PDA

View Full Version : Moto guzzi v7 II



MG-KTiNoS
02/10/2014, 14:26
324060

6 ταχ.
ABS
Controllo di trazione
Άλλαξε και η θέση του μοτέρ.
:)

Τιμή.... Δεν γκζέρουμε !
:confused:

el_hymador
02/10/2014, 15:55
Μην το γράφεις στα ιταλικά, γιατί ήταν το καλύτερο ανέκδοτο που άκουσα τελευταία και μερικοί μπορεί να μην το πιάσουν...

Controllo di trazione = Τraction Control!

Ναι επιτέλους, η Guzzi με μια αποφασιστική κίνηση και αφουγκραζόμενη την επιθυμία χιλιάδων αναβατών που δεν μπορούσαν να ελέγξουν την κτηνώδη ιπποδύναμη του V7, τοποθέτησε στη νέα έκδοση traction control! Ήταν πραγματικά αυτό που έλειπε από την συγκεκριμένη μοτοσικλέτα και ο λόγος που πολλοί -ακόμα και πολύ έμπειροι αναβάτες- δίσταζαν να την αγοράσουν γιατί φοβόντουσαν... ευχαριστούμε Guzzi :lol:

υ.γ. κατά τ΄άλλα σοβαρά τώρα, το μηχανάκι γαμεί, τύφλα να έχουν τα αγχολυτικά και τα αντικαταθλιπτικά.:beer:

MG-KTiNoS
02/10/2014, 15:59
Ξεχνάς ότι στη Β Ιταλία βρέχει και βρέχει πολύ....
:)


(από την άλλη εγώ είμαι ολντ σκουλ οπότε δεν έχω τέτοια πρόβληματα)

Bob_o_mastoras
02/10/2014, 16:15
Κουκλι!

catmaster
02/10/2014, 16:23
ωραία είναι η ιταλίδα η πουτανιάρα ... :smokin:

SHOOTER045
02/10/2014, 16:28
Ξεχνάς ότι στη Β Ιταλία βρέχει και βρέχει πολύ....
:)


(από την άλλη εγώ είμαι ολντ σκουλ οπότε δεν έχω τέτοια πρόβληματα)
324065







Καλά μου παν ότι σε είδανε...

Desperado
02/10/2014, 18:20
:a8::a8: Πανέμορφο το άτιμο.....

πυξιδας990
02/10/2014, 19:29
v7-scrample οι κουφαλες οι ιταλοι γαμανε

endopandou
02/10/2014, 19:53
Όταν λέμε άλλαξε η θέση του μοτέρ εννοούμε πως κατέβηκε 1 πόντο... Και το 'λεγα πως κάτι σημαντικό άλλαξαν στη γεωμετρία αλλά δεν μπόραγα να το εντοπίσω ο άσκετος.
Το τράξιον εδώ που τα λέμε κρίθηκε επιτακτική ανάγκη αφού από ότι λένε από τα 49 άλογα που είχε το παλιό μεταπολεμικό μοτέρ, το έφτασαν στα 50. Νταξ δε ντο λες και μικρό κατόρθωμα.
Πάντως το προτιμούσα με την χαμηλότερη ισχύ που δεν έφερνε σε δύσκολη θέση ούτε το λάστιχο ούτε το πλαίσιο. :D

nicksior
03/10/2014, 06:48
50 έχει κι η Μόνικα (Μπελούτσι) και δεν με χαλάει καθόλου..
Η ροπή κουνάει τα μηχανακια και όχι τα αλόγατα (στις 600.000 στροφές).
Δεν μπήκα να δω πόσο στοιχίζει το υπάρχον v7 για να πάρω μιά ιδέα για το νέο, πάντως είναι πανέμορφο πολύ κοντά στα γούστα μου (πλέον) και θα το σκεφτώ σοβαρά..
Αλλά γιατί μαύρο μοτέρ? Η μόνη ένσταση.

bros400pgm
03/10/2014, 06:56
Αλλά γιατί μαύρο μοτέρ? Η μόνη ένσταση.



Για να "κρυβει" λιγο τα λαδια που τρεχουν, μεχρι να φτασουν στο πατωμα :priest:

nicksior
03/10/2014, 08:08
Για να "κρυβει" λιγο τα λαδια που τρεχουν, μεχρι να φτασουν στο πατωμα :priest:

Ισχύει ή κάνεις πλάκα ?
Γιατί αλήθεια το γουστάρω!

MG-KTiNoS
03/10/2014, 08:31
το μόνο μέρος που χάνει λάδι αυτό το μηχανάκι είναι η φλάτζα στο καπάκι κεφαλής.
Αυτό γιατί το σφίγγουν κάργα και της γ... τα πρέκια.
Θέλει δυναμόκλειδο εκεί.
Μια διαρροή είχε παρατηρηθεί και στον άξονα αλλά οι αντιπροσωπία
έβαζε άλλες φλάτζες και το ξέχναγες.
Αυτά είναι όλα.
Πολλά παιδιά έχουν τέτοια μηχανάκι στη λέσχη και δεν έχουν πάθει τίποτα.
(για σκίσιμο όμως και 15000στρ δεν κάνει)

endopandou
03/10/2014, 09:19
nicksior το διάβασες και μόνος σου. Ούτε καν με δυναμόκλειδα δε σφίγγουν. Καλορίζικο...

nicksior
03/10/2014, 09:51
Χθες πήγα στον ψυχολόγο μου.
Μου έγραψε τέσσερα μηχανάκια.. (ανάμεσα τους κι αυτό)
Με καλύπτει ο ΕΟΠΥ ?

endopandou
03/10/2014, 09:53
νομίζω πως επι της ουσίας θα σε κάλυπτε ένα τράνσαλπ που κυλάει υπέροχα και έχει και περισσότερη ροπή αλλά περί γούστων κολοκυθόπιτα

MG-KTiNoS
03/10/2014, 09:58
Χθες πήγα στον ψυχολόγο μου.
Μου έγραψε τέσσερα μηχανάκια.. (ανάμεσα τους κι αυτό)
Με καλύπτει ο ΕΟΠΥ ?

