PDA

View Full Version : TD Μέγαρα Παρασκευή 3/10/2014



Σελίδες : [1] 2

sniper
01/10/2014, 12:43
Η EXTREME TRACKDAYS διοργανώνει ΟΛΟΗΜΕΡΗ προπόνηση μοτοσυκλέτας την Παρασκευή 3 Οκτωβρίου 2014 στα Μέγαρα!
10:00 Έναρξη Ελεύθερων Δοκιμών

Θα υπάρχουν 4 Κατηγορίες:
– Αγωνιζόμενοι OPEN
– Αγωνιζόμενοι RACING 250/125
– Αγωνιζόμενοι SUPERSPORT/SUPERSTOCK
– Ιδιώτες ΕΜΠΕΙΡΟΙ ΑΝΑΒΑΤΕΣ 25 θέσεις μόνο!
Στο Γκρουπ των ιδιωτών θα τηρηθούν αυστηρά οι 25 θέσεις και μονό από έμπειρους αναβάτες, δεν θα γίνουν δεκτοί αρχάριοι αναβάτες.
Θα υπάρχει τεχνικός έλεγχος μοτοσυκλέτας και εξοπλισμού.
Δυνατότητα ενοικίασης εξοπλισμού αναβάτη σε όλα τα μεγέθη (φόρμα, μπότες, γάντια)
Πλήρως επανδρωμένο νοσοκομειακό όχημα,
παρουσία εξειδικευμένου ιατρού.



Από εδώ (http://www.bikerspirit.net/main/?p=39369)

stam2
01/10/2014, 13:16
Από εδώ (http://www.bikerspirit.net/main/?p=39369)

οκ οι αγωνιζόμενοι...

οι ΕΜΠΕΙΡΟΙ αναβάτες πως πιστοποιούνται...? Κάνουν qualify γύρους και οι 25 γρηγορότεροι μπαίνουν??
ή είναι ο φίλος του φίλου που ξέρει ένα φίλο που είναι πολύ χεράς..?
όχι ότι θα πάω αλλά έτσι για να υπάρχει σαν πληροφορία για το μέλλον...

Dant3
01/10/2014, 14:06
και χαρηκα οτι ξεκινησαν τα td τις καθημερινες...

chillipf
01/10/2014, 15:18
Ώρες είναι να βάλουμε Q1 Q2, & οι καλύτεροι χρόνοι θα πάνε Q3.
από εκεί θα βγούν οι 25. :cool:

Allst@rf
01/10/2014, 15:21
Εμενα μου αρεσει που λεει οτι θα δεχθουν μονο εμπειρους αναβατες και μετα λεει "δυνατοτητα ενοικιασης εξοπλισμου αναβατη"


:tooth:

TROOPER
01/10/2014, 16:12
η αλλιως: πως να κανετε ελιτιστικο ενα χομπι. :lipssealed:

iliasfyntanidis
01/10/2014, 20:23
Το έμπειροι αναβάτες είναι το αντίστοιχο με την ατάκα των εμπόρων

''Φίλε εάν σου αρέσει το μηχανάκι-αυτοκίνητο δώσε μου προκαταβολή να το κλείσεις γιατί με πήραν δύο τηλέφωνο από επαρχία και έρχονται ΤΩΡΑ να το πάρουν.Και σε αυτούς δεν έκοψα ούτε ευρώ,αλλά εσένα σε συμπάθησα''

Ακόμα σκονίζεται...

Johny the Fox
01/10/2014, 22:41
οκ οι αγωνιζόμενοι...

οι ΕΜΠΕΙΡΟΙ αναβάτες πως πιστοποιούνται...? Κάνουν qualify γύρους και οι 25 γρηγορότεροι μπαίνουν??
ή είναι ο φίλος του φίλου που ξέρει ένα φίλο που είναι πολύ χεράς..?
όχι ότι θα πάω αλλά έτσι για να υπάρχει σαν πληροφορία για το μέλλον...

Απλα.Η πιστοποιηση γινεται μεσα στην πιστα.Εαν δεν εισαι εμπειρος θα φας σημαια .

Allst@rf
01/10/2014, 23:49
Δλδ θα βγουν χρονομετρα?

Οι κατω του .09 ειστε ενταξει, οι
πανω σπιτι σας...

Johny the Fox
02/10/2014, 11:59
Δεν χρειαζεται χρονομετρο για να δουν οτι καποιος δεν ειναι εμπειρος.Στον πρωτο γυρο το εχει δειξει και τον σταματανε

TROOPER
02/10/2014, 12:24
Δεν χρειαζεται χρονομετρο για να δουν οτι καποιος δεν ειναι εμπειρος.Στον πρωτο γυρο το εχει δειξει και τον σταματανε

θα ηθελα να μαθω τα κριτηρια εμπειριας. οπως επισης θα ηθελα να μαθω και τα προσοντα του κριτη.

pipe_smoker
02/10/2014, 12:29
Ναι οκ.
Το ρεζουμέ είναι ότι είναι track day μόνο για αγωνιζόμενους.

Κοινώς χομπίστες/ερασιτέχνες/πήρα το μηχανάκι μου κι ήρθα να μπω στο πίστα, δεν μπαίνουν.

Τώρα το πώς θα ξεχωρίσουν τους έμπειρους αναβάτες στα απαυτάρια μας. Ας τους βάλουν να μονομαχήσουν.

pipe_smoker
02/10/2014, 12:31
θα ηθελα να μαθω τα κριτηρια εμπειριας. οπως επισης θα ηθελα να μαθω και τα προσοντα του κριτη.

Κι εγώ.

Επίσης θα ήθελα να μάθω την τιμή.
Όπως επίσης και τη λίστα αναμονής....

TROOPER
02/10/2014, 12:35
.........

Τώρα το πώς θα ξεχωρίσουν τους έμπειρους αναβάτες στα απαυτάρια μας. Ας τους βάλουν να μονομαχήσουν.

κι ομως ειμαι περιεργος!

αναφερει 25 θεσεις εμπειρων ερασιτεχνων.

με τι κριτηρια θα μπουνε 25 εμπειροι ερασιτεχνες?
και αν πανε 70 ερασιτεχνες που θεωρουν τους εαυτους τους εμπειρους πως θα ξεχωρισουνε τους 25? η μηπως επειδη ο α, ο β και ο γ ειναι γνωστοι στο χωρο (κοινως ερχονται στα td οποτε ανακοινωνεται κατι τετοιο, αλλα επειδη εδω και ποσο καιρο εχει να ανακοινωθει κατι, διοργανωναμε td για μερικους δικους μας), αυτοι και θα μπουνε.
και τοτε ποιος ο λογος περαν της διαφημισης για τη διοργανωση ενος td?
απλα απορια εχω.

pipe_smoker
02/10/2014, 12:47
κι ομως ειμαι περιεργος!

αναφερει 25 θεσεις εμπειρων ερασιτεχνων.

με τι κριτηρια θα μπουνε 25 εμπειροι ερασιτεχνες?
και αν πανε 70 ερασιτεχνες που θεωρουν τους εαυτους τους εμπειρους πως θα ξεχωρισουνε τους 25? η μηπως επειδη ο α, ο β και ο γ ειναι γνωστοι στο χωρο (κοινως ερχονται στα td οποτε ανακοινωνεται κατι τετοιο, αλλα επειδη εδω και ποσο καιρο εχει να ανακοινωθει κατι, διοργανωναμε td για μερικους δικους μας), αυτοι και θα μπουνε.
και τοτε ποιος ο λογος περαν της διαφημισης για τη διοργανωση ενος td?
απλα απορια εχω.


Βρε κι εγώ την έχω την απορία.

Απλά είναι για το θεωρητικό του πράγματος.

Εγώ προσωπικά (και το 95% των μοτοσυκλετιστών που γνωρίζω) δε θα έκαναν τον κόπο να πάρουν να δηλώσουν συμμετοχή παρουσιάζοντας εαυτούς ως έμπειρους αναβάτες.
Γι'αυτό λέω στα απαυτάρια μας.

Δε νομίζω να πάει κάποιος Γιώργο χωρίς να πάρει να ρωτήσει πρώτα.
Έτσι κι εμφανιστούν εκεί 70 "έμπειροι" και τους πούνε "σόρρυ ήδη έχουμε τους 25 που θέλουμε, γυρίστε σπίτια σας. Μη στενοχωριέστε πείτε ότι κάνατε μια βολτίτσα μέχρι τα Μέγαρα σιγά τα αυγά" θα πέσει μπουνίδι.

TROOPER
02/10/2014, 12:50
Βρε κι εγώ την έχω την απορία.

Απλά είναι για το θεωρητικό του πράγματος.

Εγώ προσωπικά (και το 95% των μοτοσυκλετιστών που γνωρίζω) δε θα έκαναν τον κόπο να πάρουν να δηλώσουν συμμετοχή παρουσιάζοντας εαυτούς ως έμπειρους αναβάτες.
Γι'αυτό λέω στα απαυτάρια μας.

Δε νομίζω να πάει κάποιος Γιώργο χωρίς να πάρει να ρωτήσει πρώτα.
Έτσι κι εμφανιστούν εκεί 70 "έμπειροι" και τους πούνε "σόρρυ ήδη έχουμε τους 25 που θέλουμε, γυρίστε σπίτια σας. Μη στενοχωριέστε πείτε ότι κάνατε μια βολτίτσα μέχρι τα Μέγαρα σιγά τα αυγά" θα πέσει μπουνίδι.

βρε προφανως και ρωταω απλα ακαδημαικα. αλλα να ειμαι παιδι με αποριες :)

nathair
02/10/2014, 13:03
Ε πάρτε βρε παιδιά ενα τηλέφωνο στο 6987 165041 που έχει "για πληροφορίες και κρατήσεις θέσεων" να μάθετε, να μας πείτε και εμάς :)

TROOPER
02/10/2014, 13:04
Ε πάρτε βρε παιδιά ενα τηλέφωνο στο 6987 165041 που έχει "για πληροφορίες και κρατήσεις θέσεων" να μάθετε, να μας πείτε και εμάς :)

μπαααα :wave2:

Johny the Fox
02/10/2014, 14:48
Πως θα ξεχωρισει αραγε στην Ζμπιστα ενα 17'' απο ενα 3''.Το πρωτο θα ειναι ξανθο και θα φοραει κοκκινη φορμα ..:rolleyes:
η το δευτερο εχει τελειωσει και εχει παει για κατουρημα ενω το πρωτο ακομα γυριζει.

Aggelos_SV
02/10/2014, 14:57
Τί το κουράζετε το θέμα..??

25 φίλοι και γνωστοί (προφανώς έμπειροι/"έχω φάει μια περιουσία σε td") θα μπουν και οι "θέσεις" είναι ήδη εδώ και κάνα μήνα καβατζωμένες

Άποψή μου..ούτε καν θα έπερεπε να αναφέρονται αυτές οι 25 διθέσιμες θέσεις.Απλά λες "Trackday για αγωνιζόμενους" ...και στη "ζούλα" μπάινουν και μερικοί φίλοι και γνωστοί...

Πιο πολύ για κάποιου είδους διαφημιστικό τρικ μου κάνει όλο αυτό,χωρίς να το επικροτώ αλλά ούτε και να το κατακρίνω.

:wave2:

VASOS
02/10/2014, 15:00
Μάγκες ζητούνται έμπειροι αναβάτες που να γυρίζουν σαν ηλεκτρόνια λέμε :D

pipe_smoker
02/10/2014, 16:01
Πως θα ξεχωρισει αραγε στην Ζμπιστα ενα 17'' απο ενα 3''.Το πρωτο θα ειναι ξανθο και θα φοραει κοκκινη φορμα ..:rolleyes:
η το δευτερο εχει τελειωσει και εχει παει για κατουρημα ενω το πρωτο ακομα γυριζει.

Α... Δηλαδή θα πάει όποιος θεωρεί εαυτόν έμπειρο, και οι 25 πιο γρήγοροι θα μείνουν να κάνουν το TD ενώ οι υπόλοιποι θα πάνε σπίτια τους?
Κάτι σαν το survivor ένα πράγμα?

sniper
02/10/2014, 16:14
Μ' αρεσει που κανένας σας δεν θα πάει στην πίστα (ή δεν θέλει να πάει στην πίστα) και αναρωτιέστε....

TROOPER
02/10/2014, 16:38
Πως θα ξεχωρισει αραγε στην Ζμπιστα ενα 17'' απο ενα 3''.Το πρωτο θα ειναι ξανθο και θα φοραει κοκκινη φορμα ..:rolleyes:
η το δευτερο εχει τελειωσει και εχει παει για κατουρημα ενω το πρωτο ακομα γυριζει.

καλο το χουμορ αλλα σου χω κατι απειρους και επικινδυνους να γυρνανε στο 2'' και κατι εμπειρους και ακινδυνους να γυρνανε στο 25''.

αυτο ρωταμε. το κριτηριο ποιο ειναι για τον εμπειρο? ο χρονος? και αν ειναι ο χρονος πως θα ξερει η διοργανωση οτι καποιος ειναι εμπειρος? θα βαλει ολους οσους δηλωσουν ''εμπειροι'' να γυρισουν και θα επιτρεψει να συνεχισουν οι 25 πρωτοι?

TROOPER
02/10/2014, 16:42
Μ' αρεσει που κανένας σας δεν θα πάει στην πίστα (ή δεν θέλει να πάει στην πίστα) και αναρωτιέστε....

ειναι οπως σου λεει ενας φιλος σου οτι ''χτες μαλακα πηγα στο ταδε μπαρακι και ητανε μια γκομεναρα....!!!!''

κι εσυ δεν προκειται να τον σφυριξεις αλλα ρωτας να σου την περιγραψει :lol:

sniper
02/10/2014, 16:44
ειναι οπως σου λεει ενας φιλος σου οτι ''χτες μαλακα πηγα στο ταδε μπαρακι και ητανε μια γκομεναρα....!!!!''

κι εσυ δεν προκειται να τον σφυριξεις αλλα ρωτας να σου την περιγραψει :lol:

Δεν το ξέρεις... :smokin:
























































:bawl:

nktR
02/10/2014, 16:47
μανάβη(SS) το αγωνιάρικο tday
είμαι υγρή και φωτιά και γουστάρω καβαλαρία
πάρε με από Π.........

:~~~~~










:~~~~~










:~~~~~










:~~~~~










:~~~~~










:~~~~~




:~~~~~

...Πάχη

TROOPER
02/10/2014, 16:49
Δεν το ξέρεις... :smokin:

:bawl:

αμ το ξερω..... :lol::lol:

sniper
02/10/2014, 16:50
μανάβη(SS) το αγωνιάρικο tday
είμαι υγρή και φωτιά και γουστάρω καβαλαρία
πάρε με από Π.........

...
...Πάχη

:bawl:Πόσο μλκς είσαι! :bawl::moutza:

Johny the Fox
02/10/2014, 16:51
Α... Δηλαδή θα πάει όποιος θεωρεί εαυτόν έμπειρο, και οι 25 πιο γρήγοροι θα μείνουν να κάνουν το TD ενώ οι υπόλοιποι θα πάνε σπίτια τους?
Κάτι σαν το survivor ένα πράγμα?

Να στο εξηγησω.Θα διοργανωθει td μετα απο καιρο που ειναι κλειστη η πιστα.Οπως ειναι λογικο η συμμετοχη που θα προκυψει μετα απο την στερηση , θα ειναι μεγαλυτερη του αναμενομενου.Ο διοργανωτης /διαχειριστης του event θα καταληξει εαν δεν μπει κανενας περιορισμος με ενα καταλογο συμμετεχοντων πιθανοτατα μεγαλυτερο απο την δυναμικοτητα της πιστας.Οι συμμετεχοντες χωριζονται σε τρεις κατηγοριες.

1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:Οι τακτικοι πελατες του διοργανωτη ,γνωστοι και μη εξαιρεταιοι οι οποιοι σταθερα σε καθε τρακ ντευ ειναι εκει παροντες .Αυτοι ευνοητα λογω ενασχολησης με το αθλημα ,γραφουν χρονους κατω απο 7'' και ειναι περιπου στα Μεγαρα γυρω στα 50 ατομα

2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ. Οι λιγοτερο φανατικοι των events.Αυτοι συμμετεχουν απο τα 15 ετησια td,ς στα 2-3 ,με μεσο χρονο γυρολογιου στα 13 ''Αυτοι ειναι οι πολυπληθεστεροι ολων

3 KATHΓΟΡΙΑ .Ειδα φως και μπηκα, selfies διπλα απο το μηχανακι , την go-pro κοτσαρισμενη στο κρανος να γραφει για το γιουτουμπι και λογαριασμο με πανω απο 2500 ποστς σε μοτοφορουμ με μακροσκελεστατες αναλυσεις πανω στο γυροσκοπικο φαινομενο.Χρονομετρο εδω δεν παιζει .Παιζει ημερολογιο

Σε Ενα td στην μικρη Μεγαριωτικη πιστα οι συνθηκες ειναι τοσο ποιο επικινδυνες οσο αυξανεται και ο αριθμος συμμετεχοντων στα γκρουπς.Οποτε δεν υπαρχει λογος να το αναλυσω παραπανω.Εαν γρηγοροι και παληκαρια γινουνε μαλλια κουβαρια ,η πιστα θα αποδειχτει ξαφνικα επικινδυνη ,το κακο καραδοκει λογω συνωστισμου των συμμετεχοντων και θα ανοιχτει καινουργιο τοπικ για τις θανασιμες παγιδες που κρυβονται στους χωρους της και θα βγουν οι μοιρολογιστρες να καταριωνται τις πιστες με αμεσο αποτελεσμα να γεμισει παλι η παραλιακη απο τεζαρισμενους μαλακηδες του σαββατοκυριακατικου Le Mans της ασφαλτου

sniper
02/10/2014, 16:53
να στο εξηγησω.Θα διοργανωθει td μετα απο καιρο που ειναι κλειστη η πιστα.Οπως ειναι λογικο η συμμετοχη που θα προκυψει μετα απο την στερηση , θα ειναι μεγαλυτερη του αναμενομενου.Ο διοργανωτης /διαχειριστης του event θα καταληξει εαν δεν μπει κανενας περιορισμος με ενα καταλογο συμμετεχοντων πιθανοτατα μεγαλυτερο απο την δυναμικοτητα της πιστας.Οι συμμετεχοντες χωριζονται σε τρεις κατηγοριες.

1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:Οι τακτικοι πελατες του διοργανωτη ,γνωστοι και μη εξαιρεταιοι οι οποιοι σταθερα σε καθε τρακ ντευ πληρωνουν την συμμετοχη τους.Αυτοι ευνοητα λογω ενασχολησης με το αθλημα ,γραφουν χρονους κατω απο 7'' και ειναι περιπου στα Μεγαρα γυρω στα 50 ατομα

2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ. Οι λιγοτερο φανατικοι των events.Αυτοι συμμετεχουν απο τα 15 ετησια td,ς στα 2-3 ,με μεσο χρονο γυρολογιου στα 13 ''

3 KATHΓΟΡΙΑ .Ειδα φως και μπηκα, selfies διπλα απο το μηχανακι , την go-pro κοτσαρισμενη στο κρανος να γραφει για το γιουτουμπι και λογαριασμο με πανω απο 2500 ποστς σε φορουμ.Χρονομετρο εδω δεν παιζει .Παιζει ημερολογιο

Σε Ενα td στην μικρη Μεγαριωτικη πιστα οι συνθηκες ειναι επικινδυνες οσο αυξανεται και ο αριθμος συμμετεχοντων στα γκρουπς.Οποτε δεν υπαρχει λογος να το αναλυσω παραπανω.Εαν γρηγοροι και παληκαρια γινουνε μαλλια κουβαρια ,η πιστα θα αποδειχτει ξαφνικα επικινδυνη και θα ανοιχτει καινουργιο τοπικ για τις θανασιμες παγιδες που κρυβονται στους χωρους της και θα βγουν οι μοιρολογιστρες να καταριωνται τις πιστες με αμεσο αποτελεσμα να γεμισει παλι η παραλιακη απο τεζαρισμενους μαλακηδες του σαββατοκυριακατικου Le Mans της ασφαλτου

Κάνεις λάθος, υπάρχουν αναβάτες που γυρίζουν το ίδιο και ο ένας είναι ασφαλέστατος για τον εαυτό του και τους υπόλοιπους κι ο άλλος φοράει μαυρα και κουβαλάει δρεπάνι.

TROOPER
02/10/2014, 16:58
να στο εξηγησω.........

δλδ πριν το ''εμπειρος'' ειχε να κανει με τον χρονο.

τωρα το ''εμπειρος'' εγινε το οτι για να γραφεις χρονο μπαινεις συχνα στην πιστα (εστω οτι το δεχομαι για χαρη της κουβεντας). αρα πρεπει να εισαι τακτικος πελατης του διοργανωτη. αλλα ελα μου ομως που ο διοργανωτης ΔΕΝ ειναι μονο ενας, οποτε μπορει καποιος να μην ειναι πελατης του συγκεκριμενου διοργανωτη αλλα να γυρναει στο 3''. οποτε ποιος ''εμπειρος'' θα μπει? ο ''εμπειρος'' πελατης η ο εξισου ''εμπειρος'' αναβατης?

ουπς....μαλακια παιχτηκε!

και μια που τυχαινει να μιλαμε ελληνικα...αλλο εμπειρος, αλλο γΛηγορος.

