PDA

View Full Version : Έλεος πια με τα σβησμένα posts.



chris4204
25/09/2014, 08:19
Καλημέρα σε όλους,
απευθύνομαι κυρίως προς τους moderators.
τι θα γίνει ρε παλικάρια? που θα πάει αυτό το θέμα με τα σβησίματα των posts?
Μήπως θα έπρεπε να βάλετε κάποια δικλείδα?
Προσπαθούμε να διαβάσουμε κάποιο θέμα με ενδιαφέρον τίτλο και τσουυυυπ , ώ του θαύματος σβησμένα όλα.
Πρέπει να καταλάβουν ΟΛΟΙ πως ότι από την στιγμή που γράφεις σε ένα κ@λοφόρουμ τα γραφόμενά σου αυτομάτως αποτελούν "περιουσία" του forum και όχι δική σου
αγαπητέ στρουγκανόβλαχε. Γιατί θα πρέπει εγώ που για το χ ψ λόγο ψάχνω κάτι να πέφτω πάνω στο ξεκα@λωμά σου που αφού "μοιράστικες" τις "γνώσεις" σου αποφάσισες (επειδή σου κρεμόταν
δεξιά και όχι αριστερά σήμερα το πρωί) να τα σβήσεις???

Αυτό το πανηγύρι πρέπει να κοπεί.
Αν για κάποιο λόγο θέλεις να σβήσεις κάποιο παλιότερο post σου να στέλνεις ένα κ@λ@ μήνυμα στους mods.

McGyver
25/09/2014, 08:25
α) Δικλείδες υπάρχουν, αλλά ορισμένοι φροντίζουν να κάνουν κατάχρηση της "ανοχής" που έχει παραμετροποιηθεί στο σύστημα.
β) Δεν είναι θέμα των moderators, κακώς απευθύνεσαι σε αυτούς.

Ευγενική παράκληση να ΜΗΝ ξεφύγει το θέμα.

byron
25/09/2014, 08:38
Απλό είναι, και το έχω δει σε άλλα fora. Ο χρήστης έχει δικαίωμα να κάνει edit/delete κάποιες λεπτά/ώρες/μέρα. Πέραν αυτού δεν μπορεί να μεταβάλλει το post, παρά μόνο ο mod.

McGyver
25/09/2014, 08:52
Απλό είναι, και το έχω δει σε άλλα fora. Ο χρήστης έχει δικαίωμα να κάνει edit/delete κάποιες λεπτά/ώρες/μέρα. Πέραν αυτού δεν μπορεί να μεταβάλλει το post, παρά μόνο ο mod.

Χρονικό όριο στην επεξεργασία υπάρχει.

byron
25/09/2014, 08:56
Χρονικό όριο στην επεξεργασία υπάρχει.

Δεν το θυμάμαι, και δεν ξέρω πόσο είναι. Ασχετο με την επεξεργασία, delete μπορεί να γίνει οποτεδήποτε?

McGyver
25/09/2014, 09:00
Δεν το θυμάμαι, και δεν ξέρω πόσο είναι. Ασχετο με την επεξεργασία, delete μπορεί να γίνει οποτεδήποτε?

30 ημέρες.
Διαγραφή επιτρέπεται μόνο στους moderators.

chris4204
25/09/2014, 09:04
Το καλύτερο θα είναι, από την στιγμή που υπάρξει επόμενο post να ΜΗΝ μπορεί να γίνει τροποποίηση παρά ΜΟΝΟ αν το ζητήσει από τον αρμόδιο mod.

Julius
25/09/2014, 09:10
Το καλύτερο θα είναι, από την στιγμή που υπάρξει επόμενο post να ΜΗΝ μπορεί να γίνει τροποποίηση παρά ΜΟΝΟ αν το ζητήσει από τον αρμόδιο mod.

υπερβολικό, αλλά έχεις δίκαιο κατά την άποψη μου.