Πάρτο με κλειστά μάτια....
(και δεν θα πας στο ΕΟΠΥΥ ΠΟΤΕΣ)



































αφού ο ΕΟΠΠΥ έκλεισε και τώρα λέγεται ΠΕΔΥ
:rotflmao:

el_hymador
03/10/2014, 10:13
Ρε μην κοριδεύετε, τα Guzzi και ειδικά αυτό το συγκεκριμένο είναι οι πιο ουμάμι (http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9F%CF%85%CE%BC%CE%AC%CE%BC%CE%B9) μοτοσικλέτες, μακράν. Μπορεί να "σέρνονται" αλλά ο κινητήρας τους έχει εσωτερικά στις κεφαλές μια σπιτική μαρμελάδα ροπής, κάθε πιστονία παίρνει μια ποσότητα από αυτή την μαρμελάδα και με ένα μαγικό τρόπο την απλώνει στα κέντρα του εγκεφάλου που σχετίζονται με τα θετικά συναισθήματα και την ηρεμία. Στα πρώτα 10 μέτρα με ένα V7 είσαι ήδη σε φάση ζεν, στο χιλιόμετρο έχουν ανοίξει τα τσάκρα και λαμβάνουν κοσμική τρανκουάλιτι.

el_hymador
03/10/2014, 10:17
Αναβάτης V7 στην πλατεία Κάνιγγος, μετά από γάμησε τα μέρα... (πλήρωσε και το ΕΝΦΙΑ)

324079

nicksior
03/10/2014, 10:29
Κι όμως είναι μονόδρομος για κάθε ρετρο-λάγνο που σαν σύγχρονο ΠΕΔΥ θέλει τις ανέσεις και την ασφάλειά του..


Βέβαια ... Δεν είμαι ρετρολάγνος ... Αλλά που ξέρεις ? Μπορεί άμα δοκιμάσω.. Να μου αρέσει.

Ασε να έρθει με το καλό , να το δούμε απο κοντά , να το μυρίσουμε , να το χαιδέψουμε... Δεν έχουν νόημα τα τρεχαλητά (αλλά μ'αρέσουν) , έχω αρχίσει και να ψιλοφοβάμαι την γομάρα ...

GFawkes
03/10/2014, 11:09
50 έχει κι η Μόνικα (Μπελούτσι) και δεν με χαλάει καθόλου..
Η ροπή κουνάει τα μηχανακια και όχι τα αλόγατα (στις 600.000 στροφές).
Δεν μπήκα να δω πόσο στοιχίζει το υπάρχον v7 για να πάρω μιά ιδέα για το νέο, πάντως είναι πανέμορφο πολύ κοντά στα γούστα μου (πλέον) και θα το σκεφτώ σοβαρά..
Αλλά γιατί μαύρο μοτέρ? Η μόνη ένσταση.

Πραγματι...υπεροχη

Ενα απλο και ευχαριστο μηχανακι που τα κανει ολα....

κριμα που ειμαι λιγο ψηλος/χοντρος και μου πεφτει μικρο...


νομίζω πως επι της ουσίας θα σε κάλυπτε ένα τράνσαλπ που κυλάει υπέροχα και έχει και περισσότερη ροπή αλλά περί γούστων κολοκυθόπιτα

και ενα πλυντηριο με ροδες θα ηταν ακομη καλυτερο σιγουρα.
:confused:

endopandou
03/10/2014, 11:22
και ενα πλυντηριο με ροδες θα ηταν ακομη καλυτερο σιγουρα.
:confused:
Τι σχέση έχουν τα πλυντήρια με αυτά που κουβεντιάζονται εδώ;

atom_smasher
03/10/2014, 11:43
αν κατάλαβα καλά, όση και το transalp

endopandou
03/10/2014, 11:49
αν κατάλαβα καλά, όση και το transalp
το πλυντήριο με ρόδες έχει σχέση με το γκούτσι ή το τράνσαλπ; Στα σοβαρά τώρα ή πατήθηκε το κουμπάκι του οτι ναναι μόουντ;

GFawkes
03/10/2014, 11:56
ναι μωρε...οτι πεις....

endopandou
03/10/2014, 12:07
ναι μωρε...οτι πεις....
Κάνεις παράθεση στο γραπτό μου και πετάς τούβλα για πλυντήρια με ροδάκια και μετά λες ότι πω. Προφανώς βρίσκεσαι σε σύγχυση.

Bob_o_mastoras
03/10/2014, 12:23
Εγω θα προτιμησω το bonnevile παντως. Μαζευω λεφτα να το παρω σε καμια 3ετια.
Θα ανοιξω και λογαριασμο για δωρεες και χορηγιες! :lol:

el_hymador
03/10/2014, 12:33
Εγω θα προτιμησω το bonnevile παντως. Μαζευω λεφτα να το παρω σε καμια 3ετια.
Θα ανοιξω και λογαριασμο για δωρεες και χορηγιες! :lol:

Οδήγησε το πρώτα γιατί δεν είναι ότι δείχνει...

Bob_o_mastoras
03/10/2014, 12:41
Τι εννοεις;;; Δεν ειναι γρηγορο;;;; :(:( :lol:

Για πες πλακα πλακα.. Τι εννοεις;; Θα το οδηγησω σε καποια φαση βεβαια αμα παιξει κανα test drive αλλα να ξερω τι να περιμενω.
Δεν ξερω και κανεναν να το εχει να μου το δινε βολτα. Φτωχομπατιριδες ολοι οι φιλοι μου :p

GFawkes
03/10/2014, 12:52
Κάνεις παράθεση στο γραπτό μου και πετάς τούβλα για πλυντήρια με ροδάκια και μετά λες ότι πω. Προφανώς βρίσκεσαι σε σύγχυση.

Εγινε....ευχαριστω!
:look:


αν κατάλαβα καλά, όση και το transalp

el_hymador
03/10/2014, 13:32
Τι εννοεις;;; Δεν ειναι γρηγορο;;;; :(:( :lol:

Για πες πλακα πλακα.. Τι εννοεις;; Θα το οδηγησω σε καποια φαση βεβαια αμα παιξει κανα test drive αλλα να ξερω τι να περιμενω.
Δεν ξερω και κανεναν να το εχει να μου το δινε βολτα. Φτωχομπατιριδες ολοι οι φιλοι μου :p

Είναι πολύ καλό μηχανάκι αλλά κατά τη γνώμη μου δεν πλησιάζει την ρετρίλα των V7 και W800. Αυτό που ενοχλεί περισσότερο είναι η παντελής έλλειψη "χαρακτήρα" από το μοτέρ. Δυνατό, ροπάτο αλλά άοσμο και άγευστο... επίσης επειδή τέτοια μηχανάκια κρίνονται στις λεπτομέρειες, έχει πολλά σημεία όπου είναι εντελώς σύγχρονα και αφινίριστα.

nicksior
03/10/2014, 13:41
Ομως νομίζω πως και το v7 έχει πλαστικό τεπόζιτο ή το άλλαξαν?

