PDA

View Full Version : νεος διπλωμα



alpha
23/09/2014, 19:44
Καλησπερα παιδια, αποφασισα να βγαλω για πρωτη φορα διπλωμα μηχανης(εχω ηδη αυτοκινητου) Επειδη ειμαι τελειως πρωταρης στο θεμα των μηχανων θα ηθελα λιγο τα φωτα σας. Αρχικα ποιας κατηγοριας διπλωμα μου συνιστατε να βγαλω Α1 η Α2? Τελος ειναι καλυτερα να παω για διπλωμα με η χωρις συμπλεκτη? Σε περιπτωση που βγαλω διπλωμα χωρις συμπλεκτη, αν χρειαστει στο μελλον να αγορασω μηχανακι με συμπλεκτη, θα χρειαστει να αναβαθμισω το διπλωμα μου? ευχαριστω

Bradipous
23/09/2014, 19:47
Ποσα ετη αριθμεις στην πλατη σου;

alpha
23/09/2014, 21:43
Ποσα ετη αριθμεις στην πλατη σου;

δεν ξερω κατα ποσο σχετικο με την ερωτηση ειναι, αλλα τοσα ωστε να μπορω να βγαλω ολες τις κατηγοριες διπλωματων:)

nick_VFR
23/09/2014, 21:52
Τότε βγάλε κατευθείαν για απεριόριστο (Α). Είναι κρίμα να ταλαιπωρείσαι, να ξαναδίνεις εξετάσεις και να ξαναπληρώνεις δασκάλους και παράβολα για να αναβαθμίσεις το δίπλωμα σου σε περίπτωση που σου γυαλίσει (στο μέλλον) το τουμπανάκι των 100 αλόγων.


Φυσικά, άλλο τι λέει το δίπλωμα σου και άλλο τι είναι καλύτερα να πάρεις σαν πρώτη μηχανή... ;)

Bradipous
23/09/2014, 21:55
Τοτε δεν υπαρχει λογος να μην πας για το απεριοριστο, οπως ειπε και ο Νικ.

alpha
23/09/2014, 22:16
Τότε βγάλε κατευθείαν για απεριόριστο (Α). Είναι κρίμα να ταλαιπωρείσαι, να ξαναδίνεις εξετάσεις και να ξαναπληρώνεις δασκάλους και παράβολα για να αναβαθμίσεις το δίπλωμα σου σε περίπτωση που σου γυαλίσει (στο μέλλον) το τουμπανάκι των 100 αλόγων.


Φυσικά, άλλο τι λέει το δίπλωμα σου και άλλο τι είναι καλύτερα να πάρεις σαν πρώτη μηχανή... ;)

Ωραια, οποτε παω κατευθειαν για το απεριοριστο με συμπλεκτη.

Dbnn
23/09/2014, 23:32
Γιατι δεν κανετε ενα search ρε παιδια πρωτα; Χιλιοειπωμενα ειναι ολα αυτα.......

SONone
24/09/2014, 12:27
Γιατι δεν κανετε ενα search ρε παιδια πρωτα; Χιλιοειπωμενα ειναι ολα αυτα.......

καλα τα λες αλα με τα search ειναι επικίνδυνο να ξεθάψεις ποστ του προηγούμενου αιώνα

nick_VFR
24/09/2014, 20:03
καλα τα λες αλα με τα search ειναι επικίνδυνο να ξεθάψεις ποστ του προηγούμενου αιώνα


Τα οποία δεν ισχύουν πλέον! :nono:


Ά ρε Ελλαδάρα με το σταθερό σαν βράχος νομοθετικό σου πλαίσιο!! :rotflmao::rotflmao::rotflmao: