PDA

View Full Version : Προβλημα με στηριξη κινητηρα!!



kostas-hyosung
27/09/2014, 14:39
Καλησπερα παιδες,εχω ενα κορεατικο παπι και θελω να αλλαξω τον κινητηρα του και να του βαλω εναν Honda γιατι εχει πεσει πολυ και δεν πηγαινει καθολου και απο ανταλλακτικα....τιποταα,βρηκα λοιπον ενα μοτερακι αλλα μολις παω να το βαλω ο σκελετος ειναι πιο στενος απο τον κινητηρα τον καινουργιο και ετσι δεν μπορει να χωρεσει,εχετε καμια ιδεαα?? :confused::confused:

SHOOTER045
27/09/2014, 14:46
Για ποία βάση μιλάμε?
Αν εθνόσημο εμπρός και δεν είναι για πολύ
<φαε> λίγο το μοτέρ για να μπει απ το να τραβάς το σασί να ανοίξει

kostas-hyosung
27/09/2014, 15:01
Για ποία βάση μιλάμε?
Αν εθνόσημο εμπρός και δεν είναι για πολύ
<φαε> λίγο το μοτέρ για να μπει απ το να τραβάς το σασί να ανοίξει

ναι αυτο που λες θα κανω γιατι για να μπει ο κινητηρας ειναι θεμα εκατοστων 1-2 οποτε θα ακολουθησω την συμβουλη σου ευχαριστωω!;)

azar41
27/09/2014, 16:10
Ελπίζω να εννοείς δυο χιλιοστά , με δυο εκατοστά διαφορά κολλάς καινούργια βάση !

SHOOTER045
27/09/2014, 16:18
Φρόντισε να φας υλικό συμμετρικα
Και από τις δύο πλευρές

motomaniac
28/09/2014, 01:09
Καλησπερα παιδες,εχω ενα κορεατικο παπι και θελω να αλλαξω τον κινητηρα του και να του βαλω εναν Honda γιατι εχει πεσει πολυ και δεν πηγαινει καθολου και απο ανταλλακτικα....τιποταα,βρηκα λοιπον ενα μοτερακι αλλα μολις παω να το βαλω ο σκελετος ειναι πιο στενος απο τον κινητηρα τον καινουργιο και ετσι δεν μπορει να χωρεσει,εχετε καμια ιδεαα?? :confused::confused:

κι απο αυτο εχουμε χαλασει λεμε. την πρωτη φορα εφαγα το μοτερ οπως λεει παρακατω ο μητσος. την δευτερη στο ιδιο μηχανακι (σιδεροφαγος ιδιοκτητης) σφυρλατησα το πλασιο ωστε να ανοιξει. δεν μπορεις να φανταστεις ποσο ευκολο ειναι. ποιοτικα μεταλλα με σκληροτητα καλομασημενης τσιχλας.


Για ποία βάση μιλάμε?
Αν εθνόσημο εμπρός και δεν είναι για πολύ
<φαε> λίγο το μοτέρ για να μπει απ το να τραβάς το σασί να ανοίξει

SHOOTER045
28/09/2014, 07:57
Ρε Μήτσο
Αυτο το τρομπουρδελο το touch pal πού έχω στο τηλέφωνο,ολοκληρώνει τις λέξεις μόνο του
Κάποιες φορές βγάζει ότι να ναι, και αν δεν το προσέξω βγαίνουν κάτι τέτοια

kostas-hyosung
29/09/2014, 13:28
Ελπίζω να εννοείς δυο χιλιοστά , με δυο εκατοστά διαφορά κολλάς καινούργια βάση !

Και πως γινεται αυτο και με τι υλικα??:confused:

notakos600
29/09/2014, 14:54
Βάλε μια μακρυά βίδα με 3-4 παξιμάδια και βιδώνοντας-ξεβιδώνοντας εσωτερικά να ''ανοίξεις'' το πλαίσιο.
Το μοτέρ θα μπει κουτί μετά.
Μην χαλάς το μοτέρ τροχίζοντάς το. ;)
Όπως έγραψε κι ο έτερος Μήτσος (motomaniac) αυτά τα πλαίσια σφύζουν από ακαμψία. :lol:

Bowleno
29/09/2014, 15:29
Ρε Μήτσο
Αυτο το τρομπουρδελο το touch pal πού έχω στο τηλέφωνο,ολοκληρώνει τις λέξεις μόνο του
Κάποιες φορές βγάζει ότι να ναι, και αν δεν το προσέξω βγαίνουν κάτι τέτοια


βάλε ρε Μήτσο το swype+dragon (επι πληρωμή 2 ευρώ, από το market) να σωθείς....

SHOOTER045
29/09/2014, 16:32
Εγώ λέω να το ξηλώσω τελείως

SHOOTER045
29/09/2014, 16:34
Βάλε μια μακρυά βίδα με 3-4 παξιμάδια και βιδώνοντας-ξεβιδώνοντας εσωτερικά να ''ανοίξεις'' το πλαίσιο.
Το μοτέρ θα μπει κουτί μετά.
Μην χαλάς το μοτέρ τροχίζοντάς το. ;)
Όπως έγραψε κι ο έτερος Μήτσος (motomaniac) αυτά τα πλαίσια σφύζουν από ακαμψία. :lol:

Θα ανοίξει ομοιόμορφα και από τις δύο πλευρές η δεν παίζει ρόλο και θα στρώσει μπαίνοντας το μοτέρ και καργαροντας την βίδα?

notakos600
29/09/2014, 17:45
Θα ανοίξει ομοιόμορφα και από τις δύο πλευρές η δεν παίζει ρόλο και θα στρώσει μπαίνοντας το μοτέρ και καργαροντας την βίδα?

Θα ανοίξει κάποια χιλιοστά ή 1-2 εκατοστά και μπαίνοντας το μοτέρ, θα έρθει στα ίσα του όταν καργαριστεί. Το έχω κάνει.

borbos
30/09/2014, 11:20
Βάλε μια μακρυά βίδα με 3-4 παξιμάδια και βιδώνοντας-ξεβιδώνοντας εσωτερικά να ''ανοίξεις'' το πλαίσιο.
Το μοτέρ θα μπει κουτί μετά.
Μην χαλάς το μοτέρ τροχίζοντάς το. ;)
Όπως έγραψε κι ο έτερος Μήτσος (motomaniac) αυτά τα πλαίσια σφύζουν από ακαμψία. :lol:

κάνεις μοντα σε οτι είναι πιο φτηνό και στην περίπτωση σου το πλαίσιο σου θα την "πλήρωνε"

OldMan
01/10/2014, 12:47
Γουσταρω την φαση που θα πλακωνεται στα φρενα (λεμε τωρα..) σε κατηφόρα και θα τον προσπερναει το μοτερ....

GFawkes
01/10/2014, 15:22
Γουσταρω την φαση που θα πλακωνεται στα φρενα (λεμε τωρα..) σε κατηφόρα και θα τον προσπερναει το μοτερ....

Δεν θα κρυβονται τα αλογα λεμε....πολυ δυναμη!

kostas-hyosung
24/11/2014, 22:23
Γουσταρω την φαση που θα πλακωνεται στα φρενα (λεμε τωρα..) σε κατηφόρα και θα τον προσπερναει το μοτερ....

χαχαχαχαχαχαχαχαχα σωραιος λεμεεε!!!!!!!!:D