Είναι απαράδεκτο να φτιάχνεις ένα θέμα (όσο χαζό και να είναι), να μπαίνει κόσμος να σου απαντάει και αργότερα (αφού έχεις επιτύχει όποιο σκοπό είχες) να κάνεις εντιτ και να σβήνεις ότι έχεις γράψει αφήνοντας το όλο θέμα ουσιαστικά σκουπίδι.

chris4204
25/09/2014, 09:40
Πρέπει να μιλήσετε οι modsμεταξύ σας και να λυθεί αυτό το χαζό κατά τα άλλα θέμα.
Χάνονται πολύτιμες πληροφορίες χωρίς λόγο , επειδή ο κατά τα άλλα γνώστης συντάκτης τους αποφάσισε ότι κάποιος του την έσπασε πάει και τα σβήνει όλα.
Κάτσε ρε τσοπάνη τι σου φταίμε οι υπόλοιποι ????

byron
25/09/2014, 09:40
υπερβολικό, αλλά έχεις δίκαιο κατά την άποψη μου.

Είναι απαράδεκτο να φτιάχνεις ένα θέμα (όσο χαζό και να είναι), να μπαίνει κόσμος να σου απαντάει και αργότερα (αφού έχεις επιτύχει όποιο σκοπό είχες) να κάνεις εντιτ και να σβήνεις ότι έχεις γράψει αφήνοντας το όλο θέμα ουσιαστικά σκουπίδι.

+990
Εκτός της ζημιάς που μπορεί να γίνει σε ένα θέμα, υπάρχουν περιπτώσεις που ο χρήστης έπαθε ταπηροκρανίαση και έσβησε όλα(!) τα post που είχε γράψει κάνοντας όλα τα θέματα σώβρακο. :tooth:

vaska
25/09/2014, 10:09
+990
Εκτός της ζημιάς που μπορεί να γίνει σε ένα θέμα, υπάρχουν περιπτώσεις που ο χρήστης έπαθε ταπηροκρανίαση και έσβησε όλα(!) τα post που είχε γράψει κάνοντας όλα τα θέματα σώβρακο. :tooth:

:bawl::bawl: είσαι μλκς. Τέλος. Κατουρήθηκα ρε βλαμένε

:bawl:

bros400pgm
25/09/2014, 12:47
+990
Εκτός της ζημιάς που μπορεί να γίνει σε ένα θέμα, υπάρχουν περιπτώσεις που ο χρήστης έπαθε ταπηροκρανίαση και έσβησε όλα(!) τα post που είχε γράψει κάνοντας όλα τα θέματα σώβρακο. :tooth:



Για τον κολητο σου λες?:lol:

Bowleno
25/09/2014, 12:53
:bawl::bawl: είσαι μλκς. Τέλος. Κατουρήθηκα ρε βλαμένε

:bawl:

Γιατί ρε Βασίλη; απλά ο Βυρων είπε με την λαική της ονομασία την ολική ρήξη εγκεφαλικού αγγείου συνεπεία εξωτερικού ερεθίσματος.....:D

και για να είμαι στο θέμα, κι εγώ που μπήκα να ξαναδιαβάσω το θέμα (όλοι ξέρουμε ποιο....) έμεινα Προκόπης.....

vaska
25/09/2014, 13:28
Γιατί ρε Βασίλη; απλά ο Βυρων είπε με την λαική της ονομασία την ολική ρήξη εγκεφαλικού αγγείου συνεπεία εξωτερικού ερεθίσματος.....:D

και για να είμαι στο θέμα, κι εγώ που μπήκα να ξαναδιαβάσω το θέμα (όλοι ξέρουμε ποιο....) έμεινα Προκόπης.....

Μωρέ είναι μέγας Χαλέας σου λέω, ακόμα γελάω όταν βλέπω το ποστ του

:beer:

byron
25/09/2014, 14:04
και για να είμαι στο θέμα, κι εγώ που μπήκα να ξαναδιαβάσω το θέμα (όλοι ξέρουμε ποιο....) έμεινα Προκόπης.....

Και που να έβλεπες ένα θέμα που είχε γράψει κάποια εξαιρετικά post ο binzis...

Bob_o_mastoras
25/09/2014, 15:46
Και 'γω εχω σβησει καποια ποστ σε ενα νημα οχι λογω ταπηροκρανιωσης αλλα λογω του οτι ηταν και ασχετα και κατα την υστερη γνωμη μου κακως τα ειχα γραψει και κατεληξα να καβγαδιζω.
Καλο ειναι να μην υπαρχει η δυνατοτητα διαγραφης ωστε να σκεφτομαστε δις πριν γραφουμε κατι απαντες. Και σιγουρα οχι σε τεχνικα-μοτοσυκλετιστικα-ενημερωτικα νηματα.

OldMan
25/09/2014, 16:33
Που'σαι ρε Κυριάκοοοοοοο...????

sniper
25/09/2014, 16:35
Που'σαι ρε Κυριάκοοοοοοο...????

