PDA

View Full Version : Προσκλησεις αγορας ONE PLUS.



teogtp
26/09/2014, 11:13
Για οσους hightech-ηδες γνωριζουν το κινητο τηλεφωνο Oneplus,υπαρχουν διαθεσιμες 2 προσκλησεις για αγορα (64gb) απο το επισημο site της εταιρειας.
Αυτο σημαινει οτι η συσκευη υποστηριζεται απο 2 χρονια εγγυηση και εχει περασμενη την Cyanogenmod εκδοση λειτουργικου,εν αντιθεσει
με τα κινεζικα site που πουλανε την συσκευη με λειτουργικο color OS και εχουν μονο 1 χρονο εγγυηση.
Προσοχη!Το κινητο δεν πωλειται επισημα στην χωρα μας που σημαινει οτι χρειαστει να γινει προοθηση του δεματος με χρηση καποιας εταιρειας (οπως εκανα και εγω)
Το τελικο κοστος αγορας κυμαινεται περιπου στα 320 ευρω.
Λεπτομερειες εντος του καταστηματος........:D

teo_g7
26/09/2014, 11:18
Για πες εντυπώσεις γιατι απο τεχνικά χαρακτηριστικά τα σπάει..

7Tolis
26/09/2014, 11:37
Μας βλέπω στις αντιπαραθέσεις...MIUI και ξερό ψωμί. Λοιπον one plus..η συσκευή αξιοπρεπέστατη γρήγορη και απροβλημάτιστη.Οι υπευθυνοι είναι αμπλαούμπλες.Πρίν το βγάλει έλεγε για μικρά bezels και γενικότερα έσπρωχναν φήμες super wow αλλα μπααα..Μετά δεν είχε διαθεσιμότητα για μήνες.Παράλληλα υπάρχει η φάση με τις προσκλήσεις για να αγοράσεις.Πρόσκληση για να αγοράσεις.Προσκληση για να τι;Σοβαρά;Ενα αυτόγραφο παρακαλώ.Δεν πάει έτσι τσολιά μου το wow factor wanna be Thy Brand.Αν δεν ήταν απο πίσω η Oppo θα έπαιζε πλήρης αποτυχία.Α,μην ξεχασω,MIUI και ξερό ψωμί.

Bradipous
26/09/2014, 11:43
Εγω ειχα υπ οψην κατι κινεζικα 8πυρηνα με κατι τρελα σπεκς σε τιμες φουλαρισματος τεποζητου μηχανης. Αν βρω λινκ θα επανελθω...

teogtp
26/09/2014, 11:54
Τα χαρακτηριστικα των τηλεφωνων απο μονα τους δεν λενε τιποτα αν το λειτουργικο ειναι για τον πεο.........
Στην περιπτωση αυτη και μονο το ονομα Cyanogen ειναι εγγυηση οτι αυτη η συσκευη απλα πεταει!
Εχει αποκλειστικη υποστηριξη απο αυτην με συνεχεις ενημερωσεις μιας και ειναι το "παιδι" της σε συνεργασια με την ONEPLUS.
Αγορασα την συσκευη για λογαριασμο του κουνιαδου μου ο οποιος ειναι αυτο που ονομαζουμε "απαιτητικος" χρηστης και οχι απλα
ενας user.
To μηχανακι ειναι αψεγαδιαστο με φοβερη ποιοτητα κατασκευης και πραγματικα ταχυ και ευελικτο(πληρως παραμετροποιησιμο).
Εχει πολυ καλη αυτονομια (με συνεχη χρηση browsing ,mail,video,και ομιλιας) η οποια βγαζει την μερα ανετα.
Μην ξεχναμε οτι εχει και μεγαλη οθονη 5΄5 να ταισει.
Απλα θα πω οτι απο τοτε που το πηρε στα χερια του το κουνιαδακι,το λαπτοπ εχει πιασει αραχνες.Σοβαρα!
Αυτο που λεει η εταιρεια flagship killer ισχυει.Το παραμυθι των μεγαλων εταιρειων που ζητανε 800αρες και 1000ρικα τελειωσε.

teogtp
26/09/2014, 11:57
Οντως αυτο με τις προσκλησεις ειναι μεγαλη μαλακια.
Η oneplus ανακοινωσε οτι συντομα θα καταργησει τις προσκλησεις και θα δεχεται pre-orders.
Μονο αν το δουλεψεις θα καταλαβεις οτι τα αλλα τηλεφωνα ειναι απλα αλοιφες..........

7Tolis
26/09/2014, 11:58
Τα χαρακτηριστικα των τηλεφωνων απο μονα τους δεν λενε τιποτα αν το λειτουργικο ειναι για τον πεο.........
Στην περιπτωση αυτη και μονο το ονομα Cyanogen ειναι εγγυηση οτι αυτη η συσκευη απλα πεταει!
Εχει αποκλειστικη υποστηριξη απο αυτην με συνεχεις ενημερωσεις μιας και ειναι το "παιδι" της σε συνεργασια με την ONEPLUS.
Αγορασα την συσκευη για λογαριασμο του κουνιαδου μου ο οποιος ειναι αυτο που ονομαζουμε "απαιτητικος" χρηστης και οχι απλα
ενας user.
To μηχανακι ειναι αψεγαδιαστο με φοβερη ποιοτητα κατασκευης και πραγματικα ταχυ και ευελικτο(πληρως παραμετροποιησιμο).
Εχει πολυ καλη αυτονομια (με συνεχη χρηση browsing ,mail,video,και ομιλιας) η οποια βγαζει την μερα ανετα.
Μην ξεχναμε οτι εχει και μεγαλη οθονη 5΄5 να ταισει.
Απλα θα πω οτι απο τοτε που το πηρε στα χερια του το κουνιαδακι,το λαπτοπ εχει πιασει αραχνες.Σοβαρα!
Αυτο που λεει η εταιρεια flagship killer ισχυει.Το παραμυθι των μεγαλων εταιρειων που ζητανε 800αρες και 1000ρικα τελειωσε.