καλα να περασετε οσοι πατε.

nktR
02/10/2014, 17:10
3 KATHΓΟΡΙΑ .Ειδα φως και μπηκα, selfies διπλα απο το μηχανακι , την go-pro κοτσαρισμενη στο κρανος να γραφει για το γιουτουμπι και λογαριασμο με πανω απο 2500 ποστς σε φορουμ.Χρονομετρο εδω δεν παιζει . 1. Παιζει ημερολογιο

2. Σε Ενα td στην μικρη Μεγαριωτικη πιστα οι συνθηκες ειναι τοσο ποιο επικινδυνες οσο αυξανεται και ο αριθμος συμμετεχοντων στα γκρουπς.Οποτε δεν υπαρχει λογος να το αναλυσω παραπανω.Εαν γρηγοροι και παληκαρια γινουνε μαλλια κουβαρια ,η πιστα θα αποδειχτει
3. ξαφνικα επικινδυνη ,το κακο καραδοκει λογω συνωστισμου των συμμετεχοντων
4. και θα ανοιχτει καινουργιο τοπικ για τις θανασιμες παγιδες που κρυβονται στους χωρους της και θα βγουν οι μοιρολογιστρες να καταριωνται τις πιστες
5.με αμεσο αποτελεσμα να γεμισει παλι η παραλιακη απο τεζαρισμενους μαλακηδες του σαββατοκυριακατικου Le Mans της ασφαλτου


1. τι λε ρε φίλε Γιάννη, έχουμε ψωνιστεί από την αργκό της ειρωνίας των παγκόσμιων αγωνιάρηδων?
2. οι συνθήκες είναι ακατάλληλες και όχι επικίνδυνες, μην μπερδεύουμε τις λέξεις
3. ξαφνικά !!! δια μαγείας...γιατί κανονικά είναι κατάλληλη και όχι ακατάλληλη και επικίνδυνη
4. γιατί τόσο καιρό κανείς δεν ενημέρωνε τους αναβάτες ότι η πίστα δεν πληρεί τους στοιχειώδες κανόνες ασφαλείας με φυσικό επακόλουθο να μην έχει άδεια και να λειτουργεί εξαπατώντας τον κόσμο ότι είναι ασφαλής.
5. αυτή τη καραμέλα που προκαλεί γέλια λες και απευθύνεται σε στόκους ανθρώπους την έχετε όλοι στο στόμα λες και είσαστε διοργανωτές και χαλάμε το συμφέρον της επιχείρησης.
Αυτές είναι οι μοιρολογήστρες που καταριώνται τους δρόμους και δημιουργούν φοβία και τρόμο στον κόσμο να οδηγήσουν στο δρόμο.
Δρόμος=θάνατος.
Ευτυχώς ζούμε ακόμα και ευχαριστούμε το μεγαλοδύναμο γι αυτό.

Καλή κατήχηση Γιάννη :wave2:

Johny the Fox
02/10/2014, 17:13
Τι δεν καταλαβαινεις αδερφε.Ειπαμε 50 περιπου ατομα ειναι σε καθε event εκει. Βρεξει χιονισει Οι διοργανωτες αλαζουν αλληλοδιαδεχομενοι .Οι συμμετεχοντες παραμενουν οι ιδιοι.Ο διεθνης ορος για την εμπειρια ,δεν αποκταται παρα με την επαναληψη της εξασκησης στην ιδια πιστα που εχει σαν συνεπεια την επιτευξη του επιδιωκομενου που ειναι εαν δεν εισαι φυση κουλοςτο κατεβασμα του χρονου και την επιτευξη σταθερα γρηγορου γυρολογιου που για τα Μεγαρα θεωρειται σαν βαση το 3

Johny the Fox
02/10/2014, 17:18
@nktr αλλουνου παπα συζητηση ειναι αυτη..

TROOPER
02/10/2014, 17:19
Τι δεν καταλαβαινεις αδερφε.Ειπαμε 50 περιπου ατομα ειναι σε καθε event εκει. Βρεξει χιονισει Οι διοργανωτες αλαζουν αλληλοδιαδεχομενοι .Οι συμμετεχοντες παραμενουν οι ιδιοι.Ο διεθνης ορος για την εμπειρια ,δεν αποκταται παρα με την επαναληψη της εξασκησης στην ιδια πιστα που εχει σαν συνεπεια την επιτευξη του επιδιωκομενου που ειναι εαν δεν εισαι φυση κουλοςτο κατεβασμα του χρονου και την επιτευξη σταθερα γρηγορου γυρολογιου που για τα Μεγαρα θεωρειται σαν βαση το 3

εγω δλδ αμα σου φερω εναν τυπακο με ενα tz 125 και γυρισει στο 4'' θα τον πεις ''αργο'' και ''απειρο'' και θα απαιτησεις να μεινει εκτος?

γελοιοτητες....

:wave2:

Johny the Fox
02/10/2014, 17:25
Κοιτα ασχοληθηκα και εγραψα αυτα που εγραψα καλη τη πιστη.Αν θες να παιξουμε τον παπα και να γινει οτι ναναι η συζητηση πες το απο την αρχη ρε φιλε να μην τρωω τον χρονο μου.

TROOPER
02/10/2014, 17:43
Κοιτα ασχοληθηκα και εγραψα αυτα που εγραψα καλη τη πιστη.Αν θες να παιξουμε τον παπα και να γινει οτι ναναι η συζητηση πες το απο την αρχη ρε φιλε να μην τρωω τον χρονο μου.

εγω με τους παπαδες δεν τα χω καλα για να τους παιζω κι ολας.

απλα επειδη καποιοι νομιζετε οτι αν γραψεις ασο ξερο στο μεγαρο πιασατε και τον παπα (αυτον που νομιζετε οτι οι αλλοι παιζουμε) απο τα @@, και αυτο σας δινει το δικαιωμα να λετε οτι θελετε, κανω σαφεις ερωτησεις και περιμενω απο καποιον που γνωριζει σαφεις απαντησεις.

ποιο ειναι το κριτηριο ενος εμπειρου χρηστη πιστας?

λες ο χρονος. μετα λες οτι ο χρονος ερχεται με την ενασχοληση (συμφωνω αν και εχω παραδειγματα ανθρωπων που γραψαν χρονους χωρις ενασχοληση και αλλους που δεν γραψανε χρονους παρα την ενασχοληση τους). μετα η ενασχοληση εγκειται στον αν ο αναβατης ειναι πελατης του διοργανωτη. μετα πετας κι ενα ''το 1.3 ειναι η βαση'' και μας λες και οτι παιζουμε τον παπα εμεις?

καλα κανει ο διοργανωτης και βαζει οποιον γουσταρει. διοργανωτης ειναι οτι θελει κανει. αλλα τη μαλακια αμασητη δεν ειμαστε υποχρεωμενοι να την φαμε.

ξαναλεω! ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΟΣΟΙ ΠΑΤΕ!

spyro
02/10/2014, 17:47
προσωπικά αδυνατώ να εντοπίσω το σημείο διαφωνίας

TROOPER
02/10/2014, 17:51
προσωπικά αδυνατώ να εντοπίσω το σημείο διαφωνίας

δεν υπαρχει διαφωνια. απορια υπαρχει. πως θα δεχτει ο διοργανωτης τους 25? με τι κριτηρια? και πως θα πιστοποιηθουν οι 25 ''εμπειροι'' αναβατες?

αυτο.

spyro
02/10/2014, 17:57
δεν υπαρχει διαφωνια. απορια υπαρχει. πως θα δεχτει ο διοργανωτης τους 25? με τι κριτηρια? και πως θα πιστοποιηθουν οι 25 ''εμπειροι'' αναβατες?

αυτο.

και τι μας κόφτει εμάς?

nathair
02/10/2014, 18:00
Λογικά, οποιοι 25 πάρουν τηλέφωνο πρώτοι, και ταιριάζουν με τα κριτήρια του οργανωτή, θα κλείσουνε θέση. Πως θα αποδείξουν την εμπειρία; Προφανώς ή θα τους ξέρει ήδη απο προηγούμενα TD του, ή θα τον πείσουνε οτι δεν είναι αρχάριοι. Εγώ αυτό θα έκανα στη θέση του...
Σύν μερικοί περισσότεροι "σε βάζω στη λίστα αναμονής, έλα και αν δεν εμφανιστεί κλπ κάποιος θα μπεις", και στην πράξη στη πίστα αν κάποιος είναι άσχετος, τρώει μαύρη και βγαίνει.

Αυτά τα θεωρητικά.

TROOPER
02/10/2014, 18:00
και τι μας κόφτει εμάς?

οποιον δεν τον κοφτει, δεν εχει καμια υποχρεωση να παρακολουθει τη συζητηση και ειναι ελευθερος να αποχωρησει απο την κουβεντα :wave2:

Johny the Fox
02/10/2014, 18:01
απλα επειδη καποιοι νομιζετε οτι αν γραψεις ασο ξερο στο μεγαρο πιασατε και τον παπα (αυτον που νομιζετε οτι οι αλλοι παιζουμε) απο τα @@, και αυτο σας δινει το δικαιωμα να λετε οτι θελετε, κανω σαφεις ερωτησεις και περιμενω απο καποιον που γνωριζει σαφεις απαντησεις.

Φιλε με 10000 ποστ εμπειρια,εσυ δεν εχεις αναγκη τις προδιαγραφες του διοργανωτη.Εμπα με το λαπτοπ στη πιστα και παρτους τα σωβρακα

TROOPER
02/10/2014, 18:04
Λογικά, οποιοι 25 πάρουν τηλέφωνο πρώτοι, και ταιριάζουν με τα κριτήρια του οργανωτή, θα κλείσουνε θέση. Πως θα αποδείξουν την εμπειρία; Προφανώς ή θα τους ξέρει ήδη απο προηγούμενα TD του, ή θα τον πείσουνε οτι δεν είναι αρχάριοι. Εγώ αυτό θα έκανα στη θέση του...
Σύν μερικοί περισσότεροι "σε βάζω στη λίστα αναμονής, έλα και αν δεν εμφανιστεί κλπ κάποιος θα μπεις", και στην πράξη στη πίστα αν κάποιος είναι άσχετος, τρώει μαύρη και βγαίνει.

Αυτά τα θεωρητικά.

λογικα θα επρεπε να μιλαει και για ενα γκρουπ με χρονους απο 1 τοσο και κατω. αλλα επειδη δεν το κανει και χρησιμοποιει την λεξη ''εμπειροι αναβατες'' (και δεν κολησα στην λεξη, αλλα η μιλαμε η κλανουμε) προσπαθω να καταλαβω πως διαλο ΠΡΑΚΤΙΚΑ θα βρει τους εμπειρους.

Allst@rf
02/10/2014, 18:06
Φιλε με 10000 ποστ εμπειρια,εσυ δεν εχεις αναγκη τις προδιαγραφες του διοργανωτη.Εμπα με το λαπτοπ στη πιστα και παρτους τα σωβρακα


Εγω που εχω λιγοτερα ποστ και εχω τις ιδιες αποριες με τον τρουπερ, που συγκαταλεγομαι?

TROOPER
02/10/2014, 18:06
Φιλε με 10000 ποστ εμπειρια,εσυ δεν εχεις αναγκη τις προδιαγραφες του διοργανωτη.Εμπα με το λαπτοπ στη πιστα και παρτους τα σωβρακα

καλιστα στην ειρωνια σου θα μπορουσα να σου απαντησω ''εσυ με 18 ποστ δεν ειναι αναγκη να ασχολεισαι μαζι μου, βαλε το μπουρδελο σου στον κωλο σου μπας και κατεβασεις κανα δεκατο ακομα και γινεις εμπειρος'' αλλα προτιμω απο το να πεσουμε στις ειρωνιες να μου απαντησεις ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ αυτο που ρωταω.