sapila racing
03/10/2014, 13:45
Ειναι πολύ όμορφα αυτα τα Guzzi και απο κοντά ακόμα πιο όμορφα.
Η μονη ένσταση μου είναι οτι είναι μικρά σε μέγεθος και υπερβολικά ήσυχα κι αργά. Θα μπορούσν να έχουν 5 ίππους παραπανω, χωρίς θυσίες στην ροπή απο χαμηλά.
Το Traction Control είναι προχωρημένη αίσθηση του χιούμορ μάλλον! :)

Bob_o_mastoras
03/10/2014, 13:57
Είναι πολύ καλό μηχανάκι αλλά κατά τη γνώμη μου δεν πλησιάζει την ρετρίλα των V7 και W800. Αυτό που ενοχλεί περισσότερο είναι η παντελής έλλειψη "χαρακτήρα" από το μοτέρ. Δυνατό, ροπάτο αλλά άοσμο και άγευστο... επίσης επειδή τέτοια μηχανάκια κρίνονται στις λεπτομέρειες, έχει πολλά σημεία όπου είναι εντελώς σύγχρονα και αφινίριστα.

To w800 μου φαινεται επισης πολυ ενδιαφερον. Το V7 ξεφευγει λογικα σε κοστος.

devil's animal
03/10/2014, 14:12
παλι με τους ταφους ασχολειστε??:confused:

ρε σεις αυτα ειναι μηχανακια για ανω των 70 ετων και με ανοια για να μην θυμαστε την μ@λακια που κανατε οταν το αγοραζατε...:lol:

δλδ τι διαφορετικο εχει αυτο απο ενα cb1300 ή ενα gsx1400 ή ενα zrx1200 ή ενα xjr 1300?? τα μεν ειναι 4κ και το αλλο ειναι 2κ..ε,και??

παρτε ενα monster καλυτερα να εχετε και λιγο γκαζι...

μου θελετε την παππουδιερα νεοι ανθρωποι...:evil::bawl:

akaposto
03/10/2014, 14:15
θα το'παιρνα, αλλά δεν βάλανε το antiwheelie στο πακέτο και το σκέφτομαι...είναι και η μυθική ροπή....

Είναι πολύ ωραία μηχανάκια. Μέχρι εκεί.

GFawkes
03/10/2014, 14:37
παλι με τους ταφους ασχολειστε??:confused:

ρε σεις αυτα ειναι μηχανακια για ανω των 70 ετων και με ανοια για να μην θυμαστε την μ@λακια που κανατε οταν το αγοραζατε...:lol:

δλδ τι διαφορετικο εχει αυτο απο ενα cb1300 ή ενα gsx1400 ή ενα zrx1200 ή ενα xjr 1300?? τα μεν ειναι 4κ και το αλλο ειναι 2κ..ε,και??

παρτε ενα monster καλυτερα να εχετε και λιγο γκαζι...

μου θελετε την παππουδιερα νεοι ανθρωποι...:evil::bawl:

δεν διαφωνω φιλοσοφικα μαζι σου

απλα

μιας και εχω μεγαλο CB η διαφορα ειναι το μεγαλο 10λτ/100χλμ το ν7 4~5λτ/100χλμ
Σημα 135 το μεγαλο, 50 το μικρο, ασφαλεια κατι αντιστοιχο.
Συν οτι ειναι πολυ πιο ευελικτο...
Εγω που ειμαι μεγαλοσωμος δεν χωραω στο ν7 αρα παω για πιο μεγαλα μοτο, αλλα για υψη ~1.80 ειναι μια χαρα.

Bob_o_mastoras
03/10/2014, 14:43
παλι με τους ταφους ασχολειστε??:confused:

ρε σεις αυτα ειναι μηχανακια για ανω των 70 ετων και με ανοια για να μην θυμαστε την μ@λακια που κανατε οταν το αγοραζατε...:lol:

δλδ τι διαφορετικο εχει αυτο απο ενα cb1300 ή ενα gsx1400 ή ενα zrx1200 ή ενα xjr 1300?? τα μεν ειναι 4κ και το αλλο ειναι 2κ..ε,και??

παρτε ενα monster καλυτερα να εχετε και λιγο γκαζι...

μου θελετε την παππουδιερα νεοι ανθρωποι...:evil::bawl:

Ελα βρε Devil αφου και συ ρετρο μηχανακι εχεις! (XR) ;);)

est
03/10/2014, 14:59
To w800 μου φαινεται επισης πολυ ενδιαφερον. Το V7 ξεφευγει λογικα σε κοστος.
Αναθεώρησε..
Στα υπάρχοντα μοντέλα το v7 είναι το πιο φΤηνό.

endopandou
03/10/2014, 15:15
Είναι πολύ ωραία μηχανάκια. Μέχρι εκεί.
Έτσι. Όμορφα είναι, μέχρι εκεί.

devil's animal
03/10/2014, 15:39
Ελα βρε Devil αφου και συ ρετρο μηχανακι εχεις! (XR) ;);)

ρετρο που δεν σπαει, δεν χαλαει, εχει αλογα, και εχει και κουστουμι νεου (βλ. motard, χωρις το τετραγωνο φαναρι, full kit αυτοκολλητα, κλπ)...

ναι ετσι νταξει...
σαν να μου λες οτι παιρνεις ενα sr το κανεις τουμπανο σε μοτερ και περιφερειακα με οτι aftermarket υπαρχει, το κανεις και cafe racer και λες "εχω ρετρο μηχανακι"...:lol:

devil's animal
03/10/2014, 15:43
δεν διαφωνω φιλοσοφικα μαζι σου

απλα

μιας και εχω μεγαλο CB η διαφορα ειναι το μεγαλο 10λτ/100χλμ το ν7 4~5λτ/100χλμ
Σημα 135 το μεγαλο, 50 το μικρο, ασφαλεια κατι αντιστοιχο.
Συν οτι ειναι πολυ πιο ευελικτο...
Εγω που ειμαι μεγαλοσωμος δεν χωραω στο ν7 αρα παω για πιο μεγαλα μοτο, αλλα για υψη ~1.80 ειναι μια χαρα.