+916
Εταιρίες απο Κίνα μεριά όπως Meizu,lenovo,xiaomi,oppo αν μπουν δυνατα με e-shops warehouse στην Ευρώπη πραγματικά θα γίνει Ναυμαχία απο flagships τηλέφωνα.


Οντως αυτο με τις προσκλησεις ειναι μεγαλη μαλακια.
Η oneplus ανακοινωσε οτι συντομα θα καταργησει τις προσκλησεις και θα δεχεται pre-orders.
Μονο αν το δουλεψεις θα καταλαβεις οτι τα αλλα τηλεφωνα ειναι απλα αλοιφες..........

Περιμένω να δω απο κοντά το xiaomi Mi4.

teogtp
26/09/2014, 12:01
+916
Εταιρίες απο Κίνα μεριά όπως Meizu,lenovo,xiaomi,oppo αν μπουν δυνατα με e-shops warehouse στην Ευρώπη πραγματικά θα γίνει Ναυμαχία απο flagships τηλέφωνα.

Για να σου απαντησω περι OPPO μιας και εχω και find 5 απλα δεν υπαρχει συγκριση............
Η lenovo θελει ακομα τον χρονο μιας και δεν ειναι ακομα ανταγωνιστικη στο κομματι smartphone.

stynikop
26/09/2014, 12:02
Θοδωρή, με τα mms τι γίνεται; δουλεύει;

Bradipous
26/09/2014, 12:02
Ιδου το λινκ που προανεφερα http://www.banggood.com/CUBOT-X6-5-inch-MTK6592-Octa-core-1_7GHz-Smartphone-p-917451.html




Τα χαρακτηριστικα των τηλεφωνων απο μονα τους δεν λενε τιποτα αν το λειτουργικο ειναι για τον πεο.........
Στην περιπτωση αυτη και μονο το ονομα Cyanogen ειναι εγγυηση οτι αυτη η συσκευη απλα πεταει!
Εχει αποκλειστικη υποστηριξη απο αυτην με συνεχεις ενημερωσεις μιας και ειναι το "παιδι" της σε συνεργασια με την ONEPLUS.
Αγορασα την συσκευη για λογαριασμο του κουνιαδου μου ο οποιος ειναι αυτο που ονομαζουμε "απαιτητικος" χρηστης και οχι απλα
ενας user.
To μηχανακι ειναι αψεγαδιαστο με φοβερη ποιοτητα κατασκευης και πραγματικα ταχυ και ευελικτο(πληρως παραμετροποιησιμο).
Εχει πολυ καλη αυτονομια (με συνεχη χρηση browsing ,mail,video,και ομιλιας) η οποια βγαζει την μερα ανετα.
Μην ξεχναμε οτι εχει και μεγαλη οθονη 5΄5 να ταισει.
Απλα θα πω οτι απο τοτε που το πηρε στα χερια του το κουνιαδακι,το λαπτοπ εχει πιασει αραχνες.Σοβαρα!
Αυτο που λεει η εταιρεια flagship killer ισχυει.Το παραμυθι των μεγαλων εταιρειων που ζητανε 800αρες και 1000ρικα τελειωσε.

Προσωπικα πολυ δυσκολα θα εδινα 300+ για κατι που ουτε το εχω δει ουτε εχει περπατησει ωστε να υπαρχει μια γνωμη γ αυτο. Αυτη την εποχη απο φιρμες θεωρω καλυτερο βαλιου φορ μανι το νοτε 3.


Ελα μη γινεσαι κακουλης, αμα εισαι τζαμπατζης και συμβιβαζεσαι με κινητο των 1000€ λογικο ειναι και να λυγιζει το κινητο και να βγαζει προβληματα το λειτουργικο του... :tooth:

amyroukai
26/09/2014, 12:05
Xiaomi mi3 στα 215
Στα ίδια και zte nubia z7 mini

Γενικά η Κίνα έχει ωραία τηλέφωνα να δώσει. Απλά ρε γμτ να, τώρα διαβάζω για τις νέες μπαταρίες ταχείας φόρτισης, βγήκαν και πάνελ με πιο χαμηλή κατανάλωση (απίθανη διάρκεια τα sony Z3) και τα τρακοσατοσα είναι σεβαστά.

Οι προσκλήσεις καταργούνται τον Οκτώβρη, αλλά όποιος έχει θα κάνει άμεση αγορά αντί να μπαίνει σε σειρά αναμονής.

7Tolis
26/09/2014, 12:08
MTK6592 επεξεργαστη εχει αυτο που δείχνεις στο link και με τον δέκτη gps δεν τα πάει και πολύ καλά.Σε snapdragon παίζει καλύτερα και υπάρχουν και drivers για kitkat ενω σε ΜΤΚ δεν...οπότε μένεις στάσιμος σε jelly bean με ΜΤΚ.Εγω πάντως που το τόλμησα αφου διάβασα σεντόνια σε forums πρωτα,προέβην σε αγορά και δεν το μετάνιωσα ποτε.

Bradipous
26/09/2014, 12:09
Τι διαολο ρε μαγκες χειροποιητα ειναι και μπαινεις και σε σειρα αναμονης;

Τι να πει και το δαγκωμενο μηλο που ειχε 10Μ πωλησεις σε ενα ΣΚ...

zannisvel
26/09/2014, 12:17
Προσπαθω πανω απο 2 μηνες να βρω Invitation στo foroum της oneplus.net.
Αν σου περισευει μια, θα την επαιρνα ευχαριστως!!!:)
Νομιζω βεβαια οτι ειναι valid για 24 ωρες και δε θα μπορουσα να τη χρεισιμοποιησω μεχρι την αρχη του μηνα που πληρωνομαι.

Επισης ειπαν οτι θα πανε σε preorder system απο το τελος Οκτωβριου.

