραταει ενα παπαρακι και ειναι απασχολημενο το χερι του.

Θα μπορουσε να μιλαει με χαντς φρι για να εχει φρι το χαντ του ωστε να το εχει κρεμασει εξω απο το παραθυρο και να φουμαρει τσιγαρακι.

Αν καταληξουν καποια στιγμη οτι το πρπβλημα ειναι στις νοητικες διεργασιες θα πρεπει να μην επιτρεπεται ουτε το χαντς φρι ουτε το μπλου τουθ.
Αν καταληξουν οτι ειναι στο να εχεις απασχολημενα τα χερια σου θα πρεπει να σε γραφουν αν καπνιζεις ή ξυνεις τα @@ σου.

ΥΓ. Δε λεω αν κακως τον γραψανε. Για να μην εχουμε παρανοησεις. Λεω οτι ειτε το κραταει το κινητο ειτε το δεσει με κορδελα στο κεφαλι του ειναι σχεδον το ιδιο πραγμα.
+850

Η λύση παιδιά είναι νά τους παίρνουν το κινητό...!
Υπάρχουν πολλοί που θα κυκλοφορησουν άνετα,είτε με δίπλωμα είτε χωρίς.
Πόσοι και πόσοι κυκλοφορούν χωρίς χαρτιά...

VANDA
20/09/2014, 12:57
Η λύση παιδιά είναι νά τους παίρνουν το κινητό...!


Φανταστική ιδέα! :lol:

teogtp
20/09/2014, 12:59
Του κτινου ηταν καλυτερη..............

teo_g7
20/09/2014, 14:58
Ουτε να τρολαρω θελω ουτε να δυναμιτησω την κατασταση.

Αλλα μην τρεφετε αυταπατες οτι ενα μπλε δοντι ή ενα χαντς φρι αλλαζει τα δεδομενα.
Η προσοχη του οδηγου αποσπαται απο το γεγονος οτι μιλαει και σκεφτεται αλλα πραγματα αντι της οδηγησης.
Οχι απο το οτι κραταει ενα παπαρακι και ειναι απασχολημενο το χερι του.

Θα μπορουσε να μιλαει με χαντς φρι για να εχει φρι το χαντ του ωστε να το εχει κρεμασει εξω απο το παραθυρο και να φουμαρει τσιγαρακι.

Αν καταληξουν καποια στιγμη οτι το πρπβλημα ειναι στις νοητικες διεργασιες θα πρεπει να μην επιτρεπεται ουτε το χαντς φρι ουτε το μπλου τουθ.
Αν καταληξουν οτι ειναι στο να εχεις απασχολημενα τα χερια σου θα πρεπει να σε γραφουν αν καπνιζεις ή ξυνεις τα @@ σου.

ΥΓ. Δε λεω αν κακως τον γραψανε. Για να μην εχουμε παρανοησεις. Λεω οτι ειτε το κραταει το κινητο ειτε το δεσει με κορδελα στο κεφαλι του ειναι σχεδον το ιδιο πραγμα.

Σωστός ο Pipe!!!
Και ίσα ισα ακόμα καλυτερα που μιλάει στο κινητό γιατί ξεχωρίζει απο μακρια και τον προσεχείς το μαλάκα.
Είναι όπως με τους κλειστούς καθρέφτες που ενω στην αρχή πηγαινα δίπλα σε ολους για να τους ανοίξουν,τώρα λέω καλυτερα που τους έχουν κλειστούς γιατί ξέρω στα σίγουρα οτι δε με έχει δει κι ουτε θα με δεί.

amyroukai
20/09/2014, 15:19
Έχω χάσει άπειρες φορές εξοδο αττικής οδού, εθνικής οδού, έχω πάρει λάθος δρόμο κλπ γιατί σκεφτόμουν δουλειές, προσωπικά, οτιδήποτε. Οπότε η καλύτερη λύση είναι να μην οδηγούν οι σκεπτόμενοι. Και στην οδήγηση, μακάριοι οι πτωχοί το πνεύματι...

Επειδή όμως η πραγματικη ζωή δεν έχει μονο ηλιθιους και επειδή έχουμε και δουλειες, μπλεδοντακι η χατνς φρι η ανοιχτή ακρόαση και τέλος.

Dbnn
20/09/2014, 15:22
Εγώ θα έλεγα να μας μαζέψουν όλων τα διπλώματα και να δώσουμε στην δεξαμενή στο κολωνάκι, σταμάτα ξεκίνα και πάρκαρε 5 φορές χωρίς χειρόφρενο....

Όσο για το άλλο, ελάτε μεταξύ μας τώρα, ποιός απο όλους εμας εδω μέσα ΔΕΝ έχει πιάσει το κινητό του εν κινήσει?
Ο Κ.Ο.Κ. μια χαρά είναι και πολύ ελαστικός και δεν φταίει το όργανο αν σε πιάσει να μιλάς στο κινητό και να διαβάζεις εφημερίδα....

Billymuse
20/09/2014, 15:33
Να πω και γω τη βλακεία μου αλλα θεωρώ οτι υπάρχουν και ικανοί οδηγοί και φυσικά μπορούν να μιλήσουν στο κιν (χωρις να το κρατάνε αλλά με μπλε δόντι
hands free,ανοικτή ακρόαση...) και δεν δημιουργούν ποτε κανένα πρόβλημα γιατι διαφέρει το πιάνω την ανουσια πάρλα με τις ώρες
και άλλο να μιλήσω μερικά δεύτερα η έστω λεπτα και να αφουρούν κάτι αμμεσα τη δουλειά μας...

Αμφίσημος
20/09/2014, 15:50
Ουτε να τρολαρω θελω ουτε να δυναμιτησω την κατασταση.