ST ή Παπαχρόνης;

OldMan
25/09/2014, 16:39
ST ή Παπαχρόνης;
ST ρε....

BTW ο Παπαχρόνης ήταν συμμαθητής μου στην Ξάνθη..:)

catmaster
25/09/2014, 16:44
ST ρε....

BTW ο Παπαχρόνης ήταν συμμαθητής μου στην Ξάνθη..:)

όλοι νεούδια λέμε ....

byron
25/09/2014, 17:02
όλοι νεούδια λέμε ....

Παπαχρόνης είπε ρε, όχι Παπαφλέσσας...

byron
25/09/2014, 17:03
Που'σαι ρε Κυριάκοοοοοοο...????

Α, ρε που είναι εκείνα τα πιγκάλ εξάτμιση...:p

tsompanis
25/09/2014, 18:10
Κάτσε ρε τσοπάνη τι σου φταίμε οι υπόλοιποι ????

Ποτε εσβησα εγω ποστ ρε μαστορα??

vaska
25/09/2014, 20:05
Ποτε εσβησα εγω ποστ ρε μαστορα??

χαχαχα δεν παίζεστε σήμερο!!

Πρέπει η νέα σοδιά να είναι μπόλικο καλή.
:bawl:

byron
25/09/2014, 20:33
Πρέπει η νέα σοδιά να είναι μπόλικο καλή.
:bawl:

«μπόλικο καλή»...στα δοκιμαστικά είσαι ρε μλκ?

nick_VFR
25/09/2014, 21:22
Παρακαλώ το θέμα να μεταφερθεί στην ενότητα 'Ανέκδοτα & Χιούμορ"! :rotflmao::rotflmao::rotflmao:

Pan (dvs)
25/09/2014, 21:52
ST ρε....

BTW ο Παπαχρόνης ήταν συμμαθητής μου στην Ξάνθη..:)

Εβγαλε και αλλα μπουμπουκια η ταξη σας?







Για να ξερουμε να φυλαγομαστε.

andreaspetr
26/09/2014, 01:52
και σε αλλα forum που μπαινω εχει παρατηρηθει παρομοιο φαινομενο.
οποτε το χρονικο περιθωριο για edit στο post που κανει καποιος ειναι στο 5λεπτο η και λιγοτερο.
διαγραφη σε ποστ μονο mod κανουν.

BLiTzER
26/09/2014, 02:08
Τα ποστς του κάθε χρήστη προφανώς αποτελούν δική του "ιδιοκτησία" και μπορεί να τα κάνει ό,τι θέλει. Είναι ελαφρώς φασιστικό να μη μπορεί να επεξεργαστεί ΔΙΚΑ ΤΟΥ γραφόμενα, άσχετα αν έχουν περάσει 3 λεπτά ή 3 χρόνια. Υπάρχουν άπειροι λόγοι γι'αυτό, τους οποίους δε χρειάζεται να αναφέρω, φαντάζομαι, έξυπνα παιδιά είστε. Τώρα, αν σε συγκεκριμένες περιπτώσεις αυτό έχει και αρνητικές συνέπειες, ε οκ, συμβαίνουν αυτά. ΠΑΝΤΑ κάποιος θα καταχράζεται τα δικαιώματά του. Αυτό δε σημαίνει ότι πρέπει να καταργηθεί κάθε δικαίωμα. Καλώς ήρθατε στο ίντερνετ (και στη ζωή κατ'επέκταση). Ευχαριστώ.

andreaspetr
26/09/2014, 02:27
απο την στιγμη που το γραφει και το δημοσιοποιει στα μελη του forum στο οποιο αποδεχτηκε καποιους κανονες
λειτουργιας τοτε τα ποστ δεν ειναι δικα του αλλα ειναι του Forum.
αν ειναι ετσι πολυ απλα μπορω να λεω και εγω διαφορα για σενα και μολις παρεξηγηθεις να τα αλλαζω και να μην τρεχει τιποτε.
πολυ απλα αλλαζουν οι κανονες λειτουργιας,κοινοποιειται σε ολους οτι μετα την παροδο 5 λεπτων πχ δεν μπορει να κανει edit
και οποιος δεν συμφωνει απλα δεν ξαναμπαινει στο forum.