:beer:

teogtp
26/09/2014, 12:17
Θοδωρή, με τα mms τι γίνεται; δουλεύει;

Στελιο δεν δοκιμασαμε να στειλουμε mms ,αλλα δεν βλεπω τον λογο να μην στελνει.
Αυτο που δεν εστελνε mms ηταν το "πολλα βαρυ" lumia 800 που το πεταξα σε ενα εξαμηνο........

teogtp
26/09/2014, 12:20
Προσπαθω πανω απο 2 μηνες να βρω Invitation στo foroum της oneplus.net.
Αν σου περισευει μια, θα την επαιρνα ευχαριστως!!!:)
Νομιζω βεβαια οτι ειναι valid για 24 ωρες και δε θα μπορουσα να τη χρεισιμοποιησω μεχρι την αρχη του μηνα που πληρωνομαι.

Επισης ειπαν οτι θα πανε σε preorder system απο το τελος Οκτωβριου.

:beer:
Πρεπει να κανεις χρηση μεσα σε ενα 24ωρο αλλιως χανεται.
Δες και πες.:beer:

7Tolis
26/09/2014, 12:20
mms? Ποιος στέλνει mms σήμερα βρε παιδια;Υπάρχει viber ,talkray,mail μπλα μπλα μπλά..

mesastou
26/09/2014, 12:22
Για οσους hightech-ηδες γνωριζουν το κινητο τηλεφωνο Oneplus,υπαρχουν διαθεσιμες 2 προσκλησεις για αγορα (64gb) απο το επισημο site της εταιρειας.
Αυτο σημαινει οτι η συσκευη υποστηριζεται απο 2 χρονια εγγυηση και εχει περασμενη την Cyanogenmod εκδοση λειτουργικου,εν αντιθεσει
με τα κινεζικα site που πουλανε την συσκευη με λειτουργικο color OS και εχουν μονο 1 χρονο εγγυηση.
Προσοχη!Το κινητο δεν πωλειται επισημα στην χωρα μας που σημαινει οτι χρειαστει να γινει προοθηση του δεματος με χρηση καποιας εταιρειας (οπως εκανα και εγω)
Το τελικο κοστος αγορας κυμαινεται περιπου στα 320 ευρω.
Λεπτομερειες εντος του καταστηματος........:D

με ενδιαφέρει και εμένα, αν έχεις ακόμα πρόσκληση ... :D :beer:

zannisvel
26/09/2014, 12:25
Πρεπει να κανεις χρηση μεσα σε ενα 24ωρο αλλιως χανεται.
Δες και πες.:beer:

Νομιζω επιστεφει στον κατοχο αν δεν χρεισιμοποιηθει.
Αν δεν τις εχεις δωσει μεχρι τη Τριτη, θα σε ξαναενοχλησω!!
Thanks !!!!:beer:

stynikop
26/09/2014, 12:30
Αν έχει θέμα με το mms λετ μη νόου, θα σου πω τι να κάνετε!

Αν περσσέψ πρόσκλησ', λετ μη νόου ;)

SHOOTER045
26/09/2014, 12:43
Συμπέθερε
Μίας που πλησιάζει η γιορτή μου
Θα ταν καλό δώρο νομίζω....

PetranGR
26/09/2014, 12:45
αν σπρώξωτο S4 που έχω με εγγύηση , τότε ίσως καταφέρω να σε πώ να το πάρω εγώ :P

teogtp
26/09/2014, 12:57
Παλικαρια οι προσκλησεις τελειωσαν.
Τηρηθηκε σειρα αναλογη με την εκδηλωση ενδιαφεροντος.
Μακαρι να ειχα περισσοτερες να δωσω.
Καλες αγορες!
:beer:

infidel
26/09/2014, 13:01
Για οσους hightech-ηδες γνωριζουν το κινητο τηλεφωνο Oneplus,υπαρχουν διαθεσιμες 2 προσκλησεις για αγορα (64gb) απο το επισημο site της εταιρειας.
Αυτο σημαινει οτι η συσκευη υποστηριζεται απο 2 χρονια εγγυηση και εχει περασμενη την Cyanogenmod εκδοση λειτουργικου,εν αντιθεσει
με τα κινεζικα site που πουλανε την συσκευη με λειτουργικο color OS και εχουν μονο 1 χρονο εγγυηση.
Προσοχη!Το κινητο δεν πωλειται επισημα στην χωρα μας που σημαινει οτι χρειαστει να γινει προοθηση του δεματος με χρηση καποιας εταιρειας (οπως εκανα και εγω)
Το τελικο κοστος αγορας κυμαινεται περιπου στα 320 ευρω.
Λεπτομερειες εντος του καταστηματος........:D

Είμαι iphone ακιας, ναι ρε το λέω δεν έχω κόμλεξ, αλλά δεν με παίρνει πια οικονομικά και χρειάζομαι νέο τηλέφωνο. Οπότε αν θές να προσυλητήσεις ένα νέο μέλος στον androidισμό να η ευκαιρία σου πριν αλλάξω γνώμη. Αν περισσεύει καμια πρόσκληση θα την εκτιμούσα για άμεση αγορά. Απλά αν θες εξήγησέ μου τη εννοείς με την 3η εταιρία μεταφοράς; Γίνεται μέσα από το site τους ή πρέπει να το στείλεις κάπου έξω και μετά από εκεί Ελλάδα;

amyroukai
26/09/2014, 13:06
Η φτηνότερη λύση είναι αν θυμάμαι καλά μέσω Γερμανίας, έχει μιά υπηρεσία που την δηλώνεις σαν διεύθυνση για να μπορείς να ψωνίσεις από το ουανπλαςουανμάγαζο και σου προωθούν το δεματάκι στο γκρίχενλαντ μετά, με χαμηλό κόστος.