δεν σε βλεπω να συγκρινεις και τα επι της ουσιας:
-χωρις να χανει λαδια απο παντου
-με απειρως περισσοτερη ροπη
-με απειρως περισσοτερο γκαζι
-πολυ πιο αξιοποιησιμο σε στροφιλικι, αν κατσεις να ασχοληθεις με 5 πραγματα μαζι του (βλ. φρενα, αναρτησεις, λαστιχα)

MG-KTiNoS
03/10/2014, 15:48
Ρε Ντέβιλς τα Γκούτσι δεν χάνουν λάδια.
Εγω είχα γκούτσι παλιό κάτι χρονάκια και δεν έχανε από πουθενά.
Από που βγαίνει αυτό το συμπέρασμα.?
+ Τα γκούτσι είναι για μια ζωή. Μπορεί και παραπάνω.
Μιλάμε το μηχανάκι σε θάβει.
:eleison:



:lol:

taisteal
03/10/2014, 15:53
Πανεμορφο ειναι.
Οσα γκουτσι ξερω εδω μια χαρα πανε τοσα χρονια χωρις προβληματα.

buckley
03/10/2014, 16:14
Ρε Ντέβιλς τα Γκούτσι δεν χάνουν λάδια.
Εγω είχα γκούτσι παλιό κάτι χρονάκια και δεν έχανε από πουθενά.
Από που βγαίνει αυτό το συμπέρασμα.?
+ Τα γκούτσι είναι για μια ζωή. Μπορεί και παραπάνω.
Μιλάμε το μηχανάκι σε θάβει.
:eleison:


:lol:

Ρε κουφ@λ@ μαέστρο κεντάς λέμε...

el_hymador
03/10/2014, 17:23
Το τέλειο θα ήταν ένα V9 με τον κινητήρα του Bellagio. To βγάζει ένας βελτιωτικός οίκος αλλά είναι γάματα από τιμή...
http://www.youtube.com/watch?v=xMRruI_mdc8

Bob_o_mastoras
03/10/2014, 17:28
ρετρο που δεν σπαει, δεν χαλαει, εχει αλογα, και εχει και κουστουμι νεου (βλ. motard, χωρις το τετραγωνο φαναρι, full kit αυτοκολλητα, κλπ)...

ναι ετσι νταξει...
σαν να μου λες οτι παιρνεις ενα sr το κανεις τουμπανο σε μοτερ και περιφερειακα με οτι aftermarket υπαρχει, το κανεις και cafe racer και λες "εχω ρετρο μηχανακι"...:lol:

Ρε Devil!!! :uplate: Λες να εννοουσα οντως οτι ειναι retro το XR?? :lol: Ενταξει εχει μια καπως πιο παλαιας κοπης σχεδιαση αλλα ως εκει. Σιγα μην ειναι και choper! Ειναι μηχανακι με @@ :evil:
Προσωπικα μου αρεσει το μαμα φαναρι. Ολη η ομορφια του ειναι! :)

Αν παρω κατι απο αυτα τα ρετρο, που μου αρεσουν πααααρα πολυ εμφανισιακα, εννοειται πως δεν θα το πειραξω-βελτιωσω. Αντε ισως τις αναρτησεις λιγο αν ειναι απαραιτητο.

Και το Χοντα το 1100 σκεφτομαι αλλα πολλα και αχρηστα (για μενα) κυβικα και θα ηθελα πιο ρετρο ντεποζιτο. Σαν ενα απο Τζαπαν που ειχε ποσταριστει σε ενα θρεντ. Δε θυμαμαι ποιο.:look:

Ειδωμεν. Προς το παρον προεχουν αλλα.

Υ.Γ. Το γκουτσι ειναι πιο φθηνο;;; :hmm: Βγηκε ομως τωρα. Εγω μεταχειρο θα παρω οτι παρω.

Bradipous
03/10/2014, 17:42
Ρε Devil!!! :uplate: Λες να εννοουσα οντως οτι ειναι retro το XR?? :lol: Ενταξει εχει μια καπως πιο παλαιας κοπης σχεδιαση αλλα ως εκει. Σιγα μην ειναι και choper! Ειναι μηχανακι με @@ :evil:
Προσωπικα μου αρεσει το μαμα φαναρι. Ολη η ομορφια του ειναι! :)

Αν παρω κατι απο αυτα τα ρετρο, που μου αρεσουν πααααρα πολυ εμφανισιακα, εννοειται πως δεν θα το πειραξω-βελτιωσω. Αντε ισως τις αναρτησεις λιγο αν ειναι απαραιτητο.

Και το Χοντα το 1100 σκεφτομαι αλλα πολλα και αχρηστα (για μενα) κυβικα και θα ηθελα πιο ρετρο ντεποζιτο. Σαν ενα απο Τζαπαν που ειχε ποσταριστει σε ενα θρεντ. Δε θυμαμαι ποιο.:look:

Ειδωμεν. Προς το παρον προεχουν αλλα.

Υ.Γ. Το γκουτσι ειναι πιο φθηνο;;; :hmm: Βγηκε ομως τωρα. Εγω μεταχειρο θα παρω οτι παρω.


Για κοιτα, δεν θα την πληρωσουμε εμεις επειδη εσυ εισαι περιεργος. :bawl:

Παρε ενα street triple με τα στρογγυλα φαναρια ρε και αυτο ρερτο (ας πουμε) ειναι. :p






Υ.γ. εδω εχει τραξο κοντρολ η βεσπα 946 με τα 11 μουλαρια και σας πειραξε η γκουτσαρα με τα 50 αραβικα αλογα; :cry:

Bob_o_mastoras
03/10/2014, 17:45
Θα παρω ενα baja 250 να μου βγει και τζαμπα! value for money στρογγυλοφαναρο! :cry:

Ποιοι εσεις δεν θα την πληρωσετε Βραδυπους;;

Bradipous
03/10/2014, 17:52
Θα παρω ενα baja 250 να μου βγει και τζαμπα! value for money στρογγυλοφαναρο! :cry:

Ποιοι εσεις δεν θα την πληρωσετε Βραδυπους;;

οι χρηστες του φορουμ :ninja:

:p :lol:

Bob_o_mastoras
03/10/2014, 17:58
σορυυ! :look::lipssealed:

devil's animal
03/10/2014, 19:08
Ρε Ντέβιλς τα Γκούτσι δεν χάνουν λάδια.
Εγω είχα γκούτσι παλιό κάτι χρονάκια και δεν έχανε από πουθενά.
Από που βγαίνει αυτό το συμπέρασμα.?
+ Τα γκούτσι είναι για μια ζωή. Μπορεί και παραπάνω.
Μιλάμε το μηχανάκι σε θάβει.
:eleison:



:lol:

η πλακα ειναι οτι μονος σου τα λες...
μονος σου τα αναιρεις μετα...
:lol::lol:




το μόνο μέρος που χάνει λάδι αυτό το μηχανάκι είναι η φλάτζα στο καπάκι κεφαλής.