Αλλα μην τρεφετε αυταπατες οτι ενα μπλε δοντι ή ενα χαντς φρι αλλαζει τα δεδομενα.
Η προσοχη του οδηγου αποσπαται απο το γεγονος οτι μιλαει και σκεφτεται αλλα πραγματα αντι της οδηγησης.
Οχι απο το οτι κραταει ενα παπαρακι και ειναι απασχολημενο το χερι του.
Θα μπορουσε να μιλαει με χαντς φρι για να εχει φρι το χαντ του ωστε να το εχει κρεμασει εξω απο το παραθυρο και να φουμαρει τσιγαρακι.
Αν καταληξουν καποια στιγμη οτι το πρπβλημα ειναι στις νοητικες διεργασιες θα πρεπει να μην επιτρεπεται ουτε το χαντς φρι ουτε το μπλου τουθ.
Αν καταληξουν οτι ειναι στο να εχεις απασχολημενα τα χερια σου θα πρεπει να σε γραφουν αν καπνιζεις ή ξυνεις τα @@ σου.
ΥΓ. Δε λεω αν κακως τον γραψανε. Για να μην εχουμε παρανοησεις. Λεω οτι ειτε το κραταει το κινητο ειτε το δεσει με κορδελα στο κεφαλι του ειναι σχεδον το ιδιο πραγμα.

Δυστυχώς οι συνθήκες επιβίωσης δεν μας επιτρέπουν να ασχοληθούμε 100% με την οδήγηση. Θα μιλήσεις στο κινητό αναπόφευκτα. Το bluetooth, hands free κτλ με ανώτερο πιστεύω το ενσωματωμένο bluetooth στο αμάξι είναι το καλύτερο δυνατό. Ο εγκέφαλος είναι δυνατόν να επεξεργαστεί και το τηλεφώνημα όπως και μια συνομιλία με τον διπλανό, όπως την μουσική απ΄το ράδιο κτλ. Είναι απίστευτο εργαλείο και εκπαιδεύεται για τόσο απλά πράγματα. Εμένα με ενοχλεί το χέρι περισσότερο μιας και πέρα απο το κουλάδι της υπόθεσης (το κρατάνε με το δεξί και αλλάζουν ταχύτητα με το αριστερό) προκαλεί μια γενικότερη δυσκαμψία στον ομιλητή που δεν μπορεί το ίδιο εύκολα να τοποθετήσει το σώμα/μάτια σε καθρέπτες κ.α.
Με το αμάξι βολεύομαι με το hands free (όσο δεν μπλέκεται στα χειρόφρενα, λεβιέδες κτλ) αλλά στο μηχανάκι δεν μπορώ να ακούσω τίποτα άλλο. Πολλοί φίλοι οδηγούν μοτοσυκλέτα με τα mp3's, bluetooth τηλέφωνο και λοιπά. Εγώ προσάρμοσα ένα έτοιμο μήνυμα τύπου: Οδηγώ μηχανή-δεν δέχομαι κλήσεις. Θα επικοινωνήσουμε αργότερα, και το ενεργοποιώ με ενα δάχτυλο όταν/όπου χρειστεί. (με το τηλέφωνο στη βάση του gps). Το έγραψε ο φίλος πως είναι το φαινόμενο μεγάλο και στους μοτοσυκλετιστές πια πράγμα πιστεύω εξίσου επικίνδυνο. Πιο επικίνδυνο και απο το να μη φοράς κράνος / ζώνη μιας και παίζει να πάρεις και άλλες ζωές μαζί σου ευκολότερα.
Κλείνω με το χειρότερο στην Καβάλας πριν 2-3 χρόνια με ταξιντζή μεσήλικα στο Skoda του να παρακολουθεί μπάλα στην ενσωματωμένη τηλεόραση. Που και που κοίταζε και μπροστά αλλά η μπάλα-μπάλα.

Ζεύκας
20/09/2014, 16:31
Όσο για το άλλο, ελάτε μεταξύ μας τώρα, ποιός απο όλους εμας εδω μέσα ΔΕΝ έχει πιάσει το κινητό του εν κινήσει?

Εγώ. Ούτε σε μοτοσυκλέτα, ούτε σε αμάξι.

spyrakos35
20/09/2014, 18:41
Δυστυχώς οι συνθήκες επιβίωσης δεν μας επιτρέπουν να ασχοληθούμε 100% με την οδήγηση. Θα μιλήσεις στο κινητό αναπόφευκτα. Το bluetooth, hands free κτλ με ανώτερο πιστεύω το ενσωματωμένο bluetooth στο αμάξι είναι το καλύτερο δυνατό. Ο εγκέφαλος είναι δυνατόν να επεξεργαστεί και το τηλεφώνημα όπως και μια συνομιλία με τον διπλανό, όπως την μουσική απ΄το ράδιο κτλ. Είναι απίστευτο εργαλείο και εκπαιδεύεται για τόσο απλά πράγματα. Εμένα με ενοχλεί το χέρι περισσότερο μιας και πέρα απο το κουλάδι της υπόθεσης (το κρατάνε με το δεξί και αλλάζουν ταχύτητα με το αριστερό) προκαλεί μια γενικότερη δυσκαμψία στον ομιλητή που δεν μπορεί το ίδιο εύκολα να τοποθετήσει το σώμα/μάτια σε καθρέπτες κ.α.
Με το αμάξι βολεύομαι με το hands free (όσο δεν μπλέκεται στα χειρόφρενα, λεβιέδες κτλ) αλλά στο μηχανάκι δεν μπορώ να ακούσω τίποτα άλλο. Πολλοί φίλοι οδηγούν μοτοσυκλέτα με τα mp3's, bluetooth τηλέφωνο και λοιπά. Εγώ προσάρμοσα ένα έτοιμο μήνυμα τύπου: Οδηγώ μηχανή-δεν δέχομαι κλήσεις. Θα επικοινωνήσουμε αργότερα, και το ενεργοποιώ με ενα δάχτυλο όταν/όπου χρειστεί. (με το τηλέφωνο στη βάση του gps). Το έγραψε ο φίλος πως είναι το φαινόμενο μεγάλο και στους μοτοσυκλετιστές πια πράγμα πιστεύω εξίσου επικίνδυνο. Πιο επικίνδυνο και απο το να μη φοράς κράνος / ζώνη μιας και παίζει να πάρεις και άλλες ζωές μαζί σου ευκολότερα.
Κλείνω με το χειρότερο στην Καβάλας πριν 2-3 χρόνια με ταξιντζή μεσήλικα στο Skoda του να παρακολουθεί μπάλα στην ενσωματωμένη τηλεόραση. Που και που κοίταζε και μπροστά αλλά η μπάλα-μπάλα.