DoctoR_k6
26/09/2014, 13:11
Καλα ολα αυτα δεν αντιλεγω...αλλα με το service τι γινεται οεο??
Εχετε αποψη? Εδω ολοκληρη LG στην Ελλαδα κ θεωρειται απο τα χειροτερα εν αντιθεσει με τη Samsung.
Γενικα καλο ειναι να προσεχουμε τις τιμες αλλα αν χαλασει ενα μικροφωνο, ακουστικο μια οθονη ο τυπακος που δεν ασχολειται πολυ τι κανει??

amyroukai
26/09/2014, 13:12
Καλα ολα αυτα δεν αντιλεγω...αλλα με το service τι γινεται οεο??
Εχετε αποψη? Εδω ολοκληρη LG στην Ελλαδα κ θεωρειται απο τα χειροτερα εν αντιθεσει με τη Samsung.
Γενικα καλο ειναι να προσεχουμε τις τιμες αλλα αν χαλασει ενα μικροφωνο, ακουστικο μια οθονη ο τυπακος που δεν ασχολειται πολυ τι κανει??

τον πίνει αμάσητο, ότι τηλέφωνο και να έχει, τι εννοείς;

teogtp
26/09/2014, 13:12
Η χωρα μας δεν ειναι στην λιστα αποστολης της εταιρειας γι'αυτο κανεις χρηση μιας εταιρειας οπως αυτη http://www.mailboxde.com/ οπου σου δινει μια διευθυνση αποστολης που θα την δηλωσεις στην φορμα παραγγελιας του τηλεφωνου.
Απο εκει και μετα οταν θα γινει η συναλαγη,θα αποσταλει το δεμα στην διευθυνση που δηλωσες και θα σου ερθει μυνημα απο την π.χ.mailboxde (αν επιλεξεις αυτην,εγω αυτη επελεξα)οτι εχει παραλαβει ενα δεμα για εσενα.
Μπαινεις στο site του mailboxde και επιλεγεις τον τροπο αποστολης του δεματος στη φυσικη σου διευθηνση αναλογα με τα βαλαντια που διαθετεις.

teogtp
26/09/2014, 13:12
Η φτηνότερη λύση είναι αν θυμάμαι καλά μέσω Γερμανίας, έχει μιά υπηρεσία που την δηλώνεις σαν διεύθυνση για να μπορείς να ψωνίσεις από το ουανπλαςουανμάγαζο και σου προωθούν το δεματάκι στο γκρίχενλαντ μετά, με χαμηλό κόστος.

Σωστα!

teogtp
26/09/2014, 13:13
Καλα ολα αυτα δεν αντιλεγω...αλλα με το service τι γινεται οεο??
Εχετε αποψη? Εδω ολοκληρη LG στην Ελλαδα κ θεωρειται απο τα χειροτερα εν αντιθεσει με τη Samsung.
Γενικα καλο ειναι να προσεχουμε τις τιμες αλλα αν χαλασει ενα μικροφωνο, ακουστικο μια οθονη ο τυπακος που δεν ασχολειται πολυ τι κανει??

Επικοινωνεις με την oneplus και σε καθοδηγουν αυτοι.

DoctoR_k6
26/09/2014, 13:15
τον πίνει αμάσητο, ότι τηλέφωνο και να έχει, τι εννοείς;

Δεν ειναι ακριβως ετσι. Ξερεις επισκευαζονται αυτα αρκει να υπαρχει service, ανταλλακτικο κ stock!!
Αν δεν μπορω να παω αυτοπροσωπως εκει τι γινεται? Πακετο κ το στελνω εξωτερικο κ 1-2 μηνες για βλαβη αντε 2 ημερων?

infidel
26/09/2014, 13:28
Η χωρα μας δεν ειναι στην λιστα αποστολης της εταιρειας γι'αυτο κανεις χρηση μιας εταιρειας οπως αυτη http://www.mailboxde.com/ οπου σου δινει μια διευθυνση αποστολης που θα την δηλωσεις στην φορμα παραγγελιας του τηλεφωνου.
Απο εκει και μετα οταν θα γινει η συναλαγη,θα αποσταλει το δεμα στην διευθυνση που δηλωσες και θα σου ερθει μυνημα απο την π.χ.mailboxde (αν επιλεξεις αυτην,εγω αυτη επελεξα)οτι εχει παραλαβει ενα δεμα για εσενα.
Μπαινεις στο site του mailboxde και επιλεγεις τον τροπο αποστολης του δεματος στη φυσικη σου διευθηνση αναλογα με τα βαλαντια που διαθετεις.

Ok, το έχω. Αν περισσεύει πρόσκληση το παίρνω άμεσα.

teogtp
26/09/2014, 13:32
Ok, το έχω. Αν περισσεύει πρόσκληση το παίρνω άμεσα.

πάντως στο http://www.mailboxde.com/login.html που βλέπω για να ανοίξεις λογαριασμό δεν έχει Ελλάδα σαν έδρα.

Επελεξα αυτη γιατι αγορασα το τηλ.απο το Γερμανικο site της oneplus.

devil's animal
26/09/2014, 13:55
αν σπρώξωτο S4 που έχω με εγγύηση , τότε ίσως καταφέρω να σε πώ να το πάρω εγώ :P

ποιο S4 εχεις και ποσο το πουλας?

infidel
26/09/2014, 15:54
Το παρήγγειλα! Ευχαριστώ τον teogtp για το invite.

zannisvel
02/10/2014, 20:11
Τα καταφερα και γω!!! 64αρι μαυρο, αντε να δουμε... Teogtp ποσο καιρο σου πηρε να το παραλαβεις?

teogtp
02/10/2014, 21:38
Mε ολη την διαδικασια (package forwarding),περιπου 7~8 μερες.

infidel
02/10/2014, 22:32
Εγώ το παρήγγειλα Παρασμευή απόγευμα και η παραγγελία εκτελέστηκε Τετάρτη (express shipping). Σήμερα Πέμπτη έφτασε στην αποθήκη του http://www.mailboxde.com/ και καπάκι το έστειλα εδω με UPS (+19ευρο) σε μία ώρα από την εντολή είχε πάει η UPS και το είχε παραλάβει. Θα είναι εδώ Τετάρτη. Σύνολο 300 + 20 express shipping + 20 από mailboxde εδώ σύνολο 340. Το βρίσκεις και με 310 από ebay αλλά για 30 ευρο προτιμώ από την "πηγη"

zannisvel
03/10/2014, 09:35
Θηκη πηρατε? Αν και δε μπορω να πω οτι ξετρελαθηκα με τις επιλογες πηρα μια μαζι με την παραγγελια. Αν ειναι να κανονισουμε καμια ομαδικη αγορα για θηκες και screen protectors!!