Μια διαρροή είχε παρατηρηθεί και στον άξονα αλλά οι αντιπροσωπία
έβαζε άλλες φλάτζες και το ξέχναγες.
Αυτά είναι όλα.
Πολλά παιδιά έχουν τέτοια μηχανάκι στη λέσχη και δεν έχουν πάθει τίποτα.
(για σκίσιμο όμως και 15000στρ δεν κάνει)

est
03/10/2014, 19:21
Υ.Γ. Το γκουτσι ειναι πιο φθηνο;;; :hmm: Βγηκε ομως τωρα. Εγω μεταχειρο θα παρω οτι παρω.

Το v7 βγαίνει αρκετό καιρό τώρα.. Η "αναβίωσή" του έχει φαντάσου ήδη 2 μοντέλα που μπορείς να βρεις μεταχειρισμένα με μεταξύ τους διαφορές σε ντεπόζιτο (πλαστικό/μεταλλικό) και αν δεν κάνω λάθος στις κεφαλές.
Το θέμα είναι πως πρέπει να είσαι 100% σίγουρος πως είσαι τρελαμένος με ΑΥΤΟ το μηχανάκι γιατί μιλάμε για παντρειά από τις λίγες.

Bob_o_mastoras
03/10/2014, 19:30
Nαι. Το εψαχνα πριν λιγο και τα εμαθα! :) Βρηκα και ενα με 5000 Ευρω.
Ενταξει, νεο παιδι ειμαι ακομα, δεν ειμαι για γαμους και δεσμευσεις ακομα! Ειδικα με βιτσιοζες Ιταλιδες!! :p
Αντε καμια φτωχη πλην τιμια Γιαπωνεζουλα ισως να παντρευομουν απο τωρα με την προϋποθεση οτι θα εχω και παραληλη σχεση! ;)

MG-KTiNoS
03/10/2014, 19:56
η πλακα ειναι οτι μονος σου τα λες...
μονος σου τα αναιρεις μετα...
:lol::lol:

Δεν νομίζω
Το ένα ήταν αστοχία υλικού που το φτιάχνουν μια κι έξω
και το άλλο είναι μλκια του άσχετου μάστορα.
Δεν βλέπω που είναι το πρόβλημα?
:confused:

(Το ΧΤ 600 έχει χάσει πιο πολλά λάδια στα 80000 που έχει κάνει)

zandesiro
03/10/2014, 20:28
Ημουν στην λιμνη του Κομο και επινα καφεδακι με την γυναικα....Σκαει μυτη ενας τυπας με ενα κοκκινο 1200 sport απο πανω μεχρι κατω στην "δερματινια" του.....
Περιμενε κανα 10λεπτο και τον ψιλοχαζευα και γουσταρα το στυλακι του...Street bike,ιταλικο μοτερ,δερματινα,λιμνη του Κομο βολτα σε αυτην....
Και μετα σκαει ακομα ενας το ιδιο ακριβως στυλ αλλα με κιτρινο 1200sport...

Εκει αρχισα να εχω ενα ερωτα με αυτην την μαρκα....

Οσο για το V7 κουκλα!Για μηχανοβιους που "ξερουν" τι θελουν!

endopandou
03/10/2014, 20:51
Η ιστορία μιλάει για χίπστερς που ξέρουν τι θέλουν, όχι μηχανόβιους.

nicksior
03/10/2014, 21:13
324060

6 ταχ.
ABS
Controllo di trazione
Άλλαξε και η θέση του μοτέρ.
:)

Τιμή.... Δεν γκζέρουμε !
:confused:

Ξαναποστάρω για να μη φεύγουμε απ το θέμα.

Ατιμη Ιταλίδα έχει τις σωστές καμπύλες στα σωστά μέρη ..

Πως το είπαμε? ΠΕΔΥ ??

BabisStinson
04/10/2014, 06:52
Ειναι πολύ όμορφα αυτα τα Guzzi και απο κοντά ακόμα πιο όμορφα.
Η μονη ένσταση μου είναι οτι είναι μικρά σε μέγεθος και υπερβολικά ήσυχα κι αργά. Θα μπορούσν να έχουν 5 ίππους παραπανω, χωρίς θυσίες στην ροπή απο χαμηλά.
Το Traction Control είναι προχωρημένη αίσθηση του χιούμορ μάλλον! :)

Βάλε στο Youtube "Guzzi Mistral exhaust" ή ""Guzzi Lafranconi exhaust", σαν βομβαριδιστικά Β' ΠΠ κάνουν. ;)


παλι με τους ταφους ασχολειστε??:confused:

ρε σεις αυτα ειναι μηχανακια για ανω των 70 ετων και με ανοια για να μην θυμαστε την μ@λακια που κανατε οταν το αγοραζατε...:lol:

δλδ τι διαφορετικο εχει αυτο απο ενα cb1300 ή ενα gsx1400 ή ενα zrx1200 ή ενα xjr 1300?? τα μεν ειναι 4κ και το αλλο ειναι 2κ..ε,και??

παρτε ενα monster καλυτερα να εχετε και λιγο γκαζι...

μου θελετε την παππουδιερα νεοι ανθρωποι...:evil::bawl:

Είμαι 28 ετών, την Breva την λατρεύω και γι αυτά που ξέρω ότι μπορεί να κάνει δεν την αλλάζω εύκολα. Οικονομική (5lt /100 km εντός πόλης με όσο γκάζι έχει), ροπή, ευκολία συντήρησης (αερόψυκτη με διαφορικό,ούτε αλυσιδογράναζα ούτε τίποτα), ελαφριά και μανιτζέβελη, σαν μεγάλο παπί είναι, ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ (άπειρα βλέμματα στα φανάρια, αλλά κυρίως αρέσει σε μένα :D ).
Ναι δεν θα βάλει ποτέ φωτιά στην άσφαλτο, αλλά για χαλαρή βόλτα στην παραλιακή το ΣΚ και καθημερινά για να πας στην δουλειά είναι ότι πρέπει παγματικά.
Στα σχέδια μου είναι και άλλη μηχανή, εντελώς άλλης κατηγορίας, αλλά η Guzzi δεν αλλάζει :)

spyrakos35
04/10/2014, 07:39
Μονο εξαρ και τζιεσεξαρ ρε μ00νιαααααα

:lol:









Θα γουσταρα ενα τετοιο για την ομορφια και τη μουρη..... Για εντος......

theofilos888
04/10/2014, 07:49
Ειδα ενα v7 πρωτης γενιας στην εθνικη οδο εχθες. Με νουμερα ιστορικου. Ο οδηγος μαλλον ηταν ο γιος του αρχικου ιδιοκτητη. Τον εθαψε τον πρωτο και ορμα για τον δευτερο. Για βολτουλα χαλαρη ειναι καλα. Τωρα για καθημερινο θα εξακολουθησω να αμφιβαλω. Ο χρόνος θα δείξει.

bros400pgm
04/10/2014, 08:08
Ισχύει ή κάνεις πλάκα ?
Γιατί αλήθεια το γουστάρω!