αν παλι δεν ξερεις καρφωνεις πρωτη και φευγεις με σουζα :wave2:

nktR
02/10/2014, 18:12
3 KATHΓΟΡΙΑ .Ειδα φως και μπηκα, selfies διπλα απο το μηχανακι , την go-pro κοτσαρισμενη στο κρανος να γραφει για το γιουτουμπι και λογαριασμο με πανω απο 2500 ποστς σε φορουμ.Χρονομετρο εδω δεν παιζει . 1. Παιζει ημερολογιο

2. Σε Ενα td στην μικρη Μεγαριωτικη πιστα οι συνθηκες ειναι τοσο ποιο επικινδυνες οσο αυξανεται και ο αριθμος συμμετεχοντων στα γκρουπς.Οποτε δεν υπαρχει λογος να το αναλυσω παραπανω.Εαν γρηγοροι και παληκαρια γινουνε μαλλια κουβαρια ,η πιστα θα αποδειχτει
3. ξαφνικα επικινδυνη ,το κακο καραδοκει λογω συνωστισμου των συμμετεχοντων
4. και θα ανοιχτει καινουργιο τοπικ για τις θανασιμες παγιδες που κρυβονται στους χωρους της και θα βγουν οι μοιρολογιστρες να καταριωνται τις πιστες
5.με αμεσο αποτελεσμα να γεμισει παλι η παραλιακη απο τεζαρισμενους μαλακηδες του σαββατοκυριακατικου Le Mans της ασφαλτου



1. τι λε ρε φίλε Γιάννη, έχουμε ψωνιστεί από την αργκό της ειρωνίας των παγκόσμιων αγωνιάρηδων?
2. οι συνθήκες είναι ακατάλληλες και όχι επικίνδυνες, μην μπερδεύουμε τις λέξεις
3. ξαφνικά !!! δια μαγείας...γιατί κανονικά είναι κατάλληλη και όχι ακατάλληλη και επικίνδυνη
4. γιατί τόσο καιρό κανείς δεν ενημέρωνε τους αναβάτες ότι η πίστα δεν πληρεί τους στοιχειώδες κανόνες ασφαλείας με φυσικό επακόλουθο να μην έχει άδεια και να λειτουργεί εξαπατώντας τον κόσμο ότι είναι ασφαλής.
5. αυτή τη καραμέλα που προκαλεί γέλια λες και απευθύνεται σε στόκους ανθρώπους την έχετε όλοι στο στόμα λες και είσαστε διοργανωτές και χαλάμε το συμφέρον της επιχείρησης.
Αυτές είναι οι μοιρολογήστρες που καταριώνται τους δρόμους και δημιουργούν φοβία και τρόμο στον κόσμο να οδηγήσουν στο δρόμο.
Δρόμος=θάνατος.
Ευτυχώς ζούμε ακόμα και ευχαριστούμε το μεγαλοδύναμο γι αυτό.

Καλή κατήχηση Γιάννη :wave2:





@nktr αλλουνου παπα συζητηση ειναι αυτη..

κάτσε ρε συ Γιάννη γιατί θα το χάσουμε τελείως θα μου κάψεις τον εγκέφαλο και θα ξεχάσουμε αυτά που διαβάζουμε,

πως είναι αλλουνού παπά συζήτηση αφού εσύ τα έχεις γράψει και εγώ πρέπει να σου απαντήσω?

Johny the Fox
02/10/2014, 18:23
@TROOPER

Με κατι τροφιμους φορουμοπαπουδες του ποιοντος σου φιλτατε τα 18 ποστς πολλα ειναι.Καταλαβαινω οτι τρελενεσαι που καποιος κατουραει στο σπιτι σου και επειδη δεν παρουσιαζεις και κανα ιδιαιτερο ενδιαφερον σε εγκαταλειπω να συλλογιεσαι το << πως την ξαναπατησες ετσι>>
Get a life φιλτατε

teo_g7
02/10/2014, 18:26
@TROOPER

Με κατι τροφιμους φορουμοπαπουδες του ποιοντος σου φιλτατε τα 18 ποστς πολλα ειναι.Καταλαβαινω οτι τρελενεσαι που καποιος κατουραει στο σπιτι σου και επειδη δεν παρουσιαζεις και κανα ιδιαιτερο ενδιαφερον σε εγκαταλειπω να συλλογιεσαι το << πως την ξαναπατησες ετσι>>
Get a life φιλτατε

Πηξαμε στους μαγκες του πληκτρολογιου...

spyro
02/10/2014, 18:30
Επειδή οι συζητήσεις για τα td με ενδιαφέρουν, λέω να κάτσω λιγουλάκι ακόμα George.

Η ερώτηση «γιατι μας κόφτει εμάς» ισχύει. Free country you know? Ότι θέλει ο καθένας ιδιώτης κάνει με την επιχείρηση του.

Αλλά ναι το ξέρω εδώ οι πράξεις και τα λεγόμενα του ιδιώτη πάνε και ακουμπάνε στη περηφάνια μας για το αν μας πει κάποιος γρήγορο ή όχι. Ποιος είσαι εσύ που θα με κρίνεις. Και ξέρεις ποιος είμαι εγώ? και αυτούς που θα βάλεις στο μικρό γκρουπ τους έχω ρε φιλαράκι για πλάκα. Άντε που θα μας τους πεις και «εμπειρους» τώρα τα φιλαράκια σου τους κουλούς. Τους άμπαλους.

εγώ πάντως χαιρετίζω την επανέναρξη της πίστας. με τη πρώτη ευκαιρία θα τη τιμήσω.

Παρ’ ότι είναι μη αδειοδοτημένη και επιεικώς απαράδεκτή (κοινώς ένα απλό χωράφι με λίγη άσφαλτο), θα είμαι εκεί όταν βρεθεί και θέση.

Όσο για τα περι αδειοδοτησεων ή σωστών πρακτικών περι Marketing και διαχείρισης (βλ. 25 «έμπειροι» αυτή τη Παρασκευή), επαναλαμβάνω, και τι έγινε ρε παίδες. ελεύθερη κοινωνία και αγορά you know?

Έτσι και αλλιώς η αγορά της Ελλάδας είναι πολύ μικρή για να σηκώσει το κόστος συντήρησης μιας νόμιμης και αδειοδοτημένης πίστας η οποία θα έχει φτιαχτεί και με ιδιωτικά κεφάλαια. Κοινώς, κρίμα που δεν έχουμε το δημόσιο / δημοτικό κορβανά (όπως στις Σέρρες), να βάλει να κανά φράγκο και σε μας τους παραπονεμένους.

αυτό που δεν έχουμε καταλάβει ως παρεάκι στα πάσης φύσεως μοτοιντερνετικα καφενεία τόσα χρόνια, είναι ότι έχουμε μικρή ως αγορά για τη μηχανοκίνηση. Και μη βάζετε το «πάθος» για τα μηχανόκινητα των όποιων λίγων αυτής της χώρας ως δείκτη για το κατά πόσο πρέπει να επενδύσει μια/πολλές εταιρείες του μηχανοκίνητου αθλητισμού. Όλες οι υποανάπτηκτες κοινωνίες γουστάρουν μηχανοκίονητα και γυαλιστερά γρήγορα αντικείμενα. είδαμε και τη τηλεθέαση που είχαν τα moto gp επι ΕΤ3 ή SKAI. τρίχες κατσαρές. Απαιτούμε και νόμιμες σύγχρονες υποδομές που θα μας παρέχουν τα πάντα και θα γεμίζουν μόνο 10 Σ/Κ όλο το χρόνο μόνο.

Πώς να αποσβεστεί αυτή η επένδυση ρε παίδες με τόσο λίγο και οικονομικά φτωχό κοινό?

Τέσπα, όπως είπα και πιο πριν, χαιρετίζω την επανέναρξη.

VASOS
02/10/2014, 18:33
@TROOPER

Με κατι τροφιμους φορουμοπαπουδες του ποιοντος σου φιλτατε τα 18 ποστς πολλα ειναι.Καταλαβαινω οτι τρελενεσαι που καποιος κατουραει στο σπιτι σου και επειδη δεν παρουσιαζεις και κανα ιδιαιτερο ενδιαφερον σε εγκαταλειπω να συλλογιεσαι το << πως την ξαναπατησες ετσι>>
Get a life φιλτατε

Φίλε εκτός από ηλίθιος είσαι και παντελώς αγράμματος :cry:

TROOPER
02/10/2014, 18:38
@TROOPER

Με κατι τροφιμους φορουμοπαπουδες του ποιοντος σου φιλτατε τα 18 ποστς πολλα ειναι.Καταλαβαινω οτι τρελενεσαι που καποιος κατουραει στο σπιτι σου και επειδη δεν παρουσιαζεις και κανα ιδιαιτερο ενδιαφερον σε εγκαταλειπω να συλλογιεσαι το << πως την ξαναπατησες ετσι>>
Get a life φιλτατε

εγω λεω να αφησω τους αλλους να σου απαντησουνε γλυκα. :owned:

α και σπιτι μου δεν ειναι τα μεγαρα. κατουρα τα οσο θες. εγω τα χεζω κι ολας :wave2:

teo_g7
02/10/2014, 18:39
εγω λεω να αφησω τους αλλους να σου απαντησουνε γλυκα. :owned:

Γεια σου ρε μουσατο αγόρι!!!! Άντε απο βδομάδα να σε δούμε...

TROOPER
02/10/2014, 18:41
Επειδή οι συζητήσεις για τα td με ενδιαφέρουν, λέω να κάτσω λιγουλάκι ακόμα George.

Η ερώτηση «γιατι μας κόφτει εμάς» ισχύει. Free country you know? Ότι θέλει ο καθένας ιδιώτης κάνει με την επιχείρηση του.



καλα κανει ο διοργανωτης και βαζει οποιον γουσταρει. διοργανωτης ειναι οτι θελει κανει. αλλα τη μαλακια αμασητη δεν ειμαστε υποχρεωμενοι να την φαμε.


νομιζα οτι σε καλυψα. :wave2:

Allst@rf
02/10/2014, 18:52
νομιζα οτι σε καλυψα. :wave2:


μα και μενα πανω σε αυτο ηταν η ενσταση μου...

+πολλα

TROOPER
02/10/2014, 18:54
μα και μενα πανω σε αυτο ηταν η ενσταση μου...