Παντως και 'γω τελικα μεσω mailboxde εκανα το shipping.

teogtp
03/10/2014, 09:39
Για την οθονη περιμενε να βρω χρονο να σου πω για τζαμακι.

teogtp
03/10/2014, 10:05
Λοιπον.
Για προστασια οθονης προτιμηστε αντι για την κλασικη
ζελατινα να βαλετε τζαμακι.Στο δικο μου s4 αλλα και στο 1+ του κουνιαδου μου εχω τοποθετησει τζαμακι.
Ο κουνιαδος μου προτιμησε ενα φτηνο απο ebay μερια το οποιο ταιριαξε αψογα εκτος απο την κατω αριστερα γωνια γιατι το τζαμακι του ηρθε χτυπημενο.
Σε αλλο φορουμ κατοχος του 1+ ελεγε καλα λογια για αυτην.
http://www.amazon.co.uk/Casebase-Premium-Tempered-Protector-OnePlus/dp/B00KRH80OY/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1409645360&sr=8-1&keywords=casebase+oneplus+one
Ακριβο,αλλα η συσκευασια περιεχει 2 τεμαχια.

zannisvel
03/10/2014, 10:39
Ειχα βαλει μια παρομοια στο S3 και δεν κρατησε πανω απο μηνα. Αρχισαν να φευγουν ομματακια απο τις ακρες, μεχρι που εφτασα σε σημειο να το βγαλω. η αληθεια βεβαια ειναι οτι αν δω μια ατελεια δεν μπορω να την παραβλεψω και τη πειραζω συνεχεια. Ζηλευω καποιους που εχουν ενα τεραστιο bubble στη μεση της οθονης και απλα το αγνοουν....

teogtp
03/10/2014, 10:44
Στο s3τζαμακι ΔΕΝ καθεται σωστα, γιατι το "τελειωμα" της οθονης ειναι κυρτο προς τα κατω και η ζελατινα στο τελειωμα ειναι στον αερα.
Γι'αυτο σου εφευγαν κομματια απο την ζελατινα.

zannisvel
03/10/2014, 11:13
Στο s3τζαμακι ΔΕΝ καθεται σωστα, γιατι το "τελειωμα" της οθονης ειναι κυρτο προς τα κατω και η ζελατινα στο τελειωμα ειναι στον αερα.
Γι'αυτο σου εφευγαν κομματια απο την ζελατινα.

Σε αυτο που λες εχεις απολυτο δικιο!!! Θα το δοκιμασω αλλα πρωτα θα περιμενω να ερθει το κινητο και μετα παιρνω και το προστατευτικο. Μεχρι τοτε θα καω στα reviews και στα comparisons.

7Tolis
03/10/2014, 15:56
Αν έχει dragontrail ή gorilla glass δεν χρειάζεστε ζελατίνα ωρε.

teogtp
03/10/2014, 16:06
Αν έχει dragontrail ή gorilla glass δεν χρειάζεστε ζελατίνα ωρε.

Μην παιρνεις και ορκο.
@ρχιδια glass ειναι οι επιστρωσεις στα κουνιστα.Ειχα κατι ωραιοτατες γρατζουνιες σε διαφορα κινητα που περασανε απο τα χερια μου.
Και δεν μιλαμε να πεσει κατω στην ασφαλτο και να γρατζαουνιστει η οθονη.
Απλα πραγματα τσαντακι,κλειδια και το κινητο μαζι.
Μονο με το τζαμακι και την θηκη της SPIGEN που πηρα στο s4 σωθηκα.

zannisvel
03/10/2014, 16:36
To S3 παντως που εχει Gorιlla Glass 2 εχει ηδη σπασει η οθονη μια φορα και η δευτερη εχει ουκ ολιγες γρατζουνιες....

teogtp
03/10/2014, 16:37
Gorilla Glass my ass................

7Tolis
03/10/2014, 17:03
Μην παιρνεις και ορκο.
@ρχιδια glass ειναι οι επιστρωσεις στα κουνιστα.Ειχα κατι ωραιοτατες γρατζουνιες σε διαφορα κινητα που περασανε απο τα χερια μου.
Και δεν μιλαμε να πεσει κατω στην ασφαλτο και να γρατζαουνιστει η οθονη.
Απλα πραγματα τσαντακι,κλειδια και το κινητο μαζι.
Μονο με το τζαμακι και την θηκη της SPIGEN που πηρα στο s4 σωθηκα.


To S3 παντως που εχει Gorιlla Glass 2 εχει ηδη σπασει η οθονη μια φορα και η δευτερη εχει ουκ ολιγες γρατζουνιες....


Gorilla Glass my ass................


ok ισως το gorilla glass να μην τα πηγαίνει καλα.Ρίχτε μια ματιά εδω http://www.youtube.com/watch?v=84z_BIrLlp4

teogtp
03/10/2014, 17:50
Υπαρχουν πολλα βιντεο στο νετ με torture test απο οθονες κινητων.
Αλλα κανενα βιντεο δεν μπορει να δειξει τις μικρες γρατζουνιες που δημιουργουνται στην οθονη.
Καποια στιγμη στο βιντεο που ποσταρες δειχνει να παιρνει ενα κατσαβιδι και να το βολταρει πανω στην οθονη μετα απο κοπανηματα.
Δυναμωσε τα ηχεια σου και ακου το χρατσ χρουτσ...............:rolleyes:

7Tolis
03/10/2014, 17:52
Έχω την ίδια συσκευή βασικά.Γρατσουνια,ουδέν.Στον επόμενο κρίκο θα έχω και μάρτυρες.(Θα κεράσω μπύρα #not) :p

teogtp
03/10/2014, 17:54
Θελω torture test το κινητο με το JCB.....................:lol:

Red Rider
03/10/2014, 20:10
Μια καλή και δοκιμασμένη λύση για την οθόνη, είναι μια ζελατίνα tempered glass.

teogtp
03/10/2014, 20:35
Αυτο λεμε.

devil's animal
07/10/2014, 17:20
Ειχα βαλει μια παρομοια στο S3 και δεν κρατησε πανω απο μηνα. Αρχισαν να φευγουν ομματακια απο τις ακρες, μεχρι που εφτασα σε σημειο να το βγαλω. η αληθεια βεβαια ειναι οτι αν δω μια ατελεια δεν μπορω να την παραβλεψω και τη πειραζω συνεχεια. Ζηλευω καποιους που εχουν ενα τεραστιο bubble στη μεση της οθονης και απλα το αγνοουν....