Πλακα κανω ρε φιλε. ΜΑΛΛΟΝ ειναι οπως στα ειπε ο κτινος, μαλακια του μαστορα ή αμελεια του ιδιοκτητη/ή μαστορα να αλλαξει μια φλατζα οταν λυθει κανα καπακι. Για καποιο περιεργο τροπο, οι ιταλοι βαζουν βιδες με αποστατη στα καπακια κεφαλης, οποτε καθιστα αχρηστες τις φλατζες μετα απο πολλα χλμ (που θα επρεπε να εχουν βγει για ελεγχο, συμφωνα με το μανιουαλ) ή μετα απο ανοιγμα για ελεγχο των εντοσθιων (πχ βαλβιδες).

devil's animal
04/10/2014, 09:00
Δεν νομίζω
Το ένα ήταν αστοχία υλικού που το φτιάχνουν μια κι έξω
και το άλλο είναι μλκια του άσχετου μάστορα.
Δεν βλέπω που είναι το πρόβλημα?
:confused:

(Το ΧΤ 600 έχει χάσει πιο πολλά λάδια στα 80000 που έχει κάνει)



αστοχια ξε αστοχια...μ@λακιες των μαστορων ξε μ@λακιες...τα λαδια τα χανουν...:lol:

και τα ΚΤΜ, ΔΕΝ σπανε...μ@λακες μαστορες υπαρχουν που δεν ξερουν να τους κανουν service...:rolleyes:

η διαφορα ειναι, οτι οι μαστορες που μαστορευουν τα γκουτσι και τα κτμ ειναι ιδιοι στην περιπτωση μας και για ολα τα υπολοιπα μοτο στην Ελλαδα...

πως γινεται λοιπον οι ιαπωνες να μην χανουν λαδια και να μην σπανε και τα ευρωπαϊκα να χανουν και να σπανε??mystery...:confused::lol:

devil's animal
04/10/2014, 09:03
Μονο εξαρ και τζιεσεξαρ ρε μ00νιαααααα

:lol:





:rockon::rockon::rockon::rockon::rockon::rockon::rockon::rockon:


ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ....
ελιωσα παλιομλκ...
:bawl::bawl::bawl::bawl:

devil's animal
04/10/2014, 09:08
Είμαι 28 ετών, την Breva την λατρεύω και γι αυτά που ξέρω ότι μπορεί να κάνει δεν την αλλάζω εύκολα. Οικονομική (5lt /100 km εντός πόλης με όσο γκάζι έχει), ροπή, ευκολία συντήρησης (αερόψυκτη με διαφορικό,ούτε αλυσιδογράναζα ούτε τίποτα), ελαφριά και μανιτζέβελη, σαν μεγάλο παπί είναι, ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ (άπειρα βλέμματα στα φανάρια, αλλά κυρίως αρέσει σε μένα :D ).
Ναι δεν θα βάλει ποτέ φωτιά στην άσφαλτο, αλλά για χαλαρή βόλτα στην παραλιακή το ΣΚ και καθημερινά για να πας στην δουλειά είναι ότι πρέπει παγματικά.
Στα σχέδια μου είναι και άλλη μηχανή, εντελώς άλλης κατηγορίας, αλλά η Guzzi δεν αλλάζει :)


ενταξει, υπαρχουν και αλλα πολλα μηχανακια που θα σου προσεφεραν αυτο που σου προσφερει η breva και ισως πιο οικονομικα, πιο μανιτζεβελα, πιο γρηγορα, πιο στριφτερα κλπ, ΑΛΛΑ μονο και μονο επειδη εχεις την συνειδηση να γουσταρεις ΑΥΤΗΝ γι'αυτο που ειναι και επειδη στην κ@υλα δεν υπαρχουν ημιμετρα...:a012:
μακαρι να την χαρεις και να μην την αλλαξεις ποτε...
:beer::beer::beer:

toyar
04/10/2014, 09:21
σε εμφανιση οι ιταλοι ειναι ασυναγωνιστοι σε οτι κι αν φτιαξουν:a8:
στα υπολοιπα.......................






παλι ασυναγωνιστοι ειναι αλλα απο την αναποδη:cry:

sapila racing
04/10/2014, 10:09
Βάλε στο Youtube "Guzzi Mistral exhaust" ή ""Guzzi Lafranconi exhaust", σαν βομβαριδιστικά Β' ΠΠ κάνουν. ;)



Είμαι 28 ετών, την Breva την λατρεύω και γι αυτά που ξέρω ότι μπορεί να κάνει δεν την αλλάζω εύκολα. Οικονομική (5lt /100 km εντός πόλης με όσο γκάζι έχει), ροπή, ευκολία συντήρησης (αερόψυκτη με διαφορικό,ούτε αλυσιδογράναζα ούτε τίποτα), ελαφριά και μανιτζέβελη, σαν μεγάλο παπί είναι, ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ (άπειρα βλέμματα στα φανάρια, αλλά κυρίως αρέσει σε μένα :D ).
Ναι δεν θα βάλει ποτέ φωτιά στην άσφαλτο, αλλά για χαλαρή βόλτα στην παραλιακή το ΣΚ και καθημερινά για να πας στην δουλειά είναι ότι πρέπει παγματικά.
Στα σχέδια μου είναι και άλλη μηχανή, εντελώς άλλης κατηγορίας, αλλά η Guzzi δεν αλλάζει :)

Τον ξέρω καλα τον ήχο που μπορούν να βγάλουν. Μαλιστα ενα φτιαγμένο Monza πρόσφατα μας εκανε να τρίβουμε τα ματια μας στην Rijeka γιατί 200ριζε.
Ομως το νεο V7 είναι λίγο πιο αργό απο το BMW μου που είναι επίσης 750 αλλά μοντέλο του 1975, κι είναι και αρκετά μεγαλύτερη μοτοσυκλέτα σε μέγεθος και είμαι άνετος πάνω της.
Η ένσταση μου είαι στο οτι το εκαναν πολύ ήσυχο, αλλά προφανώς φταίει το Euro ΧΧ πόσο είναι σημερα.
Να την χαίρεσαι την Breva και να την έχεις πάντα! :beer:

To νέο V7 παντως είναι κούκλα και οποιος το παρει και ξερει τι παίρνει δεν θα το μετανοιώσει.

el_hymador
04/10/2014, 10:17
5 σελίδες συζήτηση για τα ταπεινό, ήσυχο, ψόφιο και αναξιόπιστο Guzzi που η τεχνολογική του αιχμή είναι ένα ηλεκτρονικό σύστημα που δεν του χρειάζεται καν... για τα νέα R BMW, τα Suzuki GSX, το Scrambler και τα Versys, μόνο σκόρπιες αναφορές σε γενικές συζητήσεις...