Πιπακιας - αμφισημος 0 - 1

Αμφίσημος
20/09/2014, 21:31
Πιπακιας - αμφισημος 0 - 1

Στο ίδιο στρατόπεδο είμαστε.

vaska
20/09/2014, 21:34
Εάν δεν απατώμαι, η ενασχόληση με το κινητό είναι η δεύτερη σημαντικότερη αιτία θανατηφόρου δυστυχήματος (πρώτη είναι οδήγηση υπό την επήρρεια αλκοόλ)

Εάν γινόταν η αστυνομία ΝΑ ΕΚΟΒΕ ΤΟΝ ΚΩΛΟ σε όσους μιλούν στο τηλέφωνο θα ήμουν ευτυχισμένος.


Εγώ. Ούτε σε μοτοσυκλέτα, ούτε σε αμάξι.

+ όσα θες.
Είμαι κι εγώ ένας από τους μαλάκες που όταν τους καλούν στο κιν. ψάχνει να βγει στην άκρη να μιλήσει. Στο αυτοκίνητο που έχει ΒΤ και συνδέεται αυτόματα πάλι με ενοχλεί, κόβω και πιάνω άκρη και μιλάω όσο θέλω.
Κόψιμο κώλου το λιγότερο και να δεις για πότε κόβεται η γ@μωσυνήθεια του παρλάρειν και οδηγείν ταυτοχρόνως.

MG-KTiNoS
20/09/2014, 21:38
Εγώ αν είμαι μόνος δεν απαντάω.
Αν είναι με κάποιον άλλο λέω ν απαντήσει αυτός.
Στην τελική πόσο σοβαρό μπορεί να είναι ώστε εδώ και τ'ωρα να πρέπει να απαντηθεί?
(9/10 τηλέφωνα πάντως είναι για βλακείες)
:D

Τελευταία σκ'εφτομαι ότι δεν θέλω καν κινητό !
:)

amyroukai
20/09/2014, 22:05
323246επαγγελματιες που λέγαμε...

Hell_Rider
20/09/2014, 22:47
https://www.youtube.com/watch?v=lUift972Z7c :smokin:

SHOOTER045
20/09/2014, 23:03
Στο κάρο έχω μπλέ δόντι με ανοιχτή ακρόαση απ τα ηχεία και μικροφωνακι
Αλλά το χρησιμοποιώ σπάνια όποτε μιλάω
Στην μηχανή λόγω δουλειάς για διευκρινίσεις οδού, ατόμων, συμβάντος
Το χρησιμοποιώ
Εντάξει αν ο νους ταξιδεύει όχι μόνο το κινητό, και τσατσάρα να έχεις θα την κάνεις την μα@@κια

spyrakos35
20/09/2014, 23:22
Στο ίδιο στρατόπεδο είμαστε.

Σαφώς αλλά η δική σου προσέγγιση μου ταιριαξε πιο καλά....

:beer:

pipe_smoker
21/09/2014, 03:46
Πιπακιας - αμφισημος 0 - 1


Στο ίδιο στρατόπεδο είμαστε.

Κρατάει το σκορ για να βάζει φυτιλιές, δεν ξέρεις τί κουφάλα είναι:lol:

Όπως έγραψα και στο ποστ μου, αυτό που τονίζω είναι ότι το βασικό είναι το αν μιλάει κάποιος στο κινητό. Όχι τόσο το άν το κρατάει κιόλας.
Δεν πρότεινα κάτι.
Δεν είπα "μία η άλλη είναι, οπότε μην αγοράζετε μπλουτουθ μιλήστε κανονικά" ούτε "κάθε φορά που μπαίνετε στο αυτοκίνητο/καβαλάτε μηχανή η προσοχή σας και το μυαλό σας να είναι 100% καθ'ολη τη διάρκεια της διαδρομής στην οδήγηση, αλλιώς πάρτε ταξί".

Στο 100% είμαστε όταν είμαστε στα όρια μας και είτε πηγαίνουμε τάπα είτε για το χ ψ λόγο είμαστε στην τσίτα (γλιστράει ο δρόμος κλπ).
Κατά τ'άλλα λογικό είναι και τις έγνοιες του να έχει ο καθένας για τη δουλειά του, τη γυναίκα του, το χρυσόψαρό του.
Το πόσο τον απασχολούν αυτά και του αποσπούν την προσοχή κάθε φορά ένας θεός το ξέρει.
Αν περιμέναμε να αδειάσει το μυαλό μας από κάθε σκέψη πριν πιάσουμε τιμόνι δε θα βγαίναμε απ'το σπίτι μας.

Δε μίλησα για όλα αυτά τα γενικά.
Για το κινητό μίλησα και το κατά πόσο κάνει τη διαφορά ένα μπλου τουθ, μια ανοιχτή ακρόαση κλπ.