Στο s3τζαμακι ΔΕΝ καθεται σωστα, γιατι το "τελειωμα" της οθονης ειναι κυρτο προς τα κατω και η ζελατινα στο τελειωμα ειναι στον αερα.
Γι'αυτο σου εφευγαν κομματια απο την ζελατινα.



για πειτε, εσεις οι γνωστες, τι ειναι καλυτερο για την προστασια της οθονης του S3...
γιατι εχει τοσα πολλα το ebay, απο tempered glass και shock absorbing screen protector που εχω χαθει...

και αν σας ειναι ευκολο και καμια μαρκα της προκοπης...

ευχαριστω..
:wave2:

teogtp
08/10/2014, 10:37
για πειτε, εσεις οι γνωστες, τι ειναι καλυτερο για την προστασια της οθονης του S3...
γιατι εχει τοσα πολλα το ebay, απο tempered glass και shock absorbing screen protector που εχω χαθει...

και αν σας ειναι ευκολο και καμια μαρκα της προκοπης...

ευχαριστω..
:wave2:
Καλημερα.
Εγω εχω παρει για το δικο μου s4 θηκη και προστασια οθονης απο την Spigen.
Ειναι ακριβη σαν εταιρεια αλλα τα προοιοντα της ειναι αντιστοιχης ποιοτητας.
Για το s3 υπαρχει αυτο (http://www.spigen.com/samsung-galaxy-s3-screen-body-protector-incredible-shield-series.html).
Υπ'οψιν δεν το εχω δει απο κοντα.

7Tolis
08/10/2014, 10:39
Παίδες έχει διαγωνισμό ένα στέκι για το εν λόγω τηλέφωνο. Στις 12 του μήνα τελειώνουν οι συμμετοχές.

devil's animal
08/10/2014, 11:10
Καλημερα.
Εγω εχω παρει για το δικο μου s4 θηκη και προστασια οθονης απο την Spigen.
Ειναι ακριβη σαν εταιρεια αλλα τα προοιοντα της ειναι αντιστοιχης ποιοτητας.
Για το s3 υπαρχει αυτο (http://www.spigen.com/samsung-galaxy-s3-screen-body-protector-incredible-shield-series.html).
Υπ'οψιν δεν το εχω δει απο κοντα.

ευχαριστω boy...
θα το ψαξω λιγο και εγω και θ'αποφασισω...

zannisvel
08/10/2014, 11:19
για πειτε, εσεις οι γνωστες, τι ειναι καλυτερο για την προστασια της οθονης του S3...
γιατι εχει τοσα πολλα το ebay, απο tempered glass και shock absorbing screen protector που εχω χαθει...

και αν σας ειναι ευκολο και καμια μαρκα της προκοπης...

ευχαριστω..
:wave2:

Καλημερα Devil
Εγω στο S3 αλλαξα πολλες και ποτε δεν εμεινα ικανοποιημενος.
Οι καλυτερες θηκες ηταν η Otter Box Commuter, και απο προστατευτικα οθονης μια Zagg και μια της Moshi που μπορουσες να τη βγαζεις, να τη πλενεις και να τη ξαναβαζεις. Καμια ομως δεν κρατησε πανω απο 4 μηνες. Κια τελικα το εχω μονο με τη commuter και μερικες γρατζουνιες οι οποιες εχουν σταματησει να με ενοχλουν.

zannisvel
08/10/2014, 11:37
#teogtp
Να σε ρωτησω?
Τι εβαλες στο "description of goods" στο mailboxde?

teogtp
08/10/2014, 11:47
#teogtp
Να σε ρωτησω?
Τι εβαλες στο "description of goods" στο mailboxde?
Αν θυμαμε καλα electronics

devil's animal
08/10/2014, 14:03
Καλημερα Devil
Εγω στο S3 αλλαξα πολλες και ποτε δεν εμεινα ικανοποιημενος.
Οι καλυτερες θηκες ηταν η Otter Box Commuter, και απο προστατευτικα οθονης μια Zagg και μια της Moshi που μπορουσες να τη βγαζεις, να τη πλενεις και να τη ξαναβαζεις. Καμια ομως δεν κρατησε πανω απο 4 μηνες. Κια τελικα το εχω μονο με τη commuter και μερικες γρατζουνιες οι οποιες εχουν σταματησει να με ενοχλουν.

μαλιστα...
εγω για αρχη παρηγγειλα αυτη (http://www.ebay.com/itm/Mercury-Goospery-Focus-Bumper-Phone-Case-For-Samsung-Galaxy-S3-III-i9300-T999/390782986643?_trksid=p2045573.c100033.m2042&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D24901%26meid%3Dc8fbfe87c6f747dea6900c91eed f88d8%26pid%3D100033%26prg%3D10502%26rk%3D1%26rkt%3D4%26sd%3D390782986643) για θηκη, επειδη την ειδα σε τοπικο καταστημα και μου αρεσε η κατασκευη της...δεν ειχε ομως χρωμα και δεν βρηκα πουθενα Ελλαδα οποτε επαιξε ebay...

και για προστασια οθονης αυτη (http://www.ebay.com/itm/BUFF-Ultimate-Shock-Absorption-Screen-Protector-For-Samsung-Galaxy-S3-/261598625431?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item3ce87e3e97)...και βλεπoυμε...