:a09:και δώστου τούπου - τούπου ο εγκαρσιος V2

endopandou
04/10/2014, 10:28
5 σελίδες συζήτηση για τα ταπεινό, ήσυχο, ψόφιο και αναξιόπιστο Guzzi που η τεχνολογική του αιχμή είναι ένα ηλεκτρονικό σύστημα που δεν του χρειάζεται καν... για τα νέα R BMW, τα Suzuki GSX, το Scrambler και τα Versys, μόνο σκόρπιες αναφορές σε γενικές συζητήσεις...

:a09:και δώστου τούπου - τούπου ο εγκαρσιος V2
Για μοτοστυλ γίνεται ο ντόρος, τα άλλα που λες είναι κουβέντα για μοτοσυκλέτες ;)

el_hymador
04/10/2014, 10:35
Για μοτοστυλ γίνεται ο ντόρος, τα άλλα που λες είναι κουβέντα για μοτοσυκλέτες ;)

Πολύ περισσότερο μοτοστυλ βγάζει το Scrambler παρά το V7. μην ξεχνάς άλλωστε ότι για πουλ μουρ στην Ελλάδα παίζουν άλλα μηχανάκια...

endopandou
04/10/2014, 10:39
Πολύ περισσότερο μοτοστυλ βγάζει το Scrambler παρά το V7. μην ξεχνάς άλλωστε ότι για πουλ μουρ στην Ελλάδα παίζουν άλλα μηχανάκια...
Έτσι. Και το σκράμπλερ βγήκε για το στυλ, αλλά και το R1 πχ που βγήκε για άλλο σκοπό κάποιοι το πήραν μόνο για στυλ-πουλ μουρ-φαίνεσθαι-κλπ
Το θέμα με το V7 είναι πως αφορά μόνο στο φαίνεσθαι ενώ ακόμα και το σκράμπλερ κάτι κάνει...

MG-KTiNoS
04/10/2014, 10:40
5 σελίδες συζήτηση για τα ταπεινό, ήσυχο, ψόφιο και αναξιόπιστο Guzzi που η τεχνολογική του αιχμή είναι ένα ηλεκτρονικό σύστημα που δεν του χρειάζεται καν... για τα νέα R BMW, τα Suzuki GSX, το Scrambler και τα Versys, μόνο σκόρπιες αναφορές σε γενικές συζητήσεις...

:a09:και δώστου τούπου - τούπου ο εγκαρσιος V2

ΕΙΣΑΙ ΣΟΦΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΕΛΙΚΑ

:a013:

el_hymador
04/10/2014, 10:41
Έτσι. Και το σκράμπλερ βγήκε για το στυλ, αλλά και το R1 πχ που βγήκε για άλλο σκοπό κάποιοι το πήραν μόνο για στυλ-πουλ μουρ-φαίνεσθαι-κλπ
Το θέμα με το V7 είναι πως αφορά μόνο στο φαίνεσθαι ενώ ακόμα και το σκράμπλερ κάτι κάνει...


Μάλλον δεν έχεις οδηγήσει κάποιο... :wave2:

endopandou
04/10/2014, 10:51
Μάλλον δεν έχεις οδηγήσει κάποιο... :wave2:
Έχει κρυμμένα προσόντα? Αισθαντικά ίσως? Οι παλιές μπέμπες που έχω οδηγήσει μου δίνουν κάποια ιδέα?

el_hymador
04/10/2014, 11:16
Έχει κρυμμένα προσόντα? Αισθαντικά ίσως? Οι παλιές μπέμπες που έχω οδηγήσει μου δίνουν κάποια ιδέα?

Όχι δεν έχει σχέση με τις WWII μπέμπες αλλά είναι η καλύτερη υλοποίηση νεορετρό, μια σύγχρονη μοτοσικλέτα με old school αίσθηση η οποία προέρχεται πρωτίστως και κυρίως από εκεί που πρέπει, από τον κινητήρα. Αυτό το πράγμα το κάνει πολύ καλύτερα από Bonneville και W650/800. Κατά τη γνώμη μου μερικά πράγματα δεν εξισώνονται, ούτε συγκρίνονται βάση τεχνικών χαρακτηριστικών στο ζύγι.

endopandou
04/10/2014, 11:34
Από τα λίγα τεχνικά που διάβασα, εκτιμώ πως με το σύγχρονη εννοείς επανέκδοση η φεϊς λιφτ. Γιατί σύγχρονο λένε και το 883 που έχει επίσης ''αισθαντικό'' μοτέρ αλλά ούτε αυτό είναι.
Σύγχρονη για τους περισσότερους είναι πχ μια yamaha mt 07 που στέκεται απείρως καλύτερα στον δρόμο και κοστίζει 6 χαρτιά.

Αλήθεια πόσα κιλά είναι το v7?

Juohmaru!
04/10/2014, 12:24
To νέο V7 παντως είναι κούκλα και οποιος το παρει και ξερει τι παίρνει δεν θα το μετανοιώσει.


Όχι δεν έχει σχέση με τις WWII μπέμπες αλλά είναι η καλύτερη υλοποίηση νεορετρό, μια σύγχρονη μοτοσικλέτα με old school αίσθηση η οποία προέρχεται πρωτίστως και κυρίως από εκεί που πρέπει, από τον κινητήρα. Αυτό το πράγμα το κάνει πολύ καλύτερα από Bonneville και W650/800. Κατά τη γνώμη μου μερικά πράγματα δεν εξισώνονται, ούτε συγκρίνονται βάση τεχνικών χαρακτηριστικών στο ζύγι.

Συμφωνώ! Δεν αποτιμώνται τα πάντα σε νούμερα, αυτές τις μηχανές τις αγοράζεις για την αίσθηση που προσφέρουν...
Επίσης είναι κρίμα να αξιολογούνται τόσο "ρηχά" όπως πχ για το φαίνεσθαι κλπ...
Μην ξεχνάμε ότι ο αναβάτης επιλέγει τη μοτοσυκλέτα του... Αρκεί να ξέρει τι πραγματικά θέλει...