7gibernau
26/09/2014, 03:32
Για τον κολητο σου λες?:lol:

Τι να πει κι αυτός..ηρωική έξοδος τότε!!
Χαρα στο κουράγιο του!!:bawl:

spyrakos35
26/09/2014, 06:20
Τα ποστς του κάθε χρήστη προφανώς αποτελούν δική του "ιδιοκτησία" και μπορεί να τα κάνει ό,τι θέλει. Είναι ελαφρώς φασιστικό να μη μπορεί να επεξεργαστεί ΔΙΚΑ ΤΟΥ γραφόμενα, άσχετα αν έχουν περάσει 3 λεπτά ή 3 χρόνια. Υπάρχουν άπειροι λόγοι γι'αυτό, τους οποίους δε χρειάζεται να αναφέρω, φαντάζομαι, έξυπνα παιδιά είστε. Τώρα, αν σε συγκεκριμένες περιπτώσεις αυτό έχει και αρνητικές συνέπειες, ε οκ, συμβαίνουν αυτά. ΠΑΝΤΑ κάποιος θα καταχράζεται τα δικαιώματά του. Αυτό δε σημαίνει ότι πρέπει να καταργηθεί κάθε δικαίωμα. Καλώς ήρθατε στο ίντερνετ (και στη ζωή κατ'επέκταση). Ευχαριστώ.

Απο τοτε που βγηκαν τα χρυσαυγουλα εχουμε φασισμοφοβια...

Στο ονομα της δημοκρατιας εχουμε χασει τα αυγα και τα πασχαλια λεω γω......

chris4204
26/09/2014, 08:47
Ποτε εσβησα εγω ποστ ρε μαστορα??

xaxaxa Θεός..:beer:

teo_g7
26/09/2014, 09:00
Απο τοτε που βγηκαν τα χρυσαυγουλα εχουμε φασισμοφοβια...

Στο ονομα της δημοκρατιας εχουμε χασει τα αυγα και τα πασχαλια λεω γω......

+10000000000

byron
26/09/2014, 09:00
Απο τοτε που βγηκαν τα χρυσαυγουλα εχουμε φασισμοφοβια...

Στο ονομα της δημοκρατιας εχουμε χασει τα αυγα και τα πασχαλια λεω γω......

Εχουν πιαστεί τα άκρα ρε Σπύρο. Και στο όνομα των (οποιονδήποτε) "δικαιωμάτων" έχουμε χάσει τα αυγά και τα πασχάλια.
Επί του θέματος, ποιός υπόκειται σε φασιστική αντιμετώπιση? Ο Χ που σβήνει τα post (απρόκλητα,ναι?) αφού έχει κάνει τη δουλίτσα του, ή ο Ζ που συναδελφικά ορμώμενος έχει κάτσει και έχει γράψει 5000 λέξεις για να τον ξεστραβώσει?

Μην μπερδευόμαστε και ας μην μπαίνουν όλα σε κουβά, μιας και το συγκεκριμένο άτομο είναι περιπτωσάρα και τα threads που χάλασαν δεν ήταν δοκίμιο, αλλά διάλογος που μετά έγινε σαν σενάριο που λείπει το μισό.
Προσωπικά δεν μπορώ να σκεφτώ οτιδήποτε που δεν θα οδηγήσει σε "καταπάτηση κάποιου δικαιώματος" είτε του ενός είτε του άλλου, αν αφεθούν στην "αυτορύθμιση".

Cpt. Haddock
26/09/2014, 09:05
Ρε προβληματα που φερνει η ζωη γμτ... :a014:

daz
26/09/2014, 09:21
Σιγά το πρόβλημα! (εκτός κι αν έγινε κάτι που το έχασα)

Back up δεν έχουμε? Επαναφορά από back up και banάκι.

endopandou
26/09/2014, 09:43
Το θέμα ξεκίνησε με αφορμή τα αερόψυχτα vs υδρόψυχτα;
Αφού του δίνει το σύστημα τη δυνατότητα να το σβήσει. Τι φασισμούς και τι ban λέτε;
Ο ίδιος έκρινε πως ο τρόπος που εξελίχτηκε η κουβέντα δεν ήταν ο σωστός και έσβησε τα ποστ του. Το αν έπραξε σοφά είναι ένα θέμα, το μεγαλύτερο θέμα όμως είναι πως κάποιοι βγαίνουν με περιπαικτικό ύφος για να πούν, ή να υπονοήσουν, μόνο πως γράφει μαλακίες. ΟΚ δεν θα κρίνω αν γράφει μαλακίες, αλλά αν έχει κάποιος μια ολοκληρωμένη άποψη για το θέμα ας την καταθέσει για να αποδείξει σε όποιον θέλει πως το σκεπτικό του αρχικού ποστ για τον τρόπο απαγωγής της θερμότητας είναι λάθος. Αυτό χωρίς να αφήσει την αίσθηση πως ο άλλος γράφει μαλακίες...