Μεγαλύτερο ρόλο μπορεί να παίζει η ηλικία, γιατί ένα 25χρονος μπορεί να οδηγάει, να μιλάει στο διπλανό του για την γκόμενα που τον παράτησε, να αλλάζει σταθμό στο ραδιόφωνο και να έχει δει και το γέρο που ετοιμάζεται να σφάξει το στοπ 200 μέτρα μπροστά, ενώ ένας 50χρονος και μόνο που θα ακούσει το τηλέφωνό του να χτυπάει μπορεί να αρκεί για να τον αποσυντονίσει.
(δε λέω ότι κάνει καλά ο 25χρονος, παράδειγμα φέρνω)

Κι ο νόμος όμως με κάποια κριτήρια γράφει.
Δε γίνεται να πει θα γράψω τον μεσήλικα αν μιλάει στο κινητό κι όχι τον πιτσιρικά.

Από κει και πέρα ο καθένας πράττει όπως καταλαβαίνει.
Εγώ, ως γνωστός outlaw:p που σχεδόν στα πάντα πράττω με βάση τη δική μου λογική και κατά πώς κρίνω εγώ, στο τηλέφωνο θα μιλήσω μόνο σταματημένος στο φανάρι όταν πρόκειται για τηλεφώνημα του τύπου "Έλα ρε κατέβα, σε 2' είμαι εκεί.", ή αν χτυπήσει και κρίνω πως πρέπει να απαντήσω αν μπορώ ανάλογα το δρόμο πιάνω δεξιά και πηγαίνω ήρεμα κι ωραία (ούτε κι εκεί θα πιάσω την πάρλα).
Ο νόμος χέστηκε. Και στο φανάρι να με δει θα με γράψει. Και καλά θα κάνει.
Μπλου τουθ και λοιπά μπιχλιμπίδια, κι ας είναι ο νόμιμος τρόπος, προσωπικά πιο πολύ μου αποσπούν την προσοχή γιατί δε με βολεύουν παρά να κάνω αυτό που περιγράφω από πάνω. Προτιμώ να με γράψει κάποιος παρά να έχω κανά ατύχημα γιατί παλεύω να στερεώσω το δόντι στο αυτί μου και να πατάω κουμπάκια καταλάθος.
Άλλος βολεύεται αλλιώς.
Το καλύτερο είναι το καθόλου.

ΥΓ. Με τη μηχανή ούτε που το ακούω.
Αν νιώσω δόνηση, 1 στις 20 θα κάνω τον κόπο να κάνω κάπου στην άκρη να βγάλω γάντια κλπ να δω ποιος ήταν και να τον πάρω.
Αν για κάποιο λόγο θέλω να πάρω εγώ κάποιον εννοείται θα σταματήσω. Σιγά μην κάνω τον ακροβάτη με το τηλέφωνο στο αυτί.

spyrakos35
21/09/2014, 07:15
Κρατάει το σκορ για να βάζει φυτιλιές, δεν ξέρεις τί κουφάλα είναι:lol:


:a13:



Μεγαλύτερο ρόλο μπορεί να παίζει η ηλικία, γιατί ένα 25χρονος μπορεί να οδηγάει, να μιλάει στο διπλανό του για την γκόμενα που τον παράτησε, να αλλάζει σταθμό στο ραδιόφωνο και να έχει δει και το γέρο που ετοιμάζεται να σφάξει το στοπ 200 μέτρα μπροστά, ενώ ένας 50χρονος και μόνο που θα ακούσει το τηλέφωνό του να χτυπάει μπορεί να αρκεί για να τον αποσυντονίσει.
(δε λέω ότι κάνει καλά ο 25χρονος, παράδειγμα φέρνω)


πρόσεχε τι γράφεις γιατί....

α. ο 25άρης είναι και κάργα μαλακοπίτουρας.... λόγω ηλικίας βεβαιως βεβαίως
β. πολλοί εδώ μέσα πλησιάζουμε τα 50.... :a38:

vaska
21/09/2014, 08:16
Μεγαλύτερο ρόλο μπορεί να παίζει η ηλικία, γιατί ένα 25χρονος μπορεί να οδηγάει, να μιλάει στο διπλανό του για την γκόμενα που τον παράτησε, να αλλάζει σταθμό στο ραδιόφωνο και να έχει δει και το γέρο που ετοιμάζεται να σφάξει το στοπ 200 μέτρα μπροστά, ενώ ένας 50χρονος και μόνο που θα ακούσει το τηλέφωνό του να χτυπάει μπορεί να αρκεί για να τον αποσυντονίσει.
(δε λέω ότι κάνει καλά ο 25χρονος, παράδειγμα φέρνω)



μλκ θα σε βαρέσω
Ο 50χρονος κάλλιστα μπορεί να οδηγάει, να αλλάζει σταθμούς στο ραδιόφωνο, να επιλέξει ποιο από τα 3 πιπίνια που πάνε μπροστά του είναι το καλύτερο και να το παρακολουθεί ενδελεχώς, να καπνίζει, να αλλάζει λωρίδες και να χρησιμοποιεί φλας, να μιλάει με την γυναίκα ή την πεθερά του και να μουτζώνει και να τα ξύνει ταυτόχρονα.
Άντε το έχετε παρακάνει με τους 50χρονους και τις δεξιότητές τους.
Εμετικοί έχετε καταντήσει! :a04:

:a012: λέμε στην 3η ηλικία :bigcry:

spyrakos35
21/09/2014, 08:51
μλκ θα σε βαρέσω
Ο 50χρονος κάλλιστα μπορεί να οδηγάει, να αλλάζει σταθμούς στο ραδιόφωνο, να επιλέξει ποιο από τα 3 πιπίνια που πάνε μπροστά του είναι το καλύτερο και να το παρακολουθεί ενδελεχώς, να καπνίζει, να αλλάζει λωρίδες και να χρησιμοποιεί φλας, να μιλάει με την γυναίκα ή την πεθερά του και να μουτζώνει και να τα ξύνει ταυτόχρονα.
Άντε το έχετε παρακάνει με τους 50χρονους και τις δεξιότητές τους.
Εμετικοί έχετε καταντήσει! :a04:

:a012: λέμε στην 3η ηλικία :bigcry:
Να ριχνει κανα πεος.......