Αλήθεια έχει κάποιος οδηγήσει τόσο από τη σύγχρονη V7 όσο και τη Bonneville; Μπορεί να καταθέσει την εμπειρία του;

BabisStinson
04/10/2014, 13:49
ενταξει, υπαρχουν και αλλα πολλα μηχανακια που θα σου προσεφεραν αυτο που σου προσφερει η breva και ισως πιο οικονομικα, πιο μανιτζεβελα, πιο γρηγορα, πιο στριφτερα κλπ, ΑΛΛΑ μονο και μονο επειδη εχεις την συνειδηση να γουσταρεις ΑΥΤΗΝ γι'αυτο που ειναι και επειδη στην κ@υλα δεν υπαρχουν ημιμετρα...:a012:
μακαρι να την χαρεις και να μην την αλλαξεις ποτε...
:beer::beer::beer:


Τον ξέρω καλα τον ήχο που μπορούν να βγάλουν. Μαλιστα ενα φτιαγμένο Monza πρόσφατα μας εκανε να τρίβουμε τα ματια μας στην Rijeka γιατί 200ριζε.
Ομως το νεο V7 είναι λίγο πιο αργό απο το BMW μου που είναι επίσης 750 αλλά μοντέλο του 1975, κι είναι και αρκετά μεγαλύτερη μοτοσυκλέτα σε μέγεθος και είμαι άνετος πάνω της.
Η ένσταση μου είαι στο οτι το εκαναν πολύ ήσυχο, αλλά προφανώς φταίει το Euro ΧΧ πόσο είναι σημερα.
Να την χαίρεσαι την Breva και να την έχεις πάντα! :beer:

To νέο V7 παντως είναι κούκλα και οποιος το παρει και ξερει τι παίρνει δεν θα το μετανοιώσει.

Το νέο V7 Stone σε μαύρο ματ με πορτοκαλί ρίγα είναι από τις πιο ωραέις μοτοσικλέτες που έχουν βγει. Για κάποιον που δεν θέλει γκάζια αλλά μία πανέμορφη μοτοσικλέτα, οικονομική και άνετη είναι εξαιρετική επιλογή.

Να 'στε καλά για τα λόγια σας, η Guzzi δεν θα φύγει εύκολα από τα χέρια μας. Για μένα η έννοια της μοτοσικλέτας ειδικά είναια υτό που είπε ο devil's animal:
Στην κ@αυλα δεν υπάρχουν ημίμετρα. Αν δεν σου αρέσει η μηχανή, όσο καλή και να είναι, τι να το κάνεις? Άντε στο αμάξι θα το ανεχτείς, στην μηχανή με τίποτα...!

catmaster
04/10/2014, 14:20
Συμφωνώ! Δεν αποτιμώνται τα πάντα σε νούμερα, αυτές τις μηχανές τις αγοράζεις για την αίσθηση που προσφέρουν...
Επίσης είναι κρίμα να αξιολογούνται τόσο "ρηχά" όπως πχ για το φαίνεσθαι κλπ...
Μην ξεχνάμε ότι ο αναβάτης επιλέγει τη μοτοσυκλέτα του... Αρκεί να ξέρει τι πραγματικά θέλει...

Αλήθεια έχει κάποιος οδηγήσει τόσο από τη σύγχρονη V7 όσο και τη Bonneville; Μπορεί να καταθέσει την εμπειρία του;

η αίσθηση της Ιταλίδας είναι πιο ελαφριά και πιο αέρινη παντού χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν πατάει γερά κάτω στις στροφές , απλά την Εγγλέζα την νιώθεις βαρύτερη και σαν περιστροφές στο μοτέρ και σαν αίσθηση αλλά νιώθεις και τη διαφορά δύναμης
Η εγγλέζα υπερτερεί κατα κράτος το μοτέρ σε σπρώχνει δυνατά και όταν ανοίγεις γερά το γκάζι τη νιωθεις την κλωτσια του δυκίλυνδρου αντίθετα η ιταλίδα είναι πιο αναιμική
Σε κράτημα υπερτερει η αγγλίδα αλλά σε φρένα καλύτερη η ιταλιάνα

αλλά εγώ την ιταλίδα θα επαιρνα... όλα τα λ7 είναι ο ήχος ...


βασικά ότι και να περιγράψω ακούγεται πολύ τεχνικό ... δεν κάνεις σύγκριση σε τέτοια πράγματα έτσι ... νιώθεις με όλες τις αισθήσεις

το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να τις βρεις και να δεις ο ίδιος

Το νέο V7 Stone σε μαύρο ματ με πορτοκαλί ρίγα είναι από τις πιο ωραέις μοτοσικλέτες που έχουν βγει. Για κάποιον που δεν θέλει γκάζια αλλά μία πανέμορφη μοτοσικλέτα, οικονομική και άνετη είναι εξαιρετική επιλογή.

Να 'στε καλά για τα λόγια σας, η Guzzi δεν θα φύγει εύκολα από τα χέρια μας. Για μένα η έννοια της μοτοσικλέτας ειδικά είναια υτό που είπε ο devil's animal:
Στην κ@αυλα δεν υπάρχουν ημίμετρα. Αν δεν σου αρέσει η μηχανή, όσο καλή και να είναι, τι να το κάνεις? Άντε στο αμάξι θα το ανεχτείς, στην μηχανή με τίποτα...!



τα είπες όλα λέμε παλικάρι μου :beer::wave2:

SHOOTER045
04/10/2014, 14:26
Έτσι
Δεν είναι το ίδιο η Μόνικα μπελουτσι
Και η Άννα με το γκουτσι...

el_hymador
04/10/2014, 14:35
Το Bonneville είναι μια αξιοπρεπέσταστη μοτοσικλέτα με κλασικό / ρετρό look αλλά καθ΄όλα σύγχρονη στον τρόπο λειτουργίας της. Όταν δεν την βλέπεις, δηλαδή όταν την οδηγάς, σου δίνει την αίσθηση ότι βρίσκεσαι στη σέλα ενός δυνατού commuter, ο κινητήρας της είναι εντελώς ηλεκτρικός σε λειτουργία, νομίζω το παράκαναν οι άγγλοι με τον εκπολιτισμό του μοτέρ. Το Guzzi από την άλλη διατηρεί αναλλοίωτα τα χαρακτηριστικά του εγκάρσιου V2, βγάζει και κραδασμό και τραχύτητα και γενικά σε βάζει πολύ καλύτερα στο κόλπο από ότι το Triumph. Κατά την άποψη μου είναι δυο εντελώς διαφορετικές προσεγγίσεις, οι βρετανοί φτιάξαν ένα σύγχρονο μηχανακί με κλασσικό look ενώ οι ιταλοί φτιάξαν ένα κλασσικό μηχανάκι με σύγχρονα στοιχεία (αναρτήσεις, φρένα, ψεκασμός)