+πολλα

εγω εγραψα κατι στο ποστ #6. ;)

sniper
02/10/2014, 19:17
@TROOPER

Με κατι τροφιμους φορουμοπαπουδες του ποιοντος σου φιλτατε τα 18 ποστς πολλα ειναι.Καταλαβαινω οτι τρελενεσαι που καποιος κατουραει στο σπιτι σου και επειδη δεν παρουσιαζεις και κανα ιδιαιτερο ενδιαφερον σε εγκαταλειπω να συλλογιεσαι το << πως την ξαναπατησες ετσι>>
Get a life φιλτατε


Εγώ πάντως γελάω κλαίγοντας με το παραπάνω... Να σαι καλα ρε φιλε... :bawl:

Billymuse
02/10/2014, 21:11
@TROOPER

Με κατι τροφιμους φορουμοπαπουδες του ποιοντος σου φιλτατε τα 18 ποστς πολλα ειναι.Καταλαβαινω οτι τρελενεσαι που καποιος κατουραει στο σπιτι σου και επειδη δεν παρουσιαζεις και κανα ιδιαιτερο ενδιαφερον σε εγκαταλειπω να συλλογιεσαι το << πως την ξαναπατησες ετσι>>
Get a life φιλτατε

Πιθανόν με αυτο που είπες να τον πλήγωσες και να σκεύτεται σοβαρά να φύγει απο τη χώρα..

TROOPER
02/10/2014, 21:49
Πιθανόν με αυτο που είπες να τον πλήγωσες και να σκεύτεται σοβαρά να φύγει απο τη χώρα..

και εβαλα και τη σκουπα μου να κλαιει! :lol:

kostas777
02/10/2014, 23:46
Αφού δεν είναι πρώτη φορά που γίνεται αυτό με τους «25 έμπειρους». Ξαναέπαιξε το έργο. Αυτό που κατάλαβα είναι ότι θα μπουν αυτοί που μπαίνουν συνήθως στους «προχωρημένους» και όσοι από τους «ενδιάμεσους» χωράνε, επειδή οι αγωνιζόμενοι δεν θα περιμένουν το γκρουπ τους για να μπουν. Δηλαδή τρώμε πόρτα, όχι ότι θα πηγαίναμε καθημερινή, λέμε τώρα. Next time!

7Tolis
03/10/2014, 06:03
Τουλάχιστον θα έχει ασθενοφόρο. Καλό αυτό.

McTalas
03/10/2014, 07:51
Τουλάχιστον θα έχει ασθενοφόρο. Καλό αυτό.
Θες να πιασουμε το θεμα ασθενοφορο στα μεγαρα?
Αστο τολη γιατι θα το κλειδωσουνε...

7Tolis
03/10/2014, 07:58
Ναι δεν έχω πρόβλημα ας το πιάσουμε. Λογικά θα είναι ιδιωτικό άρα αν χρειαστεί διακομιδή, θα πάει στο ιδιωτικό νοσοκομείο - κλινική που ανήκει το αμάξι και θα ξεκινήσει η χρέωση. Συν τη διακομιδή λογικά. Ασύμφορο. Σε αγώνα συνήθως πηγαίνει του εκαβ αλλά δε νομίζω να ξέρουν και πολλά πράγματα έκτος του scoop and run.

SHOOTER045
03/10/2014, 08:15
Σπαμ ον
Όταν έκανα το 2008 εκπαίδευση στα Μέγαρα είχαμε ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ ελέω Αστυνομίας
Σε ένα περιστατικό πού ενεπλάκησαν 2 συνάδελφοι και εγώ ερχόμουν από πίσω με πολλά στην προσπάθεια να τούς αποφύγω με το μικρότερο κόστος, έπαθα μια θλάση-τραβηγμα στον δεξί προσαγωγο
Αφού πήγαμε στα πιτς
Η συνάδελφος σου μού έριξε ψυκτικό σπρέι σχεδόν εξ επαφής, και μου έκανε έγκαυμα και αποτρίχωση.
Και φυσικά συνεχισα παρόλο το τσούξιμο
Σπαμ οφ

7Tolis
03/10/2014, 08:29
Τώρα δεν έχουμε καν σπρέι. Εκτός αν το αγοράσουμε εμείς. Προσαγωγος ε;Γδυθηκες οπότε χμμ... Βρε μπα και το τρομαξες το κορίτσι;

SHOOTER045
03/10/2014, 08:34
Άσε ρε τολη τα ξέρω
Η γυναίκα μου νοσοκομα είναι
Κάποτε πηγαίναμε και μας έδιναν αντισηπτικα για τούς διάφορους που πιαναμε
Τώρα έχω ένα μπουκάλι που ξεθωριασε και το γεμίζω μόνος




Γιατί να τρομάξει?
Πρώτη φορά έβλεπε πουλάκι???









Καλύτερα τώρα?

7Tolis
03/10/2014, 08:37
Εχμ... Λογοκρισία.

KAWAMANRIDER
03/10/2014, 09:27
καλα ρε παιδια ο trooper μια ερωτηση εκανε και πηρε απαντηση εντελως για τον π@υτσο , του στυλ - "φιλε εισαι πατσαβουρι και ασε εμας τους παγκοσμιους να κρινουμε τον εμπειρο"

και απο καποιον που δεν σκεφτεται οτι εφοσον διαφημιζει το TD οφειλει να ενημερωσει τον κοσμο σωστα και οχι να ειρωνευεται και να κραζει τον trooper

SHOOTER045
03/10/2014, 10:03
καποτε που λεφτα υπηρχαν ολοκληρες σερρες τις κλειναμε τριημερο για εβεντ td
με τα καρα μας-scooby.gr
και εμπαιναν ολοι
γργοροι και μη
το ιδιο και σε αναλογα td με μοτο
παντα για σερρες μιλαω
το td δεν ειναι αγωνας να γινει σε κλειστο οικογενειακο κυκλο
ουτε css να μπει σε section αναλογως εμπειριας
στα td μπαινουν οσοι δηλωνουν συμμετοχη οπως και οσο μπορουνε,δεν μπορει να ερθει ο αλλος και να μου πει<κανε στην ακρη γιατι πας αργα>
εκτος αν αυτη η επιλεκτη καστα που λετε εχει τα κονε
και παει οσο παει και οι υπολοιποι ειναι για να πληρωνουνν τα εξοδα

panos_zip
03/10/2014, 10:19
εκτος αν αυτη η επιλεκτη καστα που λετε εχει τα κονε
και παει οσο παει και οι υπολοιποι ειναι για να πληρωνουνν τα εξοδα

Εγώ αυτό πιστεύω. Πόσοι είναι το μινιμουμ για να βγει το κοστος του td?
25 άτομα.
Και βγήκε η προπόνηση...

stam2
03/10/2014, 10:29
καλα ρε παιδια ο trooper μια ερωτηση εκανε και πηρε απαντηση εντελως για τον π@υτσο , του στυλ - "φιλε εισαι πατσαβουρι και ασε εμας τους παγκοσμιους να κρινουμε τον εμπειρο"

και απο καποιον που δεν σκεφτεται οτι εφοσον διαφημιζει το TD οφειλει να ενημερωσει τον κοσμο σωστα και οχι να ειρωνευεται και να κραζει τον trooper

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=142824&p=2513206&viewfull=1#post2513206 :wave2:

και ο λόγος που έκανα την ερώτηση ήταν για να φτάσουμε ακριβώς εδώ, να δούμε ότι εκτός από την ευγένεια που κοντεύει να εκκλείψει πιά από τον καθημερινό λόγο του νεοέλληνα, τείνει να εκκλείψει και η δεοντολογία... το "καθωςπρέπει" που τουλάχιστον μια γεννιά πίσω αγωνίστηκε σκληρά να γκρεμίσει ως κατάλοιπο δήθεν της μπουρζουαζίας (αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα)... Τεσπα.
Το δεον είναι αυτό που αν υπήρχε, η συγκεκριμένη πρόσκληση-διαφήμιση θα ήταν γραμμένη κάπως αλλιώς, τουτέστιν "δικαίωμα συμμετοχής 25 ερασιτεχνών μετά από διαδικασία κατάταξης βάσει χρόνου, βάσει χρώματος μαλλιού ή οτιδήποτε άλλο..." Το δεον είναι αυτό που θα απέτρεπε την ανοιχτή πρόσκληση προς πασα κατεύθυνση μόνο και μόνο για να εξασφαλίσουμε ότι ο κόσμος θα κάνει ουρές, και θα έβαζε τους διοργανωτές να σκεφτούν ότι το να κάνει κάποιος 20-50 χλμ για να πάει να τρέξει και τελικά να φύγει απογοητευμένος είναι καφρίλα από τη διοργάνωση...
Το δεον είναι γενικότερα το να μην σκέφτεσαι, "εφτιαξα το παρεάκι, έχω τα πελατάκια μου και οι άλλοι να παναγαμπριστουν" αλλά να φέρεσαι στον κόσμο πάντα σαν να είναι ο πρώτος σου πελάτης, ο μόνος σου πελάτης, ο πρώτος σου φίλος, ο μόνος σου φίλος... και αν υπάρχει δεοντολογία, κάπου εκεί μετά κολλάει και η ευγένεια η οποία σώζει και γλιτώνει από εκτραχύνσεις των συζητήσεων και παρεξηγήσεις...
Τέλος μία απόδειξη ακόμα για το ότι δεν υπάρχει το δέον και ο σεβασμός, είναι ότι αν ήταν σωστά τα πράγματα, μετά το κλείσιμο της πίστας για τους γνωστούς λόγους, στο πρώτο της ντεμπούτο θα έπρεπε να ανοίξει όχι με αυτοσκοπό ένα td αλλά με πρόσκληση, παράλληλα με το td, σε όλους να δουν βελτιώσεις και πρόσθετα μέτρα ασφαλείας που αποδεικνύουν την καλή πίστη των διοργανωτών να οργανώνουν ασφαλείς ημέρες πίστας....

Σε κάποιους τα παραπάνω ίσως και να φανούν υπερβολικά, υπερφίαλα, δονκιχοτικά, αλλά ας σκεφτούμε το πόσος κόσμος στην Ελλάδα οδηγεί μοτοσυκλέτα, πόσο, παρά την κρίση άνοιξε η αγορά του εμπορίου της μοτοσυκλέτας, (εξοπλισμός, κλπ) και ας δούμε και πόσος κόσμος οργανώθηκε μέσα από φόρουμ και έφτασε να συμμετάσχει σε κοινές δραστηριότητες... Κι όμως όλος αυτός ο κόσμος μένει ακόμα μακρυά από τις πίστες (εκτός κι αν θεωρούμε συμμετοχή τους ίδιους 120-150 ανθρώπους) και πόσο θα μπορούσαν να έχουν εξελιχθεί, βελτιωθεί, δημιουργηθεί πίστες αν δεν είχαμε την ίδια νοοτροπία του ότιναναι-δενμουκαίγεταικαρφί διοργανωτή, φτάνειναπέφτουνταφράγκα...

περί του johnythefox κάτι πήγε να πεί αλλά κάπου το ΄χασε, χάθηκε και εκτροχιάστηκε....