Λεγε τα ρε στα μομολα να μαθαινουν

vaska
21/09/2014, 10:15
Να ριχνει κανα πεος.......

Λεγε τα ρε στα μομολα να μαθαινουν

Περίμενε να τελειώσω με τον πάπο και θα με κάνω superduper Moderator. Θα τους Μπανάρω ούλους Σπύρε. Αμάν πια με τα πιτσιρίκια.
:lol:

pipe_smoker
21/09/2014, 11:01
β. πολλοί εδώ μέσα πλησιάζουμε τα 50.... :a38:


μλκ θα σε βαρέσω


:a13:
Αμέσως τσιμπήσανε τα τιμημένα......:lol::lol::lol:

notakos600
21/09/2014, 11:20
Κάθε φορά που μπαίνω στην Αττική οδό όλοι και όλες έχουν το κινητό βιδωμένο στο αυτί και οδηγούν ή τουλάχιστον έτσι νομίζουν.
Το ότι τσουλάνε απο τη λωρίδα τους στην αμέσως αριστερότερη/δεξιότερη προφανώς είναι κάτι που δεν το συνειδητοποιούν...

endopandou
21/09/2014, 12:31
Στο κάρο έχω μπλέ δόντι με ανοιχτή ακρόαση απ τα ηχεία και μικροφωνακι
Αλλά το χρησιμοποιώ σπάνια όποτε μιλάω
Στην μηχανή λόγω δουλειάς για διευκρινίσεις οδού, ατόμων, συμβάντος
Το χρησιμοποιώ
Εντάξει αν ο νους ταξιδεύει όχι μόνο το κινητό, και τσατσάρα να έχεις θα την κάνεις την μα@@κια

Ρε ντάρλινγκ, εσύ οδηγώντας μοτο μιλάς στο τηλ και στο κουτί δεν χρησιμοποιείς bt παρότι έχεις;? Δηλαδή τώρα τι να σου πω; :a018:


Γέροντες μια χαρά σας τα λέει ο πάιπ. Όσπου να κουνήσετε το χέρι να πιάσετε το κινητό έχετε ξεχάσει τι θέλατε να κάνετε. Πάλι καλά που συνεχίζει να κουδουνάει και σας το θυμίζει :tooth:

spyrakos35
21/09/2014, 12:43
Γέροντες μια χαρά σας τα λέει ο πάιπ. Όσπου να κουνήσετε το χέρι να πιάσετε το κινητό έχετε ξεχάσει τι θέλατε να κάνετε. Πάλι καλά που συνεχίζει να κουδουνάει και σας το θυμίζει :tooth:

Ειπε αυτος που θεωρει τον στονερ θρυλο των τζιπι

:moutza:

endopandou
21/09/2014, 12:51
Ειπε αυτος που θεωρει τον στονερ θρυλο των τζιπι

:moutza:
Μη γκολλάς σε λεπτομέρειες γέροντα. Εδώ άλλοι θεωρούν πως ο πρινς δεν είναι γκέι... :lipssealed:

:tooth:

spyrakos35
21/09/2014, 13:05
Μη γκολλάς σε λεπτομέρειες γέροντα. Εδώ άλλοι θεωρούν πως ο πρινς δεν είναι γκέι... :lipssealed:

:tooth:

Δεν ειναι ρσενικος;

:lol:

Billymuse
21/09/2014, 13:13
Δεν ειναι ρσενικος;

:lol:

Mήπως μιλάτε για τον Λορένθο?

est
21/09/2014, 13:15
Τόσες σελίδες, τόσες απόψεις κι ο "αρχινιστής" του θέματος δεν έχει μπει να πει τίποτα..
Ε όχι! Πάει πολύ!!
Να μπει και να απαντήσει εδώ και τώρα!!
.
.































.


Είναι θρύλος ο Στόνερ, ή ο πρινς είναι σερνικό;;;:D

ggs
21/09/2014, 13:31
Τόσες σελίδες, τόσες απόψεις κι ο "αρχινιστής" του θέματος δεν έχει μπει να πει τίποτα..
Ε όχι! Πάει πολύ!!
Να μπει και να απαντήσει εδώ και τώρα!

θα βρηκε κανα "γνωστο" και θα το εχει παρει πισω το διπλωμα...

spyrakos35
21/09/2014, 13:47
θα βρηκε κανα "γνωστο" και θα το εχει παρει πισω το διπλωμα...