Julius
26/09/2014, 10:06
Το θέμα ξεκίνησε με αφορμή τα αερόψυχτα vs υδρόψυχτα;
Αφού του δίνει το σύστημα τη δυνατότητα να το σβήσει. Τι φασισμούς και τι ban λέτε;
Ο ίδιος έκρινε πως ο τρόπος που εξελίχτηκε η κουβέντα δεν ήταν ο σωστός και έσβησε τα ποστ του. Το αν έπραξε σοφά είναι ένα θέμα, το μεγαλύτερο θέμα όμως είναι πως κάποιοι βγαίνουν με περιπαικτικό ύφος για να πούν, ή να υπονοήσουν, μόνο πως γράφει μαλακίες. ΟΚ δεν θα κρίνω αν γράφει μαλακίες, αλλά αν έχει κάποιος μια ολοκληρωμένη άποψη για το θέμα ας την καταθέσει για να αποδείξει σε όποιον θέλει πως το σκεπτικό του αρχικού ποστ για τον τρόπο απαγωγής της θερμότητας είναι λάθος. Αυτό χωρίς να αφήσει την αίσθηση πως ο άλλος γράφει μαλακίες...


Η συζήτηση δέν αφορά αποκλειστικά αυτό το θέμα. Aλλά στην γαϊδουριά του να ξεκινήσεις ένα θέμα, να μπουν να σου απαντήσουν και μετά να σβήσεις TA ΠANTA.

Στο συγκεκριμένο δε που αναφέρεσαι, ενώ αρκετοί του απάντησαν σοβαρά, ο ίδιος ασχολήθηκε με το να αποδείξει ποιος τον έχει μακρύτερο και εφόσον δεν τα κατάφερε, έσβησε τα πάντα (για ακόμα μια φορά).

endopandou
26/09/2014, 10:12
Χίλια δίκια έχεις, απλά λέω πως όπως το ότι μπορεί να είναι γαϊδουριά για εμάς να σβηστεί ένα θέμα, για τον άλλον μπορεί να είναι οι αστεϊσμοί σε κάποιο θέμα που θεωρεί σοβαρό.

Julius
26/09/2014, 10:22
Χίλια δίκια έχεις, απλά λέω πως όπως το ότι μπορεί να είναι γαϊδουριά για εμάς να σβηστεί ένα θέμα, για τον άλλον μπορεί να είναι οι αστεϊσμοί σε κάποιο θέμα που θεωρεί σοβαρό.



Συμφωνώ μαν, αλλά ειναι διαφορετικό όταν μπώ ο γελίος και γράψω την παπαρια μου σε ένα "σοβαρό" θέμα, δέν χαλάω την όλη συζήτηση, και εάν το πάρουν χαμπάρι οι Mods μπορεί και να με σβήσουν.

Ενώ το να ανοίξω μια συζήτηση, να ρωτήσω πώς σκατά λειτουργεί ο carb υποπίεσης, να μπούν δύο τρείς να μου απαντήσουν γράφοντας σεντόνια, και μετά εφόσον με κάλυψαν με τις απαντήσεις τους να μπω να σβήσω την αρχική μου ερώτηση (και όποια άλλη συμμετοχή είχα στην συζήτηση)…… ε να μην το χαρακτηρίσω γιατί θα με μπανάρουν

daz
26/09/2014, 10:55
…… ε να μην το χαρακτηρίσω γιατί θα με μπανάρουν

Πότε έκανε εγγραφή ο Chuck Norris στο φόρουμ?:lol:

sniper
26/09/2014, 10:59
Πότε έκανε εγγραφή ο Chuck Norris στο φόρουμ?:lol:

11/11/2002

McGyver
26/09/2014, 11:01
11/11/2002

:nono:

27/08/2010 (http://www.moto.gr/forums/member.php?u=37458)

KernelPanic
26/09/2014, 11:05
11/11/2002

Chuck εσυ :uplate:?
Γιατι ρε φιλε πήρες το nick του sniper???? Τι το κανες το παλικάρι???