KAWAMANRIDER
03/10/2014, 10:45
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=142824&p=2513206&viewfull=1#post2513206 :wave2:

και ο λόγος που έκανα την ερώτηση ήταν για να φτάσουμε ακριβώς εδώ, να δούμε ότι εκτός από την ευγένεια που κοντεύει να εκκλείψει πιά από τον καθημερινό λόγο του νεοέλληνα, τείνει να εκκλείψει και η δεοντολογία... το "καθωςπρέπει" που τουλάχιστον μια γεννιά πίσω αγωνίστηκε σκληρά να γκρεμίσει ως κατάλοιπο δήθεν της μπουρζουαζίας (αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα)... Τεσπα.
Το δεον είναι αυτό που αν υπήρχε, η συγκεκριμένη πρόσκληση-διαφήμιση θα ήταν γραμμένη κάπως αλλιώς, τουτέστιν "δικαίωμα συμμετοχής 25 ερασιτεχνών μετά από διαδικασία κατάταξης βάσει χρόνου, βάσει χρώματος μαλλιού ή οτιδήποτε άλλο..." Το δεον είναι αυτό που θα απέτρεπε την ανοιχτή πρόσκληση προς πασα κατεύθυνση μόνο και μόνο για να εξασφαλίσουμε ότι ο κόσμος θα κάνει ουρές, και θα έβαζε τους διοργανωτές να σκεφτούν ότι το να κάνει κάποιος 20-50 χλμ για να πάει να τρέξει και τελικά να φύγει απογοητευμένος είναι καφρίλα από τη διοργάνωση...
Το δεον είναι γενικότερα το να μην σκέφτεσαι, "εφτιαξα το παρεάκι, έχω τα πελατάκια μου και οι άλλοι να παναγαμπριστουν" αλλά να φέρεσαι στον κόσμο πάντα σαν να είναι ο πρώτος σου πελάτης, ο μόνος σου πελάτης, ο πρώτος σου φίλος, ο μόνος σου φίλος... και αν υπάρχει δεοντολογία, κάπου εκεί μετά κολλάει και η ευγένεια η οποία σώζει και γλιτώνει από εκτραχύνσεις των συζητήσεων και παρεξηγήσεις...
Τέλος μία απόδειξη ακόμα για το ότι δεν υπάρχει το δέον και ο σεβασμός, είναι ότι αν ήταν σωστά τα πράγματα, μετά το κλείσιμο της πίστας για τους γνωστούς λόγους, στο πρώτο της ντεμπούτο θα έπρεπε να ανοίξει όχι με αυτοσκοπό ένα td αλλά με πρόσκληση, παράλληλα με το td, σε όλους να δουν βελτιώσεις και πρόσθετα μέτρα ασφαλείας που αποδεικνύουν την καλή πίστη των διοργανωτών να οργανώνουν ασφαλείς ημέρες πίστας....

Σε κάποιους τα παραπάνω ίσως και να φανούν υπερβολικά, υπερφίαλα, δονκιχοτικά, αλλά ας σκεφτούμε το πόσος κόσμος στην Ελλάδα οδηγεί μοτοσυκλέτα, πόσο, παρά την κρίση άνοιξε η αγορά του εμπορίου της μοτοσυκλέτας, (εξοπλισμός, κλπ) και ας δούμε και πόσος κόσμος οργανώθηκε μέσα από φόρουμ και έφτασε να συμμετάσχει σε κοινές δραστηριότητες... Κι όμως όλος αυτός ο κόσμος μένει ακόμα μακρυά από τις πίστες (εκτός κι αν θεωρούμε συμμετοχή τους ίδιους 120-150 ανθρώπους) και πόσο θα μπορούσαν να έχουν εξελιχθεί, βελτιωθεί, δημιουργηθεί πίστες αν δεν είχαμε την ίδια νοοτροπία του ότιναναι-δενμουκαίγεταικαρφί διοργανωτή, φτάνειναπέφτουνταφράγκα...

περί του johnythefox κάτι πήγε να πεί αλλά κάπου το ΄χασε, χάθηκε και εκτροχιάστηκε....





ε......ενταξει ρε μαν τα ειπες ολα και οπως επρεπε ;)

TROOPER
03/10/2014, 12:18
μισο λεπτο παιδες!

προφανως για λογους ασφαλειας ΠΡΕΠΕΙ να υπαρχει διαχωρισμος γκρουπ! φυσικα και οι πιο αργοι οδηγοι πρεπει να βρισκονται ξεχωριστα απο τους πιο γρηγορους και αυτο τοσο για να υπαρχει μια φυσιολογικη ροη μεσα στην πιστα, οσο και για να μην τρομαξουν τα παιδια που γυρνανε σε ψηλοτερους χρονους! μην μπερδευετε τα πραγματα.

αυτο ομως ειναι ασχετο με αυτο που συζηταμε (οσοι προσπαθουμε τουλαχιστον να συζητησουμε) εδω μεσα.

υγ.τωρα οσο για το καθωσπρεπει...μονο δεοντολογικο δεν το λεει κανεις. μαλλον για τον φερεντζε του πουστη μου κανε (και μαλλον αποδειχτηκε ως τετοιος οταν πλεον πεσαν οι μασκες του καθωσπρεπισμου.)

SHOOTER045
03/10/2014, 12:27
σε ενα td ποιος ειναι αυτος που διαχωριζει ποιος ειναι γρηγορος και ποιος οχι?
εγω δεν εχω δει και πολους να λενε<θα παω με τους ποιο αργους>-ολοι ειναι γρηγοροι
το αν θα παμε 5-10 νοματαιοι που ξερουμε λιγο πολυ πως παει ο ενας και ο αλλος οκ
αλλα σε ενα td αν δεν ειναι επωνυμοι,δηλαδη να τρεχουν πανελληνιο κλπ
να ειναι πιστοποιημενοι
ειναι ολοι το ιδιο
και ο χρονος μοιραζεται ισομερως
αν γινονται και δοκιμαστικα στα td ωστε να ξεχωριζουν τα γκρουπ δυναμικοτητας αυτο δεν το ξερω
ειναι θεμα των εκαστοτε οργανωτων που θα πρεπει να το κατεχουν
και οχι μονο να σε βλεπουν σαν ευροπουλο
να γυριζουν μεσα στην πιστα και να κατατασουν τους οδηγους
αλλα και παλι ο χρονος να ειναι ο ιδιος
οχι η παρεα του οργανωτη και οι υπολοιποι να πληρωνουν την νυφη

7Tolis
03/10/2014, 12:39
Θα μπορούσατε να είχατε πάρει τηλέφωνο στη διοργάνωση και θα είχατε λύσει τις οποίες απορίες σας. Αυτοί που θέλατε να πάτε δηλαδή ή οι πλαγίως διαδικαστικά ενδιαφερομενοι.

sniper
03/10/2014, 12:41
Θα μπορούσατε να είχατε πάρει τηλέφωνο στη διοργάνωση και θα είχατε λύσει τις οποίες απορίες σας. Αυτοί που θέλατε να πάτε δηλαδή ή οι πλαγίως διαδικαστικά ενδιαφερομενοι.

Και θα συμφωνήσω μαζί σου... αντί να φτιάχνετε σενάρια συνομωσίας...

Καλά να περάσουν όσοι είναι εκεί τώρα.

Bladerunner
03/10/2014, 12:50
σε ενα td ποιος ειναι αυτος που διαχωριζει ποιος ειναι γρηγορος και ποιος οχι?

Στα track-days που γνωρίζω, τα group αρχικά διαμορφώνονται ανάλογα με το τι δήλωσε ο κάθε συμμετέχων. Δε μπορεί να γίνει διαφορετικά. Ούτε χρονομετρημένα μπορούν να γίνουν, ούτε pdfs απαιτούνται.

Κατόπιν, από το πρώτο κιόλας session, γίνονται αλλαγές από την οργάνωση είτε κατόπιν υποδείξεων των πλοηγών είτε κατόπιν δικαιολογημένης επιθυμίας των αναβατών.

Το παραπάνω σύστημα το έχω δει από μέσα και δουλεύει.

Τώρα, στο συγκεκριμένο νομίζω πως κάναμε την τρίχα τριχιά. Δεν θεωρώ εύκολο να αναλυθεί το σκεπτικό και τα κριτήρια της οργάνωσης μέσα από την ανακοίνωση-διαφήμιση του track-day. Αν προσωπικά ήθελα να πάω, θα έπαιρνα τηλέφωνο και θα ρωτούσα για τις λεπτομέρειες.

KAWAMANRIDER
03/10/2014, 12:53
μισο λεπτο παιδες!

προφανως για λογους ασφαλειας ΠΡΕΠΕΙ να υπαρχει διαχωρισμος γκρουπ! φυσικα και οι πιο αργοι οδηγοι πρεπει να βρισκονται ξεχωριστα απο τους πιο γρηγορους και αυτο τοσο για να υπαρχει μια φυσιολογικη ροη μεσα στην πιστα, οσο και για να μην τρομαξουν τα παιδια που γυρνανε σε ψηλοτερους χρονους! μην μπερδευετε τα πραγματα.

αυτο ομως ειναι ασχετο με αυτο που συζηταμε (οσοι προσπαθουμε τουλαχιστον να συζητησουμε) εδω μεσα.

υγ.τωρα οσο για το καθωσπρεπει...μονο δεοντολογικο δεν το λεει κανεις. μαλλον για τον φερεντζε του πουστη μου κανε (και μαλλον αποδειχτηκε ως τετοιος οταν πλεον πεσαν οι μασκες του καθωσπρεπισμου.)



αλλο θεμα τα γκρουπ και καλως υπαρχουν , οφειλουν ομως προς τον κοσμο να ενημερωνουν σωστα εκ των προτερων και ειδικα εφοσον μπουν στην διαδικασια να απαντανε σε δημοσιο φορουμ και να διαφημιζουν td

sniper
03/10/2014, 13:01
αλλο θεμα τα γκρουπ και καλως υπαρχουν , οφειλουν ομως προς τον κοσμο να ενημερωνουν σωστα εκ των προτερων και ειδικα εφοσον μπουν στην διαδικασια να απαντανε σε δημοσιο φορουμ και να διαφημιζουν td

Απαντησε ο Ζαφειρόπουλος εδώ μεσα; Τι λετε; Είπε ένας κάποιος κάτι και πέσατε να τον φάτε.

Ξαναλέω, όπως είπε κι ο bladerunner, όποιος ενδιαφέρεται να παει στο TD παίρνει τηλ και ρωτάει. Τα υπόλοιπα είναι σάλτσες και reality show.

nathair
03/10/2014, 13:18
Απαντησε ο Ζαφειρόπουλος εδώ μεσα; Τι λετε; Είπε ένας κάποιος κάτι και πέσατε να τον φάτε.

Ξαναλέω, όπως είπε κι ο bladerunner, όποιος ενδιαφέρεται να παει στο TD παίρνει τηλ και ρωτάει. Τα υπόλοιπα είναι σάλτσες και reality show.

Μια χαρά το έθεσες. Και όπως γράφει και στην διαφήμιση:

"Για πληροφορίες και κρατήσεις θέσεων όπως επικοινωνήσετε στο τηλέφωνο:
6987 165041"

Αλλά κουβέντα να γίνεται :)

pipe_smoker
03/10/2014, 13:19
κι εσυ δεν προκειται να τον σφυριξεις...