ή πηγε για μαλλι και βγηκε καραφλας.......

endopandou
21/09/2014, 14:02
Πάντως παίδες το ότι συζητιέται ακόμα για ''παραθυράκια νόμου'' και ''γνωστούς'' για επαγγελματίες δείχνει πολλά για την κοινωνία. Λυπάμαι που πρέπει να ξαναναφερθεί αλλά το ψάρι βρομάει απ το κεφάλι.- Μια ολόκληρη κοινωνία αλυσοδεμένη σε αντιλήψεις του 70 όπου ο ωχαδελφισμός και η μη συνειδητοποίηση των επιπτώσεων των πράξεών ΜΑΣ κυριαρχούν την καθημερινότητα και ξεμπροστιάζουν το πολιτισμικό ΜΑΣ επίπεδο.
Συνηθίζουμε να αποκαλούμε τους τσιγγάνους ανένταχτους, αλλά και εμείς τελικά δεν πάμε και τόσο πίσω.

notakos600
21/09/2014, 21:41
Πάντως παίδες το ότι συζητιέται ακόμα για ''παραθυράκια νόμου'' και ''γνωστούς'' για επαγγελματίες δείχνει πολλά για την κοινωνία. Λυπάμαι που πρέπει να ξαναναφερθεί αλλά το ψάρι βρομάει απ το κεφάλι.- Μια ολόκληρη κοινωνία αλυσοδεμένη σε αντιλήψεις του 70 όπου ο ωχαδελφισμός και η μη συνειδητοποίηση των επιπτώσεων των πράξεών ΜΑΣ κυριαρχούν την καθημερινότητα και ξεμπροστιάζουν το πολιτισμικό ΜΑΣ επίπεδο.
Συνηθίζουμε να αποκαλούμε τους τσιγγάνους ανένταχτους, αλλά και εμείς τελικά δεν πάμε και τόσο πίσω.

Μια χαρά τα έγραψες.

cosgili
21/09/2014, 22:43
Γέροντες μια χαρά σας τα λέει ο πάιπ. Όσπου να κουνήσετε το χέρι να πιάσετε το κινητό έχετε ξεχάσει τι θέλατε να κάνετε. Πάλι καλά που συνεχίζει να κουδουνάει και σας το θυμίζει :tooth:

μακαρόνι-μύτη: 1-0:moutza:

Bowleno
21/09/2014, 22:58
μακαρόνι-μύτη: 1-0:moutza:


Τέτοια ώρα τρως μακαρόνια; :p

SHOOTER045
21/09/2014, 23:14
Μάλλον εννοεί τα μακαρόνια που βγαίνουν από την μύτη
Ειδικά στα φανάρια
Το είχαν κάνει βίντεο οι Α. Μ. Α. Ν κάποτε, μόνο που αυτοί το πήγαν ένα βήμα παραπέρα, ο κουτακιας στο φανάρι έβγαζε το < μακαρόνι > με μυτοτσιμπηδο

teogtp
21/09/2014, 23:17
Μάλλον εννοεί τα μακαρόνια που βγαίνουν από την μύτη
Ειδικά στα φανάρια
Το είχαν κάνει βίντεο οι Α. Μ. Α. Ν κάποτε, μόνο που αυτοί το πήγαν ένα βήμα παραπέρα, ο κουτακιας στο φανάρι έβγαζε το < μακαρόνι > με μυτοτσιμπηδο

Ελα δεν θελω αηδιες ................
και μολις γυρισα απο τσιπουρα............:a04:

Pan (dvs)
21/09/2014, 23:19
Όσο για το άλλο, ελάτε μεταξύ μας τώρα, ποιός απο όλους εμας εδω μέσα ΔΕΝ έχει πιάσει το κινητό του εν κινήσει?
Ο Κ.Ο.Κ. μια χαρά είναι και πολύ ελαστικός και δεν φταίει το όργανο αν σε πιάσει να μιλάς στο κινητό και να διαβάζεις εφημερίδα....

Ειναι τετοια η φυση της δουλειας μου και αναγκαζομαι να το κανω καποιες φορες.Κακως φυσικα και δεν υπαρχει καμμια δικαιολογια.Ειναι μια ηλιθια και επικινδυνη συνηθεια την οποια οσοι την εχουμε πρεπει να την κοψουμε.

Αλλη μια ηλιθια συνηθεια που εχουμε,ειναι πρωτα να κανουμε την μαλακια και μετα να ψαχνουμε να βρουμε μπλανγκο να τη σβησουμε.Αν με πιασουνε και μου παρουνε το διπλωμα πολυ καλα,θα κανουνε.

cityfly
22/09/2014, 09:49
το άλλο που πολλοί αντί να μιλάνε στέλνουν μηνύματα με αποτέλεσμα να είναι ακόμα πιο επικίνδυνοι; τουλάχιστον όταν μιλάς στο κινητό μπορείς και να κοιτάς το δρόμο ενώ με το μήνυμα κοιτάς μια μπροστά μια στο κινητό

TROOPER
22/09/2014, 10:13
αυτο που κανουμε τη μαλακια μας και μετα προσπαθουμε να βρουμε ακρη να τη σκαπουλαρουμε πως λεγεται?

πουστια?
μπασταρδια?
μαγκια?
ανηθικοτητα?
ολα τα παραπανω?
κανενα απο τα παραπανω?
καποια απο τα παραπανω?

sniper
22/09/2014, 10:16
αυτο που κανουμε τη μαλακια μας και μετα προσπαθουμε να βρουμε ακρη να τη σκαπουλαρουμε πως λεγεται?

πουστια?
μπασταρδια?
μαγκια?
ανηθικοτητα?
ολα τα παραπανω?
κανενα απο τα παραπανω?
καποια απο τα παραπανω?

Εφευρετικότητα.

TROOPER
22/09/2014, 10:19
Εφευρετικότητα.

γραψε ρε μλκ ''κανενα απο τα παραπανω'' αμεσως να πεις το δικο σου!

spyrakos35
22/09/2014, 10:23
Εφευρετικότητα.

Σεταμάς
Ξερειςποιοςειμαιγωρέ

Pan (dvs)
22/09/2014, 14:06
αυτο που κανουμε τη μαλακια μας και μετα προσπαθουμε να βρουμε ακρη να τη σκαπουλαρουμε πως λεγεται?

πουστια?
μπασταρδια?
μαγκια?
ανηθικοτητα?
ολα τα παραπανω?
κανενα απο τα παραπανω?
καποια απο τα παραπανω?