:rolleyes: :D

sniper
26/09/2014, 11:06
:nono:

27/08/2010 (http://www.moto.gr/forums/member.php?u=37458)

copy cat

Julius
26/09/2014, 11:06
11/11/2002

:lol: :moutza:



:nono:

27/08/2010 (http://www.moto.gr/forums/member.php?u=37458)

:a23:

sniper
26/09/2014, 11:07
Chuck εσυ :uplate:?
Γιατι ρε φιλε πήρες το nick του sniper???? Τι το κανες το παλικάρι???

:rolleyes: :D

O Τσακ εκανε εγγραφή πριν δημιουργηθεί το φορουμ

KernelPanic
26/09/2014, 11:37
Αρα το 11/11/2002 είναι λάθος αρα είσαι ο sniper πες το και ανυσυχησαμε.... :D

BLiTzER
26/09/2014, 13:57
Προσωπικά, δεν έχω ιδέα για ποιον χρήστη και ποιο θέμα μιλάτε, οπότε η άποψή μου είναι απολύτως αντικειμενική και unbiased, αντίθετα με όλων των υπολοίπων εδώ μέσα, όπως φαίνεται.

Αλλά, επίσης, είναι σωστή :P

Στην τελική, απαγορέψτε την επεξεργασία στο των τεχνικών (αν κατάλαβα καλά), που ασχολείται με συγκεκριμένο θέμα και σπανίως ξεφεύγει.

Pan (dvs)
26/09/2014, 17:24
Τα ποστς του κάθε χρήστη προφανώς αποτελούν δική του "ιδιοκτησία" και μπορεί να τα κάνει ό,τι θέλει. Είναι ελαφρώς φασιστικό να μη μπορεί να επεξεργαστεί ΔΙΚΑ ΤΟΥ γραφόμενα, άσχετα αν έχουν περάσει 3 λεπτά ή 3 χρόνια. Υπάρχουν άπειροι λόγοι γι'αυτό, τους οποίους δε χρειάζεται να αναφέρω, φαντάζομαι, έξυπνα παιδιά είστε. Τώρα, αν σε συγκεκριμένες περιπτώσεις αυτό έχει και αρνητικές συνέπειες, ε οκ, συμβαίνουν αυτά. ΠΑΝΤΑ κάποιος θα καταχράζεται τα δικαιώματά του. Αυτό δε σημαίνει ότι πρέπει να καταργηθεί κάθε δικαίωμα. Καλώς ήρθατε στο ίντερνετ (και στη ζωή κατ'επέκταση). Ευχαριστώ.

Oταν γραφουμε κατι και καποιος μας απαντα πανω σε αυτο,παυει να ειναι αποκλειστικη μας ιδιοκτησια.Το να κανουμε καποια διορθωση,για να γινει πιο κατανοητο το θεμα μας ειναι λογικο.Το να κανουμε ομως οτι μας κατεβει και να αλλαζουμε ολο το αρχικο θεμα,ειναι ασεβεια σε ολους αυτους που ασχοληθηκανε μαζι μας.Φυσικα ενηλικοι ειμαστε και την επομενη φορα θα αντιμετωπισουμε αναλογα,αυτον που λειτουργει μα αυτον τον τροπο.

Οταν ομως αλλαζουμε το αρχικο θεμα,βαζοντας καζανακια η βουρτακια τουαλετας ειναι ανωριμο και ηλιθιο.Το ιδιο και οταν αναφερομαστε με υποτιμητικο τροπο για συμφορουμιτες μας."Παλιογερας" αν θυμαμαι καλα?......απαραδεχτο.Την ηλιθιοτητα και την ανωριμοτητα την ανεχομαι γιατι καποια στιγμη μεγαλωνει ο ανθρωπος και βαζει (συνηθως) μυαλο.Την μαλακια και την κακεντεχεια ομως,δεν την ανεχομαι και κατα την ταπεινη μου γνωμη αυτα τα ατομα θελουνε πολλες κλωτσιες.

Για να καταληξω.Ναι να γινονται διορθωσεις με μετρο,εφοσον υπαρχει αιτιολογιση.Π.χ.Για οσους δεν καταλαβανε να εξηγησω κλπ,κλπ....Οχι ομως ανοχη στους μαλακες απο κουνια.

Να φυγουνε,να πανε αλλου.