Δεν το ξέρεις... :smokin:



αμ το ξερω.....



μαλακια παιχτηκε!


Προφήτης ο τρούπης!:smokin:
:lol::lol::lol:

STOYBI
03/10/2014, 13:47
Επιτελους..... Θρεντ απο τα παλια......!!!!!!


Γαμω !!!! :D


:beer::beer::beer:

TROOPER
03/10/2014, 15:16
προς ολους οσους λετε οτι οποιος ενδιαφερεται παιρνει τηλ και μαθαινει:

1.αν ηταν ετσι, ας εμπαινε η ανακοινωση και ας κλειδωνε το θρεν, η ο μοντ στα td ας το καθαρισει με την σημειωση ''παρτε τηλ''

και

2.αν ηταν ετσι οποιος εμπαινε και αναφεροτανε σε οποιοδηποτε θεμα δεν θα επρεπε να μενει ανοιχτο το θρεντ για δημοσια κουβεντα. θα μπορουσε καλιστα οποιον τον ενδιαφερει τι κανει η αναρτηση του να παει σε εναν αναρτησα, οποιον τον ενδιεφερε τι γινεται στο css να επαιρνε τηλ να μαθει, οποιος ηθελε να μαθει το οτιδηποτε θα επρεπε να απευθυνονταν στον αρμοδιο και καπως ετσι το φορουμ μπορουσαμε να το στειλουμε στο διαολο. φανταζομαι οτι κατι τετοιο δεν θα το θελαμε οποτε ΑΚΥΡΗ η παραινεση.

@ σναιπερ:

θα ημουνα πολυ περιεργος να μου απαντουσες νικο στην εξης ερωτηση: πως θα ενεργουσες ΕΣΥ, αν εμπαινε καποιος και σου εγραφε ''φιλε σου κατουραω το σπιτι get a life''. φανταζομαι οτι με την παροιμιωδη ψυχραιμια που σε διακρινει θα απαντουσες ''φιλε να σαι καλα, κλαιω απο τα γελια'' σωστα? και μετα θα τον υπερασπιζοσουνα τον καημενο επειδη ''πεσανε να τον φανε'' τον καημενο με την ακρατεια ε? μην απαντησεις απλα σκεψου το.

μια γαμημενη ερωτηση καναμε. πως κρινεται ενας αναβατης εμπειρος? αμα ξερει καποιος απανταει. αν οχι το ειδαμε το τηλ. μπορουμε να παρουμε να δουμε τι παιζει. πραγματι την τριχα-τριχια κανατε.

και ειπαμε και 100 φορες να περασουνε καλα οσοι πανε.

Bladerunner
03/10/2014, 15:34
Παρασκευή σήμερα, παραδόξως επικρατεί ησυχία στο γραφείο οπότε έχω χρόνο.


μια γαμημενη ερωτηση καναμε. πως κρινεται ενας αναβατης εμπειρος? αμα ξερει καποιος απανταει. αν οχι το ειδαμε το τηλ. μπορουμε να παρουμε να δουμε τι παιζει.

Η ερώτηση δεν ήταν γενική όμως αλλά ειδική. Το ποιος θεωρείται έμπειρος στην πίστα όλοι λίγο πολύ το καταλαβαίνουμε και μπορούμε να το απαντήσουμε. (Εκείνος που έχει πολλά χιλιόμετρα εντός πιστών και γυρνάει σε σβέλτο ρυθμό με ελάχιστα ή καθόλου ατυχήματα)

Τι σημαίνει όμως έμπειρος για την xtreme track-days και πώς μπορεί να τους ξεχωρίσει, νομίζω πως μόνο ο ίδιος οργανωτής μπορεί να το απαντήσει. Κι εφόσον δεν γράφει ο ίδιος εδώ, -η είδηση αναπαράχθηκε από άλλο μέσο-, αν θέλουμε να ξέρουμε τη δική του θέση, μόνη επιλογή είναι το τηλέφωνο.

Από την άλλη μεριά ας μη κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας. Λες ανάμεσα στους 40-50 πρώτους που θα πήραν τηλέφωνο για κράτηση θέσης, να μην υπήρχαν 25 άτομα που θα ήταν γνωστά (έμπειροι και ασφαλείς) στην οργάνωση;

sniper
03/10/2014, 15:52
προς ολους οσους λετε οτι οποιος ενδιαφερεται παιρνει τηλ και μαθαινει:

1.αν ηταν ετσι, ας εμπαινε η ανακοινωση και ας κλειδωνε το θρεν, η ο μοντ στα td ας το καθαρισει με την σημειωση ''παρτε τηλ''

και

2.αν ηταν ετσι οποιος εμπαινε και αναφεροτανε σε οποιοδηποτε θεμα δεν θα επρεπε να μενει ανοιχτο το θρεντ για δημοσια κουβεντα. θα μπορουσε καλιστα οποιον τον ενδιαφερει τι κανει η αναρτηση του να παει σε εναν αναρτησα, οποιον τον ενδιεφερε τι γινεται στο css να επαιρνε τηλ να μαθει, οποιος ηθελε να μαθει το οτιδηποτε θα επρεπε να απευθυνονταν στον αρμοδιο και καπως ετσι το φορουμ μπορουσαμε να το στειλουμε στο διαολο. φανταζομαι οτι κατι τετοιο δεν θα το θελαμε οποτε ΑΚΥΡΗ η παραινεση.

@ σναιπερ:

θα ημουνα πολυ περιεργος να μου απαντουσες νικο στην εξης ερωτηση: πως θα ενεργουσες ΕΣΥ, αν εμπαινε καποιος και σου εγραφε ''φιλε σου κατουραω το σπιτι get a life''. φανταζομαι οτι με την παροιμιωδη ψυχραιμια που σε διακρινει θα απαντουσες ''φιλε να σαι καλα, κλαιω απο τα γελια'' σωστα? και μετα θα τον υπερασπιζοσουνα τον καημενο επειδη ''πεσανε να τον φανε'' τον καημενο με την ακρατεια ε? μην απαντησεις απλα σκεψου το.

μια γαμημενη ερωτηση καναμε. πως κρινεται ενας αναβατης εμπειρος? αμα ξερει καποιος απανταει. αν οχι το ειδαμε το τηλ. μπορουμε να παρουμε να δουμε τι παιζει. πραγματι την τριχα-τριχια κανατε.

και ειπαμε και 100 φορες να περασουνε καλα οσοι πανε.

Με πρόλαβε ο γλήγορος παρακάτω. :beer:

Στα περί κατουρημάτων κι άλλών ποιητικών σε ξέρω καλύτερα για να ξέρω ότι γέλασες οταν τα είδες και δεν θίχτηκες. Εγώ πάντως γέλασα, είσαι και γνωστός γυμνοσάλιαγγας... :bawl: :moutza:


Παρασκευή σήμερα, παραδόξως επικρατεί ησυχία στο γραφείο οπότε έχω χρόνο.



Η ερώτηση δεν ήταν γενική όμως αλλά ειδική. Το ποιος θεωρείται έμπειρος στην πίστα όλοι λίγο πολύ το καταλαβαίνουμε και μπορούμε να το απαντήσουμε. (Εκείνος που έχει πολλά χιλιόμετρα εντός πιστών και γυρνάει σε σβέλτο ρυθμό με ελάχιστα ή καθόλου ατυχήματα)

Τι σημαίνει όμως έμπειρος για την xtreme track-days και πώς μπορεί να τους ξεχωρίσει, νομίζω πως μόνο ο ίδιος οργανωτής μπορεί να το απαντήσει. Κι εφόσον δεν γράφει ο ίδιος εδώ, -η είδηση αναπαράχθηκε από άλλο μέσο-, αν θέλουμε να ξέρουμε τη δική του θέση, μόνη επιλογή είναι το τηλέφωνο.

Από την άλλη μεριά ας μη κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας. Λες ανάμεσα στους 40-50 πρώτους που θα πήραν τηλέφωνο για κράτηση θέσης, να μην υπήρχαν 25 άτομα που θα ήταν γνωστά (έμπειροι και ασφαλείς) στην οργάνωση;

Johny the Fox
03/10/2014, 16:30
θα ημουνα πολυ περιεργος να μου απαντουσες νικο στην εξης ερωτηση: πως θα ενεργουσες ΕΣΥ, αν εμπαινε καποιος και σου εγραφε ''φιλε σου κατουραω το σπιτι get a life''. φανταζομαι οτι με την παροιμιωδη ψυχραιμια που σε διακρινει θα απαντουσες ''φιλε να σαι καλα, κλαιω απο τα γελια'' σωστα? και μετα θα τον υπερασπιζοσουνα τον καημενο επειδη ''πεσανε να τον φανε'' τον καημενο με την ακρατεια ε? μην απαντησεις απλα σκεψου το.

μια γαμημενη ερωτηση καναμε. πως κρινεται ενας αναβατης εμπειρος? αμα ξερει καποιος απανταει. αν οχι το ειδαμε το τηλ. μπορουμε να παρουμε να δουμε τι παιζει. πραγματι την τριχα-τριχια κανατε.

και ειπαμε και 100 φορες να περασουνε καλα οσοι πανε.
Κυριε ταδε.Βουρκωνει ο σερβερ του φορουμ απο το δραμα που παιζεται εις βαρος σου.Αφου δεν εχεις το τσαγανο να παραδεχτεις οτι ειδες φως και μπουκαρες στο θρεντ ,ετσι στο γενικως ,για να το μακελεψεις με την ανοητη βαρβατιλα σου που δεν σου εκατσε γιατι σου γυρισε μπουμεραγκ η ατμοσφαιρα που επεβαλες,τωρα εχεις αναλαβει τον ρολο του μια '' απορια εξεφρασα '' και εισαι μεσα στην αγωνια και στην προσπαθεια να καταφερεις να δημιουργησεις εντυπωσεις .Δυο τρεις σελιδες πιο πισω ,οποιος δεν ειναι μυωπας ,θα παρατηρησει τα αυλακια απο το αλετρι με τις βαριες κρεατομπαλες που σερνεις αναμεσα στα σκελια σου να περνανε πανω απο το 34 ποστ μου...


Τι δεν καταλαβαινεις αδερφε.Ειπαμε 50 περιπου ατομα ειναι σε καθε event εκει. Βρεξει χιονισει Οι διοργανωτες αλαζουν αλληλοδιαδεχομενοι .Οι συμμετεχοντες παραμενουν οι ιδιοι.Ο διεθνης ορος για την εμπειρια ,δεν αποκταται παρα με την επαναληψη της εξασκησης στην ιδια πιστα που εχει σαν συνεπεια την επιτευξη του επιδιωκομενου που ειναι εαν δεν εισαι φυση κουλοςτο κατεβασμα του χρονου και την επιτευξη σταθερα γρηγορου γυρολογιου που για τα Μεγαρα θεωρειται σαν βαση το 3


εγω δλδ αμα σου φερω εναν τυπακο με ενα tz 125 και γυρισει στο 4'' θα τον πεις ''αργο'' και ''απειρο'' και θα απαιτησεις να μεινει εκτος?