δεν βρηκα προστασια οθονης της spigen για το S3...αυτα που εχει ειναι θηκες για ολο το σωμα του κινητου και δεν τις γουσταρω γιατι δημιουργειται υγρασια πανευκολα...

p@nos
09/10/2014, 00:09
πως τα γρατζουνατε ρε παιδια συσκευες με gorilla πανω δε μπορω να καταλαβω...

τωρα ειδα το θρεντ να κατσω να απαντησω συνοπτικα σε οτι θυμαμαι
tempered glass ειναι το καλυτερο...βεβαια ολα αυτα χαλανε την αισθηση και δεν υπαρχει λογος να τα βαζεις...

οι mtk πλεον δεν εχουν θεμα με drivers, ο 6592 ειναι παρα πολυ δυνατος και θα παρει κανονικα android L

η cyanogen που ολου πινουν νερο στο ονομα τους απορω γιατι το κανουν...βαρυ γενικα, ειδικα σε σχεση με vanilla, και επισης πολλα bugs...προσωπικα σε καμια συσκευη μου που περασα cyanogen, δε βρηκα ρομ που να μην εχει μπαγκς...και σε βασικα πραγματα μαλιστα...παντα υπηρχαν καλυτερες...

miui...υποκειμενικο, προσωπικα δε μαρεσει και επισης εχει bugs...γενικα οι κινεζοι πλεον εχουν αρχισει να μπαινουν πολυ δυνατα...
ερχετε και το umi με επισης επιθετικη τιμολογιση, αλλα μαλλον θα γινει παλι χαμος οπως με το oneplus και θα καταληξεις να το αγοραζεις με το καπελο απο τα γνωστα κινεζομαγαζα ως συνηθως...

η lg εχει και γαμω τα σερβις στην ελλαδα...και επισης το g2 αυτη τη στιμγη ειναι το bestest value for money high end τηλεφωνο αυτη τη στιγμη...εχει πεσει κατω απο τα 300ε στο σκρουτζ

Red Rider
09/10/2014, 08:07
Έβαλα χθες tempered glass στο xperia z μου και έχω το εξής πρόβλημα..
Ο proximity sensor μένει μόνιμα ενεργοποιημένος,με αποτέλεσμα όταν κάνω κλήση να σβήνει η οθόνη.
Το τζαμάκι έχει μπει άψογα,και η τρύπα είναι απόλυτα κεντραρισμένη.
Καμία ιδέα? (εκτός από το να την ξηλώσω...)

teogtp
09/10/2014, 08:50
Έβαλα χθες tempered glass στο xperia z μου και έχω το εξής πρόβλημα..
Ο proximity sensor μένει μόνιμα ενεργοποιημένος,με αποτέλεσμα όταν κάνω κλήση να σβήνει η οθόνη.
Το τζαμάκι έχει μπει άψογα,και η τρύπα είναι απόλυτα κεντραρισμένη.
Καμία ιδέα? (εκτός από το να την ξηλώσω...)

Δεν "καθονται"ολα τα τζαμακια το ιδιο στις συσκευες.
Εχει τυχει σε γνωστες μου με αιφονια να εχουν παρομοια προβληματα.

zannisvel
11/10/2014, 14:54
Εχω μια προσκληση available αλλα λιγει σε κανα 2 ωρο. Απο την ωρα που θα την παρετε εχετε 24 ωρες για να κανετε την αγορα. Οποιος θελει μου λεει. Ειναι αμαρτια να παει χαμενη....

Μου ηρθε απο το πουθενα και εγω εχω ηδη κανει αγορα.:)

teogtp
17/10/2014, 09:54
Μια ακομα προσκληση διαθεσιμη η οποια ληγει μεχρι το απογευματακι.
Οποιος θελει να στειλει pm.

zannisvel
17/10/2014, 10:35
BTW, το κινητο τα σπαει!!!!:)

teogtp
17/10/2014, 11:03
BTW, το κινητο τα σπαει!!!!:)

Θα το χτυπαγα ανετα,αλλα εχω το S4 κομπλε και ποιος ξανα παραγγελνει ζελατινες-θηκες και τα σχετικα.......

zannisvel
17/10/2014, 11:13
Θα το χτυπαγα ανετα,αλλα εχω το S4 κομπλε και ποιος ξανα παραγγελνει ζελατινες-θηκες και τα σχετικα.......

Αν εχεις το S4 και του εχεις περασει και το Cyanegen τοτε εισαι μια χαρα. Αλλα με το touchwiz νομιζω δεν ανταποκρινεται τοσο γρηγορα στα πατηματα των κουμπιων. Το S3 που ειχα οταν του ειχα περασει το Cyanogenmod 10 τοτε, ηταν σαν να ειχα παρει καινουριο κινητο.

amyroukai
17/10/2014, 11:25
Η CM έχει δώσει ζωή σε πολλά κινητά... :)
Η ΟnePlus δεν είναι που την δίνει σαν "εργοστασιακή" επιλογή;

zannisvel
17/10/2014, 11:26
Η CM έχει δώσει ζωή σε πολλά κινητά... :)
Η ΟnePlus δεν είναι που την δίνει σαν "εργοστασιακή" επιλογή;

Ναι και πραγματικα ειναι καταπληκτικο κινητο, αλλα σου βγαζει τη ψυχη μεχρι να το αποκτησεις.

teogtp
17/10/2014, 11:29
Αν εχεις το S4 και του εχεις περασει και το Cyanegen τοτε εισαι μια χαρα. Αλλα με το touchwiz νομιζω δεν ανταποκρινεται τοσο γρηγορα στα πατηματα των κουμπιων. Το S3 που ειχα οταν του ειχα περασει το Cyanogenmod 10 τοτε, ηταν σαν να ειχα παρει καινουριο κινητο.