BLiTzER
26/09/2014, 17:41
Καταλαβαίνω τι λέτε και βγάζει νόημα, αν το δεις από αυτή την πλευρά. Δεν είμαι ούτε χαζός, ούτε παράλογος. Αλλά τα γραφόμενα του καθενός, επιμένω, παραμένουν ιδιοκτησία του, εκτός αν συμφωνεί σε κάτι διαφορετικό με την εγγραφή του στο φόρουμ. Εγώ, προσωπικά, δε θα συμμετείχα σε ένα φόρουμ που μπορεί να χρησιμοποιήσει ως δικά του τα δικά μου γραφόμενα, τις δικές ΜΟΥ σκέψεις, τις δικές μου διατυπώσεις. Πάντα γράφω σε κάποιο φόρουμ, θεωρώντας τον εαυτό μου καλυμμένο σε αυτό το θέμα.

Όπως είπα και πριν, δε μπορείς να περιορίζεις 100 άτομα επειδή ένας καταχράστηκε την ελευθερία του. Αυτό θα συμβαίνει ΠΑΝΤΑ, όσους περιορισμούς κι όσες δικλείδες κι αν επιβάλλεις. Γι'αυτό υπάρχει το ban.

Σωστά όσα λες περί ασέβειας κτλ κτλ. Ναι, υπάρχουν άγραφοι κανόνες και εδώ μέσα, βασιζόμαστε στο φιλότιμο και τον σεβασμό των συμφορουμιτών μας. Καλώς ή κακώς, όμως, κάθε τόσο, κάποιος θα κάνει το δικό του. Είναι κρίμα να αλλάζει το κλίμα μεταξύ των υπολοίπων γι'αυτόν. Ας κάνουμε τον ίδιο στην άκρη κι ας συνεχίζουμε όπως πριν.

Έχω αλλάξει γραφόμενά μου σε φόρουμ μετά από αρκετά χρόνια, επειδή έπεσα πάνω τους κατά τύχη και - όντας πιτσιρικάς τότε - θεωρούσα ότι έλεγα μαλακίες και δεν ήθελα να υπάρχουν σε κοινή θέα. Όποιος τα διάβασε, τα διάβασε, αυτό δεν αλλάζει. Αλλά προτιμούσα να μην υπάρξουν επόμενοι. Κάποιος άλλος κρίνει ότι πρέπει να αλλάξει ένα ποστ του επειδή έγραψε υπό την επήρρεια αλκοόλ και δεν τον αντιπροσωπεύει. Ή επειδή έβρισε κάποιον, αλλά μετάνιωσε και θέλει να το διορθώσει. Ή επειδή παρέθεσε προσωπικά (ή άλλα) δεδομένα και άργησε να καταλάβει το λάθος του. Υπάρχουν πολλές παρόμοιες περιπτώσεις και δε θα έπρεπε να υπάρχει περιορισμός. Σίγουρα όλοι εμείς είμαστε φιλοξενούμενοι εδώ και ό,τι αποφασίσουν οι admins θα το σεβαστώ, αλλά δε νομίζω ότι έχω άδικο.

vaska
26/09/2014, 18:14
:nono:

27/08/2010 (http://www.moto.gr/forums/member.php?u=37458)

ήμαρτον ρε λακαμά ήμαρτον χαχαχαχα
Μα καλά κάθισες κι έψαξες πότε έκανε εγγραφή ο Τσακ στο φόρουμ??
Η απάντηση είναι εκτός από προφανής και εύκολη. Πολύ πριν δημιουργηθεί το φόρουμ ο Τσακ είχε ήδη γραφτεί ή για αν το πω αλλιώς, όταν τα 4 καλόπαιδα αποφάσισαν να στήσουν τούτο δω το φορουμάκι, στην πρώτη δοκιμαστική λειτουργία του βρήκαν ήδη πμ από τον Τσακ .
:bawl:

Bob_o_mastoras
26/09/2014, 18:21
Ρε ο Τσακ καβαλαγε μηχανακι πριν εφευρεθει ο τροχος! Τι να λεμε τωρα..