γελοιοτητες....

:wave2:

Σηκω πανω απο το pc.Get a life,get οτι θες τελος παντων και σταματα να κλαιγεσαι.Δεν τρεχει τπτ.Ολοι φιλοι ειμαστε..

sniper
03/10/2014, 16:34
Κυριε ταδε.Βουρκωνει ο σερβερ του φορουμ απο το δραμα που παιζεται εις βαρος σου.Αφου δεν εχεις το τσαγανο να παραδεχτεις οτι ειδες φως και μπουκαρες στο θρεντ ,ετσι στο γενικως ,για να το μακελεψεις με την ανοητη βαρβατιλα σου που δεν σου εκατσε γιατι σου γυρισε μπουμεραγκ η ατμοσφαιρα που επεβαλες,τωρα εχεις αναλαβει τον ρολο του μια '' απορια εξεφρασα '' και εισαι μεσα στην αγωνια και στην προσπαθεια να καταφερεις να δημιουργησεις εντυπωσεις .Δυο τρεις σελιδες πιο πισω ,οποιος δεν ειναι μυωπας ,θα παρατηρησει τα αυλακια απο το αλετρι με τις βαριες κρεατομπαλες που σερνεις αναμεσα στα σκελια σου να περνανε πανω απο το 34 ποστ μου...





Σηκω πανω απο το pc.Get a life,get οτι θες τελος παντων και σταματα να κλαιγεσαι.Δεν τρεχει τπτ.Ολοι φιλοι ειμαστε..

Φιλαράκι χαλαρά κι εσύ. Δεν σε ξέρουμε, δεν ξέρεις κόσμο εδώ μέσα, οποτε χαλάρωσε με τους χαρακτηρισμους σου. Ο Trooper δεν χρειαζεται υποστηρικτές αλλά είναι γρηγορόπουλος κι έχει μπει στα Μέγαρα πιθανώς περισσότερες φορές από εσένα.

Johny the Fox
03/10/2014, 16:45
Πως δεν με ξερετε.Αυτο ξεκαθαριστηκε πιο πριν.Ο Ζαφειροπουλος δεν ειμαι ;αγραμματος δεν ειμαι;γελοιοτητες δεν λεω ;
Ο σεβασμος προσφερεται φιλε σε αμοιβαια σχεση και δεν καθοριζεται επαναλαμβανω,ουτε απο το ποσο γνωστος ειμαι στα παρεακια του φορουμ σας,ουτε απο τον αριθμο των ποστ μου εδω μεσα.Αρκετα το κουρασαμε.Δεν μου προσφερει τπτ αυτη η σχεση εδω μεσα

DrEvil
03/10/2014, 16:53
"Τι ειχες Γιαννη;"
"Κουκια σπερνω"

Η απορια του αμανικου ειναι απλα λογικη.
Ασε που συμφωνω με το σκεπτικο του.
Την ανακοινωση για το τδ την ειδε εδω και εδω εξεφρασε την απορια του. Απλα μια απορια.
Ουτε ζοριστικε ουτε τπτ. Αν ηθελε να παει, προφανως και θα ειχε παρει τηλ.

Ο αλεπους κατι πηγε να πει στην αρχη, μετα τον επιασε κατουρημα και γαμηθηκε το συμπαν.

Δεν το στελνετε αδιαβαστο;
Το ηβεντ περασε και η απορια εμεινε.

TROOPER
03/10/2014, 16:57
Παρασκευή σήμερα, παραδόξως επικρατεί ησυχία στο γραφείο οπότε έχω χρόνο.



Η ερώτηση δεν ήταν γενική όμως αλλά ειδική. Το ποιος θεωρείται έμπειρος στην πίστα όλοι λίγο πολύ το καταλαβαίνουμε και μπορούμε να το απαντήσουμε. (Εκείνος που έχει πολλά χιλιόμετρα εντός πιστών και γυρνάει σε σβέλτο ρυθμό με ελάχιστα ή καθόλου ατυχήματα)

Τι σημαίνει όμως έμπειρος για την xtreme track-days και πώς μπορεί να τους ξεχωρίσει, νομίζω πως μόνο ο ίδιος οργανωτής μπορεί να το απαντήσει. Κι εφόσον δεν γράφει ο ίδιος εδώ, -η είδηση αναπαράχθηκε από άλλο μέσο-, αν θέλουμε να ξέρουμε τη δική του θέση, μόνη επιλογή είναι το τηλέφωνο.

Από την άλλη μεριά ας μη κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας. Λες ανάμεσα στους 40-50 πρώτους που θα πήραν τηλέφωνο για κράτηση θέσης, να μην υπήρχαν 25 άτομα που θα ήταν γνωστά (έμπειροι και ασφαλείς) στην οργάνωση;

ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ! οποτε αφου ΠΡΟΦΑΝΩΣ και θα υπηρχαν 25 εμπειροι (την ασφαλεια ας την αφησουμε ρε δημητρη κατα μερος) αναβατες του διοργανωτη (ο οποιος οπως και ολοι οι υπολοιποι ενημερωνουν μεσω sms τους πελατες τους) τοτε προς τι η ανακοινωση για 25 θεσεις εμπειρων?
να σου το πω διαφορετικα. αν εγω επαιρνα τηλ και ζηταγα να συμετεχω θα γινομουνα δεκτος? υπ' οψιν δεν εχω ξανασυμετασχει στον συγκεκριμενο διοργανωτη ουτε οταν πηγαινα μεγαρα ;)


Με πρόλαβε ο γλήγορος παρακάτω. :beer:

Στα περί κατουρημάτων κι άλλών ποιητικών σε ξέρω καλύτερα για να ξέρω ότι γέλασες οταν τα είδες και δεν θίχτηκες. Εγώ πάντως γέλασα, είσαι και γνωστός γυμνοσάλιαγγας... :bawl: :moutza:

το τι εκανα εγω δεν εχει να κανει με το τι εκανες εσυ ως αντμιν ομως ;)


Κυριε ταδε.Βουρκωνει ο σερβερ του φορουμ απο το δραμα που παιζεται εις βαρος σου.Αφου δεν εχεις το τσαγανο να παραδεχτεις οτι ειδες φως και μπουκαρες στο θρεντ ,ετσι στο γενικως ,για να το μακελεψεις με την ανοητη βαρβατιλα σου που δεν σου εκατσε γιατι σου γυρισε μπουμεραγκ η ατμοσφαιρα που επεβαλες,τωρα εχεις αναλαβει τον ρολο του μια '' απορια εξεφρασα '' και εισαι μεσα στην αγωνια και στην προσπαθεια να καταφερεις να δημιουργησεις εντυπωσεις .Δυο τρεις σελιδες πιο πισω ,οποιος δεν ειναι μυωπας ,θα παρατηρησει τα αυλακια απο το αλετρι με τις βαριες κρεατομπαλες που σερνεις αναμεσα στα σκελια σου να περνανε πανω απο το 34 ποστ μου...

Σηκω πανω απο το pc.Get a life,get οτι θες τελος παντων και σταματα να κλαιγεσαι.Δεν τρεχει τπτ.Ολοι φιλοι ειμαστε..

ας το παμε αναποδα. ολοι φιλοι δεν ειμαστε. δεν σε ξερω, δεν με ξερεις οποτε τις οικιοτητες τις κρατας. ενα το κρατουμενο.

δευτερον, πιαστηκες με μενα που προφανως δεν με ξερεις αλλα αυτα που σου ειπε ο nktr που ΙΣΩΣ τον ξερεις καλυτερα τα εκανες γαργαρα.

τριτον, αν ξεκινησεις απο την αρχη το διαβασμα του θρεντ θα δεις ποιος ξεκιναει βαρβατιλες, ειρωνιες, βρισιες εναντι ποιανου οποτε τις φιφες περι ατμοσφαιρας και λοιπα σου προτεινω να αναψεις ενα κερακι (αρωματικο κατα προτιμιση) και ανοιγοντας ενα καμπερνε να το ξανασκεφτεις.

τεταρτον τις βαριες κρεατομπαλες που σερνω αναμεσα στα σκελια μου τις κραταω να τις δει κανενας που αξιζει. αραξε λοιπον τα κυβικα σου και χαλαρωσε λιγακι γιατι αν δεν το παρατηρησες εχεις φαει κραξιμο και απο αλλους. :wave2:

και πεμπτον ξεκαβαληστε οι γρηγοροι λιγακι. εχει κι αλλους γρηγορους.

McTalas
04/10/2014, 01:43
παιδια πολυ το φιλοσοφησατε, το θεμα ειναι πιο απλο,
ο διοργανωτης εκει που λεει "εμπειροι" ζηταει απλα να ερθουν 25 ατομα που αν χτυπα ξυλο κατι γινει, δεν θα του κανουν μηνυση.
και ο διαχωρισμος γινεται πολυ ευκολα με το να επιλεξει 25 ατομα που ειναι συχνοι πελατες και ξερει πως δεν δημιουργουν προβληματα οταν γινει το κακο...

spyro
04/10/2014, 08:21
παιδια πολυ το φιλοσοφησατε, το θεμα ειναι πιο απλο,
ο διοργανωτης εκει που λεει "εμπειροι" ζηταει απλα να ερθουν 25 ατομα που αν χτυπα ξυλο κατι γινει, δεν θα του κανουν μηνυση.
και ο διαχωρισμος γινεται πολυ ευκολα με το να επιλεξει 25 ατομα που ειναι συχνοι πελατες και ξερει πως δεν δημιουργουν προβληματα οταν γινει το κακο...

τώρα το μπλεξες περισσότερο

:hunter:

Cpt. Haddock
04/10/2014, 08:38
Βασικα 24 γιατι ο ενας εμπειρος ειμαι ΕΓΩ :a44:

teo yzf r6
04/10/2014, 11:13
:)...

Allst@rf
04/10/2014, 11:17
Βασικα 24 γιατι ο ενας εμπειρος ειμαι ΕΓΩ :a44:

Ποτε το εριξες στα γυρολογια εσυ?

παει χαλασε ο κοσμος...

makaros33
05/10/2014, 10:41
καλημερα
τωρα παντως ακομα στην πιστα ειναι σε εξελιξη το td μιας και πηγα μια βολτα απο εκει.

sapila racing
05/10/2014, 10:57
καλημερα
τωρα παντως ακομα στην πιστα ειναι σε εξελιξη το td μιας και πηγα μια βολτα απο εκει.

εεεχμμ ξέρεις σήμερα έχει αγώνες Πρωταθλήματος, το TD ηταν προχτές. ;)

Allst@rf
05/10/2014, 16:40
Ειναι αυτο που λενε "ειδα φως και μπηκα"...

:tooth:

makaros33
05/10/2014, 16:55
και όχι μόνο

πήρα καφέ , καπελάκια που ανάθεμα αν μπορώ να καταλάβω τη γραφή , στην τελική τσάμπα ήταν όλα έκατσα κάνα 45λεπτο χάζεψαν τα πιτσιρίκια και έφυγα