Ηθελα να το γαργαλησω, αλλα δεν εχω ιδεα πως και χαθηκα μεσα στον χαμο απο ρομ,οντιν και αλλες ιστοριες και εγινε το κεφαλι μου "καζανι"...........

amyroukai
17/10/2014, 11:34
Η αρχή είναι ζόρικη. Μόλις περάσεις CWM, τα λοιπά "παιχνιδάκι"...

zannisvel
17/10/2014, 12:36
Ειναι αρκετα απλο.
Αν θες καποια στιγμη το κανουμε και μαζι μεσω skype...;)
Υπαρχει ενα προγραμματακι που κανεις root το κινητο σου.
Κανεις back up τα δεδομενα που θελεις και για τα apps που θελεις. (το helioum ειναι καλο)
Κατεβαζεις το CM και το Gapps (Google apps)
Η CyanogenMod ROM ειναι συγκεκριμενη για το μοντελο του κινητου σου και τα GAPPS συγκεκριμενα για τη ROM.
Τα περνας στην SD καρτα σου
Με ενα συνδιασμο κουμπιων κλεινωντας και ανοιγωντας το κινητο σου ( αν θυμαμαι καλα power - home - volume up και μολις κλεισει αφηνεις το power κσι συνεχιζεις να πατας τα υπολοιπα μπαινεις σε recovery mode
κανεις format κατι cashe
μετα κανεις install τη ROM απο την SD καρτα σου και μετα τα
Gapps και μετα reboot και εισαι ετοιμος.

teogtp
17/10/2014, 12:39
Θα μου το φτιαξεις το Σαββατο.......:D

zannisvel
17/10/2014, 12:44
Θα μου το φτιαξεις το Σαββατο.......:D

Δουλευω ΣΚ, αν βρω λιγο χρονο ενδιαμεσα, θα σου στειλω pm να το κανουμε!!!:lol:
:beer:

mesastou
18/10/2014, 07:09
Καλημέρα,
έχω μια πρόσκληση, αν θέλει κάποιος ας γράψει πμ

mesastou
25/11/2014, 13:39
Καλημέρα,
έχω μια πρόσκληση, αν θέλει κάποιος ας γράψει πμ

Έχω και πάλι. Μετά από 3+ χρόνια σε iOs και 2- βδομάδες με αυτό, δηλώνω ποιο ικανοποιημένος από ότι περίμενα να είμαι ... Αντικαθιστώ iPhone 4 & iPad 3 με μια συσκευή :-)

infidel
20/12/2014, 18:40
Μου στείλανε 3 προσκλήσεις, όποιος ενδιαφέρεται ας στειλει pm να του στείλω

Ζεύκας
20/12/2014, 18:48
Ακoμα με προσκλήσεις πια πουλάει αυτή η εταιρεία;

LogOutGoRide
21/12/2014, 08:06
Ακoμα με προσκλήσεις πια πουλάει αυτή η εταιρεία;

Οι κακές γλώσσες λένε ότι πολλές φορές πουλούσε ανακατασκευασμένα τηλέφωνα. Η ίδια φυσικά αρνήθηκε κάτι τέτοιο.

amyroukai
21/12/2014, 08:13
Ακoμα με προσκλήσεις πια πουλάει αυτή η εταιρεία;

Υποτίθεται ότι θα καταργούσε το σύστημα προσκλήσεων και οι προσκλήσεις απλά θα ήταν ένα μέσο να προσπερνάς την ουρά. Τώρα αν εφαρμόστηκε...

infidel
21/12/2014, 10:09
Επειδή έπεσα κατά τύχη στο συγκεκριμένο thread, έγινε 6 καταγγελίες στο forum. Η εταιρία επικοινώνησε προσωπικά και με τους 6 και τελικά είχαν κάνει λάθος. Ο ένας νόμιζε ότι ήταν απο 2ο χέρι επειδή είχε 2 προστατευτικά οθόνης όταν το πήρε, του άλλου είχε μια γρατζουνια λόγω σφάλματος στο quality control κτλ https://forums.oneplus.net/threads/in-response-to-the-refurbished-phone-rumors.199321/

infidel
14/09/2015, 18:39
Μόλις μου έστειλαν μια πρόσκληση για το One Plus 2. Λήγει σε ~24 ώρες. Αν ενδιαφέρεται κάποιος ας μου στείλει PM. Δεν είμαι 100% σίγουρος ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί από άλλον, γιατι το email γράφει: The invite can be only claimed from this email address.

Αλλά έχει κανονικό κωδικό και link οπότε κάτι άλλο θα εννοεί. Φυσικά και δεν είναι spam ή spyware.

mesastou
15/09/2015, 05:40
όχι, όπως διάβασα αλλού δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί από άλλον.

zannisvel
18/09/2015, 16:23
Μου εχει σπασει τα νευρα το μικροφωνο. Οταν μιλαω στο τηλεφωνο κανονικα δε με ακουνε και πρεπει να το βαλω σε ανοιχτη ακροαση για να μπορεσω να συνεννοηθω. Viber, skype ειναι μια χαρα.
Το εκανα factory reset, περασα το προηγουμενο cyonegen 11 στην αρχη εφτιαξε και μετα παλι τα ιδια. Περασα το Oxygen και ειναι καλα προς το παρων. Θελω να ξαναπερασω το Cyon 12 μπας και καταφερω να κανω τιποτα γιατι το Oxygen δε λεει και πολλα.

mesastou
22/09/2015, 08:11
Γιατί, με cyonegen 11 δεν είσαι οκ;
Εγώ σκέφτομαι να γυρίσω σε αυτήν, κυρίως επειδή κρατούσε περισσότερο η μπαταρία.

zannisvel
22/09/2015, 08:37
Τελικα με λιγο ψαξιμο παραπανω βρηκα τι εφταιγε. Το μικροφωνο που ειναι stand by για να ξυπνησει το κινητο με το "ΟΚ Gouglle" δημιουργουσε το προβλημα οταν μιλουσα στο κινητο και εμενε ανοιχτο. Το απενεργοποιησα απο Google settings> Search & Now>Voice >OK Google detection και τωρα ειναι μια χαρα.
Ενα θεματακι με τη μπαταρια το εχω παρατηρησει και εγω στο 12 αλλα θελω να πιστευω θα φτιαξει με το επομενο update. Συνεχιζει να μου βγαζει μια ολοκληρη μερα.