Σοσιαλισμος?:confused:

SHOOTER045
22/09/2014, 14:09
Με έχουν στείλει στον Έβρο
Άπειρες φορές...

sniper
22/09/2014, 14:14
....
σε μερικούς από αυτούς τους έχω πετάξει το κινητό στην απεναντι πόρτα όταν τους βρω σε φανάρι σταματημένους.

Κάνε τέτοια να σε δουμε σε άλλο θρεντ να ζητάς νομικές συμβουλές..

KAWAMANRIDER
22/09/2014, 14:26
Με έχουν στείλει στον Έβρο
Άπειρες φορές...




:lol:


και να σκεφτεις οτι οταν τους σταματας μπορει να τους σωζεις την ζωη ή καποιου αλλου
τι να πεις ρε π@υστη ο πλανητης των πιθηκων

MG-KTiNoS
22/09/2014, 14:31
αυτο που κανουμε τη μαλακια μας και μετα προσπαθουμε να βρουμε ακρη να τη σκαπουλαρουμε πως λεγεται?

πουστια?
μπασταρδια?
μαγκια?
ανηθικοτητα?
ολα τα παραπανω?
κανενα απο τα παραπανω?
καποια απο τα παραπανω?

μεταμέλεια
:rotflmao:

Bowleno
22/09/2014, 14:38
Με έχουν στείλει στον Έβρο
Άπειρες φορές...


Αυτοίπουξερειςποιοςειμαιεγωρε; :lol:

MG-KTiNoS
22/09/2014, 14:40
μακάρι να ζουσα στον Εβρο....

:(


(άσχετο)

SHOOTER045
22/09/2014, 14:50
:lol:


και να σκεφτεις οτι οταν τους σταματας μπορει να τους σωζεις την ζωη ή καποιου αλλου
τι να πεις ρε π@υστη ο πλανητης των πιθηκων

Τώρα αν σου πω πώς στα τόσα χρόνια ο χειρότερος που αντιμετώπισα ήταν πρώην συνάδελφος τής χωροφυλακης τι θα πεις?
Το ξέρεις ποιος είμαι εγώ- εγώ ξέρεις ποιος είμαι?
-θα δεις τι θα πάθεις,θα σε κάνω, αυτό και αυτό, θα σε στείλω εκεί -όλα αυτά τα κάνω κάθε μέρα, εκεί ήμουν και με έδιωξαν, χάρη θα μου κάνεις να με στείλεις πισω
Να πάτε να πιασεται τον γιαγκουλα, και σιγά τι έκανα -ο γιαγκουλας ήταν στα χρόνια σου τώρα έχουμε ποιο μοντέρνους εγκληματίες,τοτε Καβάλα στο άλογο δεν πατούσες κανέναν, παρά μόνον επίτηδες, τώρα μέ δίπλωμα από γιατρούς(ηταν κάπου το 1930 γεννηθείς ) το κινητό σου έλειπε
-εμένα?
- εσένα, αφού ούτε με είδες ούτε χαμπάρι που σε έκανα σήμα να κάνεις στην άκρη, θα με παταγες, θες και άλλο?
-Τι είσαι τής δημοτικής? Φρουρός,? Το όνομα σού
-πάντως πυροσβέστης δεν είμαι,και όταν έρθεις σε 30 μέρες για τις πινακίδες ρωτα να στο πουν

Bowleno
22/09/2014, 15:10
Τώρα αν σου πω πώς στα τόσα χρόνια ο χειρότερος που αντιμετώπισα ήταν πρώην συνάδελφος τής χωροφυλακης τι θα πεις?
Το ξέρεις ποιος είμαι εγώ- εγώ ξέρεις ποιος είμαι?
-θα δεις τι θα πάθεις,θα σε κάνω, αυτό και αυτό, θα σε στείλω εκεί -όλα αυτά τα κάνω κάθε μέρα, εκεί ήμουν και με έδιωξαν, χάρη θα μου κάνεις να με στείλεις πισω
Να πάτε να πιασεται τον γιαγκουλα, και σιγά τι έκανα -ο γιαγκουλας ήταν στα χρόνια σου τώρα έχουμε ποιο μοντέρνους εγκληματίες,τοτε Καβάλα στο άλογο δεν πατούσες κανέναν, παρά μόνον επίτηδες, τώρα μέ δίπλωμα από γιατρούς(ηταν κάπου το 1930 γεννηθείς ) το κινητό σου έλειπε
-εμένα?
- εσένα, αφού ούτε με είδες ούτε χαμπάρι που σε έκανα σήμα να κάνεις στην άκρη, θα με παταγες, θες και άλλο?
-Τι είσαι τής δημοτικής? Φρουρός,? Το όνομα σού
-πάντως πυροσβέστης δεν είμαι,και όταν έρθεις σε 30 μέρες για τις πινακίδες ρωτα να στο πουν


Ωραίος, Μήτσο, μείνε έτσι....:beer:

SHOOTER045
22/09/2014, 15:15
Όταν δεν έχω τίποτα άλλο σοβαρό
Όταν απλά κάνω περιπολια
Τέτοια περιστατικά, δεν άφηνα και δεν Αφήνω

pipe_smoker
22/09/2014, 16:03
αυτο που κανουμε τη μαλακια μας και μετα προσπαθουμε να βρουμε ακρη να τη σκαπουλαρουμε πως λεγεται?

πουστια?
μπασταρδια?
μαγκια?
ανηθικοτητα?
ολα τα παραπανω?
κανενα απο τα παραπανω?
καποια απο τα παραπανω?

Τρουπη, συντροφε, φιλε κι αδερφε (κι αλητη και πουλι), τα ξερεις....

Don't do the crime if you can't do the time, unless you know you can get away with it.