ego_o_idios
26/09/2014, 21:54
etsi ke alios ke gia pan endexomeno tsekarete pioi ine mod se afto to xali
kati pantremenoi ikogeniarxes pou nomizoun oti prepi na ine entelos sintiritikoi opos ke me ta pedia tous
kati genimenoi me sintiritismo kala pedia tis gitonias kompleksikoi pou 8eloun opos dipote na zoun se ena telio mikrokosmo :lol:

ke genika oloi i kinoniki kompleksiki savoura tis kinonias
ti perimenis apo olous aftous
den antexoun oute mia stigmi oti dipote ksefevgi apo ton strou8okamiliko fasismo tous exoun isxorisi ke ena karo mpatsoi sto foroun ke fovounte min tous diasarestisoun

eno sto kawasaki bikers apagorvonte oi mpatsoi

ke me mia sintiritiki logiki tou kolou apofasizoun os ali mikroi 8eoi pou kolimpane mesa stin vlakia tous ti 8a svisoun ke ti oxi

ipomoni mia mera 8a arostisoun ke 8a ta sixa8oun ola ke 8a figoun san kako apostima

episis na po oti ke na to svisete olo afto mirstite to prota ine pragmatika poli oreos o tropos pou sas vrizo

ala ke na to svisete esis den alazete

iste san ta skata pou ke na ta kripsis me ena kapelo mpori na min fenonte ala den pavoun na mirizoun

ke to alo ine oti ke emena na me patisi treno den alazi tipota pali ta idia onta 8a iste:lol::lol:

KotsosDR
26/09/2014, 22:50
https://www.youtube.com/watch?v=bc4KYjcgfiU :beer:

Bob_o_mastoras
26/09/2014, 22:58
https://www.youtube.com/watch?v=bc4KYjcgfiU :beer:

Kαλοοο! :a09::jrs::wlae::a08:

sv1000s
26/09/2014, 23:15
etsi ke alios ke gia pan endexomeno tsekarete pioi ine mod se afto to xali
kati pantremenoi ikogeniarxes pou nomizoun oti prepi na ine entelos sintiritikoi opos ke me ta pedia tous
kati genimenoi me sintiritismo kala pedia tis gitonias kompleksikoi pou 8eloun opos dipote na zoun se ena telio mikrokosmo :lol:

ke genika oloi i kinoniki kompleksiki savoura tis kinonias
ti perimenis apo olous aftous
den antexoun oute mia stigmi oti dipote ksefevgi apo ton strou8okamiliko fasismo tous exoun isxorisi ke ena karo mpatsoi sto foroun ke fovounte min tous diasarestisoun

eno sto kawasaki bikers apagorvonte oi mpatsoi

ke me mia sintiritiki logiki tou kolou apofasizoun os ali mikroi 8eoi pou kolimpane mesa stin vlakia tous ti 8a svisoun ke ti oxi

ipomoni mia mera 8a arostisoun ke 8a ta sixa8oun ola ke 8a figoun san kako apostima

episis na po oti ke na to svisete olo afto mirstite to prota ine pragmatika poli oreos o tropos pou sas vrizo

ala ke na to svisete esis den alazete

iste san ta skata pou ke na ta kripsis me ena kapelo mpori na min fenonte ala den pavoun na mirizoun

ke to alo ine oti ke emena na me patisi treno den alazi tipota pali ta idia onta 8a iste:lol::lol:

κακο παιδι.τους μπατσεους βρε,τους φιλους μας?
τετι μποι........θα σε ξυρισου τωρα.δωσε πονο λεμε χαχαχαχαχα:beer:

ggs
26/09/2014, 23:35
ναι ρε πστμ...KAWASAKI...

323566

endopandou
27/09/2014, 09:06
Μπανάρατε τον σονικ???????? :tooth::a46: και στα δικά μας οι λεύτερες

SHOOTER045
27/09/2014, 09:20
κακο παιδι.τους μπατσεους βρε,τους φιλους μας?
τετι μποι........θα σε ξυρισου τωρα.δωσε πονο λεμε χαχαχαχαχα:beer:
Υπάρχει κανένα πρόβλημα?
Τι θα πει μπάτσος ρε σεις?

amyroukai
27/09/2014, 09:32
Υπάρχει κανένα πρόβλημα?
Τι θα πει μπάτσος ρε σεις?

http://www.eglimatikotita.gr/2013/06/blog-post_9882.html?m=1

McGyver
27/09/2014, 09:36
Ευγενική παράκληση να ΜΗΝ ξεφύγει το θέμα.

:a3:

sniper
27/09/2014, 09:39
:a17:
etsi ke alios ....

Ρε μλκ, δεν ξαναγινεσαι μοντ, σταμάτα να παρακαλάς επιτέλους!