Αυτο το τελευταιο συχνα το ξεχναμε και τις περισσοτερες φορες ειναι το πιο καθοριστικο.
Λιγοι προτιμησαν την κρεμαλα ενω ειχαν κι αλλη επιλογη, ειτε φταιγαν ειτε οχι.

nikos_abel
22/09/2014, 16:07
Είναι που η άτιμη η ζωή δεν έχει "κανονάκια" για να ξαναπαίξουμε.

Απο την άλλη, μιας κι ο άνθρωπος διαφέρει τόσο, ωραία δε θα ήταν να έχει και μια δεύτερη ευκαιρία σα κάθε μαλακια που κάνει;

taisteal
22/09/2014, 16:11
Αυτος που τσακιζεις και τον στελνεις στον αλλο κοσμο ομως επειδη μιλουσες στο τηλεφωνο δεν εχει δευτερη ευκαιρια..

Pan (dvs)
22/09/2014, 16:39
μακάρι να ζουσα στον Εβρο....

:(


(άσχετο)


Kατι πρεπει να κανουμε με την περιπτωση σου.:smokin:

notakos600
22/09/2014, 19:08
Kατι πρεπει να κανουμε με την περιπτωση σου.:smokin:

:lol:

Antonisss
22/09/2014, 20:03
Το πλέον ανησυχητικό είναι ότι η μόδα πέρασε και στα δίκυκλα. Εκεί και αν είναι να ρίχνεις καρπαζιές όταν περνάς από δίπλα τους. Σήμερα πχ στην Αλεξάνδρας, τύπος με σκούτερ οδηγούσε λες και είχε σκολίωση. Ε όταν πέρασα από δίπλα του κατάλαβα την αιτία

Μικe777
23/09/2014, 12:37
Το πλέον ανησυχητικό είναι ότι η μόδα πέρασε και στα δίκυκλα. Εκεί και αν είναι να ρίχνεις καρπαζιές όταν περνάς από δίπλα τους. Σήμερα πχ στην Αλεξάνδρας, τύπος με σκούτερ οδηγούσε λες και είχε σκολίωση. Ε όταν πέρασα από δίπλα του κατάλαβα την αιτία

ναι ρε φιλε!εξαπλωθηκαν..
2 εχτες και ενας σημερα..:rolleyes:
τον επομενο σκεφτομαι να τον γραπωσω..:smokin:

pektis
23/09/2014, 19:30
Το πλέον ανησυχητικό είναι ότι η μόδα πέρασε και στα δίκυκλα. Εκεί και αν είναι να ρίχνεις καρπαζιές όταν περνάς από δίπλα τους.
Οχι καρπαζιες, γιατι θα πεσει το i phone των 800€ και μετα......αστα............
:eek::lol:

Iamthagod
23/09/2014, 21:29
Πρέπει σίγουρα να αγοράσω μία GOPRO για να βιντεοσκοπήσω τους αστυνομικούς που βλέπω εδώ στην πόλη να μιλάνε στο τηλέφωνο καθώς οδηγούν, ποιο αυτοκίνητο; Μα φυσικά της αστυνομίας. Όχι φυσικά πως οι υπόλοιποι δικαιολογούνται. Είμαστε που είμαστε σαν Έλληνες πολύ άμπαλοι οδηγοί, μας έχει χτυπήσει η κρίση κατακούτελα και έχουμε γίνει Χ2

VANDA
27/09/2014, 14:51
eyes on the road (http://www.youtube.com/watch?v=JHixeIr_6BM)

spyrakos35
27/09/2014, 14:54
eyes on the road (http://www.youtube.com/watch?v=JHixeIr_6BM)

γαμάει....

έτσι απλά...

vaska
27/09/2014, 18:22
eyes on the road (http://www.youtube.com/watch?v=JHixeIr_6BM)



+1200

teo_g7
27/09/2014, 20:28
eyes on the road (http://www.youtube.com/watch?v=JHixeIr_6BM)

Γαματο...

ERRIKA
02/10/2014, 14:53
Τόσες σελίδες, τόσες απόψεις κι ο "αρχινιστής" του θέματος δεν έχει μπει να πει τίποτα..
Ε όχι! Πάει πολύ!!
Να μπει και να απαντήσει εδώ και τώρα!!


Πού να τολμησει ο φουκαράς! Τον αρπάξατε απ' τα μούτρα! Θα έχει ταμπουρωθεί σπίτι του περιμένοντας το απόσπασμα... :lol:

Bowleno
02/10/2014, 15:24
Πού να τολμησει ο φουκαράς! Τον αρπάξατε απ' τα μούτρα! Θα έχει ταμπουρωθεί σπίτι του περιμένοντας το απόσπασμα... :lol:


:D 324063

Aggelos_SV
02/10/2014, 15:26
αυτο που κανουμε τη μαλακια μας και μετα προσπαθουμε να βρουμε ακρη να τη σκαπουλαρουμε πως λεγεται?

πουστια?
μπασταρδια?
μαγκια?
ανηθικοτητα?
ολα τα παραπανω?
κανενα απο τα παραπανω?
καποια απο τα παραπανω?

Με δύο λέξεις.... elliniko filotimo

notakos600
02/10/2014, 16:15
Trooper, βάλε ρε συ αυτό τον σκονισμένο δίσκο στο technics να γυρίζει, αυτόν των Iron Maiden ντε...

devil's animal
02/10/2014, 16:17
eyes on the road (http://www.youtube.com/watch?v=JHixeIr_6BM)

πολυ καλο...και πολυ εξυπνο...

TROOPER
02/10/2014, 16:43
Trooper, βάλε ρε συ αυτό τον σκονισμένο δίσκο στο technics να γυρίζει, αυτόν των Iron Maiden ντε...

θα ειναι μονο ο ενας απο τους 7000